ligitalisering Radiologie in Nucleaire Geneeskunde "Vakantiegeld ïnel verdiend" dëT€25,-)shop Makkelijk en gezond koken bij Plus Van Dijck Ontmoetingsdag boeren en tuinders Luisteraars gezocht Flexibel ondernemen dankzij Rabo Autolease ■^"TVoor alle coole agenda's ftl Schriften Burnout Bedplassen? Rouwverwerking Vruchtbaarheidsproblemen Bijenwacht Venray kaftpapier f en andere vette §ch oolar tikcJ en - ga je natuurlijk naar: munckhof PajEEL EN MAAS Donderdag 21 augustus 2003 - Pagina 7 Vanaf 1 september gaat het rd; inject 'Digitalisering Radiolo- en Nucleaire Geneeskunde' start binnen VieCuri 69jfedisch Centrum voor Noord- jinbiirg. Het doel van dit pro- ct is te komen tot een digita- vorm van beeldopname, beeldbewerking, verslagleg- |ng, archivering en distribu- 2™ e voor alle beeldvormende ichnieken van de afdelingen adiologie en Nucleaire eneeskunde. Hierbij ligt het accent op verho- =en hng van de kwaliteit van de zorg- <en erlening en de efficiency. Naar ,rtT^ envachting zal de totale invoe- a 1 ng van de digitalisering op beide G; [delingen twee jaar in beslag emen Dit omvangrijke project etreft niet alleen het omzetten an analoge beelden (röntgen- lm) naar digitale beelden, het pslaan van deze beelden in een j® entraal electronisch archief, )itp war ook het ziekenhuisbreed naa eoordelen en bekijken van digi- ile beelden op de computer, lomenteel moeten patiënten na En en röntgenopname ongeveer VK en kwartiertje wachten tótdat de J lm is ontwikkeld. Pas daarna kan rtjQ. e laborant zien of de opname is gelukt. Na de digitalisering is dit iet meer nodig. Dan is na korte ijd op het beeldscherm te zien of në |e opname gelukt is, waarna deze vordt opgeslagen in de compu- !dcj er Verder is de uitslag van een 'C|, öntgenfoto nu ongeveer na circa rie dagen beschikbaar. De digita- sering kan die tijd aanmerkelijk educeren tot minder dan één dag en als het spoed is zelfs tot tien minuten! Een groot voordeel - naast de tijdwinst - is dat de beelden altijd op het computerscherm oproep baar zijn voor de behandeld spe cialisten, die over het benodigde wachtwoord beschikken. Verder wordt, zowel in de kliniek als de polikliniek en over beide locaties heen, het tijdrovende opvragen en transporteren van röntgen- mappen overbodig. Per jaar komen ruim honderdduizend patiënten voor röntgenopnamen met behulp van diverse technie ken naar de locaties Venlo en Venray van VieCuri Medisch Cen trum. In totaal worden daar over de vijf miljoen foto's op jaarbasis gemaakt. De röntgenbeelden worclen omgezet naar digitale beelden /erspreidingsbureau ruimt papierberg op Snel veel geld verdienen is en kunst, maar sommige li postbodes' maken er wel een ic lotje van. In de bosjes nabij ;e het Jehovagebouw aan de '-fienri Dunantstraat werd '%nlangs door een argeloze 'oorbijganger een circa twee neter hoge berg papier aange- 1 i^lroffen. De hoop bestond uil alloze reclamefolders van jedrijven uit de regio én m diverse weekkranten, die in de >eriode van 28 mei tot en met ïalf augustus eigenlijk in de >rievenbussen van tientallen Venrayse huishoudens gede- >oneerd hadden moeten wor- len. j "Dit is eigenlijk diefstal. Aan het krukken van de folders zijn toch ^•kosten verbonden. Ook betalen ij voor het aantal adressen dat folder van ons ontvangt", zegt een verontwaardigde mevrouw Van de Ligt van Allicht uit Wans- sum, een bedrijf dat onder andere gespecialiseerd is in ijzerwaren, verf. dier-, tuin-, hengelsport- en doe-het-zelfartikelen Ook zij werden, nel als een vijf tal andere bedrijven, door de 'vin der' gebeld met de mededeling dat ook hun folders in de 'papier berg' waren aangetroffen en dat tal van potentiële klanten dus geen bedrijfsfolder hebben ont vangen. "We hebben de politie inge licht, maar voordat die arriveerde om proces-verbaal voor dit milieu delict op te maken, had versprei- dingsbüreau Periodiek de berg al opgeruimd. Ik denk dat iemand zijn vakantiegeld erg snel ver diend heeft", aldus Van de Ligt. die de foto ter beschikking stelde aan Peel en Maas. MERKKLEDING vanaf tot maximaal MERKKLEDING VOOR MAXIMAAL 25 EURO Henseniusplein 12-Venray Onder de naam Cook-it introduceert Plus G. Van Dijck in Landweert een unieke maal tijdoplossing. De consument hoeft namelijk niet meer te bedenken wat ze wil gaan eten. Dat heeft Plus al voor haar gedaan. Twee keer per week vindt de consument bij Plus in het speciale Cook-it schap een gezond en makke lijk te bereiden recept. Alle benodigde ingrediënten staan handig bij elkaar en kunnen dus zo worden meegenomen, inclusief de gratis recepten- kaart. Het Cook-it recept wisselt twee keer per week: van maandag tot en met woensdag is er een week- recept en van donderdag tot en met zaterdag een weekendrecept. Het uitgangspunt voor Cook-it is een snel en makkelijk te bereiden recept voor een verse, gezonde maaltijd die in weinig tijd op tafel staat. Het recept bestaat uit een beperkt aantal ingrediënten, waaronder een vis- of een vlees product, verse groenten en aard appelen, rijst of pasta. Om het de consument extra makkelijk te maken, zijn de groenten alvast gewassen en gesneden. Alle ingre diënten staan handig bij elkaar in het speciale Cook-it schap. Tevens vindt de consument er een wijntip en een dessert. Cook- it biedt dus een oplossing voor de hedendaagse consument: Het ant woord op de vraag 'Wat eten we vanavond?'; alle ingrediënten han dig bij elkaar in één schap; twee keer per week een nieuw en mak kelijk te bereiden recept; gratis receptenkaarten. Door een vrien delijke service te combineren met een uitstekende kwaliteit, pro beert Plus zoals altijd in te spelen op de wrensen van de consument. Met Cook-it is het opnieuw meer dan de moeite waard om een bezoek te brengen aan de Plus supermarkt. Voor informatie: Plus G. van Dijck, Gerard van Dijck, Kruidenlaan 159, tel 553900. Als het niet zo goed gaat op bet. werk en je gejaagd en gespannen bent en bovendien nog prikkelbaar, als je altijd moe bent, jezelf leeg vóelt en veel piekert, dan wordt het tijd om iets te gaan dóen waar door voorkomen wordt dat je overspannen wordt of in een burnout terecht komt. In de cursus Aanpakken van werkstressA'Oorkomen van burnout leren mensen stap vóór stap hoe zij uit de stress kunnen komen en zichzelf weer goed óp de rails kunnen zetten. De cursus is een aanrader voor mensen die op hun werk veel stress oplopen of die door stress hinder ondervinden op het werk. In september start weer een nieuwe cursus. Op dinsdag 26 augustus is een algemene informa tieavond in het dienstencentrum van de Wendel in Blerick, Molenbos sen 614. Aanvang 19 30 uur. De toegang is gratis. Graag vooraf aan melden bij de afdeling preventie, tel. 077-3550222. Alle leden van LLTB Limburg en ook niet leden zijn met hun gezin nen van harte welkom in het domein Bokrijk (Belgisch Lim burg) op zaterdag 27 september. De laatste tijd hebben boeren en tuinders nogal wat voor hun kie zen gehad. Denk maar eens aan de varkenspest, MKZ, hoogwater en vogelpest. Binnen gezinnen is dat goed merkbaar. Sociale en emotionele spanningen als gevolg van alle problemen komen overal hard aan. Daarom is er voor geko zen om samen gezellig op stap te gaan. Ieder LLTB-lid kan met zijn/haar gezin tegen een kleine vergoeding mee. Daarnaast zijn ook niet leden, uiteraard tegen een hogere bijbetaling van harte welkom. De dag is voorbereid door een werkgroep bestaande uit Christine Kunnen, pluimvee- houdster en initiatiefneemster. Carla van de Kruys, pluimvee houdster, Alice Frijns, pastoraal adviseur LLTB en Wim van Hoof, secretaris van de LLTB commissie Land- en Tuinbouw en Ethiek. Bokrijk is bekend van het open luchtmuseum, het prachtige park eromheen en de attracties voor de kinderen zoals speeltuin, pony- baan en een skate- en adventure- park (www.bokrijk.be). Het'zal goed zijn om eens een dagje de zinnen te verzetten, samen te wandelen en te praten, te spelen met de kinderen en af te sluiten met een gezellige maaltijd. Door de hele provincie heen zullen aan de hand van de deelnemerslijst opstapplaatsen worden aangewe zen en bekendgemaakt. De bijdra ge in de kosten voor vervoer, entree Bokrijk en de afsluitende maaltijd is voor LLTB-leden vijf euro per deelnemende persoon. Niet-leden betalen twintig euro per deelnemer Het totaalbedrag graag bij aanmelding voldoen op rekeningnummer 144103605 van de LLTB, Roermond onder ver melding van Ontmoetingsdag Bokrijk. Dit formulier voor 1 september 2003 in een voldoende gefran keerde enveloppe opsturen naar: Chr. Kunnen-Houben, Kruisstraat 66, 6039 EK Stramproy. U bent pas definitief aangemeld als u voor 1 september heeft betaald. Sinds jaar en dag is bedplassen een probleem voor zowel ouder als kind. Naast de lichamelijke gevolgen zijn er psycho-sociale en emotionele gevolgen. Het kan lei den tot een ernstige verstoring van het gezinsleven en een bedreiging vormen voor een goede persoonlijkheidsontwikke ling. Daarom heeft Pluspakket Groene Kruis de cursus Droog- bed-training ontwikkeld. Deze cursus start op 25 september in Venray. In vijf bijeenkomsten leren ouders hoe zij hun kind kunnen helpen om droog te worden met behulp van de piaswekker. Door de begeleiding in groepsverband aan te pakken wordt de ouders de kans geboden om ervaringen te delen. Als u meer wilt weten over deze cursus of u zich wilt aanmel den, dan kunt u telefonisch con tact opnemen met het Bureau Klantenservice van het Groene Kruis. tel. 077-3209595. Het Maatschappelijk Werk van Synthese start op 6 oktober weer met een groep rondom rouwver werking. Deze groep is bedoeld voor mannen en vrouwen die een partner, een kind of een ander dierbaar persoon verloren heb ben. Onze gespreksgroep staat open voor rouwenden die iemand verloren hebben na een lang ziek bed. een plotselinge dood of een zelfgekozen dood. Veel nabe staanden blijven achter met de waarom-vraag, een vraag zonder duidelijk antwoord. Het herken nen van je eigen emoties bij ande ren en deze emoties daarna kun nen accepteren als normaal rouwgedrag, kan helpen bij de verwerking van het verlies. Enige tijd na het overlijden, als de prak tische problemen zijn opgelost en het leven toch door blijkt te gaan, kan er een goed moment zijn om aan een rouwverwerkinggroep deel te nemen. Dat moment ligt voor ieder mens op een ander tijd stip. Voor de een kan dat tien maanden na het overlijden zijn. voor de ander vijf jaren erna. De groep van acht tot tien mensen komt twaalf keer bij elkaar. De begeleiding is in handen van twee maatschappelijk werkers. Na aan melding volgt een gesprek met een van de begeleiders om samen te kijken of dit inderdaad de juiste hulp en het juiste moment voor u is. Voor verdere informatie en aan melding kunt u bellen naar Syn these Gennep-Bergen-Arcen-Vel- den: 077-4722534, Synthese Venray: 0478-517317. Iedereen loopt in zijn leven wel eens tegen dingen aan die niet gemakkelijk zijn en waar hij graag met een ander over wil praten. Maar iedereen heeft het ook druk. Een volle agenda, afspraken, van alles wat moet. Wie neemt er nog tijd om te luisteren? Wie is nog bereid om samen naar een oplos sing te zoeken. De SOS Telefoni sche Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar voot iedereen die ergens over wil praten, informatie of advies nodig heeft. Elk jaar wordt er ongeveer 10.00 keer gebeld over uiteenlopende vragen en problemen: eenzaamheid, rela tieproblemen, depressie, angsten, etc. etc. De telefoon wordt 'bemenst' door een groep van ongeveer 35 vrijwilligers. Mensen die naast hun gewone dagelijkse bezigheden bereid en in staat zijn om zich een aantal uren per week in te zetten voor anderen. Het vrij- willigersteam is op zoek naar uit breiding. Ze zoeken mensen die kunnen luisteren, die zich willen verdiepen in anderen, die bereid en in staat zijn om bij te leren, om kritisch naar zichzelf te kijken en om nieuwe mogelijkheden van zichzelf te ontdekken. Mensen die tijd kunnen en willen investeren om per maand vier telefoondien sten te draaien, waarvan één nachtdienst. Deze diensten wor den gedraaid in het gebouw van de Telefonische Hulp verlening in het centrum van Venlo. Nieuwe vrijwilligers krijgen, voordat ze met het werk beginnen, eerst een interne opleiding. En ook erVaren vrijwilligers hebben maandelijks een werkbespreking. Na de basis opleiding bestaat er de mogelijk heid tot verdere specialisatie o.a. op het gebied van verslaving en seksueel misbruik en op termijn voor hulpverlening via internet Eind september starten zij weer met een basistraining. Geïnteres seerden kunnen nu al een infor matiepakketje opvragen via het telefoonnummer 077-3514047 of e-mail info@telehulplimburg.nl Op woensdag 27 augustus vindt in het Maasziekenhuis in Boxmeer een gespreksavond plaats voor vrouwen, mannen, paren die bezig zijn met onderzoeken en behandelingen van vruchtbaar heidsproblemen. Tijdens deze avond kunnen mensen ervaringen uitwisselen met 'lotgenoten' Voor veel mensen is de periode van onderzoeken en behandelin gen een moeilijke tijd. Naast de lichamelijke belasting kan het ook emotioneel zwaar zijn om de onderzoeken en behandelingen te ondergaan. Teleurstellingen vol gen elkaar op, terwijl men blijft hopen op een goede afloop. Vaak is het moeilijk om met anderen over problemen en gevoelens te praten, terwijl er wel behoefte aan is. Praten met mensen in een vergelijkbare situatie kan het gevoel van isolement verkleinen. Onderwerpen die aan bod zullen komen: wat betekent het om te ervaren dat het niet 'vanzelf lukt om zwanger te raken; hoe ga je om met de spanning die dit i#et zich mee kan brengen; welke keu zes moet je maken en hoe doe je dat; hoe ga je om met je omge ving; hoe ga je om met de ver schillen in beleving tussen man en vrouvy. De gespreksavond wordt georganiseerd door de poli gynaecologie van het Maaszieken huis in samenwerking met Fiom- bureau Nijmegen, Lia Miltenberg (maatschappelijk werkende) en Monique Stals (preventiewerker), beiden werkzaam bij de Fiom. begeleiden de avond. De bijeenkomst vindt plaats van 19-30 tot 21.30 uur in het perso- neelsrestaurant (souterrain) van het Maasziekenhuis, Loerangel- sestraat 1 in Boxmeer. Wie belangstelling heeft kan zich aan melden bij het secretariaat van de poli gynaecologie van het zieken huis, tel. 0485-567560 of aan de balie. Aan het bijwonen van deze avond zijn geen kosten verbon den. Zoals ieder jaar zal ook in 2003 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus NIET in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) diént men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde len; hierdoor mag de imkerver eniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Venray: Jan Wevs, gebied Leunen en Ven ray, tel. 585806 (tussen 12.00 en 13.00 uur en na 18.00 uur); Piet Michels. gebied Ysselsteyn, tel. 0493-529511Wim Jacobs, gebied Oostrum, tel. 585652 (na 18.00 uur). Trends wisselen elkaar steeds sneller af. Ondernemers moeten inspringen op veranderingen in de markt. Er zijn voortdurend investeringen nodig, zoals bijvoor beeld in auto's. Meestal moet hier voor vreemd vermogen worden aangetrokken. En soms kan het zelfs voorkomen dat een auto al moet worden vervangen voordat hij goed en wel is terugverdiend. Lease biedt dan een geschikte oplossing. Lease houdt in dat niet u, maar de leasemaatschappij het object financiert dat u nodig hebt. Voor Rabo Autolease kunt u terecht bij uw eigen Rabobank. Voor bedrijfswagens tot personen auto's. Er zijn diverse leasevor- men. Leasen kan echter meer zijn dan alleen een financiering. Namelijk in de vorm van een zogenaamde service lease. Rabo Autolease is zo'n service lease. Het verlost 11 van zorgen over afschrijvingen, onderhoud, verze keringen, wegenbelasting, ban denvervanging, brandstofbeheer enz. Op die manier kunt u zich volledig concentreren op het run nen van uw bedrijf. Ook voor kleine wagenparken Bij het leasen van auto's denken veel mensen allereerst aan grote wagenparken. MSar dat hoeft helemaal niet zo te zijn. Ook bedrijven in het MKB hebben de voordelen van een lease-auto ont dekt. Bovendien hebben veel ondernemers het idee dat leasen een kwestie is van langlopende contracten. Maar met Shortlease bijvoorbeeld kunt u zelfs voor één dag een leasecontract aangaan. De auto wordt dan voor de deur afgeleverd en opgehaald. Zo kunt u heel flexibel inspringen op tij delijke vervoersbehoeften. Maatwerk Met Rabo Autolease kunt u opti maal profiteren van de kennis van zaken die de Rabobank in huis heeft op het gebied van fullservi- ce autolease. Waar u ook voor kiest, er is altijd sprake van maat werk. De financiering moet immers perfect passen bij de wen sen en behoeften van u en uw onderneming. Wilt u meer weten over Rabo Autolease kijk dan op www.rabobank.nl of neem con tact op met uw adviseur van de Rabobank. If BOFfr MHTOORVAKHAWBjEi. HERKEN |t ZO

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7