Vc Braille Zonder Grenzen nieuwe naam project V A '\iïi Bekendmakingen gemeente Venray Goedgekeurd uitwerkingsplan "Industrieterrein Smakterheide, uitwerking kleine bedrijven dr. Kortmannweg" Bekendmaking verkeersbesluit stopverbod Leunseweg. TAXATIES Woningwet Wet ruimtelijke ordening Kap- vergunningen KASTSYSTEME OP MAAT PEEL EN MAAS Donderdag 21 augustus 2003 - De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00 - 10.00 uur) kun nen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: - H. van Deurzen, Fuik 3 te Handel voor een revisiever gunning voor een legkippen en nertsenhouderij, gelegen aan de Twistweg I4a en Ï2a gedeeltelijk te Vredepeel. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 21 augus tus 2003 tot en met 18 septem ber 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Melding Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat de volgende melding krach tens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer is geaccepteerd: - Maatschap Botden, Twistweg I te Vredepeel voor de sloop van ëen bestaande stal en de nieuwbouw van een machineloods aan de Twist weg I te Vredepeel. De verklaring en alle overige op de melding betrekking heb bende stukken liggen ter inzage (6 weken) van 21 augustus 2003 tot en met 2 oktober 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde Eeriode kunnen belangheb- ende schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indie nen bij burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op ver zoek kunt u ook mondeling bedenkingen inbrengen, waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtewisseling over de melding artikel 8.19 Wet milieubeheer. A.M.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-meldingen zijn binnen gekomen van: - Rabobank Venray Meerlo- Wanssum, Postbus 64 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit woon- en ver- blijfsgebouwen milieubeheer aan het Schouwburgplein 13 te Venray; - Dr. Oksana Titova, Postbus 5108 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit opslag en transportbedrijven milieubeheer aan de Dr. Kortmannweg ongenum merd te Venray; - P.M.J. Kusters, Hoopweg 38 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Beekweg 83 te Venray; -Raayland College, Leunseweg 6 te Venray voor het oprich ten van een inrichting inge volge het Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieube heer aan de Leunseweg 6 te Venray; - J.C.T. Smets, Lemmenweg 6 te Heide voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer aan de Lemmenweg 6 te Heide; - M. Teunissen, Claudiahof 4 te Venray voor het oprichten van de inrichting Teunissen Tweewielers ingevolge het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieu beheer aan de Dr. Kort mannweg 19 te Venray; - S.J.L.M. van den Bekerom- Hoex, Lathyrus 51 te Ven ray voor het oprichten van de inrichting kinderdagver blijf "Ollie co" ingevolge het Besluit woon- en ver blijfsgebouwen milieubeheer aan de Dr. Poelsstraat 8 te Venray. De meldingen kunnen wor den ingezien van 21 augustus 2003 tot en met 4 september 2003 (2 weken) in het gemeente huis. Venray, 21 augustus 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Burgemeester en wethouders van Venray maken, ter voldoe ning aan artikel 11lid 5 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, bekend dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 29 juli 2003 (kenmerk 2003/32418), het uitwerkings plan "Industrieterrein Smakter heide, uitwerking kleine bedrij ven dr. Kortmannweg" hebben goedgekeurd. Dit plan vormt net planologisch - juridische kader voor net realiseren van een bedrijventerreintje met een zestal kleinschalige bedrijven met bedrijfswoning. Het goedkeuringsbesluit, het uitwerkingsplan en het bestem mingsplan bmakterheide liggen vanaf vrijdag 22 augustus 2003 tot en met donderdag 2 okto ber 2003 ter inzage bij de afde ling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Deze afdeling is geo pend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Buiten deze tijden kunnen de stukken worden ingezien na een afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnum mer (0478) 52 33 33. Binnen de genoemde termijn kan door belanghebbenden tegen het besluit van Gedepu teerde Staten beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepster mijn een verzoek om voorlopi ge voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 21 augustus 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester. dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het Hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun ver keersbesluit d. d. 14 augustus 2003, SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN fyyi fa/crtpyiA fiAttai Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 waarbij is besloten; Op de Leunseweg aan de kant van en t.h.v. huisnummer 25 over een lengte van ca. 30 meter een stopverbod in te stellen door het aanbrengen van een gele doorgetrokken streep. I. Dit verkeersbesluit treedt in werking de dag na deze bekendmaking. Venray, 21 augustus 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, Het hoofd van afdeling openba re werken, B.R.Th, van Dijk. Bovengenoemd besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeente huis. Deze Publieksbalie is open op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en vanaf dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray, Post bus 500, 5800 AM Venray. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaal de in artikel 41 van de Woning wet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wet houders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het verbouwen van de woning aan de Deurneseweg 24 te Heide tnv R.A.M. Jacobs, Sta tionsweg 90; - het verbouwen van de woning aan de Annie Romeinstraat 44 te Venray tnv A..T.T.M. Gras- te, Annie Romeinstraat 44; - het bouwen van een carport en het vergroten van de berging aan het Zevenblad 5 te Ven ray tnv M.D. Nguyen, Zeven blad 55; - het vernieuwen van kozijnen aan de Julianasingel 52 te Venray tnv J.M.H. Wismans, Oude Oostrumseweg 5; - het bouwen van een carport aan de Pinksterbloem 34 te Ven ray tnvJ.G.J. Fleurkens, Pink sterbloem 34; - het verbouwen van het pand (detailhandel naar horeca) aan de Grote Markt 19 te Venray tnv Grolsch Vastgoed, Brou werijstraat I; Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het vergroten van de woning 1. Gemeente Venray, afdeling Openbare Werken, kapver- gunning t.b.v. reconstructie Oranjebuurt één esdoorn aan de Prins Hendrikstraat nabij huisnr. 2/4. 2. Gemeente Venray, afdeling Openbare Werken, kapver- gunning t.b.v. bestemming 'kleine bedrij ven' conform het vigerend bestemmingsplan 10.035 m2 bos staande ter hoogte van de kruising Spurkter- weg/Smakterweg. Voor nadere kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten via telefoon nummer 523333, die bereikbaar is van maandag tot en met don derdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag 9.00 tot 13.00 uur. aan Look 24 te Venray tnv D.A.A. Wijnen, Look 24; - het bouwen van een afdak aan de St Antoniusstraat Ib te Venray tnv P.E. van Langen- Swart, St. Antoniusstraat I b; - het vergroten van de woning aan de Wethouder Reintjes- straat 7 te Leunen tnv J.R.M. Claessens, Wethouder Rein- tjesstraat 7; - het vergroten van de woning aan de Lavendelheide 13 te Venrav tnv R.W.J. Heckmann, Boterbloem 23; - het bouwen van een muur aan de Mambostraat 63 te Venray tnv H.M>J. Willems, Mambo straat 63; - het vergroten van de woning aan de Rosa Manusstraat 49 te Venray tnv J.C.M. Fleur kens en J.P.H. Bolenius, Rosa Manusstraat 49; - het bouwen van een poort aan de Timmermannsweg 14 te Ysselsteyn tnv G.L.H. Linders, Timmermannsweg 14; - het vergroten van de woning aan de Dillingstraat 11 te Ysselsteyn tnv A. Pouwels, Dillingstraat I I - het vergroten van de woning aan de Buitenhof 13 te Oos trum tnv M.J.M> Linskens, Buitenhof 13; - het plaatsen van noodlokalen tbv praktijkruimte aan de Westsingel I te Venray tnv Gilde Opleidingen, Postbus 1094 te Roermond; - het bouwen van een loods aan de Deurneseweg 40 te Heide tnv J.L.T. Vollenberg, Deurne seweg 40; - het gewijzigd uitvoeren van ver leende bouwvergunning nr. 2003.06109 (loods) aan de Heidseschoolweg I te Heide tnv L.J.K. Pouwels, Heids eschoolweg I; - het veranderen van een school aan de Leunseweg 6 te Venray tnv Raayland College, Leunse weg 6; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wet houders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvra- gen sloopvergunning verleend. - het gedeeltelijk slopen van dak bedekking aan De Boterpot 7 te Merselo tnv MaatsTchap Loonen, De Boterpot 7; - het slopen van een garage aan de Hatendonkstraat 7 te Oos trum tnv B. Broeren, Pastoor Gerardsstraat I; Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergun ningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wet houders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toege zonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (In procedure) Burgemeester en wethouders zijn in beginsel voornemens aan de volgende ingekomen bouw- meldingen, bouwaanvragen en gebruiksverzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17. 19.1, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking! lenen. - het vergroten van de wc de Polkastraat 16 te tnv G. Verkoelen, Poll 16; - het vergroten van de loods aan de Roffert Castenray tnvA Seijkens, Roffert 12; - het vergroten van de won de Paterslaan 11 te Ven S. Reijnders, Paterslaan - het bouwen van een tem DAJ kapping aan de Veltums fen 18 te Venray tnv|waia Geloven, Veltumse Kiel j«jeiie - het bouwen van een tern 301 kapping aan de Veltimu R fen 20 te Venray tnv C® Rijswijck, Veltumse KI De op de verzoeken hebbende stukken lij ingang van 22 augustus rende 4 weken voor eeniet Juliai inzage bij afdeling Publiel Vi sten. Gedurende deze 1 kunnen eventuele bedenkin burgemeester en wethi worden ingediend. RECTIFICATIE Bij de publicatie van week is per abuis bij de i men bouwaanvragen een ve de bouwlocatie voor onde bouwplan gepubliceerd. Deze had als volgt moet den: - het vergroten v woning aan Witzand 5 teVf tnv J. Verzijden, Carry van genstraat 8; Venray, 21 augustus 2003 Burgemeester en wethoudi Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Milieu, C.Th. van Velzen Ic KAJ Gert dc 1? 5C Slaapkamer Kantoor Woonkamer Keuken Industriestraat 17a, 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 WielHermkes KEUKFN- EN INTFRIFIJRBOIJW Blindenproject Venraynaar Paul Kronenberg (2) Het Project for the Blind, Tibet van Venraynaar Paul Kronenberg heeft een nieuwe naam: Braille Zonder Grenzen in Lhasa. In twee bijdragen legt Kronenberg het waarom van de nieuwe naam uit en doet hij verslag van het pro ject. In dit tweede deel vertelt de Venraynaar over de belang rijke voorbereidingen voor het reïntegratieplan en de pro ductie van lesmaterialen. Kronenberg: "In de komende maanden gaan we starten met de integratie van de eerste leerlin gen. Zeven leerlingen worden geïntegreerd in reguliere basis scholen. Twee leerlingen worden geïntegreerd in hun geboorte dorp. Twee medische massage- en fysiotherapiestudenten starten in Lhasa hun eigen massagepraktijk en we proberen één leerling die goed in talen is, onder te brengen als receptionist/telefonist in een NGO of hotel. Wij geloven dat integratie een interactief proces is. Het is te gemakkelijk om te zeggen, dat als we een blind kind in een reguliere schoolklas zetten, dat hij of zij dan ook daadwerke lijk geïntegreerd is. De resultaten van het kind kunnen goed zijn, maar wij geloven dat veel meer de gehele sociale interactie een veel belangrijkere rol speelt. Hoe wor den de blinde leerlingen in de pauzes en buiten schooltijd door de andere kinderen, leraren, ouders, buren etc behandeld. Spe len ze met ziende kinderen? Wis selen de blinde en ziende kinde ren levenservaringen met elkaar uit? De blinde kinderen die geïnte greerd worden spelen zelf een zeer belangrijke rol in dit proces. De basis voor een interactie met de omgeving is naar onze mening: zelfvertrouwen. Wij gebruiken voor het proces dan ook een andere dan gebruikelijke naam. INTEGRATIE Kronenberg: "In Tibet is het voor het eerst dat zo'n proces wordt opgestart. Wij zijn dan ook erg benieuwd hoe het gaat verlo pen. De leerlingen zijn in ieder geval erg enthousiast. We hebben regelmatig een 'ziende' schoolklas op bezoek en we merken dan dat deze leerlingen met volle bewon dering de braille-capaciteiten van de blinde leerlingen gadeslaan. Dat de blinde leerlingen zelfs in het donker (onder de deken) kun nen lezen en schrijven, en ze een voudig kunnen spieken op een blad in het schoolbankje, worden als enorme voordelen gezien. De interactie tussen de ziende en blinde leerlingen is in het alge meen erg positief en we hopen dat dit op het platteland ook zo zal zijn. Wij bevinden ons in dc Himalaya's. In het rehabilitatie- en training centrum in Lhasa gaan we enkele veldwerkers opleiden, die de blin de leerlingen tijdens het integra tieproces gaan begeleiden. SEVA, een Amerikaans/Canadese organi satie die in Tibet een oogzorgpro- ject heeft, wil bij het re- en zelfïn- tegratieproject actief mee gaan helpen. De medewerkers van SEVA zijn vaak in het veld en kun nen op deze wijze ook regelmatig de blinde leerlingen bezoeken. SEVA voert oogkampen uit waarin blinde mensen die geopereerd kunnen worden, ook daadwerke lijk worden geholpen. Tijdens deze oogkampen zijn er echter ook blinde kinderen en volwasse nen die niet geopereerd kunnen worden. SEVA vertelt deze men sen dan over het bestaan van het rehabilitatie- en trainingscentrum voor blinden in Lhasa en regis treert deze mensen voor ons. We zijn gestart met het opzetten van een Tibetaanse informatiebrochu re over blindheid, het rehabilita tie- en trainingscentrum in Lhasa en de mogelijkheden die blinde mensen hebben. Deze brochures worden door SEVA-medewerkers en ook door andere NGO's die oogkampen uitvoeren over Tibet verspreid. Het re- en zelfïntegra- tieproject wordt vanuit Nederland ondersteund door de stichting Dark Light Blind Care. Om een voorbeeld te geven hoe de leerlingen denken over hun toekomst kunt u in deze Peel en Maas in het Engels een brief van Kyla en Yudun lezen. Kyla is opgeleid in medische massage en fysiotherapie, Yudun gaat binnen kort naar een reguliere basis school: Our names are Yudon and Kyila. We are 16 and 17 years old. We come from the villages Gyama and Lhaze. We both like English very much and we are always thinking about our futu re life. Soon we will leave our school. I, Yudon, will go to a nor mal school and I, Kyila, will move to my own room. I will treat massage to women. Last Thursday we had a very good idea. We want to teach English to other people. We told this idea to Sabriye and Paul and they are very happy about this idea. They says: blind people can do a lot. But before we were a little bit afraid to leave the school. But now we are not afraid anymore because this is our plan: Satur day and Sunday and every night we will teach English to sighted people in Kyilas massage-room. For this we want to buy zes tables and zes chairs. We will make our books in the computer and print them out. The students have to pay 30 Yuan a month. Sometimes we will teach writing and spelling and sometimes we will teach how to talk. We also need an iron blackboard, with letters to feel so we can write text and correct the spelling of the students. Students in the normal middle school also have English but they cannot talk very well, thy can also practice with us. Maybe also people from restau rants and hotels can come, plea se help us with this plan. Maybe you can give us some money first and ten we will slowly pay back. Thank you for your help. We hope that this will be a very nice school. Yudon and Kyila Kronenberg: "Na de integratie van de eerste leerlingen is er plaats voor dertien nieuwe leerlin gen, waarmee het totaal aantal leerlingen in het project op dertig komt. LESMATERIALEN De productie van lesmate rialen. Kronenberg: "In het voorjaar van 2003 hebben we in onze brailleboekdrukkerij de volgende boeken gedrukt; - Fingerprint volume II: een leerboek voor Engelse brailleafkortingen met een Tibetaanse vertalingUjst; Mas sage and Fysiotherapie: een Tibe- taans vijfdelig werk, origineel opgezet door Artsen Zonder Grenzen; Sodechenpo III: de laat ste oplage van het Engels - Tibe- taans woordenboek; Follow Me: een Engels leerboek voor de hazenklas met een uitvoerige uit leg over de grammatica in het Tibetaans en met een woorden lijst; My grandmother says: een Tibetaans sprookje over een snceuwleopard met tactiele plaat jes; The little Mermaid van Ander sen: een sprookjes in het Engels met een Tibetaanse woordenlijst; Aku Dumba verhalen: in Tibet beroemd sprookjesboek in Tibe taans braille en Tibetan Fairy Tales: een boek voor de tijger klas voor de Engels les met oefeningen en woordenlijsten. Een index over alle tot nu toe geproduceer de brailleboeken is in ontwikke ling. Ook wordt er gewerkt aan de voorlichtingsbrochure over blind heid en de filosofie van Braille Zonder Grenzen. We worden dagelijks met feiten geconfron teerd die te kennen geven dat onze plannen niet altijd naar onze wens en tijdsplanning kunnen worden uitgevoerd. De Tibetaan se autonome regio is een speciaal gebied binnen China waar dan ook speciale regels gelden. De overheidsfunctionarissen in Peking spelen een belangrijke rol in beslissingsprocessen waardoor vele lokale functionarissen in Lhasa erg aarzelen om beslissin gen te nemen zonder back-up van de partijgenoten in Peking. Mede om die reden verlopen diverse zaken in de Tibetaanse autonome regio extreem langzaam in verge lijking met de rest van China. Veel buitenlanders die hier werken verliezen snel hun geduld en geven op. De reden dat wij nog hier zijn, is dat we zien dat er wer kelijk iets verandert. MOTIVATIE De leerlingen en medewerkers zijn gemotiveerd in wat ze doen, een eigenschap die niet altijd even gemakkelijk te vinden is bij de Tibetanen. De maatschappij lijkt, ook mede dankzij de media- aandacht het project erg te waar deren. In de laatste weken zijn er weer verschillende inwoners van Lhasa naar het project gekomen om de zakken rijst, gerstemeel en zonnebloemolie te doneren. Dit doet niet alleen de kinderen en de medewerkers goed, maar ook ons. Het geeft ons de nodige ener gie om het werk hier voort te kun nen zetten. Deze energie hebben we dan ook hard nodig. We zijn namelijk al bijna drie jaar bezig met het opzetten van de trainings boerderij waar we nomaden en boeren die op latere leeftijd blind geworden zijn willen trainen in speciale technieken, waardoor ze (delen van) hun eigen beroep weer uit kunnen oefenen. Eerst zouden we van de overheid een stuk land ter beschikking krijgen, maar nadat alles wat serieuzer werd was dit opeens niet moge lijk. We zijn toen zelf op zoek gegaan naar een geschikt stuk land en hebben het zowaar gevonden. Voor Lhasa is het zelfs een klein paradijsje omdat er rij kelijk bomen op de grond staan! Wat ons betreft was alles in orde, het land is groot en is uitermate geschikt voor de realisatie van de trainingsboerderij. In de maanden daarop werd ons enkele malen gezegd dat alles in orde was en dat alles door kon gaan. Wij finan cieren het land. het wordt eigen dom van onze counterpart en in een contract wordt vastgelegd dat het in de toekomst voor onbe perkte tijd wordt gebruikt als trai ningscentrum voor blinden. Toch kwamen er weer wat problemen en ging het hele feest uiteindelijk weer niet door. De frustratie bereikte een hoog tepunt toen de volgende verkla ring werd afgegeven waarom het niet mogelijk was het land te bemachtigen: 'Omdat er geen wet is waarin geschreven staat dat het mogelijk is!' Normaal is het toch zo dat er in wetten vastj wat niet mogelijk is en zijn bepaalde zaken niet Deze denkwijze en 'l aan onze westers getrainde nen niet besteed en leiden li ke frustraties. Dit werd dagen voordat we naar f vertrokken medegedeeld. Y< I. gesprekken over de landb konden pas plaatsvinden |t we naar Lhasa terugge waren. Vol goede moedei' wachting kwamen we in ap jaar naar Lhasa terug. En stond opeens SARS voor de;1 Tot op de dag van vandai er geen officiële meetingsI staan, dus weer moetet geduid en energie opbrengt deze situatie te verwerken; hopen nu, dat SARS zo sneli j ontstaan is weer verdwijnt 11 we in ieder geval de dialoog 51 het land weer nieuw leven nen blazen. Dat is het even1 nu, we zijn nog steeds volf moed hier bezig en we hopt1 we de doelen die we ons (SP hebben opgelegd, kunnen P ren. Namens de kinderen ei medewerkers van het rehal p tie- en trainingscentrum vooi v den in Lhasa, willen we iedt r die het project heeft onderst 15 van harte bedanken. Met vriendelijke groeten' Lhasa, Sabriye Tenberken en Kronenberg, Braille Withoul "i: ders. E« 51

Peel en Maas | 2003 | | pagina 18