sselsteyn stapt oortijdig op louke Pots even erug in Venray Sportnieuws -info Oostrum maakt het Volharding knap lastig Daverende bekerstunt Swolgense Boys Handbal Manual SV Oostrum SV Geijsteren I EN MAAS tjetbaltoernooi om Venray Cup ter discussie Donderdag 21 augustus 2003 - Pagina 15 ïsselsteyn was zondag de spel- eker tijdens het jaarlijkse voet- Itoernooi om de Venray Cup. vier van de zes wedstrijdjes speeld te hebben hield de vier- Idasser het voor gezien. "Ik heb rgeen enkel begrip voor", zei ndert van Gemert van de orga- erende vereniging SV Venray. de andere clubs konden wei- waardering opbrengen voor vroegtijdig opstappen van dsteyn. Ik heb geen elftal meer over", ver- irde trainer Ed Teunissen. "In het sie duel tegen Holthees hebben verzorger en grensrechter al mee eten doen. Over twee dagen heb- i we alweer een bekerwedstrijd Ik i al een krappe selectie en wil niet meer blessures oplopen. De leren de competitie zijn voor mij :l belangrijker Voor Ysselstevn ram de Venray Cup totaal ongele- l. Daags tevoren stond een trai- igsdag gepland plus een oefenduel en SSE dat met 1-0 werd gewon- Daamaast waren enkele spelers I weekeindje weg of waren verhin- d vanwege blessures of werk. Niet ]en Ysselsteyn verscheen zondag itavend op sportpark De Wieën. tl clubs waren vanwege de late tanties nog niet op volle sterkte, inen-trainer Noud Janssen had rentegen zijn volledige selectie 132 spelers meegenomen De Ysselsteynse coach Teunissen 1 ook kritiek op de organisatie. SV iray had ervoor gekozen om alle g en clubs tegen elkaar te laten spe- Halverwege het toernooi was er i pauze van drie kwartier. De wed- jdjes duurden 25 minuten (twee t 12.5 minuut) en sommige teams lesten vier keer op rij spelen Twee jen voor het toernooi kreeg het nrayse bestuurslid Herman Zegers D telefoontje uit Ysselsteyn dat de tb het niet eens was met deze zet. Een jaar eerder in Merselo I eclde iedere vereniging nog vier in pats van zes duels. Het nadeel hier- i was dat niet alle clubs elkaar trof- en het programma daardoor niet or iedereen gelijk was. Door het gaan van Castenray en DIS in tg al OC'01 telt de gemeente Venray pul Ig maar zeven voetbalclubs. Voor- ivcf heen werden de acht verenigingen verdeeld over twee poules. Omdat SV Venray over drie speelvelden kon beschikken koos de organisatie voor een uitgebreider wedstrijdschema. GEEN BEGRIP "Dit toernooi heeft weinig zin", oordeelde Ed Teunissen. "Daar hoor ik vandaag iedere trainer over klagen. Vier duels achter elkaar is veel te veel. Er had op twee in plaats van drie vel den gespeeld moeten worden. Dan liad iedereen meer rust gekregen. Het toernooi is veel te intensief en ik denk dat het veel blessures gaat ople veren." Zijn collega Noud Janssen kan gro tendeels meegaan met de kritiek van de Ysselsteynse coach. "Maar ik heb er geen enkel begrip voor dat ze er voortijdig mee stoppen. Dan hadden ze helemaal niet moeten komen", aldus de Leunen-trainer. "Ook ik ben geen voorstander van dit toernooi. Vorig jaar zijn er enkele spelers geblesseerd geraakt. Voor mij hoeft dit zo niet. Ik heb daarom mijn gehele selectie gebruikt. Dit toernooi kun nen ze veel beter houden aan het einde van het seizoen. Als een gezelli ge afsluiting met een feesttent erbij. Ik had nu in de voorbereiding veel lie ver een normale oefenwedstrijd gespeeld." Zondag was het de tiende editie van de Venray Cup. Het begon in 1993 als een meerdaagstoernooi met een afsluitende finale. Vanaf 1997 wordt het op één dag afgewerkt. Dat beviel aanvankelijk slecht en DIS liet in dat jaar zelfs verstek gaan. In 1998 werd er geen Venray Cup gehouden maar vanaf 1999 staat de strijd tussen de gemeentelijke voetbalclubs weer op de kalender. Merselo-speler Jeroen Denissen vindt de oude opzet beter. "Er waren toen twee poules met hele wedstrijden die door de week wer den gespeeld. Het waren toen meer echte oefenduels." Ger Delauw, de nieuwe coach van .Merselo, heeft beduidend minder kritiek op het toer nooi. "Ik ben net nieuw bij deze club. Voor mij is het een mooie gelegen heid om alle spelers eens aan het werk te zien. Het is een kennisma king. Dit toernooi past best in deze fase van de voorbereiding", zegt Delauw die het opstappen van Yssel steyn ongepast vindt. "Een club kan zich niet zomaar terugtrekken. Dan had Ysselsteyn het beter moeten inplannen in hun oefencampagne. Natuurlijk heeft zo'n toernooi voor- én nadelen. Vier in plaats van zes wedstrijden was voor mij ook genoeg geweest. Maar als je voldoende spe lers ter herschikking hebt dan is het goed te doen." SV VENRAY WINNAAR Voor het derde jaar op rij ging de Venray Cup naar het tweede elftal van SV Venray. Voor de laatste wed strijdronde gingen drie clubs aan kop: Leunen, Oostrum en Venray 2. De wisseltrofee ging naar de thuisploeg door de 3-0 zege in het slotduel tegen Oostrum terwijl Leunen met 0-1 onderuit ging tegen Merselo. De onderlinge verschillen waren niet groot. Op doelsaldo ging de tweede plaats naar Leunen. Holthees viel enigszins uit de toon en eindigde als laatste met nul punten. Alhoewel Holthees wel met 2-1 van Ysselsteyn won maar de duels van de opgestapte club werden later uit de uitslag geschrapt. Uitslagen: Holthees-Leunen 0-3 Merselo-SVOC 0-2 Venray 2-Ysselsteyn 2-0 SVOC-Holthees 2-1 Leunen-Venray 2 0-0 Ramon Kuunders (SV Ysselsteyn) stijlvol in actie in het duel tegen SV Merselo. Merselo-Oostrum SVOC-Venray 2 Oostrum-Holthees Leunen-Ysselsteyn Merselo-Ysselsteyn Oostrum-Leunen Holthees-Venray 2 Merselo-Venray Oostrum-SVOC Holthees-Ysselsteyn Oostrum-Y:sselsteyn Holthees-Merselo Leunen-SVOC Leunen-Merselo SVOC-Ysselsteyn Venray-Oostrum Eindstand: Venray 2 Leunen Oostrum SVOC'Ol Merselo Holthees Ysselsteyn 1-3 0-1 1-0 2-0 00 0-0 0-2 00 1-1 2-1 afg. 0-1 1-0 0-1 afg. >0 11 pnt. 8 pnt. 8 pnt. 7 pnt. 7 pnt. 0 pnt. tbr Zondag 24 augustus speelt BC sz0 'eert (eredivisie) in sporthal de >ebi *lte"n8 *n Venray een oefen- ^strijd tegen BG Hagen (twee- Cp bundes liga) uit Duitsland. Voor eide teams is deze wedstrijd een traditie aan het worden in de (li wrbereiding op het nieuwe sei- eki >en. nt ort 0°k voor de organiserende vereni- c(l n8 Jumpcrs'76 begint er iets van c d n traditie te ontstaan. Immers de i 1IS'e jaren heeft de ploeg uit Weert ttray vaker aangedaan in zijn oefen- 101 mpagne. De ploeg van coach Wierd oedee, gaat dit jaar onder de naam 0 n zijn nieuwe sponsor, Solskin, de wel 'mpetitic in. Het wervings- en deta- vili teringbureau uit het Brabantse en ,(k' Sehoot is een driejarige verbin- ui ;nis ingegaan met het team uit jij erit. Na enkele jaren zonder hoofd- loif °nSOr wect de MuWen-Limburgse 0eB zich.door deze verbintenis ver- 11(j kerd van een stabiele financiële e I asis voor de komende jaren. Na een •en Wkke start haalde Wierd Goedee in naj jn eerst jaar als eredivisiecoach, het v! prig seizoen als nog de play-offs. di\rZe Prestatie was er mede debet aan njf at bij het vertrouwen kreeg van het 'c,slUur "it Weert en ook het komend d£'Z°en aan het roer staal- za' dat el doen met een grotendeels nieuw lam. Liefst acht nieuwe namen, aaronder drie nieuwe Amerikanen, vc n er in vergelijking mer het team er to vorig jaar. Onder hen zijn enkele die al eerder voor Weert heb ben gespeeld. Meest opvallende naam is Jouke Pots. De voormalige jeugd speler van Jumpers'76 keert na een succesvol jaar bij EBBC weer terug naar de ploeg waar hij twee jaar gele den al. als een van de jongste guards, deel van uitmaakte. De nu 19-jarige Pots speelde in 1998 samen met zijn broer Jelle nog bij de jeugd van Jumpers'76. In 1997 kreeg hij de aanmoedigingsprijs bij het Sportgala in Venray Kortom het was toen al duidelijk dat hij een talent was. Via PSV, en ondertussen vele malen geselecteerd voor regionale en landelijke jeugdselecties, kwam hij drie jaar geleden in Weert terecht. Hij speelde daar eredivisie junioren en won met dat team de landelijke beker en trainde mee met het eerste team Het jaar daarop kwam hij bij de selec tie van de hoofdmacht welke de fina le van de play-offs haalde. Hij kwam toen nog niet echt veel aan spelen toe. Hij wilde meer en maakte de overstap naar EBBC in Den Bosch. Bij de zeer ervaren coach Toon van Helf teren kreeg hij het eerste seizoen de nodige speelminuten en het afgelo pen jaar wist hij een basisplaats te veroveren. Het werd zijn doorbraak. EBBC haalde de play-offs, en werd pas in de halve finales gestopt door de latere landskampioen Eifel Towers. In de derde wedstrijd van deze reeks eiste Jouke Pots in de Maaspoort een belangrijke hoofdrol op door zijn team naar een onverwachte overwin ning te leiden. Mede omdat het duide lijk was dat Toon v. Helfteren in den Bosch verder wilde werken met deze jonge ploeg was het enigszins verras send dat Jouke Pots de overstap maakte naar Weert. Emotioneel heeft deze beslissing hem ook moeite gekost, hij had het immers prima naar zin, maar het waren vooral praktische redenen die ten grondslag lagen aan dit besluit. Hij woont namelijk nog steeds in Weert en hij gaat het komend jaar in Tilburg studeren. Bij Solskin lijkt hij de startende guard te gaan worden in een relatief jong team. Naast good old Richard van Poelgeest bestaat het team vooral uit spelers van midden twintig of jonger. Het is duidelijk dat men in Weert aan tie toekomst wil werken. Afgelopen zaterdag speelde men de eerste oefenwedstrijd uit een lange reeks voordat de competitie start tegen BSC Willbroek, en men won betrekkelijk eenvoudig met 68-96. BG HAGEN BG Plagen is echter een tegenstan der van een ander niveau. Het Duitse basketbal is de laatste jaren, mede onder invloed van de successen van het nationale team sterk vooruit gegaan. De bezoekers hebben de beschikking over drie spelers van 2.08 of groter en spelen vooral sterk fysiek basketbal. De wedstrijd staat onder leiding van de kersverse inter nationale scheidsrechters Paul v.d Heuvel en Martijn de Vries. Vooraf aan deze wedstrijd spelen heren 1 van Jumpers'76 en het kadetten 1 team hun eerste oefenwedstrijd tegen Akros uit Boxmeer. Het herenteam wil het komend seizoen de zwakke prestatie van het afgelopen jaar recht zetten en in de le klasse rayon in de top meedraaien. Jan Kraus heeft de coaching en training weer op gepakt en hij is bezig om een evenwichtig team te formeren. Hij kan daarbij een beroep doen op enkele ervaren krachten, zoals Tristan Lammerts van Bueren en enkele talentvolle jonge spelers uit de jeugd van Jumpers'76. Dat er meerdere beloftes rondlopen bij deze Venrayse vereniging blijkt o.a uit het feit dat Sjors Poels het komend seizoen in de junioren eredivisie gaat spelen bij Eifel Towers in Nijmegen. Deze speler speelde tot voor kort nog in Venray. Maar ook bij de jongens kadetten spelen de nodige talenten. Dit team gaat het komend seizoen onder leiding van Balder Lamers kadetten hoofdklasse spelen. De oefenwedstrijden in sporthal de Wet- teling beginnen om 12.00 uur (kadet ten) 14.00 uur (heren 1) en om 16.00 uur Solskin tegen BG Hagen. De entree voor alle wedstrijden is gratis. Jan van de Ven scoort twee prachtige treffers Oostrum-Volharding 2-3 (1-2). Doelpunten: 25. Jan van de Ven 0-1; 35. Sjoerd Vollenberg (eigen doel) 1-1; 37. Eric Ermers 1-2; 55. Jan van de Ven 2-2; 72. Joep Vos sen (strafschop) 2-3- Scheidsrech ter: Heidens (Koningslust). Toe schouwers: 225- Oostrum: Kessels; Kreutz (46. Stan Janssen), Van Mil, Roy de Kleijn en Vollenberg (65- Sur- minski); Schlepers, Verheijen en Frederix; Van de Ven, Roy Wil- lems en Dick Janssen (76. Mark Broeren). Volharding: Cleven; Van Rhee (70. Graat), Derkx, Verbruggen (78. Willems) en Van Kempen; Van Veghel, Anton Ohoilulin, Vos sen en Hamzic; Gijs Ermers (86. Frank Ohoilulin) en Eric Ermers. (Door Henk Willemssen) Vijfdeklasser Oostrum liet in de bekerstrijd tegen Volharding, dat drie niveaus hoger speelt, een uit stekende indruk na. Door twee prachtige treffers van rechter spits Jan van de Ven, uit twee even zo mooie aanvallen, was Oostrum lange tijd dichtbij een stunt. Maar nadat nieuwkomer Joep Vossen, ex-speler van Wit- tenhorst, Volharding uit een straf schop op 2-3 had gezet was het verzet gebroken. Ondanks de 2-3 nederlaag verlieten de moegestreden Oostrum-spelers met opgeheven hoofd het veld. Ze hadden tweedeklasser Volharding behoorlijk het vuur aan de schenen gelegd Alleen in de slotfase zaten de Oostrummers er duidelijk doorheen. De thuisclub kon toen niet meer de kracht opbrengen om na de 2-3 nog op jacht te gaan naar de 3-3 gelijkma ker. "Er had voor ons meer ingeze ten", vond de trefzekere Jan van de Ven na afloop. "Want het was knullig dat we twee strafschoppen tegen kre gen. Maar met 2-3 verliezen van Vol harding is voor ons een goede presta tie. Daar mogen we niet ontevreden over zijn. Jan van de Ven (21) hoopt dit sei zoen een vaste plaats te verwerven in de Oostrumse aanvalslinie. Door het stoppen van routinier Marcel Holtac- kers is er een plek vrij gekomen. Zijn voorkeur, gaat uit naar de spitspositie maar als rechteraanvaller kan hij ook goed uit te voeten. "Afgelopen sei zoen heb ik door personele proble men op allerlei posities gespeeld", aldus Jan van de Ven die in de 24e minuut de bekerwedstrijd openbrak. Volharding had tot aan de openings treffer het beste van het spel. Maar de Vierlingsbekers toonden te weinig scherpte voor het doel van Ralph Kes sels. Het vertrek van topscorer én stormram Maikel Fransman was dui delijk merkbaar. Oostrum loerde op de counter en brak enkele keren gevaarlijk uit Linkshalf Frank Frederix verstuurde een loepzuivere dieptepass naar Jan van de Ven die de nieuwe Vierlings- beekse doelman Arjan Cleven (ex- Meerlo) kansloos liet: 1-0. De bezoe kers verhoogden daarna de druk op het Oostrumse doel. Een scherpe voorzet vanaf de linkerkant verdween ongelukkig via het been van verdedi ger Sjoerd Vollenberg in het eigen doel: 1-1. Twee minuten later rondde Eric Ermers een mooie aanval goed af: 1-2. Oostrum leek even van slag door die twee snelle tegentreffers. Links achter Vollenberg legde een minuut later Eric Ermers neer. Arbiter Hei dens wees prompt naar de stip. Aan voerder Ermers nam de penalty zelf maar goalie Ralph Kessels voorkwam met een flitsende reactie een snelle 1- 3 achterstand. De tweede helft was tien minuten oud toen Oostrum weer een prachti ge aanval uit de hoge hoed toverde. De ingevallen jeugdspeler Stan Jans- Oostrum maakte het tweedeklas ser Volharding knap lastig in de eer ste bekerronde. sen passte naar Jan van de Ven die opnieuw schitterend uithaalde. Doel man Cleven was kansloos tegen de fraaie boogbal die in de verste hoek zeilde: 2-2. "Het waren allebei mooie treffers", vond ook Jan van de Ven. "De eerste was misschien nog mooier omdat we toen mee 1-0 voorkwamen. Ik vond het wel leuk dat ik beide keren scoorde op aangeven van de jonge jongens Frank en Stan." Ruim een kwartier voor tijd mocht Volharding opnieuw een penalty nemen. In de uiterste hoek van het strafschopgebied beging Stan Janssen een onnodige overtreding op Gijs Ermers. Leidsman Heidens stond er bovenop en legde de bal op elf meter. Joep Vossen liet ditmaal Ralph Kes sels kansloos: 2-3. Zwaar tegenvallend Venray met 1-0 verslagen Wim Vievennans en Eric Troisfon- taine met de door Van den Munck- hof BV, uitgever van Peel en Maas en Kabelkrant Venray, beschikbaar gestelde wisselbeker. Venray mag na drie opeenvolgende zeges in de Ven ray Cup de beker houden. Donderdag (vanavond) en volgende week donderdag begint handbalver eniging Manual weer met de vrije trai ningen. Vanaf dinsdag 2 september starten ze weer met de officiële trai ningen. De eerste bekerwedstrijden van het seizoen leverden direct enke le verrassingen op. Vijfdeklasser Swolgense Boys zorgde voor de allergrootste stunt door voor eigen publiek het 'grote' Venray met 1-0 te kloppen. Het jonge talent Robin Tissen werd de matchwinnaar. Al vroeg in de wed strijd zette hij de Swolgenaren op een 1-0 voorsprong. Het verwachte offen sief van Venray, dat drie klassen hoger speelt, bleef ook in de tweede helft uit. "Het viel tegen wat Venray liet zien", vond de winnende trainer Jan Loock "Ze hebben na rust wel wat van afstand op ons doel geschoten maar echt uitgespeelde kansen heeft Venray niet gehad. Uit enkele gevaarlijke counters waren wij veel gevaarlijker. We zijn diverse keren oog-in-oog voor de Ven rayse keeper verschenen. We hadden daarom nog wel met grotere cijfers kunnen winnen. Venray-trainer Kool hof zei na afloop ook dat onze zege verdiend was", aldus de dik tevreden Swolgense coach. VW'03-Leunen 0-1. Ook vierdeklasser Leunen won in dezelfde poule verrassend. De uit wedstrijd bij derdeklasser WV'03 in Venlo leverde een 0-1 zege op. Marco Berden scoorde halverwege de eerste helft de winnende treffer. WV'03 kreeg wel kansen op de gelijkmaker maar benutte deze niet. De paal en een onbenutte strafschop zorgden ervoor dat Leunen met de volle winst aan de haal ging. America-Ysselsteyn 1-6. Ysselsteyn, eveneens uitkomend in de vierde klasse, had het aanvankelijk moeilijk in de derby in en tegen Ame rica. Rob Noordijk zette de zesdeklas- ser al in de zevende minuut op een 1- 0 voorsprong. Daniël Wijnands scoorde een kwartiertje later de 1-1 gelijkmaker. Ysselsteyn kwam vlak Uitslagen: SW vet.-Oostrum vet. 4 -1 Programma woensdag 20 aug.: Oostrum Bl-EWC BI 19.00 Zaterdag 23 aug. Beker: Olympia 1-Oostrum 1 18.00 Vriendschappelijk Kessel vet.-Oostrum vet17.00 Oostrum Al-IJsselsteijn Al 14.30 Oostrum Bl-ljsselsteijn BI 14.00 IJsselsteijn Cl-Oostrum Cl 14.00 Zondag 24 aug. Beker: Oostrum 2-RKDEV 2 11.00 Vriendschappelijk: Vios 3-Oostrum 3 10.00 Oostrum 4-Vios 4 11.00 Oostrum damestoemooi Opmeer. Dinsdag 26 aug. Beker: Oostrum 1-Festilent 1 19.00 Donderdag 28 aug. Beker Milsbeek 2-Oostrum 2 19-00 Eerste training: Maandag 25 aug. 18.00-19.00 Oos trum Fl. Oostrum F2. Oostrum F3, Oostrum F4; dinsdag 26 aug. 18.00- 19 00 Oostrum El, Oostrum E2. Oos trum E3» dinsdag 26 aug. 19-00-20.00 Oostrum Dl. Oostrum D2 Mededeling Op zaterdag 30 augustus tussen 9 00 en 12.00 uur bestaat voor alle leden van S.V. Oostrum (voetbal en korfbal) de mogelijkheid om met 20% korting sportattributen te kopen bij huisleve rancier Olympic Sport te Venray. Uitslag oefenwedstrijd: SV Geijsteren-Holthees 2 2-1 Programma: Zondag 24 augustus, trainen 11.00 uur Veteranen Programma zaterdag 23 aug.: SV Geijsteren-Lullingen (D) 17.00 uur. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS voor rust goed weg toen America-spe- ler Gerrie Mulders een strafschop miste. Na de gelijkopgaandc eerste helft trok Ysselsteyn na rust het initia tief naar zich toe. Door een loepzuive re hattrick van Geert van Dijck namen de bezoekers een 1-4 voorsprong. Marcel Arts en Daniël Wijnands bepaalden de eindstand op 1-6. Lottum-SVOC 2-1. Vijfdeklasser SVOC'Ol leidde hal verwege met 0-1 in Lottum dat een klasse lager speelt Leon Strijbos scoorde na een half uur de openings treffer. SVOC was beter maar ver zuimde om verder afstand te nemen. Na een kwartier in de tweede helft profiteerde Paul Kleven van een mis verstand in de defensie en bracht de thuisclub op gelijke hoogte: 1-1. Vlak daarna kreeg SVOC een strafschop maar Ivan Maes miste jammerlijk. Twaalf minuten voor tijd mocht ook Lottum een strafschop nemen na een overtreding van de SVOC-doelman. Henk Heidens toonde zich trefzeker vanaf elf meter en bezorgde zijn ploeg een verrassende 2-1 zege. Merselo-Egchel 0-2. Zesdeklasser Merselo gaf Egchel, dat drie niveaus hoger speelt, uitste kend partij. Tot aan de rust wisten de mannen van trainer Ger Delauw de Egchelnaren van doelpunten af te houden. Maar in de tweede helft drukte Egchel het klasseverschil toch in treffers uit en ging met een 0-2 zege aan dc haal. Wanssum, BW en Meerlo speelden allen uitduels tegen (veel) hoger Swolgense Boys zorgde voor een stunt door tweedeklasser SV Venray op een 1-0 nederlaag te trakteren. geklasseerde opponenten. Het trio verloor kansloos. Wanssum ging met 5-1 onderuit bij Wittenhorst. Meerlo verloor met dezelfde cijfers van Lies- se!. En BW'27 wist in Helden met een 3-0 verlies de schade nog enigs zins te beperken. De volgende w;edstrijdronden wor den gespeeld op zaterdag 23 en dins dag 26 augustus. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 18.00 uur en komende dinsdag om 19.00 uur. Alleen de poulewinnaars gaan over naar de tweede ronde. Zaterdag 23 augustus Olympia-Oostmm Volharding-Festilent Ysselstevn-Meterik SVOC'Oi-SSS'18 Lcuncn-Swolgense Boys Venray-VW'03 Wanssum-Melderslo BW'27-Hcythuysen Meerlo-Merselo Dinsdag 26 augustus Oostrum-Festilent Olympia-Volharding Resia-Ysselstevn Lottum-SSS'18 GFC-SVOC'01 Swolgense Boys-VW'03 Leunen-Venray Wanssum-SVEB BW'2"-RKMSV Merselo-Liessel Meerlo-Egchel

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15