Gilde Holthees toont vaandels Angelique wint weekprijs e Zonnebloem viert feest Maas... Aan elk huis KWF-poster voor het raam WOZOCO stap dichterbij LK voor paarden uim 250 euro voor yvania Automobilist gewond HLCnST Rouwverwerking Niets! Vruchtbaarheidsproblemen Nationaal gebaar naar kankerpatiënten "Doe mee aan het nationaal gebaar naar kankerpatiënten: hang de KWF-collectefolder die u in de bus krijgt, als postertje voor het raam Deze oproep doet de Nederlandse Kankerbestrijding/ Koningin Wilhelminafonds (KWF) naar aanleiding van de nationale collecte voor de kankerbestrij ding. 1 t/m 6 september 2003 Motto van de collecte is 'Je geeft om elkaar'. Het KWF heeft dit motto gekozen omdat uit cijfers blijkt dat één op de drie mensen in ons land ooit zelf kanker zal krijgen. "Wie niet persoonlijk met kan ker wordt geconfronteerd, maakt het dus in elk geval van nabij mee. Kanker raakt ons daarom alle maal. Je geeft dus in feite om elkaar.1 Aldus het KWF. "Daarom koppelen we dit jaar aan de nationale KWF-collecte ook de oproep mee te doen aan het 'nationaal gebaar' door de KWF-collectefolder als postertje voor het raam te hangen Huis aan huis worden elk jaar totaal zes miljoen KWF-folders verspreid. Vrijwel iedereen geeft aan de KWF-collectant. Als al die mensen ook meedoen aan 'het nationaal gebaar' naar kankerpa tiënten. dan wordt dit een fantas tische steun in de rug van al die mensen die nu persoonlijk of van nabij met kanker te maken heb ben. Meer informatie op www.kan- kerbestrijding.nl of bij de contact persoon in Venray: E. F. Stoks- Steyvers, tel. 0478-586659- Maandagmiddag is een 42-jarige automobilist uit Elsendorp gewond geraakt bij een verkeers ongeval op de Beekweg in Merselo. De man zat bekneld en is door ambulancepersoneel bevrijd uit zijn voertuig. Hij is met rug- en nekklachten ter observatie opge nomen in het ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde toen een nog onbekende bromfietser plotseling de weg opreed. De automobilist moest fors remmen, waardoor een vrachtwagen, bestuurd door een 23-jarige man uit Gemert. achterop de auto botste. De bromfietser is na de aanrijding doorgereden in onbekende rich ting. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Op zondag 14 september vindt er een zeer bijzondere tentoonstelling plaats in de Mariakapel van Holthees. Op die dag zal namelijk het OLV Gilde Holthees een paar zeer oude, door het restauratie-ate lier uit Tilburg, gerestaureerde vaandels van het Gilde expo seren. Het oudste vaandel dateert van plusminus 1870, en een tweede vaandel dateert van 1948. De res tauratie van deze twee vaandels heeft meer dan 200 werkuren gevraagd van de restaurateurs van het atelier. Het is voor de inwo ners van Holthees en omgeving ook de laatste kans voorlopig om deze vaandels in gerestaureerde staat te kunnen bewonderen. De vaandels zijn zo kwetsbaar en kostbaar geworden, dat ze na deze expositie opgeborgen zullen worden in speciale bewaarruim- ten in het atelier in Tilburg. Het OLV Gilde Holthees is bij zonder trots op deze vaandels, en het heeft dan ook een grote finan ciële inspanning moeten leveren om deze restauratie te bekostigen. Omdat dit voorlopig de laatste kans is om deze vaandels te bewonderen, heeft het Gilde rondom deze vaandels een com plete tentoonstelling opgebouwd over de geschiedenis van het Gilde. Het OLV Gilde Holthees is opgericht in 1340, bestaat dus al meer dan 660 jaar. Het Gilde bestaat uit het Tamboerkorps, het Koningspaar, het Keizerspaar, Zilverdragers, Gildebroeders en Vendeliers. Op de tentoonstelling zal naast de oude vaandels ook het huidige Hoofdvaandel te zien zijn, de Gildetrom. de Hellebaarden, een oude bidstok, in gebruik bij pro cessies, het Gildezilver, bestaande uit Koningszilver en Keizerszilver. het zal allemaal aanwezig zijn op de tentoonstelling. Oude foto's van het Gilde, foto's van het Koningschieten, van de gildedagen en van andere evenementen alsmede de nodige documentatie over het OLV Gilde Holthees zullen de tentoonstelling complementeren. Leden van het Gilde zullen uiteraard de hele dag aanwezig zijn om waar nodig toelichting aan bezoekers te verstrekken. Het zal al met al een bijzondere expo sitie worden, die zeker de bewo ners van Holthees en Smakt, en verder uiteraard allen die in het Gilde wezen geïnteresseerd zijn. niet mogen missen. De expositie vindt plaats op zondag 14 september, Open Monumentendag in Nederland, in de meest geschikte locatie, de Mariakapel in Holthees, zelf al een bijzonder monument, daterend uit 1464. De expositie begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De entree voor deze expositie is gratis. Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 3861 8M Wanssum Tel. 0478-532441, la* M78-532645 Email: JennlskensinstallatleêJewanl Honderdvierentwintigste jaargang - week 34 - donderdag 21 augustus 2003 EL EN MAAS n 250 euro is de geschatte ngst van de kindermiddag pwoensdag in dans- partycen- m Janssen aan de adhuisstraat in Venray werd houden. De opbrengst van de iviteiten middag komt ten de aan de stichting Lvvania. I 'al van acties op touw zet om Ook Lyvania (op de voorgrond) genoot van de kindermiddag. genoeg geld in te zamelen voor een onderzoek in de Verenigde Staten naar de uitzonderlijke stof wisselingsziekte in de hersenen van de negen jaar oude Lyvania Macssen uit Venray. Circa 140 bezoekers, vooral kinderen, geno ten met volle teugen van de optre dens van clown Petje de Pipo en goochelaar Rinaldo. Verder konden de kinderen zich laten schminken of springen op een luchtkussen. Op woensdag 27 augustus vindt in het Maasziekenhuis in Boxmeer een gespreksavond plaats voor vrouwen, mannen, paren die bezig zijn met onderzoeken en behandelingen van vruchtbaar heidsproblemen. Tijdens deze avond kunnen mensen ervaringen uitwisselen met 'lotgenoten'. Voor veel mensen is de periode van onderzoeken en behandelin gen een moeilijke tijd. Naast de lichamelijke belasting kan het ook emotioneel zwaar zijn om de onderzoeken en behandelingen te ondergaan. Teleurstellingen vol gen elkaar op, terwijl men blijft hopen op een goede afloop. Vaak is het moeilijk om met anderen over problemen en gevoelens te praten, terwijl er wel behoefte aan is. Praten met mensen in een vergelijkbare situatie kan het gevoel van isolement verkleinen. Wie belangstelling heeft kan zich aanmelden bij het secretariaat van de poli gynaecologie van het zie kenhuis, tel. 0485-567560 of aan de balie. De avond is gratis toe gankelijk. De gemeente Venray is weer een stap dichter bij de bouw van het woonzorgcomplex (WOZO CO) in Ysselsteyn. Op grond van de huidige stankregelgeving zou aan de bouw geen medewerking kunnen worden verleend. De bouwaanvraag voldoet echter wel aan de toekomstige stankregelge ving. Vanwege de grote maatschappelijke belangen en dringende behoefte aan een WOZOCO in Ysselsteyn, vond het Venrayse college van burgemeester en wethouders dat toch kon worden meegewerkt aan de bouw hiervan. De provin cie Limburg heeft onlangs in een brief laten weten zich nu ook in deze benadering te kunnen vin den. Zij heeft in deze brief een verklaring van geen bezwaar gegeven. Deze verklaring is nood zakelijk voor de bouw van het woonzorgcomplex. De gemeente Venray heeft verheugd gere ageerd op het nieuws. Ook de Stichting Wonen Noord-Limburg, die het complex wil bouwen, is blij is met de bereidheid van de provincie om mee te willen wer ken aan de bouw. De Inspecteur van de Ruimtelijke Ordening wenst echter vooralsnog geen medewerking te verlenen. Op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft de Minister van VROM acht weken de tijd om het besluit van Gedeputeerde Staten te vervan gen door een eigen besluit. Als gevolg hiervan is het voorlopig nog niet duide lijk of de bouwvergunning inder daad verleend kan worden. Samen met de Stichting Wonen Noord-Limburg wacht de gemeen te de standpuntbepaling van de minister op 7 oktober met belang stelling af. Fotowedstrijd Combi Dom Melskens en Peel en Maas Angelique van der Krabben uit Overloon is de winnares van de vierde en laatste week prijs van de fotowedstrijd die Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas samen hebben opgezet. Dinsdag nam zij de prijzen in ontvangst: een boekenbon van boekhandel Van den Munckhof, een gratis waarde bon voor een felicitatie op de Paul Geene van Combi Dom kabelkrant en een gratis ver groting van de winnende vakantiefoto van Dom Melskens. Paul Geene van Combi Dom Melskens reikte de prijzen uit. De vier prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de Melskens reikt de prijzen uit aan Angelique van der Krabben hoofdprijs die op donderdag 28 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs bestaat uit een Samsung Vega 1405 kleinbeeldca- mera met een waarde van maar liefst 299 euro. Er kunnen geen vakantiefoto's meer ingeleverd worden! De Landelijke Rijvereniging Zeldenrust Velden bestaat 75 jaar. In het kader van dit jubileum wor den op zaterdag 23 augustus vanaf 10.00 uur en op zondag 24 augustus vanaf 9-30 uur het LK voor paarden gehouden. De dres suur- en springwedstrijden omvat ten de Regio Kampioenschappen Limburg. De deelnemers hieraan hebben zich via kringwedstrijden gekwalificeerd. Een en ander houdt in, dat de top van de Limburgse ruiters en amazones in Velden aan de start verschijnt. De winnaars in de diverse klassen plaatsen zich voor de landelijk finale in september in Ermelo. Tussen de wedstrijden door wor den op zondagmiddag haflinger- shows gegeven door de families Geelen en Van Lin. Amazone Ellen van Poppel voert met zeven paarden een kür op muziek uit. Verder is er een originele Romeinse strijdwagen te zien, de eerste hippische discipline tijdens de Griekse Olympische Spelen. Verder is er nog een show met ski's achter paarden en een zes span zonder koetsier waarop twee vrouwen de paarden met hun stem en zweep de aanwijzin gen geven. De Regio Kampioenschappen worden gehouden op het terrein aan de Genooierweg in Velden. zusjes Van de Ligt uit ssum zijn de grote winnares van de kleurwedstrijd die uwsblad Peel en Maas onlangs en met het Zoo Pare Overloon touw zette. Zowel Roos als I viel in de prijzen en dus vingen ze beiden twee toe- jskaartjes voor 'de natuurlijk zoo van Nederland'. Kunnen en ma ook gratis naar mee Danique. Vera. Roos. Merel en Jasmijn kwamen dinsdagmiddag hun prijzen ophalen in boekhandel Van den Munckhof Ook Danique Vermeulen uit Venray kreeg dinsdag in boekhan del Van den Munckhof twee toe gangskaartjes voor het dierenpark in Overloon overhandigd. Ook zij leverde een prachtige 'vlinder- kleurplaat' in: vlinders is nog altijd het centrale thema in het Zoo Pare Overloon. Jasmijn van der Meijde uit Venray won twee kaartjes, die haar gratis toegang geven tot het populaire Speelpark Klein Zwitserland in Tegelen. Ook Vera Zeegers uit Venray viel in de prij zen bij de door Nieuwsblad Peel en Maas en Speelpark Klein Zwitserland in de vakantieperiode opgezette kleurwedstrijd. Ook de jeugdige Venrayse kreeg twee kaartjes voor het populaire speel park. Iris Verhoeven uit Merselo, de derde winnares, ontving deze week twee toegangskaartjes. Vijftig jaar geleden is het plan tstaan om de Zonnebloem op richten in Overloon. Vanaf het n hebben zich vele vrijwilli- ook toen al voor de ebloem ingezet. Het was n hoofdzakelijk welfarewerk. ■ijfentwintig jaar geleden heeft e enthousiaste club zich aan- bij de Nationale Vereniging de Zonnebloem in Breda, waarmee zij ook de officië le status kreeg: De Zonnebloem Overloon. In de loop der jaren heeft Holthees en Smakt zich bij Overloon aangesloten waardoor de naam is aangepast: De Zonnebloem Overloon, Holthees en Smakt. Het belangrijkste werk is het bezoeken van zieken en eenzame mensen die nog zelfstan dig wonen, en niet te vergeten het organiseren van dagjes uit en gezellige middagen. Het feit dat ze nu officieel vijfentwintig jaar bestaan is een goede reden om dit te vieren. Het feest begint op zon dag 14 september met een jubi leumviering om 10.00 uur in de kerk van Overloon. deze viering zal worden opgeluisterd door Logeko. Aansluitend is er een receptie in het gemeenschapshuis tot 13-15 uur, daar is dan ook de uitgebreide expositie te bezichti gen over de afgelopen vijftig jaar. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Het Maatschappelijk Werk van Synthese start op 6 oktober weer met een groep rondom rouwver werking. Deze groep is bedoeld voor mannen en vrouwen die een partner, een kind of een ander dierbaar persoon verloren heb ben. Onze gespreksgroep staat open voor rouwenden die iemand verloren hebben na een lang ziek bed, een plotselinge dood of een zelfgekozen dood. Veel nabe staanden blijven achter met de waarom-vraag, een vraag zonder duidelijk antwoord. Het herken nen van je eigen emoties bij ande ren en deze emoties daarna kun nen accepteren als normaal rouwgedrag, kan helpen bij de verwerking van het verlies. Enige tijd na het overlijden, als de prak tische problemen zijn opgelost en het leven toch door blijkt te gaan. kan er een goed moment zijn om aan een rouwverwerkinggroep deel te nemen. Dat moment ligt voor ieder mens op een ander tijd stip. Voor de een kan dat tien maanden na het overlijden zijn. voor de ander vijf jaren erna. De groep van acht tot tien mensen komt twaalf keer bij elkaar. De begeleiding is in handen van twee maatschappelijk werkers. Voor verdere informatie en aanmelding kunt u bellen naar Synthese Gennep-Bergen-Arcen-Velden: 077-4722534, Synthese Venray: 0478-517317.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13