Space Roller beste attractie kermis larianne Weber steunt zieke Lyvania Astrid Arts wint reischeque 'Vuurwerk moet terug' 'Minder decibellen geluid' (ermis Wethouder naar kermisschool Exploitanten in 'het zonnetje HICKS! fit"* Kermis rustig verlopen Lage prijzen kermis Beroving Jenniskens jB*" Henseniusplein 12-Venray Nepwapens «5,- €10,- e15,- €20,- «25,- MERKKLEDING vanaf tot maximaal MERKKLEDING VOOR MAXIMAAL 25 EURO De Space Roller van exploi tant J. Hoefnagels, die dit jaar op het Schouwburgplein voor het terras van De Artiest stond, is door het Venrayse kermispubliek in de sector grootvermaak met zestig stem men gekozen tot de beste/mooiste attractie van de kermis Venray. Met de kermisdagen kon ieder een op de site www.kermisven- ray.com van Harrie Messemaeckers, die de website op eigen houtje maakte, aangeven welke attractie de beste was. Liefst 1497 kermisliefhebbers namen een kijkje op de site, waar van ruim 250 een stem uitbrach ten. De Space Roller, een attractie met 'armen' met daaraan vast zit plaatsen die ronddraaien en over de kop gaan, is de absolute win naar geworden. De Kick Down van exploitant J. Otten werd met 35 stemmen tweede. De Katapult Bungee van exploitant F. Ropers en de Roller Ghoster van B. Kulpe jr werden met 26 stemmen derde. In de sector kindervermaak werd de miniscooter van J. Ropers eerste, voor de Vortex van exploitant T. van de Salm en de Kiddy Wheel van P. Verbruggen. In de sector oefeningspelen werd de attractie Lucky Cranes van C. Overkamp eerste, voor de Plav Ball van K. Sloots en de Fotoschietsalon van de familie Lahnstein. De suikerspinkraam werd eerste in de sector verkoop- zaken. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Honderdvierentwintigste jaargang - week 33 - donderdag 14 augustusl 2003 EN MAAS bmilie hoopt in oktober naar de VS te vertrekken De roep om vuurwerk als knallende publiekstrekker tij dens de Venrayse kermisda gen blijft groot. Niet alleen vanuit het publiek maar ook vanuit de exploitanten en de horeca. "Het vuurwerk moet terugkomen", zo stelde Betty Bradley, voorzitter Koninklijke Horeca Nederlands afdeling Venray, vorige week tijdens de tradi tionele evaluatiebijeenkomst in het gemeentehuis namens de horeca. Woordvoerder Hans van Tol van de> Turbo Polyp was namens de exploitanten dezelfde mening toegedaan. In 1999 werd voor de laatste keer op kermisdinsdag- avond vuurwerk afgestoken vanaf het Jeruzalemterrein. Omdat daar vlakbij appartementen zijn gebouwd, is vanwege brandge- De gemeente Venray gaat bekijken of volgend jaar tij dens de zes kermisdagen in hartje centrum het aantal deci bellen geluid verminderd kan worden. "Het moet prettig ver toeven zijn en blijven op de kermis", aldus wethouder Driessen vorige week tijdens de traditionele evaluatiebij eenkomst in het gemeente huis. "Maar op sommige plek ken was het dit jaar niet meer leuk." De wethouder gaat overleg voe ren met de horeca en de kermis exploitanten over het geluid dat vaar deze plek afgevallen. Wel gaat de gemeente Venray binnen kort met een vuurwerkexploitant aan tafel zitten om eventuele alternatieven nader te bekijken. Het zou daarbij gaan om een vorm van grondvuurwerk. Kermiswethouder Jan Driessen kon de pleidooien voor vuurwerk wel volgen, maar wees er tevens op dat sinds de vuurwerkramp in Enschede en de nieuwjaarsbrand in Volendam de voorschriften voor vuurwerk zeer streng zijn geworden. "Met grondvuurwerk hebben we natuurlijk niet het effect van vuurwerk op grote hoogte", aldus de kermiswethou der, die beloofde de kwestie seri eus te onderzoeken. Ook een lasershow is volgens Driessen geen goed alternatief, die aangaf het optreden van Marianne Weber wel een goed alternatief voor vuurwerk te vinden. tijdens de kermisdagen werd geproduceerd. Ook hield hij een warm pleidooi naar de onderne mers in de Grotestraat om hun etalages tijdens de kermis voor taan op een feestelijke wijze aan te kleden. Driessen was overigens wel te spreken over het op tijd stoppen van de muziek bij de horecazaken en de kermisattracties en beloof de tevens te bekijken of het mogelijk is om ook de Schoolstraat en De Bleek in het kermistterrein op te nemen. Hij liet wel weten dat in die omge ving nogal wat woningen staan waarin senioren wonen. De Venrayse kermis was dit jaar in meerdere opzichten rustig. Door het warme weer liet het kermispubliek het met name over; dag afweten. Maar ook de politie had weinig werk tijdens de zes kermisdagen. Agent Ruud Deenen vertelde tijdens de jaarlijkse evalu atiebijeenkomst in het gemeente huis dat de politie een vijftal klei ne incidenten in de kiem wist te smoren. "We hadden voldoende mensen op de kermis. Voor vol gend jaar willen we in ieder geval dit aantal handhaven of uitbrei den". aldus Deenen, die van mening is dat het aantal agenten heeft bijgedragen tot een rustige kermis. Wethouder Driessen liet tij dens de traditionele bijeen komst met de kermisexploi tanten in het gemeentehuis weten dat de gemeente Venra\ wil vasthouden aan het huidi ge kennisconcept: kermis en horeca die elkaar aanvullen en een kermis die qua prijs laag drempelig is. "Venray is een gezellige familie- kermis en dat moet zo blijven. Ik weiger de kermis tot een financië le melkkoe van de gemeente te maken", aldus de wethouder Driessen beloofde de kermisex ploitanten dat Venray altijd een laagdrempelige kermis blijft met vastgestelde entreeprijzen. Bij de presentatie van de voorjaarsnota stond het prijsbeleid nog ter dis cussie. Driessen wil geen enorme pachtgelden vaststellen, maar pachten die gebaseerd zijn op basis van kostendekking. In dat verband zei hij wel dat als Essent de prijzen van elektriciteit fors verhoogd, de gemeente deze bedragen moet doorberekenen aan de exploitanten. igezonden Kermiswethouder Jan Driessen ging vorige week even terug naar school. De oud-onderwijzer bezocht ker- misdinsdag de 'rijdende school' nabij De Wetteling. Tijdens de kermisdagen in Venray konden negen kinde ren van kermisexploitanten op deze bijzondere wijze van onderwijs 'genieten'. De 'rijdende school' is uniek in Europa en in Nederland rijden er vijftien mee met de kermisex ploitanten. De kinderen krijgen drie dagen les per week. Dat is tevens het antwoord op de vraag waarom ze ook in de zomerva- PEEL EN MAAS een abonnement waard kantie les hebben. De kinderen in Venray krijgen les van Inge Kruizenga. Zij staat dit jaar voor het eerst voor een klas van de 'rijdende school'. En voor haar was dat een wens die in vervul ling ging. Zij geeft les aan kinde ren van alle leeftijdsgroepen van de basisschool, 's Winters krijgen de kinderen les in hun eigen woonplaats. Oud-onderwijzer Driessen voelde zich duidelijk in zijn element en kon het ook niet nalaten om de onderwijzeres te corrigeren toen zij een klein foutje maakte. Tuincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs!! Levering dagelijks tel. 077-3216000 Straelseweg 370, Venlo - www.leurs.nl In de nacht van kermisvrijdag op -zaterdag is op de Westsingel een Venraynaar beroofd. De man was alleen onderweg naar huis toen hij door een nog onbekende persoon staande werd gehouden. Deze vroeg hem om een vuurtje. Toen de Venraynaar zijn aanste ker wilde pakken, kwam er van achteren een man uit de struiken die de man zijn portemonnee, met daarin zijn pinpas, creditcard en geld, afpakte. Beide mannen maakten zich vervolgens snel uit de voeten. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Te). 0478432441, tax 0478432645 Email: JennlskenslnstallaUe@Jewa.nl Marianne Weber trad kennisdinsdag op in Venray. Zij beloofde de stichting Lyviana te steunen met een bedrag van 500 euro. gevestigd die gespecialiseerd zijn in onderzoek en behandeling van stofwisselingsziekten in de herse nen. De oorzaak van de ziekte bij Lyvania is nog steeds onbekend, ondanks jarenlang intensief onderzoek in Nederland. Via een kindcrneuroloog van het VieCuri ziekenhuis in Venray en Venlo is maanden geleden al contact gelegd met enkele klinie ken in de VS. Het totale onder zoek gaat echter circa 25.000 euro kosten en wordt niet ver goed door een Nederlandse ziek tekostenverzekering. Ondanks twee benefietgala's die in het teken stonden van de stichting Lyvania, tal van andere acties en spontane bijdragen van particulie ren en bedrijven, heeft de familie nog niet genoeg geld bijeen om de reis naar de VS en het onder zoek te kunnen bekostigen. MIDDAG VOOR LYVANIA Op woensdagmiddag 20 augus tus vindt in dans- partycentmm Janssen aan de Raadhuisstraat in Venray een activiteitenmiddag plaats waarvan de opbrengst naar de stichting Lyvania gaat. Kinderen kunnen vanaf 14.00 uur genieten van tal van shows. Goochelaar Rinaldo geeft een kin dershow, evenals clown Petje de Pipo. Verder kunnen de bezoekers onder andere genieten van een ballonnenshow, springen op enkele luchtkussens en zich laten schminken: in het danscentrum is veel te beleven en nog meer te zien. In de voorverkoop kost een kaartje 2 euro p.p., aan de kassa 2,50 euro (inclusies een glas cola of sinas). Kaarten kunt u in de voorverkoop bestellen via tele foonnummer 0478-510500. Meer informatie: Marga Houwen, tel: 583601. Astrid Arts uit Venray is de grote winnaar van de kermisloterij. Onder het toeziend oog van honder den belangstellenden kreeg zij woensdagavond de hoofdprijs, een reischeque van Reisbureau Vice Versa en OAD Reizen ter waarde van 300 euro, uitgereikt. Daarnaast werden nog vele andere grote en kleine prijzen verloot, zoals een kleurentelevisie, miniset en een cel-speler. De kermisloterij was ook dit jaar weer een groot succes. itatif pe populaire zangeres icturi arianne Weber zegde tijdens ar optreden op kermisdinsdag Venray spontaan 500 euro toe n de stichting Lyvania, die tal m acties op touw zet om genoeg Jd in te zamelen voor een [uur) onderzoek naar de oorzaak de uitzonderlijke stofwisse- igsziekte in de hersenen van de :gen jaar oude Lyvania Maessen. ëber deed de belofte na een notionele oproep van de moe- r van Lyvania. Een spontaan igezette collecte onder het ibliek leverde nog eens 218 iro extra op. nde Moeder Anita Maessen is erg te Deken over de geste van de va^ jningin van het levenslied'. Marianne heeft weer eens laten en dat ze een goed hart heeft, men met Frans Bauer doet ze ijd al veel voor gehandicapten, aaifct is mooi dat ze ook Lyvania aag wilde helpen." De familie hoopt in oktober vol lende geld bijeen te hebben om aar de Verenigde Staten te kun- n vertrekken. De stichting vania kampt echter nog met en financieel gat van circa 000 euro. Haast is geboden, xtelt Anita Maessen. want de :ondheid van Lyvania wordt •nderogen minder. "Maar we ijven vechten voor het leven in mijn dochter. In het uiterste :val nemen we een lening om :t leven van mijn dochter te red- KLINIEKEN In de VS zijn enkele klinieken kermisexploitanten Lahnstein (scbietsalon) en Rutten (vishan- 'en Bels) werden vorige week tijdens de traditionele evaluatie- in het gemeentehuis in het zonnetje gezet. Beide exploi- waren dit jaar voor het 25-ste jaar actief op de Venrayse Uit handen van wethouder Driessen ontvingen de jubilaris een oorkonde en een tinnen bord met daarop het wapen van Naast al het lief werd tijdens de bijeenkomst ook nog even estaan bij het leed. Een moment van stilte werd namelijk in acht omen in verband met het overlijden van enkele familieleden van isexploitanten. Al jaren komt op dinsdagavond de kermisweek een bevriend :htpaar bij ons op bezoek. In het :rleden keken we dan eerst naar et vuurwerk vanuit onze tuin en lama wandelden we gevieren ings de diverse attracties Dit jaar rerd deze traditie in stand gehou- en, zonder vuurwerk uiteraard, anwege de warmte begon onze 'andeling wat later dan gewoon- jk. Alle vier hadden we oprecht De politie heeft kermisdinsdag 8 neppistolen in beslag geno- nen bij een kermisattractie. De (eelgoedwapens waren bij een (ellenkraam te winnen, maar raren zo bedriegelijk echt, dat et bezit daarvan strafbaar is. 'egen de 52-jarige kermisexploi- ant uit Heerlen wordt een onder- oek ingesteld. De politie advi- eert mensen die een dergelijk istool hebben gewonnen dat bij politiebureau aan de :unseweg in Venray in te leve- u Met het pistool kunnen plak- ijltjes en plastic dopjes verscho- n worden en het 'wapen' is van iet merk FS, model FS2296. medelijden met de kermisexploi tanten. De belangstelling van het publiek was minimaal. Via het Raadhuisplein, Grote Markt, Grotestraat kwamen we op het Henseniusplein. Daar stond de Katapult in al zijn glorie. 'Daar wil ik in', zei ik tegen mijn vrouw en het bevriende paar. 'Eén kaart je', maakte ik de 'aantrekkelijke caissière duidelijk. 'Acht euro'. Meteen besefte ik dat dit bedrag overeenkwam met zeven oude knaken. Mijn herinnering ging ter plekke terug naar de eerste keer dat ik alleen de kermis op mocht. Als kermisgeld had ik een knaak gekregen. Mijn fantasie sloeg op hol: een knaak toen, een knaak nu.De Katapult zou mij zeventig meter de ruimte in schieten. Eén knaak per tien meter! Eén meter voor elk van mijn levensjaren. Het was een spannend gebeuren. In honderd seconden wist ik dat ik mijn hele leven de ruimte inge schoten had willen worden en weer gezond en wel had willen terugkomen. Deze ervaring rijker kan ik op een geslaagde kermis terugkijken. Hopelijk denken vele kermisgangers er hetzelfde over. Jan Beerens, Venray

Peel en Maas | 2003 | | pagina 13