SRV Mannen zetten "Mailen steeds Costa Brava op stelten belangrijker in hulpverlening" Nieuwe route voor skaters VVD: harde aanpak illegale arbeiders Kinderen met spierdystrofie op vakantie Subsidie Ons Genoegen Dorpsraad Overloon en kerkbestuur boos Controle huisvesting werknemers Bijenwacht Venray PEEL EN MAAS BEZORGEN? mode centrum Lotenverkoop Zonnebloem Zoals ieder jaar zal ook in 2003 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkast je, zich hierover te ontfermen. Het gaat alléén om vrijhangende bijen zwermen; dus niet in de spouw- nuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrij- cingsbedrijf. Dit is het gevolg van oe nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmiddelen Beschikbaar zijn: voor Venray; .jan cys. gebied Leunen en Ven ray. tel. 585806 (tussen 12.00 en 3-00 uur en na 18.00 uur): Piet vlichels. gebied Ysselsteyn. tel. 0493-529511: Wim Jacobs, gebied Oostrum. tel. 585652 (na 18.00 ïur). Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray De WD-Limburg wil een harde aanpak van illegale arbeiders die werkzaam zijn in Limburg. Zeker in een tijd van toenemende werkloos heid is het fenomeen van ille gale arbeiders voor de WD onacceptabel. Samenwerking tussen de verschillende betrokken partijen is daarbij essentieel. De WD vraagt dan ook aan het provinciebestuur hierin een coördinerende en stimulerende rol te vervullen. Daarnaast vraagt de WD opnieuw aandacht voor de huis vesting van legale buitenlandse arbeiders uit bijvoorbeeld Oost- Europa. De huisvesting van deze nog steeds groeiende groep arbei ders vormt reeds lange tijd een probleem. De WD vraagt het col lege wanneer een lopend onder zoek hiernaar tot resultaten leidt. Tenslotte vraagt de WD het colle ge concreet de kijken naar de mogelijkheid van het huisvesten van de groep buitenlandse arbei ders op het leegstaande woon complex nabij vliegveld 'Nieder- rhein'. medio september opent DELICATESSEN Schouwburgplein 3 lips Stadion als Mateja Kezman en co weer eens gescoord hadden. Verder schreven en compo neerden ze bijna alle liedjes op de PSV-kampïoens-cd. 'Und Jetzt kommen die Kanonen' van de SRV Mannen stond ook in de Top 100. Achter de SRV Mannen gaat Hoezo Media schuil, een Venrays bedrijf dat muziek, websites en cd-roms produceert. De feestmu ziek wordt geproduceerd door twee producers met de klinkende namen 'captain Ortega' en 'Tony Bonanza' Maar de vriendengroep scoorde niet alleen met 'L'nd Jetzt kom men die Kanonen'. die door Adrie van der Berk van platenfirma Berkmusic uit Eindhoven naar het PSV-stadion werd gebracht. Ook de vertolking van een van de SRV Mannen van 'Brabantse nachten' van Arie Ribbens deed en doet het nog altijd goed op feesten en partijen door het hele land. "We maken veel meer num mers, vaak onder verschillende namen", legt Thijs Alderzee uit. "Ja. het zijn altijd feestnummers, die we in ons kantoor bedenken en maken. Het begon eigenlijk allemaal toen we voor feestcafé De Koets in 2000 een après-ski- nummer opnamen. Een jaar later werd 'Und Jetzt kommen die kanonen' razend populair onder de jeugd in de regio. Tegenvvoor- dig reizen we het hele land door om op te treden." En nu gaan de SRV Mannen dus internationaal. I PEEL EN MAAS Donderdag 31 juli 2003 - Pagina 7 rupees n UCcQZéUXXVJ PbUt'M)-s&z! De SRV Mannen uit Venray J gaan na de Venrayse kermis- B dagen de boel op stelten zet ten in de populaire Spaanse badplaatsen Salou en Lloret da Mar. Acht dagen lang gaat de "5 Venrayse feestband met haar I après-skimuziek op tournee j aan de Costa Brava om de Nederlandse vakantievierders I in de juiste stemming te bren- y gen- Tijdens de kermisdagen zijn de SRV Mannen nergens op een 1 bühne te zien. vertelt SRV Man Thijs Aldenzee (26): "Nee. in Ven ray kennen ze ons ondertussen wél. Ik denk niet dat de jongeren I op een optreden van ons zitten te wachten." Lachend: "Ze hebben ons al vaak genoeg gezien." |B De mannen gaan natuurlijk wel feesten met de kermisdagen in T Venray, om donderdags na de ker mis in een bus te stappen op weg T naar de Spaanse Costa Brava. 1 Gesponsord door een brouwerij gaan de Venrayse muzikanten tus- sen 7 en 15 augustus een rond- I gang maken langs tal van gezellige j kroegen in onder andere Salou en Lloret. Thijs Aldenzee zelf kan 1 echter niet mee, want hij moet gewoon werken. De andere vijf gaan wel, samen met Arie Konings (Leon Aarts, bedrijfslei- der van Feestcafé De Koets). F De vrienden zijn zelf als toeris ten regelmatig aan de Costa Brava op vakantie geweest. Uitgaan, lui- I eren aan het strand en meiden I versieren: dat zijn de bekende I ingrediënten van een jongerenva- I kantie in Spanje. Maar dit jaar wordt het een ietwat ander uitje voor de SRV Mannen. Natuurlijk gaan ze genieten van zon, zee en strand, maar 's avonds gaan ze een feestje bouwen in de plaatselijke kroegen. POPULAIRE ACT Wat ooit als carnavalsgrap begon, is inmiddels uitgegroeid i1 tot een populaire act. Vooral onder PSV-fans zijn de SRV Man- nen bekend. Hun feestlied 'Und Jetzt kommen die Kanonen' was dit seizoen namelijk regelmatig luid en duidelijk horen in het Phi- £ü£e lOeeé Hieucue (follectia Mooi de Mooiste Mode St. Lambertusplein 12 Horst tel. 077-3986464 'Laat zieken en gehandicap ten niet aan hun lot over.' Met deze hartekreet gaan plaatse lijke vrijwilligers van deNatio- nale Vereniging de Zonne bloem de komende dagen weer loten verkopen. Dat doen zij in het kader van de 35e Nationale Zonnebloemlo- terij. Er is de Zonnebloemvrijwilli gers veel aan gelegen om zoveel mogelijk loten van 2 euro per stuk aan de man te brengen. "Want", zoals één van hen treffend zegt: "Onze loterij is veel meer dan alleen een kansspel. Oké, er zijn 5020 mooie geldprijzen te win nen, waaronder een hoofdprijs van 15.000 euro. Maar daar gaat het helemaal niet om. Wij willen mensen die door ziekte of handi cap beperkingen hebben moge- lijkheden bieden en daar hebben we geld voor nodig." Met de opbrengst van de jaar lijkse loterij financiert de Zonne bloem tal van vakanties, excursies en andere dagjes uit. Activiteiten, waaraan jaarlijks tienduizenden langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoeven de ouderen deelnemen. Boven dien leggen de ruim 36.500 Zon nebloemvrijwilligers per jaar meer dan een miljoen bezoeken af aan mensen die door ziekte of handicap vaak aan huis gebonden zijn en behoefte hebben aan per soonlijke aandacht. "Het mooie van onze loterij is dat de opbrengst wordt verdeeld over het totale werk", vertelt een woordvoerder van de plaatselijke Zonnebloemafdeling. "Van elk lot dat wij als afdeling verkopen komt dus ook een flink deel in onze eigen afdelingskas terecht. Geen ver-van-mijn-bed-show dus, maar heel concreet en dicht bij huis. We hopen dat dat een extra aansporing is voor mensen om onze loten te kopen." Dat de opbrengst van de Zonnebloemlo terij goed terecht komt. blijkt trouwens ook wel uit het CBF- keurmerk, waarover de Zonne bloem beschikt. Dit keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwer ving wordt uitgereikt aan fond senwervende organisaties die op een goede en verantwoorde wijze geld inzamelen en ermee omgaan. De Nationale Zonnebloemloterij is goedgekeurd door de Staatsse cretaris van Justitie. De trekking van de Zonnebloemloterij wordt op maandag 17 november 2003 door een notaris verricht op het Nationaal Bureau van de Zonne bloem in Breda. Politie, GGD, brandweer en gemeente hebben vorige week donderdag bij een onderne mer aan de Deurneseweg 145 in Ysselsteyn een controle gehouden naar de huisvesting van buitenlandse werknemers ter plaatse. Tijdens deze actie is gecontroleerd op veilig heids-, hygiëne- en milieu- eisen. De kwaliteit van de huisvesting bleek redelijk op orde te zijn. Enkele zaken zijn echter voor verbetering vatbaar. De gemeente zal de betreffende ondernemer aanschrijven naar aanleiding van deze controle. Ze zal in de brief aangeven bin nen welke termijn de geconsta teerde gebreken in orde gemaakt dienen te zijnbinnen welke ter mijn aan alle voorschriften vol daan dient te worden. Voor dit jaar staan nog enkele andere inte grale controles gepland binnen de gemeente Venray. Muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo ontving net aan hel begin van de vakantie nog een welkom bericht van het Prins Bern- hard Cultuurfonds Limburg. Voor de aanschaf van nieuwe instrumenten voor de fanfare is een subsidie toegekend van 3.900 euro. Een mooi bedrag dat goed gebruikt kan worden voor de ver nieuwing en uitbreiding van het instrumentarium. Dit jaar is daar voor bijna 20.000 euro nodig. De laatste jaren maakt de vereniging namelijk een sterke groei door. Zij telt momenteel ruim honderd muzikanten en leerling-muzikan ten bij de fanfare en drumband. Voor het nieuwe schooljaar zijn er negenenvijftig leden ingeschre ven bij de muziekschool Venray; twee jaar geleden waren dat er nog veertig. Gezien het groeiend aantal leden ziet de toekomst voor de vereniging er goed uit doch het kost elk jaar weer veel moeite om de zaken financieel rond te krij gen. In deze groeiperiode is dat nog een extra moeilijk. Daarom is bovenstaande subsidie van dit fonds, beter bekend als het Anjer fonds, zeer welkom. Een bijkomende zaak voor de vereniging is dit jaar de hoognodi ge restauratie van het vaandel dat ook veel geld kost. De restauratie is in handen van enkele leden van de Handwerk- en Hobbyclub Oirlo die daar met veel geduld aan werken. Het streven is om het vaandel zoveel mogelijk weer in de oude staat terug tc brengen. Van het Lokaal Historisch Plat form Venray kreeg Ons Genoegen daarvoor een mooie bedrag van 250 euro als bijdrage in de restau ratiekosten. Met de huidige fanfaredirigent Geert Jacobs en drumbandinstruc teur Hans Simons wordt er hard gewerkt aan een goed muzikaal peil. Daarvoor is echter ook een goede bezetting en goed instru mentarium nodig. Gelet op het bovenstaande wordt daar dus van alle kanten aan bijgedragen. Dorpsraad Overloon is hogelijk verbaasd over de opstelling van gemeente Box meer ten opzichte van het kerkbestuur van de Theobal- dusparochie. 'Miscommunica tie' en een 'arrogante hou ding', noemen voorzit ter Joop Martens en secretaris Bas van Wieringen als sleutel woorden. Na Oeffeit en Vierlingsbeek lijkt de gemeente opnieuw de fout in te gaan, waar het gaat om goed contact met wijk- en dorps raden. Overloon staat op de ach terste benen, waar het gaat om de facelift van het dorp. De opzet van het miljoenenplan en de verhou dingen tussen alle partijen leken tot voor kort goed, de relatie met de parochie staat echter op gespannen voet. Niet de gemeen te zelf, maar de dorpsraad heeft gisteren (dinsdag) spoedoverleg gevoerd met het kerkbestuur om uit de impasse te geraken. De opknapbeurt van het 14 Oktober plein is immers deels gepland op grond van de kerk. 'Om te voor komen dat de vlam in de pan slaat, voeren wij het overleg om toch te proberen de breuk te lij men', aldus de twee bestuursle den. Verantwoordelijk wethou der Gijs Moes van gemeente Boxmeer was deze week niet voor een reactie bereikbaar. Er is grote behoefte aan hulp via internet. Dat consta teert Stichting SOShulp Neder land in haar jaarverslag 2002. "En die hulp via internet wordt steeds belangrijker. Binnen vijf jaar net zo belang rijk als onze telefonische hulpdienst", zegt Annet Schreurs van de Stichting Tele fonische Hulpverlening Lim- burg. SOShulp Nederland is eind 1999 opgericht, mede op initiatief van de Stichting Telefonische Hulpverlening Limburg. Schreurs: "We zijn heel voorzichtig begon nen. Hebben er weinig of geen ruchtbaarheid aan gegeven, bok niet in de pers. We wilden eerst kijken of het initiatief kans van slagen had. Daarnaast wilden we de aanvragen die we binnenkre gen fatsoenlijk afhandelen. Van daar die voorzichtige start, nu ruim drie jaar geleden." SOS Telefonische Hulpdiensten vormen al veertig jaar de grootste telefonische hulpverlener in Nederland. De diensten zijn dag en nacht telefonisch bereikbaar en de hulpverlening wordt uitge voerd door geselecteerde en getrainde vrijwilligers. SOShulp Nederland lijkt hard op weg om binnen de hulpverlening net zo'n belangrijke plaats in te nemen. In 2002 wendden mensen met pro blemen zich via chat 742 keer tot de hulpdienst. Vooral mensen met psychosociale problemen zoals depressie en angsten (31%), relatieproblemen (19%) en eet problemen en problemen met alcohol (10%). Schreurs is niet verbaasd over het succes: "Chatters kunnen in vergelijking met bellers nog ano niemer hun problemen op tafel leggen. Ze vinden het ook vaak 'veiliger' omdat hun emoties niet hoorbaar zijn. Ze vinden het ook makkelijker om hun emoties neer te typen dan zich bloot te geven via de telefoon aan iemand die ze niet kennen." In nog grotere mate geldt dit ook voor het sturen van een e-mail. Die kunnen altijd naar SOShulp gezonden worden. Bin nen vier dagen krijgt de afzender een antwoord. In 2002 werden 1250 e-mails beantwoord door de vrijwilligers van SOShulp. De meeste vragen gingen over relatie problemen (26%) en psychosocia le problemen (24%). "Mailen wordt als nog veiliger ervaren. Je kunt het vergelijken als een dag boek zoals dat vroeger werd bijge houden. In je eentje schrijf je de dingen op die je bezig houden. Mensen vinden schrijven vaak ook een makkelijkere manier om bepaalde dingen op een rijtje te zetten. Ze kunnen dan helderder hun verhaal kwijt. Vandaar ook dat chatten en e-mailen in de komende jaren nog belangrijker worden in onze hulpverlening." SOShulp Nederland en SOS Telefonische Hulpdiensten in Limburg starten in dee maanden september en oktober weer met nieuwe cursussen om vrijwilligers op te leiden. Want SOS kan nog steeds nieuwe vrijwilligers gebrui ken. Annet Schreurs: "Voor de telefonische hulpverlening en de hulpverlening via chatten en mail en kunnen we altijd mensen gebruiken. De trainingen zijn in de eerste vier, vijf bijeenkomsten voor alle belangstellenden gelijk. Daarna krijgen mensen die hulp verlening via chat en email willen verlenen, een specifieke vervolg- training. Vereiste is natuurlijk wel dat zij goed met een computer om kunnen gaan." Voor het aanvragen van een informatiepakket kunt u de Stich ting Telefonische Hulpverlening Limburg bellen. telefoon (077)351405"'. of mailen naar soslimburg@soshulpnl Routebeschrijving verkrijgbaar bij VW-kantoren Skaters kunnen sinds afgelopen zondag gebruik maken van een nieuwe, fraaie route door Arcen en Velden, Geldern en Straelen Skaters uit de omgeving van Venray opgelet! Afgelopen zondag zijn de internationale skateroutes door Arcen en Vel den, Straelen en Geldern offi cieel geopend. Opnieuw een staaltje van grensoverschrij dende samenwerking tussen de drie Nederlandse en Duitse gemeenten. De nieuwe skate- route, onder de naam Fossa Eugeniana, heeft een lengte van 60 kilometer en voert langs en door de drie gemeen ten. Wind in je haar. lekker weer. vrijheid, uitdaging en lekker Dewegen. Dat zijn zo de dingen waar je aan denkt als recreatieve skater. Ontspannen genieten van glad asfalt. Na je job even je dage lijkse (fitness-)rondje rijden of lek ker op zondagmiddag met vrien den een tocht maken. Dat was ook de achterliggende gedachte van de AGS gemeenten (Arcen en Velden, Geldern en Straelen) om samen met een aantal enthousias te skateliefhebbers uit de drie gemeenten een grensoverschrij dende skateroute te ontwikkelen. 'Als drie toeristische gemeenten werken we nauw samen om nieu we activiteiten te ontplooien", zegt voorlichtster Anite Nabuur van de gemeente Arcen en Vel den. "De nieuwe skateroute is het nieuwe initiatief om het toerisme in de drie gemeenten grensover schrijdend te promoten. Vanuit dit samenwerkingsverband zijn in de afgelopen jaren diverse geza menlijke projecten gerealiseerd zoals de fietsroutes 'Fossa' en 'Agro'." De nieuwe skateroute is genoemd naar het oude kanaal dat door de drie gemeenten in Neder land en Duitsland voert. De route heeft een lengte van 60 kilometer. De deelnemers kunnen echter ook kiezen voor drie kortere rou tes die in de drie gemeenten afzonderlijk starten. Aaneengeslo ten vormen deze routes de Fossa Eugeniana. De initiatiefnemers voor het Nederlandse stukje van de skateroute hadden het niet makkelijk. De wegen zijn door gaans niet glad, meestal is het asfalt met daarop het door de ska ter verfoeide split. Het Nederland se deel in Velden en Arcen is slechts 26 kilometer. Voor de getrainde skater een piece of cake. Maar daar gaat het niet om. Vanaf het vertrekpunt in het cen trum van Velden gaan de skaters langs de Maas richting Lomm en via de rijksweg naar Arcen. Door de bossen van Lingsfort gaat het vervolgens Duitsland in. Via Schandelo kan de deelnemer uit eindelijk weer in Velden belan den. De fanatiek skater kan er echter voor kiezen om de Duitse routes te laten aansluiten op het 'rondje Arcen en Velden'. Hij is voor die 60 kilometer wel enkele uurtjes zoet. Nabuurs: "Het zijn bijzonder mooie routes voor de skaters die zijn aangegeven met felgele, opvallende bordjes langs de wegen. Maar ook voor fietsers zijn de nieuwe routes beslist de moei te waard. Langs de nieuwe route zijn er diverse mogelijkheden om even uit te rusten en van de mooie natuur te genieten. Een routebeschrijving is verkrijgbaar bij de VW-kantoren." ervoor dat gelden bijeengebracht worden, zodat activiteiten die zorg en aandacht behoeven ondersteund kunnen worden. De sfeer was prima. Ouders, begeleiders, de vaste bus chauffeur van Van der Munckhof en vele Lionsleden waren vroeg uit de veren gekomen om de kin deren uit te zwaaien. Blije gezich ten, opgewekte kinderen en vol wassenen maakten dat onder luid gejuich en veel gezwaai de kinde ren aan een prachtige vakantie konden beginnen. Om half acht 's ochtends was het eindelijk weer zover! De reis kon beginnen. Op weg naar het 'Texelhuus' om daar op het eiland Texel een week lekker uit te waaien en met elkaar een prachtige vakantie door te brengen. Voor acht kinderen die lijden aan spierdystrofie kon deze trip weer aangeboden worden door Lions Club Venray. Middels activi teiten, zoals bijvoorbeeld de tra ditionele Lions-veiling, zorgen zij

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7