Cheques voor verenigingen Holthees Harold Sf LENSSEN 'Thuis in het zwembad' Ingezonden 71 klachten over optreden politie Keurmerk veilig en schoon zwembad Raad van State coulant voor ROC Een minuut gratis snoepwinkelen (0478)539020 Stayer hof weg 2 b Wanssum Wapen aangetroffen PEEL EN MAAS BEZORGEN? ia PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2003 - Pagina 7 Rabobank deelt uit Rabobank Directeur Pijnenborg en voorzitter Van Mil van de Rabobank overhandigden maandagavond tijdens de dorpsraadvergadering in Holt hees vijftien cheques ter waar de van in totaal 4540 euro aan vijftien verenigingen. Het grootste deel van de bijdrage komt terecht bij de jeugd van Holthees. De inwoners van het dorp Holt hees konden jarenlang gebruik maken van de Rabobank-vestiging in Maashees. Toen deze vestiging van de bank werd gesloten, besloot het bestuur van de bank om een bij drage van 10.000 gulden (4540 euro) te schenken aan de dorps gemeenschap van Holthees. "Het probleem was daarmee niet opgelost, maar het gaf wel aan dat de Rabobank Holthees niet vergeten was', zei dorpsraad voorzitter Peter Koenenb maan dagavond. De verdeling van het geld werd democratisch opgelost. Alle plaat selijke verenigingen mochten namelijk een voorstel doen hoe zij het geld zouden verdelen. Het 'gemiddelde' van deze uitkomsten werd uiteindelijk de definitieve verdeling. Voordat de cheques werden uit gedeeld, gaf voorzitter Van Mil nog eens aan wat de redenen waren geweest voor de sluiting van het kantoor in Maashees. Met name de veiligheid van het perso neel was een belangrijk punt. Daarnaast waren de investerings kosten in verband met de invoe ring van de euro en nieuwe bet alingssystemen dusdanig hoog, dat de Rabobank besloot de vesti ging te sluiten. Ook ligt op amper 3 kilometer afstand, in Vierlingsbeek. nog een vestiging van de Rabobank. De fanfare, carnavalsvereniging, toneelvereniging. Zonnebloem, voetbalvereniging, dorpsraad, Mariakapel, werkgroep bewegwij zering monumenten historische plekken, ouderraad van de basis school, werkgroep dorpsactivitei ten, werkgroep aankleding omge ving kapel Smakt, werkgroep kermisactiveiten jeugd, het gilde, Oranjecomité en het Open Ont moetingscentrum Holthees ont vingen een cheque uit handen van de directie van de Rabobank. In de rubriek Ingezonden krijgt li als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te konen. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Bezopen Beleid?? Een poosje geleden stond er een stuk in de Peel en Maas over het indrinken van de jeugd voor het op stap gaan. De schuld hier voor werd direct gelegd bij de horeca; prijzen zijn te hoog. De prijzen zijn inderdaad behoorlijk gestegen de afgelopen tijd, ik vraag me alleen af wie er nou echt denkt dat de horeca de prijzen zomaar, voor wat extra winst, ver hoogt? Kleine afknapper: de prij zen stijgen omdat de kosten stij gen, oftewel als er al winst is dan is deze niet meer als eerst. Net zoals het bedrijfsleven (want horecagelegenheden zijn ook bedrijven mochten sommigen dat vergeten zijn) worden stijgende kosten doorberekend. De prijsstij gingen (in de natte horeca) zijn bijna altijd direct gerelateerd aan accijnsstijgingen. Weet u wat er allemaal betaald moet worden van die hele 1,50 euro per biertje? Huur, gas, water, elektriciteit, inkoop, personeel, bedrijfskleding, sociale lasten. UWV/GAK, Arbo-dienst, sociale hygiëne, bedrijfshulpverlening, muziek, BUMA, SENA, bedrijfsver eniging, beveiligingsinstallatie met abonnement meldkamer, por tiers. leges, terrasvergunning, drank horeca vergunning, eve nementenvergunning. afschrij ving inventaris, drukwerk, porti- kosten, provisie bank, hypotheek, verzekeringen, onderhoud, schoonmaak, reclame, adverten ties, sponsoring, afvalverwerking, accountant, waterschapsbelas ting, OZB, vennootschapsbelas ting, loonheffing, BTW etc. en met een beetje geluk blijft er dan ook nog wat inkomen voor de ondernemer over. Indrinken, de jeugd doet het al zolang als ik mijn middelbare schooltijd kan heugen, en ver daarvoor. Indrinken is niet nieuw, dat het ineens een probleem zou zijn, dat is nieuw! Dus overheid: maak maar nog meer regels, laat de vergunningen en leges maar weer flink stijgen: dan is er dadelijk helemaal geen horeca-ondernemer meer en drin ken we allemaal thuis. Dat is pas een probleem! E. Aerts, Deurne Taxaties ozb wor den onbetaalbaar Volgens voorzitter Cornelissen van Waterschap Peel en Maasval lei lopen de kosten van de perio dieke woz-taxaties. nodig voor de vaststelling van waterschapslasten en gemeentelijke belastingen, de spuigaten uit. De kosten liggen 300% hoger dan begroot. Waar schijnlijk zijn daar de bezwaar- en beroepsprocedures, veroorzaakt door de zwaar blunderende en onkundige taxatiebureaus en ambtenaren, niet eens in meege nomen. Om de exorbitante taxa tiekosten te drukken wordt gedacht aan grovere waardebepa lingen. Kortom, simplistisch pro bleemgericht denken! Zou het niet beter zijn om deze middel eeuwse en geldverslindende belastingheffing voor eeuwig uit te bannen? Zou het niet vele malen goedkoper zijn om iets meer inkomstenbelasting (naar draagkracht) te betalen en dit meerdere over gemeenten en waterschappen te verdelen? Afschaffing van het huurwaarde- forfait en beperking van de hypo theekrenteaftrek tot bijvoorbeeld 90%_zouden de taxaties ook voor de inkomstenbelasting overbodig maken. Een zegen voor Neder land! Maar ach, de grootste tegen standers zullen wel zeker gemeen ten en waterschappen zelf zijn, bang als ze zijn om de grip op hun individuele inkomensbronnen te verliezen. We zullen dus moeten accepteren dat we onze zuur ver diende centen in toenemende mate aan deze boktorcratische geldverslinders af dienen te dra gen. Leo Reintjes, Leunen Gemeentebeleid! Het haalt waarschijnlijk niets uit. maar ik wil toch wel even mijn gram halen. Wekelijks lees ik in Peel en Maas ingezonden stuk ken en zelfs open brieven betreffende het wanbeleid van B en W en niet te vergeten het goedkeuren hiervan door de raad. Ik heb thuis geleerd om eerst te sparen voordat ik iets kocht, maar deze mentaliteit is heden ten dage ver zoek. Lenen en kopen maar terwijl er geen geld is. Ik lees een ingezonden brief van Twan van Els waarin B en W als een stelletje bedriegers wor den betiteld i.v.m. het St. Annater- rein met schouwburg, dat aan een projectontwikkelaar wordt ver kwanseld terwijl B en W andere beloften hadden gedaan. Daags daarop komt de nieuwe gemeen- tegids in de bus met daarin een levensgrote foto van de burge meester met begeleidende tekst, dat hij het zo goed met Venray voor heeft en zo veel al gedaan heeft en dat hij trots is op St. Ser- vaas en het St. Annaterrein. Dat nu door zijn toedoen tot de ondergang is gedoemd. Er was geen geld om het te red den een bedrag dat schril afsteekt tegen de vele miljoenen die nu naar de Floriade moeten en waar de Venraynaren niets en dan ook helemaal niets aan hebben. Het is een beetje ver om daar eens te gaan wandelen of fietsen wat vele Venraynaren wel op het St. Annaterrein doen. Het is toch een weldaad om daar tussen die prachtige bomen te kunnen ver toeven. Wanneer beginnen B en W en de Raad eens hun verstand te gebruiken. Zij zitten daar voor ons burgers maar niet om hun waanzinnige stokpaardjes te berij den. Meubelboulevard, onder grondse parkeergarage met toren flat, allemaal geldverslindende projecten waarbij het centrum voor vele jaren onleefbaar wordt. Ik heb in Utrecht de bouw van Hoog Catharijne meegemaakt, de stadssingel moest hiervoor gedeeltelijk worden gedempt en de binnenstad vele jaren een puin hoop en de gemeente had een grote financiële strop. Nu wordt het beleid weer deels terugge draaid de singel gaat weer open en er wordt weer voor 20 miljard geïnvesteerd!! En de burgers maar betalen. Laat B en W eerst eens goed nadenken Je moet van een heel fijn dorp geen onleefbare stad maken want stadsrechten krijgen we toch nier meer, die werden in de oudheid verstrekt. En nu weer vliegbasis De Peel. Ik ben blij. dat de regering einde lijk eens het mes in de vele miljar den verslindende defensie zet. Enige jaren geleden hebben we moeten vechten om het vliegveld niet te laten ombouwen tot bur gerverkeer en vrachtvervoer, dat ons onze nachtrust zou hebben gekost. Maar wat gebeurde er, er werden raketten geplaatst en zoals nu blijkt om Turkije te ver dedigen! Dit alles heeft ons ook al weer vele miljoenen gekost. Nu gaat waarschijnlijk de uitbreiding niet door maar wordt zelfs iets ingekrompen. En nu gaat onze heer burgervader weer op de bres staan om de uitbreiding toch door te laten gaan. Over hardleersheid gesproken. B en W willen zo graag toeris ten, maar alles voor het toerisme wordt afgebroken. De camping en het prachtige buitenbad weg, fietspaden in de bossen praktisch onberijdbaar, cooperbaan en crossbaan verwaarloosd, de WV wordt beknot en de mooie aankle ding van bloemenzuilen gaan ver dwijnen en het centrum wordt de komende jaren een puinhoop. En zo kan ik nog wel een half uurtje doorgaan maar dan wordt mijn artikel waarschijnlijk te lang om geplaatst te worden. Laten de mensen, die het niet met dit beleid eens zijn ook eens iets laten horen en met de volgen de verkiezingen hun stem eens goed gebruiken. Hans van Hengstum, Venray Venray Muzikaal Totaar2003 Vanaf deze plek wil ik ons aller wethouder Emonts van ganser harte bedanken vanwege het feit dat hij op 11 juli jl. om 18.45 uur de moeite heeft genomen om het podium te beklimmen en mij en mijn medebewoners aan De Bleek voor onze medewerking te bedan ken. Om ".15 uur was ik op brute wijze uit mijn vredige slaap gewekt door de firma die er een traditie van heeft gemaakt ijzeren podiumstangen op het plaveisel te flikkeren. Kennelijk had Emonts er in zijn goedertierenheid rekening mee gehouden dat de meesten van ons niet alleen grijsharig, maar ook hardhorig zijn, want hij had een monstrueuze geluidsinstallatie laten aanrukken die het glaswerk aan een stevige test zou onder werpen. Nadat na enkele uren de geluidsinstallatie voor gebruik gereed was gemaakt, moest die nog worden getest. Vorig jaar ging dat gepaard met het herhaald "kraaienvan het woordje "test", gevolgd door boenke-boenke- boenke-muziek, terwijl hier hele- /bxA Uit het klachtenjaarverslag 2002 van de politie Limburg- Noord blijkt dat er het afgelopen jaar 71 schriftelijke klachten tegen het politieoptreden in behandeling zijn genomen. Dit betekent een stabilisatie van het aantal schriftelijke klachten op het niveau van voorgaande jaren. Van de afgedane klachten was naar het oordeel van de korpsbe heerder 1/3 (deels) gegrond, 1/3 ongegrond en over 1/4 kon geen oordeel worden uitgesproken. Door de onderdeelschefs zijn in 2002 bij de korpsbeheerder 38 mondelinge klachten gemeld. Dit zijn er vijftien meer dan in 2001. Een precieze oorzaak van de stij ging is niet aan te geven, maar een betere registratie lijkt zeker een belangrijke factor. Afgezet tegen het aantal contac ten dat medewerkers van het korps jaarlijks met burgers heb ben, blijft het aantal klachten heel gering. In het jaarverslag is een beeld geschetst van de aard en de behandeltermijn van de schriftelij ke klachten en de oordeelsvor ming. De Commissie voor de poli- tieklachten heeft tijdens de verslagperiode aan de hand van relevante informatie en klachten- dossiers geconstateerd dat de klachtenbehandeling behoorlijk en zorgvuldig is geweest. De behandeltermijn van de schriftelij ke klachten blijft een aandachts punt. I Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ,y ook 's avonds De provincie Limburg heeft, als eerste provincie in Neder land, nadere voorschriften voor het toezicht binnen bad inrichtingen opgesteld. Zij wil, samen met de Limburgse zwembaden, ervoor zorgen dat het veilig zw emmen is in Limburg. Zelfregulering door de zwembaden door bijvoor beeld het Keurmerk Veilig Schoon of door ISO-certifïce- ring wordt daarbij toegejuicht Zwembad Het Anker uit Bom en zwembad D'r Pool uit Kerkra- de hebben als eerste zwembaden in de provincie Limburg dit keur merk ontvangen. Het keurmerk wordt uitgereikt aan zwembaden die een structurele kwaliteitsver betering hebben gerealiseerd en die onder meer hebben aange toond dat ze hun verantwoorde lijkheid nemen ten aanzien van veiligheid en gezondheid van de bezoekers. De wetgeving stelt dat de houder van een zwembad pri mair verantwoordelijk is voor het in voldoende mate houden van toezicht binnen zijn zwembad. Naar aanleiding van het noodlot tig ongeval in De Mechelerhof in augustus 2002 is de kwestie toe zicht bij zwembaden tegen het licht gehouden. "Veiligheid en gezondheid van de burger staan voor ons voorop", aldus de heer Vrehen. "Vandaar dat de provin cie nadere voorschriften voor toe zicht binnen badinrichtingen heeft opgesteld waarin we de wettelijke bepalingen nader con cretiseren." Het Keurmerk Veilig Schoon bevat harde criteria met betrek king tot het wettelijk kader en branchevereisten. Hiermee wordt de kwaliteit, de veiligheid en de hygiëne in zwembaden bevorderd en worden de ondernomen stap pen gewaarborgd. Voorbeelden van criteria zijn bijvoorbeeld toe- zichtplannen, brandveiligheid en controle van horeca en legionella- veiligheid. "Wij juichen het ver krijgen van het keurmerk Veilig Schoon van deze twee zwemba den toe. Het betekent dat deze twee zwembaden hun verant woordelijkheid ten aanzien van toezicht en hygiëne hebben opge pakt en dus de veiligheid en gezondheid van hun bezoekers belangrijk vinden. Items die de Provincie Limburg ook zeer na aan het hart liggen", zo zegt de gedeputeerde. maal geen jeugdige automobilis ten wonen. Dhr. Emonts had dat dit jaar beter aangevoeld en ons op rustigere testmuziek getrak teerd, waarvoor mijn welgemeen de dank. Eindelijk was het zover: wet houder Emonts kon VMT 2003 openen. Hij bedankte ons, omwo nenden, en voegde daaraan toe dat wij aan het gezelligste pleintje van Venray wonen. Dat was ook zo'n heerlijke opsteker. Dan wordt het pas echt gezel lig! Juist toen ik na een lange en emotionele dag in dromenland was aangekomen, schrok ik plots klaps overeind toen wethouder Emonts mij toebulderde, "en ook degenen die al op één oor liggen", dat de vergunning om midder nacht was afgelopen, -hoorde ik soms spijt in zijn stem, een brok in zijn keel?-, en dat hij mij en mijn medebewoners bedankte voor onze gastvrijheid. Ik heb me inderdaad van mijn voorbeeldige kant laten zien: geen emmers water over het mengpaneel van de geluidsinstal latie uitgestort of anderszins kort sluiting veroorzaakt, geen hand granaten, molotowcocktails of fosforbommen naar het podium gegooid. Misschien heb ik het Muziekgebeuren alleen maar ged oogd en werd dat door voor noemd "politicus" aangezien voor gastvrijheid. Hij nodigde ons nog uit naar het Schouwburgplein te komen, maar daar heb ik van afgezien. Het kan ook té gezellig worden. Ik heb er nog van "genoten" hoe het geluidsmonster werd gede monteerd. Om 1.45 uur vertrok de laatste vrachtwagen. Dat klonk me als muziek in de oren. Ik heb popmu zikant Sting ooit horen zeggen dat hij het mooiste aan muziek de stil te tussen de klanken vond. Dat heb ik bij VMT 2003 node gemist. Blaasmuziek is van zichzelf al luid genoeg, en als ik meneer Emonts niet zou verstaan, dan heb ik waarschijnlijk ook weinig gemist. Je kon goed merken dat hij zich zelf en De Bleek "op de kaart wilde zetten". "Hij ging er hele maal voor". Drs. J.P.M. van de Pasch. Venray De politie heeft woensdag avond bij een controle op de Wit- tendijkweg in Venlo bij een 24- jarige automobilist uit Oostnim in de auto een bajonet aangetroffen. Het wapen is in beslag geno men. Tegen de man is proces ver baal opgemaakt. De dwangsom aan ROC Wanssum van 5.000 euro per dag is van de baan als het bedrijf vóór 8 september het hele terrein met asfalt heeft afgedicht. Dat heeft de Raad van State in Den Haag bepaald. ROC Wanssum verklaarde eer der graag te willen voldoen aan de eis van de gemeente. Geldproble men waren er echter de oorzaak van dat de verplichte asfaltering niet op tijd gereed was. De aanne mers eisten namelijk vooruitbet aling. Toen ROC niet over de brug kon komen, weigerde ze het werk af te maken. De Raad van State accepteert deze uitleg. Ander goed nieuws betreft de gedoogvergunning aan ROC. Een aantal omwonenden verzocht de Raad van State de vergunning van de gemeente Meerlo-Wanssum aan het bedrijf in te trekken. Vol gens hen loopt de situatie de spui gaten uit: de overlast door de nieuwe kraan en af- en aanrijden de vrachtwagens is onacceptabel. Het rechtscollege heeft de bezwa ren van de omwonenden echter afgewezen en laat de vergunning voorlopig in stand. De geluids overlast blijft binnen de perken, aldus voorzitter Drupsteen. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Onlangs zette Plus G. van Dijck een middag op touw voor de kinderen. Een grandi oos feest waarbij de super markt in Land weert ruim 1200 mensen mocht begroeten. In de weken voor het feest had iedereen in Venray een kleurplaat ontvangen. Wie de mooiste kleur plaat inleverde maakte kans op een minuut gratis snoepwinkelen. Er waren drie prijswinnaars, drie kinderen die een minuut lang mochten pakken wat ze lekker vonden. De winnaars waren dit niet gewend, zodat Mark Nabuurs (manager verkoop) nog snel moest meehelpen om wat spullen aan te vullen. De kinderen gingen met stralende gezichten en een volle wagen weer naar huis. Dertig medewerkers van FNV Horecabond bezoeken deze week 97 recreatiebedrij- ven en 27 zweminrichtingen in Limburg en Noord-Brabant om (vakantie)medewerkers te informeren over hun arbeids voorwaarden, pensioen, scho ling en opleiding. "We laten weer zien dat we er zijn", zegt Alf Pais van de FNV Hore cabond die begin deze week ook te gast was in Sportcen trum De Sprank in Venray en Pare De Witte Vennen in Oos trum. 'Thuis in het zwembad'. Onder dit motto bezoeken de medewer kers van FNV Horecabond deze week de zwembaden en recreatie inrichtingen. Alf Pais: "We bezoe ken al jaren campings en bunga lowparken in Limburg. Dit jaar gaan we voor het eerst ook naar zwembaden. Vooral ook omdat de werkne mers van zwembaden sinds vorig jaar vallen onder de CAO verblijfs- recreatie en zweminrichtingen. Voor met name die mensen is het wennen aan de nieuwe regels, Als vakbond willen we met deze actie juist deze mensen goed en des kundig voorlichten wat er voor hen is veranderd. Medewerkers in de zwembaden waren in het verleden aangeslo ten bij de AbVaKaBo. Nu zijn ze ondergebracht bij Recron, de onderhandelingspartner van FNV Horecabond. Voor de vakbond reden genoeg om nu ook zwem baden aan te doen. "Al gaan we wel selectief te werk. We willen ons graag laten zien, maar kunnen nu eenmaal niet overal aanwezig zijn. Daarom beperken we ons tot de grotere campings, bungalow parken en zwembaden in Lim burg. Het is gewoon ondoenlijk om iedere recreatieve inrichting met slechts een of twee werkne mers te bezoeken", zegt Pais. De reacties van zowel werkne mers als werkgevers zijn positief. "We houden dan ook geen ellen lange verhalen. We geven de werknemers to the point informa tie omdat we ook rekening moe ten houden met de belangen van de werkgevers. We kunnen diens mensen geen uren van het werk houden. 'vte. mme. zrEitwu Asjf&üèf Uë tfl'e "KaM Op

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7