Sportnieuws -info! Paard Okkie hoger dan Joep Caris Wielerronde van Ysselsteyn maakt comeback Beste seizoentijd Twan Lensen Kampioensdroom midgetgolfers spat uiteen St. Jan Merselo Handbalpromotie in Venray 25 jaar pakwerker bij De Verdediger SVV Veteranen SV Ysselsteyn Fusie sportclubs VV Oostrum Nobel Oostrum Mudhunters Tijdens de Alphense stratenloop heeft atleet Twan Lensen uit Venray de tien kilometer afgelegd in een tijd van 31-02 min. Twan liep daarmede zijn snelste seizoentijd op deze afstand en behaalde in het totaalklas sement een fraaie zevende plaats en was daarmede de beste Nederlander. De winst ging naar de Keniaan Richard Yatich in een tijd van 28.18 min en dat betekende een nieuw par- Twan Lensen liep afgelopen week end zijn beste seizoen lijd op de tien kilometer koersrecord in Alphen. In Meerbusch (Duitsland) werd Paul Coppus op de vijf kilometer derde in de klasse M50. Zijn tijd bedroeg 18.55 min., waarme de hij in het totaalveld als zeventien de eindigde. Zaterdag 19 en 26 juli: VRIJ Programma zaterdag 2 aug.: S W-Kevelaer Alt 17.00 Programma zaterdag 9 aug.: SVS-SW 16.00 Vertrek vanaf De Evenaar. Alle spelers worden verwacht. Afmelden uiterlijk donderdagavond bij E. van Mill, tel. 582346. Uitslag: Wanssum-Veteranen 0-2 Zaterdag 19 juli barbecue bij H. v. Asten vanaf 20.30 uur. De leden van Korfbalvereniging Oostrum en Voetbalvereniging Oostrum hebben unaniem ja gezegd tegen een voorstel tot een fusie van beide verenigingen. In een eerdere vergadering waren van beide verenigingen te weinig leden aanwezig om de fusie te kun nen bekrachtigen. Vorige week donderdag was dit wel het geval en werd de fusie tussen de korf- en voetbalvereniging een feit. Er is een voorlopig bestuur benoemd door de nieuwe vereniging. PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2003 - Pagina Mjjpj Een extra training in Geldrop ten spijt heeft Buitenlust 1 ondanks de geweldige score van 380 holeslagen de laatste uitwedstrijd in de bonds- competitie in en tegen Geldrop 4 na een spannend en hoogstaand duel met 6-2 (375-380) verloren. De kam pioenskansen zijn daarmee verkeken en de tweede plaats is het maximaal haalbare. Alleen de derde ronde kon in winst worden omgezet (94-91). Merkwaardig genoeg waren Gerrit Vermeulen (88 holeslagen) en Jan Engels (89) de beste spelers van de wedstrijd, maar de constante factor van het Geldropse team was net iets beter. Het verschil was echter zeer marginaal te noemen (5 holeslagen), waar uit blijkt dat het Buitenlust 1- tcam haar huid duur heeft verkocht Jan Engels scoorde het laagste rondje van de wedstrijd: 20. De scores per ronde waren 93-96, 92-96, 94-91 en 96-97. Door dit resultaat is Geldrop 4 nu vrijwel zeker vrij van degradatie. De Venrayse vertegenwoordigers Jan Engels en Harrie Lenssen hebben tijdens het NK Combi in Appelscha (Fr) niet voor verrassingen kunnen zorgen. Na de eerste dag op hun favo riete eternietbanen stond Jan Engels op een gedeelde vierde plaats met 126 holeslagen, terwijl Harrie Lens sen met 131 slagen op de tiende plaats bivakkeerde. Koploper was de ongenaakbare Mees Bouwman (De Putters/Ede) met 108 slagen. Zondag op de viltbanen verging het ze minder goed Na een alleszins acceptabele ronde (34) van Jan Engels, ging zijn precisiespel mankementen vertonen, waar door hij wat zakte in het klasse ment Met een negende plaats en 325 holeslagen bleef hij nog net binnen de toptien van Nederland Harrie Lenssen moest zondag ook een plaats je inleveren en sloot dit NK Combi af W Oostrum start op zondag 27 juli weer het nieuwe seizoen. De spelers worden om 10.30 uur verwacht op het sportpark. Om 11.00 starten ze met de eerste training, gevolgd door een lunch. Na de middag staat er nog een training gepland, waarna een gezellige afsluiting in de kantine volgt. Het trainingsgedeelte eindigt om 15.30 leder lid van de club is voor deze dag uitgenodigd. Wie zou winnen? Een mens of paard? Dat was afgelopen weekend de vraag tijdens een paardenspektakel in Kronen berg toen hoogspringer Joep Caris van AV Venray-Regio de confrontatie aanging met amazone Leanne van de Goor uit Sevenum. Het werd uiteindelijk, misschien wel verrassend, de amazone die haar paard Okkie over een hindernis van 1.82 meter liet springen. Hoogspringer Joep Caris kwam helaas niet verder dan een toch wel respectabele hoogte van 1.77 meter met de elfde plek met 345 holeslagen. Niet de gedoodverfde favoriet Mees Bouwman, maar de zondag ijzersterk spelende Wilbert van Helmond (Duno/Doorwerth) kwam helemaal vanuit de achterhoede onverhoeds sterk opzetten en dwong de leider op dat moment Wiebe Veenstra (Drach ten) tot een barrage, want beiden stonden na 10 ronden op 291 holesla gen. Van Helmond, al regerend Nederlands kampioen op Afdeling 1 was zondag met 156 slagen superieur. In de barrage sneuvelde hij echter, waardoor Wiebe Veenstra de titel in de wacht sleepte. Opmerkelijk was dat Van Helmond het Nederlands Kampioenschap Afdeling 1 afdwong na een barrage tegen Jos Vlasveld (Zoetermeer). Mees Bouwman com pleteerde het podium met 293 slagen. Het duel der giganten in de onder linge competitie tussen de nummers één en twee van het klassement, Har rie Lenssen (67 holcslagen) en Gerrit Janssen (70) is in een 4-2 overw inning geëindigd voor de lijstaanvoerder, die overigens zeer goed weerwerk bood. De uitstekende score van Pierre Dean (69), die daarmee tevens een 6-0 boekte op Theo Litjens (78) was eveneens van hoog gehalte. Verras send was tevens de 5-1 winst, die Huub Straatman (71) boekte op Gerrit Vermeulen (73). Bovendien evenaar de Annie Litjens met een score van 76 holeslagen haar PR en dat was goed voor een 60 zege op Truus Arts en Jo Litjens had met een score van 78 sla gen eveneens een goede dag en dat leverde eveneens de maximale 6-0 winst op tegen Jeu Vranken. In de stand blijft Harrie Lenssen koploper met 5,5 punten. Gerrit Jans sen (8,5 punten) en Gerrit Vermeulen (12 punten) zijn de naaste belagers. Bij de dames blijft Riet Lemmens op kop met 17 punten, gevolgd door Bet- sie Wilms (19 pt.) en Jo Litjens (22 pt). Milou Berghmans is met haar pony Mareine op concours geweest in Grubbenvorst Daar behaalde zij in de klassen CD M2 169 punten, goed voor een derde plaats. Afgelopen weekend heeft de rijver- eniging van Oostrum een concours georganiseerd in Meerlo Alle deelne mers mochten twee proeven rijden. De eigen amazones waren natuurlijk ook weer van de partij. Op zaterdag hebben de pony's gereden. Klinte de Rijck behaalde met haar eerste proef een derde prijs met 164 punten en met de tweede proef een eerste prijs met 176 punten Julliêt Willems behaalde met de eerste proef 155 pun ten en met de tweede proef 158 pun ten. Melanie Wilmsen werd met de eerste en tweede proef vijfde met 163 en 164 punten. Jeanine Huijbers nam deel met twee pony's. Met haar pony Loeraye behaalde ze met beide proe ven een eerste prijs met 168 en 176 punten. Met haar pony Kelsey behaal de ze met de eerste proef 149 punten en met de tweede proef 150 punten. Jolein Coopmans behaalde met haar eerste proef een zevende plaats met 157 punten en met de tweede proef een vierde plaats met 163 punten. Christel van Dijck startte met Selly in de klasse DM 1 en behaalde daar met de eerste proef een tweede prijs met 170 punten. Ook heeft ze daarmee het Rabobanktalentenpakkct gewonnen. Met de tweede proef behaalde ze ook een tweede prijs met 147 punten. Afgelopen weekend werd deelge nomen aan een concours in Meerlo. Bij de pony's waren de volgende prijs winnaars: Dressuur: Liz Arts won een tweede prijs met Boyke in de klasse BB met 175 punten Esther Goumans werd eerste met Peggy Sue in de klasse CL1 met 166 punten. Susan Hendriks reed met Melissa twee proeven en met beide proeven reed ze in de prijzen. Ze werd tweede met 162 punten en vijf de met 161 punten. Allebei de proe ven reed zij in de klasse DB. Ook met Nina reed Susan in de prijzen. Hier won ze de tweede prijs met 165 pun ten in de klasse DL2. Lisette van den Berg won de tweede prijs met haar nieuwe pony Fatma in de klasse DB met 167 punten. Saskia Beerkens reed ook twee succevolle proeven met Robbie Ze werd vijfdee en twee de met 164 en 169 punten, beide in de klasse DL1. Maartje Emons won de vierde prijs met Renaldo W in de klas se DL1 met 162 punten. Rianne Schel- lekens won met Scooby de eerste prijs in de klasse DM2 met jammerge- noeg maar 135 punten. Chris van Bal- Icgooij won met Macon de zesde prijs in de klasse DB met 156 punten. Bij het springen reed alleen Rik Wilms in de prijzen. Hij won met Polleke een hele mooie eerste prijs in de klas se Dl en met Mambo werd hij derde in de klasse DB. Bij de paarden won Petra van Dijck de tweede prijs met Ivestor in de spring- klasse ZZ. Petra reed ook bij dressuur in de prijzen. Met Jumpdolivia Z won ze een mooie eerste prijs in de klasse B met maar liefst 187 punten. Verder reden Peter Willems en Ingrid Bonneux in de prijzen. Peter won met Gisela de 1 eerste prijs in de klas se B. en Ingrid werd zesde ook in de klasse B met Plato. Ingrid Bonneux reed ook een succes volle dressuurproef. Met Plato werd ze vijfde in de klasse M1 met 163 pun ten. Ellen van Dijck reed ook weer de ster ren van hemel. Met Pouwer won zij bij beide proeven de eerste prijs met resp. 182 en 168 punten. Ook Eva van Ooi zag haar winstpun- tenaantal met vijf stijgen na het rijden van twee proeven. Eva werd bij beide proeven eerste met Rebel in de klas se LI met maar liefst 182 en 175 pun ten. Monique van Dijck werd twee keer derde in de klasse M2 met Loli- via. Jaqueline Willems won ook twee prijzen met Gina in de klasse B. Ze won de zesde en eerste prijs. Marieke Vergeldt tenslotte won de vierde prijs in de dressuurklasse Ml met Loreen. Zaterdag werd er door enkele ruiters ook in Roggel deelgenomen aan een wedstrijd. Petra van Dijck reed daar tweemaal grandioos rond in de klasse Zeer Zwaar met Ivestor en daarmee won zij de eerste prijs. Met Jumpdolivia won Petra ook nog de tweede prijs in de klasse licht. Rick Janssen won met Melchior ook nog de achtste prijs in de springklasse Zwaar. Esther van Dongen won bij de dressuur de achtste prijs in de klasse Ml met Prince met 175 punten. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Mudhunters is een mountainbike vereniging. Een kleine maar gezellige vereniging Ze fietsen elke week twee keer en dan gaat het er soms flink aan toe. Tochten van tot wel 75 km maar ook trainingen van maar 30 tot 35 km komen voor. Dan zou je denken: dan moet je toch wel erg sterk zijn om mee te kunnen doen. Dat is niet zo, 25 km in de benen, een goede fiets en een helm en je bent welkom. En dan hoef je echt niet zo snel te gaan als in de Tour de France. Interesse? Sluit je nu bij hen aan, dan kun je vier weken gratis meedoen. Er zijn nog enkele plaatsen voor het weekend in Zuid-Limburg, bel snel als je nog mee wil. Planning Zondag 20 juli: training omgeving Tienray, vertrek 9.00 uur per fiets. Zondag 27 juli: tocht in Arendonk Bel gië, vertrek 8.00 uur per auto. Iedere dinsdag avondtraining om 19.00 uur. Tot ongeveer 20.45 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Wil je een keer vrijblijvend meetrainen, bel Piet, 0478-589880. Voor het eerst in 27 jaar tijd mani festeert handbalverenigingvereniging Manual uit Venray zich aan hel grote publiek Op vrijdag 18 juli verzorgt HV Manual vanaf 17.00 uur een demonstratie op het Schouwburg plein. Handbalpromotie? Hoe kun je dat nu het beste doen? Je kunt een zaal afhuren, posters ophangen mei de speeldatum. flyers verspreiden om zo mensen naar de sporthal te krij gen. Maar wat zie je dan, alleen lief hebbers van de handbalsport en dat zijn nu net niet die mensen waaron der Manual het handbal wil promo ten. Dus wat doe je dan je gooit op een vrijdagavond, een koopavond, een hoop zand op hel Schouwburg plein, en nodigt wat teams uit om even lekker tegen elkaar te gaan handballen. En zo wordt iedere leeJt in Venray rechtstreeks geconfron teerd met handballend Venray. Door dat het nu op zand gebeurt denkt iedereen dat het beachhandbal is. Niets is minder waar. Om het handbal goed te promoten, worden de norma le spelregels gehandhaafd, waardoor het eigenlijke handbal spel bewaard blijft. Enige hinder, zeg maar gerust zware last, de losse zand en dat er niet gedribbeld kan worden is voor menig handballer een probleem. Dat natuurlijk nu ook niet het snelle spel ten goede gaat komen Daarom wor den er veel wisselspatronen gemaakt. Dat is mooi om te zien. Door het edu catieve karakter, verdedigen de verde digers op halve sterkte, en zal de schutter na het lopen van zijn sys teem vol mogen afronden op de keep er. De scheidsrechter laat oogluikend een vierde pas toe. Het voorlopige programma ziet er als volgt uit: van 17.00 uur tot 19.00 uur worden ver scheidene wedstrijden gespeeld tus sen de jeugd teams uit Wanroy en Venray. Na 19-00 uur tot 22.00 uur treden de heren senioren aan uit respectievelijk Wanroy, Mill. Maas- bree en Venray. beschikken over een geldige KNWU- licentie. Via internet en het aanschrij ven van de wielerclubs in zuid-oost Nederland kreeg Ysselsteyn 225 aan meldingen binnen voor de diverse jeugdcategoriëen. "Omdat in de rest van het land de vakanties al eerder begonnen zijn, zijn we hier heel tevreden mee. De aanmeldingen komen uit alle regio's zoals uit Amsterdam, Leiden en West-Brabant." Voor de amateurwedstrijd hebben zich inmiddels al 35 wielrenners inge schreven. Martin Teunisscn hoopt, vooral als het weer goed blijft, dat vijftig tot zestig coureurs zondag in Ysselsteyn aan de start verschijnen. Dorpsgenoot Bart Marcellis, die een paar jaar geleden is gestopt met wiel rennen, heeft voor deze gelegenheid speciaal een licentie aangevraagd. De laatste winnaar. Pierre van der Burcht uit Boekei in 2000, is ook ditmaal van de partij. Evenals Wim Janssen uit Venray, Ron Graat uit Overloon, Patrick Claessens (Liessel) en de favo riet Stan Janssen uit Siebengewald. Start en finish is bij de Boerenbond. Daar is voldoende ruimte om alle ouders en begeleiders op te vangen. als Gt ds Po Het programma begint zondagochj'Rc tend om elf uur met de Categorie I. Bo dit zijn jongens van acht en meisjes Gt van negen jaar. Britt Teunissen uil ep Ysselsteyn is een favoriete voor dc ni; eindzege. Haar broer Mike, die onlangs nog Nederlands kampioeo Zo werd, start om 11.45 uur in de catcgo ge rie 3 (jongens van tien en meisjes van oo elf jaar). de Dc laatste van de zeven jeugdwed Br strijden gaat om 15.00 uur van start.' I 19 Programma ge 11.00 Categorie 1jongens 8/meisje m< 9 jaar pr 11.20 Categorie 2: jongens 9/meisjo ze 10 jaar H( 11.45 Categorie 3: jongens 10/meisjeii Ui 11 jaar Ja-: 12.15 Categorie 4 jongens 11/meisje* 56 12 jaar 56 12.45Pauzc B-I 13 15 Categorie 5: jongens 12/meisjej;67 13 jaar ,56 14.00 Categorie 6: jongens 13/meisjesj 53 14 jaar Ui 15.00 Categorie 7: jongens 14/meisjes A- 15 jaar 63 16.00 Amateurs 54 18.00 Einde B-i -2 ■;jH( i|c- -.63 Na een afwezigheid van twee jaar staat de Ronde van Ysselsteyn weer op de wielerkalender. Op zondag 20 juli vanaf elf uur strij den de jongens en meisjes van acht tot vijftien jaar in zeven wed strijden/categorieën om de hoog ste eer. De wielerronde wordt afgesloten met een wegwedstrijd voor amateurs die om 16.00 uur begint. Tegen de klok van zes uur finishen de ruim vijftig amateurrenners - met de plaatselijke favoriet Bart Marcellis - bij de Boerenbond. Hier is dit jaar de start- en finishplaats. Het parcours loopt via de Heidse Peelwcg, Ring weg, Timmermannsweg en Peter Janssenweg. Vanaf 's ochtends tien uur tot na de aankomst van de ama teurs is het parcours afgesloten voor het verkeer. De Ronde van Ysselsteyn maakt dit jaar een herstart. De laatste editie van het enige wielerevenement in de gemeente Venray dateert uit het jaar 2000. In 2001 moest de ronde wor den afgeblazen omdat er te weinig inschrijvingen waren. Vorig jaar lukte het de organisatie niet meer om een plek op de wielerkalender te krijgen. De stichting Wielercomité Yssel steyn wil er vanaf dit jaar weer een jaarlijks terugkerend festijn van maken. Vanaf 2004 zal ook weer de dikkebandenrace' terugkeren waar bij de jeugd ook op gewone fietsen kan deelnemen. Dit jaar heeft de orga nisatie dit onderdeel nog geschrapt. "De schooljeugd krijgt deze week vakantie. En komend weekeinde zijn de meesten op kamp met dc Jera. Vandaar dat de dikkebandenrace niet doorgaat", zegt Martin Teunissen van het organisatiecomité. "Uit de reac ties horen wc dat de mensen dit jam mer vinden. Want het stimuleert toch alle kinderen om mee te doen." Vol gend jaar hoopt de organisatie een gunstigere datum op de wielerkalen der te krijgen. "Het liefste buiten de schoolvakanties Eind mei of begin juni zou ons veel beter uitkomen Maar het is niet zeker of het lukt er tussen te komen want veel wielerron des hebben een vaste datum", aldus Teunissen die verheugd is over het grote aantal deelnemers. Want zowel de jeugd als de amateurs moet Tijdens de jaarlijkse feestavond van Politiehond Vereniging De Verdedi ger werden onder het genot van een heerlijke barbecue en een drankje twee leden in het zonnetje gezet. Toon Pelzer is 40 jaar lid van de Koninklijke Nederlandse Politiehon den Vereniging en al 45 jaar lid van De Verdediger. In deze 45 jaar heeft Toon Pelzer veel voor De Verdediger betekend. Hij vervulde verscheidene bestuursfuncties en is het sleuteladres voor de vereniging. In de loop der jaren heeft Toon Pelzer ook sportief zijn mannetje gestaan en diverse hon den opgeleid tot gecertificeerde poli tiehonden. Uit dank voor deze ver diensten werd Toon Pelzer tot erelid van PHV De Verdediger. Piet Hermsen werd extra zonnetje gezet omdat hij al 25 pakwerker zijn inbreng levert opleiding van de politiehonden Piet Hermsen betekent de sport alles in zijn leven. Piet is slecht horend, daarom temeer isj het een grote prestatie dat hij samen met de hondengeleider in staat is om honden op te leiden voor certificé-j Jj ring tot politichond. Bestuur en leden van PHV De Ver-i B dediger hoopt beiden nog lang In fj haar midden te mogen begroeten.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 16