'Fietsvierdaagse Venray één grote familie" Promotie voor de regio Venray inai L EN MAAS Goede doel Lijst sponsoren en begunstigers Pr-man Johan Philipsen stopt DAGBLAD )E LIMBURGER industries Opening Samen onderweg met: PEUGEOT COMFORTABEL WONEN PEEL EN MAAS Donderdag 17 juli 2003 - Pagina 15 a li Organisatie staat of valt met vrijwilligers duizenden fietsers zo goed moge lijk naar de zin te maken. Franc ken kun je het beste karakterise ren als het manusje van alles, als 'de technische man achter' het fietsevenement. Is er ergens een technisch mankement zoals een lek of een kapotte fiets, of moet er iets gesjouwd worden, dan moet Sjef aan de bak. Ook zorgt hij ervoor dat de sponsorvlaggen opgehangen en later weer gestre ken worden. "Vorig jaar hebben we de vlaggen laten hangen en een dag later waren er enkele ver dwenen. De zeilen waren gewoon van de palen gesneden. Triest toch. Voortaan halen we vlaggen dus maar weer naar bin nen." De dag begint voor Francken om een uur of acht. "En dan is het al een drukte van belang in de Wetteling. Ja, het is prachtig om te zien hoe de mensen zich betrokken voelen bij de fietsvier- Om de Fietsvierdaagse Ven- gj ray in goede banen te leiden, doet de organisatie al jaren -.ij een dringend beroep op vrij- willigers die 's ochtends vroeg Hl uit de veren komen om onder ers; meer routes uit te pijlen, fiet- j sers in te schrijven, controle- i posten te bemannen, materia len te onderhouden, een bakkie koffie te zetten en hap- II jes te verzorgen. "Die mede werking is onmisbaar", vertelt voorzitter Jan Kreutz aan de vooravond van de start van het populaire fietsevenement. "De fietsvierdaagse staat en valt met de vele vrijwilligers waarop de organisatie mag rekenen." I Jan Vermeulen (70) is een van j die trouwe vrijwilligers die tijdens i de fietsvierdaagse de handen uit j de mouwen steken. Hij is al jaren lid van de commissie parkeren. I "Wij zijn het visitekaartje van de I fietsvierdaagse', zegt hij met een brede lach op zijn gezicht. "Vaak hebben wij namelijk het eerste Jan Vermeulen, Jacques Rijs, Tiny de Beer, Frits Basten, SjeJ Francken en voorzitter Jan Kreutz hopen weer vele fietsliefhebbers in Venray te mogen begroeten. contact met de mensen. Ze komen met hun auto aanrijden op zoek naar een parkeerplaats. Wij begeleiden hen naar hun plek en wijzen ze de weg. Hartstikke leuk werk om te doen." Jan Vermeulen kan uren en uren verhalen over de dingen die hij in de afgelopen jaren mee maakte. Over fietsers die de motor van hun auto laten draaien en ijverig gaan fietsen, die hun sleutels per ongeluk op de auto deur laten steken, die hun auto na een dagje fietsen niet meer kun nen vinden: de ene na de andere hilarische anekdote rolt over zijn lippen Wat hij zo leuk vindt aan het werk? Jan fronst de wenkbrau wen. "De leuke reacties van de mensen als ze na een dagje fietsen tevreden naar huis gaan. Sommige mensen ken je al jaren en altijd krijg je weer te horen dat ze zo lekker gefietst hebben. Die waar dering, daar doe je het voor." GEEN ONGELUKKEN Jaques Rijs (65) uit Oostrum is het volmondig met Jan Vermeu len eens. Want ook hij geniet met volle teugen van de reacties van de mensen als ze hem passeren. "Veel mensen kennen mijn gezicht, want ik sta al een jaar of negen samen met Piet Linders als 'vlagger' op de gevaarlijke kruis punten. Wanneer voor mij de Fietsvierdaagse Venray geslaagd is? Als er geen ongelukken gebeu ren, zeker weten! De mensen ver trouwen erop dat je ze veilig laat oversteken. De veiligheid van de fietser komt voor mij absoluut op de eerste plaats." Ook Frits Basten is een ver trouwd gezicht bij de Fietsvier daagse Venray. De Venraynaar (62) begeleidt al vijf jaar de activi teiten in en om De Wetteling. De coördinatie van de kramen, de begeleiding van het goede doel: Basten is van alle markten thuis. "We proberen een zo groot moge lijke variëteit aan kramen bemand te krijgen. Dus niet alleen kramen met ansichtkaarten en handvaar digheid, maar elke dag wat anders. Andere hobbyisten ook. Je moet de mensen immers ook wat te bieden hebben..." Het mooiste aan de Fietsvier daagse Venray vindt Basten de saamhorigheid. "Het is eigenlijk een grote familie. Veel vrijwilli gers kennen elkaar al jaren en de organisatie is altijd weer perfect. Zit je met een probleem, dan pro beert iedereen je te helpen. Je hoort van de deelnemers elk jaar weer 'dat het altijd zo verrekte gezellig is....'. Dat moeten we zo proberen te houden." En voor dat stukje gezelligheid zorgt onder meer ook Sjef Franc ken (65). Niet alleen natuurlijk, want ruim 130 vrijwilligers zijn dagelijks in de weer om het de INSCHRUVINGEN Tiny de Beer (52) uit Oostrum moet tijdens de fietsvierdaagse vier dagen lang van 8.30 tot 10.00 uur flink aan de bak. Zij verzorgt samen met een aantal andere vrij willigers de inschrijvingen en deelt de routebeschrijvingen uit. Een eigenschap van haar is dat ze onder alle omstandigheden rustig blijft. En dat moet ook wel, want alle fietsers willen natuurlijk zo snel mogelijk op weg. En dus is het ruim een uurtje dringen gebla zen voor de inschrijfbalie. "We kunnen niet vlugger dan vlug werken", lacht Tiny. "Ik doe dit nu voor het vierde jaar en vindt het nog altijd prachtig om te doen. Alle mensen zijn even enthousiast. Het is leuk als je daar je steentje aan kunt bijdragen." Waarom ze zelf -niet meefiet sen? Jacques Rijs is kort maar krachtig in zijn commentaar. "Ik houd er niet van om in een rijtje te fietsen. Ik ben wel een fietslief- hebber, maar ga liever op de'bon nefooi weg, zoek mijn eigen weg." "Het is de gezelligheid die de mensen trekt", weet Tiny zeker. "Veel deelnemers zijn 50+'ers. Het is voor veel mensen een soort reünie, tijdens de fietsvierdaagse zien ze elkaar weer. Dat merk je aan de reacties van de mensen. De'Fietsvierdaagse Venray is goed voor de sociale contacten." Fietsvierdaagse Venray staat voor de deur Nog enkele dagen en dan kunnen de fietsliefhebbers hun hart weer ophalen in Venray en omgeving. Vier dagen fietsen is het parool, want de traditionele Fietsvier daagse Venray staat weer voor de deur. Van dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 juli kunnen de fietslustigen kiezen uit fiets routes van 25, 45 of 60 kilome ter. Vorig jaar namen liefst 3700 mensen deel aan de Fietsvierdaagse Venray. De organisatie vindt het aantal mensen dat aan het evenement deelneemt echter niet zo belang rijk. "Als er maar geen ongelukken gebeuren en iedereen tevreden huiswaarts keert, is voor ons de Fietsvierdaagse Venray geslaagd", zegt voorzitter Jan Kreutz. "We zijn niet zo bezig met records, als de mensen het maar goed naar hun zin hebben." De organisatie van de Fietsvier daagse Venray is al maanden bezig met de voorbereidingen op het evenement. Het draaiboek ligt klaar, de vrijwilligers zijn inmid dels tot in de puntjes geïnfor meerd. Al in augustus gaan leden van de routecommissie op pad om nieuwe, voor de deelnemers aantrekkelijke routes uit te zetten. Zeker dit jaar een hele klus, want voor het eerst lopen de drie afzon derlijke afstanden separaat van elkaar. Tot het afgelopen jaar liep de route van 25 kilometer gedeel telijk over die van 45 kilometer. Omdat het deelnemersveld maar door bleef groeien, werd het ech ter te druk en daarom ook te onveilig op de wegen. Daarom lopen de routes nu afzonderlijk van elkaar. Anders dit jaar is ook dat deelnemers die hun auto bij de Wetteling willen parkeren, via de Langstraat (en dus niet via de Zuidsingel) worden geleid. Naast mooie fietsroutes zorgt de organisatie jaarlijks ook voor allerlei andere activiteiten langs het parcours. 'Wereldberoemd' is inmiddels het broodje Meriko dat in Meterik wordt gepresenteerd. De routecommissie struint letter lijk de omgeving af om voor de deelnemers iets leuks te verzin nen. Daarbij werkt de fietsvier daagse nauw samen met alle plaat selijke VW's. Maar natuurlijk vormen de rou tes de basis van de populariteit van het evenement. "Ze moeten gevarieerd zijn", zegt Kreutz. "Daarom hebben we de controle posten ook altijd bij interessante plekken. Dat kan bij een aardbei enteler zijn, een kaas- of wijnboer derij. Maar er is altijd iets bijzon ders te zien." De Fietsvierdaagse Venray biedt jaarlijks een stichting of vereniging de mogelijkheid om tijdens het vier dagen durende fietsevenement geld in te zamelen voor de eigen 'clubkas'. Dit jaar staat de Reu mapatiëntenvereniging Ven ray en omstreken als goede doel centraal. De Reumapatiëntenvereniging Venray e.o. telt ruim 380 leden, vertelt bestuurslid Ria Hermans. "We hebben leden met een reu matische aandoening uit Horst, maar bijvoorbeeld ook uit Bergen en Gennep. Ja, de afdeling bestrijkt een groot gebied." Tijdens de fietsvierdaagse zijn enkele vrijwilligers van de twin tigjarige reumapatiëntenvereni ging vier dagen lang in touw om zoveel mogelijk geld in te zame len. Met diverse spelletjes (blik ken gooien, sjoelen, etc) en een tombola bijvoorbeeld. Ook draait tijdens de fietsvierdaagse het Rad van Avontuur, waarmee prachtige prijzen te winnen zijn. "Dat geld is hard nodig om onze activiteiten te kunnen bekostigen", weet Her mans. 'We maken jaarlijks een uit stapje en houden geregeld infor matiebijeenkomsten." Vorig jaar mocht de Stichting Kruisen en Kapellen na afloop van de Fiets vierdaagse Venray een recordbe drag van 3-113,45 euro ontvan gen. Kabelkrant Venray Nieuwsblad Peel en Maas Drukkerij van den Munckhof Atletiekvereniging Venray Blij met een ei Twan Achten, Westerbeek Tasty Tom Plus (Supermarkt Landweert Venray) Gezamenlijke Varkenshouders Koenen Co Accountants, Venray Reisbureau Vice Versa Katja de Geus, Venray Interstyling BV Gunhoek Groenvoorziening Oirlo Tell Me Venray Gebr. Thijssen, Merselo Flextronics Venray Gemeente Venray Bakkerij van Gassel Ysselsteyn Drabbels, Heide Verspreidingsburo Periodiek Venray ESG\Sportcafé de Wetteling Met dank aan: alle deelnemers alle vrijwillige medewerkers de regionale VVV-kantoren de regionale Politiekorpsen de gemeenten in de regio de EHBO vrijwilligers Inschrijfadressen U kunt inschrijven bij: VVV-Venray, VW-Arcen, WV-Bakel, VVV-Bergen, VW-Boxmeer, WV-Deurne, WV-Gemert, WV-Helden, VW-Horst. WV-Sevenum. VVV-Sint Anthonis, VVV-Venlo, VVV-Wanroij, Poels 2 Wieiers, De Duif, Vissers, Alles onder een dak Henseniusplein 13 5801 BB Venray telefoon 0478 - 510505 Wal 26 5944 AW Arcen telefoon 077 - 4731247 Schoolstraat 6 5761 BV Bakel telefoon 0492 - 341643 Raadhuisstraat 4 5854 AX Bergen telefoon 0485 - 341922 De Raetsingel 1 5831 KC Boxmeer telefoon 0485 - 576665 Markt 2 5751 BE Deurne telefoon 0493 - 323655 Ridderplein 49 5421 CX Gemert telefoon 0492 - 366606 Raadhuisplein 3a 5981 BA Panningen telefoon 077 - 3077459 Wilhelminaplein 10c 5961 ES Horst telefoon 077 - 3987604 Past. Vullinghsplein 14 5975 DJ Sevenum telefoon 077 - 4673765 De Merret 2 5845 DA Sint Anthonis telefoon 0485 - 383849 Koninginneplein 2 5911 KK Venlo telefoon 077 - 3543800 Lepelstraat 17a 5446 AG Wanroij telefoon 0485-451313 Emdstraat 12 5801 CR Venray telefoon 0478 - 581553 Hoofdstraat 10 5961 EZ Horst telefoon 077 - 3981561 Kasteellaan 11 a 5855 AD Well telefoon 0478 - 501564 Op maandag 21 juli 2003 op de weekmarkt in Venray. Voor inlichtingen: Fietsvierdaagse Venray Telefoon 0478 - 588660 of 588355 E-mail: info@fietsvierdaagse-venray.nl www.fietsvierdaagse-venray.nl Gegevens Startplaats op 22, 23, 24 en 25 juli 2003: Sporthal 'De Wetteling', Sportpark 'de Wieën' Zuidsingel 2 Venray, tel. 0478 - 512577 Hier kunt u elke dag inschrijven. Vertrektijden: 25 km tussen 10.00 en 13.00 uur. 45 km tussen 9.00 en 12.00 uur. 60 km tussen 9.00 en 12.00 uur. Sluiting eindkontrole 17.00 uur Fietsenstalling: Sporthal 'De Wetteling'. Sportpark 'de Wieën' Venray. Kosten 2,00 per dag of 5,00 per 4 dagen. Op maandag 21 juli kunt u uw fiets al I brengen. De fietsenstalling is dan geopend van I 14.00 uur tot 18.00 uur. Inschrijfgeld voor 4 dagen ongeacht de afstand: Kinderen tot 5 jaar onder geleide grati: Kinderen tot 13 jaar onder geleide 6,00 p p I Houders 65+pas 9,00 p p I Overigen €l0,00p.p| Daginschrijving tot 5 jaar grati: Dagïnschrijving tot 13 jaar 1.50 p p I Overige daginschrijving 4,00 p.p Bij inschrijving en betaling vóór 22 juli 2003 I krijgt u 2,00 korting per persoon (niet op daginschrijving). Slotmiddag: Op vrijdagmiddag 25 juli wordt de Fietsvier-1 daagse in Venray feestelijk afgesloten met 1 onder andere een verloting van een fiets onder de voorinschrijvers (betaald vóór 22 juli). Hoe in te schrijven: Bij de inschrijfadressen kunt u het inschrijf-1 formulier inleveren en het bijbehorende bedrag voldoen. U ontvangt dan direct uw deelne-1 merskaart. Ook kunt u het inschrijfformulier opsturen naar I Stichting Fietsvierdaagse Venray Postbus 270, 5800 AG Venray en het bijbehorende bedrag overmaken op I bankrekening 12.81.40.631 van de Fietsvierdaagse Venray. De deelnemerskaart wordt u dan per omgaande I toegezonden. Fietsvierdaagse 2004: 20 t/m 23 juli 2004 Pr-man Johan Philipsen begint dinsdag aan zijn laatste Fietsvierdaagse Venray. Jaren lang was hij een bekend gezicht bij het populaire fiets evenement. Hij wordt opge volgd door Mathieu Kunen. Belast met de p'r zorgde Johan Philipsen onder meer voor de dagelijkse, contacten met de pers. Regelmatig was hij te horen op de radio of gaf hij informatie in een lokale of regionale krant. Philip sen informeerde de mensen uit de regio onder meer over de mooie fietspaden, het werk van de vrij willigers, het goede doel,,de orga nisatie van de fietsvierdaagse én het wel en wee van de vrijwilli gers. "Ik heb dit pr- en promotiewerk altijd met veel plezier kunnen doen in een fijn en goed functio nerend bestuursteam en een uit muntende groep vrijwilligers. En ik mag me gelukkig prijzen dat onder mijn bewind als pr-man het aantal deelnemers jaarlijks alleen maar toenam. Structureel met maar liefst 30 procent!" Goede visie, toeval of geluk? Lachend: "Daar moeten anderen maar over oordelen." Vanwege zijn drukke werk zaamheden besloot Johan Philip sen een punt te zetten achter zijn Fietsvierdaagse Venray-werk. "Als je al geruime tijd met je dagelijkse werkzaamheden in de knoei komt, wordt het tijd je hobby te laten varen helaas. Ik wens ieder een een mooie fietsvierdaagse en veel fietsplezier voor de toe komst!" Op dinsdag 22 juli om 9-00 uur wordt de officiële opening verricht van de Fietsvierdaagse Venray. Vier dagen lang stap pen duizenden fietsliefhebbers weer op het stalen ros om te genieten van enkele prachtige fietsroutes in Venray en omge ving. Start- en finish vinden ook dit jaar weer plaats bij sporthal De Wetteling in Venray. De eerste dag gaan de fietsers vanuit Venray naar Deume. de tweede dag naar Sint Anthonis, de derde dag naar Horst en de vierde dag, vrijdag, naar Well. Vertrektijden: 23 km tussen 10.00 en 13.00 uur, 43 km tussen 9.00 en 12.00 uur en 60 km tussen 9.00 en 12.00 uur. Op vrijdagmiddag 25 juli wordt de fietsvierdaagse in Venray feeste lijk afgesloten met onder andere een verloting van een fiets onder de voorinschrijvers (betaald voor 22 juli). UW BAND MET DE REGIO. AUTOBEDRIJVEN - UITZEND KRACHT Venray Uw partner voor autozaken Venray Kronenberg BICYCLES Venray Heide

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15