Fanfare Vriendenkring Hn het nieuw Voorbereidingen Proef je Streek in volle gang Kunst Cultuur Gratis informatiediensten in bibliotheek Negende editie Venrayse Oldtimer Toertocht Boerderij van het jaar Fox Mountain Country Weekend Dansen met Jambo Afrika Geslaagde taptoes Petrus'Banden Tour de France 2003 France 2003 Expositie _Tour de jPEEL EN MAAS Limburgs Streekproductenfestival in Arcen 'anfarc Vriendenkring uit Over- lópn presenteerde zich afgelopen Stekend na ruim twintig jaar in een nieuwe outfit op het jaarlijkse J&oconcert in een goed gevuld gemeenschapshuis. Op een ludie ke wijze werden de uniformen door voorzitter Bert, Bardoel gepresenteerd. Het uniform bestaat uit een colbert en een gilet met broek van kreukvrij, zeer donkerblauw stof. Het logo van Fanfare Vriendenkring is inge weven in de mouw en voor de heren op de blauwe stropdas en voor de dames op de choker. Het concert begon met het oplei dingsorkest en de blokfluitensem bles onder leiding van Marjo v.d„ Locht, gevolgd door het jeugd- slagwerkorkest en het slagwerkor kest onder leiding van Wil van Horck. De fanfare onder leiding van Phil van Landeghem sloot het concert af met onder andere enkele zangnummers met als soliste Renèe van Wegberg die een staande ovatie kreeg. Tijdens het concert werden vier jubilaris sen gehuldigd, te weten Fons Derks en John Jacobs (25 jaar muzikant) en Paul Vloet en Pieter Klaassen (40 jaar muzikant). Tij dens het optreden van het oplei- dingsorkest werden de diploma's uitgereikt aan de geslaagden van Muziekschool de Meander. Rob Arts, hoorn C: Wilma Nabuurs, bariton B, Kim Willems, bugel B, Anne v.d.Munckhof, saxofoon B, Marleen de Lange, bugel A, Lisa Beckers, saxofoon A, Jeanine Jan sen, saxofoon A en Loes van Bree, saxofoon A. Noord- en Midden-Limburg, diver se gemeenten en sponsoren. Het plan is dit evenement een structu reel karakter te geven en uit te laten groeien tot een bekend en kwalitatief hoogstaand, jaarlijks terugkerend evenement met als doel de toeristische sector, alsook de streekproducentensector bin nen deze regio te versterken. De restaurants die zich presen teren met een keur aan bijzonde re gerechten op basis van streek producten zijn: Hostellerie De Hamert en Jachthut Op den Hamer uit Wellerlooi. Restaurant Valuas en Hotel/Restaurant Wil- helmina uit Venlo. Restaurant De Heerlijckheid uit Well, Veerhuys Tante Jet uit Blitterswijck, Hotel/Restaurant De Maasparel. Brasserie Alt Arce, 't Zoete Genot en Graanbranderij de Ijsvogel uit Arcen, Grillrestaurant Advcnture- World of Taurus en restaurant De Chinese Muur uit Velden, Bierca- fe/Restaurant Old Inn uit Otter- sum, Herberg de Morgenstond uit Griendtsveen, Party Catering Tom Quicken uit Tegelen en de Mange- rie uit Milsbeek. De vele streek producten die te proeven zijn, variëren van schapen- en geiten kaas, soepen, ei- en appelproduc ten tot het Limburgs varkensvlees en van Melicker ijs. forel en konij nevlees tot diverse likeuren In het weekend van 13 en 14 september wordt in Arcen het Limburgs Streekproducten festival gehouden. Tijdens dit culinaire evenement, dat de naam Proef je Streek en als subtitel Lekker genieten in de Maasduinen heeft gekregen, presenteren de producenten, de tussenhandel alsmede ook de aanbieders, de restaurants en cateraars zich met streekei gen producten en streekge- rechten aan de lokale bevol king en aan de toeristen en recreanten. Het evenement vindt plaats op het Burgemeester van Soest-Jans- bekeplein, het plein dat in Arcen bekend is als het ovaal, gelegen schuin tegenover de ingang van de Kasteeltuinen. Het Streekpro ductenfestival Proef je Streek is voor publiek toegankelijk op zaterdag 13 september van 12 tot 23 uur en op zondag 14 septem ber van 12 tot 21 uur. De toegang is gratis. Het evenement wordt georganiseerd met steun van het EOGFL (Europees Oriëntatie en Garantiefonds voor de Landbouw - Leader+,) de Provincie Limburg, de Kamer van Koophandel Lim burg Noord, Limburgs Land, Culi nair Erfgoed Peel en Maas, de VW Donderdag 17 juli 2003 - Pagina 1T Speuren naar de ideale stofzui ger in de tests van de Consumen tenbond. Kijken wat de landelijke dagbladen over geweld op straat te melden hadden, vandaag of vier jaar geleden. Of grasduinen in Literom en UittrekselBank om inspiratie op te doen voor een werkstuk Nederlands. Het kan gratis op de naslag pe's in de Ven- rayse bibliotheek. De archieven van de zes lande lijke dagbladen, de onderzoeken van de Consumentenbond en acht andere databanken zijn nu voor iedereen beschikbaar in de openbare bibliotheek. Bezoekers krijgen toegang tot de bestanden via de internet-pe's in de biblio theek. Deze zijn gebruiksvriende lijk ingericht. En wie er zelf niet uitkomt kan de inlichtingenfunc tionaris inschakelen voor hulp. De volgende bestanden zijn o.a. te raadplegen: De Krantenbank, LiteRom met 60.000 boekrecen sies (ook van jeugdliteratuur), Uit trekselBank met uittreksels en auteursportretten (ook van jeugd boeken) en FictieRom met een overzicht van romans, ingedeeld naar thema. Ook alle ontwikkelin gen in de wereld op politiek, eco nomisch en historisch terrein vor men geen geheimen meer door de bronnen van Het Keesings His torisch Archief. Voor het raadple gen van de gratis informatiedien sten is het niet noodzakelijk om lid te zijn van de bibliotheek. Uit gebreide informatie over het aan bod van de bibliotheek, activitei ten, abonnementen etc. is te vinden op de website www.obvenray.nl. Via internet kan de catalogus van de biblio theek geraadpleegd worden en is het mogelijk om van huis uit boe ken te reserveren. Ook is het mogelijk om te bekijken wat men op zijn/haar pasje geleend heeft en wanneer de uitleentermijn ver loopt. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 Voor de negende keer wordt dit jaar in Venray de Venrayse Oldtimer Toertocht gehou den. Op zondag 27 juli zal deze happening plaatsvinden in het centrum van Venray. Veel mensen kijken er naar uit, ook al omdat het langzamer hand een traditie aan het wor den is. Een mooie zomerse dag in het gezellige centrum van Venray en dan omringd met zo n 350 oldtimers waar van de een nog al mooier gepoetst is dan de andere. De ervaringen van het afgelo pen jaar gaven de organisatie weer voldoende aanleiding om de toertocht verder te ontwikkelen. Zo zullen de deelnemers ook dit jaar weer de mogelijkheid krijgen om tussen 11.00 en 15.00 uur te starten. De routes worden, in tegenstelling tot de toertocht van het afgelopen jaar, nauwkeurig omschreven. De nostalgie zal weer de boventoon voeren. Prachtige oude modellen met veel chroomwerk en in veel gevallen ook heel mooie vormgevingen. Het gebruik van windtunnels in de ontwerpfase van auto's was in die tijd zeker nog geen onder werp waar over na werd gedacht. Veel mensen kunnen nog steeds in vervoering raken als ze de stijl en de techniek van de afgelopen eeuw nog in werkelijkheid zien. Zoals reeds eerder aangehaald zul len de start-, rust- en finishactivi- teiten op het Schouwburg- en Henseniusplein en de omliggende straten zijn in het centrum van Venray. Deelname aan de toer tocht staat open voor klassieke personenauto's met een bouwjaar van 1978 of eerder. Voor deelna me aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf, zondag 27 juli, op de bekende plaats op het Schouw burgplein. De bijdrage per deelne mende auto bedraagt vijf euro. Ook dit jaar weer zal een publieksjury met ondersteuning van vakkundige mensen uit de oldtimer wereld beoordelen welke trotse eigenaar de wisselbe ker verdient voor de meest mooie en originele oldtimer. De prijsuit reiking zal rond 16.30 uur plaats vinden. De organisatie is in han den van de stichting Venrayse Oldtimer Toertocht. Indien U nog aanvullende informatie wilt over deze toertocht kunt u contact opnemen met: Henk Achten, tele foon 0478-585140 of Henk Wil lems, telefoon 0478-586329. De provincie Limburg is op zoek naar de Boerderij van het Jaar. De verkiezing daarvan past in de activiteiten onder de noemer 2003, Jaar van de Boerderij, waarmee de provin cie het belang van de boerde rij in het Limburgse landschap onderstreept. Het behoud van boerderijen is immers van wezenlijk belang voor de identiteit van het karakteristie ke, Limburgse platteland. De ver kiezing van de Limburgse Boerde rij van het Jaar vindt plaats in drie categorieën: de historische boer derij die nog steeds vooral agra risch in gebruik is, de historische boerderij met een andere functie en de moderne boerderij. Kinde ren kunnen hun eigen kids-boer- derij kiezen. Later dit jaar volgt nog een ontwerpwedstrijd voor een nieuwe boerderij. De verkiezing is een initiatief van de werkgroep Boerderij van het Jaar 2003 in Limburg in samenwerking met de provincie en de Limburgse Boerderijenstich ting. Voor de verkiezing zijn inmiddels de eerste aanmeldingen binnen van historische en moder ne boerderijen, die meedingen naar de titel en naar een prachtige gevelsteen. Iedereen die dat wil kan een boerderij nomineren. De inschrijftermijn is inmiddels verlengd tot en met 8 augustus. Boerderijbezitters en anderen die een boerderij willen inschrijven, kunnen dit doen via de website www.boerderijvanhetjaar.nl. Op deze website worden bovendien alle aangemelde boerderijen van de twee historische categorieën en de moderne categorie geplaatst met foto's en een korte beschrijving. Van 11 tot 20 augus tus kan het publiek, iedereen dus, een stem uitbrengen via dezelfde site. De prijsuitreiking is op zon dag 24 augustus in het Openlucht museum Eynderhoof in Neder- weert-Eind. Voorafgaand aan de boerderijenfietstocht in het teken van 2003, Jaar van de Boerderij. De winnaars in twee categorieën historische boerderijen worden ingeschreven voor de landelijke verkiezing van Boerderij van het Jaar 2003- Basisscholieren maken kans op een dagje boerderij door mee te doen aan de verkiezing Limburgse Kids-boerderij van het Jaar 2003- Bij de Kids-boerderij geven de scholieren aan welke boerderij zij het mooiste vinden en waarom. Ook hiervoor kan inschrijven nog t/m 8 augustus en zijn aanmel dingsformulieren en reglementen te vinden op www.boerderijvan- hetjaar.nl Tot eind september 2003 exposeren Marleen en Lizette Breuers (moeder en dochter) in de polikliniekgang en wachtkamers van het Viecuri Medisch centrum in Venray. De mandala's zijn ontworpen, getekend, geschilderd en inge kleurd door Marleen en Lizette Breuers uit Venlo. Ze hebben ervaren dat het maken van manda la's hun lichaam en geest rust geeft. Mandala's zijn oorspronke lijk gekleurde of zwart-witte sym bolische of geometrische figuren gebaseerd op de cirkelvorm die bedoeld zijn om langdurig te beschouwen en daardoor tot rust en tot zichzelf te komen. Het woord 'mandala' is Sanskriet en betekent 'kring' en komt in alle culturen voor. Dit jaar wordt in het Lim burgse het Fox Mountain Country Weekend gehouden op het evenemententerrein in Kronenberg. Met een keur aan artiesten, countrymarkt, twee houten dansvloeren, twee dj's, workshops, campeermogelijk- heid en op de zondag een grote braderie/sfeermarkt, belooft het een van de groot ste countryhappenings te wor den in deze regio. Op vrijdag 18 juli wordt het fes tival om 20.00 uur geopend met een dansavond op dj-muziek ver zorgd door country-dj On The Road Again. Op zaterdag 19 juli kan er vanaf 11.00 tot 00.00 uur volop worden gedanst op en geluisterd naar topformaties als de Black Hills Country Band, de Dixie Aces, Paulien van Dijck en als klap op de vuurpijl de Zuid- Duitse vijfmansformatie Dixie Wheels die een eenmalig optre den in Nederland verzorgen. Zondag 20 juli van 11.00 tot 18.00 uur worden de optredens verzorgd door o.a. Sandra Mooy, Route 66, Shayenne The She nandoah River Band en Bruno Wilma. Op de tweede dansvloer wor den op beide dagen workshops. gegeven door de SCDF en kan e££ gedanst worden op cd-muziek. Dê^T countrymarkt is zowel op zater dag als zondag te bezoeken. De- grote braderie op zondag met- gezellige kraampjes biedt als extra attractie's een Bungee jump, een kindertrein, vliegtuigmolen en is RTL4 aanwezig met de Roadshow Dier en Zo gepresenteerd door Mike Starink. Voor uitgebreide info kunt u contact opnemen met Henri te=._ Kaat, tel.: 077-4660218 of neem eens een kijkje bij www. country-^ highway.nl/foxmountain.html. Op 26 juli houdt Jambo Afrika een swingavond met een live optreden en een Afrikaans buffet in café De Evenaar in Venray. De avond is bedoeld voor multicultu reel Venray en omstreken. In muziek ontmoeten mensen elkaar en dit is ook de bedoeling. Jambo Afrika betekent: hallo Afrika en tij dens deze avond kunnen verschil lende aspecten van Afrikaanse culturen herkend en beleefd wor den. Een dj draait originele, zeer dansbare Afrikaanse muziek vanaf 22.00 uur, om 23-00 wordt het buffet geopend en om 00.00 geeft het Afrikaanse duo Kossilate en Koko een zeer origineel optreden weg. De hele avond swingen, lek ker eten en genieten van de tropi sche sfeer. De entree bedraagt vijf euro en deelname aan het buffet 7,50 euro. Café de Evenaar op de Merseloseweg leent zich uitste;^ kend voor dit spektakel. De zaal is j* compleet met decoratieve trom- mels en maskers dé juiste plek i voor het Afrikaanse gevoel. Natuurlijk zal er een Mongozo biertje besteld kunnen worden. De bedoeling is om dit evenement iedere twee maanden te laten plaatsvinden. Voor informatie kunt u bellen met Mirjam 024-3541161 MMSK St.Petrus'Banden uit Venray heeft met succes deel genomen aan de Streetparade in Heerlen, onderdeel van de Taptoe Heerlen. La Musique de la Lègion Etrangère uit Frank rijk mocht het spits afbijten. Aan het einde van de middag werd de parade in gang gezet met 30 korpsen deel, waaronder zeven buitenlandse korpsen uit Frankrijk, Polen, Oekraïne, Roe menie, Rusland, Tsjechië en Noor wegen. Langs de route van onge veer 1800 meter door het centrum van Heerlen stonden dikke rijen toeschouwers met aan het einde een tribune bevolkt door nog eens 500 mensen. De vele duizenden toeschouwers genoten van een kleurrijk en muzikaal schouwspel. Het optre den van MMSK St. Petrus'Banden werd met veel applaus begroet. Het was voor de jeugdige leden van het Venrayse korps een hele ervaring. Ook de taptoe in Winssen-Ewijk trok honderden toeschouwers op het dorpsplein. Achtereenvolgens traden op jeugddrumband en majorettes ULTO (Winssen- Ewijk), MMSK St.Petrus'Banden (Venray), Malletband Nijmeegse Post Harmonie, Tamboers en Pij- pers van het Korps Mariniers, Marchingband Prins Willem- Alexander (Eist) en Drumfanfare Koninklijke Luchtmacht. MMSK St. Petrus'Banden kreeg voor haar optreden veel lovende woorden voor de uitvoering van een derde van de pas ingestudeerde nieuwe Show, van de kenners bij uitstek, de Koninklijke Luchtmacht. Het Venrayse korps is op de goede weg, maar er moet nog veel gebeuren om de hele Show te kunnen presenteren (aparte show- en muziekrepetities). Boekrecensie in Peel en Maas Tour de France 2003 is de sportieve en toeristische weg wijzer bij de Ronde van Frank rijk. Elk jaar houdt de Tour de France honderdduizenden toeschouwers langs de weg in de ban en kluistert de wed strijd miljoenen kijkers aan de televisie. Ben jij één van hen? Dan moet je deze Sportieve en Toeristische wegwijzer bij de Ronde van Frankrijk 2003 bin nen handbereik hebben. Ook in deze editie vindt de wie- Ierfreak gedetailleerde routebe schrijvingen met het tijdschema en de geografische kaart van iede re etappe, een uitvoerig profiel van de bergritten en verwijzingen naar eerdere ritwinnaars. Daar naast bevat het boek naar aanlei ding van het eeuwfeest van de Tour honderd korte verhalen. Behalve een schat aan straffe anekdotes bieden de verhalen een levendig overzicht van de Tourge schiedenis. Wist je dat het idee voor de Eifeltoren eigenlijk niet van Gusta- ve Eiffel zelf, maar van twee van zijn medewerkers afkomstig is? Of dat Luilekkerland in de Tarn ligt? Wat is het verband tussen Bemad- ette van Lourdes, aardewerk en F1-autoraces? In welke plaats vond de cassoulet zijn oorsprong? Welke streekwijn kim je drinken in Toulouse? Dat alles en nog veel meer komt de 'tourist' te weten. Met die strafste anekdotes uit TOO jaar tourgeschiedenis SPORTIEVE EN TOERISTISCHE WEGWIJZER lanïioo want dit is zijn wegwijzer voor de regio's, departementen en steden waar het peloton voorbijkomt. De auteur Mare Dewinter groei de op in dezelfde straat als Jef Planckaert, in 1962 tweede in de Tour achter Jacques Anquetil. Als journalist volgde hij dertien keer de belangrijkste wielerronde van het jaar. Daardoor kennen de Tour de France en 'la douce Fran ce' amper geheimen voor hem. i Tour de France 2003 kost 12.95 euro en het boekje is ook te koop/ bij boekhandel Van den MuncK- hof.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11