Een ontdekkingstocht astrologie in Blitterswijck Meerlo-Wanssum ADSL in Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck Bijzondere visboer op kermis Tienray "Einde aan gejengel van die rotkraan" ROC hoopt vurig op clementie gemeente Receptie koningspaar Blitterswijck Service rubriek De Broekberg 8 'PEEL EN MAAS Donderdag 10 juli 2003 - Pagina 9 Cursus start in oktober: leer uw persoonlijke horoscoop berekenen Wel eens uw horoscoop in De Bladen bekeken? Gelezen wat u komende week of maand allemaal te wachten staat? Ongetwijfeld. Want deze horoscopen worden verslon den. Tot frustratie van de beroepsvereniging voor astro logie. Want de horoscopen zoals die in de populaire magazines staan, hebben amper raakvlakken met het samenstellen van de horosco pen zoals de leden van de astrologische vakvereniging dat inkleuren. De astroloog als voorspeller is echier een hardnekkige beeldvor ming. Astrologie en het bereke nen van een persoonlijke horo scoop gaan veel verder. Theo Bos i uit Blitterswijck wijdt vanaf okto ber geïnteresseerden in de kunst van de astrologie in. Zijn cursus 1 astrologie voor beginners duurt l tien weken. De deelnemers leren onder meer hun persoonlijke horoscoop berekenen en inter- ,j preteren. De geschiedenis van de astrolo gie is de geschiedenis van de men selijke houding ten opzichte van de natuur. De Grieken hebben de individuele astrologie ontwikkeld. Deze is gericht op het maken van geboortehoroscopen. Het woord horoscoop stamt dan ook uit het Grieks. Het is samengesteld uit de woorden 'hora' (uur) en 'skopein' (zien). Zien van het uur betekent het dus eigenlijk. Het gaat in de astrologie om een indeling van de bftan van de aarde rond de zon in twaalf gelijke delen die vroeger de namen van astronomische ster renbeelden hebben gekregen. Dit waren dierennamen, bijvoorbeeld de ram en de stier. Want het dier gold als drager van goddelijke krachten. De namen van de plane ten zijn afkomstig uit de mytholo gie, omdat het leven met de goden toen normaal was. Horo- scopie is dus: uur zien. Het zien en berekenen van de standen van hemellichamen op die plaats en dat tijdstip. De horoscoop is de blauwdruk of het energiepatroon dat uit deze berekeningen naar voren komt. UNIEK Iedere horoscoop is uniek. Het tijdstip, de datum en de locatie van geboorte geven voeding aan een persoonlijke horoscoop. "Daarom kloppen die algemene horoscopen voor bijvoorbeeld de ram of de leeuw niet", verduide lijkt Theo Bos. "Het kan niet dat iedereen die ram is, hetzelfde wordt afgeschilderd. Want hoe groot is de kans dat mensen op dezelfde dag op hetzelfde tijdstip op dezelfde locatie zijn geboren? Een persoonlijke horoscoop is uniek. Wat De Bladen brengen, is amusement. Blijkbaar is daar behoefte aan, want ik tref in veel magazines horoscopen aan. Maar die staan ver af van de realiteit." Een horoscoop geeft vooral een inkijk in het karakter van een per soon, in zijn mogelijkheden en onmogelijkheden. "Aan de hand van een persoonlijke horoscoop is het mogelijk om karaktereigen schappen te analyseren en te interpreteren. Het is vaak een ont dekkingstocht in het karakter van mensen." ZELFSTUDIE Theo Bos (57) verdiept zich via zelfstudie al 35 jaar in astrologie. "Ik heb het altijd in de hobbysfeer gehouden. Maar nu ik vanwege mijn leeftijd minder mag gaan werken, heb ik meer tijd voor astrologie. Vandaar dat ik in okto ber ook start met een cursus astrologie voor beginners. Ik wil meer mensen deelgenoot maken van de fascinerende wereld van astrologie." Bos maakte in zijn leven hon derden horoscopen. "Soms had den horoscopen een flinke impact op het leven van iemand. Ik herinner me een secretaresse die in de kamer naast de directeur Theo Bos: "Een persoonlijke horoscoop is uniek" werkte, vaak alleen was en zich doodongelukkig voelde. Uit de horoscoop bleek dat ze juist iemand was die veel sociale con tacten in haar werk nodig had en vooral niet in haar eentje in een kamer moest werken." TIEN LESSEN De cursus astrologie voor beginners bestaat uit tien lessen. Bos geeft de cursus bij hem thuis. De cursus kost maximaal 100 euro per deelnemer. "Dat is afhan kelijk van het aantal deelnemers. Meer deelnemers betekent dat de kosten iets omlaag gaan. Al wil ik niet te grote groepen, de cursus moet vooral een persoonlijk karakter hebben." De deelnemers leren hoe ze hun eigen horoscoop kunnen berekenen op een pc en hoe ze die horoscoop kunnen interprete ren op karakter en mogelijkhe den. "Uiteraard maken de deelne mers ook horoscopen van anderen. Het gaat erom dat je inzicht krijgt uit welke elementen een horoscoop bestaat, hoe het is opgebouwd en hoe je het bere kent." Inschrijven voor de cursus astrologie voor beginners kan tot 20 juli bij Theo Bos: 0478-532005. Op initiatief van de internet aanbieders Planet Internet en Het Net is de site www.ookadsl.nl gelanceerd. Inwoners van Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck, maar uiteraard ook van ande re plaatsen in gemeente Meer lo-Wanssum, kunnen zich hier aanmelden voor ADSL. Bij 325 aanmeldingen wordt de bijbe horende telefooncentrale klaargemaakt voor ADSL. De providers spelen hiermee in Op de vraag van klanten of ADSL ook in hun gebied beschikbaar kan worden gemaakt. De provi ders haken tevens in op de ten dens dat verspreid in het land actiegroepen ontstaan, die zich inzetten om ADSL voor hun gebied bereikbaar te maken. De website www.ookadsl.nl biedt deze bestaande en potentiële actiegroepen de helpende hand door één centraal punt te introdu ceren, waar mensen zich voor ADSL kunnen aanmelden. Bij minimaal 325 aanmeldingen bena deren de providers KPN, die de telefooncentrale in het betreffen de gebied klaarmaakt voor ADSL. Planet Internet en Het Net heb ben het gemeentebestuur per brief op de hoogte gesteld van het initiatief. Mede door de actie www.ookadsl.nl zijn inmiddels tientallen campagneleiders op lokaal niveau actief. Zij organise ren onder andere informatie-avon den, waarbij Planet Internet en Het Net worden gevraagd om voorlichting te geven over ADSL. Uit de grote vraag naar dergelij ke lokale bijeenkomsten en het hoge bezoekersaantal per avond, blijkt dat er veel behoefte is aan deze vorm van uitleg over de snel le internetverbinding. Op dit moment kan in Nederland 85% van alle huishoudens over ADSL beschikken. Toch zijn er gebie den die in eerste instantie niet rendabel genoeg zijn om ze voor ADSL geschikt te maken. Deze actie van Planet Internet en Het Net speelt in op de vraag naar ADSL in juist deze gebieden. Met ADSL kunnen internetgebruikers supersnel en onbeperkt internet ten zonder telefoontikken. ADSL- gebruikers blijven altijd telefo nisch bereikbaar en kunnen, doordat zij een vast bedrag per maand betalen, continu 'online' zijn. Planet Internet (www.pla- net.nl) en Het Net (www.het- net.nl) behoren tot de twee groot ste internetaanbieders in Nederland. De internetaanbieders zijn onderdeel van Planet Media Group (www.planetmediag- roup.nl) in Amersfoort, dochter van KPN. Op de Tienrayse kermis, komend weekend, staat dit jaar een bijzondere visboer. Het gaat om visboer Damen (39 jaar) uit Maastricht. Hij groeide op in Velden en was als kind al niet weg te slaan op de kermissen in de regio. Zo kwam hij in contact met een kermisfamilie die hem opnam in hun familie. Damen trok met de kermis het hele land door maar zijn droom was om toch een keer als zelfstandige ondernemer op de kermis te kunnen staan. Die droom kwam een maand geleden uit. Van zijn geld kocht hij een mooie viswagen waarmee hij naar de kermis in Meerlo trok. Hij kreeg een A-lokatie achter zaal- en sportcentrum 't Brugeind in Meerlo waar Brugeind en soos Merlin een feesttent hadden geplaatst. De zaterdagavond stond hij er voor het eerst en de première slaagde. ENTHOUSIAST Volgens Gertie Kleeven van 't Brugeind had Meerlo nog nooit zo'n mooi en goede visboer gehad met de kermis. Iedereen was enthousiast. Damen sprak 's avonds van een goede eerste ker misdag. Zondagavond zes uur. De twee dag. De Maastrichtse visboer arri veerde in Meerlo en begon alvast wat vis voor te bakken. Toen gebeurde er iets rampzaligs. Een bestelbus bestuurd door een Pool die. volgens de politie te veel had gedronken, reed in volle vaart tegen Damens nieuwe vis wagen. De gevolgen zijn ver schrikkelijk. De ijverige visboer krijgt veertig liter heet vet over zijn rug en armen en loopt diepe tweedegraads verwondingen op. Zijn assistente werd uit de vis wagen geslingerd en klaagde over pijn in hals en rug. Perso neel van de zaal heeft de zwaar gewonde visboer opgevangen waarbij de man met spoed is opgenomen in een ziekenhuis te Maastricht. AAN DE SLAG Hij is weer ontslagen uit het ziekenhuis en wil weer aan het werk. Van collega's heeft hij wat geld geleend en een kleine viswa gen gehuurd. Daarmee staat hij komend weekend op de kermis in Tienray. En zijn eerste klanten kent hij nu al: het personeel van zaal 't Brugeind Meerlo en de jon geren van soos Merlin die tijdens de kermisramp zo kordaat optra den krijgen van de Maastrichtse visboer een visschotel aangebo den. De visboer had wel een wa-ver- zekering maar daar krijgt hij geen nieuwe viswagen mee terug. De Poolse bestuurder had wel een autoverzekering, of die wat uit keert is nog niet bekend. Damen hoopt op een goede kermis in Tienray zodat hij weer met frisse moed verder kan. Bewoners Wanssum en Well blijven in verzet tegen ROC Het Regionaal Overslag Cen trum in de haven van Wans sum blijft de omgeving bezig houden. Eind deze maand loopt het omstreden gedoog besluit van de gemeente Meer lo-Wanssum af. Per 1 augustus krijgt ROC Wanssum BV een nieuwe en uitgebreide milieu vergunning. De omwonenden in Wanssum en aan de overzij de van de Maas in Well blijven ageren tegen de geluidshinder en stofoverlast die het bedrijf produceert. Afgelopen maandag behandel de de gemeentelijke beroeps- en bezwaarcommissie de bezwaar schriften van de omwonenden tegen het gedoogbesluit. Voorzit ter mr. F. de Vries gaf aan dat het kort dag was omdat de gemeente per 1 augustus een einde maakt aan de gedoogde uitbreiding van ROC door een nieuwe en uitge breide milieuvergunning te vers trekken. De omwonenden waren al tot twee keer toe succesvol bij de Raad van State en zijn van plan hun 'strijd' voort te zetten. Ze hebben diverse klachten over het overslagcentrum. Het gegier van de mobiele kraan dat tot op anderhalve kilometer afstand te horen is, de vele vracht wagens die af en aan rijden en het terrein is nog steeds niet geheel verhard, wat veel vuil- en stof overlast veroorzaakt. De klacht over de piepende heftrucks is inmiddels verholpen. De buurt verwacht dat met de uitgebreide milieuvergunning de klachten alleen maar zullen verergeren. ROC gaat de overslag uitbreiden van 10.000 naar 40.000 contai ners per jaar en er worden een portaalkraan en een loods bij gebouwd. Bezwaarmaker A. Klijnhout, hij spreekt namens veertig inwoners uit Well, vertelde dat de geluids overlast van de kraan weliswaar verminderd is, maar dat bij geslo ten ramen met dubbel glas het geluid binnenshuis nog steeds goed hoorbaar is bij veel wonin gen in Well. Klijnhout gaf ook aan dat de geluidsoverlast vrijwel nihil is als de wind uit het noorden of oosten waait. Maar aangezien het meestal westelijke wind is onder vinden veel Wellenaren, vooral in het oude dorp en Elsteren, veel overlast. De Wellenaar bestreed de diverse geluidsrapporten die de gemeente heeft laten opstel len. Er zou in Well slechts op één punt op een dijkje vlak langs de Maas gemeten zijn. "Er moet een einde komen aan het eeuwigdu rende gejengel van die rotkraan. En het wordt helemaal een pest- herrie als ROC nog gaat uitbrei den. Het is een vorm van huisvre debreuk. De conclusies van de geluidsrapporten trek ik ernstig in twijfel." Voorzitter De Vries vond dat Klijnhout dat wel moest kunnen onderbouwen. "U zult zelf met een deskundige tegen-expertise moeten komen." Volgens Klijn hout kunnen de bezwaarmakers geen 1500 euro op tafel leggen voor zo'n geluidsmeting. Hij vond dat de gemeente verplicht was om bij de mensen in Well in de huiskamer metingen te verrich ten. Milieuambtenaar Derksen van de gemeente Meerlo-Wanssum bestreed dat. Want de meeste woningen in Well liggen buiten de geluidszone van het ROC. C. Versteeg uit Wanssum bes treed eveneens de drie geluidsrap porten. "Die zijn tegenstrijdig en kunnen daarom nooit de basis voor de nieuwe vergunning zijn." Volgens Versteeg moet de gemeente het bedrijf stilleggen en moet er naar een oplossing wor den gezocht met veel minder overslag van containers en een serieus onderzoek naar de werke lijke geluidsbelasting. Door een technische fout werd de eerste gedoogvergunning door de Raad van State vernietigd. Het tweede gedoogbesluit van 14 april 2003 loopt nu ten einde. Derksen zei de gang van zaken te betreuren. Maar volgens de milieu-ambtenaar zijn de activitei ten van ROC akoestisch en milieu technisch inpasbaar in de nieuwe milieuvergunning die eveneens tegemoet komt aan de bezwaren van de Raad van State. Volgens Derksen heeft het overslagbedrijf zich ook gehouden aan de voor schriften en hij adviseerde aan de commissie de bezwaren van de omwonenden ongegrond te ver klaren. Bedrijf kampt met enorme schuldenlast Het containeroverslagbe drijf ROC Wanssum kampt met een enorme schuldenlast. Het geplaagde bedrijf hoopt dat de gemeente Meerlo-Wans sum daarom de dagelijkse dwangsom van 5.000 euro opschort. Toch verwacht ROC binnen zes weken uit alle pro blemen te zijn, zo bleek bij de Raad van State in Den Haag. Het zit ROC niet mee. Eerst ver nietigde de Raad van State haar uitbreidingsvergunning, daarna vernietigde het rechtscollege ook de gedoogvergunning van het bedrijf. Nu zit ook de gemeente het bedrijf achter de broek. ROC moet het hele terrein met asfalt afdichten, maar heeft daar vol gens Meerlo-Wanssum na herhaal delijke verzoeken niet aan vol daan. Sinds 28 juni moet het bedrijf daarom 5.000 euro per dag boete betalen. De maximale dwangsom bedraagt zelfs 420.000 euro. Advocaat M. van Driel legt uit hoe het zover heeft kunnen komen. "Nu wordt het beeld opgeroepen van een bedrijf dat niet mee wil werken. Het tegen deel is waar. We wilden wel, maar konden niet vanwege financiële problemen. De asfalteerders wil den het werk niet in één ruk afmaken, omdat we ze simpelweg niet konden betalen", aldus de raadsman namens ROC. Uit de openbaar gemaakte jaar rekening blijkt namelijk dat ROC per 31 december 2002 kortlopen de schulden van 9,6 miljoen euro heeft. Hij legt uit dat ROC niet naar buiten wilde komen met deze cijfers, maar zich nu gedwongen voelt dat wel te doen. "ROC voert momenteel onderhan delingen over een samenwer kingsovereenkomst. We willen onze onderhandelingspositie niet verzwakken. Maar een torenhoge dwangsom is evenmin wenselijk. Dus was het kiezen tussen twee kwaden", aldus Van Driel. De gemeente is verbaasd over de nieuwe feiten. "Al een tijdje hoorden we van deze problemen. Maar het ROC heeft deze feiten nog nooit formeel naar buiten gebracht. Het is wel erg laat om er nu nog mee te komen. Aan de rechtmatigheid van de dwangsom valt bovendien niets af te dwin gen", stelt woordvoerder R. San- gers. ROC hoopt niettemin op cle mentie van Meerlo-Wanssum. "Onderdeel van de overeenkomst is dat ROC haar onroerend goed verkoopt. Uit deze opbrengsten kan ROC gemakkelijk de kosten van het asfalteren betalen. De transactie is bijna rond. Binnen zes weken beschikt het bedrijf dan over het geld", besluit de raadsman hoopvol. De Raad van State doet binnen tw ee weken uitspraak. Het nieuwe koningspaar van het St. Antonius-Abt Gilde Blitters wijck, Frans Gooren en Gina Vaz Baptista, houdt receptie op zater dag 12 juli van 20.00 tot 21.00 uur in het gemeenschapshuis van Blit terswijck. Aansluitend aan de receptie houdt het gilde een groot koningsbal. Onder zeer grote belangstelling wist Frans Gooren met het 302e schot de vogel naar beneden te halen tijdens het traditionele koningsschieten op zondag 22 juni. Frans Gooren is voor de tweede maal koning van het St. Antonius-Abt Gilde. De eerste keer liet hij zich in 1994 tot schut- terskoning kronen. Hij is achttien jaar lid van het gilde. Bij de gilde- zusters is marketentster Carla Cla- essens koningin. Met het 193c schot haalde Carla de vogel naar beneden. Jeugdkoning werd gil- detamboer Lennart Gooren. Hij is de gelukkige die met het 235e schot de vogel eraf knalde. Frans Gooren en Gina Vaz Baptista vormen het koningspaar in Blitterswijck Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren. Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag. woensdagmorgen of donder- Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur. spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fvsiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg. Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg. Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg. tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Het zwembad De Broekberg in Wanssum wordt dit jaar openge steld gedurende de schoolvakan tieperiode, bij goed weer, dage lijks van 13.00 uur tot 18.00 uur. De gemeente Meerlo-Wanssum vraagt hiervoor nog enkele vrij willigers die naast de professione le kracht zullen zorgen voor het innen van de entreegelden en het mede toezicht houden. De beschikbaarheid van vrijwilligers is een voorwaarde om het zwem bad open te kunnen stellen. Heeft u vragen en/of interesse, neem dan contact op met mevrouw I. de Schipper, tel. 699226. PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9