Open brief aan b en w van Venray Rotonde Deurneseweg geopend Ingezonden Symposium 'Pillen, praten en praktijk' MACHINE STELLERS! 0 KASTSYSTEMEN OP MAAT Start bouw appartementen Vlierstraat Vrijwilligers- centrale '1 na,, PEEL EN MAAS Donderdag 10 juli 2003 - Pagina 7 - Slaapkamer - Kantoor - Woonkamer - Keuken II 'fTMBII'WMB'Bl'fOTIWW T' fflWWi1'1 TiflIMHIMWBMWi Industriestraat 17a, RSSB11! 5961 PH HORST ftS°H tel. 077-3980889 WieiHermkes KFUKFH- FN INTFRIFURROUW Fax 077-3980890 mmmmm In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Floriade De gemeente Venray geeft regelmatig blijk van totaal bestuurlijk onvermogen. Ook nu, blijkt weer. In mijn ogen slaan ze de plank weer eens behoorlijk mis door ook nog als eerste van de vier gemeenteraden, groen licht te geven voor het plan de Floriade naar Trade Port Noord - Venlo te halen. Over zo'n hoge investering wordt wel erg lichtzinnig gedacht. Waarom gaan alle partij en akkoord met een voorstel voor een project dat de Gemeente Ven ray, lees de belastingbetaler, geld kost (wat er niet eens is) en alleen de andere omliggende gemeenten geld zal opbrengen. Venray heeft niets met (glas-)tuinbouw en niets met recreatie, dus gaat zal een Floriade absoluut geen geld in de Venravse kas doen stromen. Dat is ook bekend bij de gemeenteraad, gezien de uitspra ken van alle partijen, die vorige week in de Peel en Maas te lezen waren. Iedereen sprak van de slechte financiële situatie waarin Venray verkeerd en er rezen veel - onbeantwoorde- vragen over de eventuele meerwaarde van de Flo riade voor Venray. Ondanks de vele terechte kritische kantteke ningen schaarde alle partijen zich plotseling unaniem achter de kandidaatstelling Iedereen dekt zich nu reeds lafhartig in als later blijkt dat ook deze Floriade een (financieel) fiasco is maar ze gaan wel allemaal akkoord. Dat bestaat toch niet. Wethouder Heidens is tevreden maar zegt dat Venray de komende jaren wel hard zal moeten gaan werken om klaar te zijn voor de massale toestroom van de ruim twee miljoen bezoekers van dë Floriade. De eerste vraag is; komen er überhaupt wel twee miljoen bezoekers naar de Floria de en als ze al komen waarom zouden deze mensen dan Venray met een bezoek vereren? Als ik een dag naar de Efteling ga kom ik echt niet in Kaatsheuvel, laat staan dat ik naar een dorp/stad ga die nog een 25 km van de Efteling af ligt. Daar heb je na zo'n dag echt geen zin meer in. De econo mische spin-off voor Venray zal derhalve gelijk zijn aan nul. Vraag twee; Wie gaat dat beta len: Het bedrijfsleven? Die steken er alleen geld in als er profijt uit te halen is en daar ziet het niet naar uit. Dus zal dat ook van ons belas tinggeld betaald moeten worden. ~En dan hebben we nog niet gesproken over het geld dat door de gemeente betaald moet gaan worden indien de Floriade met verlies afgesloten wordt. Kortom het gevaar van een bodemloze put staat mij reeds voor ogen. De gemeente Venray steekt het hoofd in het zand en hoopt op een goede afloop, terwijl het bedrijfsleven waarschijnlijk (terecht) de kat uit de boom gaat kijken. Over zo'n hoge investe ring wordt wel erg lichtzinnig gedacht. De uitspraak van Heidens; „we gaan voor de hoofdprijs" zal als het plan doorgaat worden omge bogen in „het werd een te hoge pri|s!" Wie gaat de gemeenteraad tegenhouden? John Janssen, Venray Floriade II Als er iemand huiverig-voor-Flo- riade is, dan is ondergetekende dat wel. Daarnaast ben ik aller gisch voor hoogmoeds- en groot heidswaanzin, voor incompetente |en zwaar overbetaalde] wethou ders, voor de arrogantie van de macht, voor de ons-kent-ons-men- taliteit, voor zelfoverschatting en zelfgenoegzaamheid, voor pater nalisme en nepotisme, voor kri tiekloze raadsleden, voor hypocri sie, chantage, omkoopbaarheid, kiezersbedrog, belangenverstren geling. machtswellust en mooi- praterij, om een paar van de zeer besmettelijke ziektes te noemen waaraan niet onkreukbare politici kunnen blootstaan. Na lezing van het artikel "Poli tiek huiverig voor Floriade" met de veelzeggende ondertitel "Hoge kosten, risico's en dubieuze eco nomische voordelen" in de 'Peel en Maas' van 19-06 jl.handelend over de op 17-06 jl. inderhaast ingelaste vergadering van de com missie Middelen, had ik goede hoop dat de Venravse gemeente raad met gegronde argumenten de luchtkastelen van dhr. Hei dens zou verpulveren om zodoen de tot een weloverwogen en gemotiveerd besluit te komen, t.w. af te zien van deelname aan een heilloos, geldverslindend pro ject c.q. de kandidaatstelling voor de Floriade 2012. Immers, Toon Loonen [CDA] had gezegd: "Dit is een misser. Dat we voor zo'n belangrijke beslissing zo weinig tijd krijgen". Paul Vriesekoop [PvdA] had erop gewezen "dat het Venray veel meer gaat kosten dan de bijdrage van 1,54 miljoen. Met de kapi- taalslasten erbij over de gehele periode moet de gemeente in totaal 3,4 miljoen euro opzij leg gen. Waar moeten we dat geld vandaan halen? We komen in de voorjaarsnota al miljoenen te kort Dit betekent nog meer bezuini gingen. Ik snap niet dat wij hier zoveel geld voor vrijmaken terwijl Venray in zo'n zwaar weer zit". "De voorspelde economische voordelen voor Venray zijn dan ook dubieus", had CDA'er Loonen gemeend. René Francken [WD]: "De toegevoegde waarde voor Venray is absoluut niet duidelijk. Het plan zit vol vaagheden en aan names terwijl de financiële onder bouwing onvoldoende is". De kri tische WD'er had zich afgevraagd "waarom het 'bidbook' 840.000 euro moest kosten. Want zoiets is toch achterhaald". Theo Mulders [Samenwerking] had zich afge vraagd "wat de voordelen voor Venray zijn". Alleen woordvoer der Richard de la Roy [Groep Lemmens] had er totaal niets van begrepen en extra garanties van de provincie voor oningecalcu- leerde verliezen gevraagd, nog voordat de provincie tot de gevraagde steun ad 7 miljoen euro heeft besloten. Stel dat de provin ciale staten komend najaar die steun niet toezeggen, wie gaat er dan voor dat tekort opdraaien? Richard persoonlijk natuurlijk niet! Die gooit liever andermans geld in een bodemloze put Op dinsdagavond 24-06 jl. werd op de radio de gemeenteraadsver gadering uitgezonden. Vlammen de betogen pro en contra de Flo riade? Vergeet het maar! Zou dhr. Heidens soms een kal merend middeltje door de thee hebben geroerd' Zelf hield hij een nietszeggend babbeltje over spin off zus en spin-off zo, over tot 2012 af te leggen trajecten en om de mdruk van een zeer voorzichti ge en terughoudende calculatie van Venray's financiële inbreng te wekken, toverde hij "de metho diek van het grondbedrijf' uit de hoge hoed waarna iedereen ver stomde. Het feit dat dhr. Heidens al jarenlang ervaring met de "methodiek van het grondbedrijf' had, moest het onomstotelijk bewijs leveren dat hij de deskun dige bij uitstek was. De raad boog vol ontzag het hoofd. Kritische kanttekeningen heb ik niet gehoord, wel veel vrijblijvend geouwehoer! Vanaf toen leek het geen raadsvergadering meer, maar een therapeutische zelfhulp groep van zwakbegaafde navel staarders. Ik voel [de] mij niet lan ger door het college en de gemeenteraad gerepresenteerd. Men leze en love het zakelijke, goed beargumenteerde standpunt van de Horster SP! "De la Roy vond draagvlak bij de burgers belangrijk". Komt dat niet als mosterd na de maaltijd? Wordt dat de nieuwe strategie van de Groep Lemmens: eerst besluiten nemen die voor de bur gers van Venray verstrekkende implicaties kunnen hebben en dan een draagvlak zoeken? Dat is de wereld op zijn kop zetten. Als politiek bewust kiezer voel ik mij daarbij totaal misleid en miskend Dat gratis entreebewijs mag hij voor mijn part in zijn jeweetwel steken. Ik ben toch al nooit van plan geweest een Floriade te bezoeken. Tussen twee haakjes: er zat een doctorandus in de zaal [althans, met het privacyreglement in de hand kun je tegenwoordig ner gens meer op vertrouwen!], die opmerkte dat er een heuse ingeni eur aanwezig was. Of het een mg. of een ir. was. vertelde hij er helaas niet bij. drs. J.P.M. van de Pasch. Venray Bezopen beleid 2 Onlangs uitte onze wethouder Jan Driessen stevige kritiek op de Venravse horeca. Door de hoge consumptieprijs van 1,50 euro zou het overmatige indrinken van onze jeugd extra gestimuleerd worden. Wat zijn evenwel de fei ten. Voor enkele jaren terug werd de proef gestart om de sluitingstij den van de horeca vrij te geven. Laat uitgaan werd de mode en wie vóór elf uur in een café gesig naleerd werd was een watje. Zo is ook het indrinken begonnen. Sterk dalende omzetten en hogere personeelskosten tijdens de nach- Venray, 7 juli 2003 Zeer geacht college, Per brief van 12 april 2003 heb ben wij onze bezorgdheid uitge sproken over de ontwikkelingen rond het Sint Annaterrein. De meeste recente ontwikkelingen, die via de pers gecommuniceerd worden, zijn voor ons in de bestuursvergadering van 1 juli 2003 aanleiding geweest om ons opnieuw tot u te wenden. Daarbij bedienen ook wij ons van wat door de Stuurgroep is omschre ven als het meest effeciënte medi um. Wij geven ons schrijven daar om het karakter van een open brief. Zoals ook opmerkt, zet Stichting Stadspark Venray zich ten zeerste in voor het behoud van de bijzondere kwaliteiten, die het Sint Annaterrein herbergt. Deze inzet hebben wij altijd wil len plaatsen in het kader van het algemeen maatschappelijk belang waarbij wij de mogelijkheden realistisch willen benaderen. Luchtfietserij is ons vreemd. Daar om zijn wij, zij het met grote aar zeling destijds akkoord gegaan met het voorlopige stedenbouw kundig plan dat voor het terrein is opgesteld, en zoals dat door de Gemeenteraad is vastgesteld. Die aarzeling werd opgeroepen door dat in dit voorlopig plan het stuif- duinengebied (Ensemble 5) in de gevarenzone kwam door de daar geplande bebouwing. Afwegen de, dat voor het behoud van het Parktheater het noodzakelijk zou kunnen zijn om concessies te doen, hebben wij onze oppositie tegen de bebouwing in het stuif- duinengebied laten varen. Daarbij ook overwegend dat volgens de projectgroep het gebied niet essentieel zou worden aangetast Ook wilden wij rekening houden met het feit. dat enkele beoogde bouwlocaties niet meer ter beschikking waren als gevolg van de aanwezigheid van een dassen- burcht. Bij dit alles hebben wij zeer nadrukkelijk uitgesproken, dat elke bebouwing van het mid denterrein voor ons niet accepta bel was. Nu wij echter uit de pers vernemen, dat behoud van de Sint Annaschouwburg niet langer als een zeker uitgangspunt moet wor den beschouwd, komt onze eer dere afwijzing van de bebouwing van het stuifduinengebeid weer helemaal in beeld. Dat geldt even eens het volledig vrij houden van het gebied binnen de monumen tale lanen. Wij zullen niet aarzelen om de Venrayse gemeenschap te mobiliseren, indien de doelstel lingen en uitgangspunten van het door de Raad vastgestelde voorlo pige stedebouwkundig plan in gevaar dreigen te komen Alle besluitvormers en andere betrok kenen hebben er recht op om te weten waar Stichting Stadspark voor staat en waar onze grenzen liggen. Vooralsnog gaan wij er van uit dat wij in goede harmonie met u tot een bevredigende ontwikke ling van de plannen kunnen komen. Wij hopen dat onze bezorgdheid niet terecht is, en dat er alleen sprake is van het uitlo pen van de tijdsplanningen. Over leg met u stellen we zeer op prijs, omdat wij gezamenlijk willen optrekken in een voor Venray en de Venrayse gemeenschap zeer belangrijke zaak. Een uitnodiging tot dit overleg zien wij gaarne tegemoet. Bestuur Stichting Stadspark Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan lost op vrijdag 11 juli het officiële startschot voor de bouw van 54 luxe huurappar- tementen aan de Vlierstraat, op het terrein van Beukenro de. Op donderdag 28 augustus houdt het psychiatrische zie kenhuis Vincent van Gogh Instituut een symposium dat de titel draagt: Pillen, praten en praktijk. Vaktherapie, een vak apart. Vaktherapeuten zijn een jonge beroepsgroep binnen de GGZ. die vooral behandelen in praktische situaties. Het symposium is voor de vaktherapieën een kans zich te profileren en na te gaan hoe de stand van zaken op dit moment is en hoe verder. Het symposium met zijn workshops voorziet in een behoefte om dat wat de vak therapeuten doen. te delen, niet alleen via papers, maar vooral door het mee te maken, mensen in te voeren op basis van herken ning. De lezingen zullen duidelijk maken binnen welk maatschappe lijk kader en met welke ontwikke lingen de vaktherapieën te maken hebben. Het symposium zal om 12.45 uur starten en duurt tot 17.15 uur. Tijdens het symposium worden veertien verschillende workshops en diverse lezingen gehouden. De lezingen zullen worden verzorgd door prof. dr. G.J.M. Hutschemae- kers, drs. C. Emck en mevrouw A. Muysers. Aansluitend aan het sym posium wordt de heer Penninx een afscheidsreceptie aangebo den. Het symposium en de recep tie vinden plaats in de grote gym zaal op de locatie Stationsweg van het Vincent van Gogh Instituut, gelegen aan de Oostsingel te Ven ray. Aan het symposium zijn geen inschrijvingskosten verbonden. U telijke uren waren het gevolg. Tegelijkertijd graaiden de overhe den om zich heen met hogere BTW, accijnzen, gemeentelijke heffingen en tcrrasgelden en werd de horeca bestookt met toe nemende regels en te nemen maatregelen voor meer veiligheid en minder overlast. Kortom, het indrinken van de jeugd kreeg een flinke impuls met het vrijgeven van de sluitingstijden. De horeca, welke hieraan overigens mede plichtig is, kreeg evenwel de reke ning gepresenteerd. Pas vanaf 2002 proberen zij de opgelopen schade bij hun klanten te verha len met als resultaat nog minder omzet en nog meer indrinken. Daarom zou het niet alleen voor de horeca, maar ook voor Jan Driessen, zijn collega's en de immer slapende gemeenteraadsle den goed zijn om wat vaker in de spiegel te kijken. Want wie zijn jullie nou in de hele discussie over de vrije sluitingstijden verge ten? Juist ja, onze Venrayse jeugd, onze toekomst! Ook ik vind het prachtig als mijn kinderen, onder het genot van een pilsje, gezellig een avondje gaan stappen. Ook ik vind dat dit onder de hoede van de plaatselijke horeca dient te gebeuren. Maar wat ik vooral vind is dat ook wij, ouders, en zij, onze kinderen, behoefte hebben aan een overheid die de kaders daar voor aangeeft. Want uitgeslapen kinderen zijn niet alleen een zegen voor ons maar ook voor zichzelf en onze toekomstige maatschappij. En als jullie vinden dat onze kinderen 's nachts op straat horen, dan stel ik voor dat jullie zelf 's nachts aan de slag gaan. Wellicht zijn jullie dan w el wakker. Leo Rcintjes, Leunen De Vrijwilligerscentrale Venray vraagt voor basisschool De Bon gerd verkeersbrigadiers. Voor de oversteekplaats aan de Zuidsingel worden, ten behoeve van de leer lingen van de basisschool De Bon gerd. verkeersbrigadiers gezocht om samen met leerlingen van groep 8 te zorgen voor een veilige oversteek van de leerlingen. Men moet instructie van de politie krijgen; iedere dag op tijd aanwezig zijn; verantwoordelijk heid kunnen dragen. Meer informatie: Vrijwilligers centrale, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. 0478-516995, e-mail: vwcvenray@synthese.nl. kunt zich telefonisch (0478- 527698) of per e-mail (Wsij- bers@wgi.nl) aanmelden. Slui tingsdatum inschrijving is 4 augustus. Het maximaal aantal deelnemers is vastgesteld op 200. Inschrijvingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Bij inschrijving kunt u zich voor maximaal twee workshops aan melden. Gegevens van het sympo sium zijn verder te vinden op www.pmtinfosite.nl (actueel activiteiten) en vanaf 15 juli 2003 op de website van het Vincent van Gogh Instituut. Het symposium wordt georga niseerd ter gelegenheid van het afscheid van de heer H. Penninx. psychomotorisch therapeut. Henk Penninx is in 1965 afgestu deerd aan de academie voor licha melijke opvoeding. In 1967 start te hij als leraar lichamelijke opvoeding en hoofd bewegings therapie binnen het toenmalige St. Servatius. Gaandeweg ontwik kelde hij zich tot één van de eer ste psychomotorisch therapeuten in Nederland. Op dit moment is Henk supervisor aan de voortge zette opleiding van de Hoge school Windesheim in Zwolle. Henk maakt op dit moment ook deel uit van de werkgroep voor de ontwikkeling van multidiscipli naire richtlijnen voor de behande ling van depressie. Na 40 jaar professionalisering wist Henk andere beroepsgroe pen te overtuigen van het bestaansrecht van de vakthera peuten, hetgeen door de minister twee jaar geleden ook erkend en geformaliseerd werd. Henk is altijd een warm voorstander geweest van een samenwerking en integratie van beide, uitgaande van ieders eigenheid en mogelijk heden. Op de plaats waar vroeger het Zonnehuis stond, realiseert Wonen Venray in samenwerking met Zorggroep Noord-Limburg en de gemeente Venray drie woonge bouwen met ieder vijf woonlagen en achttien seniorenappartemen ten. De afdeling Vastgoedontwik keling van Wonen Noord-Limbuig heeft het ambitieuze nieuwbouw- plan ontwikkeld en verzorgt het hele bouwproces. Met de bouw van dit luxe wooncomplex speelt Wonen Ven ray in op de grote vraag naar seni orenwoningen. Met het centrum in de buurt en mogelijkheden tot het inkopen van zorg dicht bij huis. maakt dat deze appartemen ten gewild zijn door senioren. De drie woongebouwen zijn via een overdekte verbindingsgang met elkaar en met het nabijgelegen verpleeghuis Beukenrode, ver bonden. De bewoners van de appartementen kunnen zo gemak kelijk gebruik maken van het res taurant en andere faciliteiten van Beukenrode. Ook is het mogelijk om verschillende zorgdiensten van Beukenrode in te kopen. De appartementen zijn ruim van opzet: de vloeroppervlakken variëren van 75 tot 140 m2 en hebben een hoog afwerkingsni veau. Tussen de woongebouwen in komen twee parkeergarages met in totaal 42 parkeerplaatsen, waarvan er drie bestemd zijn voor het stallen van scootmobieleh. Daarnaast worden er op de afge sloten buitenparkeerplaats voor de complexen 15 plaatsen gere serveerd voor de bewoners. Om de veiligheid zoveel mogelijk te waarborgen, wordt het hele ter rein afgesloten met slagbomen en een elektronisch toegangssys teem. De acht typen appartemen ten hebben een huurprijs varië rend van 630,- tot 1250,- per maand, exclusief servicekosten en parkeerplaats. Bewoners kunnen ook kiezen voor de mogelijkhe den Huurvast en de Eigen Huur woning. Bij Huurvast is de aan- vangshuur hoger, maar blijft deze voor vijf of tien jaar hetzelfde. Kiest men voor de Eigen Huurwo ning dan wordt de woning voor een deel gekocht en voor een deel gehuurd. Hoewel de verwachting is dat de appartementen pas in het derde kwartaal van 2004 opgele verd worden, is al op 38 wonin gen een optie genomen. Belang stellenden kunnen voor meer informatie vrijblijvend contact opnemen met Wonen Venray, telefoonnummer:(0478) 55 46 00. Nelipak in Venray zoekt nieuwe medewerkers. Nelipak maakt producten uit kunststof. Bitsterverpakkingen, lichtbakken, tentpanelen, zonnebankhemels, trays, gereedschapskisten, koffers. We maken o.a. verpakkingen voor pacema kers, blusdekens, schokdempers, spelletjes, afstandsbedieningen en operatiemesjes. Om maar eens wat te noemen. We maken gebruik van vacuümvorm- en luchtdrukmachines. In onze thermovorm- technieken zetten wij zowel flinterdunne folie in als plaatmateriaal tot 12 mm dikte. Nelipak is een internationaal opererend bedrijf met 300 medewerkers en een geweldig aanbod, zowel naar producten als naar werk. We hebben machinestellers nodig die in 2-ploegendienst willen werken om machines om te bouwen en In te stel len en voor de kwaliteitsbewaking. Functie-eisen: Technische achtergrond op LBO/MBO- niveau. Kwaliteitsbewust zijn. Vapro A/B is een pré en SPC (Statistical Process Control) is een pré. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Nelipak bv Postbus 37 - 5800 AA Venray t.a.v. Afdeling P&O. Tel. 0478 529000 in de toekomst dienst doen als ontsluiting van het businesspark De Hulst, De kosten van de aanleg worden voor 25% gefinancierd uit het Europese Fonds voor Regionale Ontwik keling, de overige kosten worden betaald door de gemeente Venray. - Na werkzaamheden die enkele maanden duurden, is deze week de aanleg van de roton de op de Deurneseweg grotendeels afgerond en inmiddels door het verkeer in gebruik genomen. In het najaar volgt nog de groenaanleg op en rond de rotonde. De rotonde gaat

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7