Indycarcircuit nu in Moers 'Ik red Lyvania' Muziekschool stelt ultimatum aan fusie Eendagslenzen! "Geef Venrayse burgers gratis entree" W" Kleine miljoen voor Deeltaxi Muziekschool wil popstudio INTACTLENZEN Europese alcoholcontrole Snelheidsduivel Voor de vakantie nog even wat kilo's kwijt? PEEL EN MAAS uonaeraag 20 juni 2UU3 - Hagina b ÏÖM&trAnd de [rfitte \Jennen SPECIAAL VOOR SPORT EN VRIJE TIJD K U R S T J E N S VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 De plannen van de Venrayse ondernemer Harrie Maessen om een Indycarcircuit te reali seren zullen nu in het Duitse Moers uitgevoerd gaan wor den. Maessen heeft in de Duit ser Jürgen Wegner een part ner gevonden om zijn plannen te realiseren. Meer nog, want het project, Moto World Moers, wordt nog gro ter van opzet. "Het gaat een pretpark worden voor de auto-, motor- en water sport", laat Maessen weten. "Weg ner liep al langer met plannen hiervoor rond. Nadat onze plan nen in Oirlo van de baan waren hebben wij in stilte contact met elkaar gezocht. Beide plannen zijn nu gecombineerd. Bij Kamp Lint fort zal aan de A57 een pretpark komen met alle facetten voor auto-, motor- en watersportlief hebbers. Maessen noemt o.a. naast de Indybaan een motor crosscircuit en een dragsterbaan. Het park wordt 60 hectare groot. De tribune voor de Indybaan kan 40.000 bezoekers herbergen. Op het terrein zullen grote hallen worden gerealiseerd voor indoor- activiteiten waardoor het hele jaar door evenementen georganiseerd kunnen worden. Met de plannen is een investering van 120 miljoen euro gemoeid. Moto World Moers zal op termijn werk bieden aan ruim duizend personen. Vorig jaar lanceerde Maessen plannen voor een Indycarcircuit op Smakterheide 3, tussen Oos trum en Oirlo. De plannen stuit ten op zeer veel weerstand bij de bewoners van deze kerkdorpen. Dat leidde er uiteindelijk toe dat Maessen zijn plannen introk. Naar nu blijkt heeft hij zijn heil elders gezocht en gevonden. Vrijdagavond om 21.00 uur startte in de regio Limburg-Noord een groots opgezette alcoholcontrole. Deze controle maakte deel uit van een Europese alcoholcontrole die op een groot aantal plaatsen in Europa gehouden werd. In Limburg-Noord werd het verkeer op 25 verschillende locaties gecontroleerd. In totaal 23 automobilisten ble ken met teveel alcohol op achter het stuur te zitten. Tegen deze men sen is proces verbaal opgemaakt. Bij de diverse controles zijn in totaal 2249 bestuurders gecontroleerd op alcoholgebruik. Hiervan hadden er 23 teveel alcohol genuttigd. BungalowParc - ParcCamping HET OPENLUCHTBAD VAN VENRAY EN OMSTREKEN Gezuiverd strandbad Frituur met terras •Speeltuin Midgetgolf Kind- en gezinsvriendelijk Sparrendreef 12, 5807 EKOostrum-Venray www.witteivtinen.til tel. 0478-511322 Raad steunt kandidaatstelling Floriade Vijf partijen in de gemeente raad steunen de kandidaatstel ling voor de Floriade in 2012. Van de kritiek die een week eerder in de commissie klonk was dinsdag tijdens het raads- debat heel weinig meer over. Vooral het milde optreden van de coalitiepartijen CDA en PvdA stond in scherp contrast met de kritische houding tij dens de commissievergade ring. Samen met Venlo, Horst aan de Maas en Helden stelt Venray zich kandidaat voor de wereldtuin bouwtentoonstelling die op bedrijventerrein Trade Pon Noord in Venlo gehouden zal worden. Venray gaf dinsdag als eerste van de vier gemeenteraden groen licht. Alleen eenmanspartij fractie Van de Vorle was tegen de Floriade. Maar raadsnestor Joost van de Vorle kon vanwege vakan tie zijn tegenstem niet laten horen. "De omliggende gemeen ten zullen het meeste profiteren. Voor Venray blijven slechts enke le kruimels over. Bovendien heeft de Floriade altijd meer geld gekost" Het positivisme overheerste in de raadzaal. 'Venray op de kaart zetten', 'economische spin-off', 'hoogwaardige werkgelegenheid' en 'innovatieve impuls' waren veel gehoorde kreten. Het CDA stelde in de commissie vele kritische vragen. De partij vroeg zich toen af of Venray zon der glastuinbouw en toeristische voorzieningen wel voordelen kon behalen van de Floriade. Woord voerder Toon Loonen wilde een betere onderbouwing zien van de effecten voor Venray. Maar tij dens de raadsvergadering was de kritiek verstomd. "Juist in deze economisch mindere tijd is het juist goed te investeren", vond Loonen die nu louter voordelen zag. Wel vond het CDA dat Ven ray meer moet gaan doen aan toe risme en dat de kandidaatstelling goed uitgelegd dient te worden aan de burgers. Want de gemeen te draagt voor 1,54 miljoen euro bij aan het verlies. Doorgerekend over alle jaren moet Venray in totaal 3,4 miljoen euro opzij leg gen. PvdA'er Paul Vriesekoop zag in de commissie geen mogelijk heid hoe dit bedrag extra bezui nigd kon worden. Henk Bis- schops (PvdA) stelde zich in de raad 'terughoudend' op. Gezien de financiële situatie hebben we er eigenlijk geen geld voor", zei Bisschops die verwacht dat Ven ray de minste economische voor delen zal halen. "Daarom zullen wij meer activiteiten moeten ont- plooiien om Venray te promo ten." René Francken (VVD) sprak van 'een moeilijke afweging' gezien de slechte financiële positie. De WD'er heeft er een hard hoofd in dat bedrijven en organisaties financieel zullen bijdragen. Franc ken noemde als voorbeeld de Kamer van Koophandel die het initiatief toejuicht maar er geen geld voor uittrekt. Ook is de WD het niet eens met de bijdrage van de vier gemeenten in het ver wachte tekort van 7 miljoen euro. In plaats van een verdeling naar inwoneraantal zou de verwachte economische spin-off de verdeel sleutel moeten zijn. René Franc ken stelde voor: 50% voor. Venlo, Horst aan de Maas 30%, Helden 20% en de resterende 10% zou Venray voor zijn rekening moeten nemen. Dit is een ruim een halve ring van de bijdrage. De andere partijen reageerden niet op het voorstel. Theo Mulders (Samenwerking) vond eveneens dat Venray 'een hoge prijs betaalt'. "Venlo en Horst aan de Maas zullen met hun recreatie en agro-industrie veel meer voordelen behalen", aldus Mulders die zich afvroeg of Ven ray de Floriade-bezoekers wel genoeg te bieden heeft. Ook Richard de la Roy (Lokaal Aktief) zette vraagtekens bij de meerwaarde voor Venray. "Er zijn teveel onduidelijkheden en onze kerheden. Maar als de andere partners bijdragen dan moet Ven ray zich ook van de goede kant laten zien." De la Roy vond draag vlak bij de burgers belangrijk. "We moeten de specifieke voor delen voor Venray goed in beeld brengen. En de Venrayse burgers moeten gratis entree krijgen..." Ondanks alle kritisch kanttekenin gen schaarden alle partijen zich unaniem achter de kandidaatstel ling. Wethouder Heidens (CDA) was in zijn nopjes. "Ik ben blij met dit krachtig signaal. We gaan voor de hoofdprijs. Dit betekent /ëen geweldige spin-off voor de regio. Het risico is te overzien. Er is goed gecalculeerd en we hebben ons niet rijk gerekend. Het is een financieel realistisch verhaal op basis van voorzichtige bezoekers aantallen." Heidens vond wel dat de gemeente er in de komende jaren hard aan moet werken om straks klaar te zijn voor de massale toestroom van ruim twee miljoen bezoekers die naar verwachting vier of vijf dagen in deze regio zul len verblijven. "We zullen wat moeten doen aan recreatie, hore ca, winkelen en een attractief cen trum. Ook het bedrijfsleven zal kansen moeten zien. De Floriade brengt achthonderd mensjaren werk in de regio." Gedeputeerde Staten geven voor 2003 een extra financiële bijdrage van bijna een miljoen euro aan het Collectief Vraag afhankelijk Vervoersysteem (CW) Deeltaxi Noord-Lim- burg. Met ingang van 1 januari 2003 is in de regio Noord-Limburg het CW-systeem Deeltaxi Noord-Lim burg operationeel. Van begin af aan voldoet dit systeem aan een grote behoefte. Bij de start van het systeem is uitgegaan van één miljoen declarabele zones, echter op basis van het feitelijk gebruik, wordt nu uitgegaan van ongeveer 2,5 miljoen declarabele zones. Op basis van het geraamde aantal declarabele zones heeft de Provin cie een vaste financiële bijdrage toegezegd aan gemeenten. Als gevolg hiervan en het onverwacht grote gebruik, worden de gemeenten momenteel gecon fronteerd met financiële proble men. Zowel de gemeenten als de Pro vincie Limburg zien het belang in van een goed functionerend CW- systeem in de regio. Nog meer nu het systeem blijkt te voldoen in een grote vervoerbehoefte. De Provincie heeft daarom besloten een extra financiële bijdrage te geven voor het jaar 2003, onder de voorwaarde dat met ingang van 1 juli 2003 de tarieven wor den verhoogd tot 1,25 per te reizen zone en 1.25 voor de opstapzone. Eén van de redenen van het grote gebruik is namelijk het lage tarief in vergelijking met de service die geboden wordt. Voor de reis Venlo-Arcen (4 zones) moet momenteel bijv. 3,75 betaald worden. In het regu liere openbaar vervoer 2,05 (strippenkaart voorverkoop). De extra bijdrage voor 2003 bedraagt 980.386,00. Het openbaar vervoer is niet kostendekkend. Dat wil zeggen dat op iedere euro opbrengst het Rijk moet toeleggen. Dit betekent dat voor iedere euro reizigersop brengst het Rijk 1,39 bijbetaalt. Het gaat hier om een bedrag van naar schatting 2,5 miljoen. Dit geld dat de Provincie van het Rijk krijgt, gaat in het totaal naar het CW. Eind 2003 vindt opnieuw over leg plaats tussen de gemeenten en Provincie voor de jaren 2004 en 2005. Voor die tijd zal er een zodanig tarief(-systeem) ontwik keld moeten zijn dat er geen extra provinciale bijdrage meer noodza kelijk is voor de jaren 2004 en 2005. Bij CW-systemen is er sprake van het combineren in één ver voerssysteem van verschillende doelgroepen. Dat is ook het geval bij het Deeltaxisysteem Noord- Limburg. De combinatie bestaat uit enerzijds reizigers die aange wezen zijn op het zogenaamde WvG-vervoer. Dat zijn reizigers die vanwege hun handicap geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer. Anderzijds is CW een oplossing voor mensen die geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer op plaatsen en tijdstippen dat het reguliere open baar vervoer niet (meer) functio neert. Vervolg vp: 'Venray laat Lyvania in de steek' Zangeres Do was een van de artiesten die belangeloos haar medewerking verleende aan het gala in Leunen Lyvania Maessen heeft een uitzonderlijke stofwisselings ziekte in de hersenen. Om achter de oorzaak van de ziek te te komen is een duur onder zoek in Amerika nodig. Kos ten voor dit onderzoek: 25.000 euro. Om geld in te zamelen is er in discotheek De Steeg een tweede benefietgala georgani seerd met de belangeloze medewerking van diverse Nederlandse artiesten. Het is rond de klok van zeven uur. Darter Raymond van Barne- veld wordt buiten De Steeg geïn terviewd door een tv-crew van SBS6. Enkele jongetjes van een jaar of twaalf hebben dan al een foto met handtekening van de dartheld in de wacht gesleept. Verder alleen nog enkele potten kijkers die een glimp willen opvangen van Barney en de ande re aangekondigde sterren. Binnen is het al niet veel drukker. In de kleedruimten maken de artiesten zich op voor hun belangeloos optreden voor Lyvania. Burge meester Jos Waals van Venray gaat nog even met Raymond van Barnëveld op de foto (voor zijn privé-archief) als presentator 'moppentopper' Jeroen even voor achten het startsein geeft voor het benefietgala. Waals heeft als eerste een ver rassing in petto voor Anita Maes sen, de moeder van Lyvania. Hij mag haar een klein beeldje met het predikaat 'Beste moeder van Nederland' overhandigen. Presen tator Jeroen merkt gevat op dat er ongetwijfeld een financiële bijdra ge van de gemeente Venray is te verwachten. Niet dus, niks nada, nul komma nul. Lyvania hoeft niets te verwachten van Venray. Geen euro. Waals doet in ieder geval geen toezegging en wil de pijn verzachten met de woorden 'maar Lyvania gaat naar Amerika'. Dat kun je ook wel makkelijk zeg gen als je geen 25.000 euro hoeft op te hoesten. Een bescheiden applausje klinkt uit de zaal. Anita Maessen maakt vervolgens gebruik van de gelegenheid om een uniek initiatief van de TBS-kli- niek in Oostrum onder de aan dacht te brengen. Ze toont trots een cheque van 815 euro die de patiënten en medewerkers voor Lyvania hebben opgehaald. Anita heeft het even moeilijk. Haar ogen zijn heel even vochtig. "Het is toch prachtig dat die mensen dit bedrag bij elkaar hebben gehaald." Zangeres Do betreedt als eerste artiest die avond het podium. Net als alle andere collega's geeft ze de familie Maessen een steuntje in de rug^ "Ik weet eigenlijk niet zo goed wat ik moet zeggen. Op zo n moment als nu ben ik geëmotio neerd. Ik ben blij dat ik aan deze avond mijn steentje kan bijdra gen. Want Lyvania moet naar Amerika." Het klinkt welgemeend en Do krijgt dan ook de handen van de aanwezigen op elkaar. Zeker als ze enkele seconden later het gevoelige Heaven uit de impo sante geluidsboxen schalt. In een rap tempo komen ze vervolgens voorbij. Een keur van artiesten met een hoog gehalte Nederlands talig. Imitators van André Hazes en Willy Alberti, Rob Ronalds, beter bekend als Ab Normaal, en als klap op de vuurpijl Corry Konings. Hoewel het niet druk is, zit de sfeer er goed in. Joyce Jan sen uit Venray amuseert zich kos telijk. "Een topavond met topar tiesten. Alleen jammer dat er zo weinig mensen zijn. Dat hebben deze mensen niet verdiend." Ze leeft oprecht mee. "Ik heb zelf een gehandicapt neefje en kan me voorstellen wat er binnen het gezin leeft. Maar met mensen die alleen voor Do of Van Barneveld komen, schiet je ook niks op. Als je hier naartoe komt, moet het vanuit je hart komen." IK GA DOOR Raymond van Barneveld drinkt ondertussen een pilsje, deelt handtekeningen uit en maakt een praatje met de bezoekers aan het gala. "Ik hou van kinderen en heb ontzettend veel respect voor de manier waarop de ouders van Lyvania vechten voor hun kind. Het is ronduit teleurstellend dat zo weinig mensen de moeite heb ben genomen om dit gala voor het goede doel te steunen." Ad Schoofs, persoonlijk manager van Barney, heeft de afgelopen weken samen met Sip Wouter overuren gemaakt om het gala van de grond te krijgen. Ook hij steekt zijn teleurstelling, en verbazing, niet onder stoelen of banken. "Het programma is top, artiesten die allemaal pro deo meewerken, we hebben 10.000 flyers uitgedeeld en voldoende reclame gemaakt. De mensen krijgen waar voor hun geld en het is voor een goed doel. Het sociaal gevoel is echter verd wenen. Ik had niet op duizend mensen gerekend, maar toch zeker op 300 tot 500. Dit is rond uit teleurstellend." Hij steekt het hoofd echter niet in het zand. "Nee, we gaan door tot het geld er is. Lyvania gaat naar Amerika. Reken daar maar op. We hebben nu contact met De Efteling om daar met artiesten een program ma voor Lyvania neer te zetten. Gaat dat niet door dan zoeken we een ander pretpark. We gaan nu naar de mensen toe om geld in te zamelen. Ik heb, met alle respect voor de artiesten die belangeloos hebben meegewerkt en de men sen die wel 13,50 euro over had den voor dit topprogramma, geen goed gevoel aan het gala overge houden." Ook Anita Maessen weigert de moed op te geven. "Ik ga door, laat me niet uit het veld slaan. Al is het triest dat alle gelden die tot nu toe zijn binnengekomen, van buitenaf afkomstig zijn. Wat is nu een euro voor iedere Venraynaar. De Venrayse muziekschool wil een popstudio opzetten om bands uit de regio te laten oefenen en te begeleiden. Door het ontbreken van een geschikte accommodatie en voldoende docenten is dit ini tiatief nog niet van de grond gekomen. Directeur Ko van der Velpen zegt dat hij hard bezig is om pop muziek binnen de muziekschool te verwezenlijken. Kunstencen trum Jerusalem heeft slechts enkele lokalen die voor het beoe fenen van popmuziek geschikt zijn. Maar die ruimtes zijn al vijf dagen per week bezet. Daarom kijkt de muziekschool uit naar een alternatieve locatie elders. Er zijn in de regio Venray veel (beginnende) popbands. "Daar willen we graag op inspelen door Dan zijn we er. Laat ze die euro maar afgeven aan de Kempweg 67. Of overmaken. Maar ook de bedrijven laten ons in de steek. Voor alles en nog wat wordt geld ingezameld, maar voor een ern stig ziek kind uit Venray hebben ze blijkbaar niets over. Schanda- Ug" Voor het onderzoek in Amerika is nog zeker 15.000 euro nodig. Maar daarmee is de familie Maes sen er nog niet. De vlieg- en ver blijfskosten voor de ouders en de arts van Lyvania komen daar nog bij. "We gaan het liefst zo snel mogelijk naar Amerika. Als we niet gaan, betekent dat uiteinde lijk de dood van Lyvania. Ik red ze. ten koste van alles." Wilt u de zieke Lyvania helpen? Neem dan contact op met de familie Maessen, telefoon 06- 45584837 of kijk op de website www.lyvania.nl U kunt ook een bijdrage storten op rekeningnum mer 12.81.78.604 Rabobank Ven ray ten name van Stichting Lyva nia. popmuziek in ons aanbod op te nemen. Maar eerst moeten we er formatie voor vrijmaken. De uren van de docenten gaan nu allemaal op aan reguliere lessen", aldus Van der Velpen, die aangeeft dat het coachen van popbands door leraren vanuit verschillende disci plines moet gebeuren, zoals slag werk, gitaar of basgitaar. Tijdens een radarsnelheidscon trole die vrijdagmiddag en -avond gehouden is op de Peelweg in Ysselsteyn controleerde de politie een Duitse automobilist die 155 km per uur reed daar waar 80 km per uur is toegestaan. De man kreeg liiervoor een boete van 468 euro. Viola Holt verloor I I kilo in slechts 4 weken!! Volg ook de methode die haar succes bracht. gratis met 0800 - 0801 Nu met forse introductiekorting The Best of Health www.thebestofhealth.nl De muziekschool is het wachten meer dan beu. De samenvoeging met de Vrije Academie en de Balletschool komt maar niet van de grond. Het bestuur en directeur Ko van der Velpen willen de onderhandelaars nog tot 1 september de tijd geven. Daar na neemt de muziekschool een rigoureus besluit en zal het de beoogde én zo gewens te fusie definitief afblazen. De muziekschool is al langer helemaal klaar voor een samen voeging. Het wachten is op de onderhandelingen tussen de gemeente Venray en de stichting Kunstzinnige Vorming Noord- Limburg (SKVNL). De Vrije Aca demie en de Balletschool vallen onder SKVNL. In de ogen van de gemeente vraagt de stichting een té hoge vergoeding voor de los koppeling. Naar verluidt kampt SKVNL met forse financiële tekor ten. Sinds de opening van kunsten centrum Jerusalem zijn de drie kunstzinnige opleidingen samen gebracht in één gebouw. Al ruim drie jaar lang is alles gericht op een fusie die veel praktische, organisatorische en ook financiële voordelen zal bieden. Alle partijen zijn het er ook over eens dat een samenvoeging noodzakelijk is voor goede kunsteducatie in Ven ray. De muziekschool kwam in 2001 met een ondernemingsplan voor een compleet nieuw kun stencentrum. Daarmee was de eerste stap gezet. Bij de ontvlech ting van de Vrije Academie en de Balletschool uit SKVNL staat de muziekschool aan de zijlijn. Pas in april 2002 werd het bedrag bekend dat de gemeente moet betalen voor het 'uitkopen' van beide opleidingen. De gemeente vond het bedrag veel te hoog en sindsdien ligt de zaak stil. Directeur Van der Velpen stel de eind 2002 een ultimatum aan de gemeente en dreigde alle ban den met SKVNL te verbreken. De gemeente heropende daarop weer de gesprekken maar voorals nog zonder resultaat. Het bestuur, onder voorzitterschap van de bur gemeester van Meerlo-Wanssum Joep Hahn, spreekt in het onlangs uitgebrachte jaarverslag haar 'ver bazing, teleurstelling en verbitte ring uit over de trage aanpak van de gemeente Venray'. "Na drie jaar is het resultaat van de integratie nog steeds nihiel", zegt Ko van der Velpen. "Ieder een wil het maar er gebeurt niets. Wij hebben geen zin om nog lan ger aan het lijntje te worden gehouden. Als op 1 september de situatie nog hetzelfde is, dan hak ken we de knoop door en gaan we voortaan onze eigen weg. Het cultuuraanbod mag er niet langer onder lijden. Ons aanbod wordt komend lesjaar al uitgebreid met toneel. En we willen nog meer andere disciplines, buiten muziek om, gaan doen." Van der Velpen waarschuwt dat het stuklopen van de integratie ook nadelige gevolgen zal hebben voor zowel de Vrije Academie als de Balletschool. "Nu loopt er nog veel door elkaar heen. We zijn goede buren en verlenen gratis service aan leerlingen van SKVNL. Dat zal straks afgelopen zijn indien er toch geen fusie komt. De directeur spreekt de berich ten tegen dat de muziekschool in financiële problemen zou verke ren. "Nee, dat is zeker niet het geval. Het is wel zo dat we nau welijks een buffer hebben om tegenvallers op te vangen. Maar dat geldt voor de meeste non-pro- fitorganisaties." Het boekjaar 2002 werd met een klein nadelig saldo afgesloten. De muziek school vreest wel de aangekon digde kortingen op de subsidie door de gemeente Venray. Van der Velpen deelt mede dat deze maatregel onherroepelijk bete kent dat de tarieven omhoog moe ten. "Tachtig procent van onze lasten zijn personeelskosten. En daarbij zitten we vast aan de gel dende CAO." De muziekschool telt dertig docenten. De tarieven worden, buiten de Jaarlijkse indexering, niet extra verhoogd met ingang van het schooljaar 2003/04.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5