r\ KOSTUUMS PANTALONS Bijenwacht Venray Feest in De Kelder COLBERTS JACKS POLO'S 257-22^6179 T-SHIRTS ,.a.4[ Bibliotheek Venray Wet milieubeheer Beeld kwaliteitsplan Laagheide Procedure Wet Geluidhinder Verordening clientenparticipatie gehandicaptenbeleid Inschrijving kermis-terras Raadhuisplein Nieuwe tarieven Deeltaxi Gewond Computerbeurs TAXATIES LKRÖÖIV! ^SlfS 0/J. - Harold 0 LENSSEN (0478) 539020 SpaS Wanssum PEEL EN MAAS Donderdag 26 juni 2003 - Pagina 20 De genoemde melding en alle op de melding betrekking heb bende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523333 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. AM.v.B.-meldingen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer een A.M.v.B.-melding is binnengeko men van: - V.O.F. Janssen Bouw- en Timmerbedrijf, Wilhelmina Sangersstraat 8 te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit bouw- en houtbe drijven milieubeheer, gele gen aan de Stationsweg 84 te Oostrum. De melding kan worden inge zien van 26 juni 2003 tot en met 10 juli 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 26 juni 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethou ders van Venray maken bekend dat de gemeenteraad van Ven ray op 27 mei 2003 het beeld kwaliteitsplan Laagheide heeft vastgesteld. In het beeldkwali teitsplan Laagheide worden handvatten geboden om de "eigen identiteit" van Braban der, Laagheide te versterken. Uitgangspunten en beeldken- merken vertaald naar wijk, buurt, straat en woning zijn vastgelegd. Het beeldkwaliteits plan treedt met onmiddellijke ingang in werking. Het beeldkwaliteitsplan ligt ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, geopend op maan dag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur en buiten deze tijden op afspraak met de afdeling publieksdiensten via telefoonnummer 0478-523333. Venray, 26 juni 2003 Burgemeester en wethouders voornoemd, Drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester Dhr. P.M.H. Lucassen, secreta- Milieujaar-programma 2003 Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken, gelet op artikel 4.21 lid 3 Wet Milieubeheer, bekend dat de gemeenteraad, op grond van artikel 4.20 Wet milieube heer, het Milieuprogramma 2003 heeft vastgesteld. Het programma omvat: a. een overzicht van de door het gemeentebestuur in 2003 te verrichten activitei ten ter uitvoering van de bij wettelijk voorschrift met het oog op de bescherming van het milieu aan het gemeentebestuur opgedra gen taken. Onderdeel van dit overzicht vormen: de jaarschijf 2003 uit het onlangs vastgestelde milieu beleidsplan en de uitvoering van de aanbevelingen van de VROM-Inspectie. b. de financiële gevolgen van de onder a. bedoelde activi teiten. Het Milieuprogramma ligt ter inzage van 26 juni 2003 tot en met 24 juli 2003 in het gemeen tehuis, Raadhuisstraat I te Ven ray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdien sten). Op telefonische afspraak (0478-523929 tussen 09.00- 10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip wor den ingezien. Venray, 24 juni 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens deze, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Gouden Leeuw uitwerking hoek Langstraat/Langeweg Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voornemens zijn bij Gedepu teerde Staten van Limburg een verzoek in te dienen om vast stelling van hogere grenswaar de, als bedoeld in artikel 83 van de Wet Geluidhinder, voor de bouw van 10 woningen, gelegen op het Gouden Leeuw terrein. De woningen maken deel uit van het uitwerkingsplan hoek Langstraat-Langeweg. Het ontwerp van het verzoek tot vaststelling van de hogere waarden ligt met ingang van vrij dag 27 juni 2003 gedurende een periode van 4 weken ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Deze afdeling is geopend op maandag van 12.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 13.00 uur. Bui ten deze tijden kunnen de stuk ken worden ingezien na een afspraak met de afdeling publieksdiensten, telefoonnum mer (0478) 523333. Gedurende de bovengenoem de termijn kan een ieder schrif telijke opmerkingen ten aanzien van het ontwerpverzoek, indie nen bij het College van burge meester en wethouders, Post bus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs J.F.H.A.B. Waals, burge meester dhr. P.M.H. Lucassen, secretaris Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 27 mei 2003 de Verorde ning cliëntenparticipatie gehan dicaptenbeleid heeft vastge steld. In deze verordening staat vermeld op welke wijze cliën tenparticipatie op het gebied van gehandicaptenbeleid inhoud kan krijgen. Daartoe wordt onder andere geregeld welke werkwijze gehanteerd wordt en op welke faciliteiten recht bestaat. Op deze verordening is de Tijdelijke referendumwet van toepassing. Dat houdt in dat de verordening zes weken na deze bekendmaking in werking treedt, tenzij binnen drie weken door ten minste 200 kiesge rechtigden bij de balie van de afdeling Publieksdiensten door middel van het daar verkrijgba re formulier een inleidend ver zoek tot het houden van een referendum is ingediend. Uiteindelijk kan dat via een definitief verzoek tot het hou den van een referendum leiden tot een voor de gemeenteraad niet bindende standpuntbepa ling (van kiesgerechtigden) over deze verordening. Tijdens die procedure wordt de inwerkingtreding van het besluit opgeschort. Nadere inlichtingen over een verzoek tot een referendum kunnen worden verkregen bij de afdeling Publieksdiensten, tel.nr. 523333. Daarnaast kent de Tijdelijke referendumwet voor belang hebbende^) de mogelijkheid om bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag, beroep in te stellen tegen het besluit dat een refe rendum kan worden gehouden. Hier is geen duidelijke termijn voor gesteld. Raads- en commissie vergaderingen De geplande vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten voor 3 juli aanstaande vindt geen doorgang. Door omstandigheden zijn er voor het merendeel van de geplande agendapunten geen stukken aangeleverd. Het aantal reste rende agendapunten is zo klein dat besloten is deze door te schuiven naar de vergadering van donderdag 4 september. Op maandag 22 september vindt er een extra commissie vergadering plaats in combinatie met de commissie Middelen. De agenda's voor 4 september en 22 september worden te zijner tijd zoals gebruikelijk gepubli ceerd in Peel en Maas en op onze Internet website www.venray.nl. Voor het overige heeft het Seniorenconvent besloten dat alle andere in de periode van het zomerreces (juli/augustus) geplande commissievergaderin- fen en de raadsvergadering van 6 augustus niet doorgaan. Bestuurscommissie Begraafplaatsbeheer Maandag 30 juni 2003 is er een vergadering van de bestuurscommissie Begraaf plaatsbeheer in het gemeente huis, locatie op te vragen na aankomst via medewerker Publieksdiensten bij de infobalie. Aanvang 19.00 uur. Agenda: 1Opening en mededelingen 2. Spreekrecht van de burgers 3. verslag vergadering 12 mei 2003 4. Actielijst commissie 5. Stand van zaken nav bespre ken concept-beheersveror- dening en richtlijnen 6. Opgraven kindgraf en urn in kelder plaatsen naast dit graf 7. Bezwaarschrift mevrouw Neerven-Goumans 8. Aanvraag riolering 9. Aanvraag op- en herbegra ven graf begraafplaats Yssel- steyn 10. Rondvraag. Burgemeester en wethouders van Venray stellen voor de horeca-ondernemers in Venray- kom de inschrijving open voor het exploiteren van een terras ter grootte van 50 m2 op het Raadhuisplein tijdens de Venray- se kermis van vrijdag I tot en met woensdag 6 augustus 2003. De inschrijfperiode loopt tot en met 10 juli 2003. Inschrijvin gen die te laat binnenkomen, worden niet meer in behande ling genomen. Bij de inschrijving dient rekening te worden gehouden met een aantal voor waarden die door de gemeente gesteld zijn. Deze voorwaarden en een situatietekening zijn ver krijgbaar bij de afdeling Openba re Orde en Veiligheid. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met mevrouw R. Peeters (0478-523432). Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. - het vergroten van de woning, bouw berging en tuinmuur aan de Gerbran- dystraat 6 te Venray tnv H.W.J.G. Reijnders, Ger- brandystraat 6; - het vergroten van de woning aan de Marjolein 27 te Venray tnv G.B.M. van der Voorn, Marjolein 27; - het bouwen van een woning met bedrijfshal aan de Dr. Kortmannweg te Venray tnv O. Titova, De Leeuwerik I te Meerlo; - het bouwen van een woning met bedrijfsruimte aan de Stationsweg 84 te Oostrum tnv P.P.H. Janssen, Wilhel mina Sangersstraat 8; - het vergroten van de woning aan Aan de Dril 10 te Venray tnv I.M.M. Huij- bers, Aan de Dril 10; - het plaatsen van houten kozijnen aan de Pater Tulp straat 26 te Ysselsteyn tnv M. Hendriks-Hendriks, Pater Tulpstraat 26; - het vergroten van de winkel aan de Kiosk 52/53 te Ven- Met ingang van I juli 2003 gaan voor Deeltaxi Noord Limburg nieuwe tarieven gel den. Met ingang van die datum zal het algehele tarief 1,25 euro per OV zone gaan bedra gen. Voor mensen met een WVG-vervoersvoorziening blijft het tarief van 0,35 euro per zone gehandhaafd. Voor inwoners van de gemeente Venray geldt ook voor de 65+- ers vanaf I. juli 2003 nog het lage tarief van 0,35 euro. Mocht u meer informatie willen hebben over de nieuwe tarieven dan kunt u contact opnemen met het Projectbu reau van Deeltaxi Noord Lim burg. Het projectbureau is op werkdagen te bereiken van 09.00 uur tot 17.00 uur. Het telefoonnummer is 077- 4738111. Ook voor alle ande re informatie of voor het indienen van klachten kunt u terecht bij het Projectbureau. ray tnv Wonen Venray, Postbus 210; - het vergroten van de woning aan de Hagelweg 15 te Venray tnv P.J.P. Michiels, Hagelweg 15; - het veranderen van de scheidingswand aan de Prin ses Beatrixstraat 13 te Ven ray tnv M.L.P. Franssen, Jerusalem 28; - het bouwen van een carport aan de Weegbree 11 te Venray tnv H.K.C. Foeken, Weegbree I I - het bouwen van een carport aan de Weegbree 13 te Venray tnv J.H.L. Sijbers, Weegbree 13; - het plaatsen van een hek- wek aan de Grote Markt 24 te Venray tnv Kerkbestuur St. Petrus Banden, Eind- straat 6; - het veranderen/vergroten van een bedrijfsgebouw aan de Nieuwhuisweg 11 te Venray tnv C/H.M. Jacobs, Noordsingel 27. Ingekomen sloopaanvragen Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingeko men sloopaanvragen. - het slopen van schuren aan de Laagheidseweg 3 te Ven ray tnv Gemeente Venray, Postbus 500; - het slopen van schuren aan de Overloonseweg 67 te Venray tnv Gemeente Ven ray, Postbus 500. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. - het vernieuwen van kozij nen aan de Patersstraat 50 t/m 54 te Venray tnv A. Beks, Wervelstraat 7 te Horst; - het veranderen van de gara ge tot berging/carport aan de Tormentil 11 te Venray tnv A.J.P. van den Wijn- gaard-Winants, Tormentil I I; - het vergroten van de gara ge/ bouw carport aan de Toementil 9 te Venray tnv J.J.M. Engels, Tormentil 9; - het bouwen van een koel huis aan de Metaalweg 14 te Venray tnv Biturec, Veld- straat 22. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het slopen van varkensstal len aan de Timmermanns- weg 76 te Ysselsteyn tnv Maatschap Philipsen-Pee- ters, Timmermannsweg 82; - het slopen van varkensstal len aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn tnv M.J.M. van Asten, Rouwkuilenweg 30. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemees ter en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethou ders zijn in beginsel voorne mens aan de volgende ingeko men bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiksver zoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, 19.1 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woning wet, medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Wethouder Reintjesstraat 9 te Leunen tnv J.A.M. Litjens, Wethou der Reintjesstraat 9; - het vergroten van de woning aan de Wethouder Reintjesstraat 7 te Leunen tnv J.R.M. Claessens, Wet houder Reintjesstraat 7; - het plaatsen van tijdelijke huisvesting aan de Westsin gel I te Venray tnv Gilde Opleidingen, Postbus 1094 te Roermond; - het bouwen van een tuinhuis met overkapping aan de Randenrade 62 te Oostrum tnv W.T. Binnendijk, Ran denrade 62; - het bouwen van een terras overkapping aan de Pavane straat 31 te Venray tnv L.P.M. Linssen, Pavanestraat 31; - het bouwen van een serre aan de Johan van Stalberg- weg 3 te Vredepeel tnv P.T.J.L. Botden, Johan van Stalbergweg 3; - het bouwen van een serre aan de Buitenhof 12 te Oos- trum tnv J. Kuijt, Buitenhof 12; - het bouwen van een serre aan de Zandbleek 30 te Ven ray tnv M.P. Ruiter, Zand bleek 30. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 27 juni 2003 gedu rende 4 weken voor eenieder ter inzage bij afdeling Publieks diensten. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 26 juni 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 17 juni 2003 voor onderstaand bouwplan bouwvergunning ver leend. - het herbouwen van "De Witte Hoeve" aan de Gas- straat 5 te Venray tnv Piels B.V., Friezenstraat 7 te Rosmalen. Zij die menen door de afgifte van deze vergunning rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuurs recht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publi catie wordt ingediend. Venray, 26 juni 2003 De burgemeester, J.F.H.A.B. Waals De secretaris, P.M.H. Lucassen Zoals ieder jaar zal ook in 2003 de Bijenwacht paraat zijn om bij overlast van een bijenzwerm en/of hommelnestje in b.v. een nestkastje, zich hierover te ontfer men. Het gaat alléén om vrijhan- gende bijenzwermen; dus NIET in de spouwmuur e.d.! Bij overlast van wespen (en bijen op andere plaatsen) dient men zich te wenden tot een erkend bestrijdingsbedrijf. Dit is het gevolg van de nieuwe wet op toepassing van bestrijdingsmidde len; hierdoor mag de imkerver eniging deze middelen niet meer toepassen. Beschikbaar zijn: voor Venray: Jan Weys, gebied Leunen en Venray, tel. 585806 (tussen 12.00 en 13-00 uur en na 18.00 uur); Piet Michels, gebied Yssel steyn, tel. 0493-529511; Wim Jacobs, gebied Oostrum, tel. 585652 (na 18.00 uur). 4 juli start het wijkfeest van het Stekske, tevens afsluiting van het seizoen. Jeugdsoos De Kelder mag deze avond het startschot geven en heeft voor de jongeren vanaf 12 tot 18 jaar een groot spektakel georganiseerd. Vanaf 19-30 uur gaat de tent open en kan men zich in laten schrijven voor deelname aan rodeo rijden. De wedstrijd gaat om 20.00 uur van start en zal om 23-30 uur afgesloten worden, uiteraard is er deze avond muziek. Daarna vindt de prijsuitreiking plaats en mag de winnaar zich voor 2003 de beste rodeorijder van Landweert noemen. Sluiting van de avond om 24.00 uur. De entree is 3 euro inclusief twee consumpties. Een vijfjarig jongetje uit Venray raakte vrijdagmiddag gewond bij een verkeersongeval. Het kind fietste rond 16.10 uur vanuit de oprit naast een woning aan het Volen de straat op. Hij werd op dat moment geschept door een voorbijkomende auto die bestuurd werd door een 48-jarige automobilist uit Leunen. Het jon getje is met onbekend letsel per ambulance overgebracht naar het Radboudziekenhuis in Nijmegen. OPRUIMING!! OP OP 24913$129 UITZOEKEN VOOR 179 12999 GROTE KEUZE 59.95 4535 MEENEEMPRIJS 11999 79 frisse zomer dessins RUIME SORTERING V.a. Vakbekwaam personeel Prettige bediening Goede service Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 Op zondag 29 juni vindt van 11.00 tot 17.00 uur in sporthal De Wetteling voor de eerste keer de grootste computerbeurs voor Ven ray en omgeving plaats. Aangeboden wordt alles voor pc, playstation, Nintendo 64, Sega, Game Boy, literatuur, losse compo nenten, accessoires, handy, inkt, hardware en software (voor de zakelijke- en privegebruiker). Ver der omvat het aanbod mainbords, harde schijven grafische kaarten, controller, monitoren, cd-rom, scanner, soundkaarten, printers, midi, papier en veel meer. Er wordt dus van alles aangeboden, van losse componenten tot com plete computersystemen, zowel nieuw als gebruikt. De tentoonge stelde hard- en software wordt de bezoekers getoond en aangeboden en informatie wordt graag gege ven. Verder bestaat de mogelijk heid tot directe verkoop aan zake lijke- en privegebruiker. De beurs bestaat uit meer dan 40 internatio nale handelaren uit Holland, België en Duitsland. Nieuw is de internet site voor verdere computerbeur zen: hettp://www.computer- messe.com en http://www.computer-markt- platz.com. Ook bestaat de moge lijkheid de gekochte hardware kos teloos te laten testen aan de Test-Stand. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE Cm TARIEVEN 1/ j Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 In verband met de grote school vakantie gaat de extra lange uit leentermijn van vier weken voor de boeken in op 1 juli. Deze uitleentermijn geldt voor alle materialen die een uitleenter mijn van drie weken hebben, dus alleen voor boeken en tijdschrif ten. De overige materialen als video's, cd-rom's en dvd-video's behouden hun uitleentermijn van een week. Ook de sprinters blij ven de uitleentermijn van twee weken houden gedurende de vakantie. De bibüotheek is in de vakantieperiode normaal geo pend. In het kader van de bevolkings onderzoeken die landelijk worden uitgevoerd, heeft de GGD in de bibliotheek een infowand geplaatst met informatie over het onderzoek naar borstkanker en baarmoederhalskanker. Bij deze infowand liggen ook folders en boeken over deze onderwerpen. Deze materialen zijn beschikbaar om te lenen. Groep 4 van basisschool de Keg exposeert op de jeugdafdeling kleurrijke zelfgemaakte boeken leggers, leeswormen, leeslampjes en eigen geschreven gedichten die gemaakt zijn in het kader van het project ladekastje. Dit is een van de vele projecten die de bibliotheek het basisonder wijs aanbiedt. Via voorwerpen in de zes laatjes worden op een speelse manier verschillende tekstsoorten geïntroduceerd. Het kastje wordt compleet met hand leiding voor de docent en boeken uitgeleend. Uitgebreide informatie over de bibliotheek is te vinden op de website www.obvenray.nl Via de site kan onder andere de cata logus geraadpleegd worden en kunnen boeken van huis uit 24 uur per dag gereserveerd worden. De bibliotheek is geopend dins dag t/m donderdag van 11.00- 18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Showroombezoek Stayerhofweg 2b

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20