.Jieuwe sportvereniging bostrum telt 500 leden Vanavond start van ie 45ste Avondvierdaagse Linda loopt voor het goede doel Horeca wijst hoog terrastarief af onen Noord-Limburg bakt hennepteelt aan Maaien Maar! Geen bijdrage noodfonds vogelpest CAPRETTO RUIMT OP! HELE ZOMERCOLLECTIE Bromfietser bekeurd groot assortim gazonmaaiers Autodief Winkeldief Bedreigd gil EL EN MAAS Donderdag 19 juni 2003 - Pagina 7 etbalclub en korfbalclub gaan samen Dp vrijdag 27 juni beslissen leden van de Oostrumse rfbal- en voetbalclub over samengaan van beide lbs. De nieuwe sportvereni- ig Oostrum gaat bijna vijf- aderd leden tellen; 430 van voetbalclub en 65 korfballe- H in 2000 hebben de sport- bs de intentie uitgesproken om de toekomst samen verder te Door de verplaatsing van jrtpark De Spar is samenvoe- ig even op de lange baan ehoven. )oor de nieuwe organisatie- uctuur van sportvereniging Oostrum zullen zowel de voetbal als de korfbaltak beter gaan func tioneren. "Er komt een scheiding tussen het zakelijke en sportieve gedeelte. Dit zal het sporten ten goede komen", denkt Ton Broe- ren, voorzitter van voetbalclub. "De beide sportakken houden ieder een apart bestuur van drie of vier mensen over. Die kunnen zich voortaan puur met de sport gaan bezighouden. Alle andere zaken vallen voortaan onder SV Oostrum." De nieuwe sportvereniging krijgt een bestuur dat bestaat uit elf personen. De accommodatie, kantine, sponsoring, materialen. vrijwilligers en financiën vallen voortaan onder de hoede van SV Oostrum. "Het voordeel is dat we kennis kunnen delen op bestuur lijk gebied en gemakkelijker afspraken kunnen maken over het veldgebruik. Voor de leden zelf verandert er eigenlijk heel wei nig", zegt Broeren. Sinds jaar en dag delen de kofbal- en de voet balclub het Oostrumse sportpark. Later kwam daar ook de tennis vereniging bij maar die wordt - voorlopig - buiten de fusie gehou den. Volgens Ton Broeren is de nieuwe organisatiestructuur zo ingericht dat de tennisclub daarbij in de toekomst eenvoudig kan aanhaken. Formeel gezien verandert er voor de korfbalclub het meeste. Deze vereniging wordt opgehe ven en overgeheveld naar SV Oos trum. Van de korfbalclub moet op 27 juni tweederde van het aantal stemgerechtigde leden - zestien jaar of ouder - aanwezig zijn. Dit zijn 25 personen. Van de voetbal club worden alleen de statuten veranderd met een wijziging van een voetbal- in een sportvereni ging. De voetbalclub behoudt ook de oorspronkelijke oprichtingsda tum van 3 maan 1935. Van de voetbaltak moet op 27 juni minimaal vijftig procent van de leden van achttien jaar en ouder aanwezig zijn. Dit zijn 135 stemgerechtigden. De vergade ring wordt gezamenlijk gehouden in gemeenschapshuis d'n Oester ham. De leden krijgen eerst een presentatie over de totstandko ming van de nieuwe sportclub. In totaal moet tweederde deel van de leden vóór de fusie stemmen. Indien het vereiste aantal stem gerechtigden op 27 juni niet wordt gehaald dan moet er een tweede ledenvergadering worden uitgeschreven. Daarvoor wordt donderdag 10 juli achter de hand gehouden. Er komt een voorlopig bestuur dat tijdens de algemene ledenvergadering in september definitief gekozen wordt. seloseweg en de Bergweg door de Hoenderstraat en de Grotestraat naar het Schouwburglein lopen met hun welverdiende medaille. Groepen ontvangen een groeps- herinnering of eventueel een beker. Het défilé zal worden opgeluisterd door een twaalftal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Hierbij doet de organi satie een beroep op de mensen die wonen aan de Helfrichstraat en de zijstraten om hun auto op deze zondagmiddag elders te par keren. Ouders die hun kinderen naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto op enige afstand parkeren en het laatste stuk te voet afleggen. Op het Hensenius- plein is een grote fietsenstalling. Wilt u meedoen dan kunt U iede re dag vóór de start inschrijven voor één of meer dagen. Voor meer informatie kunt u terecht bij: mevr. G. v. Ham-Fre- derix, Kerkpad 1. Venray, tel. 583765 of bij mevr. D. Frederiks- Deijkers, Look 20, Venray, tel 580572. De organisatie is gedu rende de wandeltijden in de Schouwburg bereikbaar onder nummer 06-10202006. Wonen Noord-Limburg eeft zijn beleid ten aanzien hennepteelt in huurwo- i.i ingen aangescherpt. Al enke jaren waarschuwt de ;f oningcorporatie haar nieu- huurders via een expliciete ermelding in de huurover- tnkomst voor het verbod van arj ennepteelt in de huurwo- De corporatie heeft echter liddels al verschillende keren eonepkwekerijen aangetroffen, todersteund door jurisprudentie, iest Wonen Noord-Limburg dan ook voor een strengere aanpak. Nu het wettelijk mogelijk is om tot huisuitzetting over te gaan, start de corporatie bij constate ring van hennepteelt meteen een ontruimingsprocedure. Na huis uitzetting komt de betreffende huurder niet meer in aanmerking voor een woning van Wonen Noord-Limburg. Belangrijkste reden voor dit harde optreden is dat het kweken van hennep in een woning verboden en daarmee een strafbaar feit is. Daarnaast ont staan bij hennepteelt vaak gevaar lijke situaties. Omdat het telen veel energie vergt, tappen de telers vaak illegaal elektriciteit af. Hiermee worden de veiligheidsze keringen van het elektriciteitsnet omzeild, wat direct tot brandge vaar kan leiden. Ook brengen de hennepplanta ges vaak een behoorlijke stank met zich mee en is het risico van waterlekkage groot. Dit alles kan veel overlast bij buren veroorza ken. Wonen Noord-Limburg voelt zich verantwoordelijk voor de kwaliteit van wonen en de woon omgeving van haar huurders. Met dit strenge beleid wil de corpora tie daar dan ook aan bijdragen. De gemeente Venray stort geen geld in het noodfonds vogelpest. De provinciale CDA-fractie roept alle Limburgse gemeenten op om 0,50 euro per inwoner in het fonds te storten. Voor Venray betekent dit een bijdrage van 20.000 euro. Burgemeester Waals vindt dat de getroffen pluimvee houders aanspraak kunnen maken op de schadevergoedingsregeling van het ministerie van LNV. Bovendien kunnen andere zelf standige ondernemers, die verge lijkbare schade lijden, ook geen beroep doen op een noodfonds. Gezien de financiële situatie wil de gemeente hiervoor ook geen middelen vrijmaken. De gemeen ten Mook, Gennep en Bergen hebben eveneens afwijzend gere ageerd. De politie heeft zondagmorgen een 16-jarige bromfietser uit Oos trum bekeurd voor het rijden zon der helm. Wanneer hij dezelfde nacht nogmaals gezien zou worden zon der helm, zou zijn bromfiets in beslag worden genomen, kreeg de bromfietser van de politie te horen. Op De Gouden Leeuw werd hij ondanks deze waarschu wing wederom zonder helm gesignaleerd. Hij kreeg hiervoor weer een proces-verbaal en moest met zijn bromfiets mee naar het politiebureau. De jongeman wilde dat achter niet en probeerde zijn bromfietssleutels te verstoppen. Hij werd naar het bureau gebracht waar zijn ouders in ken nis zijn gesteld. De zaak zal worden afgehan deld door middel van snelrecht. SaWeCo grasmaaiercentrum Overtuig uzelf en kom naar Swolgen eigen service centrum Mgr Aertsstraat 33 Swolgen, tel. 0478-697111 mail: boerenbond@saweco.nl www.saweco.nl De politie heeft donderdag avond op de Maasheseweg een 19-jarige man uit Venlo aanhou den op verdenking van verduiste ring van een auto. De auto was woensdag door een garagebedrijf uit Venlo meegegeven aan de man voor een proefrit maar de auto was niet meer teruggekeerd. De garagehouder ging zelf op onder zoek uit bij andere garagebedrij ven in de omgeving. Daarbij bleek dat een soortgelijk feit had plaats gevonden bij een bedrijf in Ven ray. De identiteit van de verdach te werd bekend doordat de verdachte een kopie van zijn rij bewijs had achtergelaten bij het bedrijf in Venray. De Venlose garagehouder nam poolshoogte op het huisadres van de verdach te. Vervolgens is de garagehouder samen met de verdachte naar een parkeerplaats gegaan op de Maas heseweg waar de auto stond. De gewaarschuwde politie heeft de man daar aangehouden. Hij werd voor nader onderzoek ingesloten. PEEL EN MAAS een abonnement waard Linda Vervoort uit Venray loopt tijdens de 45e editie van de Avondvierdaagse Venray voor het goede doel. Iedere dag loopt Linda kilometers om geld in te zamelen voor de Stichting Onderzoek Stofwis selingsziekten (SOS). Dus wie haar voorbij ziet komen in het t-shirt van deze stichting, geef haar dan een steun tje in de rug tijdens haar sponsor loop. Haar sponsoren is natuurlijk helemaal fantastisch, zodat zij bin nenkort een mooi bedrag kan overhandigen aan de Stichting Onderzoek Stofwisselingsziekten. Wat is schrijnender dan als ouder je eigen kind langzaam maar zeker steeds verder achter uit te zien gaan? De toekomst plannen van kinderen met een stofwisselingsziekte is onzeker. Optimistisch blijven is een opga ve, lang vooruit plannen is onmo gelijk. Als behandeling al mogelijk is, is deze vaak intensief en van levenslange duur. Over de diverse stofwisselingsziekten is nog steeds veel te weinig bekend. Ziektebeelden worden daardoor niet altijd tijdig herkend. Terwijl de snelheid waarmee een behan deling kan worden gestart cruci aal kan zijn. Het zal duidelijk zijn: onderzoek naar stofwisselings ziekten is van levensbelang. De Stichting Onderzoek Stofwisse lingsziekten is in 2001 opgericht en heeft maar een hoofddoel: het bevorderen van onderzoek naar en voorlichting over stofwisse lingsziekten. Opdat patiëntjes meer tijd van leven krijgen. Wilt u de stichting steunen, dan kunt u een bijdrage overmaken op giro 1122002 t.n.v. SOS Zwol le. De gemeente heeft geen overeenstemming met de horeca bereikt over een sterke verhoging van het tarief voor de terrassen. Sinds 1995 wordt in het winkelcentrum 13,62 euro per vierkante meter ter ras per jaar betaald. Buiten het Venrayse winkelgebied is het tarief 9,08 euro. Destijds is afgesproken dat de tarieven vijf jaar lang niet ver hoogd zouden worden. Daar tegenover stond dat de terassen een kwaliteitsverbetering moes ten ondergaan zoals de aanschaf van rotan terrasmeubilair. Per 1 januari 2000 zouden de tarieven opgetrokken worden maar dit is nooit gebeurd. De gemeente wil nu de tarieven fors verhogen tot een 'bedrijfsmatig tarief voor het gebruik van gemeentegrond'. De horecaondernemers, verenigd in Horeca Nederland, zijn hiermee niet akkoord gegaan. Met ingang van 1 juli worden de terrastarieven alleen verhoogd met een jaarlijkse prijsindex vanaf 2000. Binnen het winkelcentrum betaalt de horeca vanaf volgende maand 15,43 euro en daarbuiten 10,28 euro per vierkante meter. De gemeente Venray gaat eerst bij omliggende gemeenten informe ren naar de terrastarieven en doet dan een nieuw voorstel aan de horeca. Het tarief voor extra terassen bij evenementen, zoals de kermis, wordt wel flink verhoogd. Van 0,70 naar 1,85 euro per vierkante meter per dag. Dit is in overeen stemming met de vergoeding voor ander gebruik van gemeente grond zoals voor reclameobjecten en verkoopstandplaatsen. Hier mee kon deiiorecavereniging wel instemmen. De gemeente levert deze tariefs verhogingen jaarlijks ruim 5000 euro extra op. De politie heeft donderdag avond op de Kerkstraat een 35- jarige man uit Venray aangehou den. De man wilde een winkelwagentje vol levensmidde len ter waarde van enkele tiental len euro's stelen. Toen hij het toe gangspoortje uitliep werd hij aangesproken door winkelperso neel waarna hij probeerde weg te rennen. Hij werd in de kraag gegrepen en overgedragen aan de politie. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. De politie heeft zondagmorgen een 21-jarige man uit Venray aan gehouden op De Gouden Leeuw. Hij probeerde met een krik ver haal te gaan halen bij een portier van een horecagelegenheid omdat hij hem de toegang had geweigerd. De gewaarschuwde politie probeerde hem tegen te houden maar hij wilde niet luiste ren. Hierop werd hij meegeno men naar het politiebureau waar de zaak door middel van snelrecht is afgehandeld. /tparte cïcAeetwn £r faxten De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 www.capretto.nl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7