indelijk weer )aardensport.. Voetballen in de tbs- kliniek Sportnieuws -info Mike Teunissen (10) nationaal kampioen Seniorenteams Red Caps stellen teleur NKS Trofee 2002 voor Red Stars DC De Piëlhaas Vlakwater Open Biljarten TV Ysselsteyn Mudhunters na !EL EN MAAS Donderdag 19 juni 2003 - Pagina 19 jiterfestijn in Meerio geslaagd li (Asenray), Revilagigcdo; 2. Martien Amendt (Meerio), Vizir; 3 Christina Kallraert (Meerio), Power of Life Klasse B, groep 1:1. Tim Verhaegh (Sevenum), Fleurelse; 2. Linn Kvemes (Blerick), Springsteen, 3. Debby Ver- heyen (Horst), Sarnita V Klasse B. groep 2: 1 Ellen Smeets (Blerick), Reckless: 2. Natasja Berden (Asenray), Poemba; 3- Niels Tacken (Meterik), Orleans Dressuur zaterdag: Klasse B, ring 1 (11.30): 1. Marjan Cleven (Castenray), Stelinia; 2. e.a. Joyce Kleeven (Swol- gen), Naomi Ellen van Dijck (Merse- lo) Rozette Klasse B, ring 2 (12.00): 1. Ellen van Dijck (Merselo), Rozette; 2. Sabrina Hendriks (Meterik), Paula; 3- Sophie Kessels (Baarlo), Riant Klasse B, ring 1 (15.00): 1. Petra van Dijck (Merselo), Jumpdolivio Z; 2. Daphne Kamerbeek (Heijen), Piaff; 3. Sylvia Vermeulen (Boxmeer), Hanne- ke Klasse B, ring 2 (15.30): 1. Merlijn van Ooy (Horst), Rival; 2. Jozijna van de Mcy (Horst), Roger; 3. Carina Smits (Vierlingsbeek), Paulina Klasse LI, ring 3: 1 Ine Derks-Boven- deerd (Tegelen), Ramzes 2. Nathalie Boogers (Uden), Woodfield Sam Sam; 3. Carry van Kesteren (Heijen), Robijn Klasse LI, ring 4: 1, Moniek Vinken- Parren (Heel), Ramiro; 2. Gerti Gub- bels-Schrik (Baarlo), Rubens; 3. Carry van Kesteren (Heijen), Robijn Klasse L2. ring 5 1. Dagmar Arts (Hcesch), Rachel. 2. e.a. Francie Wyers-Hagens (Well), Leonardo Ellen van Dijck (Merselo), Pouwer Klasse L2, ring 6: 1Locs Geelen (Leu nen), Romance; 2. Ellen van Dijck (Merselo), Pouwer; 3- Kristel van Hoef (Rendez Vous), Laar Klasse Ml, ring 7: 1. Inge Coenen (Grubbenvorst), Rebus; 2. Huub Jan- sen (Ysselsteyn), Nureyev; 3- Antoi- net Flopman (Ottersum), Nierene Klasse Ml, ring 8. 1. Mascha van Es (Voerendaal), Oratio; 2. Inge Coenen (Grubbenvorst), Rebus; 3 Chantalle Szafranski (Nuth), Sambertino Klasse M2, ring 9: 1. John Deenen (Heijen), Pandoer; 2. Syliva Faassen (Tegelen), Bockmann's Pleasure; 3. Twan van Hcugten (Helden), Prestige Klasse M2, ring 10: 1 John Deenen (Heijen), Pandoer; 2. Twan van Heug- ten (Helden), Prestige; 3. Guillaume van Herten (Heel), River Dressuur zondag: Klasse B. ring 1:1. Mascha Verlaek (Ospel), Highslyer Z; 2. Tiny Janssen-Boskamp (Gennep), Freudcn Tanz; 3. Wendy Timmer mans (Maasbree), Phaydra Klasse B, ring 2: 1. Jos Verheven (Horst), Oretta; 2. Mieke Benders (Blerick), Fabian; 3- Marian van de .Akker (Reuver), Piavera Klasse LI. ring 3: 1. Andre Houben (Thull), Vagebond; 2. Eva van Poppel (Velden), Kylian; 3. Kim Heutink (Ottersum), Nimmcrdor Klasse LI, ring 4: 1. Linda Smulders (Horst), O Neill S; 2. Andre Houben (Thull), Vagebond, 3- Marie-Louise Philipsen (Leunen), Rex Klasse L2, ring 5: 1 Vera Kersten (Gennep). Simply the Best; 2. Anke van Evk (Ospel), Rebecca; 3- Ria Strous (Grathem). Slegro Klasse L2, ring 6. 1. John Vlemmix (Leunen), Rolex; 2. Femke Meijer-de Bruijn (Swolgen), Patriot; 3. Vera Ker sten (Gennep), Simply the Best Klasse Zl, ring 7: 1. John Deenen (Heijen), Philadelphia; 2. Anouk Vlaar (Baexem), Opale: 3- Lidwien Rutten (Grubbenvorst), Kamaika Klasse Zl, ring 8: 1. Anouk Vlaar (Baexem), Opale; 2. John Deenen (Heijen). Philadelphia; 3- Sylvia Kroon (Roggel), Kokette Klasse Z2, ring 9: 1. Sylvia Faassen (Tegelen), Bockmann's Kasper; 2. Marijke van Beek (Horst), Lecaro; 3- Weny van Diessen (Boekei), Latour Klasse 72, ring 10: 1. Sef Parren (Heel), Bonderas; 2. Silvia Faassen (Tegelen), Bockmann's Kasper; 3- Rianne Laarakkers (Ottersum), Majoor Klasse Zl, ring 7: 1. Nanda Sieben (Echt), Papilion; 2. Sylvia Buskes (Vénlo), Pedijne; 3. Anjo van Well (Horst). Mistral Klasse Zl, ring 8: 1. Nanda Sieben (Echt), Papillon; 2. Sylvia Buskes (Venlo), Pedijne; 3. Anjo van Well (Horst). Mistral Klasse B, ring 1 (13-00 uur): 1. Vanes sa van Heesbeen (Beesel), Butterfly; 2. Natascha Frusch (Gennep), Madon na; 3. Jacqueline Willems (Merselo), Gina Klasse B, ring 2 (13.30 uur): 1. Cherel van Houdt (Leunen), Ula; 2, Natscha Frusch (Gennep), Madonna; 3. Jac-' queline Willems (Merselo), Gina Klasse Ml, ring 3: 1. Rosanne Laarak ker (Well), Laszlo; 2. Marijke van Beek (Horst), Pamona; 3. Wendy Lit- jens (Sevenum), Nakita Klasse Ml, ring 4: 1Marijke van Beek (Horst), Pamona; 2. Wendy Litjens (Sevenum), Nakita; 3- Heli Poulissen. (Reuver), Oklahoma Klasse M2, ring 5' 1. Vera Kersten (Gennep), Rabun; 2, Heli Poulissen (Reuver), Popeye; 3- Jeanette Craen- mehr (Grubbenvorst), Jclita Klasse M2, ring 6: 1. Ineke van Adri- chem (Panningen), Paragon; 2. Moni que van Dijck (Merselo) Lolivia; 3. e.a. Heli Poulissen (Reuver), Popeye Joselien Kellenaers (Horst), Magic S Klasse LI, ring 7: 1. Nathalie Boogers (Uden), Woodfield Aloha; 2. Conny Peters (Venlo), First Magical Star; 3- Anita Faassen (Helden), Bockmann's Ribidou Klasse LI, ring 8: 1. Nathalie Boogers (Uden), Woodfield Aloha; 2. Danielle Arts (Meerio), Orice W; 3- Tanja Hoek (Grubbenvorst), Havispado. Zaterdag 21 juni wordt in café De Piëlhaas weer gedart om de bekende levensmiddelenpakketten. Iedereen die aan dit toernooi wil deelnemen kan zich tot uiterlijk 20.15 uur laten inschrijven. Dit kan men ook via tel.nr. 582187. Het toernooi begint om 20.30 uur. liitsiag darten zaterdag: Winnaarsronde: 1. Bjom Cleven; 2. Mart Boelaars: 3- Dave v_ Zeist; 4.Chris Geulen; 5. Peter Thissen; 6. Gerard de Bruijn; 7. Jos Heesen; 8 Jolanda Gisberts. Verliezersronde: 1. Dennie Plum; 2. Tomas Kosmala; 3- Leo Cleven; 4. Lou Janssen; 5. Rob v. Dooren; 6. Peter v.d. Berg; 7. Dannie Korsten; 8. Nico le v. Dooren. 61 32 Openheid binnen geslotenheid, 'tl4 is de kreet die tbs-kliniek de 1 ooyse Wissel in Oostrum vanaf de opening van haar kliniek hanteert. Daarmee bedoelt zij bijvoorbeeld dat tij zo veel als mogelijk de 'gewone 'ereld' binnen haar muren wil halen Daarbinnen past ook een partij voet- al tussen het voetbalteam van de kli- w iele en voetbalteams van buiten de liniek. De laatste weken zijn al ver- 'hillende teams te gast geweest in de .36 looyse Wissel en afgelopen weck 20' iras het de beurt aan het eerste elftal 25? tan de SV Venray. De hele selectie, 6 li inclusief een aantal supporters, kwam i II Mar de kliniek voor een bijzondere 21: iflstrijd van twee keer een half uur )9: Dok vele patiënten en medewerkers 79 Konden langs de zijlijn om de heide I I teams hartstochtelijk aan te moedi- r 5cn. Het werd een bijzonder sportie- Drü wedstrijd, waarin bleek dat de het I |K f'ftal van SV Venray toch nog een 55I Paar maatjes te groot was voor het ;id Btententeam. Het werd uiteindelijk '54 voor SV Venray. oor het eerst sinds twee maan- mochten in het afgelopen de wedstrijdpaarden in Zuid-Nederland weer de tijdens het ruiterfestijn in Door de gedwongen wegens de vogelpest moes- de ruiters het lange tijd doen de wedstrijdspanning. Rijdt met Beleid Meer- voor de uitstekende van het concours. De op een rijtje: gen zaterdag Klasse ZZ: er Peeters (Maasbree) Kest; 2. van de Broek (Sevenum), as; 3. Leon Thijsen (Sevenum), Boss. sse Z, groep 1:1. Sjaak van der Lei Keert), Obsession; 2. Luc Steeghs vn [essel), Olaf; 3. Mathijs van Asten 1 sselsieyn). Onze Fons lasse Z. groep 2: 1Martien Amendt vei leerlo). Odette; 2. Paul van Wylick >or lelden). Olstein; 3 Christina Kal- an icrt (Meerio), Nolita VI lasse M, groep 1: 1. Luc Steeghs en Iessc-1), Polydor; 2. Luc Steeghs ori (essel). Poncho; 3- Christina Kal- 1 i! nert (Meerio), Pcqucna I: lasse M, groep 2: 1Sjaak van der Lei Keert), Prestige; 2. Patty Custers laexem), Obelix; 3. Loewiejoppen r j laasbree), Nikita n 1 lasse 1., groep 1:1. Fieke Houwen kla leerlo), Leonalda; 2. Veronique Sch- ïgi itz(Helden). Carrera 3. Piet Lens- isi ns (Leopolsburg B), Ursly ti| lasse L. groep 2: 1Kathclijne Maes- Sp !n (Horst), Mythy's bid; 2. Janou gw laar (Baexem), Pebbles; 3- Kim Verd- nial len (Horst) Olady >e, lasse B, groep 1: 1. Loes Berghs cm laexem), Jolie; 2. Loes Berghs Baexem), Sphinx; 3. Mieke Roost itramproy), Stramproy lasse B, groep 2. 1. Veronique Sch- litz (Helden). Tornado: 2. Debby erheven (Horst), Sarnita V; 3. Sabri- 1 Hendriks (Meterik), Mirthe pringen zondag Klasse ZZ: 1Henk jn den Broek (Sevenum), Heros; 2. forten Djupvik (Meerio), Bessems- s ind Q en Q; 3. Mathijs van Asten 'sselsteyn), No Limit lasse Z, groep 1: 1. Mathijs van sten (Ysselsteyn), Onze Fons; 2. Loe- lie Joppen (Maasbree), Palona; 3. lak va der Lei (Obsession), Weert jj lasse Z, groep 2: 1. Niels Tacken 1 ileterik). Naomi: 2. e.a. Paul van n' 'ylick (Velden), Olstein Niels Tac- 1 tn (Meterik), Ocean lasse M, groep 1:1. Veronique Sch- );J lit/ (Helden). L'Espirit; 2 Luc Ve teghs (Kessel), Poncho. 3- Aniek '1. urls (Meerio), Calino Z >3J lasse M, groep 2: I Mans Buurman en ievenum), Godzilla AnneMartine 52 nn Liere (Weert). Exclusive Overtake uilt L.Marcel Willems (Maasbracht), Nana 2t t Rick Janssen (Merselo). Liberty; 3- lartien Amendt (Meerio), Megera ige Pieck (Weert). Taluta of the Owlands 2lasse L, groep 1:1. Piet Lenskens W, Leopoldsburg B). Ursly; 2. Mans I j uurman (Sevenum), Daisy Dynamite; 5 r Eveline Kessels (Meerio), Ravola [öi lasse L. groep 2: 1. Anke de Laat i Pspel). Mistral: 2 Piet Gielen (Meer- 7-; J). Corakla ZP; 3. Patrick Lemmen laasbree). Ringelstar lasse I., groep 3: 1. John Driessen Van 21 tot en met 29 juni vindt dit jaar voor de zeventiende keer het open tennis toernooi plaats bij Ten nisclub Venray. Het spelniveau van dit officiële KNLTB- toernooi is dit jaar verhoogd. Tot en met vorig jaar was het toernooi opengesteld voor de categorieën 5 tm 7 (voorheen Cl/2,Dl/2 en E). Dit jaar zullen voor het eerst de categorieën 3 en 4 (voor heen BI en B2) kunnen deelnemen. Daarmee is dit toernooi verder uitge groeid tot een van de weinige toer nooien in Noord-Limburg die ook de mogelijkheid bieden tot deze catego rieën Een ander belangrijk feit is dat voor het toernooi een nieuwe hoofd sponsor is gevonden. 2VM Makelaars, gevestigd in de Leeuwstraat in Ven ray. zal de komende jaren de hoofd sponsor zijn van dit tennistoernooi. 2VM Makelaars is een jong en dyna misch makelaarskantoor dat zich voornamelijk richt op de verkoop van particuliere woningen in Venray en omstreken. Door het sponsoren van het 2VM Vlakwater Open hoopt 2VM haar passie voor prestatie ook op sportief gebied te ondersteunen. Zij hopen dat de kreet Resultaat in Vast goed! zeker ook zal gelden voor de deelnemers aan het 2VM Vlakwater Open. Door deze samenwerking met 2VM Makelaars is de naam van het toernooi geworden: 2VM Vlakwater Open. Gespeeld zal worden in de spelvor men heren-enkel/dames-enkel/heren- dubbel/dames-dubbel en gemengd dubbel. In het eerste weekend zal met name overdag worden gespeeld. In de week vanaf maandag 23 juni zal elke avond volop worden gespeeld. Eerst in alle poules en vervolgens in de afvalrondes. De finales zullen wor den gehouden op zondag 29 juni. Het toernooi zal worden gehouden op het park Vlakwater aan de Kempweg. DOS Damesteam naar Nederlands kampioenschap Op vrijdag 20 juni gaat het dames team, bestaande uit Jolanda en Joyce Voesten van DOS en Nicole Schreurs en Debbie Jenniskens van VOP, naar Nieuwegein. Zij hebben zich als gewestelijk kampioen daarvoor geplaatst. Ze spelen in de voorronde tegen 3 teams uit de overige distric ten (o.a. Tilburg) waarna de nummers een van elke poule strijden om het kampioenschap van Nederland en de nummers twee om de derde en vierde plaats. Aanvang is om 10.00 uur. Dameskampioenschap Op donderdag 19 juni, zaterdag 21 juni en zondag 22 juni wordt bij De Oldtimer het dameskampioenschap gespeeld. Het is de eerste keer, dat dit wordt georganiseerd. 8 Dames uit de regio spelen voor de Oldtimer-beker. Aanvang op donderdag is om 19-30 uur, op zaterdag en zondag om 11.00 uur. Uitslagen bandstoten KNBB: Inaborg-DOS A3 5-2 De eer werd gered door Jolanda Voes ten in 19 beurten. Zij kwam tot 1,31 gemiddeld. VOP-DOS BI 5-2 Ad van Gerven wist als enige zijn par tij in 1,23 gemiddeld te winnen. Het Keijsers Manders Open Dor pen Toernooi is in volle gang. Maar liefst 43 koppels zullen in de diverse speelklassen deze week gaan uitma ken, wie winnaar worden van de mooie prijzen. Komende weekend, zaterdagmiddag en zondag, worden de finalewedstrijden gespeeld. Komende week worden de Vloe- rencentrum clubkampioenschappen jeugd-en mixsenioren gespeeld. De jeugd speelt dagelijks vanaf 16.00 uur en om 19 00 uur beginnen de senioren. Met een ruim deelne mersveld bij de jeugd en maar liefst 29 koppels bij de senioren belooft het weer een leuk en spannend kam pioenschap te worden. De poule indelingen en wedstrijdschema's han gen vanaf donderdag bij de baan Zorg, dat je op tijd bent. In het weekend van 29 t/m 31 augustus wordt voor de zevende keer in successie het Venray Open gespeeld. Het Venray Open is een toernooi tussen alle tennisverenigin gen van de gemeente Venray. De organisatie is wederom in handen van de TC Rodhe, TV LVH en TV Yssel steyn. Inschrijfformulieren liggen in de kantine. De inschrijving sluit op zondag 5 juli. Uitslagen Dorpencompetitie TCOica Cl-TVY Cl 4-6 TVYB1-LVHB2 5-5 LVH B2-TVY BI 5-5 TVY Al-TC Oica A2 2-8 TVY Cl-LVH Cl 8-2 TVY C2-TC Oica C2 5-5 Mudhunters is een mountainbike vereniging. De naam dekt in deze tijd slechts ten dele dat wat ze doen. In de winter gaan ze nogal eens regelma tig op zoek naar modder maar ze mij den het liever. In de zomer is het regelmatig stofhappen en dan zouden ze ook de dustbiters kunnen heten. Ze rijden in de zomertijd twee keer per week. De ene keer rijden ze als groep en gaat het alleen tijdens de interval stukjes op eigen tempo. En de andere keer rijden ze een tocht en dan rijden ze in kleinere groepen die qua snelheid aan elkaar gewaagd zijn. Zo komt iedereen toch maximaal aan zijn of haar trekken. Vaak horen ze: Ja maar jullie gaan veel te snel. Of dat zo is kun je alleen maar te weten komen door uit te proberen. Interesse? Sluit je nu aan dan kun je vier weken gratis meedoen. Alles wat je nodig hebt is een ATB en een helm. Ook ais je nog niet zo goed getraind bent ben je wel kom. Planning: Zondag 22 juni training in Well, vertrek 8.30 uur per fiets. Zon dag 29 juni training in Overloon ver trek 9.00 uur per fiets. Iedere dinsdag avondtraining om 19.00 uur. Tot ongeveer 20.45. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Wil je een keer vrijblijvend meetrainen, bel Piet, 0478- 589880 Succesvol weekeinde Ysselsteynse wielrenfamilie Mike Teunissen won zondag in Almelo het Nederlands kam pioenschap wielrennen bij de tienjarigen. Zijn één jaar jongere zus Britt viel bij de meisjes met haar vierde plek net buiten het podium. Al met al een bijzonder succesvol weekeinde voor de Ysselsteynse wielrenfamilie. Vorig jaar bij de negenjarigen greep Mike Teunissen nog net naast de hoofdprijs. Ditmaal was hij één van de grootste kanshebbers. Voor vader Martin kwam de titel ook niet helemaal als een verrassing. "Want dit was een parcours dat Mike wel ligt. Het was met al die bochten behoor lijk zwaar voor 'die mennekes' De vijftig rennertjes moesten twaalf kilometer fietsen. Eén ronde had een lengte van 1100 meter en telde acht bochten. Daardoor werd het peloton al snel meer dan gehal veerd. Mike Teunissen koerste vanaf het begin attent vooraan mee. Hij fiet ste steeds bij de eerste vijf. Het Yssel steynse talentje had zich voorgeno men om driehonderd meter voor de finish al de sprint aan te gaan. "Want daar lagen drie bochten vrij dicht bij elkaar. Dan kon hij ongehinderd die bochten doorkomen en dan hard op de finish afgaan", zegt Martin, die in de laatste bocht stond. Hij zag daar dat zijn zoon toen al een kleine voor sprong had. Met tien meter verschil kwam hij als eerste over de streep. Het was al de zesde seizoensoverwin ning van Mike die nu een jaar lang het rood-wit-blauwe tricot mag dragen. TALENT Martin was zelf ook een verdienste lijk amateurwielrenner. "Maar ik heb nooit een nationale titel gewonnen Ik ben ook pas op mijn dertiende begonnen met fietsen. Tegenwoordig is het allemaal heel anders. Nu is er al puur jeugdwielrennen vanaf acht jaar." Of zijn zoon een grote wordt, durft zijn vader nog niet te zeggen. "Hij heeft in elk geval wel talent. Want hij traint echt niet meer dan de anderen." Britt Teunissen zat bij de meisjes knap mee in een kopgroepje van vijf, "Haar vierde plaats was toch een ver rassing. Want normaal fietst zij met de jongens mee. Die maken meer snel heid en dan heeft Britt moeite om het hoge tempo te volgen. Maar nu de meisjes apart fietsten kon zij met de besten mee." Op zondag 20 juli staat na een onderbreking van twee jaar de wieler ronde van Ysselsteyn weer op het programma. Mike en Britt zijn dan uiteraard van de partij en zullen in hun woonplaats hun beste beentje voorzetten. De seniorenteams van Red Caps Venray stelden het afgelopen week end teleur door hun wedstrijden te verliezen. De softbalsters konden zowel tegen de Samacols uit Kerkrade als tegen de Gryphons uit Rosmalen niet tot winst komen, de honkballers zagen in de laatste inning de winst naar Nuenen gaan. De wedstrijd tegen de Gryphons eindigde in een 9- 5 nederlaag. In de eerste inning scoor de de gastgevers drie punten, maar de daarop volgende inningen wist Red Caps Venray verdere schade te voor komen. In de vierde inning kwam Venray zelfs sterk terug en nam een kleine voorsprong: 3-5. De Gryphons pasten daarop hun spel aan en begon nen tactisch te spelen. Dreigingen van stootslagen bleken de Venrayse verdediging op te breken. De catcher werd hierdoor het zicht op de bal ontnomen wat diverse doorgescho ten ballen en daardoor ook zes pun ten opleverde voor de Gryphons. Red Caps had hier op geen verweer. Ondanks dat Red Caps de wedstrijd qua aantal honkslagen verdiend had te winnen (negen tegen drie), eindig de de wedstrijd na de reglementaire 1,5 uur over 5.5 inning in 9-5 voor de Gryphons. Tegen de Samacols leek het een dag later aanvankelijk beter te gaan. In de eerste inning kwamen er liefst vijf punten binnen door honkslagen en fouten van de Samacols. Verdedi gend ging het echter minder goed. De gastgevers profiteerden van de vele fouten aan Venrayse kant. waardoor het na de eerste inning 6-5 stond in het voordeel van Kerkrade. Het ver dere verloop van de wedstrijd ken merkte zich door het bijeen sprokke len van punten door beide teams, het werd 7-6. 10-6, 15-8 en uiteindelijk 15-11. Red Caps Venray wist de negen keer vier wijd die door de werpster van Samacols werd gewor pen niet te benutten. Ook de negen honkslagen werden niet omgezet in klinkende cijfers. De Samacols lukte dat wel. Zij sloegen niet veel. kregen ook niet veel vier wijd maar wisten vooral te profiteren van de veldfouten aan Venrayse kant. Verdedigend deed Samalcols ook wat er gevraagd werd doro de honkloopsters kort te hou den. Toch was de mooiste actie van de dag er een van Red Caps Venray; een dubbelspel tussen Carola Litjes en Susan Willemsen waarbij een loop ster tussen het tweede en derde honk werd uitgetikt en de honkloopster van een naar twee door een gedwon gen loop sneuvelde op het tweede honk. Na 1,5 uur en vijf inningen was de eindstand helaas 15-11 voor de Samacols. De honkballers konden in Nuenen vroeg aan de wedstrijd beginnen. Van meet af aan nam Red Caps Venray het initiatief en wist in de eerste inning reeds drie punten te scoren. De slag- ploeg van Nuenen had de eerste inningen geen goed antwoord en zag zelfs drie keer een dubbelspel een eind aan een inning maken. Toch wist Nuenen in de vierde inning terug te komen en zelfs een kleine voor sprong te nemen (4-3). De Venrayse slagploeg was bij vlagen superieur en tijdens een van die momenten wist Red Caps een 4-6 voorsprong te nemen. Nuenen wist zich echter goed aan de werper van Venray aan te passen en ook hun slagploeg begon goed te slaan. Hierdoor keek Red Caps enkele inningen later tegen een 8-6 achterstand aan. Bij het ingaan van de laatste inning had Red Caps Venray een kleine voorsprong van 9- 12. Enkele fraaie honkslagen net over het binnenveld zorgde ervoor dat het al snel 12-12 stond met het winnende punt voor Nuenen op het derde honk. Een fraaie pushbunt richting het eerste honk liet dat punt binnen komen. Na 2,5 uur glipte de overwin ning net uit de handen van Red Caps met 13-12. De pupillen hadden het afgelopen weekeinde de eer om als eerste team op de gerenoveerde velden van Red Caps Venray te spelen. De gasten, Mustangs uit Venlo, hebben het geweten want in de 1,5 uur durende wedstrijd werden slechts twee innin gen gespeeld. Red Caps Venray scoor de daarin acht keer en de Mustange slechts drie punten. Een klinkende overwinning. Programma: 19 juni: aspiranten-Gemert 19.00 1 uur 21 juni: pupillen-MULO Helmond J 11.00, junioren-All Stars Heerlen 11.00 uur, aspiranten-MULO Hel mond 13-00 uur 22 juni: Helmond-Red Caps softbal 11.00, honkbal Eindhoven-Red Caps 14.00 uur 25 juni: honkbal Eindhoven-Red j. Caps 19.00 uur Voor vragen over Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma (0478-510860 06-29 52.57.58), of website http://www.redcapsven- r ray.com), of via email: info@redcaps- venray.com. j Tafeltennisvereniging Red Stars uit Venray heeft afgelopen week end de NKS Trofee 2002 ontvan gen. Deze trofee wordt jaarlijks door de NKS (Nederlandse Katho lieke Sportfederatie) uitgereikt aan de meest verdienstelijke lid- vereniging. TTV Red Stars ontving de trofee onder meer voor haar inzet op het gebied van sport en onderwijs, allochtonenintegratie en gehandicaptensport De Venrayse tafeltennisvereniging staat binnen het Nederlandse tafelten nis al jaren bekend om haar inspan ningen om tafeltennis op een hoger plan te tillen. De inmiddels jarenlange aanwezigheid aan de top van Neder land spreekt wat dat betreft voor zich. Het damesteam speelt komend seizoen in de eredivisie met voorna melijk Venrayse speelsters. TTV Red Stars heeft er echter altijd voor geijverd om prestatie en maat schappelijke integratie te combine ren. Dit doet de vereniging uiteraard vooral in Venray. Zo is Red Stars één van de kartrekkers van het Jeugdsport Kennismakingsdagen en werkt de vereniging samen met het Raayland College op het gebied van sportbeoe fening in het onderwijs. Daarnaast werkt Red Stars al meer dan 25 jaar samen met Invaliden Sport en Belan gen Vereniging Venray e.o. en biedt zij tafeltennis aan 50-pIussers. Een ander gebied, waarop Red Stars zeer actief is, is de integratie van allochtone sporters. Hoewel het geen officieel beleid is weten vele allochto ne sporters, veelal jeugdigen, de weg naar Red Stars te vinden. Daarbij ondervindt Red Stars, evenals onge twijfeld andere sportverenigingen, hoe moeilijk het is hen ook voor de club te behouden. Desondanks is een vijfde deel van de jeugdleden allocht oon en telt de vereniging bijna tien nationaliteiten. Oprichter Ben Hendriks was zater dag samen met trainer Huub Thijssen aanwezig om de NKS Trofee in ont vangst te nemen. Interessant die dag was de Boymans-lezing door Agnes Elling, verbonden aan de Universiteit Tilburg, het Muiier Instituut en de Vrije Universiteit Brussel. Ben Hend riks: "Zij deed het onderzoek 'Ze zijn er (niet) voor gebouwd; In- en uitslui ting in de sport naar sekse en etnici teit'. Daarin zaten veel raakvlakken met hetgeen wij als kleine sportver eniging doen." Elling kreeg de Boy- mans-Prijs voor dit onderzoek uit han den van Commissaris der Koningin Oprichter Ben Hendriks is uiter aard zeer tevreden met de NKS- onderscbeiditig. Baron van Voorst tot Voorst, die in zijn toespraak eveneens refereerde aan de winnaar van de NKS-Trofee. Uiteraard was Hendriks verguld met de prijs. "Bij de NKS zijn toch ruim 1400 sportclubs aangesloten, die meer dan 370.000 sporters verte genwoordigen. Dan is het toch een stuk erkenning voor wat wij als rela tief kleine vereniging in een kleine sport als tafeltennis doen." BELEGGINGEN Tl HYPOTHEKEN r PENSlÓENEN 1 SPAREN J FINANCIERINGEN

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19