Sportnieuws -info Els van den Munckhof in het zonnetje gezet ine Gielens mburgs kampioen oud Inge Arts en ion Dreesens intje voor oon Poels Medailleregen zwemmers HZPC Bowlen Nieuw: Toy cup Spaar ze alle tien Dag van de Jeugd Finale doeltoernooi De Peelkorf HSV 't Alvertje- Oostrum Midgetgolf Club Buitenlust len maas Woensdag 28 mei 2003 - Pagina dit weekend hebben de lers van de startgemeenschap Liraburg een prima prestatie De jongste catogorie zwem- i draait mee in de top van Lim- Er kwamen tijdens de kam- schappen negen zwemmers in I24x aan de start. Zij behaalden :er een medaille. ge Arts (jaargang 1992) zwom op OOm vrije slag naar een gouden laille in de toptijd van 5.47.48. rliefst 9.28 sneller als haar beste rc Zij liet in haar race de concurren- wa erachter zich.'Haar vriendin en1 coi genoot Kimberly Teunissen e b 12) benaderde haar nog het dichts Jen ereikte de tweede plaats in de tijd 5.53 99. Ook zij verbeterde haar en wel met 4.90 seconden. Bij de is deed Dion Dreesens (1993) zo goed. Hij bereikte een eer- nen tots in de tijd van 5.34.22 en ver- rde zij persoonlijk record met seconden. Hij liet daarbij al zijn lirenten, die allemaal een jaar- jouder zijn, ver achter zich. Zijn Lisa zwom afgelopen woensdag de 800m vrije slag een tijd van ;ls 12.48. wat haar een bronzen opleverde. Jelmer v. Dijk op de 200m wisselslag naar zilveren medaille in de tijd van .38. Overige uitslagen: m rugslag: Job v. Duijnhoven Dot 196. Jelmef v. Dijk 1.23.21. schoolslag: Job v. Duijnhoven L20. Jelmer v. Dijk 1.27.66. vrije slag; Jelmer v. Dijk >66. Kasper v. Dijk werd helaas e ltlislcwalificecrd wegens bewegen de start. De Limburgse Zomerkampioen- schappen in Kerkrade vonden dit weekeinde hun beslag in een entou rage die HZPC, zelfs met ontbreken van topper Mieke Veens, beslist geen windeieren heeft gelegd. Maar liefst 22 titels Limburgs kampioen mag HZPC in haar gelederen herber gen, waarvan Lieke Verouden, Stefan Kranenbroek, Judith van Meijel, Lieke Vollenberg en Maikel Brouwers grootafnemers in dergelijke titels mogen worden genoemd. Zaterdag begon met een zinderende race op de 4 x 200m vrije slag voor meisjes junioren 2. Weliswaar ging HGK voortvarend van start en hield lang de leiding, maar uiteindelijk wisten Dawn Williams en Judith van Meijel in een schitterende eindspurt het gat te dichten en goud op te eisen voor HZPC. Op de 100m vlinderslag was Lieke Verouden door niets en nie mand te stoppen, in een eindtijd van 117,16 zwom ze goed drie seconden los van haar secondant en wist zodoende goud in de wacht te sle pen. Rene Nellen kwam op tempra- tuur bij de 100m rugslag en nam brons in ontvangst, op dezelfde afstand en slag veroverden Maikel Brouwers en Stefan Kranenbroek respectievelijk goud en zilver. Daarna was het wederom de beurt aan Lieke Verouden, dit maal op de 200m rug slag. Beheerst en krachtig zwom ze in een prachtige eindtijd naar het goud. Even van tevoren had Judith van Meijel al brons weten te bemachtigen op dezelfde slag. Maar op de 400m wisselslag kwam Judith pas goed op stoom en kon in een eindtijd van 6:04,65 wederom het podium beklimmen om een andere kleur ere metaal in ontvangst te nemen, goud. Guus Geurts was goed voor brons op de 400m vrije slag. Lieke Vollenberg kon, evenals Maikel Brouwers, in een goede eindspurt het zilver bemachti gen op de 50m schoolslag en zodoen de de zaterdag succesvol afsluiten voor HZPC. Zondag's moest het herenteam van HZPC de toon zetten voor de rest van de dag op de 4 x 200m vrije slag. Het team leverde goed slag en mocht het brons omhan gen. Op de 400m vrije slag kon Ingrid van Horen het brons opeisen voor de meisjes en Ralph van Megen het zil ver voor de jongens. De 200m wissel slag verliep heel vlotjes voor Lieke Verouden, in een eindtijd van 2:39,23 mocht ze wederom het goud ophalen en gaf zodoende Avital Kuperman van HGK het nakijken. Op dezelfde slag deelde Maikel Brouwers opnieuw een pak slaag uit aan ZON/S+S waar Rick Senden opdracht had om voornoemde de titel te ont nemen. Uiteraard liet Maikel zich niet onbetuigd en kon in een tijd van 2:19,96 het goud mee naar huis nemen. Op de 100m vrije slag duldde Lieke Verouden geen tegenstand en nam met een tijd van 1:06.16 afstand van het veld en ontnam daarmee Kimbria haar kans op het goud. Mai kel Brouwers leverde strijd met Pas cal Cuypers van RZ op de 100m schoolslag maar moest nipt het onderspit delven en moest derhalve genoegen nemen met zilver. Op de 4 X 100m wisselslag estafette voor meisjes junioren namen de jongeda mes van HZPC afstand van de rest van het veld door met maar liefst 8 seconden voorsprong de wand aan te tikken en goud te delven voor HZPC. De overwinning op de 50m vrije slag werd met overmacht op naam van Stefan Kranenbroek geschreven. Vanaf de eerste paar meters nam Ste fan de leiding om met een schitteren de eindtijd van 24,79, goed een seconde voorsprong op de nummer twee, het goud op te eisen. HZPC kon met 48 medailles, waarvan 22 gouden, dertien zilveren en dertien bronzen medailles terugkijken op een uitermate geslaagd toernooi. Zaterdagavond heeft burgemeester Waals een koninklijke onder in) helding uitgereikt aan Toon Poels (66) uit Venray. Dat gebeurde in jes selsteyn tijdens een feestelijke bijeenkomst 'na afloop van de nt dieidswedstrijd, die Poels na veertig jaar voetbalscheidsrechter te ii a ageweest voor het laatst floot. zijo Poels heeft zich meer dan 45 jaar ingezet voor met name de voetbalsport. Zo eri fiiiij van 1958 tot 1965 bestuurslid en jeugdleider bij voetbalvereniging Mer en! lo.Van 1963 tot nu toe wis hij scheidsrechter en van 1989 tot heden is hij l tl «uurslid van de stichting Vrienden van de Scheidsrechter. Ook heeft hij lijd Kr dan 25 jaar medewerking verleend aan het jaarlijkse schoolkamp van toschool Coninxhof. Poels, van beroep zelfstandig ondernemer, is benoemd pil 'Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Huisleague Uitslagen le klasse: La Mousse-Plus van Dijck 19-9 BT Jamin-Scores 9-19 Winters-Pinhunters14.5-13-5 Deska-Café de Buren 10-18 De Pinhunters hadden de kans de titel al vroegtijdig binnen te halen, maar Drankenhandel Winters stak daar een stokje voor. Toch blijven de beste kansen voor de koploper, die van de twee nog te spelen ronden er nog een vrij is. Deska verspeelde de laatste kans op de titel door van Café de Buren te verliezen. Ook Deska komt nog maar een keer in actie en de niet meer in te lopen achterstand op de koploper bedraagt 32.5 punten. Sig ma's/Rest. Bowl.Venray treedt nog wel tweemaal aan en hun achterstand van 39 punten geeft alleen nog een theoretische mogelijkheid. Het Sco resteam doet er alles aan om degrada tie te ontlopen getuige de winst op B.T. Jamin, maar La Mousse, dat op de 7e plaats staat, won ook en wel van degradatiekandidaat nummer een, Plus Van Dijck. Joke van Rens van Deska was met een 222-game en 563- serie de beste dame en Theo Kessels (Café de Buren) was de beste heer met zijn 211-game en 602-serie. Uitslagen 2e klasse: Club Up-Altijd Raak/ODutch 9-19 Groeipunt/Kluss.-The Nitwits 13-15 Hit Miss-BT Hoeijmakers 19-9 Red Arrows-Close Encounters 14-14 In deze klasse is de strijd om de titel nog in volle gang. De Nitwits zorgden voor de grootste verrassing van de avond door koploper Groeipunt/Klus- service op een nederlaag te trakteren. De naaste belagers Red Arrows en Close Encounters speelden tegen elkaar gelijk en kwamen daardoor maar een puntje dichter bij de leider. Red Arrows is met nog een wedstrijd te gaan tweede met 10 punten min der dan koploper Groeipunt/Klusser- vice en Close Encounters met nog twee wedstrijden te goed derde met 13 punten minder. B.T. Hoeijmakers viel door te verliezen van Hit Miss weg uit het rijtje kandidaten op de promotieplaatsen. Ria Latimer scoor de met 192en 501 het hoogst bij de dames. Sjaak Bergmans bracht bij de heren de hoogste game 226 in de boeken en teamgenoot Ralf Hubbers zette met 579 de hoogste serie neer. Uitslagen Trioleague: Sigma's/RBV-Crash 19-2 Hit Miss-BT AWI Isolatie 0-21 Nutrivisie-B.T. Kuijten Ass. 3-18 Café de Buren-BT Jamin 19-2 Plus Van Dijck-Proshop RBV 7-14 Op Woensdag 4 juni a.s. valt de beslis sing, wie zich kampioen van de Trio league mag noemen. Op het program ma staat dan de wedstrijd tussen koploper Bokual/Mijling en Sigma's/R.B.V. De beste uitzichten heeft Bokual/Mijling, dat een voor sprong heeft van 10.5 punten op Sig ma's/R.B.V. en van 16 punten op Nutri visie, dat'een flinke steek liet val len door met grote cijfers te verliezen van Kuijten. Inge Lenssen was het best op dreef bij de dames met haar 188-game en 534-serie. Bij de. heren was de hoogste game met 233 voor Mark Mijling en de hoogste serie met 603 voor Patrick Smits. Dubbelleague Niet, zoals eerder gepubliceerd, Strikezone is kampioen geworden van deze league. Dat team had wel de meeste punten in totaal behaald over de scratch- en handicapleague, maar kampioen van de scratchleague is Sig ma's 1 met 171.5 punten met Sigma's 2 als tweede met 170 punten en Start BV als 3e met 163.5 punten. De titel in de handicapleague was voor Red Arrows met 178 punten. Tweede werd Strikezone met 170 punten en derde werd Hoeijmakers met 161.5 punten. Afgelopen maandag werd het bekerprogramma afgewerkt met het duo van Just Do It als winnaar. In de finale werd Sigma's 1 verslagen. De derde plaats werd opgeëist door Pin hunters 2, dat baas bleef over Hoe ijmakers. Bedrijfsbowlen Op 22 mei werd het sportief gedeelte van het seizoen 2002/2003 afgesloten met de wedstrijden voor de titel "Kampioen der Kampioenen Deze titel ging even verrassend als verdiend naar de kampioen van de 7e klasse: Jenniskens Installatie. Met 21 punten bleven zij de kampioen van de le klasse, Inalfa, een puntje voor. De derde plaats was voor Nestlé 1 uit de 3e klasse. Karklingel (2e klasse) en Wijnands buitenbedrijf (5e klasse) deelden de vierde en vijfde plaats. Peelrand Makelaardij (8e klasse) werd 6e, Beerkens Systeemplafonds (4e klasse) werd 7e en P Hendriks B.V. uit de 6e klasse sloot de rij. Jeugd Succesvol toernooi in Veghel Als afsluiting van het seizoen 2002/2003 hebben 21 leden deelge nomen aan een toernooi in Veghel. En als gevolg van de nodige hoge sco res leverde dit 7 finaleplaatsen op. Hiervan wisten 4 leden zich op het podium te spelen, waarvan 2 leden zich als winnaar mochten laten huldi gen. Pupillen In deze jongste categorie (41 deel nemers) plaatsten Eric Minten (als vierde) en Patricia Camps (als zesde) voor de finale. Eric Minten (totaal pin- fall 1440) wist zich zelfs o.a. door een 210-game op te werken naar de eerste plaats en sleepte daarmee de bijbeho rende beker als pupillenwinnaar in de wacht. Ook Patricia Camps (1377 pins) deed nog een verwoede poging het podium te bereiken, maar slaagde daarin niet en eindigde op een vijfde plaats. Aspiranten Na de voorronde in deze klasse, waarin 37 deelnemers uitkwamen, mochten Jochem Magermans (als tweede) en Lars Lenssen (als vijfde) zich finalisten noemen. Lars Lenssen (finaleserie scratch: 646 over 3 games) wist zich in de finale op te werken en bereikte hier de tweede plaats (1503 pinfall) achter zijn club- maat Jochem Magermans, die met 1535 pins zelfs als winnaar de hoofd prijs. Jochem (finaleserie 623)scoor- de 237 als hoogste game, terwijl Lars zelfs 255 als hoogste game in deze categorie liet aantekenen, Niet-finalist Sander Broers scoorde eveneens een fraaie 235-game. Junioren In deze leeftijdsgroep, die 12 deel nemers kende, overleefden Violette Vallen (als eerste), Mckey Bindewalt (als derde) en Martijn Magermans (als vierde)de schifting van de voorronde. De finale bracht een hele ommekeer in het klassement teweeg met als resultaat, dat Martijn Magermans (met scratch finaleserie van 668 dit is ruim 222 gemiddeld) achter winnares Anne van den Elzen uit Boekei de tweede plek op het podium bezette met 1483 pins. Bovendien scoorde Martijn met 264 de hoogste game van het toernooi. Violette Vallen, na de fiere start in de voorronde, kon in de finale haar draai echter niet meer vol doende vinden om het podium te ein digen en moest zich jammer genoeg tevreden stellen met de vierde plek met 1411 pinfall. Mickey Bindewalt wist zich in de finale wel staande te houden en met 1480 pinfall bleef hij als derde geklasseerd. B* toernooi Drachten Op het laatste Bstoernooi van dit seizoen is Nicky Claessens er in Drachten net niet in zich op het podi um te spelen. Hij eindigde met een pinfall van 1551 (193,88 gemiddeld) op de vierde plaats en moest alleen winnaar Mark Jacobs (1649 pins), Tom van der Vliet (1615) en Danny de Haan (1608) voor laten gaan. Zaterdag a.s. is de Slotdag van dit seizoen, waar o.a. de prijzen van de Huisleagues verdeeld worden,. De aanvang is om 10.30 uur. Op zaterdag 31 mei organiseren de jeugdafdelingen van SV Ysselsteyn ter afsluiting van het seizoen een Dag van de Jeugd. Deelnemen aan deze Dag van de Jeugd kunnen de nieuwste welpen, alle andere welpen- en pupillenleden en leden t/m groep 7 van de basis school van de afdeling korfbal en de F- en E-spelers en de spelers t/m groep 7 van de basisschool van de afdeling voetbal. Het wordt een mooie dag met diverse spellen waarbij o.a water, behendigheid en techniek aan te pas komen. Aanvang 13-30 uur, einde ca. 16.30 uur. Zofg voor sportkleding, geen voet balschoenen! Tijdens het stratentoemooi op zon dag 1 juni vindt om 16.00 uur de fina le van het doeltoernooi van de Peel- korf plaats. De volgende speelsters hebben zich door middel van een voorronde geplaatst voor deze finale. Welpen 7: Emmelie Claessens Welpen 6: Imke v.d. Wijer Welpen 5: Anke Houben Welpen 4: Elke Hendrix Welpen 4: Lotte Bergsma Welpen 3: Lizanjespers Welpen 2: Iris Fleurkens Welpen 1Marly v. Asten Pupillen ElRozan Romme Pupillen D1.Anke Rongen Aspiranten Cl. Janneke Litjens Aspiranten BI: Rian Litjens Deze speelsters worden om 15.45 uur in korfbaltenue op het sportpark ver wacht. Uitslagen: Junioren Al-Odos Al 6-3 Aspiranten Cl-Olympia (O) Cl 5-0 ZSV Dl-Pupillen Dl afg. Des (V) El-Pupillen El 1-3 De Peelkorf 1-Jes 1 14-15 De Peelkorf 2-Jes 2 10-8 ZSV-Midweek 1 11-3 Midweek 2-Merselo 8-5 Willen alle jeugdleden hun pasjes bij de leidsters inleveren. Willen de Welpen 1 en 2 een pasfoto inleveren bij Elly Claessens, Pcelweg 25. Dit voor op de wedstrijdpasjes voor komend seizoen. Pupillen El kampioen Afgelopen zaterdag wisten de Pupillen El de naaste concurrent DES uit Vierlingsbeek in een rechtstreeks duel met 3-1 te verslaan en kon het feestje beginnen. Pupillen Dl beslissingswedstrijd! Op dinsdag 27 mei hebben de Pupillen Dl de wedstrijd tegen ZSV uit Zeilberg voor de competitie gespeeld. Hebben ze deze gewonnen dan spelen ze a.s. zaterdag een beslis singswedstrijd tegen Swift uit Velden, aanvang 13.00 uur, maar de plaats is nog niet bekend. Speelsters Aspiranten Cl en BI Willen de speelsters die zich opge geven hebben om te helpen tijdens de Dag van de Jeugd om 13.15 uur op het sportveld aanwezig zijn. Midweek 2 weer kampioen! Afgelopen woensdag heeft Mid week 2 haar kampioenschap tweede helft veld mogen vieren. Zij hebben deze helft geen puntje verloren. Dus een terechte kampioen. Els van den Munckhof wordt tij dens de Amstel Cup-finale op zondag 1 juni in De Kuip in Rotterdam samen met tien andere vrijwillige kantinemedewerkers door de KNVB in het zonnetje gezet. In het kader van de actie 'Vrijwilligers ontmoeten Vrijwilligers' worden de elf gehul digd en krijgen ze een cursus biertap pen. De uitverkorenen krijgen een vip-ontvangst, een rondleiding en een buffet aangeboden. Els van den Munckhof staat al jarenlang achter de tap bij SV Merselo. Ze is al jaren als vrijwilligster binnen de voetbalver eniging actief. Ze beheerde bijvoor beeld een tiental jaren het secretari aat en was daarnaast het hele weekend actief als vrijwilligster ach ter de bar en anders wel als support- ster van het elftal van haar toenmali ge vriend en huidige echtgenoot John van den Munckhof. Maar ook stond ze langs de lijn bij wedstrijden van andere elftallen. Ze is hiermee in 1997 gestopt om het wat rustiger aan te doen. Toen in 1999 de kantinebe heerster stopte, meldde ze zich ech ter direct om haar op te volgen. Sindsdien regelt ze alles voortvarend in de kantine en (volgens haar man) ook thuis. Twee avonden in de week en op zondag zorgt ze voor een natje en een droogje voor haar voetbal mannen en sommige korfbalvrou wen. Dit doet ze serieus en met verve en als alles geregeld is, heeft ze ook nog alle tijd voor een praatje en gezelligheid. Bestuurslid en clubman in hart en nieren Jan Arts zal Els ver gezellen in De Kuip. Ook de volleybaldames van de Bonte Koe hebben dit jaar weer gevlamd, maar zij zijn nog steeds niet uitgeblust. Na een spannende eindspurt is het team voor de vijfde keer op rij kampioen geworden in de hoogste klasse van de recrean- tenvolleybalcompctitie. Uitslagen: Eindstand Lentekoning 2003: 1. Henk Cox; 2. Harry Theeuwen; 3- Henk Theeuwen; 4. Jan Sanders; 5- Toon Sanders. Uitslag jeugdmiddag viswedstrijd: 1 Thomas Nijenhuis; 2. Jeffrey Agter- berg; 3- Pepijn Janssen; 4. Jorie Teu nissen; 5. Nick Fleuren. Programma: Zaterdag 31 mei: Vissen om De Burenbeker aan Het Wanssums Ven i.v.m. Nationale Hengeldag, er wordt gevist van 12.00-16.00 uur. Zondag 1 juni eerste wedstrijd van de Pickercompetitie er wordt gevist van 08.00-12.00 uur aan de Maas bij Rob Wijnhoven. Opgeven tot donderdag 20 uur bij Pieter Kunen tel. 077-3662920. Jeugd: Zaterdag 31 mei zullen Gijs Martens en Kevin Voesten deelnemen aan de Limburgse kampioenschappen in Reuver, dit is dan ook tevens de selectiewedstrijd voor deelname aan de Nederlandse Kampioenschappen. Voor vergunningen ook voor Het Wanssums Ven kunt U terecht bij v. Grootel Hengelsport, Stationsweg 21 in Venray, bij V.d. Ligt Allicht aan de Brugstraat en bij Harry Theeuwen de Houskuilstraat 38 en het Shell tanksta tion in Wanssum, alle drie in Wans- sum tevens ook bij Marco Jans in Well. Verdere inlichtingen bij de secretaris H. Lenssen, telefoon (0478)587606. Harrie Lenssen 2e op NK Bij de in Boskoop (zaterdag) en Rotterdam/Hillegersberg (zondag) gehouden Nederlandse Kampioen schappen Afdeling 2 (eternietbanen) heeft Harrie Lenssen voor een verrassing gezorgd door als tweede te eindigen. Na de eerste dag stond hij achter Jos Vlasveld (Zoetermeer) ex-aequo met Martin Blokker (Voorthuizen) als tweede geklasseerd, beiden met 119 slagen. Zondag viel hij aanvankelijk terug naar de vierde plaats en met een uiterste krachtsinspanning (laatste ronde 22 holeslagen) en mede door het falen van op dat moment naaste concurrenten Jos Vlasveld en Hans van der Aa (Leende) legde hij toch nog verrassend beslag op de zilveren medaille met een score van 245 sla gen. Martin Blokker werd terecht met 236 slagen winnaar en daarmee Nederlands kampioen. Feitse Slinger land (Ridderkerk) wist zich naar een ware inhaalrace alsnog derde plaats op het podium te bemachtigen. Jan Engels kon zijn draai tijdens dit NK niet vinden en eindigde op een teleur stellende tweeëntwintigste plaats met 277 holeslagen. Komend weekend zullen Jan Engels en Harrie Lenssen naar Wenen vertrekken om met een Nederlands seniorenteam aldaar deel te nemen aan de Nationen-Cup, die tevens geldt als voorbereiding op de Europese kampioenschappen in september. een kinderijsje met onderin de beker een verrassing. ijssalora De Bleek 46 580.1 MD Venray 0478-632494 dag geopend tot 21:00 uur Ook op Zondag in het voorseizoen tot 20:00 uur

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17