'Het is voor Tienray nu en niet veel later' 'Achter de tap maken we alles bewust mee' Meerlo-Wanssu 'Een hart voor iedereen' €18, Snel internet via ADSL in Tienray Natuurwandeling Tienrayse beek Eerste ballonnen terug Inzameling KCA Schieten in Blitterswijck Marialof n; Service rubriek t oo PEEL EN MAAS Donderdag 23 januari 2003 - Pagj jjN Sraar Reijnders start lobby en handtekeningenactie voor evenemententerrein Het oude kennisterrein in Tienray is op de schop gegaan. Het nieuwe kermisterrein in Tienray? Een soort van evenementen terrein, nabij het centrum van Tienray. Het idee broeide al jaren bij Sraar Reijnders. Toen hij onlangs door het dorp fiet ste, zag hoe het huidige ker misterrein er nu bijligt en in welke toestand de oude gym zaal zich bevindt, kreeg Reijn ders een 'Eureka moment'. Als de oude gymzaal eens zou worden afgebroken en de vrij gekomen grond voortaan dienst zou doen als kermis- c.q. evenemententerrein? Rei jnders kaartte het idee aan bij enkele gemeenteraadsleden, ging in gesprek met omwo nenden van het terrein waar nu nog de gymzaal staat en besloot tot een handtekenin genactie. ledereen die het voorstel steunt, kan dat ken baar maken door een formu lier in te vullen. Met de steun betuigingen hoopt hij de politiek te bewegen in Tienray een nieuw evenemententer rein in te richten. "Onze gemeenteraadsleden moeten vechten voor het dorp." Al jaren wordt er volgens Sraar Reijnders in Tienray gemopperd op het kermisterrein. Het ligt te ver af van het centrum, het staat bij enkele regenbuien blank en verandert in een modderpoel. En enkele weken geleden is het ter rein op de schop gegaan. "Het is compleet overhoop gehaald. Er zijn grote hoogteverschillen, ik denk op sommige plaatsen wel een meter. We hebben straks een ladder nodig om het hoog gelegen gedeelte te kunnen bereiken." Al fietsend door Tienray kleur de Reijnders zijn plannen in. Want dichter bij het centrum ligt een terrein waarop nu nog een oude gymzaal staat. "Die gymzaal staat op instorten. Het gebouw valt een keer om door storm of door vandalisme, maar het is hele maal 'op'. Rijp voor de sloop. Vroeger werd er gesport: gymnas tiek, volleybal, tafeltennis. Ook de basisschool maakte er gebruik van. Een stichting beheerde de gymzaal, maar het zaaltje is nu zo oud en versleten dat de stichting het heeft teruggegeven aan de gemeente." VELE DOELEINDEN Als de gymzaal zou worden ges loopt, dan kwam er een mooi ter rein vrij dichtbij het centrum van Tienray. Een ideale locatie voor evenementen zoals de kermis. "En wat een groot pluspunt is: het ter rein is gemeentegrond. In het ver leden is vaker geijverd voor een kermisterrein dichterbij de kern van Tienray, maar de gemeente gaf telkens aan dat er dan dure grond moest worden aangekocht en dat was financieel niet op te brengen. Die argumentatie kan de gemeente nu niet hanteren: de grond is immers van de gemeente zelf." Het terrein kan volgens Reijn ders, voorzitter van Stichting Parochiehuis, voor vele doelein den worden ingericht: als par keerplaats voor het kienen op zondagavond zodat de overlast in de Bemadettelaan voorgoed verle den tijd is, als kermis- en marktter rein, als plek om de carnavalsop tocht te ontbinden, als concertplaats en vlooienmarkt, als hangplek voor jongeren. "Een groot voordeel is ook dat het vlak bij enkele belangrijke voorzienin gen in Tienray ligt: het Parochie huis, de soos, de lagere school." LOBBY Om medestanders te winnen, startte Sraar Reijnders een grote lobby. Hij probeerde afgevaardig den van de gemeenteraad warm te krijgen voor zijn plannen. Hij sprak met de omwonenden van het terrein waar nu nog de oude gymzaal staat. En hij besloot tot een handtekeningenactie in het Tienders Krantje. In de eerste dagen ontving hij al ruim zestig steunbetuigingen. "En wat leuk is: de omwonenden van het terrein hebben allemaal al meteen hun handtekening gezet. Zij steunen mijn plannen." Negatieve gelui den heeft Reijnders nog niet gehoord. "Het enige kritische geluid is dat mensen niet graag hebben dat het een parkeerplaats voor vrachtwagens wordt. Dat mag het ook niet worden." Reijn ders houdt er wel rekening mee dat mogelijk projectontwikkelaars zich melden om het terrein te benutten voor woningbouw. "Ik hoop niet dat dit gebeurt. Niet alleen omdat ik nu ijver voor een evenemententerrein, maar ook omdat woningen op die locatie mogelijk een negatieve invloed kunnen hebben op de nabijgele gen soos en het Parochiehuis. Str aks kan daar misschien minder, omdat er teveel geluidsoverlast is voor de nieuwe woningen." Met alle steunbetuigingen en handtekeningen stapt Sraar Reijn ders binnenkort naar de politieke partijen. "Ik wil dat met name de gemeenteraadsleden uit Tienray zich sterk maken voor mijn plan nen. Als de dorpsbewoners de handen ineenslaan om een evene mententerrein te realiseren, dan kan de politiek niet achterblijven. Onze gemeenteraadsleden moe ten vechten voor het dorp. Het is voor Tienray nu en niet veel later." Ruud en Monique Janssen nieuwe tapbeheerders gemeenschapshuis Blitterswijck Achter de tap maakt hij alles bewust mee, kost het hem niets en wordt hij een dag later niet met een kater wak ker. Dat maakte het besluit om tapbeheerder van het gemeen schapshuis in Blitterswijck te worden, ietwat gemakkelijker voor Ruud Janssen. Samen met zijn echtgenote Monique is Ruud Janssen de opvolger van de tapbeheerders Door en Gerrit Kessels. De gezelligheid en warmte van hun voorgan gers willen ze koesteren, maar de aanpak zal meer gestructu reerd zijn. "Met een vaste job en twee kinderen kunnen we niet altijd a la minuut klaar staan in het gemeenschaps huis." Plannen wordt het ada gium. Het is vrijdagmiddag en Moni que Janssen heeft het druk. Zij heeft van haar werkgever eerder vrij gekregen om te gaan werken in het gemeenschapshuis in Blit terswijck. Geheel volgens plan ning ging het echter niet. "Wij hoorden pas dinsdag dat er vrij dagmiddag een bijeenkomst zou zijn en dat we vriendelijk werden verzocht om te tappen en te obe ren. Moesten we in korte tijd het nodige regelen. Liever horen we zo'n verzoeken eerder, zodat we het tijdig kunnen regelen." En plannen is geen overbodige luxe in huize Janssen. Ruud (33) werkt als bedrijfsleider bij Van der Ligt Allicht in Wanssum, zijn drie jaar jongere echtgenote Monique is verbonden aan de Alfa-hulp. Bovendien hebben ze twee zonen: Jeffrey (5) en Wesley (3). Een drukke baan, een vol gezinsleven. Het was geen reden om 'nee' te zeggen tegen het ver zoek om tapbeheerder van het gemeenschapshuis te worden. "Ik werk al sinds mijn zestiende in de horeca", legt Ruud Janssen uit. "En dat bevalt me uitstekend. Ik heb er lol in, ik maak achter de tap alles bewust mee, het kost me niets en ik word een dag later niet met een kater wakker. Bovendien vind ik het belangrijk dat het gemeenschapshuis tapbeheerders heeft. Het gemeenschapshuis ver vult een belangrijke functie in Blitterswijck, het zou zonde zijn als activiteiten of evenementen geen doorgang konden vinden omdat er geen tapbeheerders zou den zijn. Tegen die achtergrond hebben we in april 'ja' gezegd Ruud en Monique Janssen: "Als er goed en tijdig wordt ingepland, kunnen wij in principe altijd" tegen de vraag van Stichting Gemeenschapshuis Blitterswijck." O-URENCONTRACT Ruud en Monique Janssen wer ken op basis van een zogeheten Gl uren contract. "Dat houdt in dat er op ons pas een beroep wordt gedaan als er activiteiten in het gemeenschapshuis zijn. In de car navalsperiode is dat heel vaak, maar in de zomer kan het best gebeuren dat we er weken niet hoeven te werken." De exploitatie van het gemeenschapshuis blijft in handen van de Stichting. "Financieel zijn we niet verant woordelijk voor het gemeen schapshuis. Ook de inkoop gebeurt door de Stichting." Toch sluipen er nog vele 'onzichtbare uurtjes' in het tapbeheerder zijn. "Er komt meer bij kijken dan alleen tappen enoberen. Het inrichten van de zaal en het café, het opruimen na bijeenkomsten, dat zijn werkzaamheden die erbij horen en die stiekem toch veel tijd kosten." In huize Janssen is de afspraak dat Ruud als eerste de werkzaam heden in het gemeenschapshuis voor zijn rekening neemt. Is het druk, dan schuift Monique bij. En zijn nog meer helpende handen gewenst, dan wordt een beroep gedaan op derden. "We kunnen gelukkig ook nog terecht bij onze voorgangers, Door en Gerrit Kes sels. Zij willen ons met raad en daad steunen.' En we kunnen een beroep doen op vrijwilligers van de stichting." GOEDE AFSPRAKEN Met de Stichting zijn volgens Ruud Janssen 'goede afspraken' gemaakt over de inzetbaarheid van de tapbeheerders. "Door en Gerrit konden in principe altijd inspringen. Zij zijn een stuk ouder dan ons, werkten niet meer en hadden hun handen vrij om in het gemeenschapshuis te lappen en te oberen. Wij zijn niet zo flexi bel. Dat hebben we de stichting ook duidelijk gezegd, om te voor komen dat er straks misschien verhalen de kop opsteken dat wij 'nooit kunnen' of dat wij 'maar heel beperkt inzetbaar zijn'. Als er goed en tijdig wordt gepland, kunnen wij in principe altijd. Onze werkgevers verlenen alle medewerking, we hebben fantas tische buren die oppas willen zijn, onze ouders springen bij, dus we krijgen genoeg steun van anderen. Maar er zijn grenzen, we kunnen niet altijd a la minuut klaarstaan voor het gemeen schapshuis. Dat was voor de stich ting geen probleem, we hebben daar goede afspraken over gemaakt." De eerste weken als tapbeheer der zijn Ruud en Monique Janssen goed bevallen. "Het is leuk werk, maar dat wisten we al. Anders waren we er ook niet aan begon nen." Ruud Janssen krijgt ook steeds meer reacties op zijn werk. "Wij hebben ook klanten uit Blit terswijck. Nu algemeen bekend is dat wij de nieuwe tapbeheerders zijn, word ik in de winkel aange sproken door klanten. Mensen leven met ons mee, dat is leuk om te merken." De eerste kaarten van de ballonwedstrijd van afgelo pen zondag zijn al terug! Woensdagmorgen kreeg de redactie van nieuwsblad Peel en Maas in Venray een vijftal kaartjes in handen, die door verschillende mensen uit Duitse plaatsen als Issel- burg. Munster, Altenberge en Ennigerloh werden terug gestuurd. En n igerloh ligt nog voorbij Münster, op circa 150 kilometer van Meerlo. De Peel en Maas-ballonnen zijn vanaf het manifestatie- terrein in Meerlo dus in oos telijke richting gevlogen. De redactie van Peel en Maas houdt u op de hoogte! Communiefeest in Tienray Pastoor Ruud Verheggen overhandigt de hostie aan een van de Tienrayse communicantjes Joris Coenders, Michelle Cox, Joëlle Cuppen, Mike Derks, Anniek Driessen, Pat- ryk Jakuwbowsky, Cheyenne Klok, Tom van den Munckhof, Bram Oudenhoven en Fieke Smits ontvingen zondag in de feestelijk versierde kerk van Tienray van pastoor Ruud Ver heggen de eerste heilige com munie, tijdens een dienst die in het teken stond van het thema 'Een hart voor ieder een'. In de afgelopen weken hadden de tien Tienrayse communicantjes zich in de klas al goed voorbereid op het communiefeest. En dat bleek ook wel tijdens de feestelij ke dienst in de kerk. Ze stonden er niet alleen piekfijn gekleed op, ook met hun zang- en voorlees- kwaliteiten was niets mis. Sinds kort kunnen ook inwoners van Tienray gebruikmaken van snel inter net via ADSL van KPN. ADSL is een digitale breedbandtech- niek waardoor grote bestan den, zoals films en muziek, met hoge snelheden kunnen worden gedownload. Bezitters van een ADSL-aansluiting kun nen onbezorgd internetten voor een vast bedrag per maand. Bovendien zijn zij tij dens het internetten altijd telefonisch bereikbaar. Inwoners van Tienray kunnen ADSL van KPN bestellen bij één van de volgende internetprovi- ders: Planet Internet, Het Net, Tis- cali, ZON, Wanadoo, HCCNet, Solcon, Freeler en Fiberworld. Het is inmiddels voor 85% van de bevolking mogelijk om zeer snel te internetten via ADSL van KPN. KPN verwacht dat het aan tal ADSL-aansluitingen dit jaar zal doorgroeien tot 600.000. Een ADSL-abonnement van KPN is ver krijgbaar vanaf 34.95 euro per maand (adviesprijs). KPN biedt iedereen die nu een ADSL-aansluiting aanvraagt 54 euro korting op een willekeurig te boeken vliegreis van Basic Air. Deze actie duurt tot en met 15 juni 2003. Meer informatie over ADS1 van KPN vindt u op www.kpn.com. Op deze site kan ook door middel van een postcheck worden achterhaald of ADSL van KPN op een specifiek adres beschikbaar is. Zondag 25 mei onder leiding van gidsen Wandelaars kunnen op zon dag 25 mei de wandelschoe nen aantrekken voor een mooie natuurwandeling in de omgeving van de Tienrayse beek in Tienray. De tocht is op touw gezet door IVN Geyste- ren/Venray. De wandeling begint om 10.00 uur (honden zijn niet welkom). De wandeling van circa twee uur voert de wandelaars langs de Tienrayse beek. Deze beek heeft de laatste jaren een echte gedaan teverandering ondergaan: de rechte beek is in een zogenaamde meanderende rivier veranderd, De chemokar komt met ingang van 2003 twee keer per jaar op zaterdag. Op de laatste zaterdag in mei en november in Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck en de laatste zaterdag in juni en decem ber in Meerlo, Tienray en Swol- gen. De inzameldagen vallen dan samen met de inzameling van het oud papier. Op zaterdag 31 mei doet de chemokar de volgende plaatsen aan: van 8.30 tot 10.45 uur Geijs teren, locatie tegenover café 't Trefpunt, Dorpsstraat 16, van 11.15 tot 12.30 uur en van 13-00 tot 14.00 uur Wanssum, op het plein voor de kerk aan de Pastoor straat, van 14.30 tot 16.45 uur Blitterswijck, op het plein voor de kerk aan de Kerkstraat. Op 28 juni bezoekt de chemokar de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen. De tijden worden binnen gepubli ceerd. U kunt het klein chemisch afval in de KCA-box aanbieden die u van de gemeente in bruik leen heeft gekregen. Indien u niet over een KCA-box beschikt, kunt u deze afhalen op het gemeente huis, bureau milieubeheer. waardoor een uniek stukje natuur is ontstaan met diverse soorten planten en dieren. Onder deskundige begeleiding van de natuurgidsen en van de heer Nabben uit Tienray, die de aanpassing van deze beek op de voet volgde, doorkruisen de wan delaars dit fraaie natuurgebied. Aan het einde van de wandeling laat de heer Nabben aan geïnte resseerden ook nog een aantal bodemvondsten zien, alsmede zijn verzameling oude gereed schappen. Omdat het meimaand is, staat het dorp Tienray deze maand extra in het teken van Maria. U kunt na afloop ook nog een bezoek brengen aan de Maria- grot. De wandeling begint om 10.00 uur. Het startpunt kunnen de wandelaars vinden door, komende vanuit Meerlo, direct achter de kerk van Tienray rechts af te slaan en aan het einde van de weg opnieuw rechts te gaan. Daar vinden ze de parkeerruimte en de startplaats voor de wandeling. Zondag 25 mei vindt in Blit terswijck een wedstrijd Bra bants wipschieten in klein- kringverband plaats. Aan deze wedstrijden nemen de volgen de gildes deel: Koninklijk Wil- librordus Gilde Geysteren, St. Antonius Gilde Well, Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthees, St. Joris en St. Anthonius Gilde Maashees en St. Antonius Abt Gilde Blitterswijck. Ook aan deze wedstrijden mogen jeugdleden onder de 16 jaar deelnemen. Deze competitie gaat over drie wedstrijdrondes. De eerste wedstrijd vond zaterdag plaats bij het Koninklijk Willibror- <Jus Gilde Geysteren. De uitslagen van deze wedstrijden zijn: 1) L. Thiesen 28 punten (Blit terswijck) 2) J. Theeuwen 27 punten (Well) 3) Mevr. C. Cla- essens 27 punten (Blitterswijck) 4) Mevr. M. Rutten 26 punten (Maashees) 5) P. Zegers 26 pun ten (Well) 6) J. Kleeven 25 pun ten (Blitterswijck) Jeugd: 1) Jeroen Vink (Well) 2) Niels Kleeven (Blitterswijck) Corps: Blitterswijck 12 punten. Well 10 punten, Geysteren 8 punten. Maashees 8 punten, Holthees 6 punten. De wedstrijden in Blitterswijck beginnen om 13-00 uur op het schietterrein 'de Mars' gelegen aan de Maasweg. Pastoor Ruud Verheggen nodigt iedereen uit om op Hemelvaarts dag 29 mei samen te komen in de kerk van O.L. Vrouw, Troosteres der Bedrukten in Tienray voor een Marialof. De viering (die om 15.00 uur begint) wordt opgeluisterd door het Gemengd Koor van Tien ray. De kerk van Tienray is iedere dag geopend om bij Maria rust te vinden en te bidden, maar ook om een kaarsje op te steken. Verder is op de zondagen in mei ook nog de expositie Tienray's verleden te bezoeken van 14.00 uur t/m 16.00 uur in het parochiecentrum 'de winkel' achter de kerk. \a\ - UW' fa P Verloskundigenpraktijk Ho1 oud Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de M F'nl Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut :thc makers, Marie-Therese van Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen belk tel.nr: 077-3981450 cl Voor het maken van afspi kunt u het beste bellen op e dag. woensdagmorgen of d n(*' Huisartsenpraktijk Meerlo P toorjanssenstraat 3, 586 11 en Meerlo, tel: 691367 ,ver Spoedgevallen: tel: 692301Fen dens de uren dat de praktij pend is. Artsen: J.F.H. vanjatrt bergen, F.J.P. van ArensbtBS Spreekuren: uitsluitend 1>nt afspraak R'e 1 'ïog k rnd Apotheek Maasdorpq Beatrixstraat la, 5864 AGf-1 lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij vaj 17.30 uur, za van 10.00-I2J 10F en van 17.00 tot 18.00 m ®f van 12.00-13-00 uur, spoed ten: Apotheek Antoniusvel tionsstraat 60d Venravrn 1 du EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,58i Blitterswijck, tel: 53131 n"' Lib" Lib< Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie lo-Wanssum, Constantijnsti 5864 BJ Meerlo, tel: 69172 m 692626, e-mail: fysiomeerlc m net.nl Psycholoog/ -therapcu Mw A.G.M van Mieghem! 1 renburg, Legert 15, 58661 Swolgen, tel: 692532, e-o m mieghern@worldonlinej an' Spreekuur: volgens afspn RIAGG: RLAGG Noord-Limburg, Ho#1'11 99, Postbus 242, 5900 ABf ll' tel: 077-3550222. Geope» 0111 t/m vr 8.30-17.30 uur. Inl ,|J' stichting zijn ondergebracll m der- en jeugdzorg, volwass Pei zorg, ouderenzorg, prcvcn:fx c dienstverlening. Praktijk voor psychotherap 5Pr' bewustzijn, mw D. Van 1 Mgr. Aertsstraat 515866 r v Swolgen. tel: 077-46323! lln Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-1 'az' burg, Drie Decembersingd Nal Postbus 3165, 5902 RGVi CJ1! Bureau Klantenservice: bei W baar tijdens kantooruren (i an sief ledenadministratie), 3209595. ht Rode Kruis: Nederlandse Rode Knfif r afdeling Meerlo Gebouw: DorpbroekstraJ 5864 CP Meerlo, tel: 692[ Secretaris: W. Baken. Hoi 40a, 5864 BG Meerk Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, Meerlo, tel: 692231 Spred volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08 (dagelijks bereikbaar van 1 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdifl Ks 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noon! Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, NoorderlK 5804 BV Venray, tel: 51" Advies- en Meldpunt Kind handeling, Postbus 219,5l)l Venlo, tel: 077-3875829 'crsl.1' CAD Noord-Limburg, versl zorg, tel: 077-3548200. Steunpunt mantelzorg Hort Synthese: 077 - 3578500 Ziekenvervoer: 077-3575! Ongevallen: 112 Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. "H W\ handtekening: V J •J Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 12