ebouwd voor de sport an de lange mannen Meerlo-Wanssum We zijn blij dat de nanifestatie doorgaat Peuteropvang mogelijk in of bij basisscholen Gemeente wil De Broekberg open houden €18, 'Deeltaxi duurder per 1 juli' 1 o LENSSEN Service rubriek SIS op, oo 'Praten als Brugman' (0478) 539020 Stayerhofweg 2b Wanssum !L EN MAAS Donderdag 15 mei 2003 - Pagina 11 sketballer Sjors Poels in eredivisie voor junioren joenmaat: 50. Lengte: meter. Leeftijd: 16 jaar. basketbal, hoe kan het anders. Sjors Poels is iwd voor de sport van de mannen. Na een aantal jenen Jumpers Venray en jaar Wyba in Wychen, ide jonge basketballer uit flo voor de volgende tbtproef. Komend seizoen dl hij in het tenue van top- [etbalvereniging EiffelTo- s in de eredivisie voor oren. De opstap naar een ière als topsporter. Met als uiteraard de NBA in het jia van het basketbal: de Staten. in bed is enigszins aangepast, verder beweegt Sjors Poels letterlijk en figuurlijk moeite door het leven. Met zijn 2.07 tr heeft hij een ideale lengte te basketballen. Toch was bal lang de passie van Poels. in groep 7 van het basison- nijs maakte ik kennis met bas al En ook nog per toeval. Op eldje in de buurt speelde in omervakantie een aantal jon- basketbal. Ik wilde dat wel uitproberen. Het spel sprak meteen aan. Maar van mijn crs moest ik wachten met bas- tallen totdat ik naar het mid- aar onderwijs ging. Volgens bad dat alles te maken met de ifstand. Want in Meerlo bas- lallen, dat gaat niet. Venray tde dichtstbijzijnde club." AMBITIEUS p 12-jarige leeftijd mocht naar Jumpers in Venray. Na seizoenen hield hij het voor en. "Ik heb er veel geleerd, rik merkte dat ik toe was aan hoger niveau. Om in mezelf testeren, ben ik naar Wyba in ■hen gegaan. Wyba maakt erdeel uit van EiffelTowers, ambitieus en prestigieus bas- lalproject in Nijmegen. De fdmacht van EiffelTowers tltin de top van de eredivisie, een basketbalschool en een ïbreid opleidingsnetwerk." jWyba speelde Poels in het orenteam in de hoofdklasse. trainde al bij het eerste orenteam dat in de eredivisie rit. Komend seizoen verhuist volledige team naar EiffelTo- "Nee, dat vindt Wyba niet Wyba leidt op voor EiffelTo- Het is een logische vervolg- idat wij nu gaan spelen op het niveau in het shirt van ftTowers." IDEALE COMBINATIE ors Poels, die de komende weken eindexamen HAVO aan het Dendroncollege in Horst doet, reist wekelijks vier keer op en neer naar Wychen om te trainen. Na dit schooljaar hoopt hij sport en studie te kunnen combineren in Nijmegen. "Ik heb me inge schreven voor de opleiding fysio therapie. Daar moet ik voor wor den ingeloot, dus ik ben niet gegarandeerd van een studie plaats. Een alternatief? Heb ik eer lijk gezegd niet. Ik hoop dat het fysiotherapie wordt. Hoe dan ook wil ik graag in Nijmegen studeren. Dat is voor mij ideaal te combine ren met het basketballen. Het is de bedoeling dat ik bij een hospi ta of in een gastgezin in Nijmegen ga wonen. In een studentenhuis? Hmm, ik weet niet of dat een ideale setting is om sport op hoog niveau te beoefenen." PROFCOMPETITIE Dromen van de NBA in de Ver enigde Staten doet iedere basket baller. Ook Sjors Poels. Maar de 'center' laat zich niet leiden door zijn dromen. "Amerika is slechts voor een heel select gezelschap basketballers weggelegd. Neder- De zestienjarige Sjors Poels uit Meerlo is gebouwd voor de sport van de lange mannen.. landers in de NBA zijn een uitzpn- dering, dus het heeft weinig zin om me te focussen op een carriè re in de Amerikaanse profbasket- balcompetitie. Ik wil stapje voor stapje beter worden. Zo heb ik het tot dusver ook gedaan. Eerst Jumpers, daarna een stapje hoger bij Wyba, nu weer een hoger niveau bij EiffelTowers. Ik kan bij EiffelTowers nog heel veel leren, dus voorlopig zit ik daar goed." nleiding naar SOS-manifestatie vanwege vogelpest verband met de aanwezig- idvan een pluimveebedrijf de Meerlose buurtschap jelsum, vlak bij de manege ir het Derde Wereldfestival dag plaatsvindt, is beslo- om een deel van de weg gelsum voor autoverkeer af luiten. hoekers uit de richting Ven en Well worden geadviseerd via Blitterswijck te rijden, if staan borden op welke wijze manege het snelste te bereiken Het autoverkeer uit de richting «dorpen, Horst en Meerlo fdt via de Mgr. Jenneskens- 1 ut en de Peschweg (lanmgs 'ping 't Karrewifcl) naar de gra- parkeerplaatsen van de ige geleid. Fietsers en brom- 'rs worden geadviseerd de de weg te gebruiken naar de manege. Voor het autoverkeer is de Megelsum vanaf de splitsing Blitterswijck/Swolgen afgesloten voor auto's tot aan de manege. Op allerlei niveaus is vorige week koortsachtig overleg gevoerd of het Derde Wereldfesti val in Meerlo wel door kon gaan in verband met de klassieke vogel pest. Burgemeester Hahn, het cri sisberaad Venray en vertegen woordigers van de pluimveehouders en de LLTB heb ben het groene licht gegeven omdat Meerlo niet in een zoge naamd toezichtgebied ligt. Omdat vlakbij het manageterrein een pluimveebedrijf ligt is dus wel besloten daar zeer zorgvuldig mee om te gaan en de weg langs dit bedrijf voor autoverkeer af te slui ten. "We zijn blij dat de manifesta tie door kan gaan. In goed overleg met alle partijen zijn we er uit gekomen", aldus voorzitter René Poels van de Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wans sum. Het bekende televisieprogram ma Kinjerkraom van LI televisie maakt zondag 18 mei tijdens de Derde Wereldmanifestatie opna mes van kinderen die actief aan onder andere de workshops klei en deelnemen. Met name wordt een groep schoolkinderen van basisschool Megelsheim gevolgd. Na het festival wordt ook nog op school gefilmd onder andere als vrijwilligers van SOS de diaserie van het kindertehuis vertonen en daarover vertellen. De school heeft zich namelijk aangemeld om via dit programma deel te nemen aan de Limburgse Jeugd Cultuurprijs. Kinderen mogen dat programma zelf pre senteren, actief zijn op informa tief, cultureel en kunstzinnig ter rein. De manifestatie en de acties voor het kindertehuis in Chili pas sen daar in. De kinderen zullen zondag tijdens de manifestatie onder leiding van Leny van Dijk uit Meerlo kleien. Onder andere worden de bijzondere beelden van het Paaseiland in Chili gekleid. Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS Raad stemt in met beleidsplan peuterspeelzaalwerk Het college van B en W van Meerlo-Wanssum kreeg maan dagavond van de politieke partijen de opdracht mee om voor 1 januari 2005 in beeld te hebben of huisvesting van de vier peuterspeelzalen in Wanssum, Meerlo, Blitterswij ck en Swolgen in of bij de basisscholen in die dorpen mogelijk is. Zijn er echter eer der ontwikkelingen die samenvoeging mogelijk maken, dan moet de gemeente Meerlo-Wanssum hierbij aan haken en niet wachten tot eind 2004. "Als er investerin gen nodig zijn, dan moeten we die doen en niet te star zijn. Het college krijgt de vrijheid om dan eerder met een voor stel te komen", concludeerde burgemeester Hahn aan het einde van de discussie. De politieke partijen konden zich tijdens de raadsvergadering grotendeels vinden in het beleids plan voor het peuterspeelzaal werk in de gemeente Meerlo- Wanssum. Hier en daar werden nog wat kanttekeningen geplaatst, maar na een klein uurtje discussie gingen de fracties akkoord met het plan. Het beleidsplan moet een einde maken aan de structureel terugke rende aanvullende subsidies die in de afgelopen jaren noodzakelijk waren om de peuterspeelzalen in de gemeente open te houden. De hoge kosten als gevolg van de professionalisering en de forse investeringen die nodig zijn voor het onderhoud van de huidige peuterspeelzalen in de vier dorpen, waren aanleiding voor het onderzoek. Vooral in Wanssum is de nood hoog, want peuterspeelzaal Ons Speelhof is nog altijd gevestigd in een nood gebouw. Maar ook in Meerlo, Blit terswijck en Swolgen zijn forse investeringen aan de huidge gebouwen nodig. Meerlo-Wanssum vreest dat die kosten indirect, via nieuwe aan vullende subsidies, weer deels door de gemeente betaald moeten worden. Maar ook de ouders zou den door investeringen veel meer voor de peuteropvang moeten gaan betalen en dat is ongewenst, vindt de gemeente. Door de vier peuterspeelzalen in de toekomst mogelijk in of bij de bestaande basisscholen te ves tigen, wil de gemeente met één investering zowel de peuterspeel zalen en het onderwijs bedienen. Dit betekent wel dat de gemeente geen grootschalig onderhoud meer laat doen aan de panden van de peuterspeelzalen. Momenteel loopt er al een onderzoek om ook de bibliotheken in de scholen te vestigen. all-mag-inspr:De politieke partij en vinden dat de rol van de vrij williger in het peuterspeelzaal werk positiever belicht moet worden. Niet benoemen als achil leshiel, maar als onmisbaar voor goed en betaalbaar peuterspeel zaalwerk. De peuterspeelzalen draaien namelijk grotendeels op vrijwilligers en zijn die er niet genoeg, dan moeten hiervoor betaalde krachten in dienst wor den genomen. En dat zou kunnen leiden tot een verdubbeling van de gemeentelijke subsidie of een verhoging van de ouderbijdrage met 150 procent. Wat volgens het college de doodsteek zou zijn voor het peuterspeelzaalwerk. Een gedachte waarmee de politie ke fracties hef helemaal eens waren. Een meerderheid van de fracties kon zich maandagavond dan ook vinden in het voorstel om de kosten die gemoeid zijn met het aantrekken van extra perso neel te delen. De gemeente neemt dan 58 procent van de kosten op zich en de Stichting Peuterspeel zalen Meerlo-Wanssum 42 pro cent. Oproep levert slechts twee vrijwilligers op De gemeente Meerlo-Wans sum gaat bekijken welke vei ligheidsmaatregelen genomen moeten worden om kinder zwembad De Broekberg in Wanssum dit jaar alleen tij dens de schoolvakanties open te stellen voor het publiek. Tegen zo min mogelijke kos ten, maar wel op een veilige manier. Na de zomer moet de politiek dan een besluit nemen over de verdere toe komst van het zwembad. Dat antwoordde wethouder Beterams maandagavond in de raadsvergadering op vragen van het CDA. Het college vindt dat sluiting van het zwembad geen recht doet aan de historie en het gebruik van het dertig jaar oude zwembad, dat in de zomermaan den honderden (vooral jeugdige) bezoekers trekt. Maar het bad, dat toch al aan een opknapbeurt toe was, voldoet op veel aspecten niet meer aan de huidige wetge ving. Zo is bijvoorbeeld het zuive ringssysteem van De Broekberg niet meer van deze tijd en zorgen vrijwilligers voor het toezicht, ter wijl dat eigenlijk moet gebeuren door professionele krachten. Door het zwembad in 2003 alleen tijdens de schoolvakanties open te stellen voor jong en oud, en voor die relatief korte periode naast vrijwilligers ook professio nele krachten in te huren, wil Meerlo-Wanssum de kosten voor het openhouden van het zwem bad binnen de perken houden. Daarbij heeft de gemeente dan ook nog enkele weken voorberei dingstijd om te onderzoeken welke (provisorische) maatrege len nodig zijn om De Broekberg op een verantwoorde en veilige manier open te kunnen houden. VRIJWILLIGERS Deze vrijwilligers moeten bereid zijn om onder begeleiding van een professionele kracht toe zicht te houden op het bad. Zeker vier vrijwilligers zijn nodig, maar tot nu toe hebben slechts twee mensen op een oproep van de gemeente gereageerd. De vrijwil ligers krijgen naast een vergoe ding de mogelijkheid gratis nood zakelijke opleidingen te volgen om toezicht te kunnen houden. Dit wordt betaald door de gemeente Meerlo-Wanssum. Bovendien krijgen zij professione le ondersteuning. Zonder deze opgeleide krachten mag het zwembad volgens de huidige wet geving niet open blijven. Het college gaat dit nieuwe voorstel voorleggen aan de Stich ting De Broekberg en de provin cie Limburg, die moeten instem men om het zwembad in 2003 enkele weken tegen minimale kosten, maar op een verantwoor de manier, open te houden. Op de lange termijn zou circa 53 000 euro (exclusief riolering: circa 30.000 euro) nodig zijn om het zwembad open te houden. Zou het zwembad moeten voldoen aan alle zaken die in door een extern bureau opgesteld onder zoeksrapport opgesomd staan én de hele zomer open zijn voor het publiek, dan zou dit aan investe ringen in 2003 circa 18.000 euro kosten en nog eens 14.000 euro extra aan professioneel beheer en toezicht, vertelde wethouder Beterams. Om de politieke besluitvorming niet voor de voe ten te lopen, 'presenteerde' het college maandagavond een nieuw en minder duur voorstel voor het jaar 2003, dat het ziet als een overgangsjaar. i| Een jaarabonnement kost u slechts r 0 word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas 1 en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. istcode Woonplaats: fvens machtig ik de administratie van Peef en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld L mijn bank- of girorekening af te haien. ct b bandtekening: """deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Een rit in de deeltaxi wordt per 1 juli 2003 duurder. Dat ant woordde wethouder Holl maan dagavond tijdens de raadsvergade ring op vragen van WD'er Cremers. Holl vindt dat vooral niet-gehandicapte reizigers de kostenstijging van een kaartje voor hun rekening moeten nemen en dat het kaartje voor gehandicapten slechts marginaal duurder mag worden. Net als zijn collega-wethouder Driessen (CDA) van de gemeente Venray wil Holl (GP'94) fneer geld van de provincie. Als de pro vincie niet bijspringt, zal een duurder kaartje voor de belbus vooral door niet-gehandicapte deeltaxireizigers moeten worden opgebracht, vindt de gemeente Meerlo-Wanssum. De twaalf gemeenten die samen het collec tief vraagafhankelijk vervoerssys teem (cw) hebben opgezet, heb ben 23 mei een gesprek met gedeputeerde Vestjens van de provincie Limburg. De gemeente Meerlo-Wanssum maakt zich net als de overige gemeenten grote zorgen over de financiële consequenties van de populariteit van de deeltaxi. Er stappen veel meer reizigers in dan was voorzien en dat leidt tot even redig meer kosten voor de deelne mende gemeenten. In het overleg moet besloten worden hoe de tekorten gedekt worden. Uit de cijfers blijkt dat in januari 450 mensen uit de gemeente Meerlo- Wanssum in de belbus stapten, in februari waren dat er al 550 en in maart 650. "70% meer dan we voor 2003 begroot hadden", aldus Holl, die aangaf dat de deeltaxi ^onverwacht veel door niet-gehan- 'dicapte reizigers wordt gebruikt. Mevrouw Burgers, meneer Brugman, mevrouw Brugmans: In de commissie- en raadsvergaderin gen wordt mevrouw C. Brugman- Rustenburg regelmatig met de verkeerd naam aangesproken. Zo ook maandagavond in de raad, toen Marcel de Groot (PvdA) in een discussie niet één-twee-drie op de naam van de Blitterswijckse politica kon komen. Na enige hila riteit en na een kort excuus- woordje van De Groot, stak mevrouw Brugman de PvdA'er de helpende hand toe met een een voudig te onthouden ezelsbrugge tje: "Denk maar aan: 'ze praat als Brugman"', aldus een quasi veron gelijkte mevrouw Brugman. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder- Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.0042.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur. spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerloèhet- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro leugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huls, ook 's avonds

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11