estuur Geestelijke ezondheidszorg incapabel' Feestelijke onthulling Koningsboom Ingezonden SUPER ACTIETAS Samengestelde wedstrijd afgelast Gommans ZON start met tuin- en terrasplantenveiling (incl. degelijke linnen tas) De Echte Bakker Het kleine Luchtkasteel rmatiemarkt air terwijs termaand Omroep Venray Arbeidsongeschiktheid J MAAS Donderdag 1 mei 2003 - Pagina 7 [gemene Cliëntenraad ia (ACR) en de regiona- zorgvragersvereniging l|iiadviesbureau Noord- den Limburg (CAB jn hevig teleurgesteld [ffaüteiten van de regio bestuurders en Raden ezicht. Het lukt hen niet samenspraak met de ager het zorgaanbod j> in te richten, dat het stemd op de behoefte ent en burger, inks dat overheden en ibieders openlijk beleiden it centraal te stellen en de a dienste van de klant in te weet men nog steeds niet klant wil. Er treedt ver snippering en verzakelijking van de zorg op. Vernieuwing van het traditionele aanbod blijft achter wege door het vastgeroeste insti- tuutsdenken. Het behalen van de financieel gestelde doelen (zgn. productieafspraken) is belangrij ker dan de kwaliteit en het men selijke gezicht van de zorg, waar de cliënt recht op heeft", aldus manager J. Kusters van Cliënte nadviesbureau NML. "De (georga niseerde) cliënt is lijdend in plaats van leidend voorwerp. De wette lijk geformaliseerde inspraak en betrokkenheid van de cliënt wor den met voeten getreden. Het meest recente voorbeeld hiervan is het optreden van dhr. Curfs, voorzitter van de Raad van Toe zicht van Mensana, een stukgelo pen samenwerkingsverband tus sen de regionale GGz-zorg- aan bieders. De gezamenlijke regionale cliëntenraden, verenigd in de Algemene Cliëntenraad Mensana, en het CAB NxML pleiten voor nauwe samenwerking tussen de regionale zorgaanbieders zodat de cliënt dicht bij huis, tijdig en op maat de meest doeltreffende hulp zonder allerlei drempels en schotten kan ontvangen. Maat schappelijke integratie in plaats van uitstoting moet het streven zijn. De voorzitter van de Raad van Toezicht wuift dit standpunt als idealistisch en niet realiseerbaar weg en ontloopt daarmee zijn bestuurlijke en maatschappelijke verantwoordelijkheden", zegt Kusters. "Via de formalistische en juridische trucendoos wordt de eigen macht versterkt en de ongelijkwaardige positie van de cliënt(eninspraak) benadrukt. Helaas is genoemd voorbeeld geen uitzondering. Recente ont wikkelingen tonen aan, dat er bij de regionale inrichting van de Geestelijke Gezondheidszorg steeds meer eilandjes ontstaan. Zorgaanbieders verstevigen hun eigen positie en trachten een eigen bloeiend winkeltje op te zetten, opdat de cliënt meer keu zemogelijkheden krijgt. Wat de cliënt écht nodig heeft om een zinvol en menswaardig leven te leiden staat niet voorop; voor hem zal een nieuw GGz-doolhof ontstaan, waarin voor de zorgaan bieder het aantal klanten belang rijker is dan de kwaliteit van de geleverde zorg. Ook hier ziet men de cliënt niet echt als serieuze overlegpartner, die in staat is mee te praten over zaken die hem betreffen. Vooralsnog is het dus wachten op bestuurders, die het als hun maatschappelijke taak en verantwoordelijkheid zien om de organisatie ten dienste van de cliënt te stellen in plaats van andersom. Gezien de huidige regionale situatie en de jarenlange negatieve ervaringen op dit gebied is hier weinig hoop op", zo stelt Kusters. 1/2 Limburgse vlaai Meergranenbrood 400 g 5 bake-off broodjes 2 hartige snacks 1 ontbijtkoek Rozijnenbrood 400g Wit- of tarwebrood Venlo (077) 352 0002 Sevenum (077) 467 4390 Venray (0478) 51 2628 De kleine Boomhut krijgt er een dependance bij. BSO De kleine Boomhut is onderdeel van SSK (Samen Sterk in Kinderopvang) en gevestigd aan de Plataanstraat in Venray. Zij biedt plaats aan kin deren in de leeftijd van 4-13 jaar en zorgt ervoor dat kinderen naar en van school gehaald worden. Omdat De kleine Boomhut uit haar jasje groeide werd gezocht naar een nieuwe locatie. Deze is gevonden bij de basisschool De Toverbal aan de St Ursulastraat in Venray en zal Het kleine Luchtkas teel gaan heten. De BSO komt in twee lokalen die speciaal voor de BSO zijn ingericht en er is een grote buitenspeelruimte. Het klei ne Luchtkasteel heeft haar eigen ingang. Er is gekozen voor twee groepen. Een groep van 4-7 jaar- en een groep 7-12 jaar. Op 5 mei is er de mogelijkheid om tussen 17.00-18.00 uur een kijkje te nemen op Het kleine luchtkasteel. ïjaar en dag helpt Onder- :e-Centrum Netwerk de ilen van Venray met ver van tijdelijk uitgevallen van basisscholen de regio Venray. Veel '00 ichten die waren aangeslo- '00 j de vervangerscentrale, 5 00 od bij OSC Netwerk, heb- nbaan gekregen. Net als in ivan Nederland heeft de ;nu te maken met het pro- dat er weinig mensen op staan om leerkrachten te jen. Om aandacht te vesti- p de vervangerscentrale ice- en poolvervangers) en ijke vacatureruimte voor ;nde schooljaar, organi- Netwerk voor de basis- i van Venray een Informa- op woensdag 7 mei van )t 18.00 uur. De locatie is il de Bongerd aan de in 1 in Venray. Diverse hebben ze benaderd irmatie te verstrekken, PABO Helmond, ROC Hel- [NDA Nijmegen, CCO Nij- CNV, CWI, ROC Nijme- Opleidingen Venray en 'erk. Enkele basisscho- fenray, met vacatureruim- |n zich ook op de banen- :nteren. I0VATIE NDAKEN IMINEUZE DAKEN I-, ZINK-, ERWERKEN 0478-511094 Support dakwerken V.O F/ tationsweg 124B cVenray-Oostrum. fenravse jeugdbibliotheek mei uitgeroepen tot peuter ig l. Peuters en peuterboeken PIK fi in deze maand extra aan- Want met voorlezen kun je Joeg genoeg beginnen. Boe- waardevol voor de taal- kkeling, al vanaf heel jonge iDe jeugdbibliotheek heeft root en gevarieerd aanbod aby's en peuters: stoffen en babyboekjes, aanwijs- «s en prentenboeken, cd's liedjes en versjes, cd-roms, !ls en lotto's. In de maand het boek En nu lekker n, Sam! centraal. Als mama naar bed brengt, moet rctnog van alles doen voor tgaat slapen. In de jeugdbi- icek is een tentoonstelling dit boek gemaakt, aangevuld toeken over naar bed gaan iprituelen. Ouders kunnen hemalijst over Naar bed gaan lemen. Om ouders te stimu- him kind gratis lid van de 'Iheek te maken, krijgen alle ie leden van 0 tot 4 jaar een I fodeautje van Sam. Alle 2-jari- EUterleden die vóór 1 mei "ingeschreven krijgen een rn '"olijke uitnodiging voor een voorstelling. Op woensdag- 'g 28 mei zal Theatergroep I «mei twee optredens verzor gt als thema Lekker slapen, peutermaand zullen een peutergrocpen een bezoek kjeugdbibliotheek brengen, de ouders zijn welkom. De D'heek is geopend van dins- Pm donderdag van 11.00 - uur, vrijdag van 11.00 - 'uur en zaterdag van 11.00 - 'uur. Piet Rutten gildekoning Maashees Piet Rutten is zondagmiddag tijdens de jaardag met 273 schoten gekroond tot schutterskoning 2003 van het St. Joris- en Sint Anthoniusgilde in Maashees. Bij het burgerkoningschieten was Robert Thijssen met 104 schoten de beste, bij de jeugdleden Raymond Rammeloo met 42 schoten. Voordat het schieten begon, werd eerst de jaarvergadering gehouden en enkele uurtjes later op het grasveld aan de Rieterweg de herinneringsplaat onthuld bij de zogenaamde Koningsboom. Deze boom is door het gilde geplant na de succesvol verlopen gildefeesten in 1988, die werden herhaald in 1998. Niet alleen ter herinnering aan deze gildefeesten, maar ook ter viering van de vijftigste verjaardag van Koningin Beatrix. Bovendien bestond het gilde in dat jaar 515 jaar, en was het gilde tien jaar eerder heropgericht. De boom kreeg de naam Koningsboom, omdat werd besloten voortaan jaarlijks enkele saluutschoten te lossen, zowel door de oude als de nieuwe koning. Op zaterdagavond 10 mei krijgt de nieuwe koning een receptie aangeboden in café-zaal Plein 27 in Maashees. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Discussie gesloten, Gerard? Enige weken geleden schreef ik in dit blad een kritisch stuk naar aanleiding van een aantal opmer kingen van Gerard Thijssen. Zijn reactie de week daarna had een pakkende titel, maar daarna vond ik het niveau wat minder worden en echte inhoudelijke kritiek heb ik nauwelijks gezien. Wel meen ik er uit op te kunnen maken dat ik een open zenuw heb geraakt. Ik ben weliswaar geen zenuwdok ter, maar ik wil uit goed fatsoen toch wel een poging wagen om de schade enigszins te herstellen. Waar ging het mij om? Ik zal het zo politiek correct mogelijk pro beren uit te leggen. Het ging er mij niet zozeer om de verontwaar diging van de burger Thijssen over de ons-kent-ons cultuur op de Gemeente in twijfel té trekken. Maar aan de andere kant weet de politicus Thijssen natuurlijk best dat de cultuur van dubbele agen da's inherent is aan de politiek. het spel om macht en invloed. Als je daar, zoals ik, niet tegen kunt moet je geen onderdeel van de gevestigde politieke orde willen zijn. En als je daar in een grote politieke partij als CDA, PvdA of VVD wel onderdeel van wilt zijn moet je er niet al te ingewikkeld en moralistisch over doen. Bestuurlijke vernieuwing, zoals het referendum of het kiezen vait de burgemeester, zou misschien voor wat meer integriteit kunnen zorgen, maar daarvoor loopt Thijssen's partij, de WD, nou ook weer niet bepaald warm. Daar naast weet Thijssen volgens mij zelf ook wel dat het inroepen van de AIVD een onzalige gedachte is. Als ze Venray al moeten gaan zui veren vrees ik dat ze het heel erg druk krijgen, want regionale kran ten staan bol van wat er op lokaal niveau allemaal wordt bekonkeld. Zo werkt dat blijkbaar. Tenslotte wil ik hem de zorg ontnemen dat ik ooit een ambte lijke post van allure zou gaan bekleden. Ik heb er nul komma nul behoefte aan om ooit zo "belangrijk" te worden. Hopelijk ben je nu gerust gesteld, Gerard. En wat mij betreft komt er nu een varkentje met een lange snuit. Fons Naus, Venray Oirlo bedankt! De werkeloosheid stijgt behoorlijk. De gemeente Venray loopt daar aardig mee voorop. Afgelopen jaar heeft mijn zoon zijn MBO gehaald en wilde als ieder normaal persoon gaan wer ken. Maar, geen werk. Twee jaar geleden kwam een ondernemer, die in het verleden heel veel arbeidsplaatsen naar Venray heeft gehaald, op een idee. Een project dat minimaal 1200 arbeidsplaatsen opgeleverd zou hebben. Een handje vol Oirlo- naren (Werkgroep de Blakt) vond het niet nodig, dat die plannen doorgingen. Zonder enig verstand van zaken wisten ze ook Oos trum, Brukske en Antoniusveld zo op te zwepen, dat deze onderne mer van zijn plan afzag. Het wordt tijd dat we ons weer voor ondernemers in gaan zetten en niet als een kop zonder kop tegen alles ingaan. Dat handje open hou den moet maar eens afgelopen zijn. Daarom zeg ik: Bedankt ANTI- werkgroep de Blakt! J. Comelissen, Venray Krentenmik Toch enigszins trots de foto in Peel en Maas van 17 april met bij gaande tekst te hebben gelezen. Daarbij nadenkend ben ik tot de conclusie gekomen, dat wanneer ik in de jaren 60 met de gemeente Venray overeenstemming had kunnen bereiken voor een geschikte bouwlocatie, het waar schijnlijk nooit zover gekomen was, dat ik Venray (met mijn bak kerij) had verlaten en zou Venray waarschijnlijk een industriële bak kerij hebben gehad. Niet alleen de genoemde kren tenbroden, maar meer bakkerij producten stonden op mijn pro gramma grootscheeps te gaan produceren. De bouwlocatie die destijds echter beschikbaar was, was gelegen op het industrieter rein, hetgeen in die periode, en in verband met de levensmiddelen zaak geen verstandige keuze te noemen zou zijn geweest. De omzet in de bakkerij en toe loop in de levensmiddclenzaak op de Langstraat en daarbij de distri butie met de vijf bestelwagens, noodzaakte ons, om maatregelen te nemen, die het mogelijk maak te. de tot het assortiment beho rende producten, in eigen bakke rij te produceren, waarvan er destijds al enkele waren uitbe steed in verband met een te krap pe ovencapaciteit. Ondanks ons herhaald verzoek bij de gemeente kon men ons niet van dienst zijn met een voor ons bedrijf, doelma tige locatie, die niet alleen levens middelenwinkel, maar ook de bakkerij en distributieapparaat vestigen kon. Miel Janssen De Veltnmsen Bekker' e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.ni PEEL EN MAAS Met ingang van vrijdag 9 mei ontvangt Anka Boot in haar pro gramma Dier&Natuur een dieren arts die werkzaam is in de Dieren artsenpraktijk Venray. Dierenarts van de Vocht bijt de spits af, en is gaarne bereid om deze vrijdag u vragen aangaande uw huisdier of verzorging te beantwoorden. U kunt uw vragen mailen naar die- rennatuur@omroepvenray.nl Dier&Natuur is elke eerste en derde vrijdag van de maand te beluisteren tussen 18.00-19.00 uur. Iedere morgen zegt Paul Ver hoeven Hallo Venray. Na het nieuwsprogramma Goeiemorgen Limburg van LI, zorgt Paul voor de start van je werkdag. Er wordt teruggekeken naar de datum van vandaag in het verleden aange vuld met gevarieerde muziek. Ook wordt je bijgepraat over acti viteiten in de regio. Al met al een leuke start van je dag. Hallo Ven ray, maandag t/m vrijdag 09.00- 10.00 uur In het programma Classic Rock Experience komen nummers aan bod waarvan sommige echt een klassieker geworden zijn. Ook het wat onbekendere werk komt zo nu en dan eens voorbij en u hoort ook nummers uit de Top 100 allertijden. Dus een uur lang lek kere muziek van bijvoorbeeld Deep Purple tot U2, van Bryan Adams tot Queen. En eens in de zoveel tijd komt er een special. Dinsdag 21.00-22.00 uur. Le Ciel Bleu is een programma voor mensen die eens andere muziek willen horen. Gevarieerd met hits, evergreens en vakantie hits, maar ook lekkere swing muziek, uit verschillende landen, zoals: Spanje, Frankrijk, Italië, Caribisch gebied etc. waar je 'n goeie herinnering aan hebt en welke muziek je nog wel eens zou willen horen. Donderavond tus sen 6 en 7 uur. In verband met de vogelspest die steeds meer grip op Neder land krijgt heeft de organisatie van de Samengestelde Wedstrijd van Ysselsteyn besloten het eve nement af te gelasten. Met pijn in het hart is er een dikke knoop doorgehakt. De SGW Ysselsteyn 2003 kan niet doorgaan. Het is een zakelijk besluit waar het bestuur en de organisatie van SGW Noord-Limburg eensgezind achter staan. Daarbij komt nog het besluit van hogerhand waar ze sowieso niet onderuit komen: er geldt een verbod voor het hou den van evenementen waar onder andere paarden en pony's samen komen. Buiten de eigen teleurstel ling willen zij niet voorbij gaan aan het leed bij de mensen die direct bij de vogelpest betrokken zijn. Ze denken in het bijzonder aan de mensen die samen met hen het bestuur vormen, hen al jaren helpen, grond afstaan, de wedstrijd bezoeken en bereid zijn te sponsoren. Ze waren al een heel eind op weg naar iets wat de potentie had een hele mooie wed strijd te worden. Voor alle deelne mers is het een gemiste wedstrijd, een van de vele dit jaar en andere jaren. Het is het zoveelste jaar dat ons land getroffen wordt door een epidemie onder de dieren waardoor zij genoodzaakt zijn een paardensportevenementen af te gelasten. Ze zetten voor 2004 een nieuwe datum op de kalender en pakken de draad volgend jaar weer op. Op donderdag 8 mei is er in Wijkcentrum Den Hoender, St. Ursulastraat in Venray een voor lichting over Arbeidsongeschikt heid en zaken die hiermee samen hangen. Er zal informatie gegeven voor mensen die (al langer) ziek zijn of arbeidsongeschikt. Gespro ken wordt onder andere over de Wet Vernieuwde Poortwachter, WAO keuringen, Reïntegratie op eigen of ander bedrijf, wat is arbeidsgehandicapt, uitkeringen enz. Ook voor gezonde mensen die meer over willen weten over hun sociale rechten en plichten is dit geen verloren avond. De voor lichting wordt gegeven door W. de Vries, APL spreekuurhouder in Venlo en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Verder is iedere maandag en donderdag middag een vrij toegankelijk inloopspreekuur in de Volksuni versiteit Leutherweg 8, Venlo Zonder afspraak kan men terecht met vragen over arbeids (on)geschiktheid en alles wat hiermee samenhangt van 13-30 tot 16.00 uur. Tel tijdens spreek uur 077-3515281. Voor informatie buiten de spreekuren, telefoon 06- 29530550 Karei Wetzels Coördi nator van het Arbeidsongeschik ten Platform Limburg. FloraHolland vestiging ZON in Venlo is afgelopen woens dag gestart met een tuin- en terrasplantenveiling. Sinds enkele jaren wordt er op vesti ging ZON in het voorjaarssei zoen, in de piekperiode, op een aantal woensdagen geveild. Voor het komende voorjaarssei zoen heeft vestiging ZON voor een nieuwe opzet gekozen, de tuin- en terrasplantenveiling op woensdag. In de weken 17 t/m 23 zullen er op de woensdagen alleen tuin- en terrasplanten geveild worden. Alleen op woens dag 30 april zal er geen veiling zijn in verband met Koninginne- dag. Vestiging ZON heeft gekozen voor de tuin- en terrasplantenvei ling op woensdag om tegemoet te komen aan signalen van aanvoer ders en kopers. Immers vooral de kopers zien een woensdagveiling waar alleen tuin- en terrasplanten geveild worden als een prima aan vulling op de andere veildagen. Een paar duidelijke voordelen voor kopers om op deze woens dagveiling hun inkopen te doen zijn een snelle verlading van het gekochte product, een breed assortiment en een product dat gegarandeerd vers is. Aanvoerders willen graag hun aanbod op deze dag presenteren omdat er dan een specifiek koperspubliek aanwezig is. Bovendien zien zij de veildagen gedurende deze periode met één dag in de week toenemen. De tuin- en terrasplanten worden ook op de andere dagen geveild naast het assortiment snijbloemen en potplanten, maar op deze woens dagen zal er een specifiek kopers- publiek aanwezig zijn. Via een uit gebreide promotiecampagne zullen aanvoerders en kopers nog uitvoerig geïnformeerd worden. Ook zal vestiging ZON de tuin centra in de regio actief gaan benaderen, immers zij kopen voornamelijk tuin- en terrasplan ten in. Met de tuin- en terrasplan tenveiling op woensdag wordt vestiging ZON voor tuincentra duidelijk interessanter. De data van de tuin- en terrasplantenvei ling zijn: 7, 14, 21, 28 mei en 4 juni. De tuin- en terrasplantenvei ling op woensdag begint om 6.00 Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Bij Rien van Mierlo Tuinen kunt u plaats nemen in een van de meest exclusieve series zitmeubelen voor tuin of serre. Zeer exclusief design voor buiten en binnen, comfortabel, absoluut weer- bestendig, kleurvast en sfeervol. Tuinmeubelen zomer en winter buiten? Bij Rien van Mierlo. 11 VAN MIERLO Helmondseweg 11 Rien van Mierlo geeft Deurne Tel.0493 314S93 v tuin een eigen signatuur

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7