Sportnieuws -i Belg Benny Vansteelant wint World Cup duatlon Venray Derde plaats Kelly Willems Voetbaltoekomi! Bert Spee nog onzeker 1 Nieuw: Toy cup IgTv Gelijkspel De Peelkorf Boca Juniors troeft ZVV Leunen af D__ START 1» Verlies hockeyheren Geslaagde afsluiting bedrijfscompetitie tafeltennis Spio Heren 2 kampioen Winst honkballers Spaar ze alle tien Programma zaalvoetbal POWERMAN HOLLAND De Peelkorf SVV Veteranen Skeeler toertocht SSS'18 VV Holthees SV Meerlo een kinderijsje met onderin de beker een verrassing. E!kè dag geopend tot 21:00 uur Ook op Zondag in het voorseizoen tot 20:00 uur De Belg Benny Vansteelant is winnaar geworden van de World Cup duatlon in het Limburgse Venray. De 26-jarige Vansteelant, viervoudig wereldkampioen, won de wedstrijd voor de vijfde achter eenvolgende keer. De Nederlan der Huub Maas (32) finishte als tweede en voldeed daarmee aan de eisen van NOC'NSF tot bevesti ging van zijn A-status. Vanaf de start was Vansteelant superieur. Hij pakte in de eerste run van 15 kilometer ruim een halve minuut voorsprong. Op de fiets bouwde hij het gat uit naar bijna drie minuten. In de afsluitende run kon Vansteelant zijn voorsprong consoli deren en finishte in 2.41.15, precies 2,5 minuten voor Maas. Bij de dames won de Britse Vicky De Peelkorf heeft afgelopen zon dag een gelijkspel behaald tegen Bladella in Bladel. Beide ploegen begonnen voorzichtig aan de wed strijd maar Bladella kon na een tiental minuten de wedstrijd eindelijk ope nen. Beide ploegen hadden last van de straffe wind en veel ballen werden verkeerd geplaatst. De Peelkorf had moeite om een geoliede aanval op te zetten maar na hard werken werd het toch beloond met een doelpunt. Dc ruststand weerspiegelde dan ook het hiervoor beschreven spelbeeld: 2-3. Na rust kon De Peelkorf aanvallend geen gat slaan en Bladella bleef de aansluiting vingen. Desalniettemin had De Peelkorf verdedigend orde.op zaken staan en voorkwam dat Bladella langszij kwam. In de laatste minuut had Dc Peelkorf nog een riante kans om de wedstrijd naar zich toe te trek ken maar helaas kon deze poging niet verzilverd worden. De eindstand bleef dan ook op een gelijkspel ste ken. Voor de Peelkorf scoorden Evelien Arts en Nicole Tielen 2x, Mayjce v. Ass en Christel Derkx lx. Een fel spelend Boca Juniors won de derby in de eerste klasse A tegen ZW Leunen met 3-1- Het laaggeklasserde Venrayse team is door de derbywinst helemaal gevrijwaard van degradatiezor- gen. Boca Juniors streed vrijdagavond met veel inzet. Aan de hand van de uitblinkende regisseur Stanley Filon werd het veel hoger geklasseerde ZW Leunen aan de kant gezet. De Venrayse zaalvoetballers lieten zien. over veel meer kwaliteit te beschik ken dan de lage positie op de ranglijst doet vermoeden. Boca Juniors maakt een kwakkelseizoen door. Tegenval lende prestaties, een opgestapte coach, enkele onderlinge twisten en een waslijst aan blessures. Vooral de smaakmakers van vorig seizoen, Vin cent Smith en Benito Oosterwolde, konden daardoor in deze voetbaljaar gang weinig van zich doen spreken. Aanvankelijk hielden beide ploe gen elkaar goed in evenwicht met kansjes over en weer. Halverw ege de eerste helft brak Boca Juniors de score open. Het Leunse team leed bal verlies in de aanval waarna de thuis ploeg razendsnel uitbrak. Pascal Kus- ters vond een leeg doel maar het was Mohammed Naomani die het laatste tikje gaf: 1-0. ZVV Leunen kwam daar na opzetten maar de pas zestienjarige doelman Ilhan Polat wist zijn doel schoon te houden. Daarbij kreeg hij een keer hulp van de paal bij een schot van Rob Willems. ZW Leunen had wel een over wicht maar liet bereikte niet zijn nor male niveau. Teveel spelers bleven onder de maat waardoor er weinig goedlopende aanvallen te zien waren. Boven werd de Leunse ploeg ook fysiek afgetroefd door de Venrayna- ren. In de derde minuut van de tweede helft verdubbelde Boca Juniors haar voorsprong. Invaller-doelman Gijs Jeuken was kansloos tegen het beke ken afstandschot van Mohammed Naomani dat via de binnenkant van de paal in het doel plofte: 2-0. Vlak daarna trof Pascal Kusters nog de lat en greep Boca-doelman Polat twee keer goed in bij doelpogingen van Rob Willems. De jonge keeper moest capituleren op een prachtige uithaal van Marco Berden: 2-1. De derby wer.d steeds grimmiger. Marco Berden moest met geel naar de kant omdat hij de bal wegtrapte. De arbiter deelde ook een tijdstraf aan Boca uit. Kadir Savas dacht dat de gele kaart voor hem bestemd was en nam plaats op het strafbankje. Maar de leidsman maakte duidelijk dat de prent voor Ilhan Polat was die vol onbegrip naar de kant ging. Met Mohammed Naomani in het doel wist het Venrayse team de ondertalsituatie ongeschonden door te komen. ZW Leunen slaagde er niet meer op gelijke hoogte te komen. In de voorlaatste minuut viel de beslis sing. Uit een snelle aanval bracht Pas cal Kusters de eindstand op 3-1. Vrijdag 2 mei Sporthal De Wetteling 21.30 HVC/Alustema 4-Trcpkc Venray 3 22.45 Lake Valley 2-'t Kesjotje 4 Sporthal De Weert 20.00 BDZ Venray-Herb.de Peel 21.00 ZVV Leunen 3-OBR 22.00 BDZ Venray 4-ACVW Zaterdag 3 mei Sporthal De Weert 16.00 Trepke Venray 2-GFC 17-00 Trepke Venray 4-Lake Valley 3 18.00 Venrode 2-BDZ Venray 2 19-00 Trepke Vcnray-Beringe 2 (dames) 20.00 Trepke Venray 2:Amicitia (dames) Maandag 5 mei Sporthal De Weert 20.30 Lake Vailey-Kaboutcr (beker) PEEL EN MAAS Het eerste mannenteam van de Venrayse hockeyclub heeft afgelopen zondag verloren van Cranendonk. Venray kon door omstandigheden slechts tien spelers opstellen, waar van drie spelers last hadden van een blessure. Het verlies tegen de titelkan didaat uit Maarheeze was dus wel voorzien. Toch hebben de Venrayse hockeyers niet eens zo heel slecht gespeeld. Als Cranendonk goed com bineerde had het Venrayse team geen schijn van kans, maar er waren ook zeker periodes dat Venray de tegen stander onder druk zette. Dit leidde in de eerste helft onder andere tot een schitterende treffer van Ward Weijs, die dankzij zijn fabuleuze techniek ook wel de bijnaam Kanu draagt. Met een prachtige lob speelde hij de bal over de keeper heen in de kruising. In de tweede helft was het spelbeeld ongeveer hetzelfde. Cranendonk was de betere ploeg, maar onder leiding van aanvoerder Freek Alkemade ver scheen het Venrayse team toch regel matig voor het doel van Cranendonk. Dit resulteerde in nog twee treffers voor Venray, maar dit was niet genoeg om Cranendonk van de over winning af te houden. Na deze laatste uitwedstrijd van het seizoen spelen de hockeyheren uit Venray aankomend weekend twee keer thuis. Vrijdag wordt om 20.30 uur gespeeld tegen Heerlen en voor zondag 14.30 uur staat de wedstrijd tegen Don Quishoot uit Eindhoven op het programma. Uitslagen: Aspiranten Bl-SVOC B2 8-4 Welpen 1-Merselo 2 2-1 Welpen 2-Merselo 1 1-0 Welpen 6-Oranje Wit 2 2-3 Des 5-Welpen 6 3-1 Welpen 7-Mcrselo 1 1-1 Oostrum 1 -Welpen 7 0-0 Bladella-De Peelkorf 1 6-6 Lottum-De Peelkorf 2 8-7 Midweek 1-Roka 1 5-9 Programma woensdag 7 mei: Roka 1-Midweek 1 a.20.00 Midweek 2-MKV 1 a.20.00 Wittenhorst-Recreanten v.19.15 Bestellen korfbalmateriaal Heb je interesse in een korfbalpaal, -mand of -bal dan kun je deze nu bestellen. Voor 14 mei doorgeven aan Mieke Rongen, tel. 541940. De lever tijd is eind mei. Afgelopen maandag werd in de hal van TTV Red Stars het afsluitingstoer- nooi gespeeld van de Bedrijfs/Recre- antencompetitie Tafeltennis. Deze traditionele afsluiting gaf, behalve spannende wedstrijden, ook de prijs uitreiking over het afgelopen seizoen. De Bedrijfs/Recreantencompetitie van TTV Red Stars bestaat uil drie klassen, die ook dit seizoen elk een kampioen kenden. In de Hoofdklasse werd het team Old Devils fluitend kampioen. Het team bestaat uit Twan van Vegchel, Jos van der Putten en Jos Koenen. In de Eerste Klasse werd vBIT kampioen: Geert van Boven, Guus van Brederode en Wim Vullings. De Tweede Klasse kende in NLW 1 de kampioen: Franca Hendrikx. Peter Bouten. Jan van Gerven, Pascal Lucas- sen en Wilbert Janssen. Het afslui- tingstoernooi bestond uit een indivi dueel toernooi. Hier werden voor het laatst dit seizoen de messen nog eens geslepen. In de Hoofdklasse leverde dat in Twan van Vegchel de terechte winnaar op. In de Eerste Klasse lever de Sjaak Swinkels een puike prestatie door Jos Vollenberg met 16-14 in de vijfde game te verslaan. Ger Moors tenslotte won het toernooi in de Tweede Klasse. De avond werd fees telijk afgesloten met een koud buffet en een tombola (met dank aan Jac Lin- ders). Eindstanden bedrijfscompetitie 2002/2003: Hoofdklasse: le plaats Old Devils, Jos v.d. Putten, Twan van Veghel en Jos Koenen le klasse: le plaats VBIT, Guus van Brederode, Geert van Boven en Wit Vullings 2e klasse: le plaats NLW 1, Franca Hendrikx, Peter Bouten, Jan van Ger ven, Pascal Lucassen en Wilbert Jans sen Individueel kampioenschap 2003: Hoofdronde: Hoofdklasse: le plaats Twan van Veg hel 2e plaats Dudley Moss le klasse: le plaats Sjaak Swinkels; 2e plaats Jos Vollenberg 2e klasse: le plaats Ger Moors; 2e plaats Franca Hendrikx Troostronde: Hoofdklasse: le plaats Ernst Brechei- sen le klasse: le plaats Ton Peeters 2e klasse: le plaats Sandra van Meyel Donderdag 1 mei 2003 - Promotie Heren 1 naar bondsklasse Het tweede waterpoloteam van Spio is kampioen geworden. Op de laatste wedstrijddag werd over tuigend gewonnen van medekop loper Deurne. Spio overklaste Deurne en wist met ruime cijfers (9-3)te winnen. Heren 1 had eerder in de competi tie promotie naar de bondsklasse al veiliggesteld. Nog nooit eerder werd er in Venray waterpolo op dit hoge niveau gespeeld. De laatste jaren zit het waterpolo in venray enorm in de lift. Er is een ruime aanwas van jong talent en dat in combinatie van spe lers met routine heeft ervoor gezorgd dat in Venray nu ook waterpolo op landelijk niveau te bewonderen valt. Om ervoor te zorgen dat er ook de komende jaren een aanwas van talent blijft komen is Spio vorig jaar begon nen met een jeugdplan. Op een speel se manier worden jongens en meisjes vanaf 10 jaar de beginselen van water polo bij gebracht. Onder begeleiding van ervaren trainers wordt het techni sche en tactische aspect van waterpo lo uitgediept. Door jeugd vanaf 12 jaar wordt in Venray ook competitie gespeeld. Heb je een aantal zwemdi ploma's en lijkt het je leuk om in teamverband waterpolo te spelen, kom dan op maandag of vrijdag om 19,00 vrijblijvend kijken in de Sprank. Maak gebruik van de mogelijkheid om een maand'op proef te komen. Bel met 0478-514337 voor meer informa tie. Het honkbal team van Red. Caps Venray toonde veerkracht door de wedstrijd tegen Hazenkamp met 14-23 te winnen, terwijl ook de softbalsters een uitstekende start van het seizoen kenden. In de eerste inning leek het voor honkballers van Red Caps Venray van een leien dakje te gaan doordat er een 0-7 voorsprong ontstond. Aan slag maakte Red Caps Venray echter niet veel meer, waardoor de thuisploeg gestaag naderbij kon komen. Goed geplaatste honkslagen en enkele fout jes van Venray waren hieraan debet. Halverwege de wedstrijd was de stand weer gelijk op 13-13 Een korte regenonderbreking friste de Venrayse spelers aanzienlijk op, want aan slag lukte ineens alles weer. Enkele goede honkslagen, mee honkslagen en zelfs een driehonkslag van de winnende werper Gijs Ensink zorgden ervoor dat Red Caps een ruime voorsprong kon nemen. In de achtste inning wis ten de gastgevers nog éénmaal te sco ren terwijl in de negende inning geen enkel punt meer binnen kwam Hier door kijkt Red Caps Venray na drie wedstrijden terug op twee overwin ningen en één nederlaag. Volgende week zaterdag wordt alweer voor de tweede keer dit seizoen in Eindhoven tegen PSV gespeeld: aanvangstijd 18:00. De softbalsters wonnen hun eerste competitiewedstrijd van dit seizoen met 9-14 van Nuenen/Studs. Komen de zondag staat om 10:30 een ont moeten tegen Mulo in Helmond op het programma. Voor de jeugd stond er het afgelopen weekeinde slechts een wedstrijd gepland, de junioren zouden tegen de Indians uit Weert moeten, maar het slechte weer ver hinderde dat Volgende week spelen de aspiranten op zaterdag om 11:00 uur tegen Mulo, terwijl de junioren om I4:00uur in Sittard vernacht wor den. Voor vragen of andere aangelegen heden aangaande Red Caps Venray, Honkbal of Softbal kunt u terecht bij Richard Draaisma (0478-510860 06- 29 52.57.58), op website http://www.redcapsvenray.com), of via email: info@redcapsvenray.com Nedelands Jeugdkampioenschap Tafeltennis Uitslag: SW-NWC (A) 3-2 Programma zaterdag 3 mei: Mifano (A>SW 16.00 vertrek vanaf de Evenaar. Alle spelers worden verwacht, Afmelden uiterlijk donderdagavond bij Erwin van Mill, tel. 582346. Tijdens het Nederlands Jeugd kampioenschap Tafeltennis in Helmond is Kelly Willems van TTV Red Stars derde geworden in het enkelspel. Na een eenvoudige voorronde moest Kelly even aan de bak in de achtste finale tegen Jolanda Cremer. In vijf games stelde ze de kwartfinale zeker. Daarin maakte Kelly in drie games korte metten met Wies van Haaren. De halve finale bleek het eindsta tion. Tegen dc latere winnares Linda Creemers wist Kelly wel een game te winnen (waarin ze met 6-0 achter stond), maar moest het afleggen tegen de trainingsarbeid van Cree mers. In het dubbelspel ging hei beter. De finale werd gemakkelijk gehaald, samen met dubbelpartner Sigrid van Ulsen. In de finale werd echter in drie games verloren van Linda Creemers en Carla Nouwen. Sandra Oostrom deed het wat rusti ger aan. In het enkelspel verloor ze de achtste finale van Cynthia Waggeveld in vijf spannende games. Ben Hortula- nus speelde mee bij de Jongens Pupil len In de poule werd hij tamelijk kansloos uitgeschakeld door de latere winnaar Casper ter Luun en Rens van Boxtel. Met name tegen de laatste liet Ben in de derde game winstkansen liggen. Op zaterdag werd eveneens in Hel mond het NK-Jeugd gespeeld voor B- licentiespelers. Hier was 'ITV Red Stars met meer spelers vertegenwoor digd en werden enkele aardige resul taten behaald. Edwin Verhalle bereik te heel knap.de kwartfinale bij de Junioren, die echter een stap te ver bleek. Bij de Welpen bereikten Tom en Max Thijssen de achtste finales, waarvoor ze te bedeesd waren om echt een kans te maken. Richard Lar- mené bereikte bij de Junioren de hoofdronde, maar dat was tevens het eindstation. Bart Bekkema bereikte de achtste finales van de troostronde Junioren. Rob Aben verloor de kwartfinale van de troostronde Welpen, Wouter Schu wer moest in de achtste finale troostronde Pupillen het veld verla ten. Op zondag 4 mei organiseert de afdeling schaatsen en skeeleren van SVS uit Stevensbeek weer haar jaar lijkse skeelertoertocht. Deze tocht wordt georganiseerd onder auspiciën van de Skeelerbond Nederland, de afgelegde afstanden tellen bovendien mee voor het toerkanjer-klassement welke door de Skeelerbond wordt bij gehouden. De deelnemers aan deze tocht komen dan ook uit geheel Nederland. De pelotonstocht van 45 en 90 kilometer is voor de geoefende rijders. Er wordt in een gesloten pelo ton geskeelerd. Ervaren voorrijders bepalen het tempo en zorgen er voor dat de groep bij elkaar blijft. De gemiddelde snelheid van het peloton is ongeveer 22 km per uur. Start is bij de kantine van SVS (bij de schaats baan) in Stevensbeek. De eerste 45 kilometer gaat door het landelijke gebied rond Venray met voor de skee leraars goed wegdek. Daarna komt het peloton terug in Stevensbeek. Voor sommige deelnemers zit het er dan op, anderen gaan voor de 90 kilo meter en plakken er nog een lus van 45 kilometer aan vast. Voor de wat meer recreatieve skeelcrrijder of ska ter is de vrije tocht van 30 kilometer een prima optie. Deze afstand wordt in kleine groepjes verreden, waarbij rekening wordt gehouden met liet gewenste tempo van de deelnemers. Voor de basisschooljeugd is er een 10 kilometer stempeltocht. Deze wordt verreden op de Striep die voor het verkeer is afgesloten. Tijdstip start is om 10.00 uur. Tussen 9.00 en 9.45 uur kan er ingeschreven worden in de kantine van SVS in Stevensbeek (bij de schaatsbaan). Voor meer informatie: Toon Strijbosch tel. 0485 - 383412 www.svs-stcvensbeek.nl Venraynaar blijft het liefst bij tii hoofdklasser Panningen Bert Spee weet nog niet waar hij komend seizoen- voetbalt. De inmiddels 36-jarige Venraynaar voelt zich fit genoeg om nog een jaar op het hoogste amateurni veau te spelen. Het te echter de vraag of hij bij zijn huidige ver eniging Panningen doorgaat. De club wist zich afgelopen zondag door het 0-0 gelijkspel tegen TEC te handhaven in de hoofdklasse. De Venrayse voetballer houdt reke ning met twee andere mogelijkheden. Of hij stapt over naar een andere club op een redelijk niveau ('minimaal een eersteklasser') of hij stopt. Maar aan die laatste optie wil hij nog niet den ken. Het liefst blijft hij bij Panningen. Een jaar geleden maakte hij de over stap van Deurne naar sportpark de Dèl. Maar er waait komend seizoen een nieuwe wind bij de hoofdklasser. Trainer Rob Landsbergen stapt na vijf seizoenen over naar Gemert. Hij wordt opgevolgd door oud Venray- trainer Hans Vergeer die door de bezuinigingen bij Fortuna Sittard zijn baan als hoofdscout kwijtraakte. Spee voerde inmiddels een gesprek met Vergeer. "Met Landsbergen had ik vooraf de afspraak gemaakt dat ik twee keer in de week zou trainen. Op met mijn leeftijd, mijn gezin en een drukke baan in Oisterwijk kan ik niet méér opbrengen. Maar Vergeer heeft duidelijk gemaakt dal hij eist dat iedereen drie maal per week traint." Bert Spee wil niet aan die voor waarde voldoen. Het is daarom nog onzeker of hij blijft. Bovendien wil hij graag op de liberopositie spelen zoals hij de laatste drie weken heeft gedaan. Na de blamerende 0-5 neder laag tegen Deurne gooide trainer Landsbergen - deels gedwongen door blessures en schorsingen - het roer om en gaf de Venraynaar een vrije rol achterin. "En dat liep heel goed. Sindsdien hebben we geen doelpunt meer tegen gekregen en hebben we ons veiliggesteld." Spec begon het seizoen ook in de achterhoede maar toen moest hij een- op-een spelen. "Ik ben gewoon te oud om zo'n positie nog goed in te vullen. Daarvoor mis ik startsnelheid en ben kwetsbaar in de omschake ling." Later werd de Venraynaar cen trale middenvelder terwijl hij eindig de als libero in een vrije rol. "We hadden al eerder aangegeven dat we een minder risicovol systeem moes ten spelen. Sinds de zeperd tegen Deurne heeft Landsbergen voor meer zekerheid gekozen. In dit systeem zie ik nog wel een belangrijke rol voor me weggelegd." Mocht hij blijven dat hoopt hij vol gend jaar geen degradatievoetbal meer te spelen. Van de huidige selec tie vertrekken drie spelers. Thijs Joos- ten keert terug naar Venlose Boys, Albert-Jan Cornelissen gaat wellicht met zijn trainer mee naar Ge c[) spits Olaf van Schijndcl verb Terwijl de andere aanvaller Koulengani nog geen beslissq Jj genomen. Naast de komst vs Amari zou ook Michael Evaiii eens een oud VVV'er, naari komen. "De selectie moetnoj _U| vuld worden. Er moet zekers L spits bijkomen na het vertrek n Schijndel. Maar ik heb godr dat Panningen volgend seizoc draait. We hebben dit jaarvtt gehad. Zo heeft Jerry de Jos allerlei schorsingen maar deb de wedstrijden gespeeld." Bert Spee heeft dit seizos duel hoeven missen. Hi) wilt E blijf in Panningen verlengen moet hij er wel met de club a Vergeer zien uit te komen. -Vb 101 niet lukken dan heeft hij B R maand de tijd om een andeiti vinden. Zo niet dan hangt! voetbalschoenen aan de dat is moeilijk want daar vod eigenlijk nog t e jong voor Ik va d nog fit genoeg om op niveauK teren. Maar de bal ligt nu bij* ®ei Ze weten wat ik wil en zij moet 1 gesprek maar openen." p ha Programma zondag 4 me HBV 1-SSS'18 1 Ysselstevn 2-SSST8 2 1 SSS'18 3-VENRAY 8 SSS'18 4 SSS'18 5-SVOC 4 Dames SSS'18 1-De Willy's Uitslagen: Swolgen-Holthees Holthees 2-SJW 3 Holthees 3-SSS 5 Programma komend week* VCH-Holthees Holthees 2-Westerbeek 2 Griendtsveen 3-Holthees 3j Veteranen-SSS ik Uitslagen: ld SVOC 1 -Meerlo 1 iH Meerlo 2 ill Geysteren 1-Meerlo 3 Meerlo Da-JVC Da Programma zaterdag 3 Geysteren Vet .-Meerlo Vet. Programma zondag 4 met Meerlo 1-Excellent 1 SVOC 3-Meerlo 2 Meerlo 3-Leunen 4 Toxandria Da-Meerlo Da Pincombe, voor de Duitse Tina Wal ter en Ulrike Schwalbe. De wedstrijd stond dit weekend nog even op losse schroeven vanwege de vogelpest in het gebied. Burgemeester J. Waals van Venray wilde het evenement eigenlijk afblazen, maar gekozen werd voor een compromis, waarbij het fietsparkoers, dat voor een deel door de buitengebieden liep, werd gewijzigd. Uitslag World Cup duatlon Yc km. lopen, 60 km. fietsen/ lopen mannen 1. Benny Vansteelant (Bel), 2, 2. Huub Maas, 2.43.45 3. Stefan Riesen (Zwi), 2.44.35 vrouwen 1Vicky Pincombe (GBR), 3,01 2. Tina Walter (Dui), 3.05. 3. Ulrike Schwalbe (Dui), 305 np iQ

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20