sselsteyn en ostrum in tanning lik wil heel graag irofvoetballer morden" Sportnieuws -info "Dit had ik nooit willen missen Historische degradatie voor Wanssum TOP kan niet scoren tegen America BW pakt drie punten tegen Merselo SV Leunen SV Ysselsteyn VV Oostrum BVV'27 ff (en maas Donderdag 1 mei 2003 - Pagina 19 igir _o i mei is de slotdag van lidcompetitie. Veel besliss en al gevallen maar ook clubs verkeren nog in jèrheid. Zoals Ysselsteyn fc Oostrum (5F) die beiden ja gelijkspel voldoende heb- L zich definitief te handha- Isieyn krijgt in Venlo een Huif aan de nummer twee FtV gtitelkansen heeft. De ploeg Venrayse trainer John van der al de Ysselsteyners de punten jet cadeau doen. ifn niveau lager moet Oostrum dossende puntje zien te itigen thuis tegen kampioen duw. Voor de tegenstander uit staat er weinig meer op spel Ie kampioen deed afgelopen haar sportieve plicht tegen Je directe concurrent van Oos- door met 2-0 te winnen. Als jnbs gelijk eindigen dat volgt er eslissingswedstrijd want het |Ho telt in eerste instantie niet en Wanssum weten wel eaan toe zijn. Door de 2-0 zege OC verlengde Meerlo het ver blijf in de vijfde klasse. Trainer Han Friesen en doelman Arjan Cleven, die naar Volharding gaat, kunnen zondag thuis tegen Excellent met een gerust hart afscheid nemen. Afgelopen zon dag viel het doek voor Wanssum. Het zal even wennen zijn maar Wanssum speelt komend seizoen echt in de zesde klasse. Het voorlopig laatste duel in de vijfde klasse is thuis tegen Stormvogels. SVOC'Ol zaL uit tegen Constantia proberen de vijfde plaats vast te houden. In de vierde klasse F had Leunen zich bijna geen mooier slot kunnen bedenken. Op sportpark 't Klaverblad komt koploper Egchel op bezoek. De lijstaanvoerder heeft twee punten voorsprong op FCV en HBSV. Egchel zal daarom onder grote druk staan omdat het moet winnen om de titel in de wacht te slepen. Terwijl de num mer zeven Leunen onbevangen kan spelen. Venray klom door de 1-0 winst op Blerick weer een plaatsje en staat nu op de vierde plek in tweede klasse H. De mannen van trainer André Kool hof zijn duidelijk constanter gaan presteren gedurende het seizoen. Ondanks het gemis van het aanvals- duo Niels de Klerk en Ivo van der Weerden die beiden hopen op tijd fit te zijn voor de nacompetitie die op zondag 11 mei van start gaat. Venray besluit dit weekeinde de reguliere competitie met de uitwedstrijd tegen Roermond. Swolgense Boys kan zondag nog geen kampioen worden in de zesde klasse E. Het hoogst haalbare is een beslissingswedstrijd tegen koploper Resia dat al is uitgespeeld. De Swolge- naren moeten zondag op bezoek bij buurman TOP'27 in Tienray. Bij winst komen de rood-zwarten op gelijke hoogte met de Wellerlooise lijstaan voerder en moet een beslissingswed strijd de kampioen aanwijzen. Weet laagvlieger TOP'27 de Swolgense ploeg te bedwingen dan gaat de titel alsnog naar Resia. De Wellerlooise spelers zullen zondag de verrichtin gen op sportpark Hoogveld met grote belangstelling volgen. Hekkensluiter Holthees kan bij winst de rode lantaarn nog overdoen aan Merselo. Maar dan moet de club uit Holthees/Smakt wel zien te win nen bij VCH. BW'27 sluit het seizoen af met het uitduel tegen Lottum. Voor Merselo zit deze voetbaljaargang er al op. kley Deenen gaat naar voetbalschool NEC ftig, vastberaden, barm- lAan de muur van de slaap- trvan de negenjarige Wesley 1 uit Venray hangt een igrote vlag met daarop de k van Ajax. Spelen voor jlenzonen is voorlopig een levoor het voetballertje van ray. Maar het is helemaal ;erd als je wordt gescout C en volgend seizoen deel lakt van de voetbalschool (Nijmeegse eredivisieclub, ■keen dag na de dramatische (teling van Ajax tegen AC r "esley heeft zoals altijd als zijn fn spelen aan de buis gekluis- Eeten. Samen met zijn vader (en moeder Corine heeft hij Til, gebibberd en uiteindelijk ■hoen zijn helden vlak voor tijd I Champions League werden Jkcrd door de treffer van Bd' Inzaghi. Ajax is zijn club en Tots vertelt hij over het Cham- League duel tussen Ajax en Tlan dat hij eerder dit seizoen I de Amsterdam Arena mocht Jken. Wesley droomt, zoals I voetballertje^ in zijn leeftijd, jn loopbaan als profvoetballer. It wil ik heel graag." pit heeft ie. De kleine blonde taller speelt al vanaf zijn zesde Jij SV Venray. "Maar vanaf het Jhtdat hij kon lopen, trapt hij al ■alles aan. Propjes, steentjes", Izijn moeder niet zonder trots, let moment dat hij mocht voet- lagen de aanmeldingsformulie ren op het secretariaat van de e voetbalvereniging. In zijn I jaar bij de F11daarna de F2, F1 ■jaar de ElHij heeft dit seizoen pcerÖ van zijn trainer, Ron Cle- pi leider, Albert Pouwels. "Dit is el leuk seizoen en we worden toen. Venray is een fijne club Jkveel heb geleerd." Het talent (negenjarige leerling van basis- plDe Vlaswei bleef ook binnen iray niet onopgemerkt. Sinds |d traint hij zelfs al mee met de sen jongetjes die al snel twee, ar ouder zijn dan hem. Hij F' het liefste in de spits, of als buiten. Op de vraag hoeveel Finten hij dit seizoen al heeft moet hij het antwoord Pig blijven. "Dat maakt me niet fluit. Het is wel leuk als ik scoor. Jt maar winnen. Ik doe graag (pelen, samen spelen met mijn DROOM Pley is een vriendelijk jongetje, Itiden, maar als negenjarige geef Fniet iedere dag een interview, dtte karakter leverde hem eer- ptseizoen een afwijzing op van (Ook de club uit de lichtstad was jkzaam geworden op de kwali- jivan de Venraynaar. "Hij heeft pV zes proeftrainingen afge- P'i zegt moeder Corine, "Maar (daarna een brief dat hij er niet (was. Bij PSV vonden ze dat hij |tor moest worden en de hande- Jtelheid moest omhoog", geeft fe blijk' ook verstand te hebben 1C>spelletje. Wesley knikt, maar fuiet, Ajax blijft toch zijn club Pen voor PSV, dat is wat een f Ajacied eigenlijk niet doet. Na Ijziging kreeg hij al snel een uit- üwg van NEC voor een proeftrai- I Ook de Nijmeegse club scout rein Noord-Limburg. Het presen- pekje van NEC wordt erbij (dd. Wesley wijst op een foto van 1^0,seller. "Die heeft mij gescout T°reen talententraining uitgeno- J-Oat was heel leuk. Ik mocht (naar wedstrijden van het eerste INEC. Tegen Excelsior en Utrecht ■«met mijn vader gaan kijken. Ik fok nog tegen FC Zwolle." T Nijmeegse club was al snel F'gd van de kwaliteiten van Wes ley Deenen. Volgend seizoen maakt hij dan ook deel uit van de voetbal- school. Als E-spelertjc gaat hij in de D2 spelen, het schaduwteam van de D-groep met vooral jongere talentjes. De voetbalschool van NEC staat met vier sterren hoog aangeschreven bij de KNVB. Maar ook bij Corine Deen- en maakte de leiding van NEC indruk: "Naast het voetballen besteden ze veel aandacht aan school. Voor hen is het heel belangrijk dat de voetballer tjes op school ook presteren. Als ouder is dat toch een hele geruststel ling. Want hoeveel van die jongetjes worden uiteindelijk profvoetballer." Ondanks zijn jeugdige leeftijd is Wesley realistisch genoeg om te beseffen dat een carriere als profvoet baller maar voor weinigen is wegge legd, Hij droomt net als iedere kleine voetballer over een beroemde voet- Wesley Deenen is trots op zijn duppie Ajax, voorlopig gaat hij eerst naar NEC om zijn droom te verwe zenlijken: profvoetballer worden. balier te worden. En heeft hoop dat het hem wel zal lukken. Voorlopig vergaapt hij zich aan de vedetten in het stadion en op tv. Patrick Kluivert, zijn eerste idool, Ronaldo vindt hij ook keigaaf, Ruud van Nistelrooy en David Beckham, zijn naamgenoot Wesley Sneijder natuurlijk, de kleine Zuid-Afrikaan Steven Pienaar en niet te vergeten Jari Litmanen. In vrijwel ieder Europees topteam staat wel een speler die hij top vindt. Maar die staan allemaal in de schaduw bij zijn echte idool. "Rafael van de Vaart", glundert hij, "Dat vind ik de beste. Hij is mijn grote voorbeeld." De wedstrijd tussen America en TOP, twee ploegen die in de zesde klasse E in de onderste regionen vertoeven, eindigde zondag in een doelpuntloos gelijkspel: 0-0. Voor TOP was het duel belangrijk, want het kon America tot op een punt naderen. Maar dan moest de ploeg wel winnen. Geplaagd door enkele blessures reisde TOP naar America af met twee spelers uit de B I in de gelederen. TOP startte redelijk goed en America wist niet in het spel te komen. Echte potten breken kon TOP echter ook niet en de verdedi ging van America bleef redelijk gemakkelijk overeind. Na de mst ver anderde het spelbeeld niet, America werd wel de beter voetballende ploeg en kreeg enkele kleine kansen, net als TOP. Maar door beide ploegen werd onnauwkeurig met deze kansen omgesprongen. Beide keepers had den dus een gemakkelijke middag. Door twee blessures werd TOP-trai- ner Fred Weber gedwongen om de B- spelers Mailcel Brouwers en Davy Gie- lens in te zetten. De beide jongelingen deden het naar behoren en zullen ook in de toekomst zonder problemen ingezet kunnen worden. De wedstrijd eindigde doelpuntloos en dat ene puntje voor TOP zorgde ervoor dat de ploeg Merselo voorbijs treefde op de ranglijst. Merselo is uit- gevoetbald en zij kunnen TOP'niet meer inhalen. TOP kan zondag nog voor een stunt zorgen thuis tegen Swolgen. Kampioenskandidaat Swol- gen moet winnen om evenveel pun ten te halen als Resia. Mochten beide teams gelijk eindigen dan volgt er een beslissingswedstrijd op 8 mei op neu traal terrein. Er wordt in leder geval veel publiek verwacht. S.V. Leunen op internet: www.Leu nen.nI\svLeunen Afgelastingennummcr: 0900-9019074 40-jarig bestaan S.V. Leunen. Pro gramma: 30 mei: Jeugdactiviteit D-, E- en F-jeugd 08.30 uur; 30 mei: Recep tie 40-jarig bestaan 19.30-21.30 uur; 31 mei: Jeugdactiviteit B- en C-jeugd 11.00 uur; 31 mei: Feestavond alle leden van Senioren, veteranen, A- jeugd en steunende leden 20.30 uur. Onderling toernooi zaterdag 10 mei. Toernooi voor senioren, veteranen, A - jeugd en steunende leden. Uitslagen: Hegelsom C1 -Leunen C1 2-5 Leunen Dl-Belfeldia Dl 1-2 GFC D2-Leunen D3 9-0 Leunen F7-Swolg. Boys F3 3-3 Leunen A1-IVOA1 2-1 Leunen Bl-Sparta B2 0-3 Venray C3-Leunen Cl 0-1 Venray C7-Leunen C2 2-3 Meterik Dl-Leunen Dl 3-3 Leunen D2-SSS Dl 2-4 Leunen D3-Venray D8 0-20 Volharding El-Leunen El 6-1 Stormvogels E2-Leunen E2 0-11 Leunen E3-SVOC E3 2-3 Milsbeek E3-Leunen E4 5-0 Leunen Fl-HBSV F2 2-1 Ysselsteyn F2-Leunen F2 10-0 Leunen F3-Merselo F2 1-11 Leunen F5-Hegelsom F3 15-0 Leunen F6-Merselo F3 5-0 GFC F5-Leunen F7 4-4 Leunen Vet.-ONA Vet. 3-0 Meterik 1-Leunen 1 1-1 Leunen 2-EWC 2 04) Hegelsom 3-Leunen 3 1-4 Leunen 4-TOP 2 1-2 Wittenhorst 9-Leunen 5 2-0 Leunen 6-IVO 8 2-0 SVOC 4-Leunen 7 1-2 Programma donderdag 1 mei: Baarlo B2-Leunen B2 19-00 Programma zaterdag 3 mei: Leunen Al-Vesta Al 15.00 IVO B2-Leunen B2 13-30 Rood-wit C4-Leunen C2 14.00 Leunen F1-Ysselsteyn F1 09.30 Leunen F6-Venl. Boys F11 09.00 Leunen Vet.-SVOC-A 17.00 Programma zondag 4 mei: Leunen 1-Egchel 1 14.30 Sparta 2-Leunen 2 12.00 Leunen 3-Venray 6 11.00 Meerlo 3-Leunen 4 10.30 Leunen 5-SVEB 4 11.30 Venray 12-Leunen 6 09.30 Leunen 7-EEV 1 10.30 Uitslagen: RKDSO co BI-Ysselsteyn BI 2-10 Ysselsteyn B2-Sparta co B2 0-4 Ysselsteyn Cl-Sparta C2 1-7 Stormvogels Dl-Ysselsteyn Dl 6-2 Ysselsteyn D2-Oostrum D1 1-4 Montagnards E3-Ysselsteyn El 1-4 Wittenhorst E4-Ysselsteyn E2 0-2 Ysselsteyn E3-Achates E3 3-6 Ysselsteyn Fl-EWC F1 7-0 Ysselsteyn F2-Leunen F2 10-0 Venray F8-Ysselsteyn F3 0-4 SSS F5-Ysselsteyn F4 2-7 BW Mf 1 -2-Ysselsteyn Mf 1 -2 4-11 Yssclst. Mf 3-4- Hegelsom Mf 1-2 5-13 Ysselsteyn 1-MVC 1 1-1 Heijen 2-Ysselsteyn 2 0-5 Ysselsteyn 3-Helenaveen 2 4-4 Westerbeekseb.2-Ysselsteyn 4 1-6 VCH 7-Ysselstevn 6 04) Ysselsteyn 6-Grientsveen 3 afg. Programma donderdag 1 mei: IVO 4-Ysselsteyn 3 19 00 Programma vrijdag 2 mei: Melderslo Bl-Ysselsteyn BI 19.00 Programma zaterdag 3 mei: Ysselsteyn B2-Meterik B1 13.00 Leunen Fl-Ysselsteyn F1 10.30 Wittenh Mf 1-Ysselstevn Mf 1-2 13 00 Ysselsteyn Mf 3-4- BW Mf 1-2 10.30 Programma zondag 4 mei: FCV 1-Ysselsteyn 1 14.30 Ysselsteyn 2-SSS 2 13-00 Ysselsteyn 4-Wittenhorst 8 10.30 Ysselsteyn 5-SVEB 5 10.00 Sparta 6-Ysselsteyn 6 10.00 Uitslagen: SVOC A vet.-Oostrum vet. 5-0 Veritas Al-Oostrum Al 74) Oostrum BI-Meterik BI 5-0 FCV B2CO-Oostrum B2 14-0 Oostrum Cl-IVO C2 7-2 IJsselsteijn D2-Oostrum Dl 14 Ravenstein D2-Oostrum D2 13-4 Oostrum El-Wanssum El 7-7 Milsbeek E2-Oostrum E2 64) Wanssum E2-Oostrum E3 5-4 MVC'19 Fl-Oostmm F1 3-2 Oostrum F2-HRC27 F1 5-0 (F2 kampioen) HRC'27 F2-Oostrum F3 0-7 Oostrum F4-Venlose Boys 1-11 2-3 Volharding F6-Oostrum F5 1.9-0 Excellent 1-Oostrum 1 1-5 Venray 6-Oostrum 2 4-0 Oostrum 3-EWC 3 1-1 Wanssum 3-Oostrum 5 2-1 Merselo 2-Oostrum 6 1-2 Oostrum Da I-SVEB Da 1 2-2 Programma zaterdag 3 mei: Oostrum vet.-SJW vet. a. 16.30 Wittenhorst B2-Oostrum B2 a. 14.00 Oostrum D2-De Zwaluw D2 a. 11.30 Oostrum Cl-C. Kingwood (vr)a,13.30 Programma zondag 4 mei: Oostrum 1-De Zwaluw I a.14.30 Oostrum 2-Olympia 2 a. 12.00 SVEB 3-Oostrum 3 a.10.00 SJW 2-Oostrum 4 a. 11.30 Óostrum-5-BW 2 a. 10.30 Oostrum 6-BW 3 a. 10.00 Stormv. Da 1- Oostrum Da 1 a. 11.00 Programma dinsdag 6 mei: Oostrum veteranen mini-toernooi in Liessel a. 19.00 Programma donderdag 8 mei: Jeugdkader vergadering in de kantine aanvang 20.30 uur. Uitslagen: SVOC'Ol Al-BW Al 4-0 BW Cl-Irene Spel C3 2-1 Kronenberg D1 -BW D1 2-3 BW F1-America F2 4-1 BW F2M-Volharding F2 3-14 Venray F12-BWF3 12-0 BW MFl/2-Ysselsteyn MF1/2 1-1/3-0/0-5/0-5 Programma zaterdag 3 mei: Inhaal: BW Al-Venl. Boys A2 14.00 BW Cl-Baarlo C2 13.30 Venl. Boys F9-BW F3 09.00 Ysselst. MF3/4-BW MF1/2 (vr) 10.30 Toon Poels stopt na veertig jaar met fluiten 'Veertig jaar fluiten is uniek'. Dat staat boven de uitnodiging die de stichting Vrienden van de scheidsrechter heeft rondge stuurd voor het afscheid van Toon Poels. Op zaterdag 24 mei wordt op sportpark De Vlies in Ysselsteyn afscheid genomen van de 66-jarige fluitist. Met een wed strijd tussen oud-spelers uit de regio Venray en een team van scheidsrechters. Uiteraard fluit Toon Poels zijn eigen afscheids- duel waarna de feestelijkheden kunnen beginnen. Afgelopen zondag vierde de Ven raynaar een heel ander jubileum. Op 27 april was hij veertig jaar getrouwd. Dit ging in stilte voorbij want Toon wilde niet meer zo'n drukte zoals bij zijn 25-jarig huwelijksfeest. Toen puil de zaal In d n Engel uit en leek er geen einde te komen aan het handjes schudden. Afgelopen zondag gingen Toon en Mia met de dochters Ine en Angèle, de schoonzoons en de klein kinderen Tom en Stan een dagje naar de Beekse Bergen. "Het was een prachtige dag. Ik ben blij dat we het zo in alle rust met het eigen gezin hebben gevierd. We hadden echt geen zin meer in zo'n drukke brui loft." Komende zondag bereikt Toon Poels een nieuwe mijlpaal. Oostrum 2 tegen Olympia 2, in de vierde reserve klasse, wordt zijn allerlaatste competi tieduel. Na veertig jaar zet hij een punt achter een imposante loopbaan. Het komt zelden voor dat een arbiter vier decennia actief blijft op de ama- teurvelden. "Ik ben er heel dankbaar voor dat ik veertig jaar heb mogen volmaken. Fluiten is een prachtige hobby. Ik had dit nooit willen mis sen." Zes jaar geleden bij zijn zestigste verjaardag had Toon al willen stop pen. Maar collega's haalden hem over om door te gaan. "En toen heb ik me voorgenomen om de veertig jaar vol te maken. Alhoewel het twee, drie jaar geleden even heel moeilijk ging. Ik had veel last van mijn rug en heu pen. In het ziekenhuis van Venray zei den ze dat het slijtage was. Ik kwam daarna gelukkig bij doktor Sala in Eindhoven terecht. Die constateerde dat alle spieren vastzaten. Ik moest veel zwemmen, wandelen en vooral fitnessen. En dat doe ik nu elke dag. In de kelder onder mijn woonhuis waar ik ooit begon met de bloemen verkoop heb ik een fitnessruimte. Ik voel me nu weer topfit en zou nog makkelijk door kunnen gaan met flui ten. Maar het is nu echt genoeg geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Ik heb alles meege maakt in mijn carrière. Ik fluit straks alleen nog de thuiswedstrijden op zaterdagmiddag van de veteranen van SV Venray. Dan kom ik steeds weer die oud-voetballers tegen die ik vroe ger allemaal gefloten heb. Heel leuk is dat." Toon Poels is geboren en getogen in Merselo. In 1959 was hij medeo prichter van de voetbalclub. Hij was ook de eerste secretaris en jeugdlei der en hij speelde in het tweede.elfi tal. Merselo voetbalde toen nog op een terrein aan de Endepoel. Tijdens een thuiswedstrijd van Merselo 1 BW tegen Merselo werd een duel om des keizers baard. Beide ploegen hebben in de zesde klas se E niets meer te winnen of te verliezen en aan het spelpeil van zondag was dat ook goed te zien. BW benutte de kansen beter en hield de drie punten in eigen huis: 2-0. De eerste twintig minuten van het duel gebeurde er weinig tot niets. Wat kleine schermutselingen, maar het spel speelde zich vooral op het middenveld af. In de twintigste minuut kreeg de Blitterswijckse ploeg een hoekschot. De bal zeilde over de doelman van Merselo heen en werd ongelukkig geraakt door Merselo-ver- dediger Stefan Wilms die de bal in het eigen doel werkte: 14). Na deze treffer kwam BW iets beter in z'n spel en steeds meer in balbezit. Bij vlagen combineerde de ploeg redelijk waardoor de Merselo- defensie meer en meer onder druk kwam te staan. Maar Merselo ook wist enkele keren uit een snel uitgevoerde counter gevaar te stichten. Het geluk was echter niet aan de zijde van de Merselose ploeg, want zelfs de fraai ste kansen werden om zeep gehol pen. Na deze aantrekkelijk periode met kansen over en weer zakte het spelni- veau aanzienlijk. Vlak voor het rust- signaal raakte grensrechter Twan Ingepas van BW ernstig geblesseerd na een botsing met twee spelers en hij moest per ambulance naar het zie kenhuis afgevoerd worden. Na een gedwongen pauze van bijna veertig minuten klonk het beginsig- naal voor de tweede helft. Aan het speelbeeld veranderde echter weinig, want BW-Merselo bleef een gezapige partij. Na 25 minuten in de tweede helft kreeg BW een goede kans op 2-0. De bal werd vanaf de linkerkant van het veld hoog voor hét doel van Merselo gespeeld, maar de inkomende R. Tis- sen zag zijn kopbal net over de lat ver dwijnen. BW ging meer druk uitoefe nen en kreeg ook kansen, maar pas in de 75ste minuut wist de ploeg de tweede treffer te scoren. De bal werd door enkele Merselo-verdedigers slecht weggewerkt en uit de scrimma ge voor het Merselo-doel kwam de bal voor de voeten van linkerspits M.Wijnhoven die deze kans feilloos binnentikte, 24). Een klein offensiefje van BW in de eindfase van het duel leverde geen treffers meer op. BW wist de kansen beter te benutten en pakte zodoende de drie punten. leverde Poels flink wat commentaar op de leiding. KNVB-man Herman Langenkamp ergerde zich aan het 'geknaoi' van de jonge Merselonaar. "Als jij het beter kunt dan moet je zelf maar gaan fluiten", beet Langenkamp hem toe. "Ik weet zeker dat ik het beter kan", reageerde Poels die direct de daad bij het woord voegde en zich aanmeldde voor de cursus die hij samen met Jan Raedts en Theo van Waaijenburg doorliep. Toon moest onderaan beginnen. De streekderby Meterik 3-MeldersIo 3 was zijn allereerste wedstrijd. Dat duel zou hem nog lang heugen. Want bij Melderslo voetbalde ene Bolly Bur- henne. "Die ging steeds veel te fel de duels in. De aanvoerder van Melders lo zei 'ik durf er niéts tegen te doen'. Maar ik was het zat en stuurde hem het veld af. Toen sloeg hij mij vol in de maag." Hij staat op van zijn stoel en demonstreert veertig jaar na dato de eerste - en ook de enige klap - die hij moest incasseren. "Burhenne werd voor vijf jaar geschorst. Hij is daarna bij Dijkse Boys gaan voetbal len. Hij heeft me in de tussentijd regelmatig opgezocht. Dan stond hij achter het doel als ik ergens aan het fluiten was. Daar heb ik me nooit iets van aangetrokken. Ook heb ik die wedstrijd niet gestaakt. Na die klap heb ik gewoon doorgefloten." Waar menig jonge arbiter na zo'n eerste ervaring direct gestopt zou zijn daar ging hij door. In 1968 maakte hij pro motie naar de 'grote' KNVB. Hij ging ook fluiten in midden en zuid-Lim burg. "Dat lag me wel. Daar ging het er heel anders aan toe. Daar waren veel derby's tussen wijken en dorpen. Vooral langs de Duitse grens bij Kerk- radc en Brunssum heerste een heel andere mentaliteit. Het komt mis schien omdat ik zelf nooit hoog gevoetbald heb. Maar in beladen der by's met veel publiek en veel span ning en strijd voelde ik mij op mijn best. Dat ging me beter af dan een wedstrijd tussen echt voetballende clubs zoals Venlose Boys of Sportclub Irene in die tijd. Vanaf de allereerste minuut moest je er bovenop zitten. En prachtig vond ik dat om tussen die gasten in te lopen. Je moet niet alles willen horen wat er gezegd wordt. Maar je moet wel alles zien. Ook floot de Venraynaar graag Venlo. Vooral in de jaren zestig en zeventig was dat een beruchte club. Veel scheidsrechters meden daarom sportpark Genooi. "Maar ik ging daar graag naar toe. Dat kwam ook door mijn werk op de veiling. Daar was ik bemiddelaar tussen kopers en tuin ders. Dat ging er in die tijd soms hard aan toe, Dagelijks ging ik met die lui om. Daar heb ik heel van geleerd." Tot 1984 acteerde de Venraynaar in de hoogste regionen tot in de hoofdklasse toe. Omdat hij toen 47 jaar werd moest hij terugkeren naar het afdelingsvoetbal. Hij herinnert zich nog de bekerfinale tussen SVN en Venlo. En de beslissingswedstrijd in de eerste klasse voor 5000 man publiek tussen RKONS en Sittard. RKONS won en promoveerde naar de hoofdklasse. Zijn laatste duel in de KNVB was tussen Leunen en RKDEV. "Dat ging om het kampioenschap in de vierde klasse. Ik had zelf om die wedstrijd gevraagd. Maar achteraf had ik beter ergens ver weg kunnen fluiten. RKDEV won terwijl Leunen het ver diend had. Dat kwant ook omdat ik een handsbal van de Arcenaren niet had gezien. Dat spijt me nu nog steeds." Arbiters die altijd hoog gefloten hebben hadden meestal weinig trek om na hun 47e weer helemaal onder aan te beginnen. Tegenwoordig hoeft dat ook niet meer. Maar begin jaren tachtig waren er nog zoveel scheids- echters dat de 'oudjes' weer helemaal terug bij af waren. Voor Toon Pöels was dat evenwel geen probleem. Hij floot met evenveel plezier de lagere elftallen in de regio. Later klom hij vanzelf weer omhoog en floot de laat ste jaren ook weer duels in de vierde en vijfde klasse. Hij heeft het scheidsrechteren in de loop der jaren zien veranderen. "Er is nu minder respect voor elkaar. Vroeger konden de spelers meer incasseren. Nu willen ze vooral uitde len en ze accepteren minder. Strijd is er altijd op de voetbalvelden geweest. Maar vroeger blesseerden de spelers elkaar niet Ze gaven elkaar een hand en trokken elkaar omhoog. Tegen woordig moet je het anders aanpak ken. Je moet vooral proberen om ongewenste situaties te voorkomen. Daarvoor moet je een wedstrijd goed kunnen aanvoelen." Tot aan de laatste dag voelde Toon Poels zich in zijn element op het voet balveld tussen al die veel jongere gas ten in. "Het is gewoon hartstikke leuk. Want ze zijn het nooit met je eens. Ik houd wel van kritiek. Maar ook om leiding te geven en in te grij pen als het nodig is. Ik heb aan al die jaren veel goede en fijne contacten overgehouden met spelers en clubs. Maar als ik op het veld sta dan ken ik niemand. Dan is iedereen gelijk. Maar het is nu voorbij. Een mooiere hobby had ik me niet kunnen wensen. Ik ben Herman Langenkamp nog altijd dankbaar dat hij me veertig jaar gele den uitgedaagd heeft..." Aanvoerder Wijnhoven: "Zo snel mogelijk terugkomen" Wanssum bereikte afgelopen zondag het dieptepunt in het 76- jarige bestaan. De blauw-witte for matie daalde door het 7-1 verlies bij DSV af naar de kelder van het amateurvoetbal. Aanvoerder Rob Wijnhoven hoopt het verloren gegane terrein zo snel mogelijk te herwinnen. Oudere supporters haalden de laat ste maanden vaak herinneringen op aan de roemruchte historie van de club. In de jaren zestig speelde Wans sum zelfs in de tweede klasse. En het was daarna decennia lang een toon aangevende club in de derde en de vierde klasse. Maar sinds de nieuwe eeuw ging het snel bergafwaarts. In 2001 degradeerde de club naar de vijfde klasse en twee jaar later moet Wanssum opnieuw een stapje terug doen, "Oud-voetballers en oud-leden spraken er echt schande van", vertelt Rob Wijnhoven. "Ze vinden het schandalig dat de voetbalclub zo ver is weggezakt. Dan komen weer al die verhalen boven van vroeger dit en vroeger dat..." In de laatste vijf duels wist Wans sum niet meer te winnen waardoor degradatie onafwendbaar werd. Dit betekent echter niet dat de hoofd macht helemaal uit elkaar valt. Vorige week heeft het elftal de koppen bij elkaar gestoken. Alleen doelman Brian Philips doet een stapje terug naar het tweede elftal. Op een of twee twijfelaars na blijft de ploeg vol ledig intact. Ook de routiniers Rob Wijnhoven (31) en Sjek Wilmsen (33) voelen zich niet te groot voor de zesde klasse en gaan nog minstens een jaartje door. "Ik ga zeker door. Alhoewel ik vooral op maandag merk dat de jaren beginnen te tellen. Toen ik tien jaar jonger was gaf ik ook af op dertigers die ermee stopten. We moe ten nu niet de kopjes laten hangen. We beginnen komend seizoen vol goede moed opnieuw met een nieu we trainer (Cor Berkers, red.). En we hopen zo snel mogelijk terug te keren naar de vijfde klasse." Aanvoerder Wijnhoven toont zich wel tevreden over de inzet die dit sei zoen getoond is. Maar de aanvalsop bouw en het scorend vermogen lie ten duidelijk na. "En als we zoals afgelopen zondag met 2-0 achterko men dan knakt er iets. Mentaal en fysiek zitten we er dan doorheen. Iedereen was kapot van de degrada tie. Maar we moeten ook reëel zijn. We hebben een krappe selectie en bij blessures komen we in de proble men." Rob Wijnhoven beseft dat zijn club in de zesde klasse veel oude bekenden uit de vierde klasse tegen komt zoals Resia, Melderslo, Lottum, en GFC. "Het zal echt niet gemakke lijk worden om direct na de degrada tie weer bovenin te eindigen. Maar ik denk dat we op een lager niveau meer aan voetballen toe komen. Dat we meer rust krijgen in <le opbouw en daardoor meer kansen creëren.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19