K aalf koninklijke onderscheidingen ADO© ILCHST 4\e Koninklijke onderscheidingen in Maashees en Overloon idden in ourdesgrot APK-keuring bij een grote beurt! (excl. roetmeting) Honderdvierentwintigste jaargang - week 18 - donderdag 1 mei 2003 EL EN MAAS gelegenheid van de jaar- lintjesregen werden in y door burgemeester ('twaalf personen gede erd. Dat gebeurde dins- ilitend tijdens een feeste- bijeenkomst in de !aal van het gemeente- ffouw L. Broeksteeg- tkens (73) uit Venray is fmd tot Lid in de Orde van ;-Nassau vanwege haar dan 25-jarige vrijwillige voor de Zonnebloem. Deze iging zet zich in voor lang- zieken in de thuiszorg, maande bejaarden en licha- gehandicapten. nouw H. Geurts-Wismans lit Leunen is benoemd tot de Orde van Oranje-Nassau ege haar verdiensten voor unse gemeenschap als vrij ster bij de Zonnebloem, het ifonds en de dorpsraad, heer P. Hebben (61) uit is benoemd tot Lid in de van Oranje-Nassau vanwege crdiensten; meer dan 25- bestuurslidmaatschap en dtterschap van de perso- rereniging van het Vincent ogh Instituut. heer F. Hendriks (57) uit lo is benoemd tot Lid in de van Oranje-Nassau vanwege verdiensten voor de gemeenschap, met als lid en voorzitter van fan- Oda in Merselo, waarvan ms erevoorzitter is. heer P. Maes (61) uit nray is benoemd tot Lid in rde van Oranje-Nassau van wege zijn verdiensten voor de Castenrayse gemeenschap, zoals zijn bijna 40-jarig bestuurslidmaat schap en penningmeesterschap van SVOC'Ol, zijn ruim 20-jarig kerkmeesterschap van de Matthiasparochie, tien jaar pen ningmeester van de Stichting Gemeenschapshuis en vele ande re activiteiten. Hij is nu nog bestuurslid van streekmuseum De Locht in Melderslo. De heer H. Meijer (60) uit Venray is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn verdiensten voor de Bond van Wapenbroeders, zijn vele publica ties op het terrein van (militaire) onderscheidingen en zijn jaren lange inzet voor de jaarlijkse dodenherdenking op de Engelse militaire begraafplaats en zijn inspanningen voor de Britse oor logsveteranen. Prof. mr. J. Nota (77) uit Venray is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn meer dan 40-jarige inzet als bestuurslid van talloze stichtingen en instellingen op met name het gebied van het jeugdrecht en de kinderbescherming, maar ook in de gezondheidszorg en in diverse kerkbesturen. Mevrouw M. van Pelt-Stumpe (63) uit Venray is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau van wege haar meer dan 25-jarige inzet voor de Zonnebloem, onder andere als bestuurslid vrijwilli gerswerk bij de afdeling De Burggraaf en penningmeester van het regiobestuur. De heer L. Pouwels (64) uit Heide is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau vanwege zijn verdiensten voor de Heidse gemeenschap, onder andere op grond van zijn bijna 20-jarig voor zitterschap van de Dorpsraad Heide, zijn bijna 30-jarig voorzit terschap van het Gemeenschapshuis Gelderkoel en vele andere maatschappelijke acti viteiten. De heer F. Stollman (62) uit Oirlo is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau van wege zijn nationale en internatio nale verdiensten op economisch gebied, die hij met name verwor ven heeft in zijn functies van Algemeen directeur Xerox Nederland BV en directeur Europa van Xerox. Daarnaast heeft de heer Stollman nog een aantal maatschappelijke functies vervuld. Mevrouw T. Sulsters-Min (66) uit Venray is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau van wege haar meer dan 40-jarige vrij willige inzet voor de stichting Vizier, waarbij zij zich heeft inge spannen om het leven van een groot aantal geestelijk gehandi capte medemensen zonder fami lie zoveel mogelijk te veraangena men. ook is zij actief als vrijwilligster in de bejaardenzorg. De heer J. van Toor (81) uit Venray is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau van wege zijn brede maatschappelijke verdiensten gedurende een perio de van meer dan 40 jaar als (oprichter en) bestuurslid van diverse Venrayse verenigingen nen stichtingen, waaronder MMSK St. Petrus Banden, Stichting De Hazekeutel, Stichting De Springplank en de Hartstichting afdeling Venray. Mevrouw T. Sulsters-Min (66) De heer J. van Toor (81) De heer L. Pouwels (64) De heer F. Stollman (62) De heer P. Maes (61) De heer H. Meijer (60) Prof. mr. J. Nota (77) Mevrouw M. van Pelt-Stumpe (63) meimaand is van oudsher- oktober- de maand die aan lis toegewijd. Dit jaar wordt het vijfde jaar na de inzege- ifl 1998 weer elke vrijdag om öuur het rozenhoedje gebe- ei dce Lourdesgrot aan de straat in Venray. Deken ten is hierbij aanwezig, mits werkzaamheden dit toelaten. wordt er ook gezongen niet door een koor. U bent urte welkom bij dit sfeervol- hcuren. Ze starten op 2 mei tarna iedere vrijdag van de ld mei. Er zijn weer voldoen- ilplaatsen aanwezig en de desgrot is weer mooi ver- 0ok op andere dagen kunt u de grot bezoeken, en eventueel een kaarsje aansteken. Het is echt de moeite waard om de lourdes-grot en St Joseph met een bezoek te vereren. Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wonssum Autobedrijf Van Haren B.V. badhuisstraat 38, Venray, tel. (0478) 556111 «straat 9, 5831 AL Boxmeer, tel. (0485) 561717 Deuren Serres 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Burgemeester Hendriksen reikt lintjes uit De heren A.P. Bloemen en J.G.H. Smits uit Maashees, de heer A.H.A.J. Meijer uit Overloon en mevrouw H.C. Vane uit Maashees zijn dins dagmorgen door burgemees ter Hendriksen van de gemeente Boxmeer koninklijk onderscheiden. Zij werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De heer Bloemen is vanaf 1985 (bestuurlijk) verdienstelijk, in het bijzonder voor de kerk, Gemengd Zangkoor St. Cecilia en carnavals vereniging de Bliekers. Hij werd in 1959 lid van het toenmalige mannenkoor in Maashees. In 1961 is het Gemengd Zangkoor St. Cecilia opgericht. Bloemen is sinds de oprichting actief koorlid. Vanaf 1972 tot 2000 was hij tevens voorzitter. Ook was hij hulpdirigent. Verder is hij vanaf de oprich ting in I960 tot 1980 vice-voorzit- ter van carnavalsvereniging de Bliekers geweest. Hij was twintig jaar lid van de Raad van Elf en werd in 1971 uitgeroepen tot prins. In 1980 was Bloemen betrokken bij de oprichting van de oud-prinsenkompaneej de Prinsenfuuk, waarvan hij tot 1993 secretaris was. Ook is hij bijzon der actief betrokken bij diverse activiteiten van de parochie. Hij is al meer dan 15 jaar hulpkoster, is erg behulpzaam bij de diensten in de kerk en zorgt jaarlijks voor een prachtige kerststal. SMITS De heer Smits maakte zich geruime tijd (bestuurlijk) verdien stelijk, in het bijzonder voor het gildewezen. Hij was luitenant- schrijver en werd later archivaris van het St. Joris en St. Anthoniusgilde. In 1977 en 1978 Van links naar rechts: De heer De Meijer uit Overloon, de heer Bloemen uit Maashees, mevrou w De Vane uit Maashees en de heer Smits uit Maashees was hij lid van de heroprichtings commissie van het Gilde Maashees. Vanaf 1997 is hij secre taris van de schuttersgilden van de gemeente Vierlingsbeek en later tot 2001 secretaris van de schuttersgilden van de gemeente Boxmeer. Vanaf 1995 is hij secre taris van de Studieadvies en ten toonstellingscommissie van Schuttersgilden in het land van Cuijck. Vanaf 1996 was hij ook secretaris van de Kleine Kring van Schuttersgilden en lid van de SAT- commissie van de Federatie van schuttersgilden Noord-Brabant. Sinds 2000 is hij ook lid en vanaf 2002 secretaris van het dagelijks bestuur van de plaatselijke heem- kundevereniging, de stichting de Oude Schoenendoos in Vierlingsbeek. Ook op onder andere het sportieve vlak was hij actief. Zo was hij medeoprichter en aansluitend secretaris van de voetbalvereniging Oude Glorie van 1968 tot 1970 en bestuurslid van de supportersvereniging van voetbalvereniging Volharding in Vierlingsbeek van 1962 tot 1965. In 1965 was hij lid van de oprich tingscommissie van de dorpsver eniging Maashees. Van 1967 tot 1980 was hij bestuurslid en pen ningmeester van carnavalsvereni ging de Bliekers. DE VANE Mevrouw De Vane maakt zich vanaf 1985 (bestuurlijk) verdien stelijk, in het bijzonder voor de Katholieke Bond voor Ouderen. Zij is voor deze bond actief met de ledenwerving, het ophalen van de contributie, ziekenbezoeken en tevens is zij de contactpersoon bij de activiteit 'Meer bewegen voor Ouderen', MEIJER De heer Meijer maakt zich vanaf 1972 (bestuurlijk) verdien stelijk, in het bijzonder voor het Sint Theobaldusgilde en de St. Theobaldus Sjowband Drumfanfare in Overloon en het Maasziekenhuis in Boxmeer. Sinds 1970 is hij werkzaam als magazijnchef in het Maasziekenhuis. In 1972 nam hij actief deel aan de voorbereidings commissie voor de wettelijk ver plichte instelling per 1 januari 1973 van de ondernemingsraad, waarvan hij vervolgens secretaris werd gedurende zes jaar. Hij was twintig jaar bestuurslid van de personeelsvereniging van het Maasziekenhuis. Daarnaast was hij lid van diverse activiteitenconn missies. Sinds 1971 is hij secretaris-pen ningmeester van het Sint Theobaldusgilde in Overloon. Hij is de motivator van het gilde. Zijn grote liefde is de Theobaldus Sjowband Drumfanfare. Mede door hem is het gilde toonaange vend en uniek in de kring en de regio. Vanaf 1997 is hij ook nog secre taris-penningmeester van stich ting 't Gildehuus. Hij hielp mee bij de bouw van het jongerenhuis De Smurf en hielp bij de bouw van het nieuwe gildehuis. Hij zorgt al twintig jaar voor het ophalen van oud papier voor het gUde. Tevens verzorgt hij belange loos video-opnames voor het Overlooins Toneel, voor de uit zending van de eucharistieviering op de lokale tv en voor carnavals vereniging de Huibuuke.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15