Met hart en ziel voor de zaak taatsloterij Award oor Mia Jansen Yvonne Poels wint solistenconcours Zilveren speld voor Ans Siebers Scholierenrevue ff ALCAST Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray Honderdvierentwintigste jaargang - week 16 - donderdag 17 april 2003 L EN MAAS en Maria van 'In den Engel' 50 jaar getrouwd f H,n Munrkhnf- „n nnirTirrmrr n— den Munckhof: een naam in Venray. Net afé In den Engel. Zeg Jac iria van 'In den Engel' en tel Venraynaren op leef- egint meteen een lichtje anden. Want jarenlang het echtpaar Van den Jthof hét gezicht van aal In den Engel in de straat in Venray. En ook omen ze hun oudste zoon en oudste dochter Carla regelmatig een handje to in het eetcafé in hartje ram. Want in In den Engel hart. Op dinsdag 22 Ivieren Jac en Maria van Munckhof-Claessens hun eo bruiloftsfeest, den Engel is al jaren een jp in de regio Venray. Het is ledrijf met een rijke traditie, recieze leeftijd van In den is niet bekend, maar in een nming van de afdrachten der ra uit 1541 wordt al vermeld len Engel een kwart vat wijn nde had afgedragen, gin 1900 nam de vader van Fieter-Jan, het bedrijf over ajn oom die het daarvoor van zijn ouders had overge- m. In september 1944 werd edrijf volledig verwoest door bombardement op Venray, na de oorlog werd het café auwd en overgenomen door den Munckhof, die samen zijn vrouw Maria Claessens )r zorgde dat In den Engel «grip op horecagebied bleef regio Venray. Jarenlang ston- ze achter de tap van het «afé en later bouwden ze In ingel uit met een grote zaal bijvoorbeeld trouwfeesten rotere partijen. Nu runnen wee oudste kinderen, Carla tier, het bedrijf in hartje BOERDERIJ scheidenheid siert de mens. spreekwoord dat zeker van issing is op Jac en Maria van Munckhof-Claessens. Want iefst zouden ze hun gouden Ésfeest stilletjes vieren met familie, vrienden en beken- zonder veel poeha. Want wat nu zo bijzonder aan vijftig luwelijk, zo vragen ze zich af. ze hebben altijd hard erkt en zijn nog altijd erg kkig met elkaar, maar om hun isverhaal aan de grote klok te in de Peel en Maas? Nee, hoeft voor hen niet zo. Maar mg aandringen van hun vier gaan Jac en Maria toch overstag. Eerst aarzelend, maar naarmate het interview vordert, komen te toch steeds meer op de praatstoel te zitten. En blijkt dat Jac en Maria mooi kunnen vertel len, over Venray, over In den Engel en over hun huwelijksdag, alweer een halve eeuw geleden. Even terug in de tijd. Jac is een Venraynaar in hart en nieren. Werd geboren in een boerderij met dorpscafé op de plek waar nu eetcafé In den Engel is gevestigd. Vader werkte vooral op de boer derij, moeder runde het café. Ook alle kinderen werkten mee in het bedrijf. Zo ook Jac, die het harde werken met de paplepel kreeg ingegeven. Net zoals iedereen in die tijd, want luxe was er niet of nauwelijks en ook de familie Van den Munckhof moest elk dubbel tje twee keer omdraaien. Bij de familie Claessens in Leunen was het niet anders. Ook Maria had op jonge leeftijd al tal van baantjes om de kost te verdienen. Via wat vrienden van Jac kenden ze elkaar al. Wanneer ze voor het eerst met elkaar uitgingen, weten Maria en Jac al niet meer precies. Met de kermis misschien? Want in die 'jaren waren er nog geen discothe ken die wekelijks hun deuren openden voor de jeugd. In ieder geval zagen de twee het wel in elkaar zitten en op 21 april 1953 gaven de jong geliefden elkaar het jawoord. Jac had enkele jaren eer der al het bedrijf, dat in 1944 werd getroffen door een vol treffer van de. Amerikanen, van zijn vader overgenomen en opnieuw opgebouwd. DORPSCAFÉ "We hadden een echt dorps café, maar bij ons werden ook wel%bruiloften en andere feesten gehouden", zegt Jac. "Later heb ben we aan het café nog een grote zaal gebouwd, daarna kre gen we ook veel verenigingen over de vloer." Café-zaal In den Engel groeide en groeide en door de jaren heen veranderden de gebruiken en mede daardoor ook de accommodatie. Meer dan der tig jaar waren Jac en Maria de gezichten van In den Engel. Een drukke, maar ook erg mooie tijd, vindt Maria. "We zijn geloof ik maar vier keer op vakantie geweest, maar hebben altijd geno ten van ons werk. Eigenlijk heb ben we het nooit als werk gezien, maar als hobby. We vonden het altijd prachtig om de mensen van een hapje en een drankje te voor zien en onder de mensen te zijn." Dat is ook de reden dat Jac en Maria, die tegenwoordig in een woning aan de Poststraat om de hoek bij In den Engel wonen, nog dagelijks te vinden zijn in het hui dige eetcafé. Om wat groente schoon te maken bijvoorbeeld, of wat te poetsen. Maar vooral te kletsen met familie, bekenden en toevallige voorbijgangers. Want dat is wat Jac nog altijd graag doet. Ook gaat hij nog regelmatig de natuur in, samen met wat vrienden wandelen in de Peel bij Griendsveen, het gebied waar hij als jager jarenlang rondstruinde. Echte hobby's hebben Jac en Maria niet. Ze brengen menig uur tje door in In den Engel, krijgen regelmatig aanloop van hun (klein)kinderen, vrienden en bekenden en hopen vooral dat het goed blijft gaan met het fami liebedrijf bij uitstek. "Jarenlang hebben we ons met hart een ziel ingezet voor de zaak", zegt Jac. "Dat de zaal nu weg is, daar heb ik best moeite mee gehad, maar het is helaas niet anders. Ja, ik natuurlijk ben ik trots op het bedrijf. Peter en Carla doen het prima." Jac en Maria vinden het leuk om in plaats van cadeaus een gel delijke bijdrage te ontvangen voor The Project for the Blinds in Tibet van Paul Kronenberg en Sabriye Tenberken. "Bij ons 25-jarig huwelijksfeest kregen we meer dan honderd bloemstukken en tien fruitschalen, geloof ik. Nou vind ik fruit hartstikke lekker, maar we vonden het toch leuker om iets voor een goed doel te doen. Paul Kronenberg heeft nog bij ons in de zaak gewerkt, van daar dat we voor zijn project heb ben gekozen." Op dinsdag 22 april vieren Jac en Maria van den Munckhof hun gouden bruiloftsfeest. Er is gele genheid tot feliciteren van 17.15 tot 18.45 uur in het Pelgrimshuis, St. Jozeflaan 52 in Smakt. »or de zevende keer vond prijsuitreiking plaats van Prestigieuze awards voor este verkooppunten van Staatsloterij. Mia Jansen bet gelijknamige sigaren- in Venray viel ook dit jaar triade prijzen. Staatsloterij is de echte lote- a Nederland met een prijzen- van 350 miljoen per jaar en ttijzen worden belastingvrij ieerd. Van de inleg gaat 165% in de prijzenpot. In werden totaal ruim 58 mil ten verkocht. ïgeveer 200 gasten waren lerig op de feestelijke gala- waar de winnaars in de blende categorieën in het Pftje werden gezet. De beste °oppunten werden bekend 1Jkt (top 25), de beste r- 'punten $an Staatsloten per 'acie (top 3), de beste ver- 'punten van Oudejaarsloten '0) en de beste vcrkooppun- van TicketBox (top 10). 05 werd de runner-up Award 01 de verkooporganisatie gemaakt. 6 award is voor een ver- 'Punt of keten met een groot ^percentage in de ver- Het gehele programma omlijst met een optreden ke Towers, Frans Bauer en 'Meijer. In de categorie béste °Per van de Provincie bur8 bereikte Sigarenhuis Cn uit Venray de fantastische Plaats. Zij waren zeer ver- met het bereikte resultaat. Mia Jansen won opnieuw de Staatsloterij A ward in de categorie beste verkoper. Op donderdag 24 april vindt in de Venrayse schouwburg de tweede editie van de Regio Revue plaats. De Regio Revue is een gezamenlijke theatervoorstelling van zes Noord-Limburgse middel bare scholen (Dendron college, College Den Hulster, Blariacum College, Valuas College, Bouwens van der Boije college, Raayland College). Elk van de scholen is in het programma vertegenwoor digd met de drie kwalitatief beste stukken uit de eigen schoolrevue van dit schooljaar. Waarschijnlijk betreft het hier een uniek ver schijnsel in Nederland, maar zeker in Limburg. Veel middelbare scholen in Nederland hebben een jaarlijkse show waarin leerlingen hun talen ten op het gebied van muziek, dans, toneel, cabaret, enz., kun nen laten zien. Maar als je dan van een totale bevolking von zo n 15.000 leerlingen de allerbeste acts in één show bij elkaar brengt, dan heb je natuurlijk echt iets te bieden! Want onder zo n groot aantal scholieren bevinden zich natuurlijk echte talenten op aller lei gebieden, ook op het gebied van de podiumkunsten. Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning EXPOSITIE KUNST WERK PLAATS VENRAY De kunstenaars van de Kunst Werk Plaats exposeren hun eigen werk op: Paasmaandag 21 april 2003 van 13 tot 17 uur De Kunst Werk Plaats is een gezamenlijk atelier voor kunstenaars met psychiatrische achtergrond De Kunst Werk Plaats is gevestigd op het St. Annaterrein, Waranda 4, Noordsingel 39 Venray Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum organiseerde dit jaar in het Gemeenschapshuis D'n Oesterham in Oostrum het jaarlijkse solisten- en ensem bleconcours van de Federatie van muziekgezelschappen in de gemeente Venray. Het concours was door de orga niserende vereniging perfect en kreeg algemeen veel waadering. De zaal was dan ook regelmatig volledig gevuld met belangstellen den. Jurylid Ad Lamerigts had bij de beoordeling van de blazers een zware taak maar hij wist al de prestaties naar hun waarde te beschrijven. Voor het eerst was er een apart jurylid voor de slagwer kers en dat viel zowel bij publiek als bij de solisten in goede aarde. De uitslagen met de hoogste (51 punten of meer) punten waren als volgt (er waren maximaal 60 pun ten te behalen): Blaasinstrumenten solisten: Afdeling 3: 52,5 punten: Rianne Baltissen MMSK-Venray alt-sax 52,5 punten: Robbert de Mulder Leunen hoorn 52 punten: Harald Peters, Oostrum trombone 52 punten: Lieke Jacobs Oirlo alt-sax 51,5 punten: Lieke Poels Leunen klarinet 51,5 punten: Eline Amsing, Euterpe-Venrav klarinet 51,5 punten: Rick Lucassen, Leunen klarinet. 51,5 punten: Laura Janssen Euterpe,Venray alt-sax 51 punten: Sandra Gloudemans, Merselo alt-sax 51 punten: Maartje Vullings MMSK-Venray trompet Afdeling 2: 54 punten: Bernardette Lemmens, Ysselsteyn bugel 53 punten: Maartje van Hees, Leunen Alt-sax 52,5 punten: Auke Classens, Oirlo soprrsax 52,5 punten: Loes Hellegers, Oirlo alt-sax 52 punten: Anouk Loonen, Leunen alt-sax 52 punten: Imke Jacobs, Oirlo tuba 51,5 punten: Tjerk Koopmans Euterpe-Venray trompet 51,5 punten: Dory Peeters Oirlo bugel 51,5 punten: Maartje van Rhee Oirlo alt-sax 51 punten: Tekske Peeters, Oirlo sopraan-sax 51 punten: Laura Jacobs Leunen klarinet Afdeling 1: 52 punten: Anke Spee Leunen klarinet 52 punten: Joep van Bracht, Euterpe-Venray trombone 51,5 punten: Ineke Claessens, Leunen trompet 51.5 punten: Femke Drikx Leunen klarinet 51 punten: Niek Jansen Oirlo bugel Afdeling uitmuntendheid: 55 punten: Yvonne Poels Merselo bugel Bij de tamboers (percussion): Afdeling 3: Geen tamboers boven de 50 punten. Afdeling 2: 51 punten: Sjors Janssen, Leunen, drums. Afdeling 1: 51,5 punten: Jasper Geurts en Maarten Wijnen, kleine trom MMSK OOSTRUM 51 punten: Nick v.d. Putten. MMSK-Venray kleine trom Afdeling uitmuntendheid: 52,5 punten: Wouter de Weert Ysselsteyn slagwerk Ere-afdeling: 54 punten: Luc Janssen, Ysselsteyn percussion WINNAARS De drie hoogstgeplaatsten van het concours zijn: le plaats en winnaar van het concours Yvonne Poels, Merselo met bugel. 2e plaats op het concours: Luc Janssen. Ysselsteyn .percussion 3e plaats op het concours: Maartje van Hees, Leunen met alt sax. 1 3 i.' 8 3 mi GRATIS GELUKSKAART OP MILJOENEN! Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. Toneel is haar lust en haar leven Ans Siebers ontving maan dagavond uit handen van een vertegenwoordiger van de BCA in verzorgingshuis Op 't Hoogveld in Sint Anthonis de zilveren NCA-speld. Dat gebeurde na de uitvoering van de voorstelling 'Kantoorperikelen' van het Overloonse toneelgezelschap. Ans Siebers is al 25 jaar lid van Het Overloons Toneel. Ans Siebers deed in 1978 haar eerste toneelervaring op als Miranda in het toneelstuk De Storm. Haar toneeljeugd verliep voortvarend, gezien de vele rollen die ze speelde, onder andere in 1981 als Julliet in de Heer van Pourceagnac-, in 1982 als Lobke in Sil de strandjutter, in 1982 als Ezeltje Arlecho in Het dansende ezeltje, in 1983 als Amelieke in Boerenpsalm, in 1984 als Eva in Dievenbal, in 1986 als Trix in Harry's nachtmerrie, in 1989 als Ell in Kerstlied van een vrek, in 1990 als Anne Frank in Het dag boek van Anne Frank, in 1991 als Anne Dobberman in De Voordeur stond open, in 1992 als Letta in De dood van een handelsreiziger, in 1999 weer als Anne Frank en in 2001 als Clara in De Trein. Toen ze in 1990 door Frans Vrijdag volwassen en ervaren genoeg geacht werd om de titel rol in Het dagboek van Anne Frank te vervullen, ging voor Ans Siebers een hartewens in vervul ling. Het Overloons Toneel speel de dit stuk in eerste instantie met groot succes in het gemeen schapshuis, maar later stond het toneelgezelschap ook in het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon op de planken. Ondertussen werd ook nog eens de Venrayse schouwburg met succes aange daan. Het bijzondere van deze voor stelling was dat Ans, toen 33 jaar oud, op prachtige wijze een der tienjarige puber neerzette. In 1999 herhaalde ze dat huzaren stukje, door op 42-jarige leeftijd voor de tweede keer Anne Frank te spelen. In deze periode speelde Ans Siebers geen Anne Frank, maar was ze Anne Frank. Vier jaar lang vormde Ans samen met 'Ans en Joep van Leeuwen ook nog de bekende poppenkastgroep Hoi Pippeloi'. De laatste jaren is Ans lid van het bestuur van Het Overloons Toneel, waar ze een warm pleitbezorgster is voor klas siek toneel.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17