haalbaar wonen in ?efbare buurten idieke opening kantoorpand JDS edrijfsautomatisering enioren Sport ynthese van start Gratis hoortest in VieCuri Examen sociale hygiëne voor vrijwilligers Groei vereniging personeelsmanagers Pasen in Zoo Pare j} 30 jaar Algemene Hulpdienst Venray Bibliotheek Venray Inschrijven peuters Speel-o-theek KBO Venray Promotie St. Oda Merselo Omroep Venray Luikse Markt Rode Kruis Oud papier Goederen- en dienstenveiling agijLEN MAAS Donderdag 17 april 2003 - Pagina 11 nifest Nederlandse Woonbond {Nederlandse Woonbond ft dinsdag een manifest (handigd aan Rudy de Jong Wonen Noord-Limburg. ielfde manifest werd die- He dag uitgereikt aan wet- ider Frits Ruyten van Ven- oed en betaalbaar wonen in leefbare en veilige buurt voor teen, ongeacht inkomen of ^maatschappelijke positie, is volgens de Nederlandse onbond het doel van goed Mibeleid. We constateren ech- jat de woningmarkt momen- Inuurvast zit. De woning- iv loopt ver achter bij de eiende vraag. De koopprijzen de pan uit gerezen. Betaalba- buurwoningen zouden het matief moeten zijn, maar deze den maar mondjesmaat ouwd. Sterker nog, in het tr van de wijkvernieuwing den in rap tempo sociale rwoningen gesloopt om plaats te maken voor dure huur- en koopwoningen. De wijkver nieuwing stagneert, omdat er voor de bewoners van de oude stadswijken onvoldoende vervan gende huisvesting beschikbaar is. In sommige buurten holt de leef baarheid achteruit. De wachtlijsten in de zorg manifesteren zich nu ook in de volkshuisvesting. Woningzoeken den moeten gemiddeld 30 maan den wachten op een huurwoning, in de grote steden is tien jaar eer der regel dan uitzondering. Bijzonder actueel is de betaal baarheid van het wonen. Econo misch gezien is er sprake van grote onzekerheid. De werkloos heid neemt fors toe, de lonen moeten worden gematigd en de koopkracht van mensen wordt aangetast. Recente cijfers laten zien dat één op de vier huishou dens financiële problemen heeft. Voortzetting van het huidige infla- tievolgende huurbeleid is voor deze huishoudens essentieel. De Woonbond is dan ook ernstig ver ontrust over uitspraken van ver huurders die onder het mom van eerlijke en marktconforme huur prijzen pleiten voor forse huur verhogingen. Ook de door het demissionaire kabinet voorgestel de herziening van het huursubsi diestelsel heeft nadelige conse quenties voor de keuzevrijheid van mensen met lage inkomens, en daarmee ook voor de voort gang van de wijkvernieuwing. De Nederlandse Woonbond presenteert met dit Manifest een eigen actieprogramma. De Woon bond wil hiermee nadrukkelijk een bijdrage leveren aan de dis cussies over een nieuw regeerak koord. Daarin horen de betaal baarheid van het wonen, investeringen in kwalitatief goede woningen en leefbare buurten, zeggenschap van bewoners en het behoud van het maatschappe lijke karakter van de woningcor poraties een belangrijke plaats te krijgen. jelopen vrijdag werd op istrieterrein Keizersveld het iwe kantoor van JDS op ludie- |wijze geopend. Toen de gasten eerden zagen zij het comple- K pand verstopt achter twee lintische gordijnen met een al oppervlak van 40 x 7meter. het welkomstwoord gaf de pnaar van JDS, Juul Hendriks, Pstartsein voor de onthulling, folgens lieten twee grote kra- van kraanverhuurbedrijf Van Rattingen onder begeleiding van passende muziek de gordijnen langzaam zakken, waarna de vlag genmasten en twee auto's op het dak met het nieuwe logo zicht baar werden. Behalve de ludieke opening had JDS ervoor gekozen een 6-tal bedrijven uit te nodigen die zich in de kantoren presenteerden. Op deze wijze werden de gasten op de hoogte gebracht van de activi teiten welke JDS ontplooit in de transportsector en de automotive markt in geheel Nederland. In deze laatste markt heeft JDS ruim 1/3 van alle Forddealers van geheel Nederland als klant. Behal ve deze marktgebieden heeft JDS zich gespecialiseerd in totale bedrijfsautomatisering voor het MKB in de regio Nijmegen-Roer- mond-Eindhoven. Met haar 12 werknemers is JDS een van de grotere spelers in de regio. Wegens het enthousiasme de deelnemers uit de twee tote groepen start Senioren ort Synthese bij voldoende 'langstelling met een derde aep. Senioren Sport Synthese biedt lioren in de leeftijd van 53 tot jaar in het kader van haar vegingsaanbod voor senioren programma aan met lichte ningen voor de conditie, ont- tnning- en ademhalingsoefenin- i. met als afsluiting van iedere eenkomst een korte meditatie. Beweging is een uitdrukking to energie. We zijn in beweging, lopen, bewegen ons voort, Pend, via vervoermiddelen, Wegen ons tussen groepen, ;nsen, we bewegen ons denken '°nze gevoelens, we bewegen ©durend, op vele verschillen- ijanieren, overdag en ook 's- dils in de slaap, dan reizen we [der naar dromenland. We zijn "'jd in beweging. tot we energie kunnen richten teft aan, dat er een betrokken heid bestaat tussen de handeling en de gedachte. We richten onze energie door de gedachte te lei den naar de handeling. Via gerichte oefeningen ervaart men hoe de verschillen zijn tus sen spanning - ontspanning, actie - rust, beweging - stilte, rechts - links, boven - beneden. We maken van daaruit een syn these tussen de beweging, de gedachte en het gevoel. We creë ren hierbij vloeiende, doorgaande bewegingen. De verbindingen tezamen maken dat er een unieke, per soonlijke uitdrukking wordt gege ven aan de beweging en dat je hiermee gelijktijdig in contact treedt met de kracht in jezelf.Seni- oren Sport Synthese biedt U voor alsnog een tiental bijeenkomsten aan in het Centrum voor Ouderen de Kemphaan Kennedyplein 1 Venray te starten op vrijdag 25 april om 13.30 uur. Voor verdere inlichtingen en aanmeldingen Senioren Sport Syn these. Tel.0478-517317 Het bestuur van de Algemene Hulpdienst Venray viert op 8 mei 2003 met zijn vrijwilligers en hun partners het 30-jarig bestaan. Omdat juist die vrijwilligsters en vrijwilligers het hart zijn van de Algemene Hulpdienst wordt dit gevierd in het Bakkerijmuseum- Herberg 'Marleetjeshof te Roggel waar zij in het zonnetje zullen worden gezet. In 1972 ontstond de behoefte om tot een organisatie te komen met het doel om daar te helpen, waar reguliere instanties niet kon den helpen of er niet waren. In 1982 werd deze organisatie door Zuster Serafien en mevrouw Maria Peeters omgezet in een stichting. De stichting heeft haar werkgebied in Venray en de kerk dorpen. Geïnteresseerden om ook vrijwilliger te worden kunnen contact opnemen met telefoon nummer 0478-584444 of binnen lopen op het meldpunt in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Voor de volwassenen deze week een overzicht van de actu ele SPINTER-lijst. Deze boeken zijn nieuw en staan soms ook al in de top-tien genoteerd. De sprin ters worden voor twee weken uit- geleend tegen een aangepast leen geldtarief van 1,25 euro. De uitleentermijn van twee weken garandeert een snelle circulatie van het boek, zodat er altijd vol doende -keuze is. De huidige sprintertitels zijn: A.F.Th, (van der Heijden) - De Movo Tapes, Binchy, Maeve - Quentins, Büch, Boudewijn - Het geheim van Eberwein, Gerrard, Nicci - De onderstroom, Grisham, John - De claim, Mankell, Henning - Midzomermoord, O 'Connor, Gemma - Het spoor van water, Rosenboom, Thomas - De nieuwe man Uitgebreide informatie over de bibliotheek Venray is te vinden op de website www.obvenrav.nl. De actuele SPRINTER-lijst vindt u rechtstreeks via de homepage. Tevens is het mogelijk via inter net de catalogus van de biblio theek te raadplegen en van thuis uit boeken te reserveren. De bibli otheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Op donderdag 24 april is er gelegenheid om uw peuter aan te melden op het kantoor van de Stichting, Merseloseweg 108 (het gebouw Clockert). U bent daar welkom tussen 8.30 en 17.00 uur. Deze inschrijving is voor de peu terspeelzalen Blokkendoos (Krui denlaan 161), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Mierenhoop (Hubenhof 67), Paddestoel (Wil genlaan 10) en het Speelhuis (Kiosk 116). De inschrijfkosten bedragen zeventien euro. U kunt ook telefonisch of per E-mail een inschrijfformulier aanvragen op donderdag 24 april en wel op tel. 586498 of peuterspeelzalenven- ray@hetnet.nl. In mei is er geen inschrijven, omdat de laatste don derdag van de maand Hemel vaartsdag is. Donderdag 26 juni is het de laatste keer vóór de grote vakantie. Dit jaar bestaat de Speel-o-theek in Venray twintig jaar. Een moment om bij stil te staan, zeker omdat de Speel-o-theek opgezet is door en nog steeds draait door mensen die enkel op vrijwillige basis werken. Helaas is de huidige verwachting dat de Speel-o-theek met steeds minder mensen draai end gehouden wordt. De Speel-o- theek is uitgegroeid tot een vol wassen organisatie die niet alleen zoekt naar het zogenaamde ver antwoorde speelgoed, maar ook naar speelgoed dat bijvoorbeeld kostbaar is in aanschaf en toch geweldig is om een paar weken in huis te hebben. Bijvoorbeeld Bob de Bouwer-speelgoed, groter bui tenspeelgoed, een computertoet senbord voor de allerkleinsten, Duplo, lego, Knexx, Barbie-pop- pen enzovoort. De nieuwste gezelschapsspelen, ook junior versies, kunnen geleend worden De Speel-o-theek is op Goede Vrij dag 18 april vanaf 18.00 uur en op Koninginnedag gesloten. Op dinsdag 29 april brengen ze een bezoek aan het kasteel Gemert. Het kasteel heeft een oude en rijke historie. Zij zullen op het kasteel en in de tuinen een rondleiding krijgen van ongeveer anderhalf uur. Na de rondleiding en de lunch zullen ze in Uden de reusachtige St. Petruskerk en ook het imposante bouwwerk van de Birgittinessenabdij bezoeken. Uden is bekend om zijn modern' en uitgebreid winkelcentrum. Het vertrek is om 9.45 uur vanaf de Kemphaan. De kosten voor deel name bedragen 25 euro per per soon (KBO-lid). U kunt zich tot uiterlijk 21 april aanmelden bij: B. van der Voort, tel. 588691 of H. de Klerk, tel. 585132. Op 8 mei start een jeu de bou- lesclub. In principe zal in het zomerseizoen wekelijks op don derdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur de baan bij de Kemp haan door deze club voor senio ren gebruikt gaan worden. Goed weer is wel een voorwaarde voor het spelen in recreatief verband. Mogelijk dat inde toekomst zo nu en dan een competitie mogelijk is. Meer in het spel bedreven per sonen zullen de beginners, als ze dat op prijs stellen, coachen. De deelnemers dienen in principe zelf te beschikken over een spel- set van drie ballen. Mocht u belangstelling hebben om aan te sluiten dan bent u welkom als deelnemer en lid. Voorlopig is de deelname gratis. Later zal in over leg bekeken worden of een bescheiden contributie nodig is. Wanneer u belangstelling heeft, neem dan contact op met een van de contactpersonen: P. Clijsters (tel. 580516) en W. Koenen (tel. 582788). Op het bondsconcours in Etten- Leur afgelopen zondag heeft fan fare St. Oda uit Merselo, o.l.v. diri gent Piet Joris, in de afdeling superieur 88.25 punten behaald. Deze prestatie is goed voor een eerste prijs met promotie. Zaterdag 19 april tussen 20.00- 21.00 uur draait Andre v.d. Heijden van Dan Hartman tot Syl vester en van Change tot de Michael Zeger band in Total Dance Classics. Hij laat de disco tijd herleven. Wie-kent...Nico niet? Een luch tig zaterdagmorgen programma om je weekend goed te beginnen. Lekkere muziek voor bij de schoonmaak, autowassen, tuinie ren, shoppen of andere hobby's. Wil je graag een leuke poetsplaat aanvragen, dat kan! Stuur hem dan naar wiekentniconiet@omroepven- ray.nl Begin je weekend goed, elke zaterdag van 10 tot 12 uur! Le Ciel Blue is een programma voor mensen die eens andere muziek willen horen. Gevarieerd met hits, evergreens en vakantie hits, maar ook lekkere swing muziek, uit verschillende landen, zoals: Spanje, Frankrijk, Italië, Caribisch gebied etc., waar je 'n goeie herinnering aan hebt en welke muziek je nog wel eens zou willen horen. Zij houden de muziek luchtig en zonnig en als het programma u een glimlach oplevert dan zijn wij tevreden en u ook, want dan stemt u uw radio zeker weer af op donderavond tussen 6 en 7 uur. Zondag 20 april, eerste paas dag, is er geen Praatcafé. Op zondag 27 april houdt tafel tennisvereniging Red Stars een Luikse markt in de eigen tafelten- nishal van 10.00 tot 14.00 uur. Om 11.00 uur worden er een aan tal mooie spullen per opbod ver kocht. De entree is gratis. De tafeltennishal is gelegen op de Kiosk la,Venray (wijk Bruks- ke)links van basisschool de Foeke- pot. Parkeergelegenheid is ruim schoots aanwezig. Slechthorendheid is een onzichtbaar probleem dat steeds meer mensen treft. Met name het aantal jongeren en werkenden met slechthorend heid neemt toe. Nederland telt inmiddels circa 1,5 miljoen slechthorenden. Verwacht wordt dat in 2010 circa 2 mil joen mensen worden gehin derd door deze handicap. Sinds kort kunnen mensen hun gehoor gratis laten testen in VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg. Ook is het mogelijk om telefonisch een hoortest te doen. Het is vreemd dat velen bij slechthorendheid geen hulp zoe ken, daar een goed gehoor voor de communicatie erg belangrijk is. Slechts één op de drie slecht horenden is gerevalideerd! Het is vaak de onbekendheid met de te nemen stappen, dat mensen daar van weerhoudt. Ook denkt menigeen dat 'het toch niet te ver helpen is'. Verder denken veel mensen dat het bij hen wel mee valt. Hierdoor krijgen slechtho renden nogal eens laat een pas send hulpmiddel. Dat is jammer want het is bekend dat hoe eerder met de gehoorrevalidatie wordt gestart, hoe beter het effect is. Gelukkig wordt de laatste jaren meer aandacht gegeven aan slechthorendheid. Het is vooral de Nationale Hoorstichting in Lei den die veel aandacht besteedt aan voorlichting. Op initiatief van deze stichting wordt jaarlijks in samenwerking met onder andere KNO-artsen, audiologische centra en audiciëns de zogenaamde 'Week van het Oor' georgani seerd. Bovendien worden dan Open dagen gehouden in audi- ciënsbedrijven en ziekenhuizen. Ook in VieCuri wordt meege werkt aan deze vorm van voor lichting. TWIJFEL Een test is op iedere leeftijd aan te raden als er maar de minste of geringste twijfel bestaat. Vanaf 55 jaar zou iedereen zich moeten laten screenen, aldus dr. ir. J. de Laat van het Audiologisch Cen trum Leiden. Immers tegenwoor dig zijn er dankzij de moderne en minuscule hoortoestellen goede resultaten te bereiken. Het Audiologisch Centrum van het VU Medisch Centrum heeft sinds kort een telefonische hoor test ontwikkeld. Hiermee kunnen mensen zelf thuis testen of er bij hen sprake is van slechthorend heid. Via het telefoonnummer 0900 4560123 (Euro 0,35 per minuut) kan direct worden beoor deeld of het gehoor goed, onvol doende of slecht is. Ook kunnen belangstellenden hun gehoor gra tis laten testen bij de KNO-afde- ling van VieCuri. Na een eenvou dige screenende hoortest en een onderzoek door de KNO-arts kan direct de uitslag worden gegeven. Bij een onvoldoende resultaat wordt geadviseerd contact op te nemen met de huisarts zodat hij of zij voor een adequate verwij zing kan zorgen. Voor een afspraak voor de hoortest kan een afspraak worden gemaakt bij de -afdeling KNO van VieCuri, telefoon 077 3206836 van 09.00 -12.00 uur. Afgelopen zaterdag werd er in het Raayland College een examen sociale hygiëne afge nomen bij 49 vrijwilligers uit de gemeente Venray. De voor bereiding bestond uit zelfstu die en één examentraining. Door de grote belangstelling bleek het mogelijk om het examen ook in Venray te orga niseren. De Drank- en Horeca wet is per 1-11-2000 veranderd. Voor sport verenigingen, gemeenschapshui zen, jongerencentra etc. met een kantine, bar in eigen beheer heeft dit een aantal consequenties. Sociale hygiëne richt zich met name op de veiligheid van gasten en personeel. Hierbij komen onderwerpen als bedrijfsformule, sociale vaardigheden, het gastvrij heidconcept, misbruik van alco hol, drugs en gokken en inrich tingseisen aan de orde. De organisatie was in handen van de Vrijwilligerscentrale Syn these Venray en de provinciale sportraad 'Het Huis voor de Sport'. Door subsidie van de gemeente Venray en het Rijk werd dit examen gratis aangebo den. Aan het examen nam ook een van de leden van de Werkgroep Ondersteuning Vrijwilligersorga nisaties Venray deel, tevens actief bij de sportverenigingen in Yssel- steyn. De deelnemers krijgen over zes weken officieel bericht of zij zijn geslaagd. De antwoorden kreeg men echter al mee naar huis. Aan de reacties op te maken blijkt idat een groot deel van de vrijwilligers het examen heeft gehaald. De definitieve uitslag zal dat nog moeten bevestigen. Voor eventuele reacties vwcvenray@synthese.nl Jeugd en Jongeren werk Op maandag 21 april is er geen groepsavond i'.v.m. Pasen. Op maandag 28 april is de volgende avond. De inmiddels al weer bijna twee jaar bestaande Vereni ging van Personeelsmanagers uit de omgeving van Venray en Horst is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een volwaardi ge vereniging van ongeveer zeventig bedrijven. Ondanks de grote werkdruk bij perso neelsmanagers wordt er veel gebruik gemaakt om met elkaar te praten over: ingrij pende veranderingen op de arbeidsmarkt, de vele reorga nisaties, uitwisseling van per soneel, de opkomst van een nieuw type werknemer, etc. In zaal Concordia aan het Vrijthof in Vierlingsbeek vindt op zondag 27 april van 17.00 tot circa 22.30 uur de traditio nele goederen- en dienstenvei ling van harmonie en drum band De Herleving plaats. Ook dit jaar weer heeft de Vier- lingsbeekse muziekvereniging bijna 200 interessante, alledaagse en unieke, waardevolle en ludieke goederen en diensten in de aan bieding. Op zondag 20 april ontvangen alle inwoners van Vierlingsbeek en Groeningen de uitgebreide vei lingcatalogus in de bus. Vele bedrijven en particulieren uit Vierlingsbeek en omgeving heb ben de afgelopen weken belange loos een groot aantal diensten en goederen aan de Herleving geschonken, die tijdens de veiling bij opbod worden verkocht. Het publiek kan dit jaar bijvoor beeld bieden op diverse tuinplan ten en bloemen, slagroomtaarten, kazen, broden, barbecuepakket ten, kledingstukken, fietsen, cam ping- en bouwmaterialen en - gereedschappen, elektrische en huishoudelijke apparaten, tennis- lessen en diverse cd- en waarde bonnen en/of abonnementen voor onder andere tennislessen, etentjes, fitness, massages, kinder feestjes en ga zo maar door. De opbrengst van de veiling komt geheel ten goede aan de Herleving. Ook worden enkele blenders, apparaten waarmee heerlijke, fruitige sappen kunnen worden bereid, onder de bezoe kers verloot. Om het motto van de veiling 'Gezond het voorjaar in' nog meer uit te dragen verloot de Herleving ook nog zes gigantische fruitschalen en dertig verse anan assen onder de bezoekers. De zaal gaat open om 16.00 uur. De doelstelling van de vereni ging is om jaarlijks activiteiten te organiseren waarin verschillende invalshoeken rond het thema per soneelsmanagement aan de orde komen. Ook vinden binnen klei nere groepen ronde tafelgesprek ken plaats over de meest uiteenlo pende onderwerpen zoals kinderopvang, flexibiliteit van de organisatie, overnemen- of uitwis selen van personeel, ervaringen met opleidingen, etc. De afgelopen twee jaar is actief gewerkt aan de opbouwr van de vereniging. Inmiddels staat de ver eniging ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, zijn er statuten, is er een logo ontwik keld, wordt er contributie gehe ven, is een smoelenboek gemaakt en vinden er regelmatig activitei ten plaats. De vereniging zal de' komende maanden nu zij bewe zen heeft een belangrijke functie te vervullen binnen de markt meer naar buiten treden. Voorzit ter Dré Geurts en bestuurslid Charles Simons geven aan dat de komende maanden presentaties gehouden worden naar verengin gen die met de arbeidsmarkt te maken hebben. Te denken valt hier aan de Kamer van Koophan del, Industriële clubs, studiekrin gen, etc. Opvallend is dat deze nog geen contact hebben gezocht tot de vereniging terwijl bijv. de commerciële uitzendbureaus's, CWI (arbeidsbureau), opleidings bureaus, Sociale Werkplaats NLW, Defensie, beleidsambtenaren arbeidsmarkt lid zijn van de ver eniging. De vereniging zal echter meer pro-actief moeten zijn en contacten moeten leggen naar organisaties die met de arbeids markt te maken te hebben. De netwerken kunnen binnen de regio nog optimaler en prakti scher gebruikt worden. Het zijn juist de personeelsmanagers die hierbinnen een belangrijke rol kunnen vervullen. Voor de komende maanden probeert de vereniging naast de activiteiten die al genoemd zijn een themamiddag te organiseren samen met de vereniging van Per soneelsmanagers van Venlo en Cuyk, een netwerk van ongeveer 180 grote bedrijven uit Noord- Limburg. Ook zullen presentaties gegeven worden aan andere instellingen om nog meer bekend heid aan de vereniging te geven. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij het secretariaat van de Vereniging van Personeelsma nagers Peel Maas uitgevoerd door hef TOC Noord- en Midden- Limburg, mevrouw L. Druiven, tel. 0478-515200 In verband met Koninginnedag (30 april) haalt AV Venray-Regio het oud papier één week eerder op. Op woensdag 23 april worden bewo ners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltse- pad, Kruisstraat, St. Franciscuslaan, St. Antoniusstraat, Paterslaan en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, verzocht uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zater dag van 09.00-13.00 uur de gelegenheid om oud papier te deponeren in de papiercontainer, aan de Weg in den Berg. Pasen vier je in Zoo Pare Over- loon! Op eerste en tweede paas dag is er van alles te beleven. Zo kunnen kinderen een echte lente- deskundige worden door mee te doen aan de Lentetocht, hebben bezoekers een onverwachte ont moeting met de paashaas, beleven de kinderen een spannend paas- avontuur in de poppenkastvoor stelling en kunnen kinderen zich laten schminken als een paasei, paashaas, kip of ander dier. De theaterdieren in de Magie Zoo Show verrassen jong en oud met verbazingwekkende illusies, de valkenier verzorgt in de botani sche tuin weer spannende roofvo geldemonstraties en de imkerver eniging laat in de bijenstal van alles over bijen zien. Lente-deskundige worden? Dat kan in Zoo Pare Overloon. Alle kinderen zijn uitgenodigd om mee te doen aan de Lentetocht: een leuke speurtocht over het voorjaar. Waarom ruiken bloemen zo lekker in de lente? Jagen baby- prairiehondjes hun ouders weg? Spelen jonge dieren de hele dag? Na het maken van de speurtocht weet je de antwoorden op deze en andere vragen en kun je jezelf een echte lente-kenner noemen. Deelnemers aan de Lentetocht maken kans op een leuke prijs. Tijdens de tocht door het park kunnen bezoekers ineens oog in oog staan met een echte paashaas. De paashaas huppelt vrolijk door het park en probeert zijn chocola de-eitjes te verstoppen. Tussen door wil hij graag met kinderen op de foto. In de botanische tuin kan even tot rust worden geko men tijdens de roofvogeldemon straties. De demonstraties begin nen om 13-00, 14.30 en 16.00 uur. de imkerdëmonstraties in de bijenstal vinden plaats van 13-30 tot en met 16.00 uur. Na de speurtocht kunnen de kinderen zich uitleven in de speel tuin of zich van 12.00 tot 16.00 uur door de schminkmeiden van Zoo Pare Overloon tot de mooiste paaseieren laten omtoveren. In het kindertheater kunnen de jonge bezoekers van het park om 11.30 en 13-30 uur terecht voor de paaspoppenkastvoorstelling en om 12.30 en 14.30 uur voor de Magic Zoo Show. Deelname aan de Lentetocht kost 1 euro per speurtocht, schminken kost 1,50 euro per persoon. De paaspoppenkastvoor stelling 'Op de foto met de Paas haas', Magic Zoo Show, roofvogel- demonstraties en imkerdemonstraties zijn gratis. Alle prijzen zijn exclusief entree. v.o.n. achter een prijs voor een woning staan? Ja, dat klopt. De afkorting "v.o.n." staat voor "vrij op naam". Deze term komt bijna alleen voor bij koopsommen van nieuwbouw-huizen. Het betekent dat de kosten van de notaris voor het opmaken van de eigendomsakte, de leges en de belasting al in de koopsom begrepen zijn. Vaak betaal je bij nieuwbouwhuizen geen overdrachtsbelasting (6%) maar b.t.w. (19%). En dat zit bij vrij-op-naam-prijzen dus al in het bedrag dat je voor de woning betaalt. Boven op deze v.o.n.-prijs komen wel nog de kosten voor jouw hypotheek, net als bij k.k.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11