Freshman Five en Bart Krijnen winnaars tweede 'Kans' Venrayse kermisexploitanten mogen naar industrieterrein ingus stelt 'Mevrouw Maessen Prijs1 in Iritt niet naar indelijke finale borleeswedstrijd Pt m Venray Proms komt eraan Harmonieën in concert IK ÉÜL snelimk Oda naar ondsconcours Reünie Petrus Banden Museumweekend in 't Freulekeshuus Jenniskensj^^* ALCAST Honderdvierentwintigste jaargang - week 15 - donderdag 10 april 2003 EL EN MAAS jerencentrum Dingus in heeft de 'Mevrouw sen Prijs' ingesteld. De Is gaat vanaf 2005 perio- r een Dingus-vrijwilli- f -vrijwilligster die zich n bijzondere wijze heeft :t voor het jongerencen- b. De bekendmaking van i gebeurde afgelopen lag in het jongerencen- itijdens de verjaardag van tachtigjarige Gonnie sen naar wie de prijs is aemd. prige week vrijdag werd juw Gonnie Maessen tachtig Een heuglijk feit dat in het iyse jongerencentrum groots gevierd. Maessen heeft zich Pieter Gijsbers en mevrouw Maessen naar wie de nieuwe prijs van het jongerencentrum is vernoemd zo'n vijfendertig jaar voor het jon gerencentrum ingezet en werd daarbij doelbewust als voorbeeld voor alle vrijwilligers centraal gesteld. Met een poster-foto-expo sitie werd in een kort bestek, maar wel zeer pakkend, haar werk (en ook dat van haar echtge noot, mijnheer Maessen) in het jongerencentrum over die hele periode in beeld gebracht. Ook werd de nationale driekleur in het feestweekend bij Dingus uitge hangen en waren er achter de podia waarop op vrijdagavond de band speelt en op zaterdagavond de dj's hun werk deden, er pos ters (op giga-formaat) opgehan gen, waarop afgebeeld mevrouw Maessen met de bezem in de aan slag in haar typische werkhou ding van destijds. In het bijzijn van mevrouw Maessen zelf werd er nog een receptie cq. reünieach tige bijeenkomst gehouden op zaterdagmiddag. Door de in Venray en omstreken bekende kroegdichter Werdenibeld (Myce Surminski) werd er een prachtig, speciaal voor deze gelegenheid door hem geschreven gedicht voorgedragen. Voorzitter Pieter Gijsbers van Dingus hield een korte toespraak waarin hij mevrouw, maar ook mijnheer Maessen, weer eens een keer loof de voor hun jarenlange inzet bij het jongerencentrum. Hij kondig de tevens de 'Mevrouw Maessen Prijs' aan - door de stichting OJWV ingesteld op de verjaardag van mevrouw Maessen - die in het jaar 2005 en verder, periodiek zal worden uitgereikt aan een Dingus vrijwilliger of vrijwilligster die zich op een bijzondere wijze heeft ingezet voor het jongeren centrum. Gijsbers vertelde daar nog bij dat de prijs pas in 2005 zal wor den uitgereikt, als Dingus weer in normale omstandigheden, ver keert. "Gelet op de afgelopen, voor Dingus extreem ellendig ver lopen jaren, zou anders de eerste oplage van de prijs vele tientallen moeten gaan bedragen, omdat dan eigenlijk iedereen die in deze periode alleen al maar stand heeft gehouden, dan wel voor de prijs in aanmerking komt. Daarnaast is het ook niet bepaald gepast een prijs in te stellen, die vervolgens dan weer aan een groot aantal van de bedenkers daarvan, zou gaan worden uitgereikt. De prijs moet straks een onbevangen waarde hebben, dus niet zijn verbonden met de dan achter ons liggende rampzalige periode en daarnaast ook nog eens exclusief blijven", aldus Pieter Gijsbers. Dingus kijkt terug op een geslaagd feestweek end en is er dankbaar voor dat zij dit nog voor mevrouw Maessen heeft kunnen (terug)doen. Gijsbers: "Ze heeft er zichtbaar van genoten." Part-time Werken? vervaardigt verpakkingen en andere producten uit kunststof d.m.v. thermoformtechnleken. Tempo-team Werknet zoekt enthousiaste part-time productie- en inpakmedewerkers die graag bereid zijn om in teamverband kunststof producten af te werken, controleren, inpakken en verzendklaar maken. Er wordt in 4 verschillende ploegen van elk 4,5 uur gewerkt tussen 5.45 en 23.45. U kunt zelf aangeven voor welke dienst en hoeveel uur per week u beschikbaar bent. Tevens zoeken wij voor onze vaste planning kandidaten die 5 dagen 4.5 uur per dag dezelfde dienst willen draaien Wilt u voor lange tijd aan de slag. met kans op een vast contract? Kom dan langs op onderstaande vestiging of bel" Tempo-team Werknet Schoutenstraatje 4 5801 BS Venray 0478-541888 077-3873531 rilt Houwen van basisschool Engerd is er niet in geslaagd 'ie plaatsen voor de landelijke Ie van de Nationale 'rieeswedstrijd op 14 mei in echt. Tijdens de provinciale Wonde van de tiende tonale Voorleeswedstrijd toon- 'P zondag 13 april zal Fanfare Ida uit Merselo deelnemen het bondsconcours van de wntse Bond in Etten-Leur. rare St. Oda o.l.v. dirigent Piet .komt uit in de superieure 'htg- Om 17.00 uur zullen zij den Vertrek om 14.00 uur I 't Anker in Merselo. üt U graag mee? Bel voor informatie tel: 0478-546351. de Rob Reyners uit Roermond zich in de Oranjerie in Roermond de beste voorlezer van de provin cie Limburg. Tess Lauvenberg uit Sittard werd tweede, Gwenny Meulen uit Weert derde. Aan de provmciale voorleeswedstrijd, die werd georganiseerd door Stichting Symbiose, unit biblio theekwerk, deden tien deelne mers mee. Nog ruim een maand, en dan is het zover: Koninklijke Harmonie Euterpe organiseert weer de 2003-editie van de inmiddels beroemde Venray Proms. Het eve nement vindt plaats op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei in Tennishal De Schaapskooi aan de Kempweg in Venray. Beide avonden zullen weer een groot aantal muzieklief hebbers trekken die ook nu weer zullen kunnen genieten van een boeiende mix van eigentijdse en klassieke muziek, gebracht in een gezellige en informele sfeer. Naast het harmonieorkest van Euterpe neemt ook de Venrayse close har mony groep Confetti deel aan het mzuiekfestijn. Als solisten treden onder andere op Dorrie Bierings, Fred Janssen en Geert Pelzer. Nieuw dit jaar is het optreden van de uit de Oekraïne afkomstige accordeonist Oleg Fateev, die sinds enige tijd in ons land woont en musiceert. Oleg was ook te horen tijdens de carnavalsconcer ten die enkele weken geleden in de Venrayse schouwburg werden uitgevoerd onder leiding van Nard Reijnders. Reserveert u bovenstaande data vast in uw agenda. Nadere infor matie volgt binnenkort. Voor inlichtingen omtrent de kaartver koop kunt u bellen met Tennishal de Schaapskooi in Venray, tele foon (0478>585418. Petrus'Bandenschool in Venray houdt op zaterdag 24 .mei van 1,5.00 tot 21.00 uur een reünie in haar gebouw aan de Min. Charles Ruysstraat 1. De school bestaat vijftig jaar en is tevens verhuisd naar de oude mulo/mavo, Twee goede redenen om een reünie te organiseren. Vele oud-leerlingen wonen niet meer in Venray en omgeving, vandaar dat de reünie commissie u via deze mededeling op deze reünie wil attenderen. Inlichtingen: 040-2047578 reu- nie@reunieservice.com. Het motto van het museum weekend op zaterdag 12 en zon dag 13 april is dit jaar De kunst van het verzamelen. In Museum 't Freulekeshuus in Venray is naast de vaste collectie nu een bijzon dere tentoonstelling te zien met voorwerpen die het museum in de laatste jaren heeft verzameld. De titel van deze expositie is; Wat Venray bewaarde. Veel voorwer pen die getoond worden zijn afkomstig van Venrayenaren die het museum met een schenking hebben bedacht. Het is een repre sentatieve greep uit de collectie. Ook is er een selectie gemaakt van tekeningen en aquarellen van de Venrayse kunstenaars Giel Kusters en Eeltje de Vries, waarop vaak reeds verdwenen hoekjes van Venray te zien zijn. Verder hangen er schilderijen van Sjang van Bergen, wordt Venrayse kle ding van vroeger getoond en zijn er recente archeologische vond sten te bekijken. Aan ambachten zoals dat van zadelmaker en koperslager wordt eveneens aan dacht besteed. Speciale activitei ten in het nationaal museum weekend: zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur zijn leden van de archeologie-werkgroep aanwe zig in het museum om uw eigen archeologische vondsten te bespreken. Er zijn lesbrieven/speurtochten bij de tentoonstelling beschikbaar voor het basis-onderwijs (bovenbouw) en voortgezet onderwijs (klas 1 en 2). Ook is er een speurtocht beschikbaar bij de vaste collectie voor groep 7 en 8 van het basison derwijs, Deze kan door kinderen in het museum gemaakt worden onder begeleiding van hun ouders. Het museum is op deze dagen extra lang open van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang is gra- installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0478^32441, tax 0478^32645 Email: Jennisken5lnstallatle@Jewa.nl Tuincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs!! Levering dagelijks tel 077-3216000 Straelseweg 370, Venlo - www.leurs.nl i Hotel ||S®|jgg|g|aJ| termijn op zoek naar een. ASSISTENT(E) RESTAURANTMANAGER, diel (Full-time) 1 MHS heeft afgerond of 15 °raelel<) HXg^theerschap hoog ei het vaandel heeft staan Leeftijd vanaf circa 25 |aar. Interesse atifihrief t a.v. restaurant-manager S SaSofeofaSe^d adres of email haar info@asteria.nl Tevens zoeken wij PART-TIME MEDEWERKERS ^oMn^de'bediening vanaf 17 jaar. Hotel Astena Venray, wpmray Maacheseweq 80a. 58Q4A^ENRAY Op zondag 13 april geeft Venray's Koninklijke Harmonie samen met Harmonie VMK uit Veldhoven een uitwisselingscon cert. Het muziekevenement vindt plaats in de aula van het Venrayse Raaylandcollege, locatie Zuidsingel/Leunseweg. Het pro gramma van beide muziekgezel schappen omvat een gevarieerde mix van stukken in diverse gen res, zoals medley's van the Beatles en Lionel Ritchie en werken uit Lord of the Rings en Riverdance. Ook het bekende Adios Nonino dat vorig jaar zo treffend werd vertolkt tijdens het huwelijk van prins Willem-Alexander en prin ses Maxima zal ten gehore wor den gebracht. Harmonie Euterpe staat onder leiding van dirigent Peter Bongaerts. De gastmuzikan ten van het Veldhovens Muziek Korps worden gedirigeerd door de uit Kerkrade afkomstige Jack Otten. VMK werd opgericht in 1894 en telt 150 leden. De Harmonie speelt in de superieure afdeling en hun muzikale motto luidt Voor elk wat wils. Ook Euterpe komt uit in de superieure afdeling. Een goede waarborg dus voor een ochtend vol veelzijdig en kwalitatief hoogstaand muziek- plezier. Het concert begint om 11.30 uur en de entree is gratis. De aula van het Raaylandcollege is bereikbaar vanaf de ingang aan'de Leunseweg. Freshman Five (a capella pop muziek) en een muziektheater- groep bestaande uit Bart Krijnen, Gerrit de Groot en Debby Ursen zijn de winnaars van de tweede voorronde van de talentenshow De Kans in de Schouwburg Venray. Tijdens een show van uit zonderlijk hoog niveau kwamen deze twee acts dinsdagavond als beste uit de bus. Freshman Five en de muziektheatergroep zijn verzekerd van een plaats in de finale, in september van dit jaar. De derde voorronde van De Kans is op woensdag 14 mei. Op de foto de mannen van Freshman Five. De gemeente Venray mag kermisexploitanten laten wonen en werken op een bedrijventerrein met dienst woningen, aan weerszijden van de Spurkterweg. Het door haar daarvoor vastgestelde uit werkingsplan is niet in strijd met een goede ruimtelijke ordening, stelt de Raad van State in een deze week gepu bliceerde uitspraak. Twee omwonenden, J. Verhoeven en M. Verhoeven- Delauw, hoeven niet te vrezen dat daardoor visuele hinder, geluid en verkeeroverlast ontstaan. Die acht de Raad van State niet aanne melijk. Venray heeft voor deze gele genheid een oud bestemmings plan uit juli 1980 van stal gehaald. Daar is vervolgens nu een uitwer kingsplan voor gemaakt. J. en M. Verhoeven achten dat onjuist en zijn met hun argumenten daar voor naar de Raad van State gestapt. Zij betoogden op 13 maart dat het ruim twintig jaar oude moe derplan achterhaald is. De behoef te aan een bedrijventerrein zou niet zijn aangetoond en de huis vesting van kermisexploitanten vonden zij niet kloppen met de bestemming. Maar volgens de gemeente is tot de bestemming 'bedrijfsdoeleinden' al in het moe derplan besloten en is er in Venray nog steeds behoefte klei ne bedrijven op een bedrijventer rein te plaatsen. De Raad van State oordeelt dat de opslag van kermisattracties, inclusief het plegen van onder houd aan deze attracties, kan wor den aangemerkt als een kleine vestiging van bedrijven op het gebied van de nijverheid. Dat is niet in strijd met de uitwerkings- regels iniiet moederplan. Verder vindt de raad dat de bestemming bedrijfsdoeleinden in beginsel niet opnieuw ter beoordeling kan staan. Geen goed bericht dus voor Verhoeven en Verhoeven. Wel was de raad het met hun bezwaar eens tegen de toestem ming die de provincie Venray heeft verleend om in voorkomen de gevallen bouwwerken tot een hoogte van acht meter toe te staan. De vrijstelling daarvoor is ongedaan gemaakt. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15