Ingezonden na Nieuw onderkomen Theo Arts Uitvaartverzorging Feestweekend in Schaapskooi Dignion en JDS gaan samenwerken Joosten Vastgoed verkoopt ook kastelen! P' Volvo Rutten sponsor Nationale Menwedstrijden Autobedrijf van Haren levert eerste brommobiel HUIS-RAAD Familie constellaties Gno'thi' tien jaar Salsafeest Zondagochtendconcert harmonie St. Catharina Volgende week ons nieuwe logo PEEL EN MAAS Donderdag 10 april 2003 - Pagij LEF Sinds begin deze maand is Theo Arts Uitvaartverzorging gevestigd aan de Pr. Marijkestraat la in Ven- ray. Theo Arts startte veertien jaar geleden als zelfstandig uitvaartver zorger in Horst, maar vestigde zich al snel in zijn voormalige woonplaats Venray. Samen met zijn echtgenote ging hij deze uit daging aan. Nu, veertien jaar later, mag gerust gezegd worden dat Theo Arts Uitvaartverzorging in Venray en Horst een begrip is geworden. En dat is ook te zien aan het aantal uitvaarten dat door Theo Arts en zijn medewerkers wordt verzorgd, in zijn eerste jaar ging het nog om 68 uitvaarten, nu zijn dit er ruim 300 per jaar. Daar naast verzorgt Theo Arts Uitvaart verzorging ook nog zo'n 200 uit vaarten voor verzekeringsmaatschappijen. Het bedrijf telt twee vaste uitvaartlei- ders, een administratieve kracht, drie rouwwagens en zo'n 25 dra gers en draagsters. Want dat laat ste is een van de grote veranderin gen die volgens Theo Arts in de uitvaart heeft plaatsgevonden. "Veertien jaar geleden was de uit vaart nog een typisch mannenbe roep. Tegenwoordig zijn vrou wen in het uitvaartwezen een normaal verschijnsel", aldus Theo Arts. Volgens hem is het afgelo pen decennium de dood en de uitvaart steeds meer uit de taboe sfeer gekomen. "De mensen zijn thans veel mondiger en willen bij de uitvaart hun eigen inbreng hebben. Dat kan ook. Het komt ook steeds meer voor dat wij vroegtijdig, dus voor het overlij den, al benaderd worden om zaken te regelen of te bespreken. Een uitvaart is geen standaardpro ces meer." Naast het verzorgen van uitvaar ten heeft Theo Arts ook nog het beheer over de rouwkamers in de gemeenten Horst en Sevenum. Vrijdag 9 en zaterdag 10 mei is er een Mega-feest weekend in De Schaapskooi. De organisatie heeft de hand weten te leggen op de Koets on Tour Partyshow. Een drietal dj's van Feestcafé De Koets uit Venray zullen de feestgangers trakteren op een zo breed moge lijk repertoire van dansbare muziek. Ze worden vergezeld door een aantal promogirls die allerlei give aways uitdelen'. Kort om, een unieke combinatie tussen show en muziek, een lust voor ogen en oren. Zaterdag 10 mei worden de deuren geopend voor alweer de derde editie van de 70- 80'2 Discoparty; Let's Boogie. De dertien-koppige band Chicken George en The Funky Farmers spelen alle toppers uit soul-, funk- en discotijdperk. Ook dj Henrik, van de vroegere Penthagon, geeft acte de presence. Hij zal er voor zorgen dat je niet stil kunt blijven staan en er vele mooi herinnerin gen van toen naar boven zullen komen. Voor beide dagen wordt de tennishal omgetoverd tot een megadanstempel (1000m2) met een spetterende lichtshow, subliem geluid en vele special effects. De zaal is open van 21.00 tot 02.00 uur. De minimale leef tijd is 18 jaar; bij twijfel legitima tie verplicht. De entree is 12 euro, in de voorverkoop 10 euro. De voorverkoop start vrijdag 11 april. Voorverkoopadressen: Feestcafé De Koets, De Heeren van Aem- stel, Tennishal De Schaapskooi en Sportcafé Cafetaria Landweert. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De grote circustent van de moderne tijd Half zeven in de morgen. De wekker klinkt als een bom in het holst van de nacht. Als een gestresste kip vlieg ik overeind. Met een korte reanimatie weet ik ook mijn vrouw uit haar coma te bevrijden. De race tegen de klok is begonnen, maar lijkt bij voor baat verloren. Met de ene hand een luier verschonen en met de andere een boterham eten leidt nog wel eens tot onsmakelijke vergissingen. Samen met de kin dertjes onder de snelbinder naar onze vernieuwde Venrayse kin deropvang "de kleine circustent". Tataaaaü Papa en mama houden van jullie, tot vanavond en vooral lief zijn tegen de juf! De aanzet voor een nieuwe dag in de moder ne tijd is gemaakt. Zoals bijna iedereen in Nederland hebben mijn vrouw en ik een zeer belang rijke baan. Vergaderen en het bestuderen en uitvoeren van de steeds veranderende regelgeving zijn onze belangrijkste bezighe den. Momenteel zijn we samen met hoog opgeleide ambtenaren van het ministerie van landbouw bezig met de ontwikkeling van een kuikenadoptieplan. Uit wetenschappelijk onderzoek is namelijk gebleken dat jonge kui kentjes zonder moeder ernstig getraumatiseerd raken. Dit leidt vaak tot hevige piepstoornissen. Het samenvoegen van kuikentjes en bedijfspersoneel op de werk vloer zou de piepintensiteit met maar liefst 50% verminderen! Via de wet kuikenadoptie wordt het voor personeel, na jarenlange strijd door de vakbonden, nu ein delijk mogelijk om binnen het bedrijf zo'n lekker schattig knuf felkuikentje te adopteren. Voor iedere kuikenadoptieplaats wordt een inkomensafhankelijke subsi die van maximaal euro 20,00 vers trekt. Besloten is een team van 200.000 ambtenaren in te zetten om de subsidiestroom op gang te brengen en om misbruik te voor komen. Het project betekent een enorme stimulans voor de werk gelegenheid binnen de bedrijven. Naar verwachting zullen er hier structureel 100.000 mensen extra nodig zijn om het kuikenadoptie- project uit te voeren. Voor mijn vrouw en mij wordt het dus extra overuren maken, maar voor die lieve pluisebolletjes hebben we het graag over. Met dank aan "de kleine circustent", want samen met de andere kinderopvangcen tra bieden zij ons, en binnenkort weer 300.000 personen extra, de mogelijkheid om in "de grote cir custent van de moderne tijd" zin volle zaken voor de maatschappij te doen, zoals het beschermen van kuikentjes tegen de intensie ve veehouderij. Gauw naar huis! Hopelijk hebben ze onze kinder tjes vandaag wel in toom kunnen houden en hebben ze niet zo intens gepiept als eerdere keren! Leo Heintjes Leunen en toen vroeg ik wat nu eigenlijk k.k. betekende" De afkorting "k.k." achter de koopsom van 'n huis betekent "kosten koper". Boven op de prijs die je betaalt voor een woning komt voor rekening van de koper ook de overdrachtsbelasting (6% over de koop som), de kosten voor de Notaris voor het opmaken van de akte en de leges voor het inschrijven daarvan in de registers. Wan neer je een hypotheek nodig hebt voor de financiering van de aankoop, betaal je daarvoor ook nog kosten, maar die vallen niet onder het begrip "kosten koper". Je kunt vooraf bij de notaris een offerte opvragen om te weten wat je precies kwijt bent. LMV Binnen een gezin, een familie systeem, kunnen we ons onge wild verbinden aan het lot van andere familieleden. Dit kan gene raties lang de levensloop van mensen beïnvloeden. Door een familieopstelling, een constellatie te doen wordt duidelijk wat de wortels zijn van onder meer ver slaving, zoeken naar de plek in je reven, relatieproblemen, chroni sche ziektes, langdurige persoon lijke problemen en gezinsverstrik kingen. Het kan je inzicht verschaffen om hieruit te komen zodat je je krachten kunt gebrui ken om je leven op jouw unieke wijze te gaan. Een constellatie- gebeuren is altijd een intensief beleven, herkennen, of de con stellatie nu voor jou persoonlijk is of als deelnemer aan het geheel. Het is een helende ervaring. De datum van de constellatie is zater dag 10 mei van 13.00 tot 17.00 uur in Heide. Je bent welkom vanaf 12.30 uur. De begeleiding wordt gedaan door Els Stax, geas sisteerd door een wijze jonge vrouw. Els Stax maakte zeen jaar geleden tijdens haar sjamanisti- sche opleiding kennis met deze bijzondere werkwijze en sloot onlangs een intensieve training ancestral familyconstellations af. Wil je meer informatie en/of wil je meedoen, bel dan 0478- 513122. Adviesbureau Gno'thi van Maria Volleberg uit Venray bestaat tien jaar. Volleberg zegt over Gno'thi het volgende: "Ik doe dit werk nu tien jaar en heb zeer goede resul taten behaald, met vooral volwas senen. Ik wil mij nu meer gaan toeleggen op kinderen en dieren, want kinderen en dieren hebben een speciale plaats in mijn hart. Zij staan, omdat de meeste kinde ren en dieren nog weinig negatie ve ervaringen hebben opgedaan, zeer open voor mijn methode. Deze sorteert dan ook vaak onmiddellijk effect. Mijn behande ling bestaat eruit te zien waar de klacht zit en deze te behandelen met homeopathische medicijnen, magnetiseren en een helpend gesprek. Degene die een klacht heeft hoeft niet zelf te komen. Als het bijvoorbeeld om een kind of een dier gaat hoeft dit kind of dier niet hier bij mij te komen. Als de ouder van dit kind of de eigenaar van het dier komt is dit voldoen de. Ik kan tenslotte op afstand de klachten bekijken. Daarom kan ik cliënten ook telefonisch raadple gen. Ik het dan ook cliënten in heel Nederland en zelfs uit het buitenland met succes behandeld. Vooral dieren zijn in het verleden dankbare cliënten gebleken, ik heb honden behandeld met bij voorbeeld huidaandoeningen, manke poten, etc., katten, paar den en pony's, konijnen etc." U kunt Maria Volleberg bereiken op tel. 06-15401451 of op de Pater Kustersstraat 7 in Leunen. Om nog meer mensen bekend te maken met Caribische muziek - reeds vele jaren worden er op succesvolle wijze cursussen ver zorgd op dit gebied- organiseert Dans Partycentrum Janssen voor de tweede keer, na een suc cesvolle avond in februari, in samenwerking met Maestra Cor poration, op vrijdag 18 april weer een spetterend Salsafeest met workshops Merenque en Salsa en enkele fraaie demonstraties. De presentatie van deze avond is in handen van de ervaren salsadan ser Lemos Jones die zijn roots heeft in Puerto Rico, het mekka van Salsa en Merenque. Op pro fessionele wijze wordt deze avond gestart met een instructie van een aantal bruikbare variaties in beide dansen. Aansluitend is er dan de moge lijkheid om het geleerde tot in de kleine uurtjes in praktijk te bren gen. De avond begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 4 euro; reser veren vooraf is raadzaam, tel. 0478-510500. Ptyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel.: 0478-546293 - info@flyers.nl Vorige week donderdag heb ben de directies van Dignion en JDS een convenant ondertekend om in de toekomst daar waar mogelijk en nuttig met elkaar samen te werken. Dignion houdt zich bezig met het geven van adviezen aan bedrijven op het gebied van hardwaresystemen en softwarepakketten. Bovendien worden in eigen huis websites ontwikkeld. Automatisering levert in de visie van Dignion pas opti male toegevoegde waarde op als de werkwijzen van de gebruikers, de (administratieve) organisatie en de software goed op elkaar zijn afgestemd. JDS, al bijna achttien jaar actief in automatiseringsland, is gespecialiseerd in levering van hardwaresystemen, softwarepak ketten, evenals ontwikkeling in eigen huis van gespecialiseerde software o.a. voor autodealer-. schadeherstel- en transportbedrij ven. JDS staat voor haar relaties 24 uur per dag 7 dagen per week paraat. Beide bedrijven zien grote voor delen voor ondernemers in het MKB aangezien door de samen werking de onafhankelijke advie zen van Dignion naadloos omge zet kunnen worden in een optimale automatisering, zowel op het gebied van hard- als soft ware. Uiteraard staat het elke ondernemer vrij om gebruik te blijven maken van zijn eigen auto matiseerder. Julian Hendriks, directeur JDS en Joost van Berkum, commer cieel directeur Dignion toasten, samen met een aantal werkne mers van beide bedrijven, op de ondertekening van bet conve nant Zondag 13 april verzorgt Har monie St. Catharina het zondag ochtendconcert in de schouw burg van Venray. Het concert begint om 11.00 uur in de theater zaal van de schouwburg. De toe gang is gratis. Tijdens dit concert treden de drumband en de harmo nie afzonderlijk op om daarna af te sluiten met een gezamenlijke mars. De drumband, onder lei ding van Wil van Horck, en in de ereafdeling A-B. Tijdens het zon dagochtendconcert spelen zij een 6-tal stukken waaronder werken alleen voor trom maar ook wer ken waar een groter instrumenta rium en melodische slagwerkins trumenten gebruikt worden zoals Hurricane van J. Stoffels en Down the street van H. v. Boven. Dat stukken voor drumbands ook geschreven worden met een ern stige achtergrond bewijst In memoriam Anne Frank van G. Prince waarbij de componist is uitgegaan van het dagboek van Anne Frank. De harmonie, onder leiding van Geert Jacobs, speelt in de afdeling Uitmuntendheid. Zij brengen een aantal zeer verschillende werken variërend van klassiek tot modern. De Granada ouverture met veel Spaans temperament zal associaties oproepen met de song Granada. Vivaldi's winter daarte genover is een klassiek stuk, spe ciaal gearrangeerd voor harmonie orkest. Tanz der Vampire, gebaseerd op het verhaal van graaf Dracula heeft als zeer her kenbaar gedeelte A total eclipse of the heart van Bonnie Tyler ter wijl een medley van Robby Wil liams songs, met een verrassende swing, velen bekend in de oren zal klinken. Ter afsluiting van het concert zullen harmonie en drumband samen op het podium staan voor de mars Semper Viator. Het concert begint om 11.00 uur en zal, inclusief een kleine pauze, duren tot ca. 13.00 uur. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Woon en win een badkamer Wie voor 1 juni zich tot een van de VBO-makelaars in Ven ray voor een offerte, verkoop- opdracht of bezichtiging meldt, maakt nu kans op een badka mer t.w.v. 5000,-. Ook als U bij Rongen Tegels Sanitair de showroom bezoekt kunt u mee- loten naar deze prachtige prijs. In januari startten de VBO- Makelaars in Venray, te weten Makelaardij Thomasson, Joos ten Vastgoed en 3VM makelaars, samen met Rongen deze loterij. Een unieke actie voor Venray en omgeving. Een van de initiatief nemers, Joosten Vastgoed, staat deze week in het spotücht. Elk makelaarskantoor heeft zijn eigen specialisatie. Bij Joos ten Vastgoed is dat Rijksmonu menten en oude gebouwen. Lambert Joosten, sinds 1996 actief in de makelaardij, heeft zelf een gedegen technische en commerciële achtergrond, zowel bouwkundig als werktuig bouwkundig. Als officier van de bedrijfsbrandweer bij Freuden- berg heeft hij veel kennis op kunnen doen van constructies en dergelijke. Kennis, die als makelaar goed van pas komen want het ene huis is het andere niet en als mensen iets willen kopen en daar verdergaande plannen mee hebben kan Lam bert Joosten als een van de wei nige makelaars daar een goed advies bijleggen. Het is dan ook niet vreemd dat hij als kleine makelaar toch een prestigieus object als Kasteel Borgharen, onder Maastricht, in de verkoop heeft staan. "De kasteelheer had een advertentie gezet dat hij zijn kasteel wilde verkopen. Ik heb hem toen gebeld en een afspraak gemaakt. Drie weken later had ik de opdracht bin nen." aldus Joosten. Een kasteel verkopen gaat natuurlijk niet zomaar. Wij steken op dit moment veel tijd in historisch onderzoek en naar de mogelijk heden om investeringen in het kasteel te doen waardoor het nog beter verkoopbaar wordt. Bij de verkoop van een derge lijk project heeft Joosten veel steun van de CEI, een interna tionale makelaarsorganisatie die gerelateerd is aan de VBO- organisatie. Middels het CEI heb ik een netwerk kunnen opbou wen waar ik nu veel aan heb. Joosten denkt overigens dat het kasteel verkocht zal worden aan een grote institutionele beleg ger. "De aandelenmarkt is op dit moment niet goed en dergelijke grote beleggers gaan meer in onroerendgoed investeren" aldus Joosten. Dergelijke projecten nemen overigens niet weg dat de kleine huizen(ver)koper bij Joosten welkom blijft. "Of het nu om een kasteel gaat of om een rij tjeshuis, ik ga ervoor om de klant tevreden te stellen." Daar bij is meedenken met de klant belangrijk. Zo komt zijn bouw kundige kennis ook van pas bij bezichtigingen. Hij kan de klan ten wijzen op bouwtechnische plussen en minnen, nmi belangrijkste is echter d itn huizenkoper zich in veri woning thuisvoelt. Ik gei m ook aan dat meer nai ^hn woning gekeken moet «i cVt en minder naar het best oor! interieur. Dat kan alleraa iepa anderd worden. De kleur» X, keukenkastjes mag geen ,|e zijn om een woning i kopen.J.. Joosten heeft naast lm woningen en bedrijfsp ook nog recreatieprojeo zijn portefeuille. Resort) de Witte Vennen en De! berg zijn daar voorbeeldt En ook voor taxaties vans iste gen en BOG kunt u bij Jo bel Vastgoed terecht. Irep De spelregels van de lota die vrij eenvoudig. Iedereen <1 ter bezichtiging doet, een op sch verstrekt of offerte aanvraag in deelnemende makelaars, of od showroom van Rongei) komt naar tegels, sanitair of een! [v£ nier, een offerte laat uitbrtn een order plaatst, krijgt ecni lot wordt op naam uitgcscS en is niet overdraagbaar D I mers mogen met maximi T, loten aan de loterij deelnema u niet aan de loterij deelnemt geeft zo'n lot recht op vijftic 1:3 cent korting op een opdradt tmc bij de makelaars plaatst. De loopt tot 1 juni. Op 14 juni li uit trekking plaatst door een lx npl venrayse ondernemer. w Vor Komend weekend, zaterdag 12 en zondag 13 april, is de gemeen te Horst aan de Maas weer het decor voor de Nationale Menwed strijden. Dit jaar heeft de organisa tie een partner gevonden in Volvo Rutten als sponsor. Al jaren lang gaan paardensport en Volvo samen in het organiseren van vele grote evenementen. Het parcours is wederom spectaculair met de bekende waterbak als hoogte punt. "Spectaculair zijn nu ook de nieuwe actie modellen van Volvo", zegt John Stroeken, vesti gingsmanager van Volvo Rutten in Venlo. Naast de onlangs geïntro duceerde XC90, The Next Gene ration SUV, werkt Volvo hard om auto's te bouwen voor een breder publiek. Op dit moment heeft Volvo een zeer sportieve uitvoe ring van de S en V40. Deze Sports Edition is namelijk standaard uit gevoerd met 17'inch lichtmetalen velgen, sport chassis, niveaurege ling en vele andere extra's. Ook de Volvo V70 heeft een actiemo del. Met de V70 Titanium geeft men gehoor aan die rijders die graag in een klap een onderschei dende complete auto wensen. Deze auto werd gepresenteerd op de Auto RAI en heeft daar al erg veel positieve reacties mogen ont vangen. Niet gek natuurlijk wan neer je een auto standaard uit voert met sport lederen interieur, Bi-xenon verlichting, 17'inch lichtmetalen velgen, mesh decor, titanium metaallak. zilverkleurige stootlijsten en roofrails en nog een heel scala aan extra's. Volvo Rutten, als aanspreek punt voor u en uw Volvo, is dealer voor Noord- en Midden Limburg. "Wij hebben inmiddels vestigingen in Boxmeer, Venlo, Roermond en Weert", aldus Harold Rutten. De teams werken allemaal volgens het customer for life principe omdat wij net als de auto graag vele jaren uw partner in mobiliteit willen zijn. Tweede paasdag stelt Rutten haar bedrijf zoals gebruikelijk weer open voor de traditionele Paasshow. Van 10.00 tot 17.00 uur hebben zij weer een ruime keus uit de voorraad Used- en Selected Used Cars staan. Juist de auto's uit de Selected Used Car reeks hebben een paar streepjes voor op de Used Cars. Het betreft hier Volvo's die gecheckt zijn op 140 punten, standaard airco, ABS, airbag en SIPS (Side Impact Pro tection System) hebben, minder dan 150.000 km hebben gereden en niet ouder zijn dan 60 maan- grafl C den. Deze en nog een aantal 1 re sterke punten geven u zekerheid een (gebruiktj J teitsproduct te kopen. Natuurlijk laten zij gi gezicht ook zien in Venray Rutten heeft er geen eigcfl Fj ging, maar vanuit de lod Boxmeer en Venlo kunnen service bieden die u maj wachten bij een merk als Met de vaste haal- en breiigs w ett het wassen bij ondctl» id: beurten zijn de bezwaren ch afstand al snel geen proj e meer. Harold Rutten: mede daarom dat wij c starten met sponsoring vi sportteam in Venray verklap ik nu nog niet it over. Dat zal later dit jaar' meer aandacht gaan krijgen1 iel blijft natuurlijk altijd afwe? ifa het sponsoren van bepaalde nementen in lijn ligt met jfI Hei nisatie en doelgroep. Wijj* fh; daarom ook vol overtuig' sp; gezegd tegen de Nationale m, wedstrijden en de te ontp«! ph activiteit in Venray." to. PEEL EN MAi een abonnement vtf Heel erg gelukkig was de fami lie Stevens uit Oirlo toen deze week autobedrijf van Haren hun nieuwe brommobiel bij hun thuis werd afgeleverd door Max Hend- rix. Volgens de familie zijn er in Oirlo geen winkels en is het dus behoorlijk lastig als men niet meer mobiel is. Dit is ideaal, de boodschappen passen er in en ze kunnen ook weer gaan en staan waar ze willen. De keuze uit diverse brommobielen en het des kundige advies was voor hun een reden om bij autobedrijf van Haren te bestellen.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 12