Meerlo-Wanssum [oningin Beatrix bezoekt inderproject Brazilië etamorfose zaal ilhelmina in Swolgen Onenigheid gasdepot America duurt voort Lintje voor Hein Lindner 'Floraal in Staal' €18, Meerlonaar aangehouden Service rubriek Vogelmarkt gaat niet door Nieuwe locatie glascontainer Een jaarabonnement kost u slechts Naam: Adres. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het- nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een l< van mijn bank- of girorekening af te halen. r handtekening: V r het abonnementsgeld 'ck Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) ALEN MAAS Donderdag 3 april 2003 - Pagina 9 rvolg voorpagina: Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pas toor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeer!o@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Vanwege de in Nederland heersende vogelpest is de vogel markt van vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o, die op paasmaandag 21 april zou worden gehouden, afgelast. De glas- en textielcontainers die bij supermarkt Jan Linders aan de Spoortstraat in Tienray staan wor den binnenkort door de gemeen te Meerlo-Wanssum verplaatst. De containers worden van de oude locatie aan de straatzijde naar een locatie op de parkeerplaats achter de supermarkt gebracht. Met deze maatregel wil de gemeente ter plaatse een veiligere verkeerssitu atie creëren. terdag 5 april open dag In november 2002 werd begon nen met de bouw en een half jaar tje later is de zaal helemaal klaar om alle gasten in stijl te kunnen ontvangen. En ook aan de invalide medemens is gedacht, want naast een compleet nieuw toilettenblok is er ook een modern invalidentoi let ingericht. Café-zaal Wilhelmina is voor veel inwoners van het dorp dé ontmoetingsplek. De plaatselijke fanfare, de toneelvereniging, bridgeclub, schiet- en biljartclub zijn slechts enkele van de vele verenigingen uit Swolgen die in de zaal regelmatig onderdak vin den. Daarnaast heeft zaal Wilhel mina een goede naam in de regio als het gaat om de organisatie van feesten en partijen. "De eerste reacties op de nieuwe zaal zijn erg positief. Van de fanfare kre gen we bijvoorbeeld al te horen dat de akoestiek een stuk beter is dan in de vorige zaal. Wij zijn trots op het resultaat en ik hoop dat onze gasten dat ook zullen zijn", zegt Toon van Mierlo. Op zaterdag 5 april kunnen belangstellenden tussen 19.00 en 21.00 uur een kijkje komen nemen in zaal Wilhelmina aan de Monseigneur Aertsstraat 16 in Swolgen. Kinderen ontvangen tij dens de 'open dag' een feestelijke tractatiê en naderhand is er een orkest, dat zorgt voor een feeste lijke inwijding van de zaal. 'Opa Piet' en 'oma Nel' zullen de nieu we zaal feestelijk openen. Verplaatsing naar Meerlo-Wanssum Ondanks een gezamenlijke persverklaring van de gemeente Horst en Benegas is het verdwijnen van het gasde pot uit de dorpskern van Ame rica nog allerminst afgehan deld. Dit bleek onlangs tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag. De gemeente en Benegas ston den hier tegenover elkaar in een zaak om de milieuvergunning van Benegas. Volgens gemeente woordvoerder W. Gossens is die rechtszaak overbodig geworden. "We moeten vandaag de degens kruisen en dat hadden we liever niet gedaan", zegt Gossens. "We zijn er nog net niet in geslaagd om de verplaatsing van Benegas voor deze zitting rond te krijgen, maar bet heeft er alle schijn van." Pogingen van de gemeente om de zitting bij de Raad van State uit te stellen, mislukten. Een dag eerder stuurden de gemeente en Benegas een persbe richt rond, waarin het vertrek van Benegas uit America wordt toege licht. "Een definitieve oplossing is nabij", zo stellen beide partijen. Maar vlak voor de zitting verklaar de een woordvoerder van' Bene gas dat het bedrijf de verplaatsing van het gasdepot naar Meerlo- Wanssum ziet als 'tijdelijk' en niet als definitief, zoals de gemeente suggereert. Tijdens de rechtszitting ston den de juristen van beide partijen zelfs 'ouderwets' tegenover elkaar. Wie deze zaak wint staat het sterkst in de strijd die dan los barst over de hoogte van het scha debedrag dat aan Benegas wordt uitgekeerd. Als Benegas definitief verdwijnt uit America. De Raad van State doet binnen twee maanden uitspraak. ezaal van café-zaal-cafeta- ffilhelmina heeft een ware aanteverwisseling onder- l Na maanden van breken bouwen verrees aan de iseigneur Aertsstraat in ije Swolgen een zaal die loet aan alle (geluids)eisen de moderne tijd. n het populaire café en de bezochte cafetaria verander- iels, maar de oude zaal werd 1 afgebroken en vanaf de d weer helemaal opnieuw bouwd. En het resultaat mag li, want bruidsparen en ande- estgangers kunnen voortaan cht in een plaatje van een met nieuwe muren, pla- s, vloeren en een nieuw en iets breder podium. @all-mag- inspr:Trots zijn ze op hun nieuwe zaal, Tonnie en Toon van Mierlo, die op 1 april 1990 vanuit het Bra bantse naar Swolgen kwamen en al dertien jaar café-zaal-cafetaria Wilhelmina in Swolgen runnen. Want het heeft de afgelopen maanden wel wat bloed, zweet en tranen gekost om de zaal vanuit het niets tot een prachtig iets te maken. Een blik in de nieuwe en ook grotere zaal laat zien dat er aan de Monseigneur Aertsstraat in Swolgen de afgelopen maanden hard en nauwkeurig is gewerkt. Alleen de meubels en de tap zal de trouwe bezoeker nog herken nen, voor het overige is de zaal op het eerste oog in niets meer te vergelijken met de oude zaal. koningin en haar gevolg Khten in Sao Martinho andere het dagopvang- ^ni in het centrum van ad- Ze werden daar ont- en door onder andere 'r Pedro Janssen uit Lim- idie pater Martin Cox ver- ter Cox was op dat moment herland. Ook directeur Leo was aanwezig en van de tiende organisatie IBISS was deur Nanco van Buuren van lart'i- Koningin Beatrix, prin- Maxima en prins Willem- xander werden muzikaal wei geheten door het grote ''kinderkoor en -orkest van wtinho. De kinderen geno- dchtbaar enorm van de komst koninklijke hoogheden en ckeerd was daarvan ook spra yt kinderen dansten op oor- °vende sambaklanken op de van de hoge gasten. ;n 'oen Beatrix met haar en schoondochter binnen- stormden de kinderen voren' om handen te schud- ankzij de kennis van de taal had Maxima, stralend als altijd, de meeste, contacten met de straat kinderen. Volgens directeur Leo Sales van Sao Martinho is het bezoek aan zijn straatkindercen- trüm een groot succes geworden. "Jullie hebben een charmante koningin die veel aandacht heeft voor onze kinderen. Ook Willem Alexander en Maxima hadden veel contact met de kinderen." PERS De Nederlandse en Braziliaanse pers heeft veel aandacht geschon ken aan het bezoek dat de konin gin bracht aan de straatkinderor ganisatie Sao Martinho. Het opvangtehuis geniet wereldwijde erkenning en beroemdheid. Voor de koningin en haar gevolg werd het centrum ook al bezocht door de paus, prinses Diana (zij schonk .geld om een deel van het huis te bouwen) en prins Rainair van Monaco. Na afloop zei ze diep getroffen te zijn door de trieste werkelijkheid die getoond werd. Directeur Leo Sales en de Nederlandse stichting Sint Marti- nus hopen dat dit bezoek en de vele aandacht in de pers zal leiden tot extra donaties. Sao Martinho is namelijk zwaar getroffen door een bezuinigingsoperatie van de staat Rio en zit momenteel in financiële nood. Reden dat een beroep is gedaan op de Stichting Sint Martinus in Nederland om extra steun. Voor de vrijwilligers van de Stichting Sint Martinus is dit aan leiding om in Zuid-Nederland nieuwe sponsors te werven en scholen bereid te vinden het mooie straatkinderproject in Rio de Janeiro te onderstenen. Als lezer van Peel en Maas de straat kinderen willen helpen kunnen ze een donatie overmaken op bankrekeningnummer: 17.74.12.089 t.n.v. Stichting Sint Martinus, Nuenen, t.h.v. straatkin derproject. Voor meer info kunt u bellen met onze secretaris: Rene Poels, 0478698241. Of kijk op de website: www. sint mart in us. news man, com. De politie heeft dinsdagmorgen rond 1.30 uur een 35-jarige man uit Horst en een 44-jarige man uit Meerlo aangehouden op de Meer- loseweg in Oirlo op verdenking van overtreding van de opium wet. In de auto van de man uit Horst werd bij controle 4,5 kg weed en een geldbedrag van meerdere dui zenden euro's aangetroffen. De man uit Meerlo had 1 gram amfe tamine bij zich. De twee werden geboeid over gebracht naar het politiebureau waar zij voor verhoor zijn ingeslo ten. De verdovende middelen en het geldbedrag zijn in beslag genomen. Dertig jaar in de weer voor Meerlose schietvereniging De 66-jarige Meerlonaar Hein Lindner is zondagmid dag in café Oud Meerlo benoemd tot Lid in de orde van Oranje-Nassau. Lindner kreeg de onderscheiding opgespeld door burgemeester Halm. De Meerlonaar werd onder scheiden voor zijn niet aflatende inspanning gedurende de laatste dertig jaar voor de Eerste Meerlo se Schietvereniging (EMS). Hein Lindner is een fervent kogelluchtbuksliefhebber. In december I960 startte hij zijn hobby bij de plaatselijke vereni ging St. Hubert in zijn toenmalige woonplaats Bingelrade. Zijn ver huizing vanuit het Zuid-Limburgse naar zijn huidige woonplaats Meerlo in verband met zijn nieu we baan bij Xerox in Venray, was voor Lindner geen reden om afscheid te nemen van zijn hobby. Twee jaar lang keerde hij elke zaterdag terug naar het zuiden om aan de bondscompetitie deel te nemen. In de tussentijd bracht hij zijn passie voor het kogellucht- buksschieten ook over op zijn dorpsgenoten in Meerlo. Dit leid de ertoe dat op 2 februari 1973 de Eerste Meerlose Schietvereniging (EMS) mede door hem werd opge richt. Door het enthousiasme van Lindner kreeg de vereniging al snel een regionale uitstraling. Zo werden ook inwoners van Swol gen, Leunen, Venray en Sevenum lid van EMS. Deze leden richtten uiteindelijk in hun eigen woon plaats een eigen schietvereniging op. Lindner was vanaf de oprich tingsdatum tot nu toe altijd de stu wende kracht achter de vereni ging, waarvan hij van 8 januari 1974 tot 31 januari 2002 voorzit ter was (thans algemeen bestuurs lid). Verder is decorandus de ini tiator van het Mijlpaaltoernooi. Om inkomsten voor de vereniging te verwerven en de Meerlose inwoners kennis te laten maken met de schietsport, organiseert EMS vanaf 1973 jaarlijks dit toer nooi. Daarnaast stond Hein Lindner aan de wieg van de Kogel Lucht buks Schutters Bond (KLSB). Deze regionale bond werd mede door. hem op 15 augustus 1980 opgericht. Ook bij deze bond sti muleerde decorandus de schut ters om op een sociale en sportie ve manier de schietsport te beoefenen. Deze bond, waarvan hij ongeveer 15 jaar voorzitter was en thans zeven jaar secretaris is, telt 150 leden. Voor zowel EMS als voor KLSB schreef Lindner zelf de computerprogramma's voor competities en toernooien. Alle genoemde werkzaamheden ver richtte en verricht hij nog steeds als vrijwilliger. In het weekend van zaterdag 5 en zondag 6 april presen teert Groei Bloei een unieke bloemenshow met als thema: 'Floraal in Staal'. De tentoonstelling vindt dit jaar plaats in een bijzondere omgeving, namelijk in de fabriekshal van De Staalmees ters, Geijsterseweg 2 in Wans sum. Op beide dagen kunt u de bloemencreaties bewonde ren van 12.00 tot 17.00 uur. De talrijke werkstukken die worden geshowd zijn samenge steld door cursisten van de bloem- schik.cursussen, die elk jaar door Groei Bloei worden georgani seerd. De cursisten willen door middel van deze presentatie aan het publiek laten zien, welke vaar digheden ze in de cursussen heb ben opgedaan. Opvallend hierbij is dat heel veel creaties niet zijn vervaardigd uit dure luxe bloe men, maar vooral uit materiaal dat groeit en bloeit om ons heen. Entree 1,50 euro (inclusief één kopje koffie of thee).

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9