eenDirect in Bibliotheek Venray uldigirig jubilarissen FNV Bouw org voor uw computer Ingezonden ersspecialist Philipsen internationaal bekroond Omroep Venray krijgt een nieuw geluid Maaien Maar! De kleine Circustent opent haar deuren Verkoop Ouderenzegels groot assortiment gazonmaaiers SaWeCo v.d. Vorle Honden en hun opvoeding MAAS Donderdag 3 april 2003 - Pagina 7 van de bibliotheek klin ker dan 250.000 cd's, )0 [p's en 1.000 muziek- i uur per dag, 7 dagen per zelf aanvragen via de websi- de Centrale Discotheek www.muziekweb.nl jlgens worden deze ver- d n:iar de bibliotheek Ven- unieke service. Innee komt Europa's groot- muziekcollectie direct ukbaar. LeenDirect kan via Muziekweb als via [obvenray.nl (klik op vol- nen) worden benaderd. A rdai 3 vol Tot nu toe moest een lener eerst naar de bibliotheek om een cd te laten aanvragen. Dit blijft natuurlijk mogelijk, maar vanaf nu kan de lener dit dus ook zelf door de service van LeenDirect. Nadat 1de lener zich eerst bij de biblio theek heeft aangemeld voor het gebruik van LeenDirect, kan het grootste gedeelte van de collectie van de Centrale Discotheek Rot terdam via internet worden aan gevraagd. De lener krijgt automa tisch een e-mail zodra de cd bij de bibliotheek Venray voor hem of haar klaar ligt. De cd's worden uit geleend voor twee weken tegen een tarief van 2,25 euro. Nog geen lid van de bibliotheek maar wel geïnteresseerd in LeenDirect? De bibliotheek Venray kent ver schillende soorten abonnementen waaronder de gelegenheidspas, het abonnement dat gratis is. Meer informatie is te vinden op de website van de bibliotheek Venray www.obvenray.nl (infor matie en tarieven). Tijdens de openingsuren kan men voor infor matie over LeenDirect terecht bij de medewerkers van het inlichtin genbureau. Donderdag 17 april verzorgt de bekende tuinspecia- list Romke van de Kaa een lezing over tuinieren. Deze bekende schrijver van tuinboeken heeft een eigenzinnige, veelal humoris tische wijze van vertellen. Naast tuinieren en schrijven verzorgt Romke van de Kaa ook een weke lijkse tuinrubriek voor de regiona le radio en televisie en stelt hij ieder jaar de Tuinscheurkalender samen. Zijn mooie tuinboeken zijn al een inspiratiebron maar tij dens deze lezing mogen we nog meer van hem verwachten. Hij vertelt de kneepjes van het vak als het over het inrichten van de tuin gaat, behandelt de basisprincipes van het ontwerpen en geeft diver se praktische tips. Het is mogelijk nu alvast een plaats te reserveren voor de lezing, telefonisch 0478 581970, aan de balie of per e-mail obvenray@obvenray.nl Aanvangs tijd van de lezing is 19.30 uur. De kosten bedragen 6,- voor leden en 8,- voor niet-leden van de bibliotheek. De bibliotheek is geopend dinsdag t/m donderdag van 11.00-18.00 uur, vrijdag van 11.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Douw afdeling Venray heeft afgelopen dinsdag tijdens de jaarvergadering verschil leden gehuldigd. Zo werden de leden in het zonnetje gezet die 12,5, 25, 40 en 50 id zijn van FNV Bouw. Speciale aandacht was er voor mevrouw Janssen-Vermeulen 1 elfsal 70 jaar lid is van de FNV Bouw, waarvan de Venrayse afdeling 75 jaar bestaat. Zij werd dan ook op gepaste wijze toegesproken door een districtsbestuurder en de voor zitter van de FNV. Op de foto de jubilarissen die dinsdag werden gehuldigd met in het midden zittend mevrouw Janssen-Vermeulen. iputerZorg zet een regio- iteunpunt op in de regio om explosieve vraag computerreparatie op te jen. De afgelopen jaren ten ook ouderen massaal Verstap gemaakt naar de buter. Door onbekend- Jmet de techniek en wis- urigheid van de computer- watuur is er veel vraag ,^1T ondersteuning en hulp computergebruik en com- Tproblemen. Steele door de aanhoudende Msche malaise stellen men de aanschaf van nieuwe appa- 'w uit en laten oude of kapot- Mputerapparatuur sneller ceren. Dit kan vanaf april iook in de regio Venray dank- le nieuwe regionaal georiën- ComputerZorg organisatie, teen kent het wel, de compu- printer of scanner geeft een melding, loopt vast of is zo jdat er eigenlijk niet goed fmee te werken valt. Vooral PWen computergebruikers zitten dan al snel met de handen in het haar. Voorheen werd dan vaak de hulp van een 'handige buurman' of kennis ingeroepen of gewoon een nieuw apparaat aan geschaft. Door de economische malaise van de afgelopen tijd en de ongunstige toekomstverwach ting letten mensen beter op de uitgaven. Men is tegenwoordig eerder geneigd om apparatuur goed te laten repareren dan meteen te vervangen. Om te vol doen aan de explosieve vraag naar reparatie van computerappara tuur zijn door ComputerZorg in heel Nederland reparatiesteun punten opgezet en kunnen com putergebruikers in de regio Ven ray per april 2003 ook bij ComputerZorg terecht met repa- ratievragen. De naam ComputerZorg zegt het al: 'zorg voor uw computer'. Dat wil zeggen dat men naast installatie en reparatiewerkzaam heden ook bij ComputerZorg terechtkan voor privé-computer- lessen aan huis. Voor deze privé- lessen aan huis beschikt Compu terZorg over een compleet team van lokale computerdocenten (studenten en senioren) die bij computergebruikers aan huis computerlessen verzorgen. De computercursussen worden gege ven aan de hand van een speciaal voor dit project ontwikkelde les methode. De nieuwe Ster-5-lesme- thode sluit aan op de mogelijkhe den en beperkingen van volwassenen met betrekking tot het leren omgaan met computers. Persoonlijke begeleiding en goede nazorg zijn essentieel gebleken om blijvende computer vaardigheden op te doen. Het blijkt namelijk dat volwassenen die eenmaal met de computer aan de slag gaan en een reguliere cur sus volgen vaak met veel onbeant woorde vragen blijven zitten. Om beter met de computer om te leren gaan is daarom een speciale en zeer qitgebreide internetpagi na voor de beginnende computer gebruiker gelanceerd en is er een speciale Hulplijn in het leven geroepen waar computergebrui kers met al hun vragen over de computer, internet en e-mail terechtkunnen. ComputerZorg is een samen werkingsverband van SeniorGids (de specialist in volwassenenedu catie en techniek) en de Thuis- zorgShop (de internetwinkel van de Thuiszorg). SeniorGids is een organisatie die al jaren ervaring heeft met het opleiden van vol wassenen op het gebied van com puter-, e-mail- en internetgebruik. Door de ervaring en de betrouw bare naam die SeniorGids inmid dels heeft opgebouwd zijn de grootste ouderenorganisatie (UnieKBO) en de grootste consu mentenorganisatie (Consumen tenbond) van Nederland inmid dels een samenwerking aangegaan met SeniorGids. Door deze samenwerking kunnen leden van deze organisaties (met geldig lidmaatschapsnummer) met een aantrekkelijke korting gebruik maken van de diensten van SeniorGids en ComputerZorg. Ook mensen die aangesloten zijn bij een thuiszorgorganisatie kun nen gebruik maken van dit voor deel. Het afgelopen jaar zijn ruim 1500 volwassenen opgeleid op computergebied. Kijk voor meer informatie op www.computer- zorg.nl ofwww.seniorgids.nl Vanaf april 2003 biedt Compu terZorg haar reparatieservice ook aan in de regio Venray en daar mee heeft het project ook op reparatie- en installatiegebied een landelijke dekking gekregen. Computergebruikers die onder steuning willen bij het computer gebruik, installatievragen hebben of gebruik willen maken van de reparatieservice, kunnen contact opnemen met Mevr. Kuiper via de Nationale Computer Informa- tie&Hulplijn: 0900 - 2345 000 (15 cpm) of door een kaartje te schrij ven onder vermelding van naam, telefoonnummer en adres naar: ComputerZorg Antwoordnummer 60735 5000 WB Tilburg. Informa tie Computer Hulplijn: 0900 - 2345 000 (15cpm) Specialist Philipsen heeft met honderden versspe- sten deelgenomen aan inter- onale vakwedstrijden. Deze wedstrijden met deelnemers %-n verschillende landen georganiseerd in het kader <te Nationale Foodweek die afgelopen week in Utrecht heeft plaatsgevonden. In totaal werden meer dan 2000 producten inge stuurd waaronder acht van Vers specialist Philipsen uit Horst. Een vakkundige jury beoordeelde deze inzendingen. Alle acht inzen dingen van Philipsen werden bekroond. De vakwedstrijden zijn georganiseerd door SVO, het opleidingsinstituut voor de vlees sector. Deze vakwedstrijden wor den al sinds de jaren dertig geor ganiseerd en bieden versspecialisten de gelegenheid om hun vakkundigheid en creati viteit te meten met vakgenoten. Versspecialist Philipsen deed voor de eerste keer mee en verkreeg hiermee een bekroning en een erkenning voor de kwaliteit van het product en een waardering voor het vakmanschap als vers specialist. Versspecialist Philipsen heeft deelgenomen met de vol gende producten: Gevulde kalkoenborst met prui- mensaus goud met ster Livar boerenmetworst goud met ster Livar rauwe Peelham goud Livar gekookte ham zilver Livar Berliner leverworst zilver Hazenpeper op Limburgse wijze zilver Hartige snoeperij zilver Streekpakket Peel en Maas eer volle vermelding Versspecialist Philipsen is gele gen aan de Venrayseweg 151 in Horst, telefoon 0478-571251. e-mail: redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Zaterdag 5 april om 17.00 uur wordt een nieuw hoofd stuk toegevoegd aan de geschiedenis van Lokale Omroep Venray. Op dat moment wordt een bijzonder professioneel automatise ringssysteem officieel in gebruik genomen. Het nieuwe systeem stelt de Omroep in staat om 24 uur per dag de eigen uitzendingen te verzor gen. De ingebruikname van het geavanceerde systeem is mede mogelijk gemaakt door de Stich ting CAI, die in augustus van het vorige jaar 67.600 schonk bij gelegenheid van het 12,5 jarig bestaan van de Omroep. Voorzit ter Weijs van de Stichting is gevraagd de openingshandeling te verrichten door middel van de invoering van een aantal nieuwe herkenningsklanken. Deze hande ling is uiteraard rechtstreeks te volgen op de radio. Met de invoe ring van de nieuwe herkennings klanken wordt ook de program mering veranderd, 's Morgens en 's middags zal vooral non-stop- muziek te horen zijn en 's avonds veelal de informatieve program ma's en de programma's voor de SaWeCo grasmaaiercentrum Overtuig uzelf en kom naar Swolgen eigen service centrum Mgr Aertsstraat 33 Swolgen, tel. 0478-697111 diverse doelgroepen. Uiteraard blijft de doelstelling van Omroep Venray overeind: minstens 50% van de zendtijd dient besteed te worden aan de ICE-norm (Infor matie, Cultuur en Educatie). Zo is op ieder uur het landelijke nieuws te horen en wordt op de werkda gen iedere morgen tussen 7 en 9 en tussen de middag van 12.00 tot 13-30 uur het regionale nieuws en het nieuws van de RadioNieuws- Centrale uitgezonden. Maar de muziek zal overdag de boventoon voeren. Verwacht wordt dan ook dat naast de vele luisteraars uit de gemeente Venray en verre omge ving, vooral veel bedrijven, instel lingen en winkels, die dat nu nog niet doen, in de toekomst op de frequenties 87.5 (kabel) en 90.2 (ether) af zullen gaan stemmen. Omroep Venray heeft de afgelo pen jaren veel tijd, energie en geld geïnvesteerd in de kwaliteit van haar eigen programma's. De uitbreiding van de zendtijd is wel erg langzaam gegaan. Gestart werd heel voorzichtig met een dag in de week. Een jaar later, in 1991, waren dat drie uur per dag in de avonduren en zondags wat uitgebreider. Geleidelijk aan kwa men er wat meer programma's met name in de middag. Ook de kwaliteit van de uitzendingen ging steeds meer vooruit. Vanaf augustus is een werk groep vrijwel dagelijks tot vaak diep in de nacht bezig geweest om alle voorbereidingen te treffen om zo optimaal mogelijk van start te kunnen gaan. De laatste weken is het nieuwe systeem uitvoerig getest waarbij de laatste onvolko menheden werden weg genomen terwijl hier en daar nog wat ver beteringen werden aangebracht, zodat niets meer het nieuwe geluid van Omroep Venray in de weg zal staan. Zaterdag 12 april openen kinderdagverblijf De kleine Circustent (voorheen Duime lot) en de peuterspeelzaal offi cieel hun deuren in de nieuw bouw aan de Wilgenstraat 10. Die dag kunnen jonge en oude bezoekers onder andere genieten van een prachtige circusvoorstelling. De kleine Circustent is onder deel van SSK, een regionale orga nisatie voor kinderopvang in Noord-Limburg en Oost-Brabant. Tot begin 2002 was het kinder dagverblijf gevestigd aan de Beu kenlaan. Deze locatie is vervan gen door een nieuw pand. Tijdens de nieuwbouw is tijdelijk gebruik gemaakt van diverse locaties in Venray. Het kinderdagverblijf en de peuterspeelzaal zijn per januari 2003 in het nieuwe onderkomen aan de Wilgenstraat 10 gevestigd. Voor de bouw van het kindercen trum is heel veel hout gebruikt, wat het gebouw een warme uit straling geeft. Ook van binnen zijn bijzondere accenten en uitda gingen voor kinderen aange bracht die SSK met gepaste trots aan de bezoekers wil laten zien. De naam van het kindercen trum werd ingegeven door de vorm van het gebouw en past in de lijn van namen binnen De klei ne Wereld van SSK. Vanaf 10.30 uur zijn alle belangstellenden wel kom om een kijkje te nemen in De kleine Circustent. SSK zal het 'hooggeëerd publiek' gastvrij ont vangen. De officiële opening vindt plaats om 11.00 uur. Omringd door diverse circusfigu ren krijgen de bezoekers die dag volop gelegenheid kennis te maken met SSK en zijn activitei ten. Kinderen krijgen de unieke kans om ook zelf even circusar tiest te zijn. Om 13-30 uur zal de voorstelling eindigen. Zomer(post)zegels geven niet alleen kleur aan uw post, u steunt ook de hulp aan eenzame oude ren! Want van elke Zomerzegel die u koopt gaat negentien euro cent naar het Fonds Ouderen- hulp. Zo kunt u helpen om een miljoen eenzame ouderen weer onder de mensen te laten komen. Met de opbrengst van de Zomer- zegels financiert het Fonds Oude- renhulp onder andere vervoer, huisbezoeken, ontmoetingsactivi teiten en ontmoetingsruimten voor ouderen. Het Fonds Ouderenhulp finan ciert jaarlijks vele projecten voor ouderen waarbij zij zich richt op het tegengaan vaan eenzaamheid, verbetering van de ouderenzorg, bestrijding van verborgen armoe de en het vergroten van de veilig heid voor ouderen. Het Fonds is houder van het CBF-Keur en behoort daarmee tot de betrouw bare organisaties voor goede doe len. De Zomerzegels zijn dit jaar gebaseerd op de prachtige teke ningen van vader en zoon Wendel die rond 1890 een grote collectie aquarellen hebben gemaakt voor de Leidse Hortus Botanicus. Details van deze aquarellen zijn afgebeeld op de zegels. U kunt vanaf dinsdag 8 tot en met donderdag 10 april deze nieu we Zomerzegels weer kopen bij de vrijwilligers in de stands bij Albert Heijn, Plusmarkt (Land- weert), Edah, C1000 Veltum en Intratuin Venray: vrijdag en zater dag 11, 12, 18 en 19 april. Er zijn de laatste jaren ettelijke projecten voor ouderenhulp in de regio door het Fonds Ouderen hulp gerealiseerd. Heeft u sugges ties voor verdere projecten, neem u dan contact op met H. Huybers- Bonants, Helfrichstraat 55, Ven ray, tel. 587232. Ook kunt u hier terecht voor verdere informatie. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. lijsttrekker te worden, ik denk dat de fractie hem nodig heeft gehad voor de stemmen. Joost behaalde de afgelopen verkiezingen 57.8% van de stemmen voor de fractie en werd de stemmenkoning van Venray. de fractie wilde hem vooral voor de stemmen, maar niet voor zijn opvattingen. B. Philipsen Naar aanleiding van uw artikel in Peel en Maas van 27 maart jongstleden wil ik de volgende reactie geven. Ik heb vier keer op rij als lijstdu wer voor de fractie Van de Vorle aan de verkiezingen deelgeno men. Ik ken Joost van de Vorle goed; hij woonde bij mij in de buurt. Wij gingen samen dagelijks met onze honden in de bossen wandelen. Ik weet dat hij zeven dagen in de week als vrijwilliger klaar stond voor iedereen. Hij vertelde vaak tegen mij dat er geen organisatie in de fractie was en wilde graag lijn aanbren gen in de fractie, maar kon dit niet alleen. Hij kreeg binnen de fractie geen enkele vorm van medewerking, want niemand had er tijd voor of zin in. Joost vertelde mij tijdens de aanloop naar de verkiezingen van 2002 te willen stoppen. De fractie heeft toen op de knieën gelegen om hem te overtuigen om weer >°*det*oü<i KC Venray en omstreken houdt dinsdag 8 april een theorieavond met als onderwerp honden en hun opvoeding. Gastspreker is dhr. Godfried Dols. In Nederland heeft hij een goede naam op het gebied van trainingsmethoden voor honden. Zijn werkwijze sluit ook precies aan op de trainings methoden, die bij KC Venray op het veld gegeven worden. Aan sluitend aan de lezing kunt u betreffende vragen over opvoe ding bij hem terecht. Ook vragen over gedragsproblemen bij hon den kunt u hem op deze avond stellen. De avond is toegankelijk voor leden en niet-leden en start om 20.00 uur in De Witte Hoeve in Venray. Voor vragen of nadere informatie over de vereniging kunt u bellen: telefoon 077- 3071128 of 0478-569022. Kijk ook eens op website: www.kcvenray.nl

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7