Fi)pen dag kunstencentrum in schouwburg assie Adriaan Lachspektakelshow iardcore Impact 16 Vier bands op Babypop Voordeliger met een nieuwe hypotheek Heropening Van Dam groente en fruit Anita Bijvoet zingt lijfgedicht En Stokstaartjes met zebraprint in Zoo Pare iterview met Jamai aatcafé over burgemeester t Jeugdtoneel Maashees Rommelmarkt in De Kiosk Geslaagd Algemene HulpDienst Oker Venray's Mannenkoor ,en maas Donderdag 3 april 2003 - Pagina 23 chrijven voor festival 'Uit de Kunst' K zondag 18 mei 2003 van lÓ-ló.OO uur houden Kun- mentrum Jerusalem en de ouwburg Venray het festi- Uit de Kunst. Dit festival gezien worden als de start het culturele seizoen in jay en wordt voorname- [jngevuld met presentaties amateurkunstenaars stencentrum Jerusalem (Muziekschool, Vrije Academie en Balletschool) en de Schouwburg Venray houden open dag. Voor een optreden op een van de vele podia kunnen verenigingen, band jes, etc. inschrijven. De organisa toren beschikken over podia bui ten voor het Kunstencentrum en in de aula van het Kunstencen trum, in de foyer en in de grote zaal van de schouwburg en in Theatercafé De Artiest. Naast de eigen presentaties wil len de organisatoren vooral ook de amateurkunst de mogelijkheid bieden zich te presenteren. Dit kan door middel van een stand, die opgesteld zal worden in de foyer van de Schouwburg en/of door middel van een optreden op een van de podia. Ook nodigen de schouwburg en het kunstencentrum amateur kunstenaars uit om in te schrijven om op de looproute van en naar het Kunstencentrum Jerusalem en Schouwburg aanwezig te zijn. Hiervoor zijn muzikanten, clowns, artiesten, figuranten, beeldende kunstenaars, straat- theaterartiesten, joekskapellen, enz., enz. van harte welkom. Grijp de kans om ook jouw band, vereniging, creativiteit te presenteren aan het grote publiek! Het festival vindt plaats op zon dag 18 mei 2003 van 12.00-16.00 uur en deelname is gratis. Informatie kunt u verkrijgen bij Piet Hermans of Nelly Litjens (Kunstencentrum Jerusalem) tele foon Muziekschool Venray 0478 583320 of Anne-Christine Lie- brand (Schouwburg Venray) tele foon 0478 530991. ipip 1'nt |e vriendjes en vriendinnetjes fw Nederlands bekendste jeugd- Bassie Adriaan, krijgen deze nieuwe show een gezel- ail middag vol sketches, liedjes, Vol [helen en grappen gepresen- d, zon! ckil lei duo vermaakt hun jeugdig liek (en ook menig volwasse- bijna twee uur lang op een lier zoals alleen Bassie Adri- dat kunnen. De kinderen wor- deelgenoot gemaakt van de ingen die Bassie onderneemt Adriaan op ludieke wijze te pen en dat Adriaan dit niet Bij r zijn kant laat gaan spreekt nard voor zich en zijn pogin- flt om Bassie dit betaald te zet- lfontaarden veelal in een water- p rt waarbij het natuurlijk niet 5 lul ssie's voorliefde voor slag- 1 1, ntaartjes is bij alle kinderen net rad en zorgt voor veel opwin- tw en hilariteit wanneer Adriaan dc ie belooft om voor hem zo'n Rt8 Sjke grote super de luxe slag- Jic miaart te goochelen. Het is entree waar de kinderen van p| ok gunnen Bassie en Adriaan iens inderen een kijkje achter de rtmen bij de opname van een Jmend hoorspel. Zij laten hun Bek zien dat je ook heel goed een hoorspel kunt kijken, driaan vertoont zijn kunsten cherpschutter en Bassie moet 1 hierbij helpen! Bassie krijgt maar niet voor elkaar om Adri- op de juiste manier te assiste- cn gaat de strijd aan met een eigenwijze luchtbalonnen. Dit wr de kinderen een spannen- naar ook lachwekkende verto- Et gehele programma wordt aard afgewisseld met de e liedjes van Bassie Adri- •onder Alles is voor Bas- je Prins en de kikker en niet jeten de medley van Liedjes «tmoederstijd. Als de kin deren deze liedjes uit volle borst meezingen doen de meegekomen ouders en grootouders in enthou siasme niet onder voor de jeugd. Deze Bassie Adriaan Lach spektakelshow staat dus weer garant voor een gezellige middag schaterlachen en dolle pret en dat mag je dus niet missen! Bassie Adriaan treden op in Sporthal De Wetteling op maan dag 28 april om 14.00 uur. Kaart jes zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68 te Ven- ray. kze maand zal de gemeente- wfti 1 Venray een besluit nemen Tde herbenoeming van burge ester Waals. In het radiopro- ifflma Praatcafé alvast een voor- 'sui efje. fii| Inliet radioprogramma Praatca- van Omroep Venray stelt hen de Jong zijn gasten de ag: Hoe ziet de meest geschik- burgemeester voor Venray jjjj it? Hierover praten o.a. mee set BdThijssen, advocaat in Ven- rcc Bert Kersten, ex-wethouder tèff Venray, Toon Theeuwen, oud-voorzitter van het CDA. Aan de praattafel in Theatercafé De Artiest geven zij hun visie op het burgemeesterambt. Ze blik ken terug maar kijken vooral naar de toekomst. Verder zal het radio programma opgeluisterd worden door live muziek en zal columnist Jos Buddiger weer zijn visie geven over de week van... Praat café is zondag 6 april tussen 11.00 - 12.00 uur en komt rechtstreeks vanuit het Theatercafé De Artiest aan het Schouwburgplein. Publiek is van harte welkom en de entree is gratis. ilfl Op zaterdag 5 april praat Mario ers in het programma Prime- met de winnaar Idols, Jamai Mn. Op dit moment is hij druk tig met de opnames van zijn rae cd. Zaterdag hoor je tussen •00 en 17.00 uur een gesprek deze 16-jarige die de afgelo- weken muziekgeschiedenis jjjj Kef door in een week 250.000 te verkopen van Step right De afgelopen weken heeft •ij ze jongen heel veel meege- Hi tokt en dit komt natuurlijk ter wj nke, net als de tijd voor, tijdens inaldols. Hoe heeft hij deze tijd Jeefd? Verder hoor ja natuurlijk over zijn vriendin Dewi. tot een gesprek met Jamai Loman wordt ér natuurlijk veel Idols muziek gedraaid, en maak je kans op een leuke prijs die met Jamai te maken heeft. Ben je een echte Idols-fan en wil je dus alles weten over Jamai Loman, luister dan zaterdag" naar Omroep Ven ray. Op diezelfde dag wordt de door CAI geschonken radio automatise ringsapparatuur officieel in gebruik genomen. Dit gaat gepaard met de presentatie van Het Nieuwe Geluid van Omroep Venray. Tevens zal dan ook de vernieuwde web-site van de omroep te zien zijn. Dit gebeurt vanaf 17.00' uur. togcrencentrum Dingus in Venray heeft komend weekend de zes- ■Kk editie van Hardcore Impact op het programma staan. Vrijdag 4 is er feest rockcafé met Sander en Kay. een optreden van de broek- en skatepunkband 4 Fridges, special dj's en een suppor- De entree is gratis, de avond begint om 19.00 uur. toerdag 5 april de zestiende editie van Hardcore Impact met de dj's êMööü, Yesheads, Re-core vs Tha playah, Bassweiler, X-ception. Politiek en Jeroen P. Het café is om 19.00 uur open en de "^ore Impact begint om 21.00 uur. tylens die dag wordt mevrouw Maessen uit Venray speciaal in het frietje gezet. Zij wordt die dag tachtig jaar en is sinds de start van "Sto in 1965 onder de naam SR65 als vrijwilligster verbonden aan 'jongerencentrum. Al jaren wordt er in Maashees door de jeugdafdeling van de Maashese toneelclub een leuk stuk op de planken gebracht. Veelal aangekleed met leuke visu ele cn muzikale effecten. Dit jaar wordt door inmiddels de tweede generatie toneeljeugd het muzika le stuk Sneeuwwitje en de 7 erge gespeeld. Onder regie van Jennif er Denissen en begeleiding van een muzikaal kwartet uit Vier lingsbeek speelt het verhaal zich af in een sprookjesachtige omge ving. Iedereen van ons kent natuurlijk het verhaal van Sneeuwwitje en de 7 dwergen maar zal bij het bezoeken van deze voorstelling toch moeten constateren dat dit sprookje in Maashees een verrassende wen ding heeft genomen. Het stuk, waarin velen hun toneeldebuut maken is geschikt voor jong en oud. De voorstellingen vinden plaats op zaterdag 12 april om 19.00 uur en zondagmiddag 13 april 2003 om 15.00 uur in het Gemeenschapshuis van Maashees. De kaarten zijn te koop aan de kassa en kosten 1.50 euro voor de jeugd tot 16 jaar. Ben je ouder dan kost een kaartje 3 euro. Op zaterdag 12 april wordt er weer een rommelmarkt gehouden in De Kiosk in 't Brukske. Als er nog mensen zijn die mee willen doen dan kunnen deze nog een tafel bestellen voor 6 euro per stuk bij mevr. Arts, tel. 586640. De rommelmarkt begint om 08.30 uur en duurt tot 13-00 uur. De zaal is open vanaf 07.30 uur. Aan de Hogeschool van Arn hem/Nijmegen aan de faculteit Gedrag, gezondheid en maat schappij heeft Katja Broers de 4- jarige völtijdopleiding tot fysio therapeut voltooid-. Steeds vaker worden wij als consulent inkomstenbelasting geconfronteerd met cliënten die een flinke aanslag en/of voor heffing krijgen of die veel minder terug ontvangen dan gedacht. Wat zijn nu de oorzaken? Het probleem ontstaat hoofdzakelijk bij meerdere uitkerende instan ties. De hoofd uitkerende instan tie, b.v. de Sociale Verzekerings- Bank of uw werkgever houden rekening met de 'Standaard- heffingskortingen) en hanteren de juiste schijf. De tweede of derde uitkerende instantie, b.v pensioeninsteliingen en/of verze keringsmaatschappijen, belasten slechts hun bedrag. Dat betekent dat er vaak het laagste percentage van 14.45% LH wordt ingehou den. Wanneer het belastbare inko men niet boven de 15 331 euro (schijf 1) uitkomt is er geen pro bleem. Het grote probleem ont staat juist boven genoemd bedrag. De volgende 13.000 euro (schijf 2) zijn namelijk niet 14.45% maar 22.90% belast. Het verschil van 8.45% die niet wordt ingehouden betaalt u uiteindelijk bij de totale afrekening wel. Dan spreken we maar niet eens van de volgende schijf want die wordt meteen met 42% extra belast. Wat zijn nu de consequentie: U krijgt maandelijks in principe te veel netto uitbetaald hetgeen u normaal gesproken terug moet betalen. Er zijn twee dingen die u kunt doen om deze ergernis te voorkomen. Uw geld opzij leggen om daarmee de belasting te beta len of u kunt uw uitkerende instantie vragen het juiste tarief in te houden. Voor meer informatie kunt u terecht bij Jan Phillipson (Algeme ne HulpDienst Venray, tel 584444). Sinds deze week zijn in Zoo Pare Overloon stokstaartjes met zebraprint te bewonderen, ofte wel zebramangoesten. De groep kleine roofdiertjes bestaat uit zeven mannetjes en acht vrouw tjes en is te bewonderen in het vroegere neusberenverblijf. De neusberen zijn verhuisd naar een nieuw verblijf in een ander deel van het park. Zebramangoesten zijn kleine vleeseters die voorkomen in Afri ka in boomrijke en heuvelrijke gebieden, graslanden en gebieden met veel water. Dit bijzondere diertje is familie van het stokstaar tje en de vosmangoest en dat is aan het uiterlijk ook goed te zien. Het ranke lichaam van ongeveer 60 centimeter heeft een korte bruin-grijze vacht met zwarte dwarsstrepen; vandaar ook de naam zebramangoest. insecten, hagedissen, slangen, wild fruit, muizen, kleine vogels en eieren staan onder andere op de menu kaart van de zebramangoesten. Eieren worden op een zeer spe ciale manier geopend. Het ei wordt tussen de achterpoten door tegen een grote steen aangegooid totdat het ei kapot is en opgege ten kan worden. Als het ei te groot is om tussen de poten door te gooien, worden er stenen tus sen de achterpoten door tegen het ei aangegooid. Zebramangoesten leven in groe pen van ongeveer vijftien dieren. Binnen een groep wordt geza menlijk voor de jongen en zwak keren gezorgd. Voedsel wordt gedeeld en bij gevaar waarschu wen ze elkaar waarop de groep zich probeert te verspreiden. Lukt dit niet dan gaan ze in een groep bij elkaar staan. De jongste dieren worden in het midden van de groep gezet zodat ze goed beschermd kunnen worden. Op zaterdag 12 april wordt in Leunen het popfestival Babypop gehouden. De orga nisatie heeft dit jaar voor het eerst vier bands geprogram meerd, andere jaren waren dat er altijd drie. De spits wordt dit jaar afgebe ten door Day after Day. Deze band uit de regio timmert inmid dels .2,5 jaar aan de weg. De eer ste demo-cd van deze formatie, 'Faces', die in april 2001 uitkwam, werd over het algemeen goed ont vangen en er werden ook veel optredens mee binnengehaald. Het afgelopen half jaar hebben de jongens flink gewerkt in de repe titieruimte om de basis te leggen voor de nieuwe demo-cd die ze in juni op zullen gaan nemen. Als tweede staat Dependent op het podium. Dependent is een Veldhovens punkrockbandje, bestaande uit ex-leden van Penal ty. Deze mannen maken een onvervalst stukje skatepunk, rechtdoorzee punkrock, zonder poespas. De muziek doet denken aan het vroege werk van Bad Reli gion. Na dit snelle gedeelte is het tijd voor het wat zwaardere werk van Concubine. Deze band is zeker geen onbekende in de regio. In 2001 wonnen ze de talentenjacht Nu of Nooit waar door ze dat jaar ook op Pinkpop mochten spelen. Hierdoor kregen ze landelijke bekendheid. Met hun single Fly werden ze zelfs op 3 FM gedraaid. Ook stonden ze dat jaar in de finale van 'De grote prijs van Nederland' waar ze gedeeld tweede werden. Begin 2002 kwam hun debuutalbum 'Laughter Days' uit. Als afsluiter heeft de organisatie dit jaar Smogus weten te strikken. Met hun Xplo-core laten ze Leu nen op zijn grondvesten schud den. Xplo-core schijnt een soort mix te zijn van hardcore, metal en hip hop. Zij hebben inmiddels ook al landelijke bekendheid, ze stonden vorig jaar immers op Ozzfest en later ook op Lowlands. De deuren gaan om 19 00 uur open waarna Day after Day om 20.00 zal. Het festival vindt plaats in gemeenschapshuis De Brink in Léunen. De voorverkoop vindt plaats bij Texaco in Leunen. Kaartje in de voorverkoop kosten 4 euro en op de avond zelf 5 euro. Oversluiten aantrekkelijk door lage rentestand Door de lage rentestand kan het voor veel huizenbezitters zeer interessant zijn om hun hypo theek over te laten sluiten. Om die reden nodigt Human Insuran ce Group u vrijblijvend uit om te kijken of dat in uw geval ook inte ressant kan zijn. "Door de huidige lage rente stand is het voor huizenbezitters het overwegen waard om hun hypotheek eens tegen het licht te houden" stelt Mario v.d. Vleuten van Human Insurance Group. "Bovendien zijn de normen van de Nationale Hypotheek Garantie ook verruimd waardoor deze nu ook van toepassing kan zijn bij het oversluiten van een hypo theek. Bij het oversluiten van hypotheken krijgt de hypotheek nemer weliswaar te maken met zaken als boete, notariskosten, taxatiekosten etc. Deze kosten kunnen echter in de nieuwe financiering meegenomen wor den." Om die reden heeft Human Insurance Group op de zaterda gen 5 en 12 april tussen 10.00 en 16.00 uur al haar specialisten voor u beschikbaar gesteld. Op die dagen bent u geheel vrijblijvend welkom om uw hypotheek te bespreken. "Wij kunnen dat op kantoor direct aan de mensen laten zien. Wanneer oversluiten niet interessant is voor de mensen maken we ze dat ook duidelijk. Wanneer oversluiten wel interes sant is, kunnen we ze een passen de offerte aanbieden. Wanneer men vervolgens een hypotheek bij ons laat oversluiten, nemen wij de taxatiekosten van de woning voor onze rekening" aldus van der Vleuten. Human Insurance Group heeft in haar korte bestaan al een goede naam opgebouwd als het gaat om hypotheken en pensioenen. "Wij hebben collectieve afspraken met nationale en internationale geld- verstrekkers waardoor wij extra rentekortingen kunnen afdingen. De klant profiteert daar weer van. Hetzelfde geldt overigens ook voor levensverzekeringen die wij onder zeer gunstige voorwaarden kunnen aanbieden. Bent u geïnteresseerd, maak dan vrijblijvend een afspraak met Human Insurance Group, Leeuw straat 24, tel. 0478-530035 Vanaf maandag 7 april gaat Van Dam Groente- en Fruitspeciaal- zaak weer open. Wegens een grondige verbouwing was de zaaje aan de Bleek sinds 24 maart geslo ten. Een verbouwing die zeker voor de klanten een geweldige verbetering zal zijn. Zo zal de krijgt de winkel een compleet nieuw interieur maar ook een nieuwe winkelformule. Van Dam Groente- en Fruitspe- ciaalzaak gaat over op een sys teem dat meer gericht is op zelf bediening. In de praktijk betekent dit dat de klant relaxter kan win kelen, in zijn of haar eigen tempo. Daarbij kan de klant nog altijd zelf bepalen of zij al dan niet gehol pen wenst te worden. Want de medewerkers van Van Dam zijn te allen tijde aanwezig om u met raad en daad bij te staan. Tenslot te kan de klant zijn of haar inko pen bij de afrekenbalie betalen. Voordeel van dit systeem is dat de wachttijden tot een minimum beperkt zullen worden. Verder kan men bij Van Dam voortaan ook terecht voor kant en klare maaltijden, die men thuis alleen nog even hoeft op te war men. Deze maaltijden worden in eigen keuken bereid. Ook de broodjeshoek krijgt een professio nelere opzet, die de kwaliteit en het assortiment ten goede zal komen. Ook de toegankelijkheid van de winkel wordt aanzienlijk verbe terd. De drie toegangsdeuren heb ben plaats gemaakt voor twee automatische schuifdeuren, die het ook voor de minder mobiele klanten makkelijker maken de winkel te betreden. Vanaf maandag 7 april bent u weer van harte welkom bij van Dam Groente- en Fruitspeciaal- zaak. De Bleek 10, 5801 MD Ven ray. telefoon 0478-512353- De mezzo sopraan Anita Bij voet vertolkt zondagmorgen in het Theehuis in het Oda- park te Venray het gedicht 'het lied der dwaze bijen' van Mar- tinus Nijhof. De eerste zin van dit gedicht 'een geur van hoger honing' maakt onder deel uit van het logo van het Literair Café Venray-regio. Zang- Theatergroep Oker uit Overloon is begonnen met de kaartverkoop voor de nieuwe show Telefoon...?! ....voor Oker. Na ruim twee jaar voorbereiding door de zanggroep en haar spette rende live band is het bijna zover. Oker brengt een spektakel op 16 en 17 mei met haar schitterende voorstelling. Een avond vol zang, muziek, emoties en show. Oker neemt u deze keer mee op reis door de emoties van het leven. De voorstellingen vinden plaats in de Raayhal in Overloon en beginnen om 20.00 uur. Kaarten a 12,50 zijn te koop bij de Raayhal en Sla gerij Centen in Overloon of tele fonisch te bestellen: tel 0478- 642120 tussen 18.00 en 19.00 uur. Ook kunt u kaarten verkrij gen op de openbare kaartverkoop op de dinsdagen 8 en 15 april van 19.00 -20.00 uur in het gemeen schapshuis te Overloon. Voor meer informatie kunt u tevens de website bezoeken www.oker- overloon.nl. Donderdag 3 april: 20.00 uur Algemene Ledenvergadering. Donderdag 10 april: 19-30 uur Repetitie gehele koor. Programma: 5 april: Extra repetitiedag, 09.30- 15.00 uur. 26 april: CD-opname (onder voor behoud). Afmelden bij Cees van Kreij, tele foon 589775. Oud papier: kunt u afleveren bij de VMK-container aan de Molen hofweg. Anita zingt het gedicht dat op muziek is gezet door Herman Strategier. Op de piano wordt zij begeleid door de Venrayse Mia Kroft. Ook zingt zij en gedicht van Guido Gezelle en wel het gedicht 'wat hangt gij haar te praten'. Anita wordt ingeleid door Anton Kroft. Anita Bijvoet heeft al vaker met succes samengewerkt met het Literair Café Venray-regio. Onge veer een jaar geleden vertolkte ze in hetzelfde Theehuis door Piet Kingma getoonzette gedichten van Bertuis Aafjes. Anita Bijvoet werd in 1958 geboren te Bloe- mendaal.(N.H). Ze bracht haar jeugd door in Franstalig Belgie en begon daarna haar beroepsoplei ding met het volgen van Klassieke zanglessen, eerst aan de Muziek school van Luik. Daarna aan het Conservatorium van Maastricht en bij beroemde pedagogen als Erna Spoorenberg en Aafje Hey- nis. Zij won in 1986 de regerings medaille waar er jaarlijks maar één wordt uitgereikt.Later werd ze tweede op het muziekcon cours voor de prix Dominique Te Venlo. Ze treed op in Nederland en Belgie en verzorgt onder ande re huiskamerconcerten, recep ties, bruiloften en begrafenissen. Haar repertoire bestaat uit religi euze muziek en liederen uit de klassieke en romantische perio- de.Ze is de vaste zangeres van het Arthemisia-ensemble ,een trio van viool,zang en piano. Het zingen in het Theehuis komende zondag maakt deel uit van een bijzondere bijeenkomst die het Literair Café Venray-regio heeft georganiseerd in samenwer king met VU-podium en de dich ter, filosoof en criticus Maarten Doorman. Het begint om 11.30 uur. In deze rubriek van de gecertificeerde LMV en NVM makelaars van Venray e.o. vindt u de komende tijd "TIPS en WETENSWAARDIGHEDEN" voor ieder een, die zich op de complexe woningmarkt wil begeven. Deze "HUIS-RAADJES" kunnen u helpen u voor te bereiden bij het nemen van een zo belangrijke beslis sing als het kopen van een woning. Door u goed voor te bereiden en u bij te laten staan door een van de LMV of NVM make laars kunt u de kans op een MISKOOP aanzienlijk verkleinen! U herkent de LMV en NVM makelaars aan de logo's onder dit stukje. Al deze makelaars-taxateurs zijn beëdigd en ingeschreven in het Centraal Register Makelaar-Taxateur RMT.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23