Zakelijk bekeken Foundation ntvangt 16.500 euro Venray Centraal op werkbezoek in Maastricht Duurzaam ondernemen Keuten stopt met tuincentrum FlexMax BV nieuwe naam gereedschapmakerij Rooyse vur- Koninginnenacht Honden vergiftigd 'agj, jl EN MAAS Donderdag 27 maart 2003 - Pagina 9 Ptyers wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? "eem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie [jw interne communicatie kan beter? BJWiulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. 1^ alvast onze website: www.flvers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Tflf"JorP 89 - 5815 AN Merselo ei 0478-546293 - info@flyers.nl In Limburg doen 27 bedrijven, verspreid over de hele provincie, een gooi naar de eerste Duurzaam Ondernemen Prijs Limburg. De inschrijf termijn hiervoor liep op 1 maart af. Deze nieuwe prijs wordt eind mei voor het eerst uitgereikt aan een bedrijf met maximaal 150 werkne mers, dat op innovatieve en inspirerende wijze bezig is met duurzaam ondernemen. De prijs is een initiatief van de Limburgse Milieufederatie in samen werking met de Kamer van Koophandel Zuid-Limburg en de Provincie Limburg. Behalve dat er een bedrijf in het zonnetje wordt gezet, hopen de initiatiefnemers dat met de prijs de duurzame ontwikkeling op de agenda van het Limburgse bedrijfsleven komt te staan. Duurzaam Ondernemen staat voor een bedrijfsvoering waarbij de economische positie en winstgevendheid van een bedrijf kan groeien, zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit van natuur en milieu. Hoveniersbedrijf blijft doorgaan Op zaterdag 5 april stoppen Piet en Toos Keuten met hun tuincentrum aan de Beekweg. Het aan het tuincentrum gere lateerde hoveniersbedrijf Keu ten van Loon zal haar activitei ten gewoon voortzetten. Het tuincentrum is verkocht aan Verhoeven uit Helmond dat onder de naam Tuintoko de verkoop van tuinmaterialen gaat doen. Kortom, veel veran deringen aan de Beekweg. Piet en Toos Keuten startten veertig jaar geleden met een hove niersbedrijf aan de Bergweg. Twee jaar later werd in verband met de komst van het Schutters veld verhuisd naar de Beekweg. Gaandeweg werden steeds meer tuinplanten aan particulieren ver kocht en ontstond langzamerhand een heus tuincentrum. Een van de specialiteiten van het tuincen trum zijn de hosta's. Hoewel het tuincentrum in april haar deuren sluit, zal met de verkoop van hosta's worden doorgegaan. Met een unieke verzameling van ruim 400 hosta's, ook de allernieuwste soorten, geniet Tuincentrum Keu ten bekendheid onder de hosta- liefhebbers in Zuid-Nederland en België. Daarom willen Toos en Piet Keuten dit blijven doen. Drie jaar geleden werd het hoveniersbedrijf gesplitst van het tuincentrum. Onder de naam Keuten van Loon is het hoveniers bedrijf doorgegroeid naar een bedrijf waar zo'n acht tot tien mensen werkzaam zijn. De opdrachtgevers bestaan uit parti culieren, bedrijven en overheid. Het hoveniersbedrijf zal onder lei ding van Sjors van Loon op de oude voet verdergaan Bij het hoveniersbedrijf staat kwaliteit hoog in het vaandel. Bovendien wordt het bedrijf enorm gewaar deerd om haar originele ideeën over vormgeving en inrichting van tuinen, waarbij de wensen van de klant centraal staan. Ook aanleg en onderhoud wordt des kundig uitgevoerd door enthou siaste vakmensen. TUINTOKO Zoals gemeld is het tuincen trum overgegaan in Tuintoko. Dit bedrijf was tot voor kort in Oirlo gevestigd. Uitbreiding van het assortiment leidde mede tot de verhuizing naar de Beekweg. Hier kan men voortaan onder het genot van een kopje koffie het uitgebreide assortiment aan bes tratingsmaterialen en tuinhout bezichtigen evenals de uitgebrei de collectie natuursteenmateria len. Als een van de weinige in de regio kan Tuintoko ook gestraalde tegels in verschillende cirkelpak ketten en uitvoeringen leveren enals het u aan tijd ont breekt. ook vakkundig leggen. Daarnaast kent Tuintoko enkele voor u belangrijke voordelen nl. eigen vervoer, eigen productie, grootste assortiment aan materia len, levering direct uit voorraad mogelijk en deskundig advies. Voorts gaan planten en bloe men een deel uitmaken van de nieuwe collectie van Tuintoko. Het deskundig personeel zal u met raad en daad bijstaan in het maken van beslissingen voor wat betreft de inrichting van uw tuin. Door samen te werken met Hove niersbedrijf Keuten van Loon kan de klant een totaalontwerp en realisatie van de tuin worden aan geboden. Bijzonder is het gepatenteerde Uniek Verhoeven Systeem beton- palen. Door deze vinding is het "scheefstaan" van tuinafscheidin- gen iets wat voortaan tot het ver leden behoort. Deze vinding wordt in eigen beheer geprodu ceerd en verwerkt. Dat deze tuin schermen door het hele land, en zelfs tot over de landsgrenzen geplaatst zijn is zeker een bewijs voor de kwaliteit van het Uniek Verhoeven Systeem. Tot ziens bij Hoveniersbedrijf Keuten van Loon en Tuintoko. Eind januari verhuisde stempelmaker C&J van een woonwijk in Overloon naar industrieterrein Smakterheide in Venray. Sinds afgelopen vrijdag heeft het bedrijf ook een nieuwe naam: FlexMax BV. Wethouder Lei Heidens van Venray maakte de nieuwe naam die dag officieel bekend en opende het nieuwe bedrijfspand. Het succes van het bedrijf begon drie jaar geleden met een rigoureuze beslissing. Al zo'n vijf tien jaar maakte het bedrijf kleine re stempels, plaatwerkproducten, tot maximaal twee meter. Die markt zakte in. C&J ging zich rich ten op grotere, complexere pro ducten. Met name vorm-, buig- en dieptrekstempels voor de con structieve delen van auto's, de delen die niet van de buitenkant af zichtbaar zijn. De stempels zijn maximaal vijf meter lang. Dat sloeg aan. "Vooral de com plexe onderdelen worden nog in Europa uitbesteed. Daarin kun je je nog onderscheiden met ken nis", aldus directeur Geert van den Heiligenberg. "Voor simpele producten kom je er niet meer aan te pas." De nieuwe aanpak heeft het bedrijf ook ongevoeliger gemaakt voor economische fluctuaties. Vijf jaar geleden werd 80 procent van de productie geleverd aan één groïe opdrachtgever. Inmiddels is dat veel diverser. Zo'n vijftien pro cent van de productie wordt bui ten de automotive geleverd, bij voorbeeld voor stalen kantoormeubelen. "Autofabrikanten blijven ondanks de economische malaise in hetzelfde tempo nieuwe modellen ontwikkelen", consta teert Van den Heiligenberg. "Mis schien maken ze dan wat minder exemplaren, maar je hebt toch voor elk nieuw model stempels nodig." De grote automobielfabrikan ten en hun systeemleveranciers zijn de klanten van C&J. Namen zoals BMW, Mercedes, Opel, Ford en Volvo zijn bekenden voor het bedrijf, maar ook Gedia, Inalfa, Brose, Ahrend en Autoliv zijn belangrijke klanten. Geavanceerde machines en software maken het mogelijk bij te blijven in het wereldje, zo is er veel geïnvesteerd in nieuwe machines en nieuwe software voor computersimulaties. Ze investeren nu ook nog, er is onlangs een nieuwe CNC gestuur de freesmachine gekocht van meer dan 500.000 euro. Ruimte is er ook voldoende in het nieuwe pand op het Venrayse industrie terrein Smakterheide. Er is het dubbele aan ruimte ten opzichte van Overloon waardoor ze'een jaar of vijf kunnen groeien. Uitein delijk zal het 'huidige aantal van 40 medewerkers groeien naar 55 a 60 man. Directeur Geert van den Heiligenberg: "Een nieuwe start in Venray met een missie wil len we benadrukken met een nieuwe naam: FlexMax BV. Al met al hebben we onder onze moeder Mapro Holding een goede toekomst voor de boeg." euwe naam - vertrouwde service Leden van Venray Centraal zijn afgelopen maandag samen met leden van Centrum Management Venray en enkele gemeentefunc tionarissen naar Maastricht afge reisd. Op uitnodiging van de SNS Bank werd daar aan de Avenue de Het gezelschap dat maandag naar Maastricht afreisde Ceramique besproken op welke manier het centrum van Maast richt zich de laatste jaren heeft ontwikkeld. Door de centrumma nager van Maastricht, de heer Op zaterdag 26 april zal voor de derde keer de Rooyse vur-Konin- ginnenacht worden georgani seerd in Partycenter de Witte Hoeve. Vorig jaar konden de festi viteiten geen doorgang vinden omdat daags voor het feest een grote brand de Witte Hoeve voor een groot gedeelte in as legde. Dit jaar dus de derde editie van de Rooyse vur-Koninginnenacht. Het organiserend comité is er in geslaagd een aantal smaakmakers te contracteren. Samen met een professionele discotheek Trend Productions, een buffet en uiter aard een lekker drankje zullen deze artiesten garant staan voor gezelligheid en uitbundigheid. De optredens zullen worden verzorgd door niemand minder dan: Pascalle; een rijzende ster uit Amsterdam, Walter Vermeer; ofte wel de Zooiman uit Tilburg, Leste Aom; de zeer succesvolle ludieke act uit Roermond en tot slot. maar niet de minste, Barry van Vliet; dé zanger van het levenslied. Voor een all-in prijs van 38,50 euro kunt u op 26 april vanaf 20.30 uur in Partycenter de Witte Hoeve een hele avond onbezorgd feest.vieren. De kaarten zijn te koop bij bloemenhuis Angèle, de Witte Hoeve en Thetru Venray. Meertens, werd uiteengezet op welke manier het centrumma nagement in Maastricht is opge zet. Vanuit een kleine terugblik in de geschiedenis werd vervolgens door de directeur stadsontwikke ling Maastricht, de heer Prom- pers, uitgelegd waartoe de groot scheepse renovatie die op dit moment in de binnenstad wordt uitgevoerd, gaat leiden. Na deze twee sprekers werd vervolgens het concept 'Gevelkwaliteitsplan voor de gemeente Venray' gepre senteerd door mevrouw Jongeling van de Stichting Ruimtelijke Kwa liteit Limburg. In dit plan kwam naar voren op welke manier Ven ray de kwaliteit van zijn gevels kan verbeteren. Venray beschikt over een groot aantal gevels die zeer de moeite waard zijn. Het Centrum Management Venray heeft nu een traject opgestart waarbij de eigenaren van enkele van deze gevels worden benaderd om gezamenlijk te zorgen voor een opwaardering van de gevels in het centrum van Venray. Dit werkbezoek werd afgesloten met een informeel samenzijn waarbij de SNS Bank een cheque van 5000 euro overhandigde aan Ven ray Centraal. De SNS bank onder steunt hiermee het initiatief dat Venray Centraal genomen heeft voor het oprichten van een nieu we ondememingsclub in Venray. Venray Centraal telt op dit moment al meer dan 100 leden. Naast het organiseren van activi teiten in het centrum van Venray is Venray Centraal het aanspreek punt voor de gemeente. Venray Centraal probeert daarom de belangen van de ondernemers in het centrum zo breed mogelijk të behartigen. Bij de politie is donderdagoch tend een melding binnengeko-, men van vergiftiging van honden in de omgeving van Vortum Mul- lem en Vierlingsbeek. Zo'n zes a zeven honden zouden de afgelo pen dagen vergiftigd zijn, toen ze iets van de straat gegeten hadden. De politie adviseert hondeneige naren uit de omgeving alert te zijn, en bij twijfel een bezoek te bren gen aan de dierenarts. 'eters/Michels auto's en essoires is de nieuwe naam n twee vertrouwde bedrij- d in Ysselsteyn. Autobedrijf Ier Peters en Michels Velgen Banden hebben hun kennis bundeld en gaan als nieuw drijf verder op een nieuwe catie. Sinds begin deze week het bedrijf verhuisd naar Igoednieuwe pand aan de Srobaan 7 op het Ysselsteyn- bedrijventerrein. Beide bedrijven zijn al jaren een pip in Ysselsteyn en omgeving, lêl Michels startte elf jaar gele- ümet een bedrijf voor autoban en velgen. Peter Peters is ids 1995 actief met de verkoop. I- .onderhoud en de reparatie I gebruikte wagens. Beide Itfjven hebben ruime ervaring je autobranche. Met deze fusie tóen kennis en vakmanschap i beide bedrijven gebundeld. ers/Michels verkoopt vanuit i nieuwe locatie gebruikte in's met bovag garantie, maar ik nieuwe wagens van alle kende automerken. vakantie naar Polen terugkeren. Behalve Polen detacheert Otto ook hoger opgeleide medewer kers. Het gaat hier met name om Zuid-Afrikanen. Jn de ICT, logis tiek, telecom en accountancy worden vooral deze medewerkers geplaatst, Sinds kort heeft Otto de Otto Foundation opgericht waarmee ze geld inzamelen om goede doe len in Polen te ondersteunen, zodat ze iets terug kunnen geven van hun succes. Zo hebben ze in december in Opole een kinderte huis cadeaus en geld gegeven, duizend kerstpakketten uitge deeld aan arme families en een kerstdiner georganiseerd voor 1200 daklozen. Bij dit diner waren veel regionale notabelen aanwezig, maar ook de aartsbis schop en de vice-premier van Polen. Laatstgenoemde was samen met enkele andere notabe len tijdens de opening van het nieuwe pand aanwezig. De verkoop is in handen van ;ier Peters en Chrit Kuypers. hebben de ervaring dat klan- die op zoek zijn naar een bruikte of nieuwe auto vooral "goed advies willen. Daarnaast het belangrijk dat een klant zich "is voelt bij het bedrijf waar de ingekocht wordt, ook na de ïkoop" aldus Chrit Kuypers. «t vind je bij ons o.a. terug in de werkplaats waar de monteurs nog direct contact-hebben met de klant. De klanten zijn volledig vrij om vragen te stellen aan de mon teur die aan hun auto heeft gewerkt, of het nu om een APK keuring, een onderhoudsbeurt of een reparatie gaat. Daarnaast kan men bij Peters/Michels terecht voor alle mogelijke auto accessoi res. of het nu om audio, navigatie systemen, lichtmetalen velgen of banden gaat. Vooral voor dat laat ste bent u bij Peters/Michels aan het juiste adres. Volgens Kuypers is Peters/Michels met hun nieuwe garagebedrijf klaar voor de toe komst. "Zeker gezien het feit dat de autobranche de dealerschap pen los moet laten, waardoor wij van alle merken auto's de nieuw ste modellen kunnen verkopen." De klanten kunnen nu dus al met of voor hun auto terecht in het fraaie bedrijfspand aan de Agro- baan 7 nabij de rotonde van Yssel steyn. Over enkele maanden zal de officiële opening van het nieuwe pand plaatsvinden. Ook de medewerkers van Otto droegen een steentje bij en schon ken 2000 euro. de markt als eerste ontdekten. Hoewel dit bedrijf nog geen drie jaar bestaat behalen zij nu al een omzet van ruim 40 miljoen euro. Per dag hebben zij ruim 2.000 Polen door heel Nederland wer ken. Voorheen was het bedrijf gevestigd in Venlo maar de locatie aldaar werd vrij snel te klein. Het nieuwe pand is van binnen geheel door Dick Evers design team ontworpen en is ingericht volgens de Europese richtlijnen van Feng Shui. Deze meer dan 3000 jaar oude Chinese wetenschap bepaalt welke invloe den omgeving en vormgeving op het geluk en welzijn van de mens hebben. Het succes van Otto zit hem in het feit dat het bedrijf bin nen een uur maximaal 100 Polen aan kan leveren voor spoedklus- sen. Het voordeel van deze bui tenlandse werknemers is dat ze heel gemotiveerd zijn. Ze werken harder en op een beter niveau. Hun productiviteit ligt zo'n 25% hoger dan een normale uitzend kracht. Ze verdienen hier vijf keer zoveel als in hun eigen land. De Polen zijn gehuisvest in vakantie parken en worden met busjes ver voerd naar hun werk. Omdat ze een huisje delen met collega's is de sociale controle sterk, het ver zuim is slechts 0,03%. Mocht iemand zich verslapen dan wordt hij bij wijze van spreken slapend de bus ingedragen. Dat ze hier legaal mogen werken is gelegen in het feit dat zo'n 10 tot 15 van de Poolse bevolking een Duits paspoort heeft. Dit komt omdat een bepaald gebied nabij de grens vroeger tot Duitsland behoorde. Circa 70 van de werknemers werkt hier gedurende het hele jaar. Gemiddeld blijft een werkne mer 10,5 weken aaneengesloten werken, waarna zij voor een korte CHEQUE Ten bale van ck ZOOP OP .Vmpthodw eou. :iltc nx-d--—0110 u« Polo». 7«'<1 Al' Jopen zaterdag opende Uitzendkracht haar nieu- Irijfspand in Venray. lUitzendkracht is één van :lst groeiende bedrijven Ierland, is gespeciali- rd in het plaatsen van [en voor met name inpak- rk bij o.a. Ahold, Blokker Intertoys. Bij gelegenheid de opening werd aan de o Foundation een cheque waarde van 16.500 euro trhandigd. let grootste gedeelte zal wor- ibesteed aan kinder- en daklo- projecteri in Polen. Een deel hel bedrag wordt gereser- rdvopr kinderen van slacht- irs van de oorlog in Irak. Alle cnrelaties hebben hiervoor substantieel bedrag overge- akt. Dit bedrag Is vervolgens de directie van Otto verdub- Otio is opgericht door twee ;e dertigers, Otto Cornelissen rank van Gooi, die dit gat in

Peel en Maas | 2003 | | pagina 9