Vegio Topschutters Klassement Végio Volharding eenvoudig Vitesse'08 langs Roel Janssen bezorgt SV Venray een punt Holthees verliest opnieuw Leunen winnaar in matig duel Meterik en Ysselsteyn delen de punten SSS'81 trefzekerder dan Olympia Merselo houdt Resia knap in bedwang TOP blijft winnen VV Holthees SV Geijsteren PEEL EN MAAS Nieuwsblad Peel en Maas is dit voetbalseizoen in samenwerking met Vegio Verzekeringsgroep in Oirlo en Helderman Sport in Ven- ray gestart met de topscorersru briek 'Vegio Topschutters Klasse ment' voor alle voetbalverenigingen uit de gemeenten Venray en de voetbal clubs Meerlo, Wanssum, Blitters- svijck, Tienray, Swolgen, Vier lingsbeek, Overloon en Holthees. \an het einde van de rit zijn er prijzen voor de elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateur voetbalcompetitie 2002-2003- Zes- deklasser Swolgense Boys kwam niet in actie maar blijft met 57 treffers ongenaakbaar koploper in het verenigingsklassement. In het individuele klassement blijft Kevin Tissen (Swolgense Boys) leider met 20 doelpunten. Maikel Fransman (Volharding) kwam een teller dichterbij, maar blijft vooralsnog tweede met 15 treffers. De stand in het verenigingsklasse ment: 1. Swolgense Boys 57 doelpunten 2. SV Venrav 38 3. BW 35 4. Volharding 32 5Leunen 28 6. SVOC'01 2" 7. Ysselsteyn 25 8 Holthees 23 9. Merselo, Wanssum en Oostrum 21 12. SSS'18 19 13- Meerlo en TOP 16 Het individuele klassement: 1. Kevin Tissen (Swolgense Bovs) 20 2. Maikel Fransman (Volharding) 14 3 Bas Heijnen (Swolgense Boys) 13 4. Ban Rütten (Swolgense Bovs) 11 5- Niels de Klerk (SV Venray) Rik Schlepers (Oostrum) 10 7. Arjan Tijssen (SVOC'01) en Marco Berden (Leunen) 8 9. Rob Wilms (Holthees). Hans Weijers (Wanssum), Marcel Lucassen (BW'27) en Ivo van der Weerden (SV Venray) 7 13 Roger Wolters en Johan Spevken (BW'27), Wout Gommers (SV Venray) en Tom Joosten (SSS'18) 6 17. Mare Kusters (Meerlo). Jelle van Tilburg (Holthees), Ramon Kuun- ders (Ysselsteyn) en Leon Strijbos (SVOC'01) 5 20. Jochem Pingen (Wanssum). René Tissen en Mathé Wijnhoven (BW'27), Thijs van Mierlo (Swol gense Boys). Ronnie Bovee en Geert van Dijck (Ysselsteyn), Leon Strijbos (SVOC'01), Freddie Kuenen en Frank Brands (Leu nen), Geurt Clevers (Meerlo), Patrick Korsten (Volharding) en Bas Litjens (Merselo) 4. i G R O E VERZEKERINGS Dep. Petersstraat 27 telefoon 0478-57 81 Ol 5808 BB Oirlo fax: 0478-57 8 i 05 Vierdeklasser Leunen heeft met het kleinst mogelijke verschil gewonnen van RKMSV: 1-0 Voorafgaand aan de wedstrijd stonden beide ploegen op gelijke hoogte. Beide ploegen hadden achttien punten, alleen had de ploeg uit Mevel daar tw ee wedstrijden min der voor nodig. Het kon dus een mooie wedstrijd worden tussen twee aan elkaar gewaagde teams. Het begin van de wedstrijd was voor Leunen. Dit kleine overwicht resulteerde in een paar kleine kansjes, maar tot een serieuze doelpoging leid de het niet. Na zo n tien minuten kwam de wedstrijd wat meer in even wicht en werd de wedstrijd erg geza pig. Het was maar goed dat het mooi weer was en dat daarom de toeschou wers bleven kijken, want tot aan de rust viel er weinig te genieten op sportpark 't Klaverblad. Net voor rust was er nog een kans voor Mevel, maar deze werd in twee instanties ver prutst. De thee had de twee elftallen niet echt goed gedaan, want ook na de rust. was er weinig spektakel te zien op het veld. Leunen was de tweede helft ietsje beter, maar meer dan één uitgespeelde kans leidde dit niet. Deze kans was voor Ronny Hol- tackers, die zijn schot geblokt zag door een Meyelse voet, w aardoor de bal over het doel belandde. De wed strijd had duidelijk iets nodig om een beetje los te komen Maar het echte spektakel bleef uit deze middag. Het was wachten tot de 80e minuut voor dat er weer iets gebeurde Een goede aanval van Leunen, leidde tot een strafschop, omdat Ronny Holtackers werd gehaakt in het strafschopge bied. Dit was natuurlijk een uitgele zen kans om dit duel te beslissen. En dat deed Frank Brands dan ook, die na zijn belangrijke vrije trap in de laatste minuut vorige week tegen MVC, nu weer een belangrijke treffer liet note ren: 1-0. Uiteindelijk bleek het de beslissende goal te zijn en zo werd Brands matchwinner Leunen deed goede zaken om onder definitief weg te komen. Doordat de Leunse concur rentie punten liet liggen, staat het team van trainer Noud Janssen nu met nog vijf wedstrijden te spelen, tien punten los van een nacompetitie- plaats. Komend weekend heeft Leu nen vrij en zo kan de ploeg zich goed voorbereiden op de derby in en tegen Ysselsteyn over twee weken. Ysselsteyn heeft tegen hekkenslui ter Meterik twee belangrijke punten laten liggen en heeft zo zichzelf in de strijd tegen de degradatie duidelijk tekort gedaan: 2-2 Ysselsteyn begon zeer goed aan de wedstrijd en het kreeg enkele goede kansen om de score te openen maar het vizier stond in de beginfase nog niet op scherp Toch wist Ysselsteyn na 25 minuten het overwicht met een doelpunt uit te drukken en het was Ramon Kuun- ders die uit de rebound de score wist te openen. Hierna moest Meterik meer risico's gaan nemen en kreeg Ysselsteyn voorin meer ruimte en kansen om nog verder uit te lopen, maar voor de rust werd er niet meer gescoord. Ook de Meterik was niet bij machte om voor de rust nog iets terug te doen en derhalve bleef de Volharding won afgelopen zondag haar derde thuiswedstrijd op rij tegen Vitesse'08 uit Gennep (4-0) en deed daarmee zeer goede zaken. De rood- witten verstevigden door deze over winning de tweede plek op de rang- lijst doordat de nummer drie Blauw I Geel'38 thuis niet verder kwam dan een 1-1 gelijkspel tegen SV Venray. j Daarnaast liep de equipe van trainér I Chris Burhenne drie punten in op koploper OSS'20. dat verrassend verl oor op bezoek bij RFC Roermond (3- 2). Lange tijd zag het er niet naar uit, dat Volharding zo n ruime overwin ning zou boeken. Net als vorige week tegen Helden was Vitesse'08 naar Vierlingsbeek gekomen voor een punt en had Volharding het net als nu ook toen weer zeer zwaar om een gaatje te vinden in de hechte defensie van de gasten. Het was eenrichtings verkeer richting Vitesse-doelman Roy Eikholt -die mocht keepen, maar de volgende vier wedstrijden geschorst zal zijn-, maar echte kansen wisten de Bekenaren zich niet te creëren. Met een achttal corners werd zeer slordig omgesprongen. Elke keer was het de boomlange voorstopper René Rein- tjes die de goed getrapte corners van Piéter Litjens en Patrick Korsten sim pel weg kon koppen, omdat geen enkele Volharding-speler zich geroe pen voelde het hem lastig te maken. Uiteindelijk duurde het tot drie minu ten voor rust, voordat er echt daad werkelijk gevaar ontstond voor Eik- holt. Linkerspits Pieter Litjens schoot in het zijnet, waar hij misschien beter had kunnen afleggen op de beter geposteerde Maikel Fransman. In tegenstelling tot de eerste helft kreeg het publiek na rust waar voor haar geld. Een drietal wissels aan Vol hardingzijde pakte uitzonderlijk goed uit. De invallers Erik Ermers. Bob Ver dijk en Jaap de Vlam -in de ploeg gekomen voor Dennis Barten, Dick de Haas en Pieter Litjens- hadden een groot aandeel in de uiteindelijk nog zeer ruime zege van Volharding. In de 67e minuut was het weer eens Maikel Fransman die wedstrijd openbrak voor de thuisclub. Een prachtige voorzet vanaf links door Koen Wil- lems werd bij de tweede paal evenzo fraai diagonaal binnengekopt door de centrumspits van Volharding: 1-0. Het was de vijftiende seizoenstreffer van de Wellerlooienaar. Het taai verdedi gende Vitesse zakte daarna helemaal in elkaar. Binnen het kwartier ver hoogde Volharding de stand naar 4-0. Eerst was het middenvelder Joris van de Weegh die vijf minuten na de ope ningstreffer de score verdubbelde: 2- 0. Weer drie minuten later was het de- zeer gretig invallende Jaap de Vlam die de 3-0 met overtuiging in de krui sing joeg Tien minuten voor tijd was het Patrick Korsten -vorig week nog de matchwinnaar- die, na prachtig voorbereidend werk van Bob Verdijk en Erik Ermers, de eindstand bepaal de op 4-0 bepaalde. Een eindstand die er uiteindelijk echter nog veel anders uit had kunnen zien Als Volharding het na de treffer van Korsten wat slimmer had uitgespeeld, was een hogere score zeker mogelijk geweest. Aan de andere kant werden de rood- witten op het laatst ook wat slordiger, waardoor de tot dan ongevaarlijke gasten zowaar wat kansen kregen. De beste was voor Peter Bitter, maar de onzichtbare spits wist zelfs een gemakkelijk gegeven penalty -Koen Willems liet zijn been staan tegen Erik Blaauw- niet te benutten. De slap ingeschoten strafschop werd simpel gestopt door Volharding-doelman Gert Custers, die zich na dit weekend de minst gepasseerde keeper in de tweede klasse H mag noemen. ruststand 0-1. Na de thee ging de wedstrijd gelijk op en er waren kan sen aan beide zijden en de wedstrijd bleef meer spannend dan aantrekke lijk. Toen na 59 minuten Geert v. Dijck op inzet de bal ontfutselde van een Meterikspeler en alleen op het doel afging hield hij het hoofd koel en stelde Ramon Kuunders in de gele genheid de 0-2 te laten aantekenen. Hierna leek de wedstrijd gelopen want de Meterik was duidelijk aange slagen maar naarmate het duel vor derde hervond de Meterik zich en werd met de minuut gevaarlijker. Toen in de 79e minuut Johan Vullings op sublieme wijze 1-2 liet aantekenen brak er voor Ysselsteyn nog een ang stig laatste kwartiertje aan. Meterik speelde als herboren. Toch leek Ysselsteyn op een over winning af te stevenen. In de bles suretijd sloeg het noodlot toe toen een van richting veranderd schot als nog achter doelman Rob Berkcrs ver dween. Ysselsteyn moest zo een zeker gewaande overwinning alsnog uit handen geven. De laatste kans was voor Ysselsteyn, maar de lat was een sta in de weg en invaller Ronnie Bovee kreeg de terugkaatsende bal niet voldoende onder controle. Hij moest te gehaast handelen om alsnog doeltreffend uit te kunnen halen. Ysselsteyn ging met een kater naar huis, maar kon zich met de gedachte troosten dat de andere ploegen, waar onder RKDEV uit Arcen. hadden ver loren. Meerlo-Wanssum 1-1 (0-0) Doelpunten: 60. Eric Wijnho ven 1-0; 76. Hans Weijers 1-1. Scheidsrechter: Tielen (Hegel- som). Toeschouwers: 150. Gele kaart: Arjan de Schipper en Wout van Arensbergen (Meerlo) en Pas cal Clabbers (Wanssum). Meerlo: Cleven;Van Arensber gen, Clevers (20. Van de Winkel), Bolten en Paul Peters; Wijnhoven, Coenders, De Schipper en Sijbers; Kusters en Cremers (78. Steeghs). Wanssum: Philips; Rutten (74. Derickx), Wilmsen, Paul Beterams en Van Kempen; Clabbers, Juriën Beterams en Lenssen; Weijers, Van der Heijden en Pingen. (Door Henk Willemssen) De degradatiestrijd in de vijfde klasse F tussen de buren Meerlo Drie maal een bal van de doellijn weggehaald zien worden, een schot tegen de paal en enkele schoten rakelings naast toonden opnieuw aan dat Olympia voetballend de zaken aardig voor elkaar heeft maar dat het gebrek aan scorend vermogen de ploeg opnieuw opbreekt. SSS daarte genover speelde de eerste de beste kans subliem uit en ging met de kleinst mogelijke overwinning maar met de drie punten huiswaarts: 0-1. Het eerste kwartier van de wed strijd gebeurde er in Boxmeer betrekkelijk weinig maar daarna was het de ploeg van trainer Roeffen die voor het eerste gevaar zorgde. Een loepzuivere voorzet van Tom Strik op het hoofd van Martijn Kempen werd door laatstgenoemde te zacht ingekopt om het doelman Claes echt lastig te maken. Even later kwam SSS echter met de schrik vrij. Een vrije Merselo heeft op eigen veld een knappe prestatie neergezet door titelkandidaat Resia uit Wellerlooi een gelijkspel af te dwingen: 1-1Een tot in de tenen gemotiveerd team stond tegenover de trotse koploper. Burgemeester Waals deed zijn belof te gestand, er werd door hem een wedstrijdbal aangeboden, en als dank mocht hij ook nog de aftrap verrichten. De thuisploeg was vanaf het begin zeker gelijkwaardig aan de bezoekers. Merselo wist met mooi combinatievoetbal de oranje witte mannen goed partij te geven. Halver wege de eerste helft namen de bezoekers wel het heft in handen en probeerden zij een beslissing te bewerkstelligen. De thuisploeg gaf ecjjter geen krimp, zodat de rust ingegaan werd met een 0-0 stand. Na de thee was de wedstrijd het aan kij ken meer als waard want beide ploe gen schuwden de aanval niet. Het leek in de 64e minuut zelfs 1-0 te worden voor Merselo. Ronald Bonants was op rechts met een lange solo doorgedrongen tot de achterlijn en wist met een bekeken boogbal de uitlopende keeper te passeren. De bal lag panklaar voor het intikken, maar Bas Litjens en Roy Broeren wis ten de bal voor het lege doel alleen maar gezamenlijk tegen de lat te krij- gen. In de 72e minuut leek de wed strijd dan toch om te kiepen. Een aanval van Resia over rechts werd strak voor gebracht en via de handen van doelman Stefan Wilms kwam de bal bij de tweede paal terecht. Met het hoofd kon Marcel Martens ver volgens 0-1 binnenknikken voor Resia. Merselo liet de kopjes niet hangen en vocht zich sportief tenig in de wedstrijd. Als een team werd jacht gemaakt op de gelijkmaker. Die kwam letterlijk uit de lucht vallen. In de 84e minuut nam Mark Maassen net over de middellijn een vrije trap, zijn hoge inzet belandde in het hart van het zestienmeter gebied. De bal werd verkeerd beoordeeld door de Resia verdediging en Wim Van Til burg kon als een duveltje uit een doosje de bal bekeken over de tever geefs graaiende doelman heenkop pen: 1-1. De gelijke stand kwam in het verdere gevolg van het duel niet meer in gevaar. De wedstrijd, die onder leiding stond van een goede scheidsrechter, werd bekeken uitge speeld tegen een uitgeblust Resia. De door Jos Waals geschonken bal had Merselo geluk gebracht en de burge meester gaf na afloop te kennen genoten te hebben van de hartver warmende inzet aan Merselo-zijde. Zondag gaat Merselo op bezoek bij Holthees. Na de zege een week eerder tegen Merselo heeft TOP Tienray afgelopen zondag opnieuw de volle drie punten gepakt Kronenberg werd met een 3- 2 nederlaag naar huis gestuurd. TOP startte daarom fel en overrompelde Kronenberg. De gasten, normaal een goede combinerende ploeg, liet zich afbluffen en ook de inzet liet te wen sen over. In de 9e minuut liet TOP dit verschil al aantekenen door een doel punt van Nick van Lin die een afgesla gen bal van Nico Rongen in het lege doel deponeerde. TOP drukte door en elf minuten-later was Nico Rongen wel trefzeker. Een bal die na een cor ner in het doelgebied van de Kronen berger goalie bleef hangen, werd door hem legen de touwen gedrukt. Niet veel later paste TOP-trainer Fred Weber een door blessures noodge dwongen dubbele wissel toe De twee verse krachten maakten TOP niet zwakker, sterker nog. Rob Jans sen knikte de 3-0 op een schitterende manier in het net na een mooie voor zet van linksachter Cyril Pingen. Net voor rust ging de pijlsnelle voorhoe despeler Joep Sijbers op doelman Marcel Hovens af. Raymond Caasen- brood zette de achtervolging in en bij het kruisen werd Joep Sijbers gevloerd. Een rode kaart was het gevolg, een redelijk zware straf. Het TOP-protest werd weggewuifd door de verder goed leidende scheids rechter Jans uit Keidonk. TOP moest dus verder met tien man, de rust kwam goed van pas om een en ander om te zetten Peter Renkens werd nog ingebracht en TOP moest met tien man de 3-0 voorsprong veilig houden. Zoals verwacht startte na de pauze Kronenberg een stuk feller en TOP werd tegen de muur gedrukt Nog maar sporadisch kwam TOP op de helft van Kronenberg. Edwin Tie- sen liet Kronenberg terug in de wed strijd komen na een mooie aanval. TOP liet zich niet van de wijs bren gen, Kronenberg drukte wel maar echte kansen kreeg het niet. Met man en macht verdedigde TOP en bij een uitval in de 97e minuut werd John Vergeldt van TOP neergelegd in het straf schopgebied van Kronenberg. De kans voor TOP om vanaf de straf schopstip de overwinning veilig te stellen. Helaas voor TOP miste Rick van Rijswick oog in oog met de doel man van Kronenberg. Dat Joep Sij bers kort daarop ook nog de 3-2 liet aantekenen maakte de wedstrijd nog heel even spannend Na 99 minuten vond leidsman Jans het welletjes en de drie punten bleven in Tienray. Zondag moet TOP thuis tegen Mel- derslo, na vele jaren komen deze dor pen elkaar weer tegen op het voet balveld, aanvang 14.30 uur. Uitslagen: Holthees-BW Holthees 2-Meterik i EEV 1-Holthees 3 Ona-Veteranen 0-3 5-0 11-2 3-3 Programma komend weekend Holthees-Merselo 14.30 Holthees 2 en 3 vrij SVOC 1-Veteranen 16.30 trap van Tom Strik werd door Claes nipt over het doel getikt en uit de corner werd een kopbal van Roel van den Boom door verdediger Bart van de Kroon van de doellijn gehaald. Olympia claimde met wei nig overtuiging een doelpunt maar scheidsrechter Hurkmans had terecht geconstateerd dat de bal niet achter de lijn was geweest. Luuk van Laake kreeg een kansje op een tegen actie maar schoot naast. Uit een steekpass kreeg Olympiaan Tom Strik een open kans maar schoot ook tot eigen verbazing, rakelings naast. In de 40e minuut opende SSS enigs zins tegen de verhouding de score. Na een perfecte pass van Bart van der Kroon troefde Paul Joosten Stef van Eist af en scoorde onberispelijk de 0-1. Olympia was even de kluts kwijt en had geluk bij een schot van Rob Janssen. Na rust had Olympia wederom de betere kansen maar SSS speelde het spelletje slim en loerde (niet-ongevaarlijk) op de counter. Al in de vijfde minuut na rust werd doelman Claes door Paul van den Broek geslagen maar Rob Janssen lift te de bal over het doel tot comer.Uit deze corner werd de bij de tweede paal staande van den Broek bereikt die omlaag kopte naar Martijn Kem pen die van deze kans schrok en zodoende over de bal heen maaide. Patrick Borghs had Olympia de gena deklap kunnen geven maar op de voorzet van Paul Joosten was Stef van Eist een fractie eerder bij de bal en voorkwam de 0-2. Een kwartier voor tijd kreeg Paul van den Broek een open kans op de gelijkmaker maar ook hij wist de bal niet vol te raken. Door de pressie van Olympia kreeg SSS ook kansen maar Wout Janssen en Bart Weert wisten deze niet af te ronden. Olympia bleef aan dringen, SSS wankelde maar bleef uiteindelijk overeind doordat Rob Janssen opnieuw zijn doelman op de lijn te hulp kwam. een schot van Randy Hendriks op de pal uiteen spatte en Mike Cremers tot tweemaal toe rakelings naast schoot. Olympia verdiende minimaal een remise maar blijft met de kater van de zevende achtereenvolgende nederlaag zitten Door deze overwinning van SSS'18 passeert de ploeg van Hans Willens Olympia op de ranglijst en staat nu weer vijfde. Programma zaterdag 29 maart: Resia-Veteranen 17.00 Programma zondag 30 maart: Leunen 4-Geijsteren 1 11.00 en Wanssum eindigde wederom onbeslist. Na de eerdere 0-0 werd het zondag 1-1. Beide ploegen hebben eigenlijk te weinig aan dat ene punt. Wanssum blijft in de bedreigde zone terwijl Meerlo nog niet helemaal bevrijd is van degradatiegevaar. Bijna had Eric Wijnhoven (31) diep in de blessuretijd zijn oude club de das omgedaan. De rossige Meerlo-aan- valler verscheen vrij voor het vijande lijke doel. Maar de schuiver van Wijn hoven ging tot grote opluchting van het Wanssumse kamp rakelings voor langs. Na afloop was de bijna-match- winnaar niet tevreden over de 1-1 remise waardoor Meerlo vijf punten van de degradatiezone verwijderd blijft. "We hadden eigenlijk drie pun ten moeten pakken. Dan waren we een heel eind veilig geweest. We krij gen nu nog een moeilijk competitie- slot want ons wacht nog een zwaar programma." Eric Wijnhoven, geboren en geto gen in Wanssum, ging drie jaar gele den in Meerlo wonen. Hij besloot toen ook over te stappen naar de andere blauw-witte voetbalclub. De derby's tegen Wanssum zijn voor hem dan ook bijzonder. Want met de meeste spelers voetbalde hij jarenlang samen. "Ik hoop echt dat Wanssum het redt. Want het zou zonde zijn als die club naar de zesde klasse degra deert. Ik heb bij Wanssum de promo tie naar de derde klasse nog meege maakt." Hij ziet het sportieve venal van zijn oude club met lede ogen aan. "Maar ook bij Meerlo draait het niet zoals het moet. Ik denk dat beide clubs eens een keer met elkaar moe ten praten over fusie. Want dat moet er toch een keer van komen. De jeugd speelt al samen. Natuurlijk zijn het rivalen van elkaar. Maar dat waren DIS en Castenray ook En daar gaat het na de fusie toch ook goed." Dat de belangen groot waren was zondag duidelijk te zien. De derby kenmerkte zich door veel inzet en felle duels De thuisploeg kon nage noeg compleet aantreden maar Wans sum moest het stellen zonder de broers Wijnhoven. Rob was geschorst en Patrick geblesseerd. De teams gaven elkaar heel weinig toe Halver wege de eerste helft was Wanssum het dichtst bij een treffer. Een inzet van Pascal Clabbers werd door verde diger Paul Peters uit de doelmond gekopt. Even later zette Juriën Bete rams Hans Weijers vrij voor het doel. Maar het schot van de rechterspits verdween vlak over het doel. Meerlo kwam richting het rustsig- naal steeds sterker opzetten. Een schol van aanvoerder Johan Coenders belandde via de vuist van goalie B Philips op de paal. Een minuuil k1 kwam W anssum weer goed wegi Hans Sijbers uit een corner op 4 kopie. Na een kwartier in de tweeilel kon er eindelijk gejuicht worden e,en zonovergoten sportpark Be bos. Wanssum-sluitpost Philips ki jjn een vrije trap van Johan Coem niet onder controle. In de reboi van Bob Cremers bracht Philipsi redding maar tegen het schot van! ,1(( Wijnhoven was hij kansloos. 1-0.' var was niet zo moeilijk", zegt Eric W j( hoven. "Nadat Bob op de ka [C1 schoot kon ik de fral gemakkelijk 5U nentikken." cn Wanssum wilde wel maar ma aanvallend een vrij machtd indruk De inbreng van Rob Wie ven werd node gemist. Eén go c, aanval bleek toch voldoende voor m gelijkmaker Jochem Pingen kreet (er op de linkerflank op zijn heupen de passt-erde een aantal Meerlonaro ie; trok de bal scherp voor het doel t rn stond Hans Weijers op de juiste pi cn! om 1-1 binnen te schieten. .Mn ml leek even van slag. Tot grote erge van trainer Han Friesen die zijna schappen tot meer scherpte aanfl t Uiteindelijk bleef de burenruziei der winnaar. In een op en neer gaande wedstrijd heeft Venray verdiend een punt behaald bij het hoger geklasseerde Blauw Geel uit Veghel 1-1. Voor Blauw geel scoorde vlak voor rust Maarten Willems na een schot van Richard van der Heijden op de lat Roel Janssen van Venray zorgde in de 70 minuut voor de gelijkmaker. Op het slechte veld van Blauw Geel was goed combinatievoetbal nauwelijks mogelijk. Het veld was droog cn hob belig en dit maakte het zowel voor Venray maar ook voor de thuisploeg moeilijk controle te houden. Na enke le kleine kansjes over en weer was het Roel Janssen die plotseling alleen op doelman Erwin de Groot van Veg hel kon afstevenen. Deze kon niets anders bedenken dan Janssen ver bui len het strafschopgebied tegen de grond te werken en daarmee een terechte directe rode kaart opliep. Venray kon echter op geen enkele manier de overtalsituatie uitbuiten. En Veghel deed er, zoals dat zo vaak gaat bij een ploeg die met een nTan minder verder moet, een schepje bovenop. Rob Scholten die deze middag aanvoerder was voor de geschorste Alex de Swart, kon niet overtuigen, leed veelvuldig balver- lies.ontving een onnodig opgelopen gele kaart en werd onder de rust ver vangen voor Daniel Pceters. Van Pee lers kwam aanvallend in ieder geval meer dreiging maar tot echt gevaarlij ke situaties leidde dit zelden. Om de dreigende nederlaag af te wenden verving Venray trainer Koolhof in de 60e minuut verdediger Geert Jan Drabbels cn middenvelder Bart Lin- ders voor de aanvallers Joost Keijzers en Constantijn Jeucken. Het bleef echter moeilijk voor Venray om een echte vuist te maken. Ook Ivo van der Weerden, de Venray spits, zoekt al weken naar zijn vorm. Hard blijven werken is de enige manier om deze vormcrisis weer te boven te komen en dat doet Van der Weerden j.. ook. In de 70e minuut was het Sp van der Coelen van Venray diet vrije trap mocht nemen na eeno treding op Jeucken. De indraaifl bal richting Veghel goalie wen! op het juiste moment met het 1« geschampt door Roel Janssen fl gelijkmaker was een feit. Beide [I gen hadden daarna nog enkele kansen maar een gelijkspel krachtsverhouding goed weer 4 middag alhoewel Blauw Geel 4 anders over dacht en zich bead voelde van twee extra punten. Gfl de stand op de ranglijst van Blu Geel en de ambities van deze pl«? een gelijkspel uit bij dit Blauffj w voor Venray een verdienstelijkr« taat. Vorig jaar werd uit tegen BI* Geel nog met 1-0 verloren. Zond* er bekerprogramma en is Vent? vrij. Holthees heeft op eigen veld opnieuw een nederlaag geleden: 0-3 tegen BW'27 In een wedstrijd die voor het publiek niet echt aantrekke lijk was, was voorzichtigheid troef. Hoewel BW'27 een klein veldover- wicht had werden er aan beide zijden nauwelijks kansen gecreëerd. In de vierde minuut kreeg BW het eerste kansje kreeg maar een voorzet van links ging voor het doel langs zonder dat iemand bij de bal kon komen. Even later aan de andere kant een leuke aanval van Holthees, maar de afsluitende steekpass was net te hard voor Jelle van Tilburg. Vervol gens gebeurde er lange tijd niets bij zonders tot BW een. fraaie aanval over links opzette. De voorzet werd bij de achterlijn geblokt cn Martien Wijnhoven kreeg de bal voor zijn voe ten en liet Jos Pingen met een schui ver uit een moeilijke hoek kansloos; 0-1. Dit was tevens de ruststand. Na de thee begon Holthees beter dan BW, Henry Bevers zag een directe vrije trap naast het doel verdwijnen, maar de keeper zat er goed bij. Even later was het Steve Spil die met een fraaie actie en dito voorzet voor gevaar zorgde maar Rob Poels kon net niet voor zijn tegenstander komen. Hierna zorgde BW dat het niet meer in de problemen kwam en probeerde met lange ballen voor gevaar te zor gen. Dit leidde tot weinig resultaat. In de 57e minuut wist Holthees zo'n lange bal niet goed te verwerken en kwam de bal voor de voeten van' cel Lucassen die uit de draai beM in de hoek schoot: 0-2. Met dit11 punt was de wedstrijd helemaal? 1,11 pen en gebeurde er niets meerw or voetballen op het middenveld. In de 77e minuut kreeg BW links een vrije trap die door Jos' gen weggetikt werd, maar recht ia ck voeten van Johan Spijken, die de eenvoudig binnen tikte: 0-3. dit doelpunt was er voor het pw niet veel meer te beleven. Hol® kwam niet verder dan een afst* schot van Ge Keizers dat echttfj het doel ging. BW gaat verdiend' de drie punten naar huis in een matige wedstrijd.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 20