Sportnieuws -info Opening autospeedway seizoen in Venray Heren Red Stars moeten vechten voor handhaving TfC derde na zege concurrent uime zege Lake alley HVC 2 wint derby van Boca Juniors Trepke Venray in kwartfinale Puntverlies voor Rooyse VK Goud judoka's gramma ilvoetbal in i aul Janssen lijft bij l/C/Alustema enise Camps derlands Tiipmpioen Kampioenschap Mudhunters Nobel Oostrum Atletiek Vereniging Diana St. Christoffel DC De Piëlhaas Motorcrossers Regio Venray De Roos Cluster Maas/Waal tweede Oostrum Oranje Wit ga Gilde BT Hockey Club Venray De Peelkorf Weer volop schepijs ,01 MAAS Donderdag 20 maart 2003 - Pagina 21 Mu rechtstreek duel om de ■K]|j in de Eerste Divisie C van K|c|jjk Futsal, heeft HVC/Alus- ^^fen enerverende wedstrijd de „laats weten te veroveren. In jrtii moest men aantreden jet immer lastig tegenstand bie- ;c2rn van de Eindhovense Uni- i ESZW/Totelos. In de eerste litichelft wist HVC met veel met name in de slotminuten, ai gelijkspel te behouden. Nu iricen duidelijke 4-7 overwin- leek zonder Ruud Brands sing) een moeilijke avond tege- jgjan. Iivooraf bleek duidelijk dat het scherp stond en wilde win- was het in de aanvang dui- jdc thuisploeg die het betere >pel had. Verdiend kwamen look al snel op 1-0 via Bas Fik- een van de vele via de zijkant ivoorzetten binnen tikte. Het :ne de eigen doelman die terug in de wedstrijd hielp, ire inzet van Fred Jeuken, uit zijn handen en ging ii doellijn: 1-1. Zichtbaar It door deze hulp, ging het i* team beter en met meer trouwen spelen. Frank van to wist de 1-2 aan te tekenen, jgeven van Frank Brands. Dit trens de ruststand. Na de rust IYC geconcentreerd verder en ie duidelijk meer op balbezit. *g bewees meer en meer het moment af te kunnen wachten, nnk van Kempen vlak voor rust nog gestuit op de doelman van de thuisclub, nu wist hij toch al snel de 1-3 te scoren. Binnen twee minuten leek de wedstrijd gespeeld. Fred Jeu ken mocht van behoorlijke afstand aanleggen en niet voor het eerst, schoot hij de bal strak diagonaal hoog in het net. ESZW/Totelos leek versla gen. Echter bij een van de eerstvol gende Eindhovense aanvallen gaf de scheidsrechter een strafschop en ook geel. Doelman Raymond Janssen keer de echter de strafschop en wist in tweede instantie de bal tot hoek schop te verwerken. Toch was het tien minuten voor tijd Peter Geurts die de thuisclub op 2-4 terugbracht Binnen twee minuten bracht echter Jurgen Omloo (weer terug in de selectie) het verschil weer terug op drie doelpunten: 2-5. Aangever was opnieuw Frank Brands, die door zijn selectiewedstrijden bij Oranje alleen maar beter lijkt te gaan spelen. De thuisploeg achtte zich echter nog niet verloren en profiteerde binnen enke le minuten via twee snelle, doch houdbare acties via Peter Geurts en Michiel Debets en bracht de spanning geheel terug. Opnieuw ging de Eind hovense doelman volledig in de fout bij een inzet van Jurgen Omloo: 4-6. HVC maakte geen fout meer en straft anderzijds via de alweer derde treffer van Frank van Kempen de geboden ruimte feilloos af en bepaalde de eind stand op 4-7. Al met al een zeer ver diende overwinning waarvoor tot het uiterste gegaajj moest worden. Maar met als zeer mooi resultaat de derde plek in de rangschikking. re week na de knappe overwin- het bekertoernooi, Lake Val- uldc de laatste acht van Lim- verd in de thuiswedstrijd tegen grote overwinning lid 8-2. Na tien minuten slap van beide kanten was het lalley/'t Podium dat via Paul 0 na een knappe actie en een linde bovenhoek op 1-0 kwam. loonde meteen veerkracht ccn minuut later de gelijkmaker nie schieten. Verder golfde het jpen neer zonder dat er daad- tlijk kansen kwamen voor een ebeide partijen. Na een verras- wissel spurtte Frank Zegers fc achterlijn van Serum waar hij 1 ontving en direct schoot op de wonderbaarlijk en een van de ne doelpunten van dit seizoen zich aan. Dat via de onderkant lat en de achterkant van de paal de bal via het net van de kruising in de goal belandde had nie mand verwacht. Na rust was het spel- beeld hetzelfde. Serum had de beste kansen maar wist er niet mee om te gaan. Vele fouten aan de zijde van Lake Valley bracht Serum opnieuw langszij. Een kwartier voor het einde bracht Paul Rutten orde op zaken door zeer subliem de 3-2 voorsprong binnen te schieten. Serum had de beste kansen om langszij te komen maar verzaakte en kwam duidelijk te kort op het niveau dat Lake Valley/'t Podium ontwikkelde in de tweede helft. Het was de goed spelende Bas Fleuren die de ban brak door de 4-2 binnen te schieten. Serum zette hier na alles op alles om terug te komen in de wedstrijd en moest dit bekopen met een zeer geflatteerde overwin ning van Lake Valley. Via Frank van Daal en Hycham Nejmi en een van de uitblinkers, Paul Rutten, werd de overwinning getild naar 8-2. iji'ig 21 maart dial De Wetteling HVC/Alustema-Hans Mol Sp. HVC/Alustema 4-ZW Leunen 2 Trepke Venray 3-Domu 2 thai De Weert BDZ Venray-MZV/De Ruif BDZ Venray 3-OBR lerdag 22 maart ;geli rthal De Weert ITrepke Venray 4-ZV/Serum 2 ZVV Leunen-Kesjotje 2 (dames) Vcnrode-ZVV Mari 24 maart filial De Wetteling DTrepke Venray-Fermonia B.3 Hike Vallev 6-BDZ Venray 4 ==ftlial De Weert ZW Leunen 2-Venlo2000 Peel 2 a I 'g OLake Valley 5-Beringe 5 Hake Valley 4-Herb.de P uthal Overloon R DZVCO 2-Wittenhorst 2 oensdag 26 maart wthal De Weert OUVC/Alustema 3-GFC tul Janssen heeft zijn contract met /Alustema met één jaar verlengd. jtaalvoetbalcoach uit Malden 01 straks aan zijn vierde seizoen Jy tnravse dienst. HVC/Alustema jt sft momenteel succesvolle tijden. f oi achtste en een zevende plaats [vorige twee voetbaljaargangen ^C/Alustema nu opgeklommen Be derde plek in de landelijke cdivisieC. JJj Hopen zaterdag werd dressuura- Tic tone Denise Camps Nederlands 'P'ocne met haar pony Yosha in 3|cgorie E-midden-2. Ze kreeg van "O'S 477 punten. •tusjes Jeurissen bezochten de tgwedstrijd in Houten en ze ngen goed in de prijzen. Katja en :r wonnen allebei een categorie. a<leed dit met Ratina J. in de cate ren Esther in de categorie DM Kimula. Bor behaalde Iris nog drie prijzen; ecrste met Mon Amie een derde S|ode categorie DL en met Pres ton tweede prijs in de CM en met i Star eveneens een tweede prijs categorie DM. Esther behaalde »ccn tweede rpijs met Nadanna in categorie EM en nog een vijfde Is met Lucky in de categorie DL. amazones sluiten dit indoorsei- 111 af met goede prestaties. Er 'cn maar liefst vier dressuurkam- ncn en vier springkampioenen. 'c van de amazones van De Jum- rlo behaalden nog een vierde Is' een met dressuur en een met 8cn op de kampioenschappen. Door een 4-2 zege op BDZ Venray heeft Lake Valley 3 het kampioen schap voor het grijpen. In een zeer enerverend zaalvoetbalduel was het Pepijn Lemmen die Lars Kehrens bediende en zeer beheerst de 1-0 bin nenschoot voor Lake Valley, BDZ kwam nog voor de pauze op gelijke hoogte toen de goed leidende scheidsrechter een handsbal over het hoofd zag. Na rust was Lake Valley vele malen sterker, agressiever, doel- en balbe- wuster zodat de voorsprong niet uit kon blijven. Na een gevaarlijke coun ter van BDZ Venray was het echter verrassend dat 1-2 binnengeschoten werd. Lake Valley bleef vechten en door een knappe actie door het midden veld werd Jeroen Peeters bediend en tekende voor de 2-2. Slechts een paar seconden daarna moest BDZ weder om zijn meerdere erkennen door mid del van een prachtige ingeschoten vrije trap door Eric Kaan: 3-2. Dat op het einde van de wedstrijd door opnieuw goed aangeven van Pepijn Lemmen Lars Kehrens snoeihard de 4- 2 binnen kon schieten, via een man meer situatie, was niet meer dan ver diend. Met acht punten voorsprong kan Lake Valley 3 zich opmaken voor het kampioensfeest. Afgelopen zondag was een erg mooie training in het Zuid-Limburgse Gul pen. Daar is een van de routes in de regio met een lengte van 25 km. De doorgewinterde mountainbiker denkt dan aan mooie afdalingen en steile klimmen waar je al je versnellingen op nodig hebt. En zo was het ook. Behoudens enkele fanatiekelingen liet het gross van de groep het deze och tend bij ongeveer 30-35 km in totaal, maar wel hele mooie kilometers. Het mooie weer en de goede ondergrond deden de rest. Nu trainen ze nog alleen op de zondagochtend. Binnen kort komt daar de dinsdagavond bij. Zo gauw als we zomertijd hebben gaan ze op dinsdagavond ook fietsen. Omdat het in het begin nog trainin gen van ongeveer een uur zijn de ideale kans voor mensen om zich aan te sluiten bij de vereniging. Vooral jeugdigen zijn welkom. Je bent al welkom wanneer je een tot anderhalf uur in de benen hebt zitten. Planning: Zondag 23 maart training rond Venray, vertrek om 9.00 uur. Zondag 30 maart training op vaste route in Someren, vertrek 8.30 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. Wil je een keer vrijblijvend meetrainen, bel Piet Dupont, 0478-589880. Het afgelopen weekend is Jeanine Huijbers naar een wedstrijd in Ewijk geweest. Hier heeft zij bijzonder goed gepresteerd.* In de LI heeft Jeanine twee proeven gereden en bij beide proeven heeft zij een eerste prijs behaald. Voor de eerste proef kreeg zij 175 punten en voor de tweede proef 172 punten. Dit weekend lever de haar dus maar liefst vier winstpun ten op. Het reserveteam van HVC/Alus tema heeft maandag de derby in de eerste klasse A tegen Boca Juniors verdiend met 5-3 gewon nen. Halverwege leidde HVC 2 al met 4-2. ZW Leunen verloor kansloos met 1-6 bij AJ Deurne. Alleen de openingsminuten en de slotfase waren voor Boca Juniors. Maar het grootste deel van de wed strijd had HVC/Alustema het beste van het spel. Boca Juniors kwam flit send uit de startblokken. AI na 37 seconden brak Benito Oosterwolde de score open: 0-1 Voordat de eerste minuut verstre ken was lag de 1-1 gelijkmaker, ges coord door Wouter van Hoek, al in het net. In de derde minuut nam Boca opnieuw de leiding. Benito Ooster wolde passte naar Stanley Filon die doeltreffend uithaalde: 1-2. Na een klein kwartier bracht Leon Viever- mans de stand weer in evenwicht: 2- 2. Daarna nam HVC 2 het heft in han den. Vlak voor rust kwam dit ook in de score tot uitdrukking. Wouter van Hoek profiteerde van een misver stand in de Boca-defensie: 3-2. En op slag van rust scoorde Rob van Eist 4-2 Na de hervatting werd het duel wat grimmiger. Boca-verdediger Kadir Savas kreeg de gele kaart van arbiter Wefels. Rob van Eist profiteerde van de overtalsituatie en schoot zijn team naar een veilige 5-2 voorsprong. Daar na controleerde HVC 2 lange tijd het duel. Pas tegen het einde kwam Boca Juniors opzetten. Drie minuten voor tijd scoorde Kadir Sava na een mooie combinatie met Pascal Kusters 5-3- Boca Juniors schakelde een tandje bij maar de aansluitingstreffer zou niet meer vallen. Na afloop beklaagden enkele Boca-spelers zich over de lei ding van Peter Wefels die in hun ogen partijdig zou hebben gefloten. 'Grote clubs worden altijd voorgetrokken", riep doelman Aoussar. Voorzitter Hamadi Mekran was een andere mening toegedaan. "Er is niets aan de hand. De scheidsrechter heeft goed gefloten." ZW Leunen had maandagavond weinig in te brengen bij titelkandidaat AJ Deurne en verloor met 6-1"We hadden een off-dav. Zoals we dat wel vaker op maandag hebbenverklaar de coach Geert Thijssen. Halverwege leidde de thuisclub met 2-0. Na de pauze speelde ZW Leunen feller en probeerde de achterstand ongedaan te maken. Maar toen AJ Deurne na vijf minu ten 34) scoorde brak het verzet bij de Leunse zaalvoetballers. De thuisclub liep uit naar een 6-0 voorsprong. In de laatste minuut redde Marco Ber den de Leunse eer: 6-1 Twee Venrayse zaalvoetbal clubs wisten vorige week door te dringen tot de laatste acht van het Limburgse bekertoernooi. De 3-7 overwinning van Trepke Venray op MVC was veel minder verras send dat de 6-4 zege van tweede klasser Lake Valley op hoofdklas ser Haelen. In de competitie in de eerste klasse A had Trepke Venray dit seizoen al twee keer weinig moeite gehad met de tegestander uit Maasbree en won toen met 8-3 en 11-2. In het bekerdu el kwam MVC er opnieuw niet aan te pas. De Maasbreese thuisploeg moest het tekort aan voetballende kwalitei ten compenseren met veel inzet. Dat kostte MVC enkele kaarten waaron der een rode kaart aan het eind van de tweede helft. Danny Fasen opende de score: 0-1. MVC kwam langszij (1- 1waarna Danny Fasen en Mohamed El-Ghoul de ruststand op 1-3 bepaal den Na de pauze liepen de Venrayse zaalvoetballers verder uit door treffers van Jos van Gerven en Dennis Snijder: 1-5. Uit een strafschop scoor de MVC tegen (2-5). Vlak daarna ver kleinde de thuisclub de achterstand tot 3-5. Verder liet Trepke Venray de tegenstander niet komen. Dennis'Snij- der en Gert-Jan Wismans bezorgden hun team een 3-7 overwinning en een plek in de kwart finale. Tegen een incompleet Tupos heb ben de Rooyse volleybalheren afgelo pen zaterdag een onnodig puntverlies geleden: 3-1. De Baarlose formatie bestond maar net uit zes spelers, waarvan zelfs een jeugdspeler, en toch konden de Rooyse mannen de eerste set niet winnen. Een zeer slechte passing was er debet aan dat de Venraynaren met 26-24 de boot in gingen. Dit spel was niet voor herha ling vatbaar. De tweede set toonde een heel ander spelletje. Waar in de openingsset de passüig niet goed liep, kwam deze nu wel aan. De setupper kon er voldoende mee en de aanval lers konden naar hartelust scoren: 14- 25. Ook de laatste twee sets waren niet echt het vermelden waard, met respectievelijk 10-25 en 17-25 wer den ze gewonnen. De concurrentie uit Vcnlo verloor met 3-2 van Athos en heeft het puntverlies een stuk draaglijker gemaakt. De marge werd vergroot naar vijf punten, waar het er eigenlijk zes hadden moeten zijn. Op vrijdag 28 maart zal om 19.00 uur een bijeenkomst voor alle jeugdleden en hun ouders worden gehouden. In deze bijeenkomst zal ook informatie worden verstrekt over de wedstrijden in het komende baanseizoen dat op dinsdag 1 april start. De bijeenkomst duurt tot 20.00 uur en zal worden beëindigd met de uitreiking van de prestatie en aanmoedigingsprijzen 2002. Op vrijdag 28 maart houdt AV Venray-Regio haar voorjaarsvergade ring. Aanvang is om 20.00 uur. Op de agenda staan o.a. de uitreiking van de waarderingsbeker en de prestatie- en aanmoedigingsprijzen 2002, privatise ring van de atletiekaccommodatie, verenigingsstructuur en programma voor baanseizoen 2003. Trainingen: Op 1 april start het baan seizoen 2003. Vanaf die datum zijn de trainingstijden als volgt: Pupillen en D-junioren: woensdag 18.00-19.00 uur; zaterdag 11.00-12.15 uur. ABC junioren/senioren: dinsdag 19.00- 20.30 uur; donderdag 19.00-20.30 uur. NSG-atleten: donderdag 19.00- 20 00 uur. Lopersgröep/alle niveaus: dinsdag 19.00 uur baantraining, don derdag (start atletiekbaan) 19.00 uur baan, bos of wegtraining. De baantrai- ningen worden op de kunststofatle tiekbaan gehouden Sportpark De Wieèn. Telefoon tijdens trainingen: 585522. Informatie: bij de trainers of tel. 588217 Zie ook: www.av-ven- ray.nl. Ledenadministratie: telefoon 582842. Iedere zaterdag is de papier- container van A.V. Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geo pend van 09.00-13 00 uur. Wedstrij den/agenda: 23 maart: Maastricht Indoor meeting Spring is in the Air voor NSG-atleten. 6 april: Venray Schoolatletiekwedstrijden voor leer lingen basisscholen. 13 april; Venray Quatro-meeting pupillen en C/D juni oren. Handboogvereniging Tijdens de Nederlandse Kampioen schappen Indoor hebben enkele leden van handboogvereniging Diana Venray weer van zich laten spreken. Indoor schieten houdt in dat er bin nen wordt geschoten op een afstand van achttien meter, met drie pijlen per beurt en op een klein doel. Zater dag wist Jan-Willem Beckers de elfde plaats op te eisen in zijn klasse. Zon dag was het de beurt aan de eerste klassers. Matthias Duel werd vierde en Wendy van Ooi negende. Belang stellenden in de handboogsport zijn van harte welkom in het clubgebouw aan de Sportlaan. Het gebouw ligt tus sen de atletiekbaan en de voetbalvel den. Geïnteresseerden zijn welkom op dinsdagen en donderdagen na 20.00 uur. In Sint Annaland en Kerkrade vonden de voorrondes plaats van het NK tur nen voor heren. Van de tien turners die mee deden hebben acht turners zich geplaatst voor de halve finale in Zoutelande in het weekend van 12 en 13 april; Benjamin: Bram Verhofstad; Instap B: Stan Classens; Instap C: Guido Grens Mischa van den Brand; Pupil C: Kevyn van der Linden, Koen Raedts Daan Berghmans; Jeugd B: Roel Arts. Uitslag darten afgelopen zaterdag: Winnaarsronde: 1. Dennis Smits; 2. Dave v. Zeist; 3- Chris Geulen; 4. Leo Clcven; 5. Jos Hecsen; 6. Sjaak Vers- pay; 7. Dennie Plum; 8 Albert Moor rees. Verliezersronde: 1Hubert Jans sen; 2. Peter v.d. Berg; 3. Dannv Korsten: 4 Gemma Verspay; 5 Marij Moorrees; 6. Theo Gisberts; 7. Henny v.d. Voort; 8. Rob Thartfontain. 180 werd 2x gegooid door Dave en Dennie en lx door' Dennis. Afgelopen zondag was er een jeugdwedstrijd van Motorsport Orga nisatie Nederland in het Brabantse Oostcrhout. Bij de Quads 51 t/m 88cc reed Gemma Lindner een prachtige wedstrijd op de supersnelle baan en wist na twee manches beslag te leg gen op een elfde stek. In de klasse 65 automaten eindigde Bryan Kersten tweemaal op een vijfde plaats en wist met de vijfde beker huiswaarts te keren, terwijl Wilco Lindner bij de 85 A nog net binnen de top tien wist te finishen. Een sterke manche werd gereden door Emile Cox bij de 85 hoog, van een verbeten strijd wist de derde plaats in de daguitslag voor zich op te eisen. Bij de 125 jeugd wist Rob van Benthum een zevende plaats voor zich veilig te stellen en bezette Paul Eickmans een zestiende stek na twee manches. Bij de veteranen kwam de achtste plaats op naam te staan van André Cox door de man ches op een negende en een achtste plaats af te sluiten. Komende zondag is er een nationale wedstrijd in Reusel en hebben de jeugdrijders een week je vrijaf. Uitslagen: Leunen 1-Belfcld 2 789-838 Beste schutter: J. v. Ass, 267p. Leunen 2-Swolgen 2 776-790 Beste schutter: L. Bartels, 263p. Koningsiust 2-Leunen 3 739-735 Beste schutter: T. Martens, 258p. Heeft u interesse in deze schietsport, dan kunt u contact opnemen met H. Hermans, tel. 581483. Op circuit De Peel in Venray gaat zondag 23 maart het nieuwe autospeedwayseizoen van start. De trainingen beginnen die dag om 10.30 uur, de wedstrijden om 12.00 uur. Er is weer druk gesleuteld tijdens de winterstop: Zo zal Rien Rutjens (Geleen) en nieuwkomer Gert Jan Keijzer (Helmond) in een nieuwe Stockcar verschijnen, ook Team Hendriks (Maasbree) komt maar liefst met drie nieuwe coureurs opdagen Joep en Roy Hendriks in de Stockcar F2 klase en Theo van Lier oud stock car F2 coureur in de Stockcar Fl. Het belooft in de twee genoemde klassen een boeiende strijd te worden. Zal de hegemonie van Nederlandskampioen en WorldCup winnaar Toon Schut (Dordrecht) dit jaar gebroken wor den? Er wordt aan de deur geklopt door enkele coureurs zoals Martijn en Sebastiaan Vowinkel, Willie en Henk Peeters. Bij de Stockcar Fl klasse hetzelfde verhaal. Daar haalde Willie Peeters (Nijmegen) ook dezelfde titels bin nen. Hij kwam in tegenstelling tot Schut iets later in het seizoen op dreef en schreef de ene na de andere overwinning op zijn naam. Om de titel werd tot de laatste race gestre den. De storm van oktober strooide voor vele coureurs echter roet in het eten omdat hierdoor de races vroeg tijdig werden beëindigd. Ook bij de National Hotrod zal de strijd om de punten weer losbarsten. Barry Maessen (Ysselsteyn) kreeg eind vorig seizoen eindelijk loon naar werken en bezegelde dit met een overwinning. Toch ging zijn bolide geheel uit elkaar om lichter aan de start te verschijnen. Huub Litjens (Panningen) zal met een gloednieuwe National Hotrod het strijdperk betreden. Hij zag zijn goed gestarte seizoen in de laatste twee races min of meer mislukken. Natuurlijk verschijnen de Formule Toyota's, de Stock Rods en de Saloon Stockcars weer aan de start. De Saloon Stockcar klasse kende vorig seizoen een plotselinge groei en dat leverde weer voldoende crashes op. Een zeer spectaculaire klasse waarin een stoot uitdelen tijdens het inhalen een verplichting is. De StockRods klasse werd gedomi neerd door de familie Smidt (Nijme gen). Een zeer compact deelnemers veld zorgt voor veel sensatie. Het belooft een spannend seizoen te wor den met veel nieuwe bolides. Zoals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer de Stockcar Fl duo-zitter van SRE zijn rondjes draaien. De stockcar wisselde van eigenaar (Ernst Jeninga) en kreeg daarom een nieuw gezicht, mooi beletterd en oranje van kleur. Marcel Bol en het team staan belangstellenden graag te woord voor het geven van informatie of het opne men van inschrijvingen. Tijdens de clusterkampioenschap pen afgelopen zondag wist het Clus ter Maas/Waal een verdiende tweede plaats te behalen. Met in hun midden vier speelsters van de Korfbalkring Venray werd een goed toernooi gespeeld. Er werd respectievelijk ruim gewonnen van Limburg/De Peel en Langstraat/Meyerij en gelijkge speeld tegen Kempen/Dommel. Hier door kwam men in de finale tegen Kempen/Dommel. In de finale werd voortvarend gestart wat resulteerde in een 4-2 voorsprong. Bij de rust was dit terug gebracht tot een 4-4 gelijkspel. Na de rust tapte Kempen/Dommel uit een ander vaatje. Vooral het afvangen was minder verzorgd bij Maas/Waal waar door er lange aanvallen ontstonden en kwam er veel druk op de verdedi ging. Dit resulteerde uiteindelijk in een 4-7 eindstand waarmee Kem pen/Dommel de terechte winnaar werd. Rianne Derikx, Marloes van Dijck en Corine Clermonts van Oranje Wit uit Leunen en Loes Elberts van De Peelkorf uit Ysselsteyn hebben de Korfbalkring Venray op een waardige wijze vertegenwoordigd. Ze hebben laten zien tot de grootste talenten in het dameskorfbal te horen. Wij hopen dat dit een stimulans is voor alle ande re jeugdleden om hun beste beentje voor te zetten zodat in de toekomst nog meer dames uit onze Korfbal kring zich op dit niveau kunnen laten zien. Korfbalvereniging Uitslag midweek dames: Oostrum-Roka 7-4 Korfbalclub Maandag 24 maart wordt de jaarverga dering gehouden in de kantine van het sportveld, aanvang 20.00 uur. CONTRACTING Programma 22 en 23 maart: JA: Venray-Horst JB: Venray-Deume JC: Tegelen-Venray JD: Mierlo-Venray MA1: Heeseh-Venrav MA2: Nuenen-Venray MB: Venray-Civicum MC: Venray-Blerick MD: HCAS-Venray H1Meerssen-Venray H2: Venray-Tegelen HVA: Venray-Weert Dl: Don Quishoot-Venray a. 14.30 al 3.00 v. 10.30 v.12.15 v 14.00 v. 12.00 a. 13.00 a. 11.30 v. 10.30 a. 14.30 a. 11.30 a. 1300 Afgelopen zaterdag kwam de klap hard aan voor de heren van TTV Red Stars. Tegen een gemotiveerd en scherp Kluis 1 werd in Geleen met 9- 1 verloren. Een wedstrijd van vieren half uur met veel vijfgamers, die vaak ook beslist werden met het kleinst mogelijke verschil. Nadat de eerste weken de verschillen uitermate klein waren in poule B van de eerste divi sie, tekenen zich nu duidelijk de ver schillen tussen de koplopers en de rest. Red Stars zakt nu naar de vijfde plaats en moet vechten voor handha ving. De achterstand op de nummer vier (SKF) bedraagt vijf punten, de nummer drie (Bergevk) heeft zes pun ten meer. In Geleen bleken de heren niet opgewassen tegen een ontketend Kluis. Slechts Frank van der Vleuten wist een partij winnend af te sluiten, tegen Anthony van Beurden. Patrick Zwiers en Jeroen Renkens trokken aan het kortste eind. Ronald Bogaard ontbrak wederom vanwege een hard nekkige schouderblessure. Coach Loek Nelissen moest noodgedwon gen berusten in de uitslag. "Vantevo- ren bleek Kluis een peptalk gehouden te hebben en dat miste zijn uitwer king niet. Alles viel deze dag hun kant op. En zo kan het gebeuren dat we nu, na enkele weken een topklasse- ring mochten koesteren, nu moeten vechten om handhaving. Daar heb ben we gewoon een grote overwin ning voor nodig. Onze mannen heb ben echter al tegen elkaar gezegd, dat ze zich koste wat kost willen handha ven. Hopelijk leidt dat tot een verge lijkbare dadendrang als die van Kluis." Het eerste damesteam verpletterde de reserves van Red Stars met 10-0. Sabina Larmené, Kelly Willems en Marijn Verburg kwamen eigenlijk geen moment in gevaar tegen hun clubgenotes. Voor Sandra Oostrom, Cecile van Gasteren en Annika Sch midt (en teamgenotes Ellen Ras en Angéle Wientjens) wordt handhaving in de eerste divisie nu wel heel erg lastig. Het team bungelt onderaan met slechts 17 punten. Ze staan daarmee 14 punten achter op de nummer 5 en 4, hoewel ze een wedstrijd minder gespeeld hebben. Het zal erop of eronder zijn, met name tegen Toren- stad en Maasbree, de nummer 4. Het standaardteam daarentegen ste vent onbedreigd af op de titel. Nu al heeft het team een voorsprong van 11 punten op Hoonhorst, dat overigens nog kan degraderen. Hoonhorst heeft 34 punten. Sar heeft er 32, terwijl Maasbree en Torenstad elk 31 punten heeft. Hét is dus nog niet gelopen, ook niet voor de reserves van Red Stars. Afgelopen zondag werd in Neder- weert het tweede A-Ranglijsttoemooi voor de jeugd gespeeld. Ditmaal met een nieuw systeem: alleen de num mers 1 van de begin poules gingen door naar de hQofdronde, de num mers twee waren verbannen naar de troostronde, de nummers -3 en '4 kon den naar huis. Van de Red Stars-deel nemers mocht alleen Sandra Oostrom nog een ronde spelen in de troostron de. Kelly Willems had een mindere dag en werd derde in de poule. Ook Ben Hortulanus bij de jongens pupil len kon geen potten breken die dag. Hij werd roemloos vierde. Aspiranten activiteit: .Afgelopen zaterdag tijdens de activi teit van Korfbalkring Venray hebben Debby Ouderland en Mandy Ouder- land een tweede plaats behaald bij de spelregelkwis. Bijeenkomst jeugdleidsters Op zaterdag 22 maart organiseert Susan van Asten een praktische en actieve training met als thema 'verbe ter je coachkwaliteiten' waarbij men letterlijk aan de slag gaat. Kom daar om in sportkleding naar het sport park en zorg dat je om 13.00 uur klaar op het veld staat. Het wordt een leerzame en vooral ook gezellige middag. Omstreeks 16.30 uur is het afgelopen. Programma woensdag 26 maart: Zaalcompetitie: Oostrum-Midweek 2 v. 18.45 Veldcompetetitie: Midweek 1-Roka 1 a.20.00 Midweek 2 zaalkampioen Met nog één wedstrijd te gaan heeft Midweek 2 liet kampioenschap in hun poule al binnen. Door steeds overtuigend te winnen en doordat medetitelkandidaat Roka haar laatste paar wedstrijden niet meer winnend af kon sluiten is Midweek 2 al verze kerd van de eerste plaats. Tijdens het Karei Geurts toernooi in Maastricht hebben drie judoka's van Judo Vereniging Venray afgelo pen zondag een gouden medaille behaald. Bas Philipsen versloeg in de klasse -22 kg al zijn tegenstanders met de hoogst score ipon. Hierdoor behaalde hij zijn negende eerste plaats in dit judoseizoen en is daar mee de succesvolste judoka van dit jaar. Ook zijn broer presteerde het om een eerste plaats te behalen in de klasse -24 kg. Bij de jongens -41 kg mocht Dion Dreesens na vier gewon nen partijen het goud in ontvangst nemen. Bij de jongens onder 14 jaar behaalde Baris Kusvuran nog een fraaie tweede plaats. Elke dag geopend tot 20:00 uur Ook op zondag De Bleek 46 5801 MD Venray 0478-632494

Peel en Maas | 2003 | | pagina 21