Babypop in Leunen IIPMFIM Russisch koor in Oost rum Recordopbrengst Lionsveiling erste voorronde alentenshow De Kans (oninginnepop biedt >eginnende bands een )odium VEILING 20 €0.50 BRAM'S PARIS c32.50 mcnsi 4 DAMES OPGELET! SPIJKERBROEKEN! Comedia presenteert klucht Concert in De Evenaar Op zaterdag 12 april zal in Leunen wederom het popfestival Babypop georganiseerd worden. De organisatie heeft dit jaar voor het eerst vier bands geprogram meerd, andere jaren waren het er altijd drie. Ze proberen door snel van bands te wisselen te verkomen dat er te lange pauzes vallen. De spits wordt dit jaar afgebeten door Day after Day. Deze band uit de regio timmert inmiddels 2,5 jaar aan de weg. Hun eerste democd Faces die in april 2001 uit kwam werd over het algemeen goed ont vangen en er werden ook veel optredens mee binnengehaald. Het afgelopen half jaar hebben de jongens flink gewerkt in de repetitieruimte om de basis te leg gen voor de nieuwe democd die ze in juni op zullen gaan nemen. Wellicht zullen ze op Babypop al een sluier oplichten hoe de nieu we nummers zullen gaan klinken. Misschien zegt de stijl powerrock u iets? Als tweede zal Dependent het podium betreden. Dependent is een Veldhovens punkrockband- je, bestaande uit ex-leden van Penalty. Deze mannen maken een onvervalst stukje skatepunk, recht doorzee punkrock, zonder poes pas. Tussen de hedendaagse emo/metal/spooky en moshcore een heuse verademing. De muziek doet denken aan het vroege werk van Bad Religion en Good Riddance, waarbij vooral de zanger een verboden kind lijkt te zijn van Russ R. en Gregg G. Ook de formu le is Bad Religion-achtig, ietwat simpele, doch doeltreffende riffs met elke keer een herkenbare zanglijn. AFSLUITER Van Dependent hoef je geen vreemde capriolen te verwachten; straightforward v'town punkrock in your face. Een must voor de echte punkliefhebber dus. Na dit snelle gedeelte is het tijd voor het wat zwaardere werk ofte wel: Concubine. Zij zijn zeker geen onbekenden hier in de regio. In 2001 wonnen ze de talenten jacht Nu of Nooit waardoor ze dat jaar ook op Pinkpop mochten spe len. Hierdoor kregen ze landelijke bekendheid. Met hun single Fly werden ze zelfs op 3FM gedraaid. Ook stonden ze dat jaar in de fina le van De grote prijs van Nederland waar ze gedeeld twee de werden. Begin 2002 kwam hun debuut album Laughter Days uit. Dit album kwam erg positief uit de recensies geen enkele reden dus om ze niet op Babypop te gaan bekijken. Als afsluiter hebben ze dit jaar Smogus weten te strikken. Met hun Xplo-core zullen ze Leunen op zijn grondvest laten schudden. Xplo-core schijnt een soort mix te zijn van Hardcore, Metal en Hip Hop. Zij hebben inmiddels ook al landelijke bekendheid, ze stonden vorig jaar immers op Ozzfest en later ook op Lowlands. Als je ze daar gemist hebt is dit een uitgele- zen mogelijkheid om van dichtbij te aanschouwen. Kortom dus een ware afsluiter van Babypop. De deuren zijn om 19 00 uur open waarna Day after Day om 20.00 begint. Het festival vindt plaats in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. De voorverkoop is bij Texaco in Leunen. Kaartjes in i de voorverkoop kosten vier euro en op de avond vijf euro. Alle APS formaten per foto bij ontwikkelen en afdrukken UITLOPENDE PIJP, PERFECTE PASVORM GRATIS _P WINKEL Vierlingsbeekseweg 16, Overloon 0478-649166 Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Jenniskens installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Honderdvierentwintigste jaargang - week 12 - donderdag 20 maart 2003 MAAS EN De Aostrumse Zang-kompe- neej ontvangt op woensdag 2 april het conservatoriumkoor Neue Stimmen Russland uit St.Petersburg. Dit zangerscol lectief verzorgt om 20.00 uur in de parochiekerk een con cert. Het koor Neue Stimmen Russlands werd in 1991 opgericht en bestaat uit studenten en afge studeerden van het Rimskij Korsakw Conservatorium uit St.Petersburg. Het koor bestaat uit 24-26 zangers en zangeressen die allen over uitmuntende stemmen beschikken en stuk voor stuk grandioze solisten zijn. Door regelmatige instroming van nieuw zangtalent behoudt het koor een jonge en enthousiaste uitstraling. Het koor wordt in de pers verge leken met de Metropolitan Opera en de Scala in Milaan. In Nederland was dit koor de afgelo pen jaren reeds te gast in Maastricht, Tilburg, Kerkrade, Oostrum, Neer, Zeist, Roermond, Arnhem en nog op veel andere plaatsen. De totale groep bestaat tijdens de concertreis uit onge veer 30 personen.(inclusief bege leiding). Het koor staat onder leiding van de artistieke leider Pjotr Rossolowskij welke in 1923 in de oude Russische stad Wologda werd geboren. Al van jongs af aan was hij bezeten van muziek. Hij genoot zijn muzikale opleiding in St.Petersburg, het vroegere Leningrad. Het conservatorium sloot hij af in de klas van de bekende Russische dirigent en muziekpedagoog professor Olchow. Sedert 1951 liggen zijn bezigheden vooral op het artistie ke en pedagogische vlak waar voor hij de eretitel Verdiensten voor de Russische Kunst ontving. Momenteel is hij, ondanks zijn hoge leeftijd, nog werkzaam als decaan aan de faculteit Zang van het conservatorium in St.Petersburg. De grote successen van dit koor in eigen land enn in het buitenland zijn dan ook mede aan hem te danken. Het koor beschikt over een uiterst geva rieerd en rijk geschakeerd pro gramma bestaande uit wereldse en kerkelijke liederen, voorname lijk uit de Russisch-orthodoxe ritus van de componisten Rachmaninow, Bortniansky en Tschesnokov. Verder worden door het koor en de solisten scè nes, aria's en koren uit opera's en operettes (Mascagni, Tchaikovsky etc.) en volksmuziek uit Rusland gezongen. Waar Neue Stimmen Russland eerder in Nederland te gast was, was sprake van een overweldigende belangstelling. Recensies spreken van een prach tig en nooit te vergeten concer tuitvoering. De Aostrumse Zangkompeneej is blij dat dit zan gerscollectief hun muzikale kwali teiten in Oostrum ten gehore brengt. De netto geldelijke opbrengst is bestemd voor dit koor ter bekostiging van de studie van de afzonderlijke koorleden en van de concertreis. De koorleden vinden tijdens hun rondreis door Nederland onderdak bij de koorle den van de Aostrumse Zangkompeneej en bij enkele andere gastgezinnen. De toe gangsprijs voor dit concert bedraagt acht euro. In de voor verkoop is de toegangsprijs zeven euro Dan echter alleen bij P.Bom, Henri Dunantstraat 35 Oostrum. telefoon 0478-583444. Toneelvereniging Comedia in Leunen presenteert dit sei zoen een klucht in drie bedrij ven: Ikke, ikke en de rest kan De klucht is geschreven door Dick van Maasland) en wordt opgevoerd op zondag 23, zater dag 29 en zondag 30 maart in gemeenschapshuis De Brink. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. De voorverkoop van kaarten (drie euro, aan de kassa 2,50 euro) gebeurt via telefoon 510561. Een korte inhoud: Tante Alberdina is gestorven; ze is niet bepaald onbemiddeld. De erfge namen worden door notaris van Zweveren uitgenodigd. Deze neven en nichten hebben ieder hun heel eigen idee over wie het meeste recht heeft op de erfenis. Het testament wordt voorgelezen. En wat blijkt! Tante Alberdina heeft nog twee erfgenamen. Ze worden door Bertha Schnabel naar huize Dijksterhuis gebracht. Deze niet alle daagse erfgenamen en de bepalingen in het testament zorgen voor heel wat leven in de brouwerij of wel in het huis van John en Martha. John, Martha, Amalia, Louise, Herman en Teddy worden aan het werk gezet. Wie uiteindelijk de buit binnen weet te slepen, blijft tot het einde de grote vraag. Tante Alberdina heeft tot slot voor iedereen nog een verrassing in petto. Behalve voor Huib Broekens want die dacht het al. De Lionsveilingdie afgelopen zaterdag werd gehouden in het Raayland College in Venray, is succesvol verlopen. Ongeveer 400 mensen hebben de veiling bijgeivoond en een groot deel van hen heeft ook mee- geboden op de ongeveer 350 kavels die geveild zijn. De opbrengst uit alle activiteiten rondom de veiling bereikte een recordbedrag van ongeveer 17.500 euro. Alle opbrengsten komen ten goede aan enkele goede doelen die door Lions Club Venray ondersteund worden.. Schouwburg Venray vindt dag 25 maart de eerste voor- Ie plaats van De Kans 2003- ilentenshow begint om 20.00 Ieder jaar staan er weer nieu- talenten op. nge mensen, maar ook oude- ie onverwacht talent bij zich- B (ebben ontdekt of vanuit hun eving zijn geattendeerd op talent, melden zich aan voor nravifans. Voor de deelnemers is hartstikke spannend om op groot toneel te staan ten Zaterdag 29 maart zal het RWE-Rheinbraunorchester een concert verzorgen in café zaal De Evenaar aan de Merseloseweg. name voor jonge, beginnende bands uit Venray een uitstekende mogelijkheid om zich aan een gro ter publiek te presenteren", aldus Thijs Verberk. "Vanaf de eerste editie was dit ook de opzet van het festival. De bands kunnen zich op een echt podium profile ren. Vorig jaar trok Koninginnepop 700 tot 800 men sen. Iedereen ging toen uit zijn dak." "En dat gebeurt dit jaar ook weer", vult Ellen Kempen aan. "Er zijn inmiddels drie bands gestrikt en met Chaindogz hebben we een perfecte afsluiter van het festival. Op Koninginnepop is plaats voor zeven of acht bands die ieder een uur krijgen; drie kwartier spelen en een kwartier het podium opbouwen." Wethouder Emonts van Venray zal het festival op woensdag 30 april openen. Kroegdichter Myce Syrminski neemt de presentatie voor zijn rekening. Aan de muziekstijlen is geen voorwaarde verbonden. Van heavy grunge- rock tot stevige bluesrock en van rock tot covers uit de rijke muziekhistorie. De deelnemende bands zijn vrij in het repertoire dat ze op de bühne brengen. Thijs Verberk is er van overtuigd dat ook dit jaar de bands staan te trap pelen om zich te presenteren: "Met name groepen met geen of weinig podiumervaring roepen we op om zich aan te melden. Koninginnepop is hét podium om je als nieuwe band in de kijker te spelen."(Beginnende) bands uit Venray die meer willen weten over Koninginnepop, of zich wil len aanmelden, kunnen bellen met Thijs Verberk, telefoon (0478)586080 of 06-14498839, of café De Evenaar, telefoon (0478)510036. overstaan van misschien wel 700 mensen. De grote variatie aan acts maakt het Open Podium ook juist inte ressant voor het publiek. In iede re voorronde kiest een vakkundi ge jury twee deelnemers die door mogen gaan naar de grote finale in september 2003. De finalisten mogen meedingen naar de publieksprijs, de persprijs en de vakprijs. De deelnemers op dinsdag 25 maart zijn: April Fools, een top- 100 coverband uit Venray, caba ret met Miel Verstappen en Mare Damen, Maud Wilms (gitaar en zang met eigen liedjes), Leonie Wintjes (solozang), Hans Meusen en Hay Reijnders (didgerido) en een dansshowgroep (Myrtille Vallen, Jeroen Wijnhoven, Tom en Liane v.d. Heijden, Michel Martens en Karin Lucassen) ver zorgt een spetterende show waar in het publiek zich tussen de apen, olifanten en ander wild in de jungle waant. Onder begelei- De Kans biedt amateurtalent de gelegenheid zich aan een gro ter publiek te presenteren. ding van een compilatie van de muziek uit de Disney klassieker Tarzan. Daarnaast presenteert deze dansshowgroep het publiek 'de tango van Maxima'; Adios Nonino, muziek van Astor Piazzolla. Voor deze avond kunt u kaartjes (zeven euro) bij de kassa van de Schouwburg Venray ver krijgen. Het orkest bestaat uit achttien professionele muzikanten die deels een klassieke- of jazzachter- grond hebben. Met hun programma Imagine proberen de muzikanten klassiek in verbinding te brengen met moderene rock, jazz of andere populaire hedendaagse muziek stijlen. Dit met een ongewone bezet ting, eigen concept, speciale arrangementen en een karakteris tieke eigen klank. Oude meesters in een nieuw lijf zou je het mogen noemen. Het orkest kent in Duitsland een grote bekendheid en begint langzaam ook de landsgrenzen te overschrijden. RWE Rheinbraun AG is een dochter onderneming van de grootste stroomleverancier van Duitsland RWE. Het bedrijf wekt op basis van bruinkool stroom op in de driehoek Mönchengladbach, Köln en Aachen. Het orkest is voornamelijk in het leven geroepen om het com plete RWE concern op een posi tieve wijze naar buiten te bren gen. Het concert begint om 20.00 uur en de entree is geheel gratis. Venraynaar Leon Mooren maakt als hoornist deel uit van dit orkest. Het concert zal zowel de jazz-, bigband- en klassiekliefheb- bers aanspreken. fé De Evenaar organiseert op tfdag 30 april voor de vijfde Koninginnepop. Dit jaar krij- jonge bands uit de gemeente ~iy weer de kans zich te profi- 6,1 en te presenteren op een fesioneel podium, fel festival begint om 16.00 ,n!^.en de entree is gratis. Een lionaal popfestival blijkt een :o« lot in de roos te zijn. In 1999 geerde de toenmalige v^m Abater Jan Fleurkens samen 1 Thijs Verberk de eerste edi- Na het vertrek van Flêurkeris be Evenaar heeft Verberk in Kempen een nieuwe part- gevonden om de traditie van >boi 'linginnepop in stand te hou- 'Koninginnepop is met

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15