rekenen p een luisterend oor' ountrymiddag in e Witte Hoeve CASHTON DELIVER l ooyse Wissel op tv Lezing over Limburgse dialecten Aanmelding leerlingen basisscholen ihttp'^/listenito/cashc V06wiueu&j J 'Paul Burgmanstraat komt terug' Modepremièredagen VAN OORSCHOT MODE 'Banken terug op Schouwburgplein' Kaapse Happies bij de Wereldwinkel St. Oda huldigt jubilarissen Klankbordgroep voor bermbeheer Koopzondag Paranormale avond Kinderkleding- beurs Niets! Kinderbeurs Juweel van een verkoopster Hënri^jr Ü!5 IKN MAAS Donderdag 13 maart 2003 - Pagina 7 GE eau Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers trapt ongeluk zit vaak in een hoekje, de gevolgen kun- echter ingrijpend zijn. slachtoffer van een mis- of verkeersongeluk blijft al£irnet vragen als hoe krijg 'oop schade vergoed?, wat zijn rechten?, wat gebeurt er je dader? Bureau Slacht- rjiulp kan in veel gevallen elpende hand bieden. :ukï c«ncl wordt ongevraagd idlèjioffer van een ongeluk of l, Op die momenten willen ien een steuntje in de rug en helpen waar we kun- Emotioneel, maar ook prak- 'htsü en juridisch", zegt stafmede- Ie ;ff en voorlichter Renée bussen van Bureau Slacht en hulp in Limburg. Slachtoffer- 1eI? Nederland is een onafhanke- e organisatie die opkomt voor idangen en rechten van [offers van misdrijven en ver keersongelukken. Dagelijks zetten ruim 1600 vrijwilligers, verspreid over dertien regio's, zich in voor de opvang van slachtoffers. De hulp is gratis en naast slachtoffers kunnen ook getuigen, nabestaan den, familie en bekenden terecht bij Bureau Slachtofferhulp. "Het begeleiden van slacht offers is verantwoordelijk werk, omdat de mensen vaak in een kwetsbare positie verkeren. Zij hebben een schokkende of bedr eigende ervaring meegemaakt die hun normale levenspatroon ont wricht. Emotionele ondersteu ning aan slachtoffers is dan ook een van de voornaamste taken van onze vrijwilligers. Zij dienen goed te kunnen luisteren. Maar naast betrokkenheid met het slachtoffer moeten zij toch ook weer afstand kunnen houden. Dit evenwicht te vinden, is de moei lijkste taak van een vrijwilliger", aldus Dabekaussen. Dat er behoefte bestaat aan slachtofferhulp bewijzen de cij fers. In het jaar 2001 werden in de regio Noord- en Midden-Lim burg, van Roermond tot Gennep, maar liefst 4887 zaken afgesloten Daarvoor gingen zo'n 65 vrijwilli gers van Bureau Slachtofferhulp op pad om de mensen thuis te bezoeken. De slachtoffers van ver keersongelukken en misdrijven worden in overleg met de politie door het bureau dan ook actief benaderd. Om aan de vraag naar slachtofferhulp te kunnen vol doen, start Bureau Slachtofferhulp regelmatig cursussen om vrijwilli gers op te leiden. Ook in april gaat weer een cursus van start. Dabekaussen: "Dat is ook drin gend noodzakelijk. We kunnen zeker nog tien nieuwe vrijwilli gers gebruiken. Het tekort is dan ook structureel omdat ieder jaar ook weer vrijwilligers afvallen. Die mensen hebben dan enkele jaren gefunctioneerd en vinden het dan wel welletjes. We zijn dus gedwongen om ieder jaar weer nieuwe vrijwilligers op te leiden." De basiscursus bestaat uit een uitgebreide training. Maar voordat het zover is, heeft de kandidaat- vrijwilliger een gesprek met een teamleider en een vrijwilliger die al langere tijd werkzaam is bij Bureau Slachtofferhulp. Indien een kandidaat geschikt wordt bevonden en na alle informatie nog steeds belangstelling heeft, dan kan hij of zij aan de slag. Na de basiscursus geldt een proeftijd van zes maanden. "Want", zegt Dabekaussen, "De basiscursus geeft de vrijwilliger een beeld van de inhoud van het werk, maar pas in de praktijk komt iemand er echt achter wat het inhoudt. De cursus is voor beide partijen dan ook een informatie- en oriëntatie proces. Dit wordt afgesloten met een evaluatiegesprek waarin beide partijen besluiten of de samenwerking al dan niet gestalte wordt gegeven." De vrijwilliger kan altijd terug vallen op een gedegen en inten sieve begeleiding. Het is dan ook geen vrijblijvend werk. Dabekaus sen: "Het is kortdurende hulpver lening met veel verantwoordelijk heid. Het slachtoffer van een misdrijf of verkeersongeluk heeft een nare ervaring achter de rug, of is zelfs geschokt. Als vrijwilli ger moet je dit kunnen bespreken en samen met hem verwerken." Een academische opleiding of meestertitel is niet noodzakelijk voor een kandidaat-vrijwilliger. Wel een portie gezond verstand, een stuk levenservaring en het vermogen zich in te leven in de problemen van een slachtoffer. "Maar het allerbelangrijkste is dat een vrijwilliger het hart op de juis te plaats heeft. Een slachtoffer rekent op een luisterend oor." treden populaire formatie Cash On Delivery iph unci formatie Cash On Deli- M verzorgt op zondag 16 rt een countrymiddag in V pitte Hoeve in Venray. I Jj ?ang: 14.00 uur. sh On Delivery werd opge- in 1996. In dat jaar besloten loonlight Riders Ad Weiten, «cl Hamane, Johan Jansen en van Heijster een nieuwe for- t ie beginnen. zanger en zangeres werden veelbelovende jonge talen- igetrokken: Wim van de ten Ilse de Lange. De kwali- ivan de ervaren instrumenta- L samen met deze geweldige :n, stonden ervoor garant Mi On Delivery zich al snel nam wist te verwerven als "i tald d in de country- iek in Nederland aan de abso- lop staat. Dat blijkt ook uit de Kndie Cash On Delivery in de ^■lt wist te slepen: tijdens het Aha Awards-gala in 1998 werd H On Delivery gekozen tot wtbelovende act van het jaar', Ad Welten's compositie More You' werd gekozen tot gvan het Jaar'. Een jaar later dWim van de Vliert gekozen Zanger van het Jaar'. thalve in Nederland werd sh On Delivery ook al snel een Igevraagde band in Europa. de Lange in 1998 oot verder te gaan met een floopbaan, werd de talentvol- icqueline van der Griend aan- rokken als zangeres van Cash Delivery. De stemmen van nvan de Vliert en Jacqueline der Griend bleken een combi- ik te vormen die door het publiek al snel in de armen werd gesloten. Jacqueline van der Griend werd in 2000 gekozen tot 'Zangeres van het Jaar'. De muziek van Cash On Delivery loopt uiteen van country-rock en western swing tot country-pop en ballads. De band put haar inspira tie vooral uit muziek in de traditie van country-grootheden als Merle Haggard en Vince Gill. Het eigen werk neemt een zeer prominente plaats in binnen het repertoire van Cash On Delivery. Een live-cd van Cash On Delivery verscheen in januari 2000: met het album 'Looking For Credit' (CRS, MMACD 1006) zet Cash On Deli ver)' haar grote reputatie als live band nog eens stevig kracht bij. bevat een live-cd met een aantal hoogtepunten uit het repertoire van de band, en bovendien een bonus-cd met een tweetal studio tracks. Na de release van haar eer ste album ging de band zich meer en meer richten op het schrijven van eigen composities. Dit leidde er uiteindelijk toe dat Cash On Delivery in het najaar van 2001 wederom de studio in ging om haar tweede album op te nemen, ditmaal een cd met uitsluitend zelf geschreven werk. Het resul taat, 'COD's Deliverance', werd gepresenteerd in januari 2002. Wilt U nog meer weten over deze band bezoek dan haar websi te: http://listen.to/cashondelivery icum f| bént Mag 14 maart zal tbs-kliniek rce Wissel centraal staan in tv-programma 'Limburg Laat' LI Televisie. Sanne Verwaaij- directeur Zorg en behandeling de Rooyse Wissel, is te gast in programma. laarnaast zal er een documen ts over de Rooyse Wissel wor- 1 getoond die afgelopen najaar •Pgenomen in de kliniek. In de mmentaire worden enkele tbs- 'ten een dag lang gevolgd, lens bijvoorbeeld therapie of Kt, op verlof en op de woonaf- X Verder zijn er interviews deze patiënten, waarin zij ervaringen met betrekking schikkingstelling en de Wissel weergeven. Sanne lijen geeft commentaar op beelden en zal met name m op het nut en de noodzaak I de verloven voor patiënten en (geplande resocialisatie-afde- Het programma is te zien op televisie, begint om 22:00 uur zal ongeveer een half uur Ben. Directeur Sanne Verwaai jen is vrijdagavond te zien in Limburg Laat Op maandag 17 maart houdt de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. een bijzondere jaarvergadering met aansluitend een lezing over de geschiedenis van de dialecten in Limburg. Tij dens de jaarvergadering wordt het jubileumproject van de Kring bekendgemaakt. De Geschied- en Oudheidkundige Kring bestaat in 2005 vijftig jaar en wil bij die gele genheid een bijzonder geschenk aanbieden aan de Venrayse gemeenschap. Tijdens de verga dering wordt het startschot gege ven voor het jubileumproject. Na een korte pauze verzorgt Jan Not- ten uit Valkenburg een lezing over het onderwerp: de dialecten als weerspiegeling van de historie van Limburg. In deze lezing geeft hij een kort overzicht van de inge wikkelde historie van de tegen woordige provincie Limburg 'en beschrijft hij hoe, als gevolg van deze geschiedenis, geen eenheid en geen taal zijn ontstaan in deze regio. Aanvang 19.00 in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beuken rode (Beukenlaan 1). De bijeen komst is gratis toegankelijk voor belangstellende niet-leden. fHèSffBBAJ XV ibu&j föeyj 6£Wook) uef£weoLue£ ueeiuAveu eu eajumntiee HV t>e e té V time; De gemeente heeft de Paul Burgmanstraat onttrokken aan het openbaar verkeer. De verbin dingsweg - tussen Maasheseweg en Smakterweg - op industrieter rein Smakterheide wordt al enke le jaren niet meer onderhouden en gebruikt. De gemeente heeft de weg verkocht aan Inalfa en Van Haren autobeheer. Wethouder Driessen (CDA) meldde maandag in de commissie Stedelijk Beheer dat de naam Paul Burgman niet verloren gaat. Het is een van de grondleggers van de Venrayse industriële ontwikkeling en oprichter van het bedrijf Inal fa. Volgens Driessen zal de Paul Burgmanstraat ooit terugkeren op een bedrijventerrein. "Wij willen deze straatnaam behouden van wege de belangrijke verdienste van Burgman voor de Venrayse industrie." PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00*17.00 uur DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG A.S. Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Breda, Oss De aanmelding van leerlingen voor de katholieke, de prote stants-christelijke en de openbare basisscholen in de gemeente Ven ray zal voor het komende school jaar 2003-2004 op één en dezelfde datum en hetzelfde tijdstip plaats vinden. Op maandag 17 maart 2003 kunnen de leerlingen wor den opgegeven die in het school jaar 2003-2004 voor het eerst één van de basisscholen in Venray zul len gaan bezoeken. In al deze scholen (katholieke, protestants- christelijke en openbare) kunnen de ouders/verzorgers daarvoor terecht van 16.00 -17.00 uur. Als leerling kunnen worden aange meld de kinderen die in het schooljaar 2003-2004 vier jaar worden (dus: kinderen geboren tussen 1 augustus 1999 en 1 augustus 2000). Bij het opgeven van de leerlingen dient u de juiste persoonsgegevens van het kind te overleggen; derhalve wordt ver zocht het trouwboekje of pas poort mee te brengen. Met betrekking tot het aanmelden en toelaten van kinderen geldt dat ouders voor zowel katholieke, protestants-christelijke als open bare scholen een vrije schoolkeu ze hebben. De Vlaswei en De Kruudwis, de katholieke scholen in de wijk Landweert, hebben enkele afspraken gemaakt om de groei in het aantal aanmeldingen verantwoord op te vangen, en om grote schommelingen in het leer lingenaantal te voorkomen. Deze afspraken zijn: 1 Landweert 1 is de 'natuurlijke' wijk voor De Vlaswei, Landweert 2 is de 'natuurlijke' wijk voor De Kruudwis en Landweert 3 is de 'natuurlijke' wijk voor beide scho len. 2 Ouders, woonachtig in het deel van Landweert dat niet de 'natuurlijke' wijk is van de katho lieke school waar ze hun kind wil len aanmelden, zal de vraag gesteld worden of zij eventueel bereid zijn hun kind op de andere katholieke school aan te melden. Het staat deze ouders echter vrij al dan niet op dit verzoek in te gaan. Indien u hierover nog vragen heeft kunt u contact opnemen met basisschool De Vlaswei of basisschool De Kruudwis. Begin deze week waren de zitbanken nog niet teruggeplaatst op het Schouwburgplein. "Ik heb vanmiddag op de markt daarover veel klachten gehoord van de mensen", zei Theo Olde Daalhuis (fractie Van de Vorle) maandagavond in de commissie Stedelijk Beheer. Vanwege carnaval heeft de gemeente de banken tijdelijk weggehaald. "Ze moe ten zo snel mogelijk worden teruggezet. Want vooral met dit mooie weer maken er veel mensen gebruik van", aldus Olde Daalhuis. De banken zijn overigens woensdagochtend teruggeplaatst. In de maand maart start een nieuwe campagne in de Wereld winkel onder de aansprekende titel: 'Zij maakt 't!' Het gaat hier over de ondernemende vrouwen in de ontwikkelingslanden, die het helemaal maken. Vrouwen, die ook nog eens de lekkerste foodproducten uit de Derde Wereld ontwikkeld hebben. Met deze campagne introduceert de Wereldwinkel een groot aantal nieuwe en originele foodproduc ten. Wat dacht u van Chillyberry- of Chakalakatapenade, Rooibos- ijstheesiroop, Rooibosjam met perzik en Rooibosjam met mango, dessertsaus met mango of met bosbessen? De Wereldwinkel ver kocht al mangochutney of mixed- fruitchutney van de Eswatine Swazi Kitchen van Mildred Hen- wood. Kaapse happies en Wereld snacks Dit inspirerende kookboekje Ter ere van de jubilarissen van fanfare St. Oda Merselo is er zon dag 16 maart een concert in zaal 't Anker. Aanvang 19.00 uur. Op deze avond wordt stilgestaan bij het: 10-jarig lidmaatschap van Nel lie Muijsers, 65-jarig lidmaatschap van Teng Arts, Tien Hoenselaar, Huub Janssen en Michel Janssen. Tijdens het concert zullen de schijnwerpers geplaatst worden op de jubilarissen. Belangstellen den zijn van harte welkom. (2,95) beval vele ideeën voor lek kere hapjes en maaltijden. Vijftig pagina's met sfeervolle foto's, culi naire tips en recepten met nieu we en bekende Fair Tradeproduc- ten. De maaksters van deze exotische levensmiddelen vertel len hierin over hun producten. In de Wereldwinkel kunt u een placemat ophalen, waarop staat hoe u aan een receptenwedstrijd met Fair Trade ingrediënten kunt meedoen en een Fair Trade kook- pakket ter waarde van 35 euro kunt winnen. Van o.a. deze Fair Trade producten is een smaakvol le, kleurrijke etalage ingericht bij de Rabobank, links van de hoofd ingang. Kom eens wereldwinkelen. Henseniusstraat 3a en doe wat nieuwe kookideetjes op! Voor komend jaar moet de gemeente Venray een nieuw meerjarigcontract afsluiten voor het maaien van de bermen. Voor dat deze verbintenis wordt aange gaan komt er een klankbordgroep die de wensen gaat inventariseren en voorstellen doet voor het bermbeheer in de komende jaren De klankbordgroep bestaat uit vertegenwoordigers van de dorps raden, LLTB en het natuur-histo- risch genootschap. De gemeente bezit in totaal 176 hectare aan bermen over een lengte van 519 kilometer. Onder het genot van een heer lijk voorjaarszonnetje kunnen de bezoekers van het winkelcentrum van Venray op zondag 30 maart weer hun hart ophalen. Op deze koopzondag openen de centru mondernemers van Venray Cen traal weer de deuren van 12.00- 17.00 uur en kan het winkelende publiek genieten van de nieuwste voorjaarscollecties en lenteacties. Tevens zullen er de nodige activi teiten plaatsvinden in de winkel straten en op de pleinen. Tijdens deze koopzondag kunnen bezoe kers van het centrum gratis parke- In Den Hoender aan de Urselas- traat 2 in Venray is er op vrijdag 14 maart weer een paranormale avond. Deze avond wordt gehou den door Mieke uit Boxmeer. De zaal gaat open om 19-15 uur en de avond begint om 20.00 uur. Voor afspraken kunt u bellen van maan dag t/m donderdag van 09-00 tot 18.00 uur: tel. 06-51469711. Peuterspeelzaal Rqbbedoes in Oirlo houdt een tweedehands beurs voor kinderkleding/kinder artikelen op zondag 23 maart van 11.00 tot 13.00 uur in gemeen schapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 in Oirlo. Wilt u zomerkleding of baby/kinderartikelen (m.u.v. speelgoed) te koop aanbieden met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende telefoonnummers: 0478-571216, 571981, 571984 of 571857. Door de grote hoeveelheid die de voorgaande keren is aangele verd, zijn wij genoodzaakt om dit te beperken. Dus bel op tijd want vol vol. De verdeelsleutel is als van ouds, namelijk 70% voor de aan bieder en 30% voor de peuter speelzaal. De entree is gratis. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Op zaterdag 15 maart wordt weer de halfjaarlijkse kinderkle ding- en speelgoedbeurs in Leu nen gehouden. Ook babybeno digdheden zoals boxen, maxi cosy's en fietsstoelen zijn er te vinden zijn (geen luiers, flesjes e.d. en kleding onder maat 80). Dit alles wordt georganiseerd, van 10.00 uur tot 11.30 uur, door peu terspeelzaal 't Ukkenest, in de Schakel, aan de Kapelweg 4 te Leunen. Zelf spullen inleveren kan ook! Breng dan uw speelgoed, babybe nodigdheden en kleren op vrijdag 14 maart tussen 18.30 uur en 21.00 uur naar de Schakel. Kin derkleding wordt aangenomen in de maten 80 t/m 176 en er geldt een maximum van 30 stuks. Van de opbrengst ontvangt U 70%, 30% is voor peuterspeelzaal 't Ukkenest. Juwelier Henn Camps is al sinds 1915 een klassiek en servicebericht juwelterbedrijf in de Grotestraat te Venray. Wij zijn op zoek naar een ter versterking van ons team Belangrijk vinden wij: Een goede motivatie, commercieel denken, een flexibele instelling en het liefst een stralend humeur en gek op sieraden. Voel jij je aangesproken? Ben je iemand die zelfstandig in een klein team kan werken, schrijf dan snel een brief e met cv en recente pasfoto naar: Juwelier Henri Camps, t.a.v. Mevr. M. Camps Postbus 56,5800 AB Venray mps J U W E L

Peel en Maas | 2003 | | pagina 7