ieuwe publiekshal ind dit jaar in gebruik ubilarissen FNV iondgenoten gehuldigd Verkeers- en parkeeroverlast in Franciscanerpark wrSSSBaïï Gezamenlijke inkoop reïntegratiediensten Harold Of LENSSEN Eind maart nieuwe bomen in Heuvelstraat Oud-raadslid Jan Reintjes overleden SP demonstreert tegen oorlog Controles (0478)539020 Stayerhofweg 2b Wanssum Verkeers- overtreders Schennispleger -Pa; JEN MAAS Donderdag 13 maart 2003 - Pagina 3 >uw 13% houder Heidens: "Gemeentehuis is onverkoopbaar" nieuwe publiekshal in jenieentehuis wordt eind ranatj in gebruik genomen, 'orrnra oinen negen balies op een ccsbI ,ffa3r de burgers met al ne,s c vragen terecht kunnen. e el voor het aanvragen van paspoort, een bouwver- jjiig of een uitkering. Alle jlies worden samenge- ,t ia één centrale ruimte. een investering van biljoen euro. Het plan gehele renovatie of jouw van het gemeente ijs afgeblazen. nieuwe hal krijgt een opper- van 400 vierkante meter en gebouwd in de binnentuin, n de voorzijde van het eentehuis en een vleugel van uormalige scholengemeen- ope |p Jerusalem die al door de eente wordt gebruikt. De hui- iichj hoofdingang blijft in gebruik, ^mte voor de bodediensten, it tegenover de ingang, wordt nets broken. Hier komt de door- gnaar de nieuwe publiekshal hierachter verrijst. De paden hu en links van de hoofdin- g worden afgesloten zodat het liek alleen nog maar recht- ir kan naar de publiekshal, ibij de entree wordt een infor- iebalie ingericht en er komt hoek waar bezoekers even ïrien wachten. Voor de balies ten ook wachtruimtes met speel- en leeshoeken. Aan de zij kanten van de balies zijn de spreekkamers gesitueerd. Achter de publieksbalie zijn de werkplek ken van de medewerkers. Daar achter, in de aangrenzende vleu gel van Jerusalem, zitten de ondersteunende diensten. Hier komt ook de telefooncentrale zodat bij topdrukte de telefonistes makkelijk kunnen inspringen. Volgens Dorien van der Gies- sen, hoofd publiekdiensten, kun nen de klanten straks rekenen op een betere dienstverlening. "De klant hoeft nu niet meer op diver se locaties te zijn maar kan op één centraal punt terecht voor alle vragen en diensten met accepta bele wachttijden. Jaarlijks komen er 40.000 klanten bij de publieks- balies. Als alle balies bij elkaar gevoegd zijn kunnen we de klan- tenstroom veel beter opvangen. Er komt tevens een informatie centrum waar ook een complete productencatalogus geraadpleegd kan worden. Plus een ruimte voor kleine exposities en het tentoon stellen van maquettes. De nieuwe huisvesting van de publieksdiensten is al jarenlang onderwerp van gesprek. Het werd telkens op de lange baan geschoven. Vorig jaar werd nog besloten dat het meegenomen zou worden in een complete ver bouwing of nieuwbouw van het gemeentehuis. Het college had alleen voor het onderzoek en de interne begeleiding 2,3 miljoen euro uitgetrokken. Tot en met het jaar 2008 waarin de nieuwbouw gerealiseerd moest zijn. Vooral gezien de slechte financiële situ atie is dit plan voorlopig in de ijs kast gezet. Wel moet het gebouw worden aangepast aan de ARBO- eisen. In de toekomst wordt er wellicht nog een nieuwe vleugel aan het gemeentehuis gebouwd. Maar hiervoor is voorlopig geen geld beschikbaar. Wel worden de huidige werkplekken herverdeeld zodat de beschikbare kantoor ruimte beter benut wordt. Alleen de afdeling publieksdien sten krijgt nu een nieuw onderko men. Het plan om deze afdeling geheel buiten het gemeentehuis te plaatsen is hiermee van de baan. Het is immers noodzakelijk dat de publieksbalie vlakbij de vakafdelingen komt. Ook de politieke partijen krij gen een nieuw onderkomen. In de kelder van de noordvleugel krijgt iedere partij een eigen frac tiekamer dichtbij het kantoor van de raadsgriffier. Deze verbouwing kost 100.000 euro. De huidige fractieruimtes blijven voor de politiek beschikbaar als grotere vergaderlokalen. CDA en PvdA konden zich in de commissie Middelen vinden in het voorstel. Pief Kroft (PvdA) en Rein Dupont (CDA) wezen erop dat het eerste contact met de klanten de publieksbalie is. "Dit moet kwalitatief goed zijn." Fractie Van de Vorle, de derde coalitiepartij, was huiveriger. Ger- rit Lemmens herinnerde eraan dat het gemeentehuis in 1992 nog voor miljoenen verbouwd is. Vol gens hem kan door gebruik van ICT de toeloop naar het gemeen tehuis met een derde verminderd worden. Lemmens maakte dan ook een voorbehoud. Hij wilde nu niet zomaar 1,3 miljoen euro beschikbaar stellen. "Ik wil eerst meer weten hoe het zit met de bezuinigingen", aldus Lemmens die de nieuwe fractieruimtes niet nodig vond, "Want wij moeten meer de straat op." De oppositie was kritisch. Theo Mulders (Samenwerking) vond het veel te voorbarig om een nieu we publieksruimte te bouwen omdat een financiële onderbou wing ontbrak. "Want andere opties zijn niet eens onderzocht. Wat zijn de kosten van een nieuw gemeentehuis of renovatie van het huidige gebouw. Dat moeten we eerst weten voordat een definitieve beslissing wordt geno men. We gooien nu geld over de balk terwijl er ook tijdelijk kan toorunits gehuurd kunnen wor den." René Francken (WD) vond dat het voorstel vol vaagheden en onduidelijkheden zat en dat het was toegeschreven naar één gewenste oplossing. De WD'er wilde weten in hoeverre een andere bestemming van het gemeentehuis onderzocht was. Hij meende dat de afdeling publieksdiensten ook in een ander pand ondergebracht kon worden. "Want er is kantoorruim te genoeg te huur in Venray." Wethouder Heidens (CDA) vond dat de publiekshal niet los te koppelen is van het gemeente huis. "Dat is niet te faciliteren. Dat gaat veel te veel kosten." Heidens zei dat een alternatieve bestem ming van het gemeentehuis - kan toren of woningen - wel degelijk onderzocht is. "Maar we kwamen er heel snel achter dat het gebouw onvoldoende geld opbrengt. Dat viel zwaar tegen. Het bleek bijna onverkoopbaar. Dit was geen oplossing vandaar dat we hebben besloten hier te blijven. Ook gezien de financiële situatie. Het ingezette herhuisves- tingstraject is daarmee helemaal van de baan." Volgens de wethouder is er 'geen andere keuze' dan een nieu we publiekshal te bouwen in de binnentuin. "We willen klantge richt werken en daar de organisa tie op afstemmen. Dan is dit de enige goede keuze waar we jaren lang mee vooruit kunnen." Op dinsdag 25 maart neemt de gemeenteraad een beslissing. De afdeling Venray van de SP houdt op vrijdag 14 maart om 19.00 uur tijdens de koopavond een demonstratie tegen de drei gende oorlog in Irak. In Venrays centrum worden stickers en flyers uitgedeeld aan het winkelend publiek. Ook worden de mensen opgeroepen hun stem te laten horen tegen de oorlog. Iedereen kan een handtekening zetten onder een protestbrief dje de SP- afdeling op zaterdag 22 maart aan biedt aan de organisatie van de grote anti-oorlog demonstratie in Amsterdam. Voor meer informatie of suggesties kunt u zich weenden tot de SP-Venrav telefoon 0478- 583812. Zes lindebomen en drie esdoorns langs de Heuvelstraat, die de bewoners veel overlast bezorgen, worden binnenkort gekapt. Eind maart volgt herplant van de negen gevelde bomen. Er komen zeven amberbomen en twee smalle beuken voor terug. De nieuwe bomen hebben een stamdiameter van 30 centimeter en herstellen weer de groenstruc tuur langs de Heuvelstraat. Eind vorig jaar ontstond er poli tieke consternatie omdat het col lege, buiten medeweten van de gemeenteraad om, kapvergunnin- gen had verleend voor alle vijftien bomen. Op aandringen van Samenwerking Venray ging wet houder Driessen (CDA) opnieuw in gesprek met de bewoners. Er rolde toen een compromis uit waardoor vijf kastanjebomen en één esdoorn gehandhaafd blijven. De andere negen bomen, die in de tuintjes dichtbij de huizen staan, worden toch geveld. Samenwerking keerde zich zo fel tegen de kapvergunningen omdat destijds in het bouwplan Jerusa lem was afgesproken dat de bomenrij, als een groene wig tus sen Grote Kerk en St. Anna. moest blijven bestaan. De kopers van de huizen hebben dit ook in hun koopcontract staan. Leden van het verkeershandha- vingsteam hebben in het politie district Venray in de afgelopen week in totaal 6.081 automobilis ten gecontroleerd op hun snel heid. Hiervan hebben 434 wegge bruikers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Afferden, Bergen, Gen nep, Heijen. Milsbeek, Siebenge- wald,Venray, Well, Wellerlooi en Ysselstevn. De hoogste snelheid die met de laserauto werd geme ten, was op donderdag 27 febru ari op de Wezerweg in Well: 103 km/u waar 50 km/u de limiet is. Samenwerking Venray stelt vragen in commissie De nieuwe wijk Francisca nerpark ondervindt veel ver keers- en parkeeroverlast van automobilisten die net buiten de betaald-parkeerzone een plekje zoeken. Franciscaner- park ligt juist buiten de bin nenring op loopafstand van het winkelcentrum. De bewoners hebben al vaker geklaagd over de overlast van her en der geparkeerde auto's in hun wijk. Maandag in de commissie Stedelijk Beheer stelde Martin Wijnhoven (Samenwerking) schriftelijke vragen aan wethou der Driessen (CDA). Die erkende de 'uitwaaiereffecten' van gepar keerde auto's vanwege het betaald parkeren in het centrum. Volgens Driessen ondervinden meer wijken binnen de singels, zoals de Oranjebuurt en Burg graaf, hier last van. Ambtenaren in het gemeentehuis bereiden momenteel een nota voor om deze parkeeroverlast terug te dringen. "We moeten eerst het beleid vaststellen. Pas daarna kun nen we handhavend optreden", aldus Driessen. Volgens Wijnhoven belemme ren de geparkeerde auto's de ver- keersdoorstroming in de Pastoor Ruttenstraat en Mgr. Verrietstraat. De hulpverlening van de brand weer zou in het geding komen. Hij stelde voor voortaan alleen parkeren voor vergunninghou ders in het gebied toe te staan. De CDA-wethouder zei nog geen mel dingen te hebben binnengekre gen van problemen. "Maar de bereikbaarheid van hulpdiensten moet wel gegarandeerd blijven. Er geldt een parkeerverbod buiten de vakken. Ik zal de politie ver zoeken hier extra op toe te zien." De parkeerproblemen zijn mede ontstaan doordat er minder parkeervakken zijn gekomen dan er vooraf waren gepland- In het Pastoor Wijnhovenpark zijn enke le plaatsen vervallen en bij make laar Katja de Geus zijn een paar vakken overgedragen aan particu lieren. Martin Wijnhoven stelde ook vragen over overlast van honden- Vorige week donderdag is in Leunen voormalig CDA-raadslid Jan Reintjes (65) overleden. Rein tjes had in de periodes 1990-1994 en 1998-2002 zitting in de gemeenteraad. De Leunenaar volgde in 1990 zijn neef en naam genoot Jan Reintjes op als CDA- raadslid voor het dorp Leunen. In Maandagavond werden werden leden van FNV Bondgenoten in ^centrum De Kiosk gehuldigd wege hun 10-, 25- of 50-jarig •maatschap van de vakbond. Gehuldigd werden (derde rij, "linksnaar rechts): P. Fuchs uit iray, E. Partridge uit Venray, H. kliels uit Merselo, J. Thissen uit "len, J. Bonants uit Venray, M. ^vsers uit Heide, A. Arts uit Mer- T. Vennekens uit Tienray, K. frgsuit Venray, H. Verhaegh uit ellerlooi en G. Bakker uit Ven- vanwege hun 25-jarig jubi- n. P. Hendriks uit Venray, P. Philipsen uit Oirlo, J. Van Kem pen uit Venray, F. Wiegman uit Venray, L. Poeis uit Merselo en J. Wolf uit Venray vanwege hun 40- jarig jubileum (tweede rij) en C. Arts-Sanders uit Venray, W. Kroonen uit Venray, P. Hofmans uit Blitterswijck, C. Eyzinga uit Venray, F. de Jong uit Venray, A. Thiesen uit Blitterswijck en P. Deters uit Ysselsteyn vanwege hun 50-jarig lidmaatschap (eerste rij). Niet alle jubilarissen waren van de partij; in totaal vierden 55 leden hun 10-, 25- of 50-jarig jubi leum. Tuinkruiden Keuze uit verschillende soorten, zoals Lavendel, Rozemarijn, Tijm en Peterselie. Potmaat 014 cm. Gemeenten Noord-Limburg bundelen krachten Deze week besluit ook de gemeente Helden tot het geza menlijk inkopen van reïnte gratiediensten. Eerder gaven de twaalf andere gemeenten in Noord-Limburg al groen licht voor de nieuwe samenwer king. De gemeenten gaan de krachten bundelen om op die wijze uitkeringsgerechtigden slagvaardiger en efficiënter aan een baan helpen. Vanaf 1 juli gaat de nieuwe structuur officieel van start. De samen werking duurt voorlopig tot 1 januari 2005. Gemeenten zijn wettelijk ver plicht om reïntegratiediensten, trajecten voor met name uitke ringsgerechtigden, in te kopen bij reïntegratiebedrijven. Vanaf 2003 heeft de regio Noord-Lim burg (dertien gemeenten) een regionaal inkoopteam ingesteld, dat ervoor moet zorgen dat gemeenten diensten kunnen inko pen om mensen met een uitke ring aan liet werk te helpen. Het team sluit voor alle gemeenten contracten af. Binnen deze contracten wordt samen met de werkloze een rrintegratie- traject gekozen. Doel van de samenwerking is om een passen de werkplek voor de werkzoeken de te vinden. Daarnaast wordt bij de gemeen ten momenteel het 'klantmanage- ment' ingevoerd. Dit betekent dat iedereen met een uitkering via een contactpersoon een reïnte- gratietraject ingaat. Showroombezoek uitsluitend op afspraak KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Deze contactpersoon, ook wel klantmanager genoemd, begeleidt het gehele traject. De klantma nager koopt voor de individuele uitkeringsgerechtigde een traject in, waarbij wordt ingespeeld op de mogelijkheden en/of belem meringen van de uitkeringsge rechtigde en de mogelijkheden op de arbeidsmarkt. Met het geza menlijk afsluiten van contracten willen de gemeenten efficiënt een slagvaardig omgaan met de inkoop van reïntegratiediensten. Als de nieuwe 'formule' goed werkt, zal de samenwerking een structureel karakter krijgen De politie heeft zondag op de Raadhuisstraat tijdens een ver keerscontrole 28 overtreders beboet. Twee bromfietsers kregen een bekeuring omdat hun kinband van de helm niet vastgemaakt was, 25 automobilisten droegen geen gordel en een automobilist belde niet handsfree. 1994 viel hij bij de teleurstellend verlopen verkiezingen voor het CDA net buiten de boot. Vier jaar later keerde Reintjes terug in de raad. Hij had zich ook kandidaat gesteld voor de verkiezingen van 6 maart 2002. Enkele weken daar voor werd bij hem longkanker geconstateerd waardoor het Leun- se raadslid moest afzien van een nieuwe termijn. In zijn dorp was hij adviseur en oud-voorzitter van de dorpsraad, lid van het KBO-bestuur, koster en lid van het mannenkoor. Jan Reintjes werd afgelopen dinsdag in een bomvolle St. Catharinakerk begraven. Zaterdagmiddag rond vijf uur is een 16-jarig meisje uit Ysselsteyn op de Steegse Peeiweg lastig gevallen door een man op een blauwe scooter. Hij haalde haar enkele malen in en liet haar steeds voorbij rijden. Ter hoogte van de Rouwkuilen- weg bevredigde de man zichzelf voor het oog van het meisje. De man had een blauwe jas aan met zwarte mouwen, een zwarte helm met daarop een doodskop. poep en het voetgangerspad in het Pastoor Wijnhovenpark. "Het voetpad heeft een leemlaag waar door de gebruikers bij regenweer met modder aan de schoenen thuiskomen." Driessen meende daarentegen dat de bewoners niet ontevreden zijn over deze gralux-verharding. Hij dacht dat de overlast vooral werd veroorzaakt door fietsende scholieren die een kortere verbin dingsweg hebben gevonden naar het Raayland College en de sport velden. De wethouder gaf aan dat èr geen geld is om met fysieke maat regelen (paaltjes) fietsers te weren %ran het voetgangerspad. Ook heeft handhaving tegen de2e overtreding geen hoge prioriteit bij de politie. Tevens meldde Driessen dat er 'geen euro is' voor de aanleg van een hondenuitlaat- strook. Hij wees op de eigen ver antwoordelijkheid van de hon denbezitters. Bovendien moet eerst de proef met de hondenuit- laatstroken nog geëvalueerd wor den. Wijnhoven verklaarde' dat de inrichting van het gebied zat inbe grepen in de grondprijs. Hij vond dat voordat projectontwikkelaar Amstelland Vastgoed de openbare mimte voor één euro overdroeg aan de gemeente eerst alles in orde had moeten zijn. "Want de parkeernorm wordt niet meer gehaald. Terwijl nu alle kosten voor de gemeente zijn. Over dit 'soort zaken hadden vooraf goede afspraken gemaakt moeten wor den." Met deze laatste opmerking was wethouder Driessen het eens "Het parkeren of hondenuitlaat- stroken moeten voortaan inder daad contractueel worden vastge legd. Zodat de kwaliteit van de openbare ruimte gewaarborgd is." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertentie@vandenmunckhof,nl'; Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond B ezor gklac ht en Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58..) 30,- (overige binnenland)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3