v; Mondiaal festival in Meerlo Meerlo-Wanssun Gemengd Koor in Wanssum, uniek met eigen kopergroep Verkeers maatregelen Bekendmakingen gemeente Venray Wet milieubeheer Bekendmaking raadsbesluit Woningwet Wet ruimtelijke ordening Muziek festival PEEL EN MAAS DONDERDAG 13 MAART 2003 - PAGINA 'LE De genoemde aanvragen en meldingen en alle op de aanvra gen en meldingen betrekking hebbende stukken liggen op genoemde tijdstippen ter inzage in het gemeentehuis. Raadhuis straat I te Venray, op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en op de ovepige werkdagen van 09.00-uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefoni sche afspraak (0478-523630 tussen 09.00-10.00 uur) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn een vergunning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: - Verstappen Verpakking C.V., Americaanseweg 82 te Horst voor een oprichtings vergunning voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting waar door middel van extruderën en thermoforming halffabri- caten en eindproducten van kunststof worden geprodu ceerd, gelegen aan de Henri Dunantstraat 29 te Oos trum. Houtdroogbedrijf Willems BV, Metaalweg 9 te Venray voor een veranderingsver gunning voor een houtdro gerij, gelegen aan de Metaal- weg 9 te Venray. P. Goossens, Timmerman- nsweg I29 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een veehouderij met vleesvarkens, rundvee, scha pen en paarden, gelegen aan de Timmermannsweg I29 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 13 maart 2003 tot en"met 10 april 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schrifte lijk gemotiveerde bedenkingen indienen bij Burgemeester en wethouders. Hierbij kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook mondeling beden kingen inbrengen waarbij u gelegenheid krijgt tot een gedachtenwisseling over de ontwerp-beschikking. Alleen degenen die bedenkin gen hebben ingebracht op de bovenomschreven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethou ders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergun ningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: E. Hendriks, Beekweg 64 te Merselo voor een revisie vergunning voor een straal- bedrijf annex verfspuiterij, gelegen aan de Smakterweg 25 te Venray. - Mts. Verheijen - van den Oever, Puttenweg 120 te Ysselsteyn voor een revisie vergunning voor een melk- rundvee- en vleesvarkens houderij, gelegen aan de Puttenweg I20 te Yssel steyn. M.H.M. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een vleesvarkenshou derij, gelegen aan de Pas toor Jacobspeel 4 te Yssel steyn. Uppakra Filial N.L., Venray- seweg I43 te Horst voor een oprichtingsvergunning voor een metaalbewerkend assemblagebedrijf, gelegen aan de Spurkt la te Venray. - J.E. Peeters, Heidse Peelweg 60 te Ysselsteyn voor een veranderingsvergunning voor een vleesvarkenshou derij annex akkerbouw- en vollegrondstuinbouwbedrijf, gelegen aan de Heidse Peel weg 60 te Ysselsteyn. - M. van de Biggelaar, De Hoef 18 te Leunen voor een revisievergunning voor een vleesvarkenshouderij, gele gen aan De Hoef 18 te Leu nen. F. Arts, Timmermannsweg I 10 te Ysselsteyn voor een revisievergunning voor een vleesvarkens- en schapen houderij, gelegen aan de Timmermannsweg MO te Ysselsteyn. De vergunningen worden onder oplegging van voorschrif ten en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebben de stukken liggen ter inzage (6 weken) van 13 maart 2003 tot en met 24 april 2003 in het gemeentehuis. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: diegenen die bedenkingen heb-* ben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit: diegenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepster mijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. AM.v.B.-meldingen Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er krachtens artikel 8.40 van de Wet milieubeheer A.M.v.B.-mel dingen zijn binnengekomen van: - M.J.J. Direks, Teeuwenhof- weg 10 te Leunen voor het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehou- derijen milieubeheer voor de inrichting, gelegen aan de Teeuwenhofweg 10 te Leu nen. - E.A.H. Poels, Lemmenweg 12 te Heide voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer voor de inrich ting, gelegen aan de Lem menweg 12 te Heide. - G.J.W. Sikes, Overloonse- weg 95 te Venray voor het van toepassing worden' van het Besluit akkerbouwbe drijven milieubeheer voor de inrichting, gelegen aan de Overloonseweg 95 te Ven ray. - J.J.G. Verhoeven, Ossendijk 12 te Merselo voor het van toepassing worden van het Besluit voorzieningen en installaties milieubeheer voor de inrichting, gelegen aan de Ossendijk 12 te Mer selo. De meldingen kunnen worden ingezien van 13 maart 2003 tot en met 27 maart 2003 (2 weken) in het gemeentehuis. Venray, 13 maart 2003 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, hoofd afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openba re kennis het raadsbesluit van 25 februari 2003 waarbij; een zandweg gelegen aan de Deputé Petersstraat in de gemeente Venray kadastraal bekend onder Sectie R nr. 383, is onttrokken aan het openbaar verkeer. De stukken m.b.t. dit besluit lig gen met bijbehorende tekening vanaf heden voor een ieder ter inzage gedurende 6 weken bij de afdeling Publieksdiensten in het gemeentehuis op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag t/m vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen 6 weken na deze bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij de Gemeenteraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Venray, d.d. 13 maart 2003 drs. J.F.H.A.B. Waals, burge meester mr. J.H.G.M. van Eekeren, raadsgriffier Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS Van dinsdag 18 maart tot en met vrijdag 21 maart zal in de Henseniusstraat een verkeers; plateau worden aangelegd en zal het verkeer worden omgeleid onder andere via de Kempweg. Voor vragen met betrekking tot de uitvoering kunt u tijdens de normale openingstijden con tact opnemen met de afdeling publieksdiensten (523333) en vragen naar de heer J. Beeren of H. van Dijk. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur /i; Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onder staand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouw aanvragen. - het vergroten van de woning aan de Timmer mannsweg I te Ysselsteyn tnv F. Jenniskens, Yssel- steynseweg 79; - het bouwen van een car port aan De Vlies 6 te Veulen tnv fam. Van Meijel, De Vlies 6; - het tijdelijk plaatsen van een caravan aan de Geys- terseweg 8 te Oostrum tnv H.W.K. Litjens, Geys- terseweg 8; - het vergroten van de woning aan De Boog 21 te Venray tnv M.J.L. Verstrae- len, De Boog 21 - het bouwen/verlengen van een varkensstal aan Enge Steeg 4 te Leunen tnv M.A.W. Loonen, Enge Steeg 4; - het bouwen van een dak kapel aan het Herderstasje 15 te Venray tnv F.P.M. Kateman, Herderstasje 15; - het bouwen van een veranda aan de Aronskelk 7 te Venray tnv H.J.M. van der Borg, Aronskelk 7. Ingekomen sloopaanvraag Onderstaand treft u aan een overzicht van de in de afgelo pen week bij burgemeester en wethouders van Venray inge komen sloopaanvragen. - het slopen van een tuin muur aan de Min. Charles Ruysstraat I te Venray tnv S.K.P.O.V. en Regio, Eind- straat 42. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwvergun ning verleend. - het bouwen van een woning aan de Laagheide hof lo te Venray tnv M. van Eijndt, Clauduahof 8; - het vergroten van de woning aan de Akkerweg 19 te Venray tnv P.M.B. Spoelstra, Akkerweg 19; - het plaatsen van onder grondse containers aan de Lupine 3-22 te Venray tnv Gemeente Venray, Post bus 500; - het veranderen van de automatenruimte aan de Mgr. Hanssenstraat 16 te Oostrum tnv Rabobank Venray, Meerlo-Wanssum, Postbus 64; - het veranderen van wonin gen aan de Mandenmaker straat, sectie L no. 4I67 ged. te Venray tnv Bouw bedrijf Fleuren B.V., Korte Dril weg 6; - het vergroten van de woning aan de Dopheide 22 te Ysselsteyn tnv P.T.P. Marcellis, Dopheide 22; - het vergroten van de woning aan de Dopheide 24 te Ysselsteyn tnv R.W.J. Janssen, Dopheide 24; - het bouwen van een woning met garage aan de Johan van Wyttenhorst- weg 9 te Vredepeel tnv P.C.M. van der Zanden, Twistweg I2a; - het vergroten van de woning aan het Kroon- kruid 89 te Venray tnv P.M.C.G. Piepers, Kroon- kruid 89; - het bouwen van een woning en carport aan de Laagheidehof 18 te Venray tnv P.M.E. de Haart, Feld- berglaan 8; - het veranderen/vergroten van de woning aan de Sam bastraat 20 te Venray tnv M.A.M. van den Bekerom, Sambastraat 20. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de Algeme ne Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wan neer een bezwaarschrift bin nen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Sloopvergunning verleend Burgemeester en wethou ders hebben in de afgelopen week voor onderstaande sloopaanvragen sloopvergun ning verleend. - het slopen van de achter- aanbouw aan de Akkerweg 19 te Venray tnv P.M.B. Spoelstra, Akkerweg 19; - het slopen van varkensstal len aan de Wanssumseweg 8 te Oostrum tnv M.M.C. Janssen, Wanssumseweg 8; - het verwijderen van asbesthoudende dakbe dekking aan de St. Jozef laan 2 te Smakt tnv V.O.F. Goumans-Hermus, St. Jozeflaan 2; - het gedeeltelijk slopen van een opslagloods aan Haag 26 te Merselo tnv Tuin- bouwdiensten Coöp. Horst e.o., Venrayseweg 128a te Horst. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de Algeme ne Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wan neer een bezwaarschrift bin nen 5 weken na dagtekening van deze publicatie wordt ingediend. Bekendmaking bouwplannen en gebruiksverzoeken (in procedure) Burgemeester en wethou ders zijn in beginsel voorne mens aan de volgende ingeko men bouwmeldingen, bouwaanvragen en gebruiks verzoeken, voor zover nodig met toepassing van art. 15, 17, I9.I, 19.2 of 19.3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet, medewerking te verlenen. - het gebruik van een onder geschikt gedeelte van de woning als schoonhei! Ion aan de Langstraj Venray tnv J.E. Langstraat 39; het bouwen van woning aan de Pateri straat 18b te Ysselste) P. Potten en F. La; Pater Tulpstraat 20; het bouwen van een Asje kapping aan het Knoei NE 27 te Venray tnv P.HJwiei Knopkruid 27; het bouwen van port aan De Vlies 6 te is« len tnv W.H.A. van p, leien De Vlies 6; het bouwen van eent veestal met loods aai |sors Beekweg 98 te Vredi jjüE tnv Gebr. Classens, weg 98; het bouwen van een veestal aan het Rolan m Castenray tnv Maat Vullings-Litjens, Rolai* De op de verzoeken bs king hebbende stukkenl met ingang van 14 maart gedurende 4 weken eenieder ter inzage, bij afi isti Publieksdiensten. Gedurende deze termijn nen eventuele bedenking burgemeester en wetho: "w worden ingediend. Venray, 13 maart 2003 schii Burgemeester en wethoi oe" van Venray, namens deze 11 hoofd van afdeling Bouw Milieu, C.Th. van Velzen ij zij bort iquc ikels ebo Tel. 0478-512772 Fax 0478-51® Koren en fanfares bereiden zich voor op jubileum SOS Meerlo-Wanssum De honderden leden van de vijf fanfares en zes gemengde koren in de gemeente Meerlo- Wanssum bereiden zich voor op een bijzondere samenwer king. Op initiatief van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum wordt er namelijk een mam moetorkest en -koor gefor meerd voor het uniek mondi aal muziekprogramma Meerlo-Wanssum en de Derde Wereld. SOS Meerlo-Wanssum bestaat tien jaar en wil dat graag vieren met zoveel mogelijk inwoners. Dat feest vindt plaats op zóndag 18 mei in de grote manage Megel- sprong in Meerlo. Naast muziek is er ook veel informatie op deze Derde Wereldmanifestatie, met onder andere een exotische markt, buitenlands eten en een speciaal kinderprogramma. Het idee van een muziekpro gramma in deze opzet is ontstaan naar aanleiding van de presentatie van een cd van de Wanssumse popgroep Ondiep. De Wanssumse band verklaarde zich solidair met de activiteiten van SOS en bood aan graag een bijdrage te leveren aan de activi teiten van de Meerlo-Wanssumse derdewereldbeweging. Samen met de Wanssumse fan fare Concordia en het Gemengd Koor Wanssum presenteerde de popgroep toen een van de num- mers van de popgroep. Dat suc ces bracht de mensen van SOS Meerlo-Wanssum op het idee om zoiets te prolongeren, maar dan op grootse wijze. De reacties van de vijf fanfares en zes gemengde koren waren overwegend posi tief. MANIFESTATIE Zoals bekend heeft de gemeen telijke vrijwilligersorganisatie SOS zich intensief ingezet voor projec ten in de derde wereld en voor allerlei bewustwordingactivitei ten in.de zes kerkdorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum. Bekend zijn onder andere de grote en drukbezochte derde wereldmanifestaties in Meerlo- Wanssum, zoals de Rio-dag in 1994) de Afrika-dag (in 1997) en de Indonesie-dag in 2000. Zoals bekend steunde SOS-Meerlo- Wanssum o.a. een meisjestehuis voor straatkinderen in Rio' de Janeiro (Brazilië), een schooltje voor weeskinderen in Ethiopië (Afrika), een boerencoöperatie op Sulawesi (Indonesië) en op dit moment staan de schijnwerpers gericht op een kindertehuis in Chilian. Het mammoetkoor en -orkest vertolken op 18 mei niet alleen een lied van de Wanssumse pop groep Ondiep maar ook de volks liederen van landen waarin SOS Meerlo-Wanssum projecten heeft.. Concreet worden de volksliede ren van Brazilië, Indonesië, Chili en Ethiopië ten gehore gebracht. Ook worden de zes dorpsliede ren gezongen. Naast de fanfares en zangkoren treden ook nog enkele buitenlandse bands op onder wie een Afrikaanse band en een uit Chili. De komende weken portret teert Peel en Maas de vijf fanfares en zes gemengde koren uit de gemeente Meerlo-Wanssum die aan deze muziekproductie mee werken. Deze week wordt in de eerste aflevering het Gemengd Koor Wanssum aan u voorgesteld. Zondag 18 mei vindt in Meerlo-Wanssum een uniek mondiaal muziek programma plaats met als titel: Meerlo-Wanssum en de Derde Wereld. Daarin doen alle fanfare korpsen en gemengde zangkoren van Meerlo- Wanssum mee en diverse andere topattracties uit binnen- en buitenland. Peel en Maas portretteert de komende weken de fanfa res en gemengde koren uit de zes kerkdorpen van Meerlo-Wanssum: vandaag het Gemengd Koor Wans- De samenwerking tussen het Wanssumse Gemengd Koor, fanfare Concordia Wans sum en de popgroep Ondiep vormde destijds de geboorte van het muziekprogramma van de jubilerende Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Toen vanuit de stichting het verzoek kwam om deze samenwerking nog eens te prolongeren maar nu samen met de andere fanfares en koren in Meerlo-Wanssum, reageerde het Wanssumse koor mteen heel enthousiast. In april 1964, bijna veertig jaar geleden, werd in het kerk dorp Wanssum het Gemengd Koor Wanssum opgericht. Een bijzonder koor omdat dit gezelschap beschikt over een eigen kopergroep bestaande uit tien muzikanten, leden van boo: chte DN Wi ■03. icht de dv mat V\ 47S fanfare Conordia Wanssum. Van tijd tot tijd begeleidt de kopergroep het koor. Het Wanssumse koor telt vijftig leden en staat onder lei ding van dirigent Antoine Kop uit Helmond. De gemiddelde leeftijd van de zangers is 45 jaar. Elke maandag heeft het koor repetitie in het verenigingslo kaal De Zandhoek in Wans sum. Vier keer per jaar geeft het koor een concert en twee keer per maand luistert het koor een kerkdienst op. Vol gend jaar viert het Wanssumse koor het veertig jarig jubileum op grootse wijze. Op het pro gramma staat onder meer de 4 mei viering met de bijzondere uitvoering van de Manthausen cyclus. Een concert dat voor iedereen toegankelijk is. Het Wanssumse koor heeft overi gens heel goede herinnerin gen aan optredens in Parijs en in Trier. Het gemengd koor verheugt zich op zondag 18 mei om samen met de andere koren en vijf fanfares het tien jarig jubileum van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking luister bij te zetten. Onze fotograaf nam ine dagavond een kijkje bij eld titie van het Gemengd Koo 471 r lijn :he -j ver Nieuws uit Veni en Meerlo-Wans» leest U in PEEL EN MA

Peel en Maas | 2003 | | pagina 32