www.lionsvenray.nl - kijk en bied on-line mee!!! )rojecten - projecten erslag van de Venrayse esselhuus-gangers 2002 LIONS VEILING 2003 De Vrijwillige Terminale Zorg Noord-Limburg en avondje met de jongerenbus mee! ioekennieuws Plaatgenot Slachtoffers Nieuwjaarsbrand Volendam in het Tesselhuus ÜÜÜflEN MAAS Donderdag 13 maart 2003 - Pagina L3 et is een goedgevulde week geworden, die de idystrofie-patiëntjes op Texel doorbrachten en die iwij goeddeels uit onze veiling financieren. Ook jaar weer kwam een gedeeltelijk verslag van de antjegangers zelf op ons af dat typisch de sfeer 'GQ jgeeft, die wij samen met de begeleiders en het selhuus voor onze pupillen realiseerden. Wat er op afkwam willen wij u dan ook niet onthouden. )p 13 juli, het begin van onze tocht, waren wij om (luur bijna compleet in Merselo voor het begin onze reis naar Texel. De voorzitter van de Lions b uit Venray verwelkomt ons. Rond de klok van Ouur zijn wij vertrokken naar Landseinde, waar 13.05 uur met het veer naar Texel zijn gegaan, een korte rit door bossen en weilanden zijn we in Tesselhuus aangekomen. Als hongerige wolven iben wij de reeds klaarstaande eettafel geplunderd, na rolstoel-crossend in en rond het huis of lekker mikend tot het "rode" avondeten. Hierna op jacht irhet bos naar het strand en door de stad. Van de gezellige avond lekker uitgeput naar bed; de één wat later dan de ander. De volgende dag was het "Gametime". De oudjes gingen risken en de kleintjes speelden pim pam pèt. Party Co bleek namelijk voor de kleintjes (en voor de begeleiders) iets te moeilijk. De kinderen hadden niet eens tijd om een boterham te eten. Rond 2 uur gingen we op pad naar Ecomare. Hoewel de meeste kinderen al vaker hierheen zijn geweest, blijven de zeehondjes leuk. Bij het voederen van de beestjes stonden "onze" jongens helemaal vooraan. Betere plaatsen konden wij niet hebben. Bij thuiskomst lag het eten al op ons te wachten: PIZZA Die werden zeer smakelijk naar binnen gewerkt. De volgende dag is het weer geweldig. De zon stond hoog aan de hemel; kortom, prima weertje voor de garnalenkotter! Ook dit jaar weer vertelden 2 mal loten iets over de garnalenvangt. Ik geloof dat Joke wel een oogje had op één van hen. Ze zei wel van niet, maar ondertussen... De ene malloot vertelde dat je niet teveel garnalen mocht eten, omdat dit een zelf de soort werking heeft als een Viagra-pil. Joke vroeg zich dan ook af hoe het met de potentie van de visser was gesteld! Volgend jaar moet Joke het maar eens aan hem vragen. Daarna heeft hij zelfs nog gepro beerd om een andere schone dame te versieren door die met een opblaas-hamer te slaan. Ze vond het wel leuk en sloeg natuurlijk terug. Theo had zelfs nog sjans, er kwam een leuke blonde dame op hem af met eenzelfde hamer en vroeg of hij die wilde hebben. De dag daarop werd een gesplitst dagje. De oudere deelnemers wildein na hun avondje stappen graag uit slapen. De kleintjes waren gisteren echter direct na de kermis teruggegaan om vandaag fit te zijn om te gaan zwemmen. Ze stonden dan ook te trappelen om op te staan en te ontbijten. De begeleiding schakelde dus een versnelling hoger om snel naar het zwembad te kunnen gaan. Te .'snel, want toen we bij het zwembad aankwamen konden wij nog niet binnen. Terwijl de kinderen al snel een nieuw race-parcours hadden gevonden, maaUten de begeleiders zich nuttig door onkruid te gaan wieden. Uiteindelijk konden wij toch naar binnen en heeft ieder op zijn eigen manier het zwembad onveilig gemaakt, 's Avonds was de gezelli ge barbecue, die verzorgd werd door Martien-Jeroen en Jan van de Lions. Martien-Jeroen had zijn vrouw Astrid meegenomen en uiteraard was Jos en zijn vrouw Marian aanwezig. Na de barbecue hebben de jongens nog gezellig de Spa-flessen als parcours gebruikt, dus tofen kon het racen verder gaan. De oud ste deelnemer^ zijn 's avonds nog naar de disco geweest, waar feen schuimparty aan de gang was, zij werden dus ook weer schoon, voordat ze naar huis gingen, (hoevep de ouders ook niet te schrikken van vuile kids). Mórgen is de laatste dag en vertrekken wij weer naar huis. Het was een geweldige week! Tim, Maurits, Guido, Marijn, Mikel. Theo, Jules Sander en begeleiders is niet druk vanavond in de bus. Slecht weer, sneeuw afgewisseld met regen iren de omgeving, het is koud, waardoor zelfs hangjongeren de winterse ele- niet trotserén. Toch staan een tiental jonge Marokkanen de bus bij de aan- «nstplek aan de Zuidsingel op te wachten. Hun leeftijd is tussen de 10 en 17 jaar. is een groep, goeddeels familie, die om mediterrane redenen met elkaar de ond willen doorbrengen. Het is een voor de Kom-Venray gebruikelijk patroon ialleen het aantal verschilt alnaargelang de weersomstandigheden. Een steunproject van Lions Club Venray De naam van God is, dat er iemand wordt gestuurd naar mensen in nood. Dit is zijn naam voor altijd. Tot in lengte van tijd zullen er mensen gestuurd worden naar mensen in nood en Hij bestaat in hen die zich laten sturen. Bewijs het jezelf maar dat je in volle vrijheid gestuurd bent, misschien naar één verdrukte, een troostgenoot. Gestuurd wil zeggen dat je als geroepen komt. Zijn naam in Jahwe (Vrij naar Huub Oosterhuis). Deze gedachtengang verwoordt voor mij duidelijk de drijfveer om dit werk te doen, om er met volle overtuiging mijn vrije tijd aan te besteden. Zo vertelt ons Anneke Vervoordeldonk, coördinatrice van VTZ Noordelijk Noord-Limburg, die samen met haar collega Bep Brugmans deze stichting met 30 vrijwil ligers vormgeeft. Als je in je vertrouwde omgeving wilt sterven.... Steeds vaker wensen ongeneeslijk zieken de laatste periode van hun leven door te brengen in hun eigen vertrouwde omgeving. Voor familie en vrienden ech ter is de verzorging vaak een zware opgave en soms nauwelijks vol te houden. Het is immers nooit te overzien hoe lang het gaat duren. Er zijn vrijwilligers die daarbij hulp kunnen bieden. De Stichting VTZ stelt zich het doel, het bieden van praktische hulp en ondersteuning aan zieken thuis en aan mensen in hun naaste omgeving. Deze hulp wordt verleend door vrij willigers. Deze vrijwilligers zijn gewone mensen die naast hun dagelijkse bezigheden hiervoor tijd willen vrijmaken. Zij zijn getraind voor dit werk door een speciale cursus, die ze gevolgd hebben en zijn daar door in staat om zowel praktische als psychische ondersteuning te bieden. Zij worden in hun werk begeleid door de twee coördinatrices. Iedereen die woont in de gemeenten Venray, MeerloAVanssum, Horst aan de Maas, Sevenum, Bergen, Arcen, Velden en Gennep kan een beroep op hen doen. Welke hulp bieden zij? Voor de te bieden hulp zijn de wensen van de zieke en van zijn/haar naasten het uitgangspunt. De door de vrijwilligers geboden hulp is een aanvulling op de zorg die door familie, vrienden en kennissen wordt verstrekt. Hierbij gaat het om: - er zijn - waken - helpen bij de verzorging - tijdelijk aflossen van de naast betrokkenen - anderszins ondersteunen Deze hulp wordt geboden tijdens de gebruikelijke Psychosociale Zorg (L.P.Z.). Hieronder wordt ver staan het bieden van ondersteuning bij alle mogelijke levensvragen, die vaak in versterkte mate naar boven komen bij ernstig zieken of bij hun naasten. Ook na het overlijden kan ondersteuning gegeven worden bij de rouwverwerking van de nabestaanden en desge wenst bij het verzorgen van een afscheidsbijeen komst.Deze begeleiding wordt gegeven door ter zake Jcundige mensen. Samenwerking met professionele Thuishulp Uiteraard is het van het grootste belang dat er een goede samenwerking is met het kruiswerk, gezinsver zorging en ander hulpverleners. Hierover zijn duide lijke afspraken gemaakt. Onze vrijwilligers voeren geen professionele werkzaamheden uit, maar zijn er alleen ter aanvulling van de naaste omgeving. Wat zijn de kosten? U kunt gratis van onze diensten gebruik maken. Dat betekent echter niet dat onze organisatie niets kost. Daarom is de hulp van Lionsclub Venray in deze van een zo groot belang. Wat de bereikbaarheid betreft, u kunt rechtstreeks contact met ons opnemen of via de professionele hulpverlening. U wordt dan bezocht door een van de coördinatrices, die samen met de betrokkenen nagaat, hoeveel en welke hulp precies nodig is. De beide coördinatrices kunt u bereiken iedere maandagmorgen tussen 10.00-12.00 uur en donderdagmiddag tussen 12.00-13.00 uur op tele foonnummer: 0478-512412. Voor dringende gevallen zijn zij bij toerbeurt 24 uur per dag bereikbaar via 06- 55790271. De leden van Lionsclub Venray prijzen zich gelukkig met hun financiële deelname een zó intermenselijk werk te steunen. Wilt u hen daarbij helpen? Komt u dan naar onze veiling op 15 maart a.s., want daar maken zij dit waar. Inde bus neemt ieder zijn plaats in: de ouderen achterin bij de televisie en bij de I «nputers, de jongeren spelen voorin enthousiast tafelvoetbal, alsof hun leven I van afhangt. Er wordt in het Nederlands gesproken met elkaar. Een vredige, zij I «luidruchtige avond, die ogenschijnlijk eenieder biedt, wat hij ervan verwacht. I lp de stagiaire na zijn er alleen mannen, een gebruik dat hun grootouders uit larokko hebben meegebracht en dat zij trouw hebben overgenomen; want zij ver- genwoordigen de derde generatie, die dit land tot hun vaderland heeft gemaakt, 'oor hen is de bus een uitkomst, een plaats buitenshuis, die aanslaat bij hun uit- C uizige leefwijze. Daarbij biedt het de kans aan jongerenwerkers om contacten te V ïgen en hen een doel te geven onder elkaar en desgewenst door te verwijzen ^mogelijke opleidingen en het verenigingsleven. In dit geheel neemt de bus steeds belangrijker wordende plaats in bij vele jongeren. Stond hij in 2001 op j j| ''standplaatsen, in 2002 waren dit al 46 standplaatsen met 784 bezoekers. Computers en internet He bus is onlangs voorzien van nieuwe computers. Edezelfde snelheden en mogelijkheden bieden, als huidige generatie computers, die momenteel aan deden wordt. Alleen internet ontbreekt nog. Door mobiliteit van de bus en de voorzieningen die i n. - Ouze afdeling Boek en Plaat, zeer geliefd bij velen der u, ondergaat deze keer een grote uitbreiding Et boeken van uitzonderlijke kwaliteit.De biblio- van het Vincent van Gogh Instituut wordt léheven.Een groot deel van de hier bewaarde boe- B{+/- 1600) romans, gedichten, populair weten- happelijke boeken en boeken over de oorlog, het D|ngshuis en aardrijkskundige werken, komt naar - afdeling ter verkoop voor het goede doel.Verder fen 50-tal naslagwerken, die een aanzienlijke vertegenwoordigt voor een aangepast bedrag toop.De Lions Club prijst zich gelukkig met deze I ''weiding van hun Boek- en Plaatafdeling en is j> arne bereid u van deze vreugde deelgenoot te «en.U zult dan wel even moeten komen. Start van 5 boekenverkoop: 16.00 uur. nodig zijn om deze discipline hierin te installeren en de kosten die dit met zich meebrengt, is hierin nog niet voorzien, hoewel die een scala aan communica tieve mogelijkheden opent tussen de jongeren onder ling en hun omgeving; zelfs rechtstreeks met de over heid. Deze behoefte wil Synthese dan ook graag stimuleren, ook gezien de onmisbaarheid van internet met betrekking tot jongeren in de huidige 24-uurs maatschappij. Met deze mogelijkheden tellen zij dan echt mee en worden voor vol aangezien. Een groot deel van de doelgroep beschikt niet over de mogelijk heid om gebruik te maken van internet. De aangebo den inzetmogelijkheden via school of bibliotheek zijn vaak begrenst en bieden niet de vrijheid die zij graag zouden willen. Het streven is dan ook om binnen het busproject ook deze mogelijkheid aan te bieden en over en weer websites te installeren, die communica tie tussen jongeren end de rest van de wereld op gang te brengen. Over integratie gesproken, wat is er belangrijker dan dat! Bij het vorderen van de avond, zeemt de stagiaire, versierd met een schat aan piercings, even tussen de koffie- en soepvoorzieningen door, de beslagen ramen van de bus, waardoor het uitzicht op de donkere straat iets helderder wordt. Even komt een oudere broer van enkele van de bezoekers, eveneens een oud-busklant, binnen om te controleren of zijn broertjes nog aanwe zig zijn. In de Marokkaanse gezinssituatie hebben ouderen vaak de verantwoordelijkheid over de jong- sten en zij nemen deze taak ook daadwerkelijk waar. Kortom, het is een sfeervolle avond die afgesloten wordt door éen vader die met een strenge blik zijn en ook de andere pupillen naar buiten verordonneert en mee naar hujs neemt. De chauffeur, die voor de eerste avond zijn maidentrip maakt, is blij dat één en ander goed veropön is en start de motor. De bus gaat zijns weegs. ■■■i f 1000 langspeelplaten, van klassiek, via Jazz naar populaire muziek, voor elk wat wils, gaan onze plaatafdeling completeren en maken tot een luister genotcentrum.Deze extra infuus van platen vormen met de platen* die er nog zijn, een discotheek, in de talige bef voormalige laars van c betekenis van het woord, die verzame- eze zaken op het puntje van hun stoel doen belanden. U weet, onze prijzen zijn beheerst en bij een reëte aankoop is er altijd te praten. Start van de platenverkoop: 16.00 uur. Buiten Lionsclub Venray zijn er nog meerderen bin nen het Lionsgebeuren die gebruik maken van de diensten van het Tesselhuus. Op initiatief van de Gouverneursraad van Lions Nederland werden twee zwaar getroffen families uit Volendam uitgenodigd, ieder voor een geheel verzorgde week in het Tesselhuus. Tussen Tesselhuusvoorzitter Jan Bloem en mevrouw Ria Kes van de Stichting Slachtofferhulp Nieuwjaarsbrand Volendam ontstond een goede samenwerking. Op de bestuursleden, die deze weken hebben begeleid hebben de gevolgen van de nieuw jaarsbrand, voor zowel de slachtoffers als hun naasten en nabestaanden, een diepe, onvergetelijke indruk gemaakt. Uit bijgaande brief blijkt wel dat beide families uit Volendam veel baat hebben gehad bij het verblijf in een andere omgeving. Zij zijn het er allen over eens dat zowel het Tesselhuus als Texel een heil zame werking op hen hebben gehad en dat zij weer even vooruit kunnen. Het bestuur ontving als bedank je een prachtig bronzen beeldje en het boek "Het ver driet van Volendam". Dit boek geeft een indringend beeld van de gevolgen van de nieuwjaarsbrand. De emoties die met een verrassende openheid zijn geschreven laten ook een onuitwisbare indruk achter. Het verdriet van Volendam Als dank aan allen die zich hebben ingezet voor de getroffenen van de nieuwjaarsbrand in Volendam. Het verblijf in het Tesselhuus heeft voor de betrokke nen een diepe betekenis van verbondenheid. Verbondenheid die vanaf 1 januari 2001 de kracht is geweest om samen ie werken en verwerken van alles wat in Volendam is gebeurd. In Volendam hangen nog touwtjes uit de brievenbus om binnen te komen; deze touwtjes zullen ook voor alle Tesselaars blijven hangen. Een hartelijke groet en tot ziens. Namens de S.S.N.V. Volendam.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 25