www.lionsvenray.nl - kijk en bied on-line mee!!! LIONS VEILING 2003 ions veiling op zaterdag 15 maart Wat u moet weten! De "Lion-cateraars" staan weer in de startblokken Volop prijzen te winnen op Lions Veiling Opbrengst en kosten Lions Veiling 15 maart 2003 - Kijktijdstip: vanaf 16.00 uur - Start vekoop boeken en platen - Start veiling: om 18.00 uur - Loterij: elk uur, 1e maal om 19.00 uur - Locatie: Raayland College, Leunseweg 6, Locatie Zuidsingel gebouw C (zelfde locatie als voorgaande jaren) - Parkeren: gratis bij sporthal de Wetteling - Hoe te bereiken: Over de loopbrug +/- 150 meter - Eindtijd: +/- 23.00 uur - Aantal te veilen kavels: +/- 350 - Doel: aanbieden kwaliteitsartikelen Opbrengst veiling: Ten behoeve van projecten Lions Club Venray De moeite waard? Zeker weten! Ex-Chefkok van "de Hamert" behoort tot de regelmatige gasten Pat? £L EN MAAS Donderdag 13 maart 2003 - Pagina L1 De Lions vei ling heeft zijn eigen horeca. Dit is niet weereen origineel bedenksel; dit geeft meer moge- jkheid tot verblijf aan nieuwsgierigen die het hier en aar toch nog raadselachtige veilinggebeuren van abij willen aanzien. Hiermee wordt de veiling meer 'an een zaal met een veilingmeester en met mensen ie nu en dan hun hand opsteken. Dat hebben de ions de afgelopen jaren wel geleerd. Mensen komen iet alleen naar de veiling voor een leuk koopje, maar ooral ook voor de gezelligheid. Zij moeten dus zor- ten dat de bezoekers gastvrij worden ontvangen en et naar hun zin hebben. Aan het woord is Fons van undert. Hij is coördinator van de horecaploeg die tij- ensde veiling actief zal zijn. Zijn ploeg moet er want voor staan dat de bezoekers van een natje en *adroogje worden voorzien. Het is dan de bedoeling wze zich op hun gemak voelen en er niet aan den- en om al voor het einde van de veiling naar huis te aan. Het belangrijkste om hiervoor te zorgen is gastvrij- eid. Van Sundert: "We willen de bezoekers laten tterken dat ze welkom zijn en dat we klaar staan om ^en vrolijk gebeuren van te maken. Wij hebben dan ook verschillende plaatsen waar mensen op hun gemak wat kunnen eten of drinken. En als ze in de veilingzaal zitten, komen wij graag wat serveren". Kinderen Ook aan de kinderen is gedacht. "En dat is belang rijk", vertelt Van Sundert, "als je je aandacht bij de veiling wilt houden tenminste". Ook dit jaar is er weer een kinderhoek waar van alles te doen is. En natuurlijk is er ook geen enkel bezwaar tegen als de kinderen wat rondlopen en kijken hoe een veiling echt gaat. Fons van Sundert met een lach: "Natuurlijk niet, want de kijkers van nu zijn de kopers van morgen". Voldoening Fons van Sundert en zijn "cateraars" hebben'er echt zin in. Dat merkje aan alles. "Ja, natuurlijk, zo'n vei ling is wel erg druk. maar het geeft ontzettend veel voldoening om te zien dat alles goed loopt en de bezoekers tevreden zijn. Het is trouwens leuk werk; de hele horecaploeg doet het met veel plezier. Vooral ook omdat het allemaal leden van de Lionsclub en hun echtgenotes zijn die in hun dagelijks leven iets heel anders doen. Zo'n avond tappen, eten klaarmaken en serveren is gewoon 'uit 'n ander vaatje tappen' Tijdens de Lions Veiling zijn er prachtige prijzen te winnen voor de bezoekers die een jppersnummer hebben gekocht. Ieder uur wordt een prijs verloot door de veilingmeester. Jan (roes. O prijzen die u kunt winnen zijn: Een weekend in recreatiepark Loohorst, geschonken door recreatiepark Loohorst. Een cursus opleiding op het gebied van administratie of automatisering, aangeboden door Gilde-BT Contracting £en 3-gangen diner bij Hostellerie de Hamert voor 2 personen •Twee maal een dameshorloge van het merk Longines. De trekking van dè eerste prijs vindt plaats om 19.00 uur. £orgdat u erbij bent en dat u in het bezit bent van een kopersnummer! Als een kavel verkocht is, is de opbrengt min 10% voor de verkoper. Die 10% zijn de zogenaamde veiling- kosten. Behalve dc verkoper betaalt ook de koper vei- lingkosten, namelijk 15% over de opbrengst. In totaal ontvangt de Lions Club Venray dus 25% van de verkoch te artikelen. Daarnaast betaalt iedereen die iets wil laten veilen daarvoor €5,- per artikel. Iedereen die mee wil bieden moet een "kopersnummer" bij de ingang kopen. De kosten hiervoor bedragen €3,50. Hierbij krijgt u dan één gratis consumptie en mag u de hele avond meebie den! Behalve de veilingkosten wordt tijdens de veiling ook nog geld verdiend met de verkoop van boeken en platen, met de verkoop van drankjes en hapjes en met het plaatsen van advertenties. De opbrengsten voor Lions Club Venray komen totaal ten goede aan de projecten die Lions Club Venray ondersteunt. aditioneel als altijd in het Raayland College DeLionsveiling 2003 opent weer haar poorten voor tverzamelaars van nostalgische en andere zaken, inieuw verschijnen zoals gebruikelijk honderden tels onder de hamer. Zaken van eigen bodem en riosa, echter ook sieraden en antiek Het wordt.weer iparadijs voor beroeps- en amateurantiquairs en ensen die hun eigen identiteit én het goede doel, dat mee gediend wordt, hoog in het vaandel hebben. U unter weer kijken, bieden en kopen en daarbij ken- snemen van de ambiance en de spanning, die een rgelijke gebeurtenis teweeg brengt. Plaats van handeling De veiling wordt zoals vanouds gehouden op het ayland College, locatie Zuid. Er is volop parkeer- Icgenheid aanwezig bij de sporthal en de sportvel- caan de overkant van de school Uiteraard is parke- agratis. Via de loopbrug kunt u gemakkelijk de ffinglocatie bereiken. fijkuren Ms gebruikelijk is vanaf zaterdagmiddag 16.00 ir^legenheid om de aan de man gebrachte artike- rooraf te bezichtigen en start de verkoop van boe- aen platen. Dit is dan ook de kans om de kavels led te bekijken, waarbij bovendien de mogelijkheid eslaat om artikelen, die voor deze gelegenheid in één inde vitrines worden tentoongesteld, via een groot berm afzonderlijk te bekijken vanuit de zaal. Mocht tijdens de kijkuren belangstelling hebben voor een paald artikel schrijf dan het bijbehorende kavel- unmer op. De kavels worden namelijk op nummer reild, zodat u de veiling van het betreffende artikel durende de avond niet zult missen. In deze veiling- ant is verderop tevens een lijst opgenomen met erop vermeld alle te veilen kavels. Wie mee wil lenmet de veiling ontvangt bij de ingang van het layland College voor 3,50 een kopersnummer •ordeelname aan de veiling, een veilingcatalogus, in gratis consumptie als binnenkomer en doet met :tkopersnummer rechtstreeks mee aan de loterij, enen ander verplicht tot niets, maar het goede doel iermee gediend. Mocht u tijdens de veiling iets zien, wat van uw gading is, dan kunt u dus meebie den, want je weet tenslotte maar nooit. Ook maakt, u net als andere jaren met dit kopersnummer kans op een leuke prijs in de loterij, bijvoorbeeld het gratis volgen van een opleiding of een weekend in een bun galowpark. Ook op internet U kunt alle artikelen ook bekijken op de internetsite www.lionsvenray.nl. Tevens kunt u op verschillende goederen een bod uitbrengen via internet. Hoe laat begint de veiling Vanaf 18.00 uur begint de veiling van de kavels. Deze vindt plaats in de aula (grote zaal) van het Raayland College. Op het podium staat de veiling meester die de veiling als zodanig leidt. Bovendien zitten achter een tafel enkele schrijvers, die er voor zorgen dat van elk geveild artikel wordt genoteerd, welk kopersnummer het heeft gekocht en voor welke prijs. Tenslotte is er nog een Venrayse notaris aanwe zig, die er op toeziet dat de veiling op correcte wijze verloopt. Voordat een bepaald artikel geveild wordt, wordt het allereerst door de veilingmeester met het betreffende kavelnummer genoemd en omschreven. Gelijktijdig wordt het artikel door enkele medewer kers getoond, dan wel aangewezen, of het wordt via het aanwezige projectiescherm naast het podium ver groot aangeduid, zodat iedereen kan zien waar het over gaat. De veilingmeester noemt vervolgens een beginbedrag, afhankelijk van de wensen van de inbrenger van het betreffende artikel, en vraagt dan wie er interesse heeft. Als iemand zijn kopersnummer opsteekt, dan wil dit zeggen dat hij het bod accep teert. Wil iemand nog meer bieden, dan steekt ook hij of zij het kopersnummer omhoog en wordt de prijs aangepast. Dit noemt men "verkoop bij opbod". De veilingmeester gaat net zo lang door totdat niemand meer een kopersnummer opsteekt Degene die dan het laatste geboden heeft, is de koper en de veilingmees ter zal dit bevestigen door te zeggen: eenmaal, ander maal, 'Verkocht". Gelijktijdig zal hij met zijn veiling hamer op de tafel slaan, waarna ook niemand meer kan bieden. Boven op het afgeslagen bedrag zal de betreffende koper nog een opslag moeten betalen als veilingkosten. Deze kosten komen ten goede aan de goede doelen, waaraan elders in deze krant wordt gerefereerd. Soms komt het voor dat een bepaald arti kel niet verkocht wordt, omdat een inbrenger een minimum bedrag genoemd heeft, waarvoor het ten minste verkocht dient te worden. Het artikel wordt dan teruggenomen. Spanning en sfeer Ook al bent u helemaal niet van plan iets te kopen, toch kan het enkel bijwonen varl de veiling al bijzon der amusant en ontspannend zijn. Af en toe is de spanning in de zaal te snijden, doordat diverse kopers tegen elkaar opbieden. De bijzonder aangename wijze, waarop de veilingmeester de veiling leidt, de diverse reacties van het publiek: het zijn allemaal fac toren die ertoe bijdragen dat u een hele prettige avond kunt verwachten. Daarbij, u kunt altijd in of uit. U bent tot niets verplicht. Aan alles is gedacht Gemiddeld worden er circa 60 kavels per uur geveild en al met al zal de veiling enkele uren duren. Om deze periode te overbruggen, wordt de interne mens niet vergeten Er is namelijk van alles te eten en te drinken tegen redelijke prijzen. Mocht u vanwege de spanning uw stoel niet willen verlaten, dan is dit geen probleem, want er wordt in de zaal geserveerd. Mocht u echter het een en ander op een andere plek willen nuttigen, dan kunt u gerust op de achtergrond toch de veiling volgen. Tenslotte Als u ons eenmaal bezocht hebt. dan komt u een volgende keer vast weer terug want er is voor elk wat wils. Ook al beleef je niet zelf de kick om iets te kopen bij opbod, dan beleef je toch de spanning van ande ren, als ze meebieden en een artikel op de kop tikken, je ervaart de gezelligheid en je voelt de sfeer.'" Kortom, kom kijken op 15 maart a.s. en geniet. U mag dit niet missen! Wie we ook al jaren op onze veiling aantreffen is de Oud-Chefkok Herman van Ham, de man die meer dan 35 jaar de scepter zwaaide in de keuken van Hostellerie "de Hamert" in Wellerlooi. Wat brengt hem ertoe om ieder jaar trouw met spullen te verschij nen op onze veiling en met andere weer zijns weegs te gaan? Het kan toch niet zö zijn dat hij daar zaken verwacht, die enig zijn in hun soort en die voor hem de waarde hebben van een kleinood. "Nou ja, niet overdrijven", zegt Herman, "Op die veiling van jullie, moet ik eerlijk zeggen, loop ik steeds met bewonde ring rond. Zo af en toe vind ik mijn gading en dus vind ik het zinvol daarom even langs te komen. Er zijn vaak heel mooie dingen, soms echter ook zaken, waarbij ik mezelf wel eens afvraag, hoeveel je ervoor moet doen, om daar iets aan over te houden voor het goede doel. Maar gaande de veiling ging alles toch weer van hand tot hand en zo zie je maar weer dat er altijd mensen zijn, die ook voor het overige belang stelling hebben. En dan het goede doel! Betaal je een beetje te veel, dan is het geld goed besteed. Mensen ga zo door, het is een prachtige formule; met de boe ken. met de platen en last but not least de horeca die met zoveel charme aan de man gebracht wordt. Ik moet ook zeggen dat het publiek, dat bij jullie komt, nette mensen zijn, die zich met belangstel ling op de hoogte stellen van de zaken, die worden aange boden. Ik heb bij jullie heel wat ver kocht en gekocht, waarbij opviel dat de administratie keurig geregeld is, daar mankeert niets aan. Het is dan ook een plezier om er telkens weer terug te komen."

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23