eert Pelzer en Big nny op de planken childertalent lasisscholen op Wereldmuziek met een boodschap Gratis een jaar naar Japan Hobby Computer Club start in Venray Festival Kunst Uit de Boekenweek in bibliotheek €0.50 ALCnST Open middag Kruisen en Kapellen Jenniskens installatie verwarming elektra ventilatie sanitair airconditioning Tliincentrum Leurs De beste graszoden voor de allerlaagste prijs!! Levering dagelijks tel. 077-3216000 Straelseweg 370. Venlo - www.leurs.nl Honderdvierentwintigste jaargang - week 11 - donderdag 13 maart 2003 EN MAAS benefietgala voor zieke Lyvania Maessen A Djambo brengt ook tijdens de cultuurdagen in Moers wereldmuziek met een boodschap op de planken Het Venrayse koor A Djambo onder leiding van dirigente Ans Anderson opent op zaterdag 15 en zondag 16 maart de cultuurdagen in de Duitse stad Moers. Het koor staat op zaterdag 15 maart om 20.00 uur op de plan ken in het Kulturzentrum Rheinkamp in Moers. Een dag later treedt A Djambo, dat bestaat uit een koor en een percussie groep, om 17.00 uur op. A Djambo maakt wereldmuziek, met als specialiteit Afrikaanse muziek. A Djambo, dat in het Swahili (één van de hoofdtalen in Afrika, red.) "Wees welkom' bete kent, bestaat uit zo'n veertig leden die liederen uit diverse lan den en culturen zingen. Met als doel een (kleine) bijdrage te leve ren aan de verbroedering tussen mensen en landen uit de hele wereld. Want muziek is net een universele taal, een taal die ieder een begrijpt, vinden ze bij A Djambo. En daarbij is het ook nog eens ontzettend leuk om bijvoor beeld Afrikaanse liedjes met een boodschap uit te dragen. Dit weekend gaat A Djambo met zijn internationale repertoire voor het eerst de grens over, met muziek die de internationale gren zen overschrijdt. Om onder het motto 'United Voices-Music en Percussion' het publiek te laten genieten van Afrikaanse volksmu ziek met trommelritmen. De cultuurdagen in de regio Wesel staan in het teken van acht verschillende koorprojecten met in totaal vijftien concerten in de komende maanden (tot oktober 2003), die laten zien hoe bijzon der gevarieerd het culturele land schap in deze Duitse regio is. Van traditionele tot moderne muziek, van barbershop tot gospel, van rock tot pop, van a-capella tot musical: alle muzieksoorten en culturen treffen elkaar tijdens deze culturele manifestatie. In het kader van de Japans- Nederlandse betrekkingen nodigt de regering van Japan Nederlandse jongeren uit om een jaar lang kennis te maken met het land van de rijzende zon.. De regering van Japan hoopt hiermee het onderlinge begrip tussen Nederland en Japan te bevorderen. Via YFU International Exchange kun je kans maken op een volledig betaalde reis naar Japan om alle ins en outs van het land te leren kennen. Er worden dertien beur zen naar Japan beschikbaar gesteld in het kader van het Japanese/Dutch Peace, Friendship and Exchange Initiative Program. Sinds 1996 zijn ieder jaar beurzen gegeven voor het uitwisselingsprogramma met Japan van YFU International Exchange. YFU is een wereldwij de non-profit organisatie, die ruim 10 jaar jongeren tussen deze twee landen yitwisselt en al meer dan 50 jaar ervaring heeft met de uit- Het thema van de 68e boeken week is: Styx - Leven en dood in de letteren. Ook de bibliotheek Venray besteedt aandacht aan de boekenweek. Het boekenweek magazine Styx is verkrijgbaar (zolang de voorraad strekt). Dit magazine geeft een indruk van het aanbod in boekwinkel en bibliotheek. Daarnaast heeft de bibliotheek eigen keuzelijsten gemaakt van boeken over sterven, rouw en rouwverwerking, die beschikbaar zijn in de biblio theek. Gerrit Arts van Uitvaartverzorging Briensveld geeft op donderdag 13 maart vanaf 19-30 een lezing in de bibli otheek over 'omgaan met de dood'. Als de dood in de directe nabijheid van iemand opdoemt kan de confrontatie hard zijn. Juist op zo'n moment kunnen boeken een enorme steun zijn, als welkome bron van troost voor rouwenden en achterblijvers. Gerrit Arts gaat hier tijdens de lezing dieper op in. Ook zet hij allerlei praktische zaken op een rij en bespreekt ook wat een per soon voor zijn overlijden al kan wisseling van jongeren over de hele wereld. Dit jaar kun jij mee dingen naar een beurs om van maart 2004 tot januari 2005 in Japan te wonen; het Japanse schooljaar loopt namelijk van april tot en met december. Je bezoekt de plaatselijke mid delbare school en verblijft in een Japans gastgezin. Op die manier leer je snel de taal en de cultuur van dit fascinerende land kennen. Als je geboren bent tussen 1 april 1986 en 1 april 1989, een middel bare opleiding volgt en gemoti veerd bent, maak je kans op een beurs ter waarde van 7000 euro. Deelnameformulieren kunnen worden aangevraagd bij YFU International Exchange (tel. 0297- 264850 of info@yfu.nl) en kunnen tot 1 juli 2003 ingezonden wor den. YFU selecteert maximaal 25 kandidaten voor een persoonlijk interview en er worden daaruit dertien kandidaten gekozen. Voor meer informatie kijk op www.yfu.nl. regelen of vastleggen. Er is ook aandacht voor nieuwe keuzemo gelijkheden met betrekking tot het afscheid nemen. Verder in de bibliotheek aan dacht voor baarkleden: een baar kleed is bedoeld om bij een begra fenis de kist en daarmee de overledene beschermend toe te dekken. Van Oudsher vertelt een baarkleed iets over de overledene. Een baarkleed kan het familiewa pen dragen of symbolen die betrekking hebben op het leven van de overledene. Een baarkleed is een waardige symbooldrager en zal vaak tot troost dienen voor de nabestaanden. De boekenweektest is een cadeau van de openbare bibliot heken ter gelegenheid van de boekenweek 2003- Theo van den Boogaard heeft 25 meesterwer ken waarin de dood een centrale rol speelt voorzien van een illus tratie. Het is aan de lezer om de tekeningen aan de juiste titels te koppelen. Theo van den Boogaard wordt wel "de meester van de Klare Lijn' genoemd. Zijn werk omvat onder andere de Sjef van Oekel-strips. In april start HCC Noord Limburg ook met activiteiten in de regio Venray. Voor dit jaar staan acht bijeenkomsten gepland op iedere derde vrijdagavond van de maand. Op deze bijeenkom sten kunnen leden hun ervarin gen op computergebied uitwisse len en elkaar helpen met eventuele hardware- en software- problemen. Daarnaast worden er lezingen en demonstraties gegeven over uiteenlopende toepassingen op computergebied, waarbij wij vaak gebruik maken van de diensten van gebruikersgroepen binnen de HCC. die specifieke kennis heb ben op het gebied van een bepaald besturingssysteem of toe passing. Uiteraard is er op een bij eenkomst volop gelegenheid om zelf met de computer aan de slag te gaan of gezellig te gamen. Bezoekers zijn dan ook van harte uitgenodigd om hun computer mee te brengen naar de bijeen komsten. De eerste bijeenkomst is op 18 april in het Stekske Kruidenlaan Op zondag 18 mei houden Kunstencentrum Jerusalem en de Schouwburg Venray van 12.00 tot 16.00 uur het festival Uit de Kunst. Dit festival kan gezien worden als de start van het culturele sei zoen in Venray en is bedoeld voor de amateur-kunstenaar. Er wor den podia opgesteld: •Kunstencentrum Jerusalem (Muziekschool, Vrije Academie en Balletschool) en de Schouwburg Venray houden open dag. Voor een optreden op een van de vele podia kunnen verenigin gen, bandjes, etc. inschrijven. Ze hebben de beschikking over podia buiten voor het Kunstencentrum en in de aula van het Kunstencentrum, in de foyer en in de grote zaal van de Schouwburg. Dit betekent dat zij naast eigen presentaties ook de amateurkunst de mogelijkheid willen bieden zich te presenteren. Dit kan door middel van een l6l 5803 BV in Venray. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Voorafgaand aan de activiteiten in Venray houdt HCC Noord Limburg een grote open dag in Venray op zaterdag 29 maart van 11.00 uur tot 17.00 uur in het Stekske aan de Kruidenlaan 161. Op de open dag geven een aan tal gebruikersgroepen een lezing of een demonstratie, waaronder de postzegel gebruikersgroep, de Multimedia-gebruikersgroep en de Flightsimulator-gebruikers- groep. Tevens zal het team van HCC-net aanwezig zijn om uw vragen te beantwoorden. Meer informatie over HCC Noord Limburg en onze activitei ten is te vinden op onze website http://www.nlimburg.hccnet.nl. Hierop is ook een routebeschrij ving te vinden. Om de nieuwe activiteiten in Venray te kunnen organiseren, is HCC Noord Limburg op zoek naar vrijwilligers die willen helpen op de bijeenkomsten. Wie interesse heeft, kan zich aanmelden via de website. stand, waar wij voor zorgen en welke opgesteld zal worden in de foyer van de Schouwburg en/of door middel van een optreden op een van de podia. Ook nodigen zij amateurkunstenaars uit om in te schrijven om op de looproute van en naar het Kunstencentrum Jerusalem en Schouwburg aanwe zig te zijn. Hiervoor zijn naast muzikanten, clowns, artiesten, figuranten, beeldende kunstenaar, enz., enz. van harte welkom. Grijp de kans om ook jouw band, vereniging, creativiteit te presenteren aan het grote publiek. Opgave is tot uiterlijk 1 april. De formulieren worden behandeld naar volgorde van bin nenkomst. De deelname is gratis. Informatie kunt u verkrijgen bij Nelly Litjens (Muziekschool Venray) telefoon 0478 585320 of Anne-Christine Liebrand (Schouwburg Venray) telefoon 0478 530992. 'lopen dinsdag ivaren de kinderen van basisschool Coninxhof aan het schilderen op de Vrije Academie het kader van het project Dsl maakt School zijn kinderen basisscholen in Venray in weken te gast op de Vrije ■demie. In totaal 24 groepen "icn scholen van Venray-cen- en de kerkdorpen (alleen '0) nemen onder leiding van Oder- en tekenlerares Martha ^er Heuvel de verfkwast ter Het thema van het project teemde beesten'. Aan de van voorbeelden verfden de ten met krijt en ecoline slan- vissen, leguanen, kwallen, n en andere 'vreemde béès- 'e resultaten van de kunstwer- 11 van 90 bij 50 centimeter, en met behulp van draaimo- 8 geëxposeerd in de deelne mende scholen. "De kinderen die aan het project meedoen zitten in de groepen 5, 6 en 7. In ruim een uur maken zij hier op de Vrije Academie een schilderwerk. Na een inleiding waarin ik vertel over kleur en signaalkleuren, gaan ze aan de slag. Ze maken daarbij gebruik van de voorbeelden die hier boven de werktafel hangen aldus Martha van der Heuvel. Volgens de lerares tekenen en schilderen aan de Vrije Academie in Venray is er volop talent onder de leerlingen van de basisscholen: "In iedere groep zijn er wel een aantal kinderen die het verven in de vingers hebben. Meestal zijn het wel de kinderen die buiten school vaker bezig zijn met teke nen of schilderen of al aan de Vrije Academie les hebben. Of dit aanstormend talent zich ook op de langere termijn manifesteert, is afwachten. Feit is in ieder geval dat er genoeg kinderen zijn die creatief iets in hun mars hebben." SubsiAi® Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. 0478-531144 - info@alcast.nl Alle APs formaten per foto bij ontwikkelen en afdrukken SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY De Stichting Kruisen en Kapellen in de gemeente Venray houdt op zaterdag 15 maart een open middag. Van 14.00 tot 17.00 uur zullen de deuren open staan in het atelier, dat gevestigd is in de kelders onder de gymnastiek zaal van het Desselke. De ingang is naast de speelplaats van basis school de Toverbal aan de Pastoor van der Gaetstraat. Belangstellenden wordt de gele genheid geboden een kijkje te nemen achter de schermen van de actieve organisatie. Een aantal medewerkers staat klaar om van alles te demonstreren en te laten zien. Er wordt getoond hoe men afgietsels maakt van originele beelden en de uitvoerige docu mentatie ligt ter inzage. Een mooie gelegenheid voor eigenaren en verzorgers van klein religieus erfgoed, svmpatisanten en buurtbewoners om met eigen ogen te zien, wat er in de kelders gebeurt. De ruimte is ook voor invaliden goed bereikbaar. Voor meer informatie: Koos Swinkels, telefoon 584631. A Djambo naar cultuurdagen in Moers benefietgala voor de zieke Lyvania Maessen plaats op zondag 30 in de Witte Hoeve, deze speciale middag onder andere de zin- kastelein Geert Pelzer y en Limburgs trots y uit Roermond op. 15.00 uur. fcnefietgala staat geheel in "n van de inzamelingsactie Stichting Lyvania, die ogelijk geld probeert in n voor de ernstig zieke ia Maessen (9) uit Venray. slichting, opgericht door de ouders van Lyvania, wil met het geld het specialistische en dure onderzoek betalen in de Verenigde Staten, om zo te achter halen wat de oorzaak is van de uit zonderlijke stofwisselingsziekte in de hersenen van het meisje. De oorzaak van de ernstige ziekte is nu nog onbekend, ondanks jarenlang intensief onderzoek in Nederland. Via een kinderneuroloog van het VieCuri ziekenhuis in Venray en Venlo is contact gelegd met twee geren-, ommeerde klinieken in Los Angeles en in San Diegü die gespecialiseerd zijn in stofwisse lingsziekten in de hersenen. Dit onderzoek gaat echter handenvol geld kosten, en wordt niet ver goed door een Nederlandse ziek tekostenverzekering. Na een collecte eerder dit jaar, hopen de ouders nu met de orga nisatie van een benefietgala wat geld te verdienen voor het onder zoek in de VS. Naast Geert Pelzer en Big Benny treden ook de vrolijke kos ter Johnny Romein, Arie Ribbens, Bertes Staigerpaip, Renee Scheurmans, Starko, Zo Ver Weg en nog vele andere bekende artie sten op. De presentatie van het gala is in handen van Rob Brouwer. Kaarten a tien euro zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Witte Hoeve, café Hulsman, tank station Strijbosch, tankstation Gulf in Vredepeel, VW-kantoor Venray en Feestboerderij De Breijenburg in Ledeacker. Meer informatie: www.lyvania.nl. Iedereen die iets denkt te weten over de ziekte, kan op deze site reageren om de familie op deze manier te helpen de oor zaak te vinden van de ziekte.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 19