ar res, laby en lonologen Broadway Vagina Kunst Cultuur Nieuwe expositie in De Lochting 't VENRODS 'Kantoorperikelen' Stippie en Janne in het Theehuis Gala: over de liefde en de dood Echt verliefd! Echt verliefd! OJC Gryphus Babypop Niets! Samenspeeldag Muziekschool Expositie Loe Tulkens Fuzzy Lumpkin in 't Podium p,9 0 MAAS Donderdag 13 maart 2003 - Pagina 17 iramma Schouwburg Venray gek in het theater met -r- res, Broadway Baby, de fe show van Lichtstad {theater uit Eindhoven je heer de spraakmaken- a' orstelling Vagina Mono- Schouwburg Venray seo'« je komende week uit met f'e' totaal verschillende voor- 'fa (OL carrière van Twarres ITÖfe, dt zich vanaf november Dea nadrukkelijk in een stroom- riling. Dit niet in de laatste od t door het grote succes van lui buutsingle Wer Bisto: het u® Friestalige liedje dat in de ooi iedenis van de Nederlandse mziek doordrong tot de p— ter een positie van de hitlijs- n daar weken bleef staan. es, bestaande uit Mirjam ter en Johan van de Veen J esondanks de tijd om in alle s iet debuutalbum Stream op «Ir oen. Stream, inmiddels pla- n zowel België als Neder- werd in februari 2002 lond met een Edison. In N bnd mocht Twarres eerder Top of the Pops Award in ogst nemen. Na een druk slenclubseizoen acht Twar- tijd rijp voor de intimiteit (theaterzaal. Begeleid door jf man/vrouw sterke bege- Htt, gsband brengt Twarres netj 1 oudere als nieuwe liedjes et tweede album. De muziek m «arres maakt komt recht uit hart en Mirjam Timmer jfidie liedjes voor het groot- kei zelf. Deze liedjes zijn je specifieke theatersfeer in neer akoestisch jasje gesto- )e breekbare, krachtige lied- mt enen zich daarvoor uitste- Twarres schittert op f* hg 18 maart in de Schouw- Venray. aanvang 20.00 uur. BROADWAY BABY tdway Baby is de naam van uwe show van het Lichtstad retE theater uit Eindhoven. Het 003 «jende show van het groot- tózende revuetheater van Eiland. Broadway Baby vertelt rrltaal van het danspaar £lai- iGilbert, dat in de jaren der- ol#z|Amerika een glansrijke car- had. Het voortdurende tiende echtpaar wil op Bro- nog éénmaal schitteren, tan de nodige financiële mid- te komen, sluit Gilbert een met de schatrijke mevrouw ^*"bilt. In ruil voor spon- moei haar dochter Katy ol krijgen in de show. Elaine Z. ir faliekant op tegen omdat Héén wil schitteren in de In 22 wervelende scènes ;n allerlei verwikkelingen beeld, die er uiteindelijk toe ,- n dat de jeugd zegeviert. De c wordt afgesloten met een finale. Het Eindho- fevuegezelscliap werd in .opgericht onder de naam stad Operette. Artistiek air Ton de Jong was een initiatiefnemers. Het doel vereniging was om zingen- hnsende en toneelspelende eurs de kans te geven te tteren in een grootse revue. lm het publiek te laten genie- ran een adembenemend spek- 132 I onder de klanken van mee at je slepende muziek. In 1986 ging de eerste show Champagne Cocktail in de Eindhovense Stadsschouw burg in première. Sindsdien zijn er iedere twee jaar met veel suc ces nieuwe shows gebracht. De naam Lichtstad Operette werd in 1995 gewijzigd in Lichtstad Revu etheater omdat het begrip operet te teveel beperkingen oplegde aan het muzikale aspect. Artistiek directeur Ton de Jong heeft voor de uitvoering van zijn show ruim honderd getalenteerde amateurs uit de regio zuidoost-Brabant tot zijn beschikking: solisten, koorle den, dansers en danseressen, acteurs en actrices, licht- en geluidstechnici, kledingontwerp- sters en kleedsters. Er zijn ook professionals aan het gezelschap verbonden zoals dirigent Dan Loredan. pianist en arrangeur Harry Hamilton, choreografe Janny Vandeblink, decorbouwers en het combo. De grote kracht van de revueshow is de rijkdom aan schitterende kostuums, prachtige decors en speciale lichteffecten. Voorzitter van de vereniging is Henk Bruinink. zakelijk leider is Rien Lier en Wil lem Corbijn is verantwoordelijk voor promotie en public rela tions. Broadway Baby is op woensdag 19 maart te zien in de schouwburg, aanvang eveneens 20.00 uur. VAGINA MONOLOGEN De Vagina Monologen: pers en publiek waren het er unaniem over eens: dé voorstelling die je gezien moet hebben! Het stuk bestaat uit tien monologen, geba seerd op 200 interviews die de Amerikaanse schrijfster Eve Ens- ler hield met vrouwen van uiteen lopende achtergrond. Onder werp van gesprek: de vagina. De vagina als bron van nieuw leven, als plek van genot, als onbekend terrein, als object van geweld of als reden van plezier: niets liet Ensler onbespreekbaar. Voor veel vrouwen was het de eerste keer dat zij over hun geslachtsdeel spraken. De vagina bleek letter lijk een schaamstreek. Maar als ze eenmaal begonnen te praten, konden ze vaak niet meer ophou den... Geen enkel ander stuk is zo enorm veelbesproken en heeft zoveel stof doen opwaaien. Er is waarschijnlijk geen krant, tijd schrift, radio- of tv-programma dat niet op de een of andere manier aandacht aan deze theatervoorstelling heeft geschonken. Inmiddels zijn vele vrouwen én mannen uit nieuws gierigheid of oprechte interesse naar het theater getogen. Alwaar Twarres (foto Sarah Wong) ze in vervoering, huivering en in tranen (meestal van de lach) zijn geraakt. De Vagina Monologen is nu eenmaal een voorstelling die door iedereen gezien en beleefd zou moeten worden. Vandaar dat deze wereldhit in 2002-2003 opnieuw op tournee gaat. De monologen worden gespeeld door een wisselende cast, geselecteerd uit dertig vrou wen bekend van theater, muziek, sport, literatuur, politiek, televi sie en cabaret. Het blijft elke avond een verrassing welke drie van deze groep de monologen vertolken. En hiermee is gegaran deerd dat geen avond hetzelfde zal zijn. Deze bijzondere voorstel ling wordt maar liefst drie keer opgevoerd, donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 maart. Aanvang telkens 20.00 uur. Het Overloons Toneel speelt U kent zo'n kantoor wel. Een aantal medewerkers inclusief de manager zit aan een rits bureaus in een kleine lokaliteit. Op alle bureaus staat een telefoon en een bureaublad zorgt dat het bureau niet stoffig wordt. Computer en fax staan in een nabijgelegen ruimte. Deze moeten door meer dere afdelingen gebruikt kunnen worden. Het is een stoffige kan toorruimte waar veel gewerkt wordt en de onderlinge relaties ook enige stoffigheid vertonen. De enige fleur is de frivole koffie- juf, die een brutaaltje is en naast koffie ook ongevraagd haar com mentaar schenkt aan alle mede werkers van hoog tot laag. Plotse ling komt Robert binnen. Om hem draait het verhaal. Waar komt hij ineens vandaan? Is hij nou wel of niet gestuurd door het hoofdkantoor? Verstand van boek houden heeft hij niet. Robert bemoeit zich echter met alles en allen. Nee, de bulderende baas hoeft niet naar het hoofdkantoor te bellen. De ijverige secretaresse snapt niets van Robert. De wat suffe, maar kundige boekhoudster vertrouwt Robert niet zo! De onderlinge relaties raken ver stoord. Als Robert dan ook nog verliefd wordt op een van de medewerkers gaan nog meer zaken ineens minder goed. En de koffiejuf...? Eind goed, al goed! Zo staat Kantoorperikelen garant voor een leuke avond waarop u weer eens echt kunt lachen. De première is op zaterdag 29 maart in het gemeenschapshui in Overloon, aanvang 20.15 uur. De volgende voorstellingen zijn op zaterdag 5 april om 20.15 uur en zondag 6 april om 14.30 uur. Voor gehoorgestoorden is een ringleiding aanwezig. Kaarten zijn vanaf 5 maart ver krijgbaar in Huize Loon van maan dag tot en met vrijdagochtend Jbij de receptie; dus vrijdagmiddag niet. Verder zijn kaarten te verkrij gen bij de leden van HOT en voor afgaande aan de voorstellingen aan de zaal. Voor 5 euro bent u een avond niet thuis voor de buis. Op zondag 16 maart aanstaande vindt er in Gryphus te Vierlings beek een concert plaats van Cape Canaveral. In het voorprogramma speelt de regionale band She. Cape Canaveral is de winnaar van de Wraak van Brabant 2002. De vier mannen uit Breda wonnen in mei jl. met veel overtuiging dit Brabantse popconcours. 'Ze rock ten, groovden, schreeuwden, fre akten zoals een goede gitaarband dat doet.' De band speelt stevige eigentijdse gitaarrock. Het geluid van de band doet bij vlagen den ken aan Foo Fighters, Pearl Jam, Live en Kane maar heeft ontegen zeggelijk een eigen geluid. Cape Canaveral moet U dan ook zelf meemaken, voelen en ervaren. She is een stevig rockend trio uit Maashees en Vierlingsbeek. Zanger/gitarist Erwin Ermers, bas sist Guud Kersten en drummer Martijn Sijmons combineren punk, grunge, rock roll en powerpop tot een explosief roek- mengsel. Eigen nummers worden afgewisseld met een enkele cover van Sex Pistols, Nirvana en Peter Pan Speedrock. Dan weet U ook in welke hoek U het eigen werk van She moet zoeken. Gryphus is geopend vanaf 17.00 uur. De entree bedraagt 3,50 euro. Meer informatie is te vinden op internet www.gryphus.nl. Zaterdag 12 april vindt Babyp op in Leunen plaats met de bands Smogus, Concubine, Dependent en Day after Day. In zaal De Brink zijn de deuren vanaf 19-00 uur open. De voorverkoop is bij Texa co in Leunen en start deze week. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Op zaterdag 22 maart houdt de Muziekschool Venray, onder lei ding van de viooldocent Sander Hendrix een midddag samenspe len voor strijkers uit Venray, Gen nep, Boxmeer, Venlo en Deurne. Een zeer gemêleerd gezelschap dus. Na een middag van druk repeteren zullen de deelnemers zich uiteindelijk middels een groot orkest op het podium pre senteren. Vanaf 17.00 uur bent u van harte welkom in de aula van het Kunstencentrum Jerusalem. De toegang is natuurlijk voor gehele publiek gratis. Van zondag 16 maart tot en met 27 april exposeren drie Groningse kunstenaars in galerie De Lochting in Venray. Er is recent werk te zien van Loes Koster (keramisch werk), Lena de Ruiter (schilderijen) en Buddy Hermans (schilderij en). Zoeë af en toe kiêke wij vanuut t Venrods lukske nor wat zich ien ós dorp afspult...wij schowwe dan mit name illemente die te make emit de identitejt van Venroj. Die identitejt cnö.a. bepóld dur de kulterele aerfenis en de iës worróp wij die aerfenis vórm gaeve ien de Mkkelinge van now. jZoeë is al jaore t landschap en de gebowwe "iSt.-Servaas en St.-Anna ien diskussie: hebbe de moéd en de krejativitejt um zó 'n belan- paèrfgoëd vur 'n groeët dieël te beware en te ntegrieërc ien 't Venroj van 2003 Zoeë zun wij ok kiêke nor de aege taal en de feraere vörtbrengsele ien 't Venrods. Vandaag 'n kómbinasie van twieë illemente: Wkundeg hiestories aerfgoëd en Venrodse taal. e twieë pande, óntwörpe dur P.van Bergen, ■laege an de Langeweg, werre gesloopt, 'n Ver- 5 vur Venroj Twieë karakteristieke gebowwe opgenome ien n neeje wiek, sfeer en waerm- zun gaeve... t Protest van Harrie Vriens het daas gen suukses gehad... Illustratief beej dees gang van zake hiërbeej 'n l®cllt van Theo Swinkels: "Protestsong". "im Baken "Protestsong" (Theo Swinkels) Ze hebbe mit ur fikke dn 't Henseniusplein gezaete. De bulldozers en draglines hun de buuëtn dor weggevraete. Renovatie wiêr 'tgebaete. 't Was enne kaalslag zónder aend. Dorbt-j wiêr al te gaer vergaete dat 't hiér geeng um 'n monument! Ze hebbe mit ur fikke dn De "Gowwe Lew" gezaete. De verantwoordeleke ban ur dure plicht vergaete. Stadsplanning wiêr 'tgebaete. Moderne bowsels won urgent. Dorrum wiêr vur 't gemak vergaete Dat 't hiér geeng um 'n monument1 Ze hebbe mit ur fikke dn 't paostkantoeèr gezaete. Venroj marchierde gröts vurrati en geeng niej ien retraite. Vurruutgang wiêr 't gehaete. Regente tonde zich kóntent mar ze hdn mojkes vergaete dat 't hiér geeng um 'n monument! Hensenius, wor ziede gt-j no w gezaete? Mit ów zelfs won ze nie clement. Mar ze hebbe ów nog 'n plats bemaete, anders dan menneg monument! LOES KOSTER Het keramisch werk van Loes Koster heeft deels speelse en onverwachte effecten en deels strakke lijnen en vormen. Dit wordt sterk beïnvloed door het karakter van de raku-brand en het gebruik van materialen als persp ex, glas. metaal, hardsteen of hout. Deze materialen verlenen een ondersteunende functie aan het keramische werk. Door gebruik te maken van de oerelementen: aarde (klei) en vuur (oven) wordt de'onwerke lijkheid tot werkelijkheid gemaakt. De spanning die het rakuproces oproept wordt geab straheerd door de verwerking van het resultaat met andere materia len. Op die wijze ontstaat een nieuw spanningsveld waarbij de toeschouwer de mogelijkheid voor eigen interpretatie wordt geboden. Het werk van Loes Kos ter bestaat uit schalen, vazen, objecten, dozen, wandrcliefs en kamerschermen. LENA DE RUITER Lena de Ruiter verkent in haar werk de taal van het lichaam, en richt zich in het bijzonder op de steeds weer fascinerende, intrige rende link tussen vorm en emotie. Zij maakt daarbij op subtiele wijze gebruik van technieken als Japan se penseel, rietpen, inkten, acryl, krijt en aquarel. In de zeer zintuig lijke ogende interactie van kalli grafische lijnen, expressieve kleurkeus en dynamische vlakver deling creëert zij een spannende dialoog tussen vormgeving en thema. Boeiend is het om zien hoe zij met de lichamelijkheid van het menselijk model als vertrek punt komt tot een subtiele vorm van abstactie, een speelse balans tussen vorm en inhoud. De hierin voelbare spiritualiteit werpt een iriserend licht op de magische relatie van lichaam en geest, van schijn en wezen. BUDDY HERMANS Buddy Hermans is cineast en beeldend kunstenaar. Hij schil dert intuïtief emoties van zich af. Zijn stijl staat dicht bij de traditie van Cobra. Hermans tekent in oliepastels expressieve landschap pen en stadsgezichten. Geen her kenbare of in details te ontleden landschappen en stadsgezichten, maar levendige composities die door kleurgebruik, schikking van kleinere en grotere vlakken en door versnijdingen de suggestie wekken van diepte en perspec tief. Je stapt als het ware in een wereld van kleur en beweging, waarin je fantasie graag een ommetje maakt. Tijdens de openingsmiddag zijn de kunstenaars aanwezig vanaf 14.30 uur. Galerie De Lochting is gelegen aan de Laagheidseweg 16 in Venray, telefoon 0478-585173 www.artned.nl/lochting Bij de Muziekschool Venray gaan weer nieuwe korte cursus sen van start op de Djembé en de Didjeridu. De nieuwe lessen star ten deze week. Wil jij ook een van deze instrumenten gaan bespelen, neem geheel vrijblijvend contact op met de administratie van de Muziekschool, telefoon 0478 585320. Er starten groepen voor beginners en ook voor de reeds gevorderde cursisten. Op woensdag 19 maart is er in het Theehuis in het Odapark de kindervoorstelling Stippie en Janne te zien. De voorstelling is een co-productie van Kinder theater Basta en Verteltheater de Overkant en is geschikt voor kin deren vanaf 4 jaar. In Stippie en Janne vertelt de directeur van een rondreizend circus hoe Janne ont slagen wordt omdat ze zo graag wil dansen, en hoe Stippie de hond wordt achtergelaten in het park. Uiteindelijk belanden ze toch samen in het circus. Het stuk zit vol met liedjes, accordeon- muziek, ritmes, dans en poppen spel, en is gebaseerd op het kin derboek Het verhaal van Stippe en Jan van Patsy Backx. Aanvang 14.00 uur. Kaarten a 4.50 zijn te bestellen bij het Odapark (0478- 513690) en het VW-kantoor (0478-510505). Van 23 maart tot en met 27 april 2003 is er een expositie van Loe Tulkens in het Koningskerk je, Spoorstraat 17 in Vierlings beek. De expositie wordt geo pend op zondag 23 maart om 15.00 uur. Tijdens de opening houdt Harrie Geboers een inlei ding: 'hoopvol labyrint'. Tijdens de expositie is Loe Tulkens op de zondagen 30 maart, 6, 13 en 27 en Tweede Paasdag 21 april zelf aanwezig in het Koningskerkje. Op dinsdag 8 april zal Gents v.d. Boomen, Neerlandicus filosoof, een begeleidende beschouwing houden bij de expositie in het Koningskerkje, aanvang 20.00 uur. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13-00-17.00 uur en op afspraak (tel. 0478-631401). Eer ste en Tweede Paasdag geopend. De band Fuzzy Lumpkin in Ven ray speelt op zaterdag 15 maart in cafe 't Podium in Venray. Met hun enthousiasme en grote inzet tij dens de optredens weet Fuzzy Lumpkin de harten te stelen van vele jongeren, maar ook van ande re generaties. De jongeren wor den vooral aangesproken door de vele stijlen van de laatste tijd,ter wijl de wat ouderen verrast wor den met covers uit de oude doos. Het genre waaruit hun repertoire wordt gevormd bestaat vooral uit hard- en soft-rock. Ze spelen enke le eigen nummers en covers van o.a. Deep Purple.Anouk.The Poli ce,Van Halen.The Scene en Metal- lica. Voor meer info:www.podi- umvenrav.nl en www.fuzzylumpkin.nl. Boekenweekgeschenk van Ronald Giphart Het boekenweekgeschenk van dit jaar is Ronald Gip- hart's gala. Dit boek krijgt u tijdens de Boekenweek, van 12 tot en met 22 maart, gratis bij aankoop van ten minste 11.11 euro aan boeken. Zolang de voorraad strekt en alleen bij Nederlandstalige boeken. Gala is een boekenweekge schenk over de liefde en de dood. Een jonge actrice heeft een onstuimige en geheime relatie met haar agent Pane. Als bij hem een ongeneeslijke ziekte wordt geconstateerd, begint de verwarring. Panes vrouw en medewerksters organi seren kort na zijn overlijden een groots galafeest. De actrice (en vertelster van dit verhaal) gaat ernaartoe met haar trouwe vriend Fraser- en wordt meegezogen in een maalstroom van hilarische verwikkelingen. Ronald Giphart schreef succes volle boeken als Ik ook van jou, Giph, Het feest der liefde. Philëi- ne zegt sorry en Ik omhels je met duizend armen. Gala is een uitga ve van de Stichting CPNB ter gele genheid van de Boekeweek 2003- Boekrecensie in Peel en Maas Echt verliefd! is een roman van bestsellerauteur Cathy Kelly. Cathy Kelly werkte veertien jaar als journaliste in Ierland. Haar bestsellers waar onder Opzij! en Iemand als jij verschijnen in vijftien talen. Cathy Kelly woont met haar partner en hond in Dublin, Ierland. Echt verliefd! is ook te koop in boekhandel Van den Munckhof in Venray. Echt verliefd! Drie jonge vrou wen ondervinden dat er in een jaar tijd heel veel kan gebeuren. Evie, de alleenstaande moeder van een rebelse tienerdochter, is van plan te trouwen met de aardi ge Simon. Alles lijkt in orde, maar Evie is hopeloos romantisch. Ze blijft fantaseren over wilde man nen die haar willen veroveren. Cara, Evie's jongere zus, heeft een hele rits aanbidders. Ze is beeldschoon, heeft een geweldi ge baan en is nog lang niet van plan zich te binden. Tot wanhoop van Evie; want straks is het mis schien te laat. Olivia is Evie's beste vriendin. Zij is getrouwd met een succes volle zakenman, die wil dat ze thuisblijft. Ondanks de aanmoedi Bi 'Pv Cathy Kelly hc^tscHorautcur van Iemand al. jij gingen van Evie en Cara durft Oli via zich niet te verzetten tegen Haar echtgenoot. Maar in een jaar tijd kan er heel veel gebeuren en zullen de levens van deze drie jonge vrouwen voorgoed veranderen. Echt verliefd! is een sprankelen de roman, met veel warmte en gevoel voor humor beschrijft Kelly onderwerpen die elke vrouw aangaan. Echt verliefd! is te koop in boekhandel Van den Munckhof, prijs: 18.50 euro.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 17