afscheid van een Jrigent met clubliefde Ihiatsu behandelt [walen zonder ledicijnen Meerlo-Wanssum Joepenkompagneej knapt kapel op meer ROC veroorzaakt geen geluidsoverlast Jellygoose op de planken €18, Versnipperen grof tuinafval PEEL EN MAAS BEZORGEN? Aanhouding automobilist Service rubriek Vogelmarkt in Wanssum PagjkEN MAAS Donderdag 13 maart 2003 - Pagina 11 Lis Cuppen verlaat Fanfare Vriendenkring Swolgen ipn l in Limburgse steden en dor- m spelen harmonie of fanfa- rti een grote rol in het meenschapsleven. Limbur- R zijn een volk van muziek- chappen. Muziek zit ons woon in het bloed. En dat Idt zeker ook voor Chris en, die maandagavond in aiWilhelmina na een perio- evan liefst 29 jaar in stijl [scheid nam als dirigent van infare Vriendenkring Swol- n. Met pijn in z'n hart, dat :i werd maandagavond een :lijke maar ook ietwat wee- ige laatste repetitie in zaal lina in Swolgen. Want de len tellende fanfare, die 2003 uitkomt in de afdeling itend, vindt het maar wat ijk om vaarwel te moeten tegen een dirigent van het Chris Cuppen. En ook als hebben de leden en het tuur van de muziekvereniging jgent uit Horst-America erg feitten. is Cuppen is muzikaal sterk gedreven, met veel aandacht ir details. Onder zijn leiding we vele successen en is het niveau van onze sterk gegroeid, zeker in de te jaren. Hij is een echte vak- én iemand die prima past bij Dirigent Chris Cuppen werd maandagavond samen met zijn vrouw Mien door voorzitter Leo Nabben in bet zonnetje gezet de Swolgense cultuur. Anders blijf je ook niet 29 jaar bij een vereni ging hangen", zegt voorzitter Leo Nabben, die de dirigent maandag avond samen met zijn vrouw Mien in de bloemetjes zette en een mooi dankwoordje sprak. HECHTE VERENIGING Chris Cuppen was jarenlang hét gezicht van Fanfare Vrienden kring. Waar de muziekvereniging de laatste drie decennia ook opt rad, dirigent Cuppen stond voor de groep. Op één jaartje na, 1993- Een hele poos geleden alweer, in 1973. volgde Cuppen Leo Roefs op als dirigent van Fanfare Vriendenkring. Om te beginnen aan zijn eerste periode van twin tig jaar in Swolgen. Een succesvol le tijd, want onder leiding van de ambitieuze dirigent promoveerde de fanfare bijvoorbeeld naar de 'ere-afdeling en wist ze liefst elf maal het welbekende MEWA-toer nooi, het gemeentelijke treffen van alle muziekverenigingen in de gemeente Meerlo-Wanssum (door wijlen burgemeester R. Dittrich in 1980 in het leven geroepen, red.) op haar naam te schrijven. Dit lukte de fanfare zelfs drie keer drie jaar op rij (1985-1987, 1989- 1991 en 2000-2002). En in 1988 volgde zelfs promo tie naar de afdeling superieur. In het jaar 1993 verliet Cuppen de fanfare en werd hij opgevolgd door dirigent Wim Lammers. Maar toen het bestuur van de Vrienden kring hem een jaar later beleefd doch dringend vroeg om terug te keren op het oude nest, kon hij de verleiding niet weerstaan. Want in Swolgen voelt en voel de Chris Cuppen zich altijd goed thuis, zo blijkt. Het samen maken van muziek, het opluisteren van feesten en kerkelijke plechtighe den: de fanfare neemt een promi nente plaats in binnen de Swol gense gemeenschap, vindt ook Cuppen. Maar ook het biljarten onder het genot van een pilsje na afloop van de repetitie zal de diri gent zeker gaan missen. "De Vriendenkring is een gezel lige en erg hechte club, een echte dorpsvereniging. Met mensen die ontzettend veel voor de club doen. Ik ben 29 jaar lang met erg veel plezier van America naar Swolgen gegaan. Sommige muzi kanten heb ik zelf nog opgeleid, die heb ik zien groeien. Als mens en muzikant. Ja, de tijd is werke lijk omgevlogen." NIEUW GEZICHT Op 58-jarige leeftijd vindt Cup pen, die als dirigent ook aan het roer staat bij muziekverenigingen in Maasbree en Bergen en muziek docent is aan muziekschool De Meander in Boxmeer, het echter de hoogste tijd om een stapje terug te doen. "Ik ben ook niet meer de jong ste en wil het de komende jaren gewoon wat rustiger aan gaan doen. Het is zeker niet zo dat ik het niet meer naar mijn zin heb bij de Vriendenkring, maar het is voor de vereniging gewoon goed als er eens een ander gezicht voor de groep komt te staan, waardoor er een nieuwe, frisse wind gaat waaien." Van ruzie tussen de dirigent en de Vriendenkring is dan ook geen sprake. Integendeel, zegt Cup pen. "We hebben 29 jaar prima samengewerkt en ook in de toe komst ben ik van plan om regel matig een bezoekje aan de vereni ging te brengen. Dit jaar hebben we weer voor de derde keer op rij het MEW A-toernooi gewonnen, het is gewoon een mooi moment om te stoppen. Ja, ik bewaar eigenlijk alleen maar goede herin neringen aan mijn tijd als dirigent van de Vriendenkring. We gaan als vrienden uit elkaar." Alternatieve therapieën zijn tgenwoordig niet meer weg denken uit de medische fereld. Een van die thera- 'ieën is Shiatsu. Henny Gee- ets uit Wanssum beoefent öe therapie al meer dan tien nar. Sliiatsu is een Japanse behandel de die sinds een jaar of twintig dNederland wordt onderwezen n ook wel drukpuntmassage ffordt genoemd. Door het ebruïk van duimen en handpal men op bepaalde punten van het iehaam kunnen ziektes en kwa- iD behandeld worden. Er wordt n* niet met medicijnen of instra len gewerkt. Met Shiatsu kun- «iveel pijnen worden genezen of verlicht. Shiatsu is een holisti sche beschouwing. "Daarmee wordt bedoeld dat de mens als een geheel wordt beschouwd. Ik behandel dus niet alleen het gebied waar de klacht zich voordoet, maar ik kijk naar de hele mens, ook naar eventuele psychische aspecten van de klacht", zegt Henny Geerets. Het is volgens haar ook onmo gelijk om een gebied van het lichaam te behandelen zonder rekening te houden met het effect op het geheel. "In een gezond lichaam stroomt de levensenergie ongehinderd. Het lichaam is dan in balans. Als de energiestroom verstoord is, dan is het lichaam uit evenwicht en kunnen ziekte, pijn of andere klachten ontstaan. De oorzaken van energiestoringen zijn zeer verschillend. Dat kan komen door klimatologische invloeden, verwondingen, ver keerde voeding, langdurige, fysie ke of psychische overbelasting maar ook door slecht functione rende organen, overmatig of ver keerd medicijngebruik, slechte houding etc." Met Shiatsu wordt invloed uit geoefend op de stroom van de levensenergie. Via sleutelpunten op het lichaam kunnen verkeerd geleide energieën in goede banen worden gestuurd. Zo kan met Shiatsu spierstijfheid worden opgeheven, het zenuwstelsel wor den gereguleerd, de bloedsom loop worden gestimuleerd en een goede spijsvertering worden Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al hét nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: - - L Postcode Woonplaats: levens machtig ik de administratie van Peet en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Puur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) bewerkstelligd. Bij kanker kan bij voorbeeld de chemokuur worden ondersteund zodat de nadelige bijverschijnselen verminderd worden. "Een mooi voorbeeld hiervan is bijvoorbeeld hooikoorts. Dat kan met Shiatsu behandeld worden. Wanneer men nu start met een serie van tien behandelingen merkt men in tijdens de hooi koortsperiode dat de belasting al minder is. Volgt men die behande lingen twee of drie jaar achter elkaar dan is de hooikoorts verd wenen." Shiatsu helpt bijvoor beeld ook bij hoofdpijnklachten, nek-, rag en schouderproblemen en rsi. Shiatsu is in de zesde eeuw na Christus komen overwaaien vanuit China. Vele generaties lang werd Shiatsu als behandelwijze toegepast, maar door de komst van westerse geneeswijzen werd Shiatsu geheel verdrongen. Nadat bleek dat met die geneeswijzen niet alle klachten verholpen kon den worden, werd Shiatsu opnieuw geïntroduceerd door de Japanner Namikoshi. Hij onder zocht welke behandelingen uit het oude Shiatsu goed werkten en paste die met succes toe. Henny Geerets is aangesloten bij de beroepsgroep NWP. Twee jaarlijks vindt er ook een kwali teitscontrole plaats. "Een waar borg voor therapeut en patiënt", legt Henny Geerets uit. Tegen woordig wordt Shiatsu ook steeds nïeer door de ziektenkostenverze- keraar (zoals o.a. CZ groep, Ohra, Zilveren Kruis) vergoed. Hiervoor kunt u uw verzekeringspolis raad plegen. Wilt u meer weten, dan kunt u contact opnemen met Henny Geerets, Mr. Ruttenstraat 7 in Wanssum (tel. 531927). Lezing over St. Joseph in Meerlo Op dinsdag 18 maart ver zorgt de Heemkundevereni- ging Meerlo-Wanssum in samenwerking met de Joepen kompagneej vanaf 19-15 uur in zaal Het Brugeind in Meerlo een lezing over St. Joseph. Deze lezing van de vereniging is gratis voor leden en geïnte resseerden. Harry Vriens uit Well vertelt de aanwezigen tij dens deze bijeenkomst iets over hoe St. Joseph werd afge beeld door de eeuwen hëen. Vandaag de dag hebben heili gen het niet gemakkelijk. Zij raken steeds meer uit de mode. Zij leven vaak alleen nog voort als beelden in een donker hoekje van een kapel of schitteren in een veelkleurig glas-in-lood-raam in een kerk. Eén heilige ontsnapt in ieder geval wel aan die malaise en dat is St. Joseph. In Nederland 'woont' hij sinds 1699 in Smakt, de enige bede vaartplaats van St. Joseph in Nederland. Hoe hij in de Smakt terechtkwam is een verhaal apart. Een opmerkelijk verschijnsel dat weinig heiligen overkwam, is het feit dat St. Joseph vanaf de Mid deleeuwen tot nu toe werd afge beeld op schilderijen, prenten, op medailles en processievanen, in beelden, in boeken en op pane len. De heer Vriens vertelt het verhaal over de groeiende popula riteit van St. Joseph en hoe de persoon van St. Joseph vanuit het Meerlo-Wanssum heeft het Regionale Overslag Centrum Wanssum (ROC) aan de Geijs- terseweg tot 1 juli 2003 een gedoogvergunning gegeven. Dat besluit heeft omwonen den zeer ontstemd. Ze stelden tijdens een spoedzitting bij de Raad van State in Den Haag dat het ROC alle regels aan haar laars lapt. Het ROC, een logistiek- en dis tributiecentrum aan de haven in Wanssum., had al in 2001 een uit breidingsvergunning gekregen van de gemeente. Het kreeg onder meer een extra opslagter rein en een portaalkraan. De mobiele kraan mocht worden ver plaatst naar de noordkade. Eind vorig jaar vernietigde de Raad van State deze vergunning echter. Het rechtscollege voorzag problemen met de geluidsoverlast veroorza- Op zaterdag 22 en 29 maart kunt u van 9-00 tot 11.30 uur weer gratis grof tuinafval/snoeihout (geen stronken en wortels) inleve ren op het terrein bij het over slagstation, Kulertsweg 4 in Wanssum. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft daar weer een machine laten plaatsen waarin het afval wordt versnipperd. Deze snippers worden daarna afgevoerd en verder bewerkt tot er een compost ontstaat dat weer gebruikt kan worden in bijvoor beeld plantsoenen. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray niets geleidelijk uitgroeit tot een 'echte' heilige met alles erop en eraan. Aan de hand van dat ver haal, dat gebaseerd is op de tallo ze manieren waarop St. Joseph in de loop der eeuwen werd afge beeld in de kunstgeschiedenis, zal St. Joseph tijdens deze avond 'tot leven' komen. KAPEL Ook in Meerlo is aandacht besteed aan St. Joseph. Op de Heide aan de Cocq van Haeften- straat kreeg St. Joseph een van baksteen gemetseld kapelletje. Dat kapelletje werd in 1881 door Henricus Hendrix gebouwd en door de kerk in 1902 en 1903 her steld. Maar al spoedig bestond het voornemen deze kapel te vergro ten. Door bouwkundige Laurens van Neerven werd een plan gemaakt en op 16 april 1920 werd dit plan ter goedkeuring voorge legd aan burgemeester en wet houder. De vergunning werd die zelfde dag nog verleend. In de kerk werd op zondag 2 mei 1920 een collecte gehouden voor dit doel. De opbrengst daar van bedroeg 225 euro. Door de pastoor werd toen ook nog 159 euro beschikbaar gesteld uit het fonds van de feestgave van 6 april 1918. Op Palmzondag 20 maart 1921 vond de plechtige inzegening van het kapelletje plaats. Om een uur in de middag verlieten de gelovi- kende mobiele kraan en te hard rijdende vrachtwagens. De gemeente heeft er bewust voor gekozen niet handhavend op te treden, legt een woordvoerder uit. "We moesten een belangenaf weging maken. De omwonenden moesten gevrijwaard blijven van teveel hinder, maar we moesten ook denken aan het economische belang van het bedrijf en de werk nemers. Deze afweging leidde tot de gedoogvergunning onder voor waarden", aldus de woordvoer der. Volgens omwonende A. Jak- obs is de gedoogvergunning te vroeg afgegeven. "De gemeente heeft de vergunning verleend voordat de aanvullende akoesti sche rapportage was overlegd. Hiermee wordt het paard achter de wagen gespannen." Het onge noegen over het ROC bestaat vol gens de omwonende al langer. "In Zaterdag 15 maart heeft OJC Niks in Horst een mini-festival op het programma staan. Vier veelbelovende Nederlandse bands vertonen die avond hun kunsten in het Horster jonge rencentrum. Hoofd-act is de Rotterdamse meidenband The Riplets. Het verhaal van The Riplets is er een van vier punkende meiden die sinds 1998 de Europese podia onveilig maken. Deze vrouwelijke variant op punkbands als The Een jachtopzichter belde dins dagavond de politie omdat een personenauto opvallend gepar keerd stond op het Vosseven in Wanssum. Toen de politie pools hoogte ging nemen, trof zij daar de auto en de 42-jarige eigenaar aan. Die bleek geen auto meer te mogen rijden omdat zijn rijbewijs ongeldig was verklaard én nog twee boetes van tesamen 1418,00 euro te moeten betalen. Omdat de man dat niet kon is hij ingeslo ten in een politiecel. Ook de auto is door de politie meegenomen. Die krijgt de man pas mee als hij een geldig rijbewijs heeft of iemand anders met een geldig rij bewijs de auto ophaalt. gen het kerkgebouw in Meerlo en zongen de kinderen bij aankomst het bekende St. Josephlied. Bij deze inzegening hield de pastoor een toespraak en beval de LI. Joseph daar vooral aan als steun van de huisgezinnen en patroon van de stervenden. Na een gebed trok men onder een maartse bui naar de kerk terug, waar de schooljeugd op krentenbroodjes werd onthaald. Op de gepleisterde wanden van de kapel is op manshoogte een blauwe band geschilderd met daarop in gouden letters: Heilige Joseph steun der huisgezinnen. Enkele gouden sterren sieren het plafond. In de achterwand bevindt zich achter een beglaasd houten draairaam een St. Joseph- beeld. In de 70-er jaren werden de dakpannen bij een opknapbeurt vervangen door een rubberoid dakbedekking. De Joepenkom pagneej wil na de dag van St. Joseph, 19 maart, beginnen de rubberoid dakbedekking, die in slecht staat verkeert, te vervangen door een leien dakbedekking. Dit zal gebeuren in samenwerking met dakdekkersbedrijf Jacobs uit Wanssum. De Joepenkompagneej heeft echter nog geld nodig en verkoopt daarom leien, die te ver krijgen zijn door storting van 11 euro per stuk op rekeningnr. 12.81.38.130 t.n.v. Joepenkom pagneej. het verleden heeft het bedrijf zich hier gevestigd zonder vergunning. In plaats van dat Meerlo-Wanssum optreedt, beloont ze wederom het gedrag van het ROC. Er is onvoldoende aan de belangen van omwonenden gedacht en dat begint ons flink te irriteren", aldus Jakobs. Het geluidsrapport is inmiddels overhandigd en daarin staat dat het ROC aan de normen voldoet. Het ROC bevestigt dat. "We heb ben de laatste isolatiemaatregelen aan de mobiele kraan getroffen." De omwonenden vinden het rap port echter onvoldoende en onge loofwaardig. De gemeente stelt dat er van ongeloofwaardigheid geen sprake is. "Daarvoor zijn er voldoende onaangekondigde geluidsmetingen bij het ROC geweest." De Raad van State doet over twee weken uitspraak. Ramones en The Queers speelt puntige meezingbare liedjes. En omdat, het oog ook wat wil speelt de groep in n identieke podiu moutfit. Onlangs verscheen hun debuut-cd 'Rock 'n roll beat' en deed het viertal een explosief optreden op het bekende Noor derslag Festival. The Riplets worden voorafge gaan door drie regionale bands. De avond wordt geopend door de jonge band Crowd. Zij zullen, geïnspireerd door System Of A Down een lekkere brok herrie neerzetten. Daarna is het de beurt aan Facegrind uit Sevenum. Deze heren werken momenteel aan een nieuwe cd en gelden in de metal- core scène als een absolute belof te. Strak, vet en degelijk zijn de sleutelwoorden voor Facegrind. Als derde band betreedt Jelly- goose het podium. Dit viertal uit Wanssum en omstreken speelt popsongs in een punkv jasje. Oubollige liedjes van John Denver of Bob Dylan veranderen bij Jelly- goose in swingende pogo-songs. Onlangs verscheen de eerste CD van deze band met de toepasselij ke titel 'Greatest Hits'. Het minifestival begint zaterdag 15 maart om 20.00 uur en kaartjes zijn aan de kassa verkrijgbaar of te reserveren via www.ojcniks.nl Voor meer info kan men bellen met 077 3983120 of kijken op de website. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaij- makers, Marie-Therese van Loon, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dins dag, woensdagmorgen of donder dag. Huisartsenpraktijk Meerlo. Pas toor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tij dens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: J.F.H. van Arens- bergen. F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la. 5864 AG Meer lo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Sta tionsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo. tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeer!o@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tei: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooraren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraal 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 SI Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Vogelvereniging De Gevlei gelde Vrienden Wanssum e.< houdt op zondag 16 maart va 9.30 tot 12.00 uur in party- e recreatiecentrum De Zanc hoek aan de Leonardusweg in Wanssum weer haar maar delijkse vogelmarkt Op deze vogelmarkt worde door de vogelliefhebbers allefli vogels te koop aangeboden. Oo zijn op de markt verschillend vogelhandelaren aanwezig di naast vogels ook allerlei vogelb' nodigdheden te koop aanbiede en tevens vogels opkopen. Bij de verenigingsbibliothee zijn weer allerlei vogelboeken e video's te leen. Ook niet-lede krijgen de gelegenheid vogelbo ken of video's te lenen. Minifestival in OJC Niks Horst

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11