Fusie Venrayse basisscholen gaat door Politiek bedrijf je niet alleen" Gemeenteraad wil behoud racecircuit ELEKTRO College verkoopt woning ütegen raadsbesluit in Geen bovenwijkse speeltuin in Venray Burgemeester Waals naar Nice Onderzoek naar woonwensen Onder invloed MAAS Donderdag 27 februari 2002 - Pagina 3 De bestuursfusie tussen 21 renrayse basisscholen gaat „et ingang van 1 april in. Dat jaakten voorzitter Wilma films en algemeen directeur vonne Raaijmakers van de lichting Katholiek Primair ifiderwijs (SKPOV) dinsdag- niddag tijdens een persconfe- entie bekend. In november leek het voorne- aen om een samcnwerkingsbc- iiur voor het primair onderwijs e installeren nog te worden door- juist door het bisdom Roer mond, dat de statuten niet wilde goedkeuren. Na een kleine aan passing hiervan kan de bisschop zich nu echter wel vinden in het samengaan van de zeventien katholieke, één protestants-chris telijke en drie openbare basis scholen. In het nieuwe voorstel blijft de stemverhouding in het bestuur (drie bestuurszetels voor het katholiek onderwijs, twee voor openbaar onderwijs, één voor het protestants-christelijk basisonder wijs) weliswaar onveranderd, maar is vastgelegd dat dc voorzit ter altijd van een katholieke huize komt. Bij een gelijk aantal stem men is de stem van de voorzitter doorslaggevend. Met dit compro mis kan het bisdom leven. Vorige week ging de bisschop al monde ling akkoord, dinsdag volgde de schriftelijke bevestiging. Ook de gemeente, tot nu toe verantwoor delijk voor het openbaar onder wijs in Venray, heeft dinsdag de statuten goedgekeurd. IDENTITEIT In november 2002 werd de afronding van het op instegatie van de gemeente Venray in 1999 ingezette fusieproces nog onze ker omdat hulpbisschop De Jong namens de bisschop eiste dat tweederde van de bestuursleden in het nieuw te vormen bestuur katholiek moest zijn. Die stemver houding moest garanderen dat de katholieke identiteit van de scho len niet verloren zou gaan na het samengaan met de twee andere fusiepartners. In het voorstel dat de schoolbesturen, in overleg met de Nederlandse Katholieke Schoolraad (NKSR), had opge steld, had geen van de drie part ners een meerderheid. Die stem verhouding is in het nieuwe voor stel dus niet veranderd, maar met de doorslaggevende stem voor de katholieke voorzitter is nu ook de bisschop gerustgesteld. En kon het licht dinsdag op groen wor den gezet. De bestuursfusie is volgens algemeen directeur Yvonne Raaij makers vooral van belang voor de financiële positie en het werkge legenheidsbeleid van de basis scholen. Een grote organisatie kan bijvoorbeeld scherpere prijzen bedingen bij dienstverleners en leveranciers. De personeelsleden gaan met ingang van 1 april allemaal bij één werkgever aan de slag. Onderwijs kundig en op de scholen zelf ver andert er weinig tot niets, wel komt er een nieuw logo en een nieuwe huisstijl. Iedere school kan zijn eigen beleid blijven voe ren. Afgesproken is ook dat leer krachten, als ze dat niet willen, niet verplicht zijn om bij een school van een andere zuil te gaan werken. In totaal gaat het om vier honderd personeelsleden en circa 4000 leerlingen. Voor levering kwaliteits tegen prijzen bouw en agra Brand- en beveiliging van werk scherpe in woning- utiliteitsbouw rische sector. inbraak- 24-uurs service ELEKTROTECHNISCH INSTALLATIEBUREAU VLOETWEG 4 5815 AR MERSELO-VENRAY TELEFOONUMMER I FAXNUMMER: 0478-569662 VOOR SPOEDGEVALLEN 06-52315244 an Houben na acht jaar uit de Staten II S .\a een periode van acht jaar terlaat Jan Houben uit Yssel- iteyn de Provinciale Staten. 'Om plaats te maken voor ong bloed", zegt hij zelf. Hou ten kijkt terug op die twee keer vier jaar, zoals hij dat zelf ïoemt. Twee keer vier jaar, omdat hij Ie eerste vier jaar beschouwt als ««'ten soort overgangsperiode. Als roormalig zelfstandig onderne- QUa oer die zijn bedrijf over had lerrj jedaan aan zijn kinderen, zat hij log in een overgangsproces. "Het nruilen van actief ondernemen laar politiek is een enorme >mschakeling" aldus Jan Houben. Jarenlang heb ik tijd gestoken in mijn eigen bedrijf. In de politiek geef je tijd. Daar speelt inspraak een belangrijkere rol en in de dis cussies wordt veel herkauwd. Dat leidt tot een moeilijkere besluit vorming. Toen ik nog onderne mer was. nam ik die besluiten en delegeerde die Ik heb in de loop der jaren dit kunnen accepteren en waarderen maar ik heb wel een aantal broeken versleten van het schuiven...." Houben is van mening dat er in de politiek te veel over details wordt gepraat. "Ook bij dc provin cie. Binnen de gemeente kan ik me daar nog wel iets meer bij voorstellen maar provinciaal moet er eigenlijk op hoofdlijnen gedis cussieerd worden. Als Statenle den moeten wij het bestuur con troleren, zeker niet afbreken" stelt Houben. Op de vraag wat zijn persoonlij ke bijdrage in de Staten is geweest, antwoordt hij afwijzend. "Ik wil geen punten aanwijzen waar ik me sterk voor heb gemaakt. Een politici die alleen acteert is niet goed bezig. Politiek bedrijf je niet alleen. Het gaat daarbij om teamwork. Teamwork binnen de eigen partij maar zeker met andere fracties. Dat is het politieke spel. Alleen zo kun je een breed draagvlak krijgen voor bepaalde voorstellen" aldus Hou ben. Een voorbeeld daarvan noemt Houben het belang van de regio Noord-Limburg, welke de fracties overstijgt. "Het is dan ook heel belangrijk dat veel kandidaten uit de regio in de Staten zitten. Hou ben ziet in zijn CDA-opvolger uit Venray (Jan Loonen, red.) een krachtige kandidaat die de belan gen van de regio goed zal verdedi gen. Dat is volgens hem ook nodig want Maastricht ligt voor Noord-Limburg af en toe ver weg. "In het verleden was dat erger maar nu we een gedeputeerde uit deze regio hebben is er ook meer aandacht voor Noord-Limburg. Maar het blijft wel zo dat tweeder de van de Limburgers onder Roer mond wonen." Houben kijkt tevreden terug. Als statenlid heeft hij in de com missie Ruimte en Groen en de commissie Milieu en Agrarische Zaken gezeten. "Het enige wat eigenlijk nog veranderd zou moe ten worden is dat er binnen de staten ook via volmacht gestemd zou kunnen worden. Ik moest in feite altijd aanwezig zijn, ook wanneer er zaken aan de orde waren die niet tot mijn taakgebied behoorden. Die tijd zou door een statenlid anders besteed kunnen worden. Kiezers mogen wel een volmacht geven aan een andere kiezer." De bijna 70-jarige Ysselsteyner gaat het vanaf nu rustig aan doen. Als adviseur van de peuterspeel zaal in Ysselstevn. bestuurslid van het oprichtignsbestuur van de Hospice heeft hij enkele hobby's. Daarnaast kan hij nu veel tijd ste ken in zijn privémuseum De Peel- streek, waar jaarlijks toch meer dan 1000 bezoekers komen. Forse kritiek op wethouder Heidens De oppositiepartijen vielen Ijdens de raadsvergadering er het college heen. Vooral 'ethouder Heidens (CDA) stevige kritiek. WD en 'menwerking waren er ver- )lgen over dat het college het tos pand Kemp weg 166 heeft ver kocht. Zonder de raad daarvan ■iatï in te lichten. Terwijl in juni 2000 een raadsmeerderheid van CDA, fractie Van de Vorle Samenwerking de verkoop ran het woonhuis aan de fami lie Wismans tegenhield. "Ik heb het per toeval ontdekt oen ik de notulen van de college- fci?adcring las. Anders had ik het liet eens geweten", zei een ver aasde John Oosterbeek (WD). !iffi ^usser (Samenwerking) was w Veneens verbijsterd toen hij het ollegebesluit vernam. Busser fteg dinsdag een intcrpellatiede- dn*rai :Un waardoor het onderwerp v w °P de raadsagenda verscheen, leidt! In oktober 1999 haalde het col- in cge de verkoop van Kempweg '66 nog van de agenda af na een 'reed verzet in de gemeenteraad. juni 2000 keerde het terug in raadsvergadering en toen werd verkoop weggestemd. "De 'd heeft toen duidelijke argu- lenten genoemd. Hel gebied aan 'c Kempweg is een recreatie- en tiltegebied. De wethouders 'dessen, Heidens en Emonts varen er toen bij. Zij wisten van kaders die de raad toen gesteld ^ft", aldus Ike Busser, die sprak an een politieke doodzonde. De I" Oppositie kreeg vooraf steun uit H onverwachte hoek. Oud-raaclslid rlenri van de Ven (CDA) zat op dc c« publieke tribune en wilde gebruik van het spreekrecht. Dat werd hem aanvankelijk gewei gerd door burgemeester Waals omdat het interpellatiedebat niet geagendeerd was. Op voorspraak van Ike Busser werd een uitzonde ring gemaakt. Van de Ven was destijds woordvoerder van het CDA in de kwestie Kempweg 166. Hij haalde hard uit naar zijn partijgenoot Lei Heidens. "Ik voel me geschoffeerd", zei een boze Van de Ven, die namens het CDA nog commissielid is van Stedelijke Ontwikkeling. "In januari heeft wethouder Heidens dit tijdens een CDA-fractiebijeenkomst gemeld. Hij heeft er niet bijge zegd dat het al twee keer eerder in de raad is geweest en dat het CDA toen heeft tegengestemd. Dit is laakbaar." Het argument was destijds dat de gemeente geen enclave in een groot gebied moest verkopen. Van de Ven vond het nieuwe argument dat door de penibele financiële situ atie verkoop dringend gewenst is, niet relevant. Volgens de CDA'er is de verkoopprijs van 1Ó5.000 euro veel te laag. "Hoezo een financieel probleem? De gemeen te vraagt 50.000 euro te weinig. Dit argument snijdt dus geen hout. Het getuigt van arrogantie door hierin de raad niet te ken nen. Het draagt ook niet bij tot de geloofwaardigheid van de poli tiek", zo besloot Van de Ven zijn betoog. Heidens, wethouder van Midde len, verdedigde zich dat dé gemeente bezig is niet-strategi- sche panden te verkopen. Dit is vooral ingegeven door de finan ciële situatie. "Mijn inschatting was dat het niet nodig was de raad hier vooraf bij te betrekken", zei Heidens. De CDA-wethouder vond 165.000 euro 'een redelijke prijs' gezien de slechte staat van de woning en de onderhoudskos ten die de familie Wismans al heeft gemaakt. "We dachten dat verkoop niet tot discussie zou lei den. Maar achteraf was het beter geweest dit wel eerst met de raad te bespreken", zo keerde Heidens op zijn schreden terug. Toon Loonen (CDA) zei dat het college wist dat de raad tegen ver koop was. Maar het CDA wilde er geen halszaak van maken. Ver koop van eigendommen is immers gemandateerd aan het college en er zijn geen plannen voor het gebied aan de Kemp weg. "Bovendien moeten er door de financiële toestand harde keu zes gemaakt worden", aldus Loonen. Bert Linskens (PvdA) had er nog minder moeite mee. Want de PvdA was altijd al een voor stander van verkoop. "Een politie ke doodzonde gaat ons te ver", zei Linskens. Gerrit Lemmens (fractie Van de Vorle) wildé evenmin dwarsliggen, alhoewel zijn partij destijds tegen was. "Het is een zonde maar geen doodzonde", zei Lemmens. "Gaat heen cn zondigt niet meer", voegde hij Heidens toe. Daarmee stond de oppositie alleen. John Oosterbeek (WD) nam het Heidens hoogst kwalijk 'dat hij ons willens en wetens niet van informatie heeft voor zien'. "Dit is kwalijk. Ik noem het geen dagelijkse zonde want het zit dichter bij een doodzonde." Ike Busser liet een motie van wan trouwen achterwege omdat Hei dens achteraf zijn fout erkende. "Maar het is wel een stevige waar schuwing aan het college." De Stichting Speeltuin Ven ray is na veel wikken en wegen van mening dat de realisatie van een grote speel tuin in het gebied Vlakwater niet mogelijk is. De toegewe zen locatie, de voormalige fietscrossbaan aan de Harde- weg, biedt volgens de stichting onvoldoende garanties voor een gezonde exploitatie. De Stichting Speeltuin Venray, die in 1994 werd opgericht door enkele ontevreden ouders die vonden dat in Venray te weinig speelgelegenheden waren voor kinderen, heeft de gemeente Ven ray inmiddels laten weten met haar werkzaamheden te stoppen. Diverse locaties in het gebied Vlakwater zijn in de afgelopen negen jaar in beeld geweest. In eerste instantie werd voor zo'n speeltuin door het college van B en W het oude zwembad als loca tie aangewezen, later de parkeer plaats vlak naast de voormalige locatie van het zwembad. Twee jaar geleden werd bij de gemeen te een globaal ontwerp ingediend voor een speeltuin van twee hec tare, maar omwonenden en de stichting Odapark maakten tegen deze plannen bezwaar bij de gemeente. De stichting en de gemeente achtten het daarom beter om naar een andere locatie te zoekèn. Door dc gemeente werd hierop het terrein van de voormalige fietscrossbaan aan de Hardeweg aangewezen. Daarnaast werd een beperkte bijdrage in de aanlegkos- ten in het vooruitzicht gesteld. De Stichting Speeltuin Venray ziet echter geen brood in de plek aan de Hardeweg, omdat deze locatie onvoldoende garanties biedt voor een gezonde exploita tie en te ver van de kinderrijke wijken van Venray ligt. Daarnaast wordt de gemeentelijke bijdrage in de aanleg als te laag beoordeeld en is een toezegging voor spon soring ingetrokken. De stichting heeft haar standpunt aan de gemeente medegedeeld. De gemeente Venray vindt het jam mer dat de stichting dit besluit heeft genomen, maar erkent ook begrip voor dit standpunt te heb ben en spreekt haar grote waarde ring uit voor de jarenlange inspan ningen. Ze laat echter ook weten niet zelf het initiatief te nemen voor de realisatie van een boven wijkse speeltuin in Venray. Een lang gekoesterde wens van veel Venrayse kinderen wordt hier door voorlopig niet vervuld. Raadsbrede steun voor gezamenlijke motie CDA/VVD De Venrayse gemeenteraad wil dat racecircuit De Peel op haar huidige plek blijft. CDA en WD kwamen in de raads vergadering ieder met een eigen motie. Die bleken zo op elkaar te lijken dat de woord voerders Rein Dupont (CDA) en René Francken (WD) ze samensmeedden tot één nieu we. De complete raad schaar de zich achter de gezamenlijke motie waarin het college wordt opgedragen alles in het werk te stellen het circuit op de huidige locatie te legalise- Burgemeester Waals zei dat het college zich gebonden voelt aan de afspraken die op 16 april 2002 zijn gemaakt. Op die dag besloten rijk. provincie en de gemeente Venray dat het illegale racecircuit binnen drie jaar moet zijn verdwe nen en dat naar een alternatieve locatie wordt gezocht. Waals kon daarom niet méér toezeggen dan dat het college de motie 'zal mee nemen in de gesprekken'. Sinds Harrie Maessen medio januari zijn initiatief voor het Indycarcircuit terugtrok is de ver plaatsing van De Peel naar De Blakt van de baan. De illegale sta tus van het racecircuit in Yssel- steyn kwam aan het licht tijdens het onderzoek van de VROM- inspectie naar aanleiding van het bouwdebacle in Merselo. Het cir cuit ligt er al bijna dertig jaar zon der de vereiste vergunningen. Rein Dupont (CDA) voerde aan dat een ruime meerderheid van de Venrayse bevolking geen bezwaren heeft tegen de huidige ligging in de EHS (Ecologische Hoofd Structuur). Het verlies aan natuur moet elders gecompen seerd worden, vindt het CDA. De WD oordeelt dat het circuit wei nig overlast veroorzaakt en moet kunnen gaan voldoen aan de wet telijke eisen. René Francken vroeg aandacht voor de gebrui kers van het racecircuit. "Ze kun nen niet weg en ze kunnen er niet blijven." Victorine Derks (fractie Van de Vorle) vond ook dat De Peel niet op een bedrijventerrein thuishoort. "Het moet worden ingepast binnen de geluidscon touren van de luchtmachtbasis en de Middenpeelweg." Het college wil van De Blakt een hoogwaardige bedrijvenpark maken waarin ook ruimte is voor de automotive industrie. Maar een autosport en testcenter, zoals Maessen dat wilde, past er vol gens B en W niet in. WD'er Francken vond dit tegenstrijdig. "Het ontbreken van een testcen ter is een handicap voor het suc cesvol aantrekken van automotive industrie. Want er moet ook getest kunnen worden." Ike Busser (Samenwerking) waarschuwde voor de eenzijdige Venrayse economie. "Die leunt op de agrarische sector en enkele grote bedrijven. We moeten de risico's spreiden. Het doet zeer dat er geen multifunctioneel auto sport en testcenter komt. Dit had een forse spin-off gegeven." De onrust rond de komst van de Indycarbaan houdt de politie ke gemoederen nog steeds bezig. Bert Linskens (PvdA) vond dat de gemeente ook heeft bijgedragen aan het ontstane klimaat waar door Maessen zo onder druk kwam te staan dat hij het bijltje erbij neergooide. Linskens veroor deelde de gemeente dat er geen actieve communicatie gevoerd is. Dit zou pas worden ingezet na een positief raadsbesluit op 28 januari. "De communicatie was helemaal gericht op het positief kleuren van een ja-besluit. Onder communicatie verstaan wij toch heel iets anders." Rein Dupont (CDA) pleitte nu voor een zo vroeg mogelijke com municatie en het instellen van een klankbordgroep voor de ontwik keling van De Blakt. Ike Busser gat wethouder Ruy- ten 'een forse onvoldoende' van wege de gebrekkige communica tie. "Want dit had de druk op Maessen kunnen verhinderen. Ruyten mag projecten van deze omvang niet meer begeleiden", Burgemeester Waals is door de Nederlandse Vereniging in Nice uitgenodigd om op 5 mei in de Zuifdranse badplaats een inleiding te komen houden over de jaarlijkse dodenher denking. Het college van B en W heeft dinsdag ingestemd met de trip, alhoewel die niet geheel aan de criteria voor buitenlandse dienstreizen vol doet. Van een direct gemeentelijk belang voor Venray is niet zozeer sprake, behalve dan dat het bezoek Venray op de kaart zet bij de Nederlandse Vereniging in Zuid-Frankrijk. 'Maar het is een feit. dat Venray een betekenisvol le rol speelt op het gebied van de (nationale) dodenherdenking van wege de ligging van de Duitse begraafplaats in Venray. Dan is het begrijpelijk, dat de burge meester van Venray voor een der gelijke inleiding wordt gevraagd: weigering van een dergelijk ver zoek is niet in het gemeentelijk belang', aldus de gemeente. De reis- en verblijfskosten worden geheel gedragen door de Neder landse Vereniging: een gemeente lijke bijdrage wordt niet gevraagd. In de nacht van maandag op dinsdag is een 50-jarige man uit Over- loon bekeurd. Hij reed met een auto terwijl hij te veel-had gedronken. De man kreeg een rijverbod van twee uur en een boete van 190 euro. Hij werd op de Heihoekseweg in Vierlingsbeek gecontroleerd. In Venray, Horst a/d Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum worden op 6, 7 en 8 maart 7000 enquêteformulieren ver spreid. Deze vorm van onder zoek is nieuw voor de regio en dient als nulmeting en toe komstige basis voor het Regio naal Volkshuisvestingsplan 2002 t/m 2005. De gemeenten verwachten inzicht te krijgen in de beleving van de inwoners omtrent de hui dige woonsituatie, woningbehoef ten en woonwensen. Voor de gemeente Venray geldt dat 2000 formulieren verspreid worden onder een zeer brede groep inwo ners. Zowel gezinnen, alleen staanden, ouderen en jongeren vanaf 18 jaar die nog bij hun ouders wonen ontvangen de enquête. De gemeenten hebben tot het onderzoek besloten omdat zij behoefte hebben aan ruime informatie om hun woningbouw programma's voor de periode 2002-2005 samen te stellen. Met dit gezamenlijke onderzoek ver wachten zij dit inzicht in woon wensen en woningbehoeften te krijgen. De schriftelijke enquête, het middel dat hierbij wordt inge zet. mag zowel ondertekend als anoniem worden ingevuld. De kosten voor het onderzoek bedra gen ca. 35.000 euro, te verdelen over de vier gemeenten. Ervaring in andere regio's heeft geleerd dat de wijze van enquête ren en inzamelen de respons aan zienlijk verhoogd. Anderzijds is het ook een beperking van de kosten. Wanneer een call-center of extern bureau zou worden ingezet zouden de kosten bedui dend hoger uitvallen. In overleg is besloten de formulieren persoon lijk op te laten halen door de Commissie Ouderenhuisvesting en de dorpsraden. Zowel de com missie als de dorpsraden gaan in de periode van 17 tot 31 maart op pad om zoveel mogelijk ingevulde enquêtes op te halen. De bekend heid van de inzamelaars speelt daarbij een belangrijke rol. De mensen die langskomen hebben overigens een verklaring van de gemeente Venray bij zich waarin staat dat zij gemachtigd zijn tot het inzamelen van de formulie- oordeelde Busser die de afwezig heid van burgemeester Waals aan de kaak stelde op de bewuste vrij dag 17 januari toen Maessen zich terugtrok. "De burgemeester heb ben we toen node gemist. Want de loco (Driessen, red.) legt blijk baar te weinig gewicht en overtui gingskracht in de schaal." Busser hekelde ook de vreemde situatie dat alleen de oppositiepar tijen WD en Samenwerking voor het collegevoorstel over het Indy- carcuit waren. De PvdA was tegen terwijl CDA en fractie Van de Vorle verdeeld waren maar in meerderheid tégen waren. "Laat u het college opnieuw vallen bij zo'n groot project", vroeg hij aan de coalitiepartijen. "Met dank aan Maessen is het college ontsnapt aan een vertrouwenskwestie." Na een schorsing nam Waals afstand van de woorden van Bus ser. "Ik heb me gestoord aan zijn opmerkingen over de rol van qe loco-burgemeester. Er is die dag telefonisch overleg met mij geweest. Ik heb vertrouwen in mijn vervanging", stelde Waals. Wethouder Ruyten (fractie Van de Vorle) verweet ondernemer Maessen dat hij, in tegenstelling tot de gemeente, wel naar buiten is getreden. "We wilden pas na 28 januari interactief gaan communi ceren omdat er niet eerder zeker heid was. Er waren nog teveel onbeantwoorde vragen. Ik had lie ver gezien dat ook Maessen zich tot die tijd had stilgehouden Omdat hij dat niet deed is de tem peratuur zo hoog opgelopen Maar we kunnen hem dat niet ver bieden", aldus Ruyten die Busser niet kon overtuigen. "Ruyten legt nu de schuld bij Maessen neer die in het gat gesprongen is wat hij liet." Ruyten zei 'zijn eerste onvol doende' onterecht te vinden. Hij kon niet garanderen dat De Peel op de huidige plek kan blijven. "We zijn formeel gebonden aan de afspraken met provincie én rijk. We zullen met hen moeten overleggen en dat gebeurt ndg binnen een maand." Wethouder Heidens (CDA) zpi een 'verbreding van het econo misch profiel ontzettend belang rijk te vinden'. Automotive indus trie is volgens hem welkom maar dan vooral op het gebied van onderzoek en ontwikkeling. "Of daar testfaciliteiten bijhoren moe ten we dan opnieuw beoordelen." Op de vraag van Francken (VVD) om de kennis van Maessen te gebruiken bij de ontwikkeling van De Blakt antwoordde Heidens dat Maessen 'een partner kan zijn maar de gemeente neemt het ini tiatief PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 58Ö0 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.n] Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. advertenüe@vandenmunckhof.nJ Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag'avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0428-582872 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,- (postcode 58 30.- (overige binnenland) i

Peel en Maas | 2003 | | pagina 3