"Onze wagen is nog mooier en groter dan vorig jaar" Jeugdcarnaval gered, maar voor hoelang? Harold Sf LENSSEN Meerlo-Wanssunj 'Spaar het woud, koop FSC-hout' Zilvervos voor Pierre Theulen Sluiting kinderzwembad dreigt J €18, (0478) 539020 SX'aak Wanssum Gemeentehuis gesloten met carnaval Service rubriek OJC Merlin oo PEEL EN MAAS Donderdag 27 februari 2003 - Pagj Swolgense vriendengroep al maanden in de ban van carnaval Een nieuw likje verf hier, een ander plankje daar: in de week voor carnaval zetten dui zenden wagenbouwers in het zuiden van ons land de laatste puntjes op de i. De laatste loodjes, na maan den van afzien en zwoegen, van timmeren en zagen, van afbreken en weer opbouwen. Om op die wijze de carnavals vierders ook dit jaar weer te verrassen met een fraaie praalwagen. Dit beeld komt veel vriendengroepen, vereni gingen en buurten die met hun wagen aan een bonte stoet deelnemen zeker bekend voor. Ook vriendengroep 'Nie Mer Te Redde' uit Swolgen was deze wqek nog druk in de weer in een oude loods in het dorp. De redactie nam een kijkje achter de schermen. Het kratje bier staat onder handbereik, maar echt veel aan dacht voor het gerstenat hebben de fanatieke wagenbouwers uit Swolgen om een uur of acht (nog) niet. Het is immers al dinsdag avond en over een paar dagen moet hun praalwagen weer piek fijn in orde zijn. En dus moet er gewerkt worden. Geen geouwe hoer, maar de handen uit de mou wen! Kosten noch moeite zijn ook dit jaar weer door de hechte vriendengroep gespaard om het publiek te laten genieten van een mooie groep mét een perfecte carnavalswagen. "Nie Mer Te Redde' doet tijdens de dolle dagen mee aan twee optochten: in Horst en Swolgen. Want het prijzengeld bij de Bok ken in Swolgen is weliswaar mooi meegenomen, maar niet genoeg om helemaal uit de kosten te komen. Een beetje carnavalswa gen kost immers geld, bakken met geld. Aan materialen, zoals plan ken, spijkers, pluggen en verf bij voorbeeld. Daarbij gaan de vrien den met carnaval ook nog eens op stap in een gloednieuwe carna valsoutfit en lusten ze natuurlijk j wel een biertje. Of liever nog: meerdere biertjes! Tel maar neer die eurootjes! Het start- en wdliplit ook prij zengeld dat de groep voor haar deelname aan de optocht in Horst ontvangt, is dus hard nodig om de 'carnavalsbegroting' enigszins rond te krijgen. Vorig jaar pro beerden ze de praalwagen nog te verkopen, maar dat lukte toen niet. Het onderwerp is ook dit keer weer zo gekozen dat de wagen qua thema in meerdere optochten in de regio past. Vorig jaar wonnen de vrienden de twee de prijs in Horst en de eerste in Swolgen. THEMA GEHEIM Bart Aerts, Dennis Christians, Harald Beurskens en Peter Geurts kijken net als de overige leden van de vriendengroep al weken of eigenlijk al maanden uit naar de carnavalsdagen. Lekker ouwehoe ren, onder een genot van een hapje en een drankje en even los komen van de dagelijkse beslom meringen. Want carnaval zit de vrienden nu eenmaal in het bloed en tijdens deze dagen gaan ze dan ook helemaal 'los'. In oktober al kwam de vrien dengroep, die bestaat uit twintig mannen en tien vrouwen in de leeftijd van 17 tot en met 29 jaar, voor het eerst bijeen om over het thema voor de praalwagen 2003 te praten, zegt Bart Aerts. "En begin november zijn we volop gestart met de voorbereidingen. Een harde kern van vijf man is de afgelopen maanden bijna weke lijks vier dagen aan het bouwen geweest in een oude stal van een gepensioneerde boer in Swolgen. Daarbij zijn enkele bouwvakkers, die kunnen tijdens het vorstverlet ook overdag aan de wagen wer ken. Ja, volgens ons wordt de wagen dit jaar nog mooier en gro ter dan vorig jaar." Het thema wil het viertal echter nog niet verklappen. Dat is en blijft een goed bewaard geheim tot zondag, als de vriendengroep met haar wagen te bewonderen is in de optocht van Horst. "We kie zen altijd voor een regionaal onderwerp, zodat we ook aan de optocht van Horst kunnen mee doen. Dit wordt het derde jaar dat we in Horst aan de start staan, 's Maandags doen we mee aan de optocht in Swolgen, dan rijden we enkele rondjes door het dorp, zegt Harald Beurskens. Dit jaar presenteert 'Nie Mer.Te Redde' een wagen van circa 16,5 meter lang, 5,5 meter hoog en 3,5 meter breed, wederom met tal van bewegende onderdelen en speciale rookeffecten. Aan materi aalkosten was de vriendengroep dit jaar 2200 euro kwijt en aan bier, fris, koffie en drop nog eens 270 euro. In totaal werden door de vrienden zo'n 25 kratten bier geleegd. De wagen wordt door zijn omvang in onderdelen gebouwd, wat ook eenvoudiger is voor het vervoer van en naar de optocht in Horst. Enkele onderdelen die te groot of te hoog zijn, worden zon dag op een aparte vrachtwagen geladen en ter plaatse met behulp van een kraan op de wagen geplaatst. Carnavalsverenigingen en/of andere belangstellenden die de wagen van 'Nie Mer Te Redde' willen kopen, kunnen via de web site http://www.go.to/nmtr con tact opnemen met de vrienden groep. 'De rek is eruit, ook kleine kernen en dorpen kampen met tekort aan vrijwilligers' Het jeugdcarnaval in Blit- terswijck is gered. Een nood kreet in het dorpsblad leverde ter elfder ure net genoeg vrij willigers op om 't Honk te kunnen bemannen tijdens de carnavalsdagen. Maar hoelang gaat dat nog goed? Toon van Heesch, coördina tor jeugdcarnaval in Blitters- wijck, heeft er een hard hoofd in. "Het kost steeds meer moeite om vrijwilligers te wer ven. Het zag er dit jaar lang naar uit dat we het jeugdcar naval moesten afblazen. Gelukkig hoeven we dat niet te doen. Maar de rek is eruit. Want of we volgend jaar nog genoeg vrijwilligers krijgen?" De Blitterswijckse jeugd viert carnaval in het eigen dorp. En daar is het 'Roeken- land' trots op. 't Honk is hét ontmoetingscentrum voor de jeugd. Toen begin jaren tach tig 't Honk werd uitgebreid met een 'zaal', kwamen er mogelijkheden om voor de jeugd activiteiten te organise- KEUKENINRICHTING advies aan huis, ook 's avonds Showroombezoek Stayerhofweg 2b ren tijdens carnaval. Onder aanvoering van onder meer de jeugdleiders van BW, ouder vereniging en carnavalsver eniging werd een programma voor de jeugd tot 14 jaar ('s middags) en de jongeren tot 17 jaar ('s avonds) ingekleurd. NOODKREET Het initiatief werd met veel enthousiasme omarmd door de jeugd en hun ouders. Er was wel één voorwaarde: de ouders moes ten samen met leiders en jeugd verenigingen toezicht houden. Dat ging lang goed. Maar de laat ste jaren 'verdampte' de animo van ouders om een middag of avond mee te helpen. Dit jaar was de nood zo hoog, dat Toon van Heesch de noodklok luidde. In het dorpsblad spiegelde hij Blitterswijck een gemeen schap zonder jeugdcarnaval voor. "En dat was beslist niet overtrok ken. Er waren te weinig ouders om het jeugdcarnaval te kunnen organiseren, Terwijl wij van de ouders toch niet teveel vragen: een middag of avond toezicht houden. Ruim twee uur toezicht per dagdeel. Dat moet toch luk ken, lijkt me. Vandaar dat ik naar het laatste redmiddel greep om het jeugdcarnaval te redden: een oproep in het dorpsblad." De noodkreet bleef niet onop gemerkt. Aan de vooravond van het carnavalsfeest heeft Toon van Heesch de bezetting nagenoeg rond. "Veertig ouders hebben we nodig, dat lukt net." VRIJWILLIGERSWERK Dit jaar dus jeugdcarnaval in Blitterswijck. Maar hoelang gaat dat nog goed, vraagt Van Heesch zich hardop af. "Ook in kleine kernen en dorpen als Blitterswij ck doet zich het gemis aan vrijwil ligers voelen. Mensen hebben steeds meer te doen, moeten wer ken tijdens carnaval, gaan op vakantie, hebben het druk en wil len in hun vrije tijd zo min moge lijk verplichtingen. Dat is uiter aard hun vrije keuze. Maar het houdt wel in dat sommige activi teiten, die steunen op vrijwilli gerswerk, in het gedrang komen. En werken met betaalde krach ten, dat lukt niet want daar heb ben wij eenvoudigweg de finan ciële middelen niet voor. Het is of met vrijwilligers werken, of de activiteit afblazen. Ik hoop dat de ouders die nu meehelpen zelf beleven hoe leuk het jeugdcarna val in 't Honk is en dat geen jeugd carnaval een gemis voor Blitters wijck is. En dat ik volgend jaar geen noodkreet hoef te slaken om de vrijwilligers bijeen te krijgen." Eindstraat 12, tel. Burgemeester Hahn krijgt nieuwe voorzittershamer Burgemeester Hahn van de gemeente Meerlo-Wanssum ontvangt op woensdag 26 maart om 14.00 uur als start van de FSC-campagne van het Wereld Natuur Fonds (WNF) een nieuwe houten voorzit tershamer. Centraal in deze campagne, die duurt tot en met 30 april, staat het belang van de keuze voor hout(producten) met het FSC-keurmerk. Net als burgemeester Hahn ont vangen die dag ook alle andere 495 burgervaders van Nederland zo'n FSC-voorzittershamer. 'Wij bieden de hamer aan, in de hoop dat de bestuurscolleges daarmee goede besluiten nemen voor een duurzame toekomst voor de bur gers en de volgende generaties in hun gemeenten", laat voorlichter Van Woudenberg van het Wereld Natuur Fonds weten. "Onze oproep aan de gemeenten is: 'Spaar het woud, gebruik FSC- hout' en stel FSC als norm voor houthergebruik in uw gemeente lijke projecten." Tijdens de nationale FSC-cam- pagne Spaar het woud, koop FSC- hout' maken bijna dertig bedrij ven zich sterk voor het FSC-keurmerk. De bedrijven zijn samen goed voor meer dan 1500 warenhuizen, doe-het-zelf winkels en tuincentra verspreid over heel Nederland. In al die zaken kan de consument terecht voor houtpro ducten met het FSC-keurmerk. Er zijn honderden FSC-houtproduc- ten, variërend van FSC-multiplex, boekenplanken, deuren en vloe ren tot tuinmeubelen, vlonders en FSC-schuttingen. KEURMERK Het FSC-keurmerk is het enige keurmerk dat echt garandeert dat hout echt uit goed beheerde bos sen komt. Zoals bekend verdwijnt er jaarlijks heel veel bos in de wereld: gemiddeld 150.000 vier kante kilometer natuurlijk bos per jaar. Dat is bijna vier keer Neder land. Daar bovenop komt nog eens de verwoesting van bossen door schadelijke bosbouwpraktij- ken. Duurzaam bosbeheer volgens de maatstaven van de onafhanke lijke, internationale organisatie Forest Stewardship Council (FSC) kan de verdwijning en verwoes ting van bossen stoppen. Een FSC- bos blijft een gevarieerd bos. Commerciële houtproductie en zorg voor dieren- en plantenleven gaan in een FSC-bos hand in hand. Hout uit een dergelijk goed beheerd bos is herkenbaar aan het FSC-keurmerk. Met de verkoop van houtpro ducten met het FSC-keurmerk, nemen de bedrijven hun maat schappelijke verantwoordelijk heid. Door deze producten te kopen helpt ook de consument persoonlijk mee de bossen in de wereld te redden. Kinderzwembad De Broek- berg in Wanssum moet na twintig jaar wellicht zijn deu ren sluiten omdat het niet meer aan de moderne veilig heidseisen voldoet. Een gespe cialiseerd bedrijf gaat in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum onderzoe ken of openhouden van het zwembad haalbaar is. Van het buitenzwembad wordt zomers veel gebruik gemaakt, vooral door kinderen. Maat het bad, dat toch al aan een opknap beurt toe was, voldoet op veel punten niet meer aan de veilig heidseisen. Zo is bijvoorbeeld het waterzuiveringssysteem van De Brockberg niet meer van deze tijd en zorgen vrijwilligers voor het toezicht, terwijl dat eigenlijk moet gebeuren door professione le krachten. De gemeente onder zoekt nu wat er moet gebeuren en wat het kost om het zwembad wel aan de veiligheidseisen te laten voldoen. De uitkomsten van het onderzoek worden over enke le weken verwacht. Op carnavals maandag- en dinsdag is het gemeentehuis in Meerlo gesloten. Ook de medewerkers van de buiten dienst zijn vrij. Voor aangifte van geboorte en overlijden kunt u zonodig wel terecht. U kunt maandag- of dins dagmorgen een afspraak maken met de ambtenaar van de burgerlijke stand. De heer J. Haarhuis is daar voor telefonisch bereikbaar tussen 09.00 en 930 uur,.tele foonnummer: 581112. De Zilvervos, de hoogste onderscheiding van carnavals vereniging De Vöskes aan inwoners in Meerlo die zich op uitzonderlijke wijze inzet ten of hebben ingezet voor de Meerlose gemeenschap, is dit jaar uitgereikt aan oud-direc teur van de MAVO Maasdor pen in Meerlo: Pierre Theulen. De bij deze hoge onderschei ding behorende versierselen en oorkonde werden hem zaterdag avond uitgereikt tijdens de tradi tionele Meerlose Revue door prins. Thomas I en voorzitter Eric Vullings van De Vöskes. Deze onderscheiding reikt de carna valsvereniging uit op voordracht van de Zilvervoscommissie. De uit Midden-Limburg afkom stige Pierre Theulen begon'zijn carrière als onderwijzer van de lagere school en werd daarna directeur van MAVO Maasdorpen. Hij heeft ervoor gezorgd dat veel kinderen en jongeren uit Meerlo en omgeving een goed stuk ken nis en vorming hebben genoten. Op zijn MAVO was nog aandacht voor de individuele leerling. Naast zijn beroepsmatige bezigheden was en is Theulen als vrijwilliger op verschillende terreinen al vele jaren actief. Zo was hij gedurende twintig jaar penningmeester van het kerkbestuur en namens het kerkbestuur was hij ook lid van het schoolbestuur. Toen de link tussen kerk en school niet meer op bestuurlijk niveau was bleef hij nog jaren adviseur van het school bestuur. Hij is geen lid meer van het kerkbestuur, maar nog wel de administrator van de kerk en ook van het kerkelijk cluster Meerlo- Ticnray-Swolgen. Bovendien is hij lid van de kerkhof werkgroep. Samen met Bertus Poels zaliger heeft Pierre Theulen de ponyclub Rijdt met Beleid Meerlo en oms treken opgericht, hij was daarvan penningmeester en is dat geble ven tot de ponyclub enige jaren geleden opgegaan is in de Rijver- eniging 'Rijdt met Beleid'. Theu len was ook een enthousiaste medeorganisator van de jaarlijkse ponykampen. Namens het bestuur van de ponyvereniging was hij ook bestuurslid van het Gewest Limburg. Tenslotte is hij alweer 10 jaar voorzitter van het Rode Kruis afdeling Meerlo-Wans sum en Broekhuizen en was een kwart eeuw bestuurslid en voor zitter van het bestuur van de Boe renleenbank, later Rabobank. "U bent voor onze gemeenschap een onmisbare persoon", liet vorst Wilbert Coenders van De Vöskes weten. Verloskundigenpraktijk H: lel Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de \|u'' Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren. Almi: 'e makers, Marie-Therese var, Marlon Theunissen U kunt in alle gevallen beH tel.nr: 077-3981450 Voor het maken van afsjv iri kunt u het beste bellen op c' dag, woensdagmorgen of i le' dag. *Jl Huisartsenpraktijk Meerlo toor Janssenstraat 3,586 Meerlo. tel: 69136* Spoedgevallen: tel: 691 dens de uren dat de pra pend is. Artsen: J.F.H. van bergen, F.J.P. van Arenst* Spreekuren: uitsluitend afspraak Apotheek Maasdorpc BeatrLxstraat la, 5864 AG! mv' tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij va 17.30 uur. za van 10.00-12 en van 17.00 tot 18.00 uur 12.00-13 00 uur, spoedrec Apotheek Antoniusveld, Si straat 60d Venray, EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5! Cfn Blitterswijck, tel: 531? Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie lo-Wanssum, Constantijns 5864 BJ Meerlo, tel: 691"] 692626, e-mail: fysiomeert net.nl Psycholoog/ -therapu Mw A.G.M. van MieghenvS burg, Legert 15, 5866 CC. gen, tel: 692532, e-mail.: hem@worldonline.nl. Spro volgens afspraak. RIAGG RIAGG Noord-Limburg, H(i m ic tonn Arion' pd :rst 99, Postbus 242, 5900 AI' tel: 077-3550222. Geoptnï t/m vr8.30-17.30uur.il stichting zijn ondergebracl der- en jeugdzorg, volwas zorg, ouderenzorg, prevtt )e dienstverlening. Praktijk voor psychotherij bewustzijn, mw D. Van Ci? Aertsstraat 51, 5866 BGSï -46^2297. t01 tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-li Drie Decembersingel 48. 3165, 5902 RG Venio. R Klantenservice: bereikbaar kantooruren (inclusief lede nistratie), tel: 0773209? Rode Kruis: Nederlandse Rode Krc afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstrs 5864 CP Meerlo. tel: 691 Secretaris: C. Cruijsberg.1 van de Voortplein 7, Tienray, tel: 692039 Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5$ Meerlo, tel: 692231 Spret volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800 (dagelijks bereikbaar van tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdi 07^-3548888 Buro Slachtofferhulp Noo Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderi 5804 BV Venray, tel: 51' Advies- en Meldpunt Kina handeling. Postbus 219.* Venlo, tel: 07*"-38"58! CAD Noord-Limburg, veri zorg. tel: 077-35482Ö Ziekenvervoer: 077-357 Ongevallen: 112 id itai 10( Zaterdag 8 maart vindt de derde editie van Knokke om te Rokkuh plaats in OJC Merlin in Meerlo. Het mini-festival, inmiddels ook wel beter bekend als het kleine broertje van Merlinpop, stelt elk jaar nieuwe upcoming bands in de gelegenheid zichzelf in de pic ture te spelen. Via deze weg kun nen de deelnemende bands een felbegeerde plaats in de line-up van Merlinpop 2003 verkrijgen. Vorig jaar is gebleken uit het aan tal opgaves dat er veel interresse bestaat, vanuit regionale bands maar ook van bands buiten de regio, voor dit soort festivals. Mer lin opent zijn deuren vanaf 20.00 uur en is gevestigd op de Pesch- weg 1 te Meerlo. Voor meer spe cifieke informatie: www.listen.to/knokke of tele foonnummer: 0478-691769. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats:. Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsg van mijn bank- of girorekening af te halen. ri handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2003 | | pagina 10