bng II naar oude gemeentewerf? logboek De Waan: de kunst manifestatie opnieuw beleven Zachte lenzen itl ll Discotheken Langstraat willen meer afstand tot nieuwbouw Nieuwe districtschef politie Venray Statenlid Roling stelt vragen over VvGI-project SVOC'01 neemt kleedlokalen in gebruik KURSTJENS CONTACTLENZEN Bedrijfsinbraak Woningbouw in Veulen Pand Marktstraat 8 wordt opgeknapt Gewond Van een tuin een lusthof maken, daar komt meer bij kijken dan het planten van bloemen. Op basis van uw wensenpakket omzoomt Rien van Mierlo uw woning met een weelderige natuur, sierbestrating en tuindecoraties. Een aanwinst voor het leven, de meerwaarde van uw bezit nog niet meegerekend! ;sj VAN MIERLO p Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur 4 el mond; se weg 111 5 751 PH Deurne Tel. 0493 314593 HOOG DRAAGCOMFORT EN SNEL WENNEN VENRAV NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 550630 iCONTAct°ES«^usten'1 Tuinrenoyedie£«.cd bij ons verder dm kei (Meuren mei rood, geel ojblauw Pj JL EN MAAS «kwondovereniging komt 1 april op straat te staan jet wordt kort dag voor ■gil. Per 1 april 2003 wordt |huur van de sportzaal aan rijdingsweg beëindigd. Is nog steeds geen alterna- [gevonden waardoor de rondovereniging met 120 op straat dreigt te oen staan. lp vragen van Martin Wijnho- i (Samenwerking) kwam wet- om9 nier Emonts (PvdA) in de com ae Maatschappelijke Diensten j™ twee mogelijke locaties. De «e itmaligc gemeentewerf aan de 5 ciastraat is een serieuze optie, maast heeft de gemeente aan Vincent van Gogh Instituut faagd of er op het instituut- bsfcein tijdelijke huisvesting gevonden kan worden. "Het is een lastig probleem", erkende Emonts. "Want anders was het allang opgelost. We zijn er al enige tijd mee bezig en ik zal mijn uiterste best doen dat Tong II niet in de kou komt te staan." Maar de wethouder van sportzaken kon op aandringen van commissielid Wijnhoven geen garanties geven. "Want ik heb geen glazen bol. En al zou ik die wel een hebben, dan zou ik de oplossing nog niet kun nen zien." Een groot deel van de (jeugd)leden van Tong II was don derdag present bij de commissie vergadering. Bestuurslid Ruud Deenen hield een gloedvol betoog over het belang van de vereniging voor de Venrayse gemeenschap. Tong II biedt onderdak aan veel jeugd, allochto nen en gehandicapten. Naast breedtesport is er ook aandacht voor topsport met wereldkam pioen Ferry Greevink als visite kaartje. "Het lijkt wel een sprook je. Helaas lijkt dit sprookje ruw verstoord te worden", sprak Deenen die vreesde dat de vereni ging uit elkaar zal vallen als het straks niet meer over een eigen huis beschikt. Ruud Deenen maakte de politiek erop attent dat overal in Venray gymzalen wor den afgebroken voor projectont wikkeling. "Maar hebt u al ergens gezien dat er een nieuwe sportac commodatie gebouwd wordt? Meerdere verenigingen in Venray zitten dringend verlegen om ruim te." Tong II is al jaren met de gemeente in gesprek over de huis vesting. Sinds het vertrek in 1999 uit het MBO-college dat gesloopt werd voor nieuwbouw in het Franciscanerpark. Momenteel huurt de taekwondoclub een gymzaal van het Riagg die overdag gebruikt wordt door het DAC (Dag Activiteiten Centrum). Deze accommodatie, waarvan ook de boksclub en Bodywork gebruik maken, wordt binnenkort ges loopt voor de bouwplannen op het KTS-terrein. Lange tijd werd er gesproken over een vechtsportcentrum in Venray waar ook de twee judo clubs Erised en Judovereniging Venray hun intrek konden nemen. Dit zou komen bij een tij delijke sportaccommodatie naast sporthal De Wetteling. Door de slechte financiële situatie van de gemeente staat dit plan in de ijs kast. De exploitatie van een twee de hal bij De Wetteling kost jaar lijks 260.000 euro. Mathieu Emonts erkende het gebrek aan sportzalen zowel voor scholen als sportverenigingen. Volgens de PvdA-wethouder kan een tijdelijke sporthal er binnen een paar maanden staan. "Maar dit is afhankelijk van de beschikbare middelen. In de begroting is hier voor geen geld beschikbaar gesteld. Er wordt momenteel gezocht naar financiële ruimte", aldus Emonts. niek en kleurrijk boek is vanaf volgende week te koop jPlet formuleren van milieu- Inleid is een essentiële voor- m larde voor een leefbare ngeving waarin mensen willen wonen, werken recreëren. De gemeente tnray schetst in het ontwerp ülieubeleidsplan de koers en erkwijze die zij in de uitvoe- flg van haar milieubeleid de omende jaren wil volgen. De Urgers worden uitgenodigd "n visie te geven op het ont- "~rP milieubeleidsplan. Als basis voor de uitvoering van pr milieutaken maakt de i!ü meente gebruik van de aanwe lf wet- en regelgeving waaron- de Wet milieubeheer. In het "werp milieubeleidsplan brengt gemeente Venray naast de ver ste taken ook voor een aantal Kerpunien de ambities in beeld. komende vijf jaar wil de imeente de volgende spcerpun- P van de Venrayse milieukwali- verbeteren; duurzaam bou- duurzame energie L 11 (waaronder windenergie), lucht en water. In het ontwerp milieu beleidsplan worden de gewenste ontwikkelingen en een bijbeho rend actieplan geïntroduceerd. Zo gaan we Duurzaam bouwen nadrukkelijk betrekken zowel bij renovatie van bestaande locaties als bij het inrichten van uitbrei dingslocaties. Venray staat voor het ontwikkelen en beheren van de gebouwde omgeving met respect voor mens en milieu. Op het gebied van duurzame energie gaat Venray het terugdrin gen van het gebruik van fossiele brandstoffen en energiebesparen de maatregelen stimuleren bij bur gers en bedrijven. Met name in het landelijk gebied richt de gemeente zich op het stimuleren van windenergie. Om de ontwik kelingsmogelijkheden van de woonkernen van de kerkdorpen te verbeteren steken we in op een betere beheersing van de lucht kwaliteit en het intensiveren en voortzetten van het beleid om te streven naar het verminderen van de beperkingen van de stankregel geving. Als laatste vormt integraal waterbeheer een belangrijke ambitie. Hierbij richten we ons op het verminderen van het watergebruik, een goede ontwa tering en voldoende berging van afstromend water, het vasthou den van gebiedseigen water, het terugdringen van afvoerpieken en het afkoppelen van hemelwater. Aangezien Venray binnen zijn grondgebied verschillende func ties herbergt is in het plan een onderscheid gemaakt in wonen, werken, kerkdorpen en buitenge bied. Ieder gebied heeft een eigen uitstraling en een eigen karakter, waarbij de milieukwaliteit ver schilt. In het plan is een eerste aanzet gemaakt om het milieube leid toe te spitsen op de specifie ke gebieden. Zo zijn in nieuwe woonwijken duurzaam bouwen met het toepassen van zonnep anelen en afkoppeling hemelwa ter actueel. In het buitengebied ligt de nadruk op windenergie en antiverdrogingsmaatregelen. Het Actieplan ofwel uitvoe ringsprogramma vormt een over zicht van alle te ondernemen acties in de periode 2003 tot en met 2007. In navolging van de aanbevelingen van de VROM- inspectie (onderzoek naar uitvoe ring VROM-taken door de gemeente Venray in 2002) zal in de jaren 2003 en 2004 de nadruk liggen op het op adequaat niveau uitvoeren van de wettelijke milieutaken, zoals toezicht en handhaving, uitvoering geven aan het bouwstoffenbesluit en het opstellen van een afvalstoffen- plan. Nieuwe beleidsvorming komt in de volgende jaren uitgebreider aan bod. Jaarlijks wordt door de gemeente een Milieuprogramma opgesteld en gepubliceerd waarin onder andere de betreffende jaar schijf uit het milieubeleidsplan nader wordt uitgewerkt. Vervol gens vindt in het Milieujaarverslag de verantwoording van de uitvoe ring van de acties plaats. Het ontwerp milieubeleidsplan ligt van 20 februari tot en met 20 maart 2003 ter inzage in het gemeentehuis. Gedurende deze 4 weken kunnen schriftelijk of mondeling zienswijzen worden ingediend. Op basis van de ziens wijzen kunnen de inhoud van het plan en de prioritering binnen het plan worden bijgesteld, mits hier voldoende basis voor is. Uit een winkel aan de Passage is in de nacht van woensdag op don derdag ingebroken. Bij de inbraak is voor een nog onbekend geldbe drag aan kleding ontvreemd. Toegang tot het pand werd ver kregen door het forceren van enkele sloten. De kassa bleef bij de inbraak onaangeroerd. De buit bestond uit kleding. Donderdag 20 februari 2003 - Pagina 5 De eigenaar van discotheek Time legt zich niet neer bij de verkleining van de hindercir- kel tot dertig meter. Van Des- sel vindt dat de afstand tot de nieuwbouw in de Gouden Leeuw vijftig meter moet bedragen. Drie horecazaken, de discothe ken Time en Skihut en pizzeria Favoriet aan de Langstraat, belem meren de bouw van zo'n twintig woningen in de Gouden Leeuw. De gemeente heeft een oplossing gevonden waarin Van Dessel, eigenaar van Time, en zijn advo caat Ewalds zich niet kunnen vin den. Want de hindercirkel tot een rustige woonwijk behoort vijftig meter te zijn. De gemeente spreekt van een 'gemengd gebied' waardoor de afstand kan worden verkleind tot dertig meter. De discotheken moeten geluidsisolerende maatregelen nemen en hun ingangen dienen verplaatst te worden van de Gou den Leeuw naar de Langstraat. Tussen de horecazaken en de nieuwe woningen van de Gouden Leeuw is ruimte gemaakt voor kantoren of winkels. Die moeten gaan dienen als een soort geluids buffer. In het eerste plan moesten de tuinen van de grondgebonden woningen worden afgezet met een minimaal 2,5 meter hoge muur. Deze dichte gevel langs de horecapanden zou weer in strijd zijn met de regelgeving. Omdat er naast woningen nu ook commerciële functies komen stelt de gemeente de hindercirkel op dertig meter. Het bezwaar van Van Dessel werd dan ook afgewe zen. Vorige week woensdag in de commissie Stedelijke Ontwikke ling vond een hoorzitting plaats. Daarin pleitten Van Dessel en zijn advocaat Ewalds opnieuw voor een ruimere afstand. Zij vinden dat de Gouden Leeuw juist wel een rustige en verkeersluwe woonwijk wordt. "Het gaat om het bestaansrecht van deze onde- nemingen. De cirkel moet vijftig meter zijn", zei Ewalds. "De gemeente had ook vooraf met de betrokkenen overleg moeten ple gen." Het hoofd van de politie in Ede, R. Verheggen, wordt de nieuwe districtschef van Venray. Per 1 maart volgt hij de huidige dis trictschef M. Weiten op, die Hoofd Personeel en Organisatie wordt. De heer Verheggen maakt als districtschef Venray deel uit van het regionaal management team van de politie Limburg- Noord. Het district Venray bestaat uit de gemeenten Mook- en Mid delaar, Gennep, Bergen, Meerlo- Wanssum, Venray, Horst aan de Maas en Sevenum. In dit gebied zijn drie politiebureau" s, in Ven ray, Horst en Gennep. De heer Verheggen is 38 jaar en was de afgelopen vier jaar hoofd van de politie in Ede en tevens plaatsvervangend districtschef in het district West-Veluwe Vallei, onderdeel van de regio Gelder land Midden. Tussen 1993 en 1997 was hij vier jaar Unithoofd Zware Criminaliteit bij de Politie Gelderland Midden. Hij begon zijn carrière in 1988, na afronding van de Politie Academie, als toe gevoegd officier bij de Rijkspolitie in Apeldoorn/Flevoland en vervul de daarna nog functies bij de Gemeentepolitie in Apeldoorn en Arnhem. Tijdens zijn loopbaan rondde hij een studie Nederlands Recht af bij de Katholieke Univer siteit Nijmegen en volgt op dit moment een studie Bedrijfskunde aan diezelfde universiteit. De heer Verheggen wordt op 14 maart op het regiobureau in Venlo officieel geïnstalleerd als districtschef. Martinet Roling, Venrays statenlid van D66, maakt zich zorgen over de voortgang van het project 'Erbij halen, erbij houden'. In het kader van de vermaatschappelijking van de zorg werkt het Vincent van Gogh Instituut (VvGI) hierin samen met lokale en regionale instellingen. De provincie ondersteunt dit meerjarige project financieel. Roling heeft van het Cliëntenad viesbureau Noord- en Midden- Limburg vernomen dat het VvGI een belangrijk onderdeel eruit wil schrappen. Het gaat om het pro gramma 'den Kerkdijk'. Dit moet een ontmoetingsplek worden voor psychiatrisch gehandicapten Sportvereniging SVOC'01 neemt zondag 23 februari om 12.30 uur de gerenoveerde kleed lokalen op sportpark De Heesak ker in gebruik. Prins Arie d'n Urste van carnavalsvereniging De Schanseknuppels uit Castenray en prins Theo d'n viefde van De Spurriemök uit Oirlo geven de opening een officieel tintje. Met een prachtige 'Casele-Oeldere' openingshandeling ronden zij de eerste fase van de renovatie van het sportpark af. Na afloop van het officiële gedeelte is er Open Deur Dag. Vanaf 13.00 uur kan waar allerlei activiteiten georgani seerd worden zoals kunst, muziek, dagbesteding en ontmoe ting. In een brief aan gedeputeerde staten vraagt het D66-statenlid erop toe te zien dat 'Erbij halen, erbij houden' in zijn geheel wordt uitgevoerd. Er is niet alleen pro vinciale subsidie meegemoeid maar het project 'den Kerkdijk' vormt zo'n essentieel onderdeel dat het niet eruit mag verdwijnen, zo vindt Roling. "We verliezen dan een grote kans om een bijdra ge te leveren aan de vermaat schappelijking van de zorg. Juist omdat de cliëntenorganisaties dit project toejuichen en bij de opzet een belangrijke rol spelen." iedereen een kijkje komen nemen hoe het sportpark er na het vol tooien van het eerste gedeelte van de renovatie uit ziet. In de kantine hangen bovendien de nieuw- bouwtekening en renovatieplan 2 van het sportpark van de fusie club uit Oirlo en Castenray, die bestaat uit een korfbal- en een voetbalafdeling. In Veulen kan binnenkort weer jj gebouwd worden. Het college heeft besloten een woningbouw project te starten aan de straat j Voerleberg. Daar is nog een hoek vrij waar ruimte is voor zes bouw- 1 kavels. "Maar het kunnen er ook vijf of zeven worden", zegt wet- 1 houder Ruyten van Stedelijke Ont wikkeling. De gemeente wil zo snel moge lijk de bouwkavels uitgeven. Ruy- L ten vermoedt dat de bouw in het voorjaar van 2004 van start kan gaan. Twee jaar geleden kocht de gemeente een stankcirkel van het 1 varkensbedrijf van Spreeuwen- 1 berg weg middenin de dorpskern. Sindsdien zijn er weer bouwmo- 1 gelijkheden in Veulen. Het zwaar onderkomen karakte ristieke gebouw aan de Markstraat 8 wordt opgeknapt. De gemeente heeft offertes aangevraagd om het pand aan de voorkant opnieuw te schilderen. "En dat is ontzettend hard nodig", zei wethouder Ruy ten (fractie Van de Vorle) in de commissie Stedelijke Ontwikke ling. De gemeente heeft het gebouw, dat veel lijkt op het oude station van Venray, verhuurd aan Synthese die er de vrijwilligers- centrale in heeft ondergebracht. "In de huidige staat is het eigenlijk niet te verhuren", vond Ruyten. Een 30-jarige automobilist uit Wanroij raakte vrijdagmorgen gewond bij een verkeersongeval. De man verloor in een flauwe bocht van de Overloonseweg de macht over het stuur. Hij kwam met zijn auto tot stilstand tegen een boom in de berm. De man is per ambulance naar het zieken huis in Boxmeer gebracht waar hij meteen is geopereerd aan ver schillende inwendige verwondin gen. PEEL EN MAAS een abonnement waard —filet was een gedenkwaardi- middag, die vrijdag 14 Q iruari in de kapel op het St. inaterrein. Gedenkwaardig 11 ndat definitief een punt erd gezet achter De Waan, de mifestatie over kunst en .li ychiatrie die Venray een Uw lang in de ban hield. Hdenkwaardig ook omdat het gboek van De Waan werd presenteerd. Maar ook zeer ïker gedenkwaardig omdat In van de inspirators van de 00 instmanifestatie nief aanwe- was: Joop Wismans. Dat Joop ernstig ziek was, dat J «iedereen. Maar dat Joop die 1 |zou overlijden, dat wist bijna mand. Het waren dan ook •eilijke uren voor de overige e projectleden, Marijke Cier- j* |d, Erik Peters en Jan Verheijen. moesten hun emoties in dwang houden, mochten en dden niets zeggen en moesten uitreiking van het Logboek 1^1 jh een feestelijk tintje geven, g. aen ik vrijdag aan mijn speech y gon te schrijven, wist ik dat >P die dag zou overlijden", ver telt Erik Peters, voorzitter van de projectgroep De Waan. "Dat was heel wrang." De eerste twee regels van zijn voordracht kregen achteraf dan ook meer lading dat iedereen op dat moment kon bevroeden: 'hartelijk welkom op deze bijzondere bijeenkomst. Een bijeenkomst die zowel afscheid nemen als kennismaken in zich heeft.' Later in zijn speech haalde Peters ook nog Joop Wismans aan: 'wij zijn trots op het Log boek, maar zijn helaas vandaag als projectteam niet compleet aanwe zig. Onze vriend en grote inspira tor Joop Wismans is door zijn ern stige ziekte niet aanwezig, maar heeft evenals ons met ziel en zaligheid gewerkt aan de totstand koming van dit boek. Ik ga dan ook niet het eerste Logboek over handigen. maar het tweede. Van ochtend hebben wij het eerste exemplaar bij Joop uitgereikt aan zijn ziekbed.' BRIEF "Joop was zeer betrokken bij de realisatie van het Logboek. Hij moest er eerst aan wennen dat het boek niet alleen over kunst ging, maar dat meerdere facetten van de manifestatie werden belicht. Maar toen hij daar een maal vrede mee had, heeft hij zich nadrukkelijk gebogen over het Logboek. In het boek is zelf nog een brief van Joop opgenomen, de laatste brief die hij heeft geschreven. Joop heeft zelfs nog alle drukproeven gecontroleerd. Als projectteam zijn wij heel blij dat Joop enkele uren voor zijn overlijden het Logboek nog in handen heeft gehad. Hij was er heel tevreden over." Het tweede exemplaar van het Logboek werd vrijdag uitgereikt aan Mirjam Jongeneel, interim-lid Raad van Bestuur van het Vincent van Gogh Instituut. Zij nam afscheid. Geert Derks presenteer de zich daarna als nieuw lid van de Raad van Bestuur. Met zijn ervaring als behandelaar en bestuurder zal hij met name de zorginhoudelijke koers van het Vincent van Gogh Instituut verder vorm en inhoud geven. TROTS Het Logboek De Waan is, zoals Erik Peters het typeert, een 'her beleving van De Waan'. "Een film die je terugdraait, alsof je de kunstmanifestatie opnieuw beleeft. Dat heeft er ook mee te maken dat het boek zo is geschre ven dat de lezer aan de hand wordt genomen en vanaf het aller eerste moment de voorbereidin gen en de realisatie van De Waan meemaakt. Het boek geeft ook een inkijk achter de schermen van de kunstmanifestatie. Met ver halen die nog nooit eerder naar buiten zijn gekomen. Het Log boek is een uniek document geworden. Temeer omdat het geen catalogus is, wat oorspron kelijk wel de bedoeling was, maar een echt boek met heel veel foto's. Letterlijk en figuurlijk kleurrijk. Wij zijn echt trots op het Logboek." Het Logboek zoomt ook in op de spraakmakende discussie over het kunstconcept op de rotondes in Venray. De discussie daarover zit muurvast, met name door het HONDERD PAGINA'S Het Logboek telt honderd pagi na's verwijzend naar honderd jaar psychiatrie in Venray. Voor de realisatie van het boek tekenen het projectteam De Waan en Pete rink Partners, bureau voor com municatie en organisatie. Alle vrij willigers van De Waan krijgen zondag in het Theehuis door het college van B&W een Logboek aangeboden, als dank voor hun inzet en betrokkenheid. Het Logboek is vanaf volgende week te koop bij de boekhandels in Venray en bij het Odapark, en kost 30. kunstwerk met de honderd krui sen. Joop Wismans toonde zich een pleitbezorger van het intrige rende kunstwerk op een rotonde in Venray. "Op 10 april presente ren wij als projectgroep het totaalconcept nog een keer aan de commissie Cultuur van de gemeente. Met de nadruk op het totaalconcept, het gaat niet alleen om de honderd kruisen."

Peel en Maas | 2003 | | pagina 5