rovincie blijft voorstander an aanbesteding •penbaar vervoer Love in in the air! Inbrekers aangehouden Hazinneavond in Venray Hippe bruiloft bij De Pielreuzen Inschrijven voor Met Waorst Hange lEEL en maas 1 paar 55.- 2 paar 99.- Gaolde Hedsbuul voor Jan van der Haghen Slank Koken Winkeldief betrapt Niets! Aanleveren tijdens carnaval Nederlandse Kinderjury Inschrijven peuter speelzalen Oud papier Paranormale avond FNV Het Zonnelied Zangers van St. Frans Venrayse schutters starten seizoen Carnavalsbal SV Venray Donderdag 2 januari 2003 - Pagina I Gedeputeerde Staten (GS) zeren verbaasd op de ichtgeving in de media irin wordt geschetst dat de fovincie het Openbaar Ver- r in Limburg niet wil aan- Jesteden. Gedeputeerde Mat ■cstjens: "ik weet niet waar l£Ze verhalen vandaan [omen. De Provincie is juist •nemens om het Openbaar rvoer aan te besteden en is il altijd van plan geweest". I GS hebben op 1 oktober 2002 |tt besluit genomen om een plan in aanpak op te stellen voor con- ssieverlening openbaar vervoer O basis van de uitgangspunten i de Wet personenvervoer In dit traject wordt de Pro- e begeleid door externe advi- rs om varianten te verkennen I als uitgangspunt openbare Jnbesteding. Hiertoe heeft het jollege van GS afgelopen week (Êsloten. Het doel van het besluit m GS is optimalisering van het henbaar vervoer voor burgers in taburg voor een langdurige triode Onderdeel van dit pro ts is het voeren van overleg met l Ministerie van Verkeer en hterstaat. Daarnaast heeft de Provincie juctureel overleg met de Lim burgse vervoersondernemingen, plens deze overleggen komen |nderwerpen als dienstregeling, rketing, infrastructuur en ancien aan de orde. Tijdens be gesprekken is door de Pro- ricie aangekondigd een traject |l te zetten met betrekking tot enbare aanbesteding. De letrokkcn ondernemingen heb ben te kennen gegeven aan dit proces te willen meewerken. Limburg was de eerste provin cie in Nederland waar een con cessie voor het verrichten van Openbaar Vervoer, op basis van openbare aanbesteding, werd ver leend. Op 16 september 1994 dienden vijf vervoerbedrijven een offerte in op verzoek van het Ministerie van Verkeer en Waters taat. Op 5 november 1994 werd door de Minister van V&W een concessie verleend aan het Ameri kaanse bedrijf VANCOM voor de duur van vier jaar in het Heuvel land. Deze Limburgse openbare aanbesteding was toen nog niet bij wet verplicht. Op 1 januari 1998 heeft de Minister van V&W de bevoegd heid voor het interlokale Open baar Vervoer gedecentraliseerd naar provincies, met uitzondering van het stadsvervoer voor steden zoals Maastricht. Vanaf dat tijdstip is de provincie bevoegd om het Openbaar Vervoer in Limburg, met uitzondering van de stad Maastricht, te regelen door afspra ken te maken met vervoerbedrij ven over de dienstregeling en •andere zaken. Vanaf 1 januari 2001 is de Wet Personenvervoer 2000 van kracht. In deze wet is geregeld dat concessies voor het verrich ten van Openbaar Vervoer Euro pees openbaar aanbesteed moe ten worden. Hierin is tevens opgenomen dat voor 1 januari 2006 alle concessies voor het ver richten van Openbaar Vervoer in Nederland Europees openbaar moeten zijn aanbesteed. Op dit moment is circa 18% van alle streekvervoer openbaar aanbe steed. Doelstelling van het Minis terie van V&W is om op eind 2003 op 35% te zitten. Volgens het Centrum voor Vernieuwing Openbaar Vervoer wordt dit naar het zich laat aanzien gehaald. Inmiddels heeft de Provincie Limburg met gemeenten drie ver- voerscontracten gesloten met ver voerders (Personen Vervoer Nederland en de Munckhof) voor het uitvoeren van Collectief Vraagaf-hankelijk Vervoer (CW). Het betreft Reisnet in Parkstad Limburg, Omnibuzz in Westelijke Mijnstreek en Deeltaxi Noord- Limburg. Deze contracten zijn tot stand gekomen op basis van het toepassen van de regels voor Europese openbare aanbesteding. Bij de beoordeling van de offertes is rekening gehouden met de eco nomisch meest voordelige aanbie ding gebaseerd op de door de aan- besteder aangegeven gunningcriteria (o.a.: prijs, bieden extra kwaliteit en implementatie plan). Juist door deze vorm van vraag gestuurd openbaar vervoer te implementeren is een integra tie en kwaliteitsslag mogelijk met het reguliere OV. Concreet voor beeld is het op 1 januari 2003 ingevoerde CVV-project Deeltaxi Noord Limburg. Door invoering van dit systeem is vervoer gega randeerd in stille uren en stille gebieden (sociale functie) en kun nen de (onrendabele) lege twaalf meter bussen op betere trajecten ingezet worden. De Provincie Limburg neemt geografisch gezien een unieke positie in ten opzichte van andere provincies in Nederland. Het is bij uitstek een grensregio en heeft als zodanig veel op met grensover schrijdend verkeer. Niet in de laatste plaats van personen. Zo zijn er tal van lijndiensten die dagelijks mensen vanuit België en Duitsland naar Nederland vervoe ren en visa versa. Naast het bus vervoer is er treinverkeer dat juist vanuit die grensproblematiek meer aandacht zou moeten ver dienen. De Euregiobahn zou uit gebreid kunnen worden naar de woonboulevard Heerlen en Sit- tard-Geleen. En last but not least is het de hoogste tijd om een inte gratieslag te maken tussen open baar busvervoer en trein, door het realiseren van Light Rail in Zuid Limburg. Hierdoor kan bus en trein beter op elkaar afgestemd worden, met alle voordelen van dien. Al dat openbaar vervoer per bus, CW en/of trein dient zo goed mogelijk te worden aanbe steed. Op dit moment ben ik als gedeputeerde voor Verkeer en Vervoer bezig, rekening houdend met de kaders van de Wet Person envervoer 2000, met een onder zoek om alle mogelijke oplos singsrichtingen in kaart te brengen. Doelstelling hierbij is optimali sering van het openbaar vervoer voor burgers in Limburg voor een langdurige periode. In het belang van het onderzoek met betrek king tot deze algemene nutsvoor ziening vindt overleg plaats met het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. fortingsactie Dierenbescherming castraties De afdeling Noord-Limburg van Dierenbescherming houdt maf 24 februari 2003 een kor- igsactie op de castratie en steri- itie van katten. Tot 1 april 2003 len particulieren een korting 5 euro op een castratie en 10 op een sterilisatie krijgen, deze actie benadrukt de Die- scherming nog eens hoe ingrijk het is dat katteneigena- er tijdig voor kiezen hun dier halen 'helpen'. Alleen zo kun- jen de gevolgen van de kortston- ige liefde tussen dieren worden rmeden: ongewenste nesten ige dieren en nog meer katten Nederland. Indien u uw kat eft laten castreren of sterilise- in bovengenoemde periode, an kunt u de originele rekening an de dierenarts vóór 14 april 003 sturen naar: De Dierenbe- cherming afdeling Noord-Lim- urg. Mathilde Wibautstraat 116, 912 JK Venlo. Gelieve op de ori- inele rekening uw bank- of giro- lummer te vermelden. Voor meer iformatie over de actie kunt u bellen met: mevrouw Battels, tel. 077-3542089. In de Nederlandse asielen zitten heel veel katten. Met name in de zomermaanden levert dit overvol le hokken op, maar steeds vaker beperken de problemen in de asielen zich niet meer tot die periode. Alleen verantwoord huis- dierenbezit kan hier verandering in brengen. Nog te vaak laten mensen hun poes of kater de vrije hand. 'Nestjes zijn zo leuk voor de kinderen', 'Dat is toch de natuur van zo'n dier' en 'Die kittens raak ik heus wel kwijt' zijn nog te vaak de niet goed doordachte argu menten. En natuurlijk zijn ze schattig, die kleine katjes. Voor het eerste nestje is vaak wel plaats bij buren of vrienden. Maar daar na rest het asiel of het leven als zwerfkat op straat. Om hieraan •iets te doen organiseert de Die renbescherming nu al weer enke le jaren castratie-acties onder het motto 'Voorkomen is beter dan genezen'. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te entileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het echt voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie fen wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en idres worden niet geplaatst. Glaasje port Na genoten te hebben van een schitterende avond Circus Mók, Wit ik gezellig met nog een heel root aantal anderen de avond noit te zetten in de foyer van de ichouwburg. Heel erg druk en gezellig was het De biertappen stonden bijna niet dicht. Aangezien ik geen bier- Irinkster ben, houd ik het de eer ie uren bij een spa-tje, maar na ten aantal liters spa ben je wel "ns aan iets anders toe. Ik bestel n glaasje rode port: "schenken Re niet", zegt de aardige dame ichter de tap. Geen nood, denk L dan ga ik toch naar de Artiest, l't is (dacht ik) een openbare 'orecagelegenheid waar je alles tont krijgen. "Schenken we niet", ras ook daar het antwoord, waar- °P ik verbaasd vraag: "waarom tiet?" "Mag niet van de baas! We penken alleen bier, wijn, fris dranken, Jagermeister en jene ver!" Waarop ik nog verbaasder "jenever wel en een glaasje Port niet?" Dan hoef ik die ver domde spa ook niet, denk ik dan. Licht gepikeerd, wat heet licht, ik was behoorlijk pissig en vertel de aan iedereen die in mijn nabij heid was het verhaal. Een aardige tennis van mij bood aan om het jog eens voor mij te proberen: toappe jongen als dat lukt. En ^at schetst mijn verbazing: hij komt terug met een lekker glaasje Port! Hij had dhr. van Waayen- oorg persoonlijk aangesproken en Jr°eg om het glaasje port: "schen ken we niet", was ook zijn ant- '°°td. "Dacht het wel", zei de ander. "Nee, schenken we niet Na aandringen van die aardige kennis kreeg hij wél het glaasje port, welk door dhr. van Waayen- burg persoonlijk werd ingeschon- ken.Zeer triomfantelijk kwam hij mij het glas brengen. Het volgende glaasje wilde ik toch wel zelf halen, waarop ik met de laatste druppels nog in het glas, weer naar de Artiest loop. Ik vraag wederom vriendelijk om een glaasje port: "schenken we niet mevrouw", was weer het ant woord. "Oh jawel", is mijn ant woord, "want wat hier in dit glas zit, is port". Verbaasd zegt de jon geman achter de bar: "ik mag het van mijn baas niet schenken." Mijn vraag daarop is: "mag jouw baas dat wel en jij niet?" Ik begrijp heel goed dat je daarmee zo'n jon gen voor een lastige vraag zet, maar ik kon het niet laten!! "Nou, vooruit", zei hij, "maar van mijn baas mag het niet". Ik ben blij dat hij de belachelijkheid van het geheel in zag en voldoen de eigen initiatief toonde en mij toch het "verboden glaasje port" gaf, waarvoor ik hem ook zeer vriendelijk bedankte. Maar het is werkelijk van de zotte dat je in een openbare gele genheid, horeca gelegenheid zelfs, wel jenever en Jagermeister kunt krijgen, en geen glaasje port!!!! Wordt ik als niet-bierdrin- ker weer gestraft. Bedankt commissie Mók en artiesten voor een geweldige avond, en Wilbert van Waayen- burg, je kunt wat mij betreft de po(r)t op. H. Koopmans, Venray De politie heeft woensdag een 25-jarige man en een 34-jarige man uit Helmond aangehouden op verdenking van inbraak in een bedrijf aan De Bleek. De inbrekers waren op heterdaad door de politie betrapt. Omstreeks 5.15 uur kreeg de politie een melding dat er werd ingebroken in het bedrijf. Toen de politie ter plaatse kwam renden twee mannen bij het bedrijf weg. De twee vluchtten richting parkeer plaats Het Liene. Een agent kon de 25-jarige man, bij een daar gereed staande personenbus, vrijwel direct aanhouden. De 34-jarige inbreker ging er vandoor achterna gezeten door een andere agent. Daarbij wekte hij de indruk dat hij een wapen wilde pakken waarna de agent uit voorzorg zijn dienspistool trok en een waarschuwingsschot loste. Hierop rende de verdachte weer weg. De agent zette weer de achter volging in. Vervolgens stopte de verdachte en gedroeg zich agressief waarop de agent pepperspray gebruikte. Desondanks wist de inbreker te ontkomen. ïn de loop van de ochtend wees onderzoek uit dat hij in Helmond verbleef waar hij is aangehouden. De verdachten zijn voor nader onderzoek ingesloten in een politiecel. Dat overgewicht problemen kan veroorzaken voor de gezond heid. is eenieder wellicht bekend. Letten op wat je eet, minder snoe pen en meer bewegen zijn maat regelen om te proberen het gewicht te verminderen. Daarbij is het kunnen maken van een ver antwoorde maaltijd natuurlijk een vereiste. Daarom organiseert het Pluspakket Groene Kruis binnen kort weer cursussen Slank Koken. Tijdens deze cursus wordt geleerd recepten te bereiden met minder vet en minder calorieën. Ook wordt er aandacht besteed aan h et variëren met recepten, het beoordelen van deze recepten op het vetgehalte en de calorieën en aan 'slanke' kooktechnieken. Binnenkort start de cursus weer in Horst. Venlo en Venray. Voor meer informatie of aan melding kunt u contact opnemen met de Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantoor uren, tel. 077-3209595. De politie heeft dinsdag op de Kiosk een 31-jarige man uit Ven ray aangehouden. Hij wilde keu kengereedschap en snoep ter waarde van enkele euro's meene men zonder te betalen. Daarbij werd hij door winkelpersoneel betrapt. De gewaarschuwde poli tie heeft hem vervolgens aange houden. Hij kreeg een boete van 115 euro opgelegd. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS laatste week HERENSCHOENEN uitzoeken /tfretrfe- £cAvenen fatten De gezelligste schoenwinkel Venray Grotestraat 11 www.capretto.nl Peel en Maas zal tijdens de carnaval normaal op donderdag verschij nen. Omdat ook onze redactie en advertentie-afdeling carnaval viert, verzoeken wij u om redactionele bijdragen (sport- en verenigings- nieuws, kerkelijke diensten etc.) aan te leveren voor vrijdag 28 maart 12.00 uur. Voor het aanleveren van advertenties kunt u nog terecht tot zater dag 1 maart 12.00 uur. Aanleveren kan ook via mail (advertenrie@van- denmunckhof.nl). Tot 1 juni wordt voor de 16e keer de Nederlandse Kinderjury georganiseerd. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen dan weer hun stem geven aan hun favoriete boeken. In de Venrayse Jeugdbiblio theek is een tentoonstelling gemaakt van de boeken die het afgelopen jaar nieuw verschenen zijn. Ze zijn herkenbaar aan het gele Kinderjuryetiket. Kinderen die mee willen doen aan de Kinderjury kunnen maxi maal 2 boeken per keer lenen. Op www.kinderjury.nl zijn alle titels te vinden die dit jaar mee doen. Op deze website kunnen kinderen ook stemmen. Natuur lijk heeft de Jeugdbibliotheek ook stemformulieren. Hierop is een lijst afgedrukt met favoriete Kin- derjuryboeken van mensen die in boekhandels en bibliotheken wer ken. Er zijn twee soorten formu lieren: voor kinderen van 6 t/m 9 en 10 t/m 12 jaar. De bibliotheek stuurt alle formulieren die in de stembus zijn gedaan op naar de Nederlandse Kinderjury. In juni wordt tijdens een uitzen ding van de NPS bekend gemaakt welke boeken de prijzen van de Nederlandse Kinderjury hebben gewonnen. Openingstijden Bibliotheek Venray: maandag gesloten, dins dag t/m donderdag 11.00-18.00 uur, vrijdag 11.00-21.00 uur, zaterdag 11.00-14.00 uur. De Stichting Peuterspeelzalen Venray is op een heel andere wijze de peuters gaan inschrijven. Niet meer op elke peuterspeelzaal apart, maar op het kantoor van de stichting voor alle peuterspeelza len tegelijkertijd en wel op de laatste donderdag van elke maand. Op donderdag 27 februari is er gelegenheid om uw peuter aan te melden op het kantoor van de Stichting, Merseloseweg 108 (het gebouw Clockert) op de begane grond, meteen rechts naast de ingang. U bent daar welkom tus sen 8.30 en 17.00 uur. Deze inschrijving is voor de peuterspeelzalen Blokkendoos (Kruidenlaan 161), Hummeltjes- hoek (Bachstraat 14a), Mieren hoop (Hubenhof 67), Paddestoel (Wilgenlaan 10) en het Speelhuis (Kiosk 116). De inschrijfkosten bedragen 17,- euro. S.v.p. gepast betalen. U kunt ook telefonisch of per E- mail een inschrijfformulier aanvra gen op donderdag 27 februari en wel op tel. 586498 of peuterspeel zalen venray@hetnet.nl. Uw inschrijving is definitief als het inschrijfgeld (17,- euro) bij de Stichting ontvangen is. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. Vanaf 2 1/2 jaar worden de peuters, als er plaats is, geplaatst op de peu terspeelzaal én de groep van uw keuze. Plaatsing van de peuters op de peuterspeelzalen gebeurt in volg orde van de inschrijfdatum. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Alle peuterspeelzalen van de Stichting Peuterspeelzalen Venray hanteren dezelfde werkwijze en hebben prima voorzieningen. Ook wordt op alle peuterspeelza len dezelfde inkomensafhankelij ke ouderbijdrage geheven. Op Peuterspeelzaal het Speel huis (Kiosk 116) kunt u ook uw kind aanmelden iedere donderdag tussen 12.00 uur en 12.30 uur. De coördinator van de Stichting bepaalt welke peuters daar kun nen worden geplaatst en in welke volgorde. Iedere laatste woensdag van de maand, haalt AV Venray-Regio het oud papier op. Bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, Groenewoltsepad, Kruis straat, St Franciscuslaan, St. Anto- niusstraat, Paterslaan en de stra ten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, worden verzocht om op 26 februari uiter lijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00-13.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Vel- tumse Kleffen/Kulutweg. Nadere informatie: tel. 583529 of 582842. In Den Hoender aan de Urselas- traat 2 in Venray is er op vrijdag 21 februari weer een paranormale avond. Deze avond wordt gehou den door Mieke uit Boxmeer. De zaal gaat open om 19.15 uur en de avond begint om 20.00 uur. Voor afspraken kunt u bellen van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 18.00 uur: tel. 06-51469711. Ook dit jaar staan de vrijwilli gers van de FNV afdeling Venray weer voor de leden klaar om hen te helpen bij het invullen van de belastingaangifte. De Belasting dienst let dit jaar extra op de aan vragen voor de aftrek van buiten gewone uitgaven voor ziektekosten. De leden van de FNV kunnen terecht bij LSA Ven ray aan het Henseniusplein 10a in Venray. De invuldata zijn iedere dinsdagmorgen en -avond en elke woensdagmorgen en -avond tus sen 25 februari en 2 april. U kunt hiervoor een afspraak maken van 19 februari tot en met 22 maart, telefoon 0478-581198. Afspraak maken kan alleen op maandag, dinsdag, woensdag tussen 18.00 en 1900 uur. Repetities maandag om 20.00 uur in het Parochiehuis Paterskerk, Leunseweg 5, Venray. Zondag 23 februari, 2, 16 en 23 maart: zingen om 10.30 uur in de Paterskerk. Zondag 30 maart: zingen om 09 30 uur in de Grote Kerk. Deze H. Mis wordt lokaal uitgezonden door Omroep Venray. Bij verhindering afmelden Iny Kuypers, tel. 585226. U bent altijd welkom op onze repetitieavon den voor een kennismaking. Voor meer informatie, aanmelding, afmelding kunt u bellen: José Bak- kum. tel. 0478-582767 of Toos v.d. Heuvel, tel. 0478-583884. Vrijdag 21 februari: 19.00 Repeti tie voor sopranen en alten: 20.00 Bassen en tenoren komen daarbij; 20.45 uur Einde repetitie voor sopranen en alten. Zaterdag 22 februari: Tot 12.00 uur mogelijkheid tot het inleveren van oud papier in container Euro- dump tegenover Inalfa. Dinsdag 25 februari: 19.00 uur Repetitie alten en sopranen. De Zangers van St. Frans kunnen nog steeds zangers gebruiken om het koor te versterken. Kom maar eens luisteren op dinsdag of vrij dag om 19.00 uur in het repetitie lokaal De Galmhut aan de Lange- weg 92. Volgende hoogmis is op 9 maart. Afgelopen maandag werd de algemene jaarvergadering van de Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray gehouden. Tijdens een jaarvergadering kijk je natuurlijk terug op het afgelopen seizoen, maar het grootste gedeelte wordt er toch gepraat over het nieuwe schuttersseizoen. De Venrayse schutters trappelen inmiddels weer om de schouders onder de buks te zetten. Het komend jaar zal de Venrayse vereniging trach ten aansluiting te vinden bij de top van de schutterswereld door het neerzetten van perfecte resul taten. De mevrouw Paula Defe- sche-Derks Wisseltrofee, die bestemd is voor de schutter met de meeste progressie, was wegge legd voor Pascal de Klein. De twee grote activiteiten dit jaar in het Venrayse schuttersland zijn op zondag 27 april 2003, wanneer het traditionele Koningsschieten zal worden gehouden en op zater dag 28 juni 2003, wanneer (na het daverende succes van het vorig jaar) wederom het verenigings- schieten wordt gehouden voor personeelsverenigingen, families, kortom voor alle mensen uit onze Venrayse gemeenschap. De animo voor deelname was vorig jaar redelijk groot, echter hoopt de vereniging dat dit verenigings- schieten het komende jaar een record aantal deelnemers zal heb ben. Elke zondagmorgen wordt er geoefend op de Venrayse schut- tersweide, gelegen aan de Loonse- dijk. Vanaf 10.30 uur is iedereen van harte welkom om zijn scho ten te lossen, ook personen, welke een oogje willen werpen op het Venrayse schuttersleven zijn van harte welkom, want zoals elke vereniging kan ook de schut terij nieuwe leden gebruiken. Elke dinsdagavond vanaf 20.00 uur oefent de drumband in hun eigen clubgebouw het Trumke aan de Oostsingel. De drumband, die op dit moment in de tweede divisie speelt, wil dit jaar trachten om de stap naar de eerste divisie te maken en hierbij geldt natuur lijk ook dat de drumband ook nog nieuwe mensen kan gebruiken. Zaterdag 8 maart zal de algeme ne jaarvergadering worden gehouden van de Schuttersbond Juliana in café-zaal Niëns in Maas- bree. Aanvang 15.00 uur. Zaterdag 15 maart zal de alge mene jaarvergadering worden gehouden van de Oud Limburgse Schuttersfederatie in het Baexe- merhof in Baexem, aanvang 14.00 uur. Woensdag 19 maart zal de afsluitingsavond worden gehou den van de Wintercompetitie in het Trumke. Al 22 jaar gaan de Hazinnen van Venray donderdags voorafgaande aan de vastelaovend op stap. Als begin januari 't bloed begint te kriebelen, halen zij het Hazinne- jurkje uit de mottenballen want het is alweer zover, de vastelao vend staat voor de deur en de Hazinneaovend in het bijzonder. Dit jaar op 27 februari dus hebben ze nog even de tijd om het hoedje extra sjiek te maken en het jurkje piekfijn te strijken, want dit is de avond waar ze zich het hele jaar op verheugd hebben. Elk jaar opnieuw zijn ze om 20.11 uur op de Grote Markt om de opening door de boerebruid mee te maken en de eerste tonen van de joekska- pellen te horen, zodat ze er weer lekker inzitten als ze het eerste café binnen stappen. Zij worden dit jaar getrakteerd op een atten tie en Corry Peeters komt ook nog haar Hazinneliedje zingen. D'n Hansworst wordt uitgereikt aan de Hofbende en de Joekels krijgen de aanmoedigingsprijs. De vrouwen gaan de hele avond lek ker zingend en springend rond en overal waar ze kijken zien ze Hazinnen, van jong tot oud tot dat ze alle stempels in alle café's hebben verzameld. Trouwens, wisten jullie dat ze dit jaar al de 22ste keer op pad gaan en waar om al zo lang? Nou, dat zat zo. 't Upke was nog maar net geopend en d'r zaten twee dames een beet je te klagen tegen Wim Smits (ja, de oudvorst van de Piëlhaas) dat er voor hen niets te beleven was in Venray. Genoeg te doen voor mannen, maar voor de dames viel het toen goed tegen. In die tijd haalde je het als vrouw alleen niet in je hoofd naar het café te gaan. Wim nam zich dit ter harte en toog naar de overige café's. Enthousiast als de kasteleins waren, werd meteen de Hazinne aovend opgestart. Joekskapellen werden benaderd en de opzet was een feit. De café's van het eerste uur, die nog steeds van de partij zijn, zijn: 't Upke, Hulsman en de Koets. Ook zijn er twee joekskapellen die nooit- verstek hebben laten gaan en wel Rats d'r Nève en Gen Tied. De Hazinne- café's van dit jaar zijn: 't Upke, de Klokkenluider, de Koets, de Pala- tijn. de Picardiebar. 't Podium. Hulsman, de Evenaar en de Bonte Koe. Met de volgende joekskapel len Rats d'r Neve, de Hofbende. van Toete noch Blaoze, 't Göt Net, Noeët tuus, de Beatere Helft, de Joekels,Noeëts van Gehuurd, van Huure Zegge en Naovenant. De Gaolde Hedsbuul in Heide gaat dit jaar naar Jan van der Hag hen. Van der Haghen, getrouwd met Gerrie, pap van Petra en Trudy en ook nog eigenaar van de enige camping van Heide, is één van de grote stimulators van car navalsvereniging de Hedsbuülen en dus ook van het verenigingsle ven van Heide. In 1977 werd Jan gevraagd om in het bestuur te komen van de jeugdcarnaval. Maar dit was niet het enigste waar Jan spontaan 'ja' tegen zei. Op de vraag of hij ook mee wilde helpen om de jeugdprinsenwagen te bou wen zei hij geen 'nee'. Deze twee taken heeft hij tot 1995 met grote inzet uitgevoerd. In 1981 werd er een werkgroep samengesteld die het uitkomen van de 'Grote Prins' ging verzorgen. Met veel ijver en inzet werd een schitterend paard gebouwd waar Jan zelf uitkwam als prins Jan III; al wist hij, toen ze nog aan het bouwen waren, niet dat hij de prins zou worden... Ja, dat ging toen zo! Met nog twee andere stellen verzinnen Jan en Gerrie ieder jaar weer een actuele act om de nieuwe prins te presen teren. Sommigen mensen zijn daar nog nieuwsgieriger naar dan naar de nieuwe prins. Naast dit alles is Jan ook nog elf jaar lie geweest van de Raad van Elf en ir 1994 waren hij en Gerrie het Boe renbruidspaar van de Hei. Jan i; ook nog medeoprichter geweest van joekskapel Heisa waarvan w< dit jaar jammer genoeg niet meei kunnen genieten. In de dorpsraat heeft hij ook nog vier jaar gezeter als afgevaardigde van de Gelder koel. In dit bestuur is Jan 23 jaai actief geweest en is daar twee jaai geleden mee gestopt. Op zaterdat 1 maart is de uitreiking in de Gel derkoel. In een volle Smelehof zijn Koen Peeters en Debbie Fila uitgeroe pen als hipste paar van Yssel- steyn. In dit alternatief op de tra ditionele boerenbruiloft gingen zij de strijd aan met Jac en xMie Bac kus en John en Rian Spreeuwen- berg. Zij zullen als getuigen optrt den op camavalszondag 2 maar als Koen en Debbie in de onech verbonden worden. De avon< stond in het teken van de hippie tijd. Wie wordt de sterkste boereknecht van 2003? Dit jaar wordt het Met Waorst Hange al weer voor vierde keer in combinatie met de trouwerij op het bordes georganiseerd. De reacties van afgelopen jaren blij ven positief en dus gaan ze dit jaar ook weer hange en wel op 4 maart op de Grote Markt. Om in aanmerking te komen voor de titel Staerkste Boereknaecht van Rooj ien 2003 kan men zich nog opgeven. De deelnemers kunnen b.v. een vriendengroep, een voet balelftal, een groep uit een wijk, personeelsvereniging etc. verte genwoordigen die de titelstrijd aan willen gaan. Middels een afv alrace zullen er vier knechten overblijven die in de finale zullen strijden om deze felbegeerde titel. Belangstellenden kunnen zich tot woensdag 26 februari aanmel den bij: Peter Beerkens tel 569696, p.beerkens@home.nl of bij Geert van Krey tel 510001, geert@tasvenray.nl Hierbij moet voldaan worden aan de volgende criteria: 1. Twee deelnemers twee reserve deelnemers. 2. Binding hebben met eei groep zoals hierboven omschrt ven. 3. Minimale leeftijd 18 jaar Het aantal- deelnemers grot pen is beperkt dus.... zorg dat j erbij bent! Overigens zijn kaarten voo deelname aan het boerenbruilo tontbijt en de boerenmoesmaa tijd, verkrijgbaar bij Barto's Broot jes in De Bleek. Zaterdag 22 februari is het wee carnaval bij SV Venray. Vans 19-00 uur zal het feest weer lo: barsten. Dit feest zal duren tè 22.00 uur en is voor alle jeugdU den van SV Venray. De jeugdprin zal komen en ook de eigen dj i weer van de partij. Tevens is e een verkiezing van prins en pril ses.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 23