romer wordt volwassen unstenares inderopvang SSK oekt accommodaties Geld voor slachtoffers Volendam-brand Theehuis voor eventjes beursvloer Internationale Vrouwendag Bijdrage voor renovatie Leunse kerk Drie mannen aangehouden NIEUW! 10x15 cm Jenniskens^^^ Vido werkgroep RLCnST 10* VasvNe,V Honderdvierentwintigste jaargang - week 8 - donderdag 20 februari 2003 EL EN MAAS eweg naar volwassenheid en ligt bezaaid met lakeis. Vooral in de puber- n zoeken velen naar een noord op de vragen 'wie ik?' en 'wat wil ik?'. Ook ieke Dorenbosch (24) uit trum legde deze weg nurlijk af. Maar in tegen- lling tot vele anderen wist al voor aanvang van haar kiocht naar haar ware ik ze kunstenares wilde wor- 0p zaterdag 22 februari it Marieke Dorenbosch r expositie in het hoofdge- nr van het Vincent van h Instituut. Een interview, ineke Dorenbosch werd oren in Nijmegen, maar ver- ide al op jonge leeftijd naar trum. Na de lagere school in tnim en het atheneum aan het saletn in Venrav afgerond te ben. besloot ze naar de demie voor Beeldende eten in Maastricht te gaan. "Ik van jongs af aan al dat ik iets itiefs wilde gaan doen. Vakken wiskunde, aardrijkskunde of vond ik ook wel leuk, maar liefste was ik creatief en ressief bezig met tekenen en dvaardigheid. Ook dans, k en kunst hebben me altijd ocid." larieke Dorenbosch koos dan niet voor een 'normaal' taan als stewardess, kapster of rcedente. Ze wilde haar grote >m in Maastricht vorm gaan :n en tijdens haar studie de kneepjes van het vak onder knie krijgen. "Mijn ouders heb- me altijd gestimuleerd. Ze egen alleen 'Is dat wat je echt Toen ik daarop 'ja' ant- orddc, vonden ze het prima ik naar Maastricht ging." ide bourgondische hoofdstad [Limburg voelde de jeugdige ':nte zich meteen thuis. Ze op kamers wonen en haalde Ie Akademie voor Beeldende sten ook haar lerarenbe leid. "In mijn studietijd ben in stuk rustiger geworden, d de theoretische vakken, kunstgeschiedenis, als de tijkvakken gingen me goed ie periode is belangrijk voor zowel de ontwikkeling van mijn eigen persoon als mijn kunstwer ken geweest, zeker weten." all-mag-inspr:Twee jaar geleden studeerde de Oostrumse af en in de afgelopen maanden exposeer de ze al op diverse plaatsen. Ook tijdens de drukbezochte kunstma nifestatie De Waan in Venray kon den de bezoekers van haar werk genieten. De kunstenares voelt dat haar kunstwerken steeds meer tot wasdom komen en dat ze zelf als mens groeiende is. "Ik ben en blijf een beetje een dromer. En dat zal ik altijd blijven. Als kind was paardrijden bijvoor beeld een van mijn grote hobby's. Als ik dan door de omgeving reed, Marieke Dorenbosch: "Als kunstenares groei ik nog steeds" was ik vaak verzonken in mijn eigen gedachten. Die beelden van stenen, bloemen, bomen en men sen hield ik dan altijd in mijn gedachten. Zo werk ik nu eigen lijk ook. De beelden en gedachten die ik in mijn hoofd heb, komen tot uiting in mijn kunstwerken." De Oostrumse, die een beurs voor startende kunstenaars ont vangt en 1,5 uur per "week aan de Vrije Akademie in Venray les geeft aan kinderen, is nu twee jaar afge studeerd en werkte de afgelopen jaren in haar atelier in Maastricht. Binnenkort verhuist ze echter naar Piasmolen, waar ze aan de slag gaat in een nieuwe werkruim te. "De expositie in Venray is voor mij eigenlijk een afsluiting van mijn Maastrichtse periode, een volgende stap op weg naar vol wassenheid. Mijn vader zei laatst nog: 'Ik kan aan je schilderijen zien dat je volwassen bent gewor den. Dat was een mooi compli ment, waar ik het wel mee eens ben. Want ook als kunstenares ben ik gegroeid en groei ik nog steeds. Ik hoop dat ik me ook de komende jaren blijf ontwikkelen als kunstenares." De dertig schilderijen, groter en kleiner werk, die in het hoofdge bouw van het VvGI te zien zijn, zijn heel persoonlijk van aard, gemaakt in gemengde techniek. "Het zijn portretten van mensen zoals ik die in mijn hoofd heb. Mensen in gedachten, bezig met zichzelf, maar misschien heeft iemand anders wel heel andere ideeën bij mijn schilderijen. De mensen mogen hun eigen ideeën en gedachten aan mijn schilderij en koppelen. Tja, over smaakt valt immers niet te twisten. De een houdt bijvoorbeeld van felle kleu ren, de ander niet." De expositie van Marieke Dorenbosch is te zien van 22 tot en met 31 maart in het hoofdge bouw van het VvGI. Stichting enwerkende leropvang (SSK) slaakt noodkreet. Kinderen kun- niet terecht in de kinder- ing omdat de stichting velijks aan nieuwe huis- ling kan komen, t stichting vierde vorige week [een klein feestje toen alle Baande gebouwen voor de kin- opvang nieuwe namen kregen, heuglijke feit staat echter in schaduw bij de problemen die SSK heeft om accommodaties Je regio te vinden. !o kunnen er in de regio iray ongeveer 100 kinderen i worden geplaatst omdat er voldoende accommodaties De SSK is in overleg met iten om het probleem op lossen. SSK-directeur G. 'ms vraagt vooral begrip bij 'meenten om samen tot een •ing te komen. "We probe- zoveel mogelijk mensen te mobiliseren om de druk richting gemeenten op te voeren. De SSK pleit dan ook voor een integrale aanpak waarin de verschillende afdelingen bij de gemeenten het probleem tackelen. Als afdelingen welzijn, ruimte lijke ordening, stadsontwikkeling en onderwijs met elkaar, en niet naast elkaar, het probleem te lijf gaan, moet het creëren van nieu we huisvesting beslist sneller kun nen gaan. Als SSK en gemeenten hebben we hierin een gemeen schappelijke taak. ACTIVITEITEN Volgens Willems begint de tijd ook te dringen. "Als organisatie spelen we in op de markt. Nu die verandert moeten we daar op inspelen en het mag niet zo zijn dat we een jaar moeten wachten omdat we geen nieuwe, geschikte accommodaties kunnen verkrij gen. Dan ben je niet goed bezig." Met name de buitenschoolse opvang vraagt om een creatieve benadering. "In het verleden is door de overheid de opvang van kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar gestimuleerd. Nu die kinde ren ouder worden, stijgt ook de vraag naar buitenschoolse opvang. Ouders prijzen het als voor de opvang van die kinderen tot dertien jaar meer activiteiten buiten school worden georgani seerd. Ik denk dan met name aan activiteiten op het gebied van sport en cultuur. "Willems is bezorgd over de toekomst van de kinderopvang in Noord-Limburg. Zeker als het gaat om de buiten schoolse opvang. Want niet alleen in de regio Venray is een tekort aan huisvesting. Doordat de druk op de buitenschoolse opvang blijft toenemen, wordt de vraag naar huisvesting steeds nij pender. Op korte termijn dient er een oplossing te komen anders kunnen kinderen niet meer wor den geplaatst." Het Zommerfiëst in Leunen heeft de opbrengst van editie 2002 toegekend aan de werk groep die de renovatie van het Leunse kerkhof ter hand heeft genomen. Deze groep heeft met behulp van vele enthousiaste vrij willigers het Leunse kerkhof opgeknapt en verbeterd. Ze zijn reeds een heel stuk op weg maar er blijven nog plannen over om te realiseren. Financiële middelen zijn natuurlijk onmisbaar en daar om was dit voor het Zommerfiëst niet moeilijk om te kiezen voor dit goede doel. Op de vrijwilli- gersavond van de parochie kon den ze het mooie bedrag van 2000 euro overhandigen aan de heer Hendrix van de werkgroep. Voor de uitgave van 2003 (week end van 28 en 29 juni) zijn ze nog op zoek naar een goed doel. Verzoeken kunnen schriftelijk ingediend worden bij Barrv Willems Blankenberg 2 5809 EV Leunen. De politie heeft vorige week vrijdagavond in het centrum van Venray drie mannen aangehou den op verdenking van het voor bereiden van een misdrijf. Het gaat om twee 18-jarige mannen en een 20-jarige man uit Venray. Zij zijn in verzekering gesteld voor nader verhoor. Dezelfde avond werden ook een 25-jarige man uit Merselo en een 19-jarige man en een 17-jarige jongen uit Venray aangehouden. Zij zijn onmiddel lijk weer op vrije voeten gesteld, toen bleek dat ze er niets mee te maken hadden. Tegen de man uit Merselo zal wel proces verbaal worden opgemaakt, omdat hij verzet pleegde bij zijn aanhou- ding. PEEL EN MAAS een abonnement waard AFDRUKKEN uit digitale bestanden direct klaar! SCHOOLSTRAAT5 5801 BN VENRAY Eind januari hield Junior Kamer Venray het Wereld Handels Spel in het Theehuis in het Odapark. Leden van de Rotary, Kiwanis, Junior Kamer Venray, Jonge ondernemers land van Cuijk, busi ness Vision en vele anderen stre den om de overwinning en de eer. Junior Kamer Venray organi seerde dit spektakel ten bate van het door hen geadopteerde pro ject, de renovatie van een wees huis voor gehandicapte kinderen in Roemenië. "Zo'n 60.000,00 moet er opgehaald worden en door diverse acties zitten we al ver over de helft", aldus Wim Hillenbrink, de voorzitter van Junior Kamer Venray. "Het is geweldig om te zien hoe enthousiast ook de leden van de andere organisaties met ons mee streden voor dit goede doel. Het is dan ook een heel bijzonder spel wat wij als Junior Kamer in de markt hebben gezet. Wereldhandel op de vierkante meter. Met deelnemers die schreeu wend en rennend streden als ware het dat de toekomst van htm land er van af hing. Een absoluut bijzonder gezicht om dit te zien, zeker in het decor van het Theehuis en haar bijzondere exposities", aldus Wim Hillenbrink. Als winnaars kwa men de jonge ondernemers Land van Cuijk uit de bus. Zij zullen het volgende spel organiseren waarbij de getrainde spelleiders van de Junior Kamer voor de spelorgani- satie zullen zorgen. Voor informa tie over dit spel of boekingen kunt u informatie inwinnen bij Paul Looman van Junior Kamer Venray, hij is bereikbaar onder nummer 0478-550596. Het Theehuis in Venray was onlangs het toneel van het wereldhandelsspel van de Juniorkamer. De Venrayse Vrouwenraad organiseert in samenwerking met het Internationaal Vrouwencentrum op 8 maart de Internationale Vrouwendag voor alle vrouwen uit de gemeente Venray. U bent hierbij van harte welkom in de Witte Hoeve, Gasstraat 5, Venray. De entree is gratis. Het programma begint om 14.00 uur met muziek uit de hele wereld, om de verbondenheid tussen de vrouwen uit de verschil lende culturen te benadrukken. Na het welkomstwoord van Joke Phillipson, voorzitter van de Vrouwenraad, treedt mevrouw Angèle Jorna op. Dat betekent een uur genieten van de komi sche wijze waarop ze het leven van de op het platteland wonende Afrikaanse vrouw in beeld brengt. Na de pauze wordt de pracht en praal van klederdrachten uit de hele wereld geshowd. Tot slot kunnen de aanwezigen op infor mele wijze kennismaken met mondiale hapjes, bereid door vrouwen uit het Internationaal Vrouwencentrum en de Venrayse Vrouwenraad en natuurlijk ont breekt ook de stand van Amnesty International niet op deze Internationale Vrouwendag. Afsluiting van de middag rond 17.00 uur. installatie verwarming elektro ventilatie sanitair airconditioning Oude Kerkstraat 3 5861 BM Wanssum Tel. 0476-532441, lax 047*532645 I. JennlskenslnstallatleeJewa.nl De Vido Werkgroep Venray start op 18 maart met een cursus Bouwen aan je zelfvertrouwen. Er wordt gewerkt vanuit de princi pes van de vrouwenzelfhulp. Een van die methodieken is bijvoor beeld: Jezelf leren kennen. Hiermee kun leren anders tegen het leven te gaan aankijken. Dan kom je tot de ontdekking dat je meer energie krijgt en dat je je leven ook anders kunt inrichten. Je kunt er steun vinden, erken ning en herkenning. De bijeen komsten zijn in het gebouw van de Vrijwilligerscentrale aan de Marktstraat 8 in Venray op dins dagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur. Er zijn minimaal zes en maxi maal tien avonden. Voor aanmel ding of informatie: Miep Kusters, telefoon 0478-588180 of Joke Phillipson, telefoon 0478-550851. Ramen Deuren Serres Horsterweg 10A - Leunen - Tel. SuV>s\A\c p/itt1 oV w y 0478-531144 - info@alcast.nl Norbert Hulleman was afgelo pen zomer als eigenaar van café De Koets in het Spaanse Salou gas theer van vele Volendammers. Hij maakte het feestvierende karakter van de dorpelingen mee, maar ook de emotionele kant, toen hij tijdens een zogeheten Kerstmis- avond alles versierd had en prompt sterretjes ontstak. "Ineens waren er emoties bij een groep, wat we vooraf niet konden vermoeden, dat was een rare gewaarwording, maar we hebben het afgebroken en er zijn meteen twee personeelsleden bij gaan zitten praten en dat werd zeer gewaardeerd. We hadden al eerder iets voor Volendam willen doen, maar hebben nu een gebaar gemaakt en willen meer voor Volendam betekenen." Hulleman overhandigde onlangs SSNV-bestuurslid Jan Keizer een Koets-shirt met daarop het bedrag van bijna 400 euro. Bovendien sprak hij met zijn medewerkers Paul en Tim met de drie leden van Volendam United, Lou Snoek, Tom Kwrakman en John Bont over een eventuele samenwerking. EVEN SCHRIKKEN Hulleman: "In Salou zetten we geen proppers voor de deur. Als men binnen wil komen, komen ze toch wel. We stemmen entertain- Oud voetbalscheidsrechters en SSNV-bestuurslid Jan Keizer nam het ment en shows af op de wensen van onze klanten. Al die jongeren hier en degene die in Salou waren, behoren ook tot mijn doel groep. Ik moet er niet aan denken dat het bij mij zou gebeuren, wat hier is gebeurd. Daarom wil ik de jongeren graag helpen." Norbert, Paul en Tom waren bijzonder onder de indruk na een gesprek met de drie leden van Volendam United. Hulleman: "Op het moment dat je met die gasten om tafel gaat zit ten, is het toch wel even schrik ken. Die jongens zijn voor het leven getekend. Maar ondanks dat t-shirt in ontvangst is het indrukwekkend hoe ze hun leven weer oppakken. Het heeft meer indruk gemaakt dan we ver wacht hadden. Daarom zijn we ook blij dat we een klein steentje hebben kunnen bijdragen. Met dank aan de spon sors die onze actie gesteund heb ben."

Peel en Maas | 2003 | | pagina 15