De Kammeraöj van de Vöskes Meerlo-Wanssurr i €18, Orde voor Gerrit en Door Boerenbruidspaar Herman en Antoinette Jeugdprinsenpaar De Wiendbuul Jeugdprins de Ruuk Logo voor feestende buurt Meerio Prins Lennart en prinses Michelle i Tienray Prins Peter I regeert in Wanssum Jeugdprins Bart jeugdprinses Femke in Swolg Nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum leest U in PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nieuwe vereniging in Meerio: Foto.Hoedemaekers Venray. wer top. mit Karin en Tim vörop!' Zij houden receptie samen met miniplekskedrager Leo Beterams, die deze onderscheiding heeft gekregen voor zijn inzet voor de jeugd van de Wanssumse gemeen schap. Hij was namelijk onder andere mede-oprichter van de jeugdsoos, is jarenlang voorzitter geweest en daarna nog voorzitter van de jeugdbeweging. Op dit moment is hij nog steeds erg betjokken bij de huidige verbou wing van de soos. Het monument van CV De Vöskes, een vos, met de sjaal van de vriendenclub. Het doel van de nieuwe vereni ging is om als inwoners van Meer io hand- en spandiensten aan te reiken aan CV De Vöskes. De ver eniging gaal dat doen door de car naval in Meerio in al zijn facetten levend te houden en de inwoners van Meerio nog meer te betrek ken bij tal van activiteiten van de vereniging. "We willen een saam horigheidsgevoel creëren door als sympathisanten morele steun te bieden aan de carnavalsvereni ging", leggen Poels en Peelen in koor uit. Daarnaast willen de kameraden ook als klankbord groep dienen voor carnavalsver eniging De Vöskes. Kortom; veel gezelligheid en weinig verplich tingen. Het idee werd onlangs geboren tijdens het jaarlijkse ald-wiever- bal. Tijdens het prinsenbal nam bestuurslid Johan Peelen afscheid van de vereniging en dat beteken de meteen dat ook zijn echtgeno te Louise automatisch afscheid moest nemen van damesgroep D n Toestand. In deze groep hebben de part ners van bestuursleden en raadsle den zich verenigd en ze trekken met de carnavalsdagen gezamen lijk op. Als de partner stopt in het bestuur, eindigt meteen ook het lidmaatschap van D'n Toestand. Louise kwam met het idee om een vriendenclub op te richten rond om de carnavalsvereniging. Oud- voorzitter van De Vöskes Jan Poels was meteen enthousiast. Ze organiseerden een oprichtingsver gadering in eethuis De Hap en konden meteen dertig leden inschrijven.'ledereen die de car naval en warm hart toedraagt, kan lid worden voor een instapbedrag van 15 euro. Een gebreide sjaal met de kleuren rood, geel en groen is het herkenningssymbool van de vriendenclub. De oprichtingsbijeenkomst kreeg nog een zeer muzikaal slot met een serenade van Joekskapel Beter As Niks. De Kammeraöj zul len CV De Vöskes ook ondersteu nen en helpen bij de jaarlijkse rommelmarkt en andere activitei ten van de carnavalsvereniging. Herman Rutten en Antoinette de Koster zijn bij De Wiendbuule in Wanssum uitgeroepen tot boe renbruidspaar. De organisatie is in handen van CV De Wiendbuul en de APC. Op carnavalsdinsdag 4 maart vindt om 16.11 uur de huwclijksvol- Foto: Hoedemaekers Venray. trekking plaats in De Zandhoek, waarna om 20.11 uur de grote receptie begint. Aansluitend start het boerenbal. 's Nachts om 24.00 uur worden de carnavalsdagen afgesloten. Tim Volleberg en Karin van Horck vormen dit jaar het jcugd- prinsenpaar van carnavalsvereni ging De Wiendbuul in Wanssum. Op zaterdag 1 maart vanaf 20.11 uur houden jeugdprins Tim I en jeugdprinses Karin I receptie in de Zandhoek. Jeugdprins Tim I heeft Ruud Volleberg tot zijn adjudant benoemd en jeugdprinses Karin heeft steun aan haar adjudante Eveline de Koster. Jeffrey Janssen is de nar van het gezelschap. De lijfspreuk van het jeugdprinsen- paar luidt; 'Dizze carnaval werd Het rijke verenigingsleven van Meerio heeft er weer een aanwinst bij. Vorige week woensdag is namelijk de vriendenclub De Kammeraöj van De Vöskes opgericht. Initiatiefnemers zijn oud-prinses Louise Peelen en oud-voorzitter van CV De Vöskes, Jan Poels. De nieuwe club telt al dertig leden en ver wacht wordt dat dit aantal de komende weken nog fors zal toenemen. Afgelopen zaterdag werd tij dens de revue de Roek van Verdienste 2003 uitgereikt aan Gerrit en Door Kessels. Zij kregen deze hoge roe kenonderscheiding voor de vele verdiensten die zij heb ben voor de carnaval en het verenigingsleven in Blitters- wijck. Gerrit en Door zorgen er al sinds jaren voor dat iedereen in het gemeenschapshuis Roeken- burcht van een natje eri droogje voorzien wordt. Daarnaast heb ben zij zich voor yele verenigin gen ingezet tijdens'feesten of jubi lea. Bovendien waren zij jaren bestuurslid bij het St. Antonius Abt Gilde en de B.V.O. Op de foto: Prins Roel I en adjudant Daniël de Swart. Zij houden receptie op zondagmiddag 2 maart. Roel Pijpers is dit jaar uitgeroe pen tot nieuwe jeugdprins van De Roeken in Blitterswijck. handtekening: Donderdag 20 februari 2003 - Pagin; St Buurtschap ut Meule-end in Meerio is dit jaar de organisa tor van de boerenbruiloft van carnavalsvereniging De Vösk es. Het bruidspaar wordt namelijk gevormd door het in de buurt woonachtige jonge echtpaar Johan en Saskia van Luytenaar. Om de hele organisatie een pro fessionele uitstraling te geven moest er een logo worden ont worpen dat op het briefpapier komt te staan en overal wordt afgedrukt rondom festiviteiten van de boerenbruiloft. Buurtbe woner Henk Derikx nam die taak op zijn schouder en ontwierp een toepasselijk logo. 'Het logo bestaat uit een molen, wat in het dialect meule is. Daar de woorden buurtschap en -end aan toege voegd kom je aan Buurtschap Meule-end. Dat is het idee achter dit logo", aldus ontwerper Derikx. Het logo is inmiddels op een groot bord geschilderd door Henk Ulder van café Oud Meerio en prijkt nu aan de ingang van de buurt, oftewel aan de ingang van het dorp Meerio. Het bord wordt voortaan jaarlijks aan de ingang van de buurt geplaatst. Wellicht een begin van een mooie traditie als alle buutschappen een groot logo aan de ingangen van de buurtschappen plaatsen.... Het begin is er. De boerenbruiloft in Meerio vindt plaats op carnavals dinsdag. of girorekening af te Lennart Bexkens en Michelle Hoeijmakers vormen dit jaar het jeugdprinsenpaar van De Geiten in Tienray. Onder het motto 'Weej gaon dizze carnaval fiëste als gekke, en iederiën mit ien de polonaise trekke!' regeren jcugd- Fotogrüfle: Maarten Dinp prins Lennart I en prinses Ie I samen met de hofdames en Suzan, vorst Peter, adji Kevin en de jeugdraad ove geiten en geitinnekes. Peter van Els (31) is dit jaar de prins van De Wiendbuule in Wanssum. Peter, is in zijn dagelijks leven calculator/werkvoorberei der bij Jenniskens Installaties in Wanssum. Prins Peter I is de 52ste prins carnaval van de Wanssumse Wiendbuule en hij wordt bijge staan door zijn prinses Anuchka van Els en zijn twee adjudanten Stephan Engels en Jack Lensen. Foto: Hoedemaekers Venray. Piet Voesten is de nar van het gezelschap, De lijfspreuk van prins Peter luidt; 'Drie daag maak ik veul lol en plezier, want dizze ieëretitel draag ik mar ieëne kieër!' Carnavalszondag 2 maart houdt de prins met zijn gevolg receptie in De Zandhoek. Aan vang: 16.11 uur. Bart Theeuwen en Femke Kerstjens vormen het nieuwe jeugdprinsenpaar van carnavals vereniging D'n Bok in Swolgen. Tijdens het jeugdprinsenbal van zondag 2 februari werden jeugd prins Bart, jeugdprinses Femke en jeugdvorstin Sanne Kleven aan het publiek gepresenteerd. Bart en Femke, die beiden in groep 8 van de basisschool zitten, Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- halen. Het jeugdprinsenpaar B Femke, foto: Hoedemaekers. houden receptie op zon februari van 15.11 tot 16.1 in pizzeria La Rondine in gen. De miniplaybackshow gewonnen door Boy Thomas Clabbers met hun Kruimeltje. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 12