Meerlo-Wanssum Café De Buren voor dorpsbewoners en wandelaars Een sociale vereniging net oog voor prestaties' Trainingskamp Odra Opole Arie Snellen in het zonnetje Wiendbuuleplak voor Nellie Jacobs Service rubriek €18, PEEL EN MAAS BEZORGEN? handtekening: Neem dan contact op met Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray, Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF ^pr Verspreidingsburo "PERIODIEK" j EN MAAS Donderdag 20 februari 2003 - Pagina 11 <t Up in Meerlo: erwijl steeds meer sport- ibs klagen over afkalvende eresse, leegloop, gebrek vrijwilligers en kader, :elt, traint en lacht Set Up hdoor het seizoen heen. De leybalclub uit Meerlo wen- zich in een warme deken Set Up zo typeert: een :iale sportvereniging met jvoor prestaties. Zo'n twee- iderd leden, een zeventig- vrijwilligers, sponsoren ir alle geledingen, extra iningsuren en faciliteiten ir de jeugd. En wellicht bin- in enkele seizoenen weer ■ug in de derde divisie, het )gste niveau dat Set Up ooit tide. aterdagavond, half tien. Ze is terug van een wedstrijd flui- En zit nu achter de computer de uitslagen in te voeren. In leven van Wilma Hendrix (44) :mt Set Up een prominente ats in. De Meerlose runt al tien het secretariaat, is arbiter bij iorenteams en bij drie recrean- ploegen. Zelf volleyballen doet tiet meer. "Mag niet meer. Ik een nekhernia en dan is het raadzaam om te volleybal iet Up geeft Wilma Hendrix, rkzaam bij het Vincent van gh Instituut in Venray, veel vol doening. Temeer omdat het de vereniging goed gaat. In weerwil van allerlei maatschappelijke ont wikkelingen, houdt de club zich goed staande. Al signaleert ook Hendrix bepaalde trends, 'Het honkvaste van jeugdleden wordt minder. Als ze gaan studeren, merk je dat ze eerder afhaken. Tot voor enkele jaren geleden was de band tussen elders studerende leden en de club hechter dan nu. Ze kwamen veelvuldig terug naar Meerlo om te trainen en te spe len. Dat is nu minder, ze bedan ken sneller voor de eer. Maar gelukkig zijn er ook nog genoeg studerende jeugdleden die wél blijven." EXTRA FACILITEITEN Over gebrek aan vrijwilligers, de grootste bedreiging voor (sport)verenigingen, heeft Set Up niet te klagen. Van de tweehon derd leden is ruim eenderde ook actief als vrijwilliger in de club. "De vrijwilligers zijn de peilers onder de vereniging. Zonder hen heeft een club geen bestaans recht. Het wordt moeilijker om vrijwilligers voor bepaalde func ties te vinden, maar wij mogen niet klagen." Ook sportief kan Set Up omhoog kijken. Het eerste vrou wenteam komt uit in de topklasse en is nog slechts één niveau ver wijderd van het hoogste niveau dat Set Up speelde: de derde divi sie. De mannen bivakkeren in de eerste klasse en knokken voor handhaving. Recreanten heeft Set Up volop: vier damesteams en drie herenteams. Het eerste recre antenteam van de mannen speelt op het hoogste niveau. Dat trai nen loont, laten ook de jeugd- teams zien. "De gemeente Meerlo- Wanssum beschikt sinds vorig jaar over een nieuwe sporthal. Daardoor hebben wij extra trai ningsuren en trainingsfaciliteiten gekregen. Voor sommige jeugd- teams hebben we twee trainings avonden kunnen inplannen, ook omdat we nu voldoende trainings kader hebben. Die ene training extra loont zich, het niveau stijgt." NIET RONSELEN Het lokale bedrijfsleven heeft Set Up dit seizoen omarmd: alle geledingen in de vereniging heb ben een eigen shirtsponsor. Sport en zalencomplex 't Brugeind, Ovivo Food en Peters Textiel en Woninginrichting hebben de seni oren- en recreantenteams geadop teerd, Ondernemend Meerlo is de sponsor van de jeugd. "Spon soring geeft ons meer mogelijkhe den, zowel vanuit sociaal oogpunt als vanuit prestatieaspect. Want Set Up wil het allebei zijn: een sociale sportvereniging mét oog voor prestaties. Iedereen uit Meerlo en omgeving moet zich kunnen vinden in Set Up. Waarbij het één het ander niet mag domi neren, of uitsluiten. Om een voor beeld te geven: wij gaan geen spe lers bij andere clubs ronselen om één of twee niveaus hoger te kun nen spelen. Want als die betere volleyballers weer vertrekken, zak je meteen weg. Er zijn voorbeel den genoeg van clubs die op zo'n manier bijna kapot zijn gegaan, zowel sportief als ook sociaal. Want een 'betaalde hoofdmacht' legt een grote claim op het vereni gingsleven. En dat willen wij niet. Set Up speelt met eigen mensen en het liefst zo hoog mogelijk." all-mag-inspr:Dat Set Up - opge richt op 27 mei 1966 - sterk is ver ankerd in de gemeenschap, blijkt ieder jaar uit het beachvolleybal- toernooi. "Dan loopt het halve dorp uit, om te kijken of om mee te doen. Het beachvolleybaltoer- nooi is een dorpsfeest geworden. Voor jong en oud, man en vrouw, volleyballer en niet-volleyballer. Een mix van gezelligheid en pres teren. Wat dat betreft is het toer nooi een goede afspiegeling van Set Up." Heb je interesse gekregen in volleyballen bij Set Up, dan kun je contact opnemen met Wilma Hendrix: 0476698844. Het kasteleinsechtpaar Wilf- ed en Annemie Denissen eft in Wanssum aan de pro- iciale weg het vroegere café tn Wim Poels overgenomen, to nieuwe uitdaging waaraan Pt echtpaar onlangs met erg el plezier en enthousiasme lonnen. Een portret. Wilfried Annemie, tegen- tordig woonachtig in Geijste- to, hopen dat veel Wanssumse nsen de weg naar hun café zul- I vinden. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Alm ut Raaijma- kers, Marie-Therese van Loon, Mar lon Theunissen U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr 077-3981450 Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo. tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 h Openingstijdens ma-vrij van 8.36 17-30 uur, za van 10.00-12.00 uur 1 en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stations straat 60d Venray. EHBO: Seen Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck. tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Cons tan tijnstraat 7. 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swol- gen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- 1 zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. 1 Aertsstraat 515866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadmi nistratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: C. Cruijsberg, Hanna van <le Voortplein 7, 5865 BH Tienray, tel: 692039. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX I Meerlo, tel: 692231 Spreekuur vol- gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08060432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) r SOS Telefonische Hulpdienst: 077- i 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling. Postbus 219. 5913 ST i Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer 077-3575757 Ongevallen: 112 Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over ai het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: BRUIN CAFÉ K willen er een echt gezellig urn café van maken voor jong oud. Daarnaast mikt het echt- ir ook op het verenigingsleven Wanssum en de vele passanten. 1 bruine café ligt namelijk aan Pieterpad, Nederlands langste Mooiste wandelpad van Pieter ten in Groningen naar de Sint torberg in Maastricht. En al to wandelaars komen langs het e van Wilfried en Annemie om de richting van Meerlo of naar 'ijsteren te wandelen. Maar tor ze dat gaan doen, kunnen ze tonen of op het terras een con- nPüe nuttigen, zo hoopt het bitieuze echtpaar. Pnder het motto 'Beter een fde buur dan een verre vriend' ebben ze de naam van het café doopt in De Buren. Het is net to café aan de haven, maar s. als Moeder Maas buiten ar oevers treedt en de weilan- togenover het café onder lcr staan, hebben de café- oekers zelfs uitzicht op het ter. OOSTRUM De afgelopen zeven jaren run den Wilfried en Annemie in het Venrayse kerkdorp Oostrum het dorpscafé De Karklingel. Toen voormalig zaalhouder van De Zandhoek in Wanssum, Martin Hofmans, te kennen gaf te ver trekken en de zaal vrij kwam, kre gen de twee de kriebels om iets groters te beginnen. Ze togen naar Wanssum met het idee om de Zandhoek over te nemen. "Het ging niet slecht met De Karklin gel, maar met het oog op de toe komst konden we eigenlijk niet in Oostrum blijven. Ook omdat het Oostrumse volk steeds meer naar Venray trekt", zegt Wilfried. "Dat was cie reden dat het bij ons begon te kriebelen toen we hoor den dal De Zandhoek verkocht werd." Toen later bleek dat De Zandhoek toch niet beschikbaar was, had het echtpaar zijn etablis sement in Oostrum al verkocht. Geen nood, aan de provinciale weg stond het café van Wim Poels leeg en dat was te koop. "Achteraf een goede keuze waar we dolge- Wilfried en Annemie Denissen zijn de eigenaren van café De Buren in Wanssum. lukkig mee zijn", zegt het echt paar. "We hebben erg veel zin om in Wanssum aan de slag te gaan." Iedereen is nu al van harte wel kom. Eind maart gaan de deuren van De Buren oficieel open. Naast het runnen van het café gaat het echt paar ook catering verzorgen. Voor meer informatie: café De Buren, tel: 0478-514721. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. Deze week houdt betaald voetbalclub Odra Opole uit Polen in Nederland een trai ningskamp. Op uitnodiging van hoofd sponsor Otto uitzendkracht BV verblijft de vereniging in Blitterswijck om in de regio enkele oefenduels te spelen. Momenteel speelt Odra Opole in de derde liga van de Poolse voetbalcompetitie, vergelijkbaar met de hoofdklasse in Nederland. De ploeg, die verblijft op bunga lowpark Het Roekenbosch in Blit terswijck en OTTO als shirtspon sor heeft, bezet in de competitie momenteel de vierde plaats en wordt getraind door Dariusz Kani- uka. Gedurende het trainingskamp traint de Poolse ploeg 's morgens en 's middags op de voetbalvel den van BW' 27 in Blitterswijck. Dinsdagavond verloor de ploeg nipt met 61 van het in de Oberli ga in Duitsland uitkomende SV Straelen. Zaterdag 22 februari speelt Odra Opole om 15.00 uur tegen BW'27 in Blitterswijck. Zondag 23 februari oefent de ploeg tegen Venray, wederom in Blitterswijck (1300 uur). Arie Snellen nam maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering van de gemeente Meerlo- Wanssum afscheid als raadslid van het CDA. Door burgemeester Hahn (foto) werd de Tienraynaar in het zonnetje gezet. De CDA'er (54) kan het raadswerk niet meer combineren met zijn drukke werk zaamheden als verkoopleider van Limburger Weekbladpers voor Noord- en Midden-Limburg. Arie Snel len zat wor het CDA de afgelopen vijfjaar en voor de Dorpenlijst van 1978 tot 1982 in de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum. Hij wordt opgevolgd door dorpsgenoot Frans van Rijswick. De hoogste onderschei ding van Carnavalsvereni ging De Wiendbuul in Wanssum is uitgereikt aan Nellie Jacobs-Bussemakers. Zij ontving de Wiend buuleplak als dank voor haar grote inzet ten dienste van de Wanssumse gemeen schap. Nellie heeft het vrijwilligers werk van huis uit meegekre gen en zet zich op vele fron ten al jaren geweldig in voor de Wanssumse samenleving. Ze heeft bijvoorbeeld bijna tien jaar gebrigadierd in Wans sum. Daarnaast is zij al 25 jaar lang coördinator en collectant voor de collecte ten behoeve van diabetici en collecteert ze al jaren voor het Astmafonds. Verder is Nellie al jaren lid van de Vrouwenbond en sinds 1992 is zij bestuurslid en zorgt ze er al jaren voor dat de kerk gepoetst wordt. Daarnaast heeft ze in de loop der jaren diverse functies binnen de Vrouwenbond ver vuld. Op dit moment is ze waarnemend voorzitster. Ook is ze al vanaf 1993 actief als vrijwilligster bij de peuter speelzaal, waar ze twee mor gens in de week met de peu ters knutselt. Nellie is een bescheiden vrouw, die vele vrijwilligers- uren in de weer is geweest voor de Wanssumse gemeen schap. Op zondag 2 maart, toevalligerwijs ook de dag dat Nellie haar verjaardag viert, krijgt iedereen de gelegenheid Bankreknr.: Plakdraagster Nellie Jacobs- Bussemakers. Foto: Hoedemaekers Venray. haar te feliciteren tijdens een receptie in De Zandhoek in Wanssum. Aanvang: 16.11 uur.

Peel en Maas | 2003 | | pagina 11