Provincie ruimt autobanden op FINALE OPRUIMING 5,- 10,- 15,- 20,- 25,- innistvie Jantje Beton Collecte bij ons volop keuze in Boetes Wandelen en pro lunchen bij Di Groote Peel 0 Niets! van den grotestraat 68 venray 0478-582727 munckhof bv PEEL EN MAAS Donderdag 13 februari 2003 - Pagina igE Hermans voelt zich als een 'schilder zonder verf en penceel' De provincie Limburg begon woensdagmorgen in alle vroegte met het opruimen van bijna achtduizend autobanden uit de tuin van F. Hermans uit Meerlo. Dat is bijna de helft van de in totaal vijftiendui zend autobanden die de Meer- lonaar achter zijn woning aan de Stendert had opgeslagen. In acht vrachtwagens werd vanaf 8.00 uur alleen dat deel van .de banden, dat zonder benodigde inilieuvergunning illegaal achter de woning was opgeslagen, afge voerd naar een vergunninghouder De provincie liet woensdagochtend bijna achtduizend autobanden van het terrein van de Meerlose kunstenaar F. Hermans ruimen in Amsterdam. Met het verwijde ren van de banden gaf de provin cie uitvoering aan het besluit van Gedeputeerde Staten van 10 okto ber 2002 om een einde te maken aan de illegale opslag. Autoban den mogen namelijk niet langer dan een jaar opgeslagen blijven liggen. Deze banden liggen echter al langer achter de woning aan de Stendert in Meerlo. En dus moe ten ze weg. Omdat Hermans de banden zelf niet ruimt, liet de pro vincie het woensdag op kosten van de kunstenaar doen. Herman voerde ook deze mor gen nog aan dat hij voor de auto banden geen opslagvergunning nodig heeft omdat hij ze zou gaan gebruiken in een kunstwerk. De zevenduizend andere autoban den, die verwerkt zijn in het kunstwerk Octopus, werden door de provincie ongemoeid gelaten. Voor die banden heeft Hermans volgens een woordvoerder van de provincie namelijk geen vergun ning nodig. Uiterlijk onbewogen vertelde de kunstenaar de media dat hij zich deze morgen voelde 'als een schilder zonder verf en perceel, als een boer wiens varkens geruimd worden'. "Ik vind dat ik als kunstenaar van mijn artistieke vrijheid wordt beroofd. Want die autobanden wilde ik gaan gebrui ken om kunstwerken te maken." Hermans was rustig tijdens de ruimingsactie. "We hebben natuurlijk al een heel traject ach ter de rug en ik zag de ruiming aankomen. Maar dat wil niet zeg gen dat het me niets doet. Want ik vind nog steeds dat de ruiming onterecht is." Of hij nog vervolgprocedures gaat opstarten tegen de provincie, weet Hermans nog niet. Ook is het volgens hem nog niet duide lijk wie de kosten van de ruiming gaat betalen. Volgens de provin cie worden de kosten, circa 11.000 euro, verhaald op de Meer- lonaar. "Maar ik zou niet weten waar ik dat geld vanaf moet halen." VAN TOT MAXIMAAL Henseniusplein 4A Venray Leden van het verkeershandhavingsteam hebben in het politiedis trict Venray in de afgelopen week in totaal 5.324 automobilisten gecontroleerd op hun snelheid. Hiervan hebben 432 weggebruikers een proces-verbaal gekregen. De controles vonden plaats in Everts- oord, Horst, Wanssum, IJsselsteyn, Heijen, Gennep, Bergen en Grub- benvorst. De hoogst gemeten snelheid was 118 km/u waar 80 km/u de limiet is. De kinderen bij u uit de buurt helpen en tegelijkertijd iets doen voor het goede doel? Dat kan! Van 24 februari t/m 8 maart wordt door het hele land de Jantje Beton Collecte georganiseerd. Een collecte voor en door het jeugdwerk waarbij 50% van de opbrengst bestemd is voor de deelnemende clubs. Deze opbrengst kunnen de clubs beste den aan activiteiten of spelmate rialen voor kinderen, waar nor maal gesproken geen geld voor is. Bijvoorbeeld voor het organiseren van een vakantiekamp of het aan schaffen van een nieuw speeltoe stel. Met de andere helft van de opbrengst ondersteunt Jantje Beton projecten voor kinderen die in de verdrukking dreigen te komen. Zoals kinderen uit ach terstandswijken of kinderen die met hun moeder in een Blijf-van- mijn-lijfhuis wonen. Kortom: kin deren die weinig of geen momen ten van ontspanning in hun leven hebben. Juist deze kinderen wil Jantje Beton een toekomst bieden waarin zij geen achterstand ken nen ten opzichte van de rest van de samenleving. Zo kunnen we voorkomen dat ze op het verkeer de pad raken. Geef daarom ook uw bijdrage aan de collectanten. Zondag 23 februari orgf seert Staatsbosbeheer T 10.30 uur een begeleide li chwandeling door natiol park De Groote Peel. De deling duurt ongeveer 21^ en start vanaf bezoekersd trum Mijl op Zeven aanjfl Moostdijk 15 te Ospel/Nefl weert. Deelname kost H per persoon voor volwaH nen en 6,25 voor kindt* tot 10 jaar, dit is inclusief^ uitgebreide lunch na aflcB Opgave vooraf is noodzakflp en kan op telefoonnumjJF 0495-641497 Een frisse winterwandelinj§|: aansluitend lekker lunchen,* goede combinatie. De PeelgiM van Staatsbosbeheer die excursie begeleiden vertc®^ onderweg over ontstaan en wikkeling van nationaal p Groote Peel, een bijzonder veengebied waar het lijkt tijd heeft stilgestaan. De benadrukt het melancho karakter van dit weidse lands en zorgt voor een sfeervolle deling. Na afloop van deze exc staat er bij bezoekerscentrun op Zeven voor de deelnemei stevige lunch van soep en b broodjes klaar. Dubbel gen dus. Bij nat weer kunnen som paden drassig zijn, wij advij dan ook om stevige schoem laarzen aan te trekken. Bij bezoekerscentrum Mijl Zeven is een permanente tentt stelling te bekijken waarin staan, de ontwikkeling en b van De Peel wordt getoond bezoekerscentrum is geo van dinsdag t/m zondag van tot 17.00 uur. Het centrum aan de Moostdijk 15 te Os telefoonnummer: 0495-641* De toegang is gratis. uit best Wat gebeurt er alsjm niet adverteert PEEL EN Mi »ndi reisboeken landkaarten routeplanners etc. etc

Peel en Maas | 2003 | | pagina 12